UNION: EENDRACHT, BEDANKT» DIT OOSTENDE WAS TE PAKKEN GEEN TWEEDE BAS-OHA De Voorpost Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie ZWAK LIERSE BENDRAGHfS&Q UNION Tec." 1 1 44 - 7.12.1979 - De Voorpost E. AALST O UNION 1 Het was voor de Brusse laars een koud kunstje de te afgezonderde spit sen van de bal te hou den. In aanvallend op zicht was het dus weinig zaaks en van enige orga- nizatie in de ploeg was er nauwelijks sprake. We overdrijven dus niet met de bewering dat het een ordeloos gedoe werd. Daarbij miste men voorin elke vorm van zelfver trouwen en een paar keer zelfs versperden de Aal- sterse spelers elkaar de weg. Het was rommel- voetbal dat Aalst opdiste. Er stak geen lijn in de ploeg en iedereen speel de zowat zijn eigen par tituur. Dit alles had voor gevolg dat er weinig doelgevaar werd verwekt, en Piersoul, de Union doelman sleet een van zijn meest rustige namid dagen van de huidige kompetitie. Men moest trouwens tot in de twin- tigsste minuut wachten vooraleer men, en met veel «goodwill» het 1e Vermeulen kan niet bij de bal.(E. Aalst-Union 0-1 )(eddy) noemenswaardig feit van Eendracht zijde mocht inschrijven. Geen enkele aktie die de nochtans nog vrij talrijke kijkers aansprak. Eendracht slaagde er in de eerste periode nooit in enige in vloed op dit duel uit te oefenen. Niemand, bui ten Johan Dierickx, Dirk Baten, Ronny Eysackers en Hedwig Sergeant was bereid enig bijkomend werk te verrichten. De 00 stand bij de rust was onder alle opzichten billijk. Want ook Union verdiende geen doelpunt. Maar Geelblauw was het er alleen maar om doen een punt te verwerven. Het kon trouwens ook heel weinig deining voor de doelmond van Aalst te verwekken. Een eer ste speelhelft zeker niet om er een ellenlange brief naar huis over te schrijven; Tweede klasse zeker onwaardig. Alleen een poging van Vermeu len, zijn halve retro keil de boven de dwarsligger, was te vermelden. En wat Union betrof moest men meer dan een halfuur op een noemenswaardig feit wachten. En het was ei zo na 01. Arno, kreeg toen voor de eerste keer in de match even de vrij heid van Sergeant, en hij bracht Lomme in een uit stekende scorepositie voor het Aalsterse doel. Lomme mikte echter te hoog. Voordien had een beweeglijke Baten ook Piersoul even aan de tand gevoeld. Maar pro blemen had deze op geen enkel ogenblik. De tweede speelhelft was al evenmin rijk aan inhoud. De thuisploeg gaf in het vierde kwartier de indruk iets te willen forceren, maar kon zich op geen enkel ogenblik een wer kelijke klare kans schep pen. Aalst miste ook nu infiltratiekracht en was ideeën arm. Het gevaar Piersoul plukt de ba! voor de aanstormende Maerevoet.fE. Aalst-Union 0-l)(eddy dreigde uiteindelijk dan nog uit de hoek van Un. toen men Demey even losliet. Trappeniers moes toen het gevaarlijkste schot van de match paT reren. En men was 75 mi nuten ver. Ferrera waag de dan nog een schuch tere poging, maar er zat te weinig kracht op de bal om de Union doel man te kloppen. Op een paar minuten van het ein de gebeurde het dan. Ar no bereikte uitstekende de vrijstaande Demey die Trappeniers van dicht bij mocht kloppen. En met een Union een onver hoopte overwinning be zorgde. Het hoeft nauwe lijks gezegd dat de ont goocheling groot was in het Aalsterse kamp. En dat de trainer opnieuw de boter had gegeten was een zekerheid. Het kon na de recente zwak ke verrichting dat Wit- zwart opbracht niet ont kend dat het «doodziek» is. Hel is gemakkelijk, zo als de meesten zondag eens te meer hebben ge daan, de trainer alle schuld in de schoenen te schuiven, en blind te blij ven voor de tekortkomin gen die op het terrein zelf konden vastgesteld worden. En deze waren zeker niet gering. Het is gebleken dat de huidige samenstelling het niet kan en inzonderheid aan vallend niet rendeert. Misschien kan het weder- optreden van Arnolis en Salvador daar wel veran dering in brengen. Maar er is ook veel «goodwill» nodig om de klub uit haar netelige positie te tillen. En dat moeten in de eerste plaats de spe- iers doen. Men heeft ook kunnen vaststellen dat er taktisch iets niet klopt. En dan was er ook de manier waarop de treffer van Union tot stand is gekomen. Ook de Union- trainer Schraepen noem- Deze forse kopbal van Verpeten keilt naast het Uniondoel.(E. Aalst-Union 0-1eddy) de het van een verdedi- de match. Naar ons ge- bij Eendracht en we hei ger ontverantwoord nog voelen ging Desanghere ben de indruk dat bfl een dergelijk risico te volkomen in de fout. De- paalde spelers eens hu nemen op een paar mi- mey had de bal maar in geweten moeten onde nuten van het einde van te blazen. Er hapert wat zoeken. J.V.Ij, degradatie Geel - E. Zele 1-2 Het was bijna identiek dezelfde omstandigheden, dat de Eendrachters de verplaatsing naar Geel moesten ondernemen als het gebeurde op 11 decem- - ber 1977 naar Bas-Oha. De Luxemburgse club had toentertijd evenals Ver broedering nu nog geen enkele overwinning op haar aktief en de roodzwarten moesten in de Ardennen toezien, dat Bas-Oha het pleit won. Het was bepaald niet zonder achterdocht dat de ploeg de verplaatsing ondernam naar de Kempen en Zele heeft ondervonden dat de tegenstander van verleden speeldag bepaald meer waard is dan de laat ste plaats in de algemene rangschikking. Gelukkig heeft rood-zwart de zwakke plaatsten die in de verdediging der gast heren voorkwamen kunnen afstraffen en dit was opvai- end het geval toen De Bast et Iedere verspeelde in de 9 min. en Abbeel ijzig kalm e bal neven Baeten depo- eerde. Piet kreeg hierdoor en werkelijke stimulans en ;:ng nu in de eindfase .epaald veel beter akteren, dan in de loop van de eerste 45 minuten toen hij onder zijn werkelijke waarde bleef. Kesteleyn gekwetst. Kesteleyn kon de verplaat sing niet meedoen wegens kwetsuur en werd vervan gen door Freddy Chris- tiaens. Het debuut van deze invaller onderwierpen we aan hetorrdeel van selec tieheer Marcel Christiaens. Deze weigerde zijn indruk ken prijs te geven na onder lijnd te hebben dat'de over gang van de reserveploeg naar het eerste elftal een grote stap betekent voegde hij er aan toe dat hij in de loop van zijn lange aktieve carrière ondervonden heeft, dat jonge spelers, die flink debuteerden weldra terugvielen en ook het tegenovergestelde ge schiedde zodat lange in spanningen en veel proba- ties nodig waren om door te breken. Volgens deze zegsman werd het een grote prestatie van de Eendracht-formatie, doch Zeienaars hebben het resultaat bewerkt, die hen in de rangschikking op een plaats brengt, die met nog een paar gunstige uitslagen gevoelig kan verbeterd worden. De Ferrerre op komst Dirk is in de loop van de kompetitie moeilijk op peil geraakt, doch met zijn onverzettelijke wilskracht en inzet bewerkte hij een stijgende konditiekurve en andermaal heeft hij tussen de lijnen opvallend gepres teerd. Jaak Goossens meende dat De Ferrerre in zijn nieuwe opdracht groe iende diensten kan bewij zen aan de ploeg. Een tweede gunstig besluit, dat de Zeelse aanvoerder trok na de moeilijke zege te Geel was in het voordeel van Maes, die in de laatste wedstrijden bepaald vecht voor de ploeg. André teken de zijn derde doelpunt van het seizoen aan en dit op vrijschop en dit is zoveel als de produktiviteit van het Zeelse nr 11 in de twee voorgaande seizoenen samen. Stevige verdediging Zele puurde uit de vier laatste ontmoetingen zes punten en bekleedt hier door een veel rustiger plaats in de rangschikking, dan voor één maand. De verdediging met orgina- tor Goossens heeft in deze winst uitzonderlijke ver diensten. Immers in de vier laarste zondagen werden amper drie tegendoelpun ten genet. Sommigen meenden dat De Decker wel een beetje verantwoor delijk kon gesteld worden voor het doelpunt te Geel. Sportieve Jaak nam het op voor zijn doelman en ging zelfs een beetje de verant woordelijkheid opeisen voor de voltreffer van Moons op hoekschop met het hoofd verlengd Eendracht sluit de heen ronde voor eigen publiek af met een opgave tegen Turnhout of een tegenstan der, die de driekleurigen bepaald niet mag onder schatten. Op 16 december wordt de kompetitie voor Zele niet onderbroken, maar wordt in overeen komst met het bestuur van Jong Lede de ontmoeting van 17 februari vervroegd op het kalender gebracht. B. Reserven Lierse-S.C. Lokeren 1-1 Leider Lierse leek vorige zaterdag niet bij machte om S.C. Lokeren op afstand te houden. Lierse kwam alles behalve gunstig uit de verf. Het eerste halfuur werden zij danig door Lokeren ge domineerd. De jonge doel man Vertinden had het moeilijk met de Lokerse aanvalslinie, waar Van Cauter met kop en schou ders boven stak. Doch een dubieus doelpunt aan de kant van Lierse bracht een kentering op gang. Op het einde van de eerste speel helft was Lierse de betere partij. Onmiddellijk na de aftrap ging Lokeren stoutmoedig in de aanval. Zij combineer den goed, het tempo lag hoog en telkens zij voor doel kwamen, waren zij ge vaarlijk. Lierse speelde op de coun ter en pakten vlug uit met hun aanvallen. Alle ingre diënten voor een meer dan behoorlijke wedstrijd waren aanwezig... Een eerste kans voor Loke ren kwam er in de vijfde minuut. Ingels rukt op, geeft de bal door aan Lam- brechts. Die vindt Van Cauter, die de doelman omzeilt, doch over besluit. Onmiddellijk daarna gaan de Lokenaars opnieuw op doel af. Lambrechts lan ceert Van Cauter, die Van Veirdeghem bedient, maar het schot gaat naast. Van Cauter geeft vervolgens nog een prachtig solonum mertje ten beste. Hij lan ceert Van Veirdeghem, doch de Lierse doelman stopt de bal. In de 16de minuut valt er een doelpunt aan de kant van Lierse. Govaerts brengt de bal voor doel, Van Den Bergh drukt af De uitgeko men doelman Van Raem- donck raakt de bal nog even, maar Bosman rond af. Hevig protest aan de zijde van Lokeren. Van den Bergh stond volgens de doelman buitenspel. De spelleider keurde ondanks het protest, het doelpunt toch goed. (1-0) Lokeren bleef aanvallen, doch hun kracht en doorzettingsver mogen namen af. De stand bleef tot aan de rust onge wijzigd. Daarna werd het spel aan beide zijden beheerst door schoonheidsfouten. Men ging slecht combineren en er werd veel balverlies ge leden. Lokeren kwam stil aan terug opzetten en het zwakke Lierse vermocht niets meer. Lokeren werd in de laatste minuten nog be kroond met de gelijkmaker. Van Cauter onderschept een terugspeelbal. Hij brengt deze voor doel en Van Veirdegem rond af. (1-1) Alhoewel ze meer hadden kunnen forceren was dit toch een verdiend gelijkspel voor Lokeren. Lierse speelde als volgt Verlinden; Van Brandt, (77' Verlinden); Weuts; Her mans; Van Den Broeck; Bosmans; Van Bladel; Mertens; Van Den Bergh, (46' Coenen); Jovasevic; Govaerts. S.C. Lokeren speelde met volgende opstellingVan Raemdonck; Ingels; Velke- neers; Brusselmans; Ost, (80' Smet); Strobbe; Laroy; Lambrechts; Janssoone; Van Cauter; Van Veirde ghem. Doelpunten 16' Bosmans (1-0) 90' Van Veirdeghem (1-1) B.D.V. A.S. Oostende 1 Jong Lede 0 Kar. men zeker niet be weren dat Jong Lede een wanprestatie heeft ge bracht, dan herviel het echter eens te meer in hetzelfde euvel het kon niet scoren Op bepaal de momenten maakte het wel een vuist maar zijn onmondigheid trad eens te meer schril aan het licht. Misschien had het gebrek aan doeltreffende afwerking nu wel te ma ken met het voortijdig uitvallen van Bert Mees. Deze moest immers na amper een kwartier de kleedkamers opzoeken wegens blessure. En me teen devalueerde de aan- valskracht van Jong Lede zo ongeveer tot de helft. Want het is zeker nie mand ontgaan, Mees maakte in de jongste wedstrijden aanvallend het spel en ook de ope ningen in de tegenspe lende verdediging. Zijn uitvallen werd sterk aan gevoeld, al deed Ivan Bombeke ziin uiterste best om die afwezigheid op te vangen. Maar door gaans kon die Lede-aan- val weinig deining ver wekken in het doelge bied van de thuisploeg. Op het speelkundige vlak was het lang geen slech te wedstrijd, maar zwan ger aan prangende mo menten was hij zeker niet. Althans niet van de zijde van Lede, dat zich slechts een paar keer ge vaarlijk voor Ureel aan meldde. Nochtans kon de gereputeerde thuis ploeg die vroeger nog deel uitmaakte van de hoogste afdeling en van de tweede klasse nn^it werkelijk in de verdruk king gespeeld. Het moet evenwel toegegeven dat de kustploeg toch wel iets meer vuurkracht in huis had. Voor de rust waren de scorekansen zowat in evenwicht want ook de thuisploeg kon zich moeilijk doorzetten. Haar aanvallen werden vaak geremd in het mid denveld. Ureel en Van den Bossche moesten slechts tweemaal de han den uit de mouwen ste ken. En deden dit feil loos. De tweede speel helft was ongeveer tien min. ver toen de thuis ploeg haar overwinning vastlegde. Tavernier die pas was ingekomen luk te deze enige treffer. Van den Bossche zou dan nog wel meer bij de bal komen dan zijn vis vis maa' liet zich niet meer verrassen. Als we zeggen dat de Lededoelman vol i Is de tweede periode wu een der meeste opgf merkte figuren was, d; kan men hieruit afleid< dal Assa toen meer fensief gericht voetbald^r Het bleef echter bij kleinste verhouding. Rj ger Mergeay was oordeel dat het geen grote wedstri werd. En dat bepaal spelers naar de winti stop snakken. We ki ben reeds een zwaar prj gramma achter de rug. Met het voorseizoen «Beker van Vlaanderen] Voeg daar nog de vei tien kompetitiewedsti den aan toe die we ai is begrijpelijk dat ter de rug hebben en hf paalde spelers er stilai doorzitten. Het is echter niet mog lijk voor de aflossing zorgen, want men die rekening te houden we ook met blessures g plaagd zitten. Delmul Van Impe en nu Mees, dan is er nog het gev Kino. Deze weigerde m de invallers te spelen kwam dus niet in a merking voor het eers elftal. Hij moet zich o tegenover het bestu verantwoorden. J.V. mmBBBBM vergeefse moeite echter (E. Aalst-Union 0-1ei Verpeten (E. Aalst) poogt wat tejorcet l/PD/7—Weekblad van Dender Durme - en Scheidesire

De Voorpost | 1979 | | pagina 44