VLAGGEN EN HYMNEN LEIDEN TOT OEVERLOOS DEDAI WIM VERLEYSEN GEHULDIGD La Beliique quelle crève! WAT NU EIGENLIJK MET «DE VLAAMSE LEEUW»? 4 - 7.12.1979 - De Voorpost met problemen aangaan de vlaggen en bevlag- ging. Hij dacht hierbij aan de vergaderingen die plaats hadden met be trekking tot de nieuwe vlag van Groot-Aalst, zon der dat men toen tot een éénsluidend standpunt kwam. Tijdens de jongste II no- vember-herdenking te Moorsel had de heer Uyt- tersprot vastgesteld dat de bevlagging van het monument der gesneu velden het onderwerp van de gesprekken was. Enerzijds was er immers de vlag der provincie Bra bant gehesen, terwijl an derzijds aan de vlagge- stok, voorbehouden aan het symbool van de deel gemeente Moorsel zelf een soort «uitgerafeld tweebaansvod» hing, waarvan de kleuren niet meer te herkennen waren. De oudstrijders waren volgens hem terecht ver bolgen over de noncha lance en het gebrek aan waardering. Hij meende ook dat de Schepen van Feestelijkheden op de hoogte was van deze toe stand, vermits hij dit zelf enkele dagen vroeger ge zien had. Meteen dankte Verdwijningen Raadslid Oscar Redant (PW) eveneens uit Moor sel relativeerde enigszins de beweringen van zijn dorpsgenoot door te stel len dat slechts een paar mensen vervolgen waren over de bevlagging van II november, en dat ande ren begrip opbrachten voor het feit dat er drie vlaggen verdwenen wa ren op drie dagen tijd. Hij vroeg het raadslid van het voorval geen zottigheid te maken. Nadat Schepen Mevr. De Maght verklaard had dat het niet waar was dat er verdeeldheid heerste in het Schepenkollege, en de Burgemeester op zijn beurt zegde dat men be zig was van een ernstige zaak een komedie te ma ken, stelde raadslid Bo- gaert (CVP) de vraag wel ke maatregelen het Sche penkollege voorstelde te gen de talrijke diefstallen van Belgische vlaggen. 15 exemplaren verdwenen immers in Aalst-Centrum op II november. Raadslid Van de Sijpe (CVP) maakte er op zijn beurt zijn beklag over dat in aanwezigheid van een Schepen te Meldert op II november men enkel het sen en 's avonds te strij ken. Over het voorstel van CVP-er Raymond Uyttersprot diende de ge meenteraad zich volgens hem uit te spreken, maar misschien kon eraan ge dacht worden om ook de Europese vlag uit te hangen. Raadslid Van Vaerenberg (CVP) vroeg alleszins alle vlaggen te vernieuwen daar de bestaande alle maal «vodden» waren. Wetgeving Burgemeester D'Haese- leer bekende hierop dat de feiten zoals zij voorge vallen waren te Moorsel en te Meldert hem onbe kend waren, en hij stelde dat het Schepenkollege deze feiten alleszins be treurde. De burgemeester pleitte meteen voor res- pekt voor alle vaderland se plechtigheden en II juli. Volgens hem had het Schepenkollege unaniem beslist bij vaderlandse plechtigheden de twee liederen te spelen, en de twee vlaggen uit te han gen, wat trouwens steeds in de stad Aalst zelf ge beurt. Ook hij was voor stander van het voorstel Caudron om de vlaggen 's morgens vroeg op te hangen. «Wat in Aalst ge beurt, zal" ook in de deel gemeenten gebeuren» zo verduidelijkte hij katego- riek. Ook Schepen Monsieur was verontwaardigd over de diefstal van een Belgi sche vlag te Erembo- degem. Raadslid Van Mosselvel- de (WP) laakte op zijn beurt de feiten, maar vond het spijtig dat de Vlaamse Leeuw op II no vember niet gespeeld wordt. Hij drong erop aan dat de aangezochte fanfa res de 2 liederen zou spelen. Nadat raadslid Uytter sprot nogmaals terugge komen was op zijn voor stel, en verduidelijkt had dat dit niet van fanatisme getuigde, kwam BSP-lid Gracienne Van Nieuwen- borgh aan de beurt. Voor haar betekende II novem ber in de eerste plaats een herdenking van hen die vielen voor vrijheid en vrede. «Eerst willen wij amnestie» zo riep aan de overzijde Van Mossel- velde. Raadslid Marcel Lorie (PW) zorgde wel voor enige verrassing toen hij stelde dat het ganse pro bleem reeds twee jaar wettelijk geregeld was. Het volstond volgens hem het Koninlijk Besluit terzake toe te passen, waaraan de gemeente raad niets kon veranderen. Raymond Uyttersprot bleef echter aandringen op zijn voorstel, maar vooraleer tot een stem ming zou overgegaan worden, wilde Schepen Jan De Neve (VU) dat er een amendement zou aan toegevoegd worden, dat op II juli alleen de Vlaam se Leeuw zou uitgehan gen worden. «Het is im mers ons feest» zo zei hij, waarop kollega Van de Sijpe (CVP) opnieuw vroeg om verdraagzaam te blijven tegenover ie dereen. Meerderheidslid André Doorns (PW) stelde hier op voor het voorstel te onderzoeken in de be voegde kommissie van Kuituur, waarop zijn par tijgenoot Oscar Redant oordeelde dat de diskus- sie geen zin had, omdat er een K.B. bestond. Na dat Volksuniëer Jan Van der Beken gepleit had om op II juli enkel de Vlaamse Leeuw en de vlag van Aalst uit te hangen, be toogde CVP-er Lambert Van de Sijpe dat men een historische vergissing be ging, daar op de Groenin- gekouter Vlamingen en Walen naast elkaar voch ten. «Ook Duitsers en Ne derlanders» zo riep Van der Beken, die Van de Sij pe beschuldigde van ge schiedenisvervalsing. «Het is hier een ellendige zaak. Er wordt hier ge zaagd en gezeverd» zo kwam Schepen De Maght tussenbeide. Ondertus sen had de Burgemeester blijkbaar een nieuwe wet tekst in handen gekregen, want hij diende Schepen De Neve gelijk te geven. Op II juli kon alleen de Vlaamse Leeuw uitgehan gen worden. Willy Van Mosselvelde kwam nog even terug op wat Gracienne Van Nieu- wenborgh gezegd had en pleitte nogmaals voor amnestie, waarop de Bur gemeester duidelijk boos werd. Nadat interpellant Ray mond Uyttersprot gezegd had dat er toch ergens een éénvormigheid moest komen in de be vlagging, en dat dit de enige bedoeling geweest was van zijn voorstel, ver duidelijkte Schepen Hooghuys (BSP) dat de deelgemeenten afge schaft werden. Hierdoor was het niet meer moge lijk om de vlaggen van deze gemeenten nog uit te hangen. Men kon wel de vlag uithangen, die in 1977 voor Groot-Aalst ge kozen werd, en meteen zou men binnen de wette lijkheid blijven. Burgemeester D'Haese- leer had blijkbaar een tegenstrijdigheid gevon den tussen verschillende K.B.'s en vroeg dan ook alles te mogen onderzoe ken, waarna het punt te] rug op de agenda van de gemeenteraad zou kunfri nen gebracht worden. Raymond Uyttersprote ging hiermee akkoor^l doch vroeg een beslis* sing tegen 1 februari 1980. Zijn partijgenoot Etiennéi Bogaert sloot zich aan bip. de woorden die Gracienfb ne Van Nieuwenborgw uitgesproken had, en bel treurde de onverdraagl zaamheid die in de meenteraad tentoon spreid werd. Hij vroejit aan de burgemeester dart ook de uitlatingen vaip raadslid Van der Bekeip uit het verslag tft schrappen. Het spreekt voor zichzel dat deze laatste hierme| niet akkoord was en t< gen het voorstel van dj heer Bogaert protesteeiU de hij opnieuw onder hi uitroepen van «La que qu'elle crève». VEH[, hij de heer Roland Van Belgisch Volkslied had Vaerenberg, die in extre- gespeeld en niet de mis de nationale driekleur Vlaamse Leeuw. «Zijn wij had kunnen laten uitste- bereid de opdracht van ken, nadat deze 's nachts de Nederlandstalige Kul- gestolen was geworden, tuurraad uit te voeren?» Op de Nationale Feestdag zo vroeg hij openlijk, had het raadslid te Moor- Want volgens hem joeg sel bemerkt dat aan de men, door het niet spelen drie vlaggestokken aan van de hymne van de Ne- het monument der ge- derlandstalige gemeen- sneuvelden, evenveel na- schap, Vlaamse mensen tionale driekleuren wap- op stang. Hij vroeg dan perden. Schepen Mon- ook wanneer men zich sieur, die toen de plech- eindelijk als Vlamingen tigheid te Moorsel bij- durfde manifesteren, en woonde, zou toen ver- deze diskriminatie weg- klaard hebben dat «dit het werken. Dit lokte natuur- gevolg was van het veto lijk het nodige applaus uit dat de Volksunie in het op de Volksuniebanken. Schepen Kollege gesteld had tegen het uitsteken Belgique van de Nationale drie- «Ik ben helemaal niet be- kleur op II juli.» Zijn voor- roerd door het verdwij- stel tot éénvormige be- nen van Belgische vlag- vlagging zou niet aan- gen» aldus raadslid Van 'vaard geweest zijn. der Beken (VU), want de ze vlag was volgens hem Indruk het symbool van 150 jaar Door dit alles had de heer brutale onderdrukking. Uyttersprot de indruk dat TerwijTTiet raadslid de na- door dergelijke diskussies kende ontbinding van de verdeeldheid van het België voorspelde en ver- Kollege nogmaals duide- wees naar de verklarin- lijk op de voorgrond trad gen van de CVP- en dat het tenvolle het fa- jongerenvoorzitter Van natisme illustreerde dat Rompuy, was er openlijk in sommige kringen aan- reaktie op zowat alle wezig was. Ook het stelen banken zowel van mee- van de Belgische vlag op rderheid als oppositie. II november kon volgens Boven alles uit riep Van hem een gevolg zijn van der Beken: «La Belgique deze overdraagzaamheid qu'elle crève» en «We zul- en van de besluiteloos- len België ontbinden met heid van het Schepenkol- wettelijke middelen», lege. Zijn partijgenoot en frak- Hij was er echter van tieleider Jan Caudron overtuigd dat het hier kwam met de ideale op- slechts om een kleine lossing voor de pinnen minderheid ging, en hij door voor te stellen de vond het onaanvaardbaar vlaggen te hijsen bij dage dat dergelijke kleine groe- raad en ze te strijken bij pen hun wil opdringen zonsondergang. Hierdoor aan het overgrote deel kon diefstal voorkomen van de bevolking. worden. Gezien de Vlamingen en Schepen van Feeste- Walen nog steeds vere- lijkheden De Bisschop, nigd zijn in de Belgische die alle beweringen Staat en alle gemeente- loochende, die raadslid raadsleden getrouwheid Uyttersprot in zijn mond gezworen hebben aan de gelegd had, was van oor- Koning, de grondwet en deel dat de interpellatie de wetten van het Belgi- bijna leidde tot een vlag- sche volk, zag de heer genoorlog. Hij had trou- Uyttersprot dan ook niet wens niets tegen de Bra in waarom een veto tegen bantse vlag, want als Aal één of ander vlag zou stenaar voelde hij zich kunnen gerechtvaardigd ook Brabander. Geschied- zijn. Aan het fanatisme kundig zou de Belgische dat zeker in beide kampen vlag trouwens uit de Bra- aanwezig was en steunde bantse voortkomen, op een zeer kleine groep. De Schepen deelde mee mocht volgens hem niet dat door alle officiële toegegeven worden, hoe- plechtigheden alles voor- wel men ook voor of af op het stadhuis op pa- tegenstander is van de pier gezet wordt, waarna ontbinding van het Bel- het formulier door hem gisch Staatsbestel. Met getekend wordt. Ook hij het voorbeeld van de ge- was van mening dat men meente Moorsel, die moet leren wederzijds sinds 1965 éénzelfde be- respekt op te brengen, vlagging doorvoerde, «Als ge wilt dat Uw opinie stelde hij voor dat op alle gerespekteerd wordt, feesten, plechtigheden en begin dan met een ande herdenkingen zowel de re opinie te respekteren» nationale driekleur als de zo zei hij letterlijk. Sche- vlaggen van de Neder- pen De Bisschop verdui- landse gemeenschap en delijkte nog dat hij klacht de deelgemeente zouden neergelegd had bij de po- uitgestoken worden, met litie en de rijkswacht te- dien verstande dat het gen de diefstallen. In het symbool van de Neder- vervolg zou, zoals raads- landse gemeenschap aan lid Caudron voorgesteld de middenstok zou ge- had, aan bepaalde perso- hangen worden bij speci- nen de opdracht kunnen fieke Vlaamse herden- gegeven worden om de kingsplechtigheden. vlaggen 's morgens te hij- Elders In dit blad vindt n bij het verslag over de laatste nogal tumultueuze gemeenteraadszitting standpunten en details over deze kwestie. De VU die geen «Brabanponne» zou willen op 11 juli. Het Verbond der Vaderlandslievende Verenigingen dat geen «Vlaamse Leeuw» wil op de nationale feestdag. Oud-burgemeester Raymond Uytter sprot die ook de vlag der deelgemeente wil gehezen zien en schepen Hooghuys die stelt dat dergelijke vlaggen niet meer passen omdat die gemeenten niet meer bestaan en de stad ze bovendien niet heeft. Schepen Marcel De Bisschop die zich met de te Moorsel gehezen vlag op 11 november kan verzoenen omdat het een «Brabantse Leeuw» zou zijn (gele leeuw op zwart veld) in tegenstelling met de authentieke Vlaamse Leeuw (zwarte leeuw), roodgetongd en -geklauwd op geel veld, omdat hij zich Brabander voelt. plechtigheden. jaarlijks feest van de politie. Naar ons inziens zou het Over dit alles wil de Burf Buiten de officiële plechtig- van de brandweer,... meest konsekwent zijn beide meester uitsluitsel F heden zijn er nog andere Het Kollege mag vrij kiezen liederen op alle plechtighe- op 1 februari. Wait a gelegenheden waarop het welke van beide of allebei, den te spelen zoals trouwens spelen van de liederen op het Het mag ook vrij de volgorde in vele maatschappijen reeds programma staan, b.v. het bepalen. jarenlang gebeurt. Raadslid Lambert Van de Sijpe die betreurt dat de «Vlaamse Leeuw» niet werd gespeeld op 11 november doch anderzijds erop wijst dat op 11 juli Vlamingen en Walen samen vochten. Raadslid Oscar Redant die aandringt op enige nuance ring en raadslid Etienne Bogaert die vraagt er geen zottigheid van te maken en aan het Kollege de vraag stelt wat het gaat doen i.v.m. de gestolen vlaggen. Volks vertegenwoordiger raadslid Jan Caudron die er voor pleit de vlaggen eerst bij het morgenkrieken te hijsen en ze bij het vallen van de avond wil laten strijken of raadslid Van der Beken die roept «La Belgique, qu'elle crève». Raadslid Remi Van Vaerenbergh die opteert voor nieuwe vlaggen vermits er een aantal versleten zijn of raadslid Van Mossevelde die aandringt op amnestie. En burgemeester D'haese- leer die al'deze standpunten zou moeten verzoenen en de kwestie eens uitvoerig wil bestuderen, en die het voor stel van schepen Jan De Neve om op 11 juli alleen de Vlaamse Leeuw te spelen bijtreedt terwijl raadslid Marcel Lorie zegt dat te Hofstade bij vaderlandse plechtigheden alleen de «Vlaamse Leeuw» wordt ge speeld. Een kompleks geval alles zins. Maar wat is er daarover officieel geregeld? Koninklijke Besluiten over de VLAG: Een KB van 5 juli 1974 over bevlagging van openbare gebouwen zegt: «De nationa le vlag wordt op de openbare gebouwen gehesen op 17 februari (hakfstok), 1 en 8 mei, 11 juli, 2122 en 23 juli, 7 september, 3, 11 en 15 november en 15 december. Dit is eveneens het geval op 5 mei en 24 oktober. Samen met de nationale vlag mogen andere officiële vlag gen worden gehesen hetzij op de bovenvermelde data, hetzij wanneer de aard van de ceremonie het vereist of wanneer dit met de plaatse lijke gebruiken overeen stemt. Orde van voorrang is: 1de nationale vlag 2. de vlag van de kuituurge meenschap 3. de vlag van de provincie 4. de vlag van de gemeente. De voorrang is bepaald met betrekking tot het bevlagde gebouw of de bevlagde tribu ne wanneer men zich met de rug tegen gebouw of tribune plaatst. Bij even aantal geldt de formule 6.4.2.1.3.5, bij oneven aantal 5.3.1.2.4. In een KB van dezelfde datum, nr. 1015, wordt gehandeld over de vlag van de Nederlandstalige Kui tuurgemeenschap. Op 11 juli wordt de vlag van de Nederlandstalige kui tuurgemeenschap, de «Vlaamse Leeuw», gehesen op de openbare gebouwen in het Nederlandse taalgebied en op openbare gebouwen van het tweetalig gebied Brussel-Hoofdstad waar in stellingen zijn gevestigd die wegens hun aktiviteiten uit sluitend behoren tot de Nederlandstalige kuituurge meenschap. Samen met die vlag mogen op 11 juli andere officiële vlaggen worden op gehangen. Koninklijkbe besluiten over HET LIED KB 1016 van dezelfde datum zegt: «Op de officiële plech tigheden op de vermelde data wordt het nationaal lied uitgevoerd, bij begin of einde van de plechtigheid. De volksliederen eigen aan de kuituurgemeenschap mo gen erbij worden uitgevoerd. KB 1017, steeds van 5/7/74 zegt: «Op 11 juli bij officiële plechtigheden in het Neder landstalig gebied en in Brus sel-Hoofdstad (zie hogerver- melde beperking) wordt het volkslied eigen aan de kui tuurgemeenschap uitge voerd. Het nationaal volks lied mag eveneens worden uitgevoerd. Regeling te Aalst Een nota aan de leden van het Kollege, besproken o.m. tijdens een vergadering van het Verbond der Vader landslievende Verenigingen, zegt: «Twee afzonderlijke koninklijke besluiten van 5 juli 1974 zeggen: a. De Vlaamse Leeuw moet gespeeld worden op 11 juli en het Nationaal volkslied mag eveneens worden uitge voerd. b. Het nationaal volkslied wordt uitgevoerd op de officiële plechtigheden. De Vlaamse Leeuw mag even eens worden uitgevoerd. Op 21 september 1978 had het Kollege beslist «Bij officiële plechtigheden dient de Vlaamse Leeuw samen met het Nationaal Volkslied te worden uitgevoerd.» Zonder in strijd te komen met de twee KB's kan het Kollege op deze beslissing terugkomen en b.v. beslissen dat de Vlaamse Leeuw al leen gespeeld wordt op 11.11 en het Belgisch volkslied eveneens alleen op de andere Van 1951 tot '59 was hij gemeenteraadslid en twee jaar daarvan tevens schepen van Burgerlijke Stand waarbij hij jongge huwden kon gerust stel len dat kinderen krijgen meer een zegen dan een last kon betekenen. Op vallend door zijn tussen komsten als raadslid was dat nooit één van zijn voorstellen door de toen malige oppositie werd afgewezen. Sinds 1953 werd hij provincieraads lid wat hij bleef tot 1971 en na het overlijden van Alfred Van Geert werd Wim bestendig afgevaar digde waar hij als voorzit ter van de 6e kommissie zich bezighield o.m. met grondbeleid, goedkope woningen en drinkwater voorziening. Dat er in 1959 op 81 gemeenten nog 59 waren zonder drinkwatervoorziening en dat deze toestand fantas-! tisch ten goede is geëvo lueerd ligt voor een groot deel aan de volgehouden inspanningen van Wim Verleysen die op zijn plaats in de provincie voor de gemeenten zo veel goed werk mocht verrichten. In 1971 werd Verleysen dan senator, mandaat dat hij steeds vervult en waarbij een ministerpor tefeuille hem reeds een paar maal op het nippert je ontglipte. Voorzitter Van Wambeke Hubert Van Wambeke, de gekende CVP-figuur die eens de «100.000 of niets» op de beeldbuis in de wacht sleepte, vindt de persoonlijke inzet van Wim écht aanstekelig. Na gedurende zijn eerste ja ren het nieuw ideeën goed van de kristelijke de- mokratie te hebben uitge dragen in tal van gemeen ten is hij nu door zijn écht geloof in zijn op dracht nog steeds de be ste propagandist van de partij in het arrondisse ment. Voor al wie een rol te spelen heeft in onze maatschappij is hij een lichtbaken door zijn over tuigingskracht, rechtvaar digheidsgevoel, integri teit, zin voor etische waarden en bezorgdheid voor minderbedeelden. Fraktievoorzitter Ward Leemans CVP- senaatsfraktievoorzitter voor de gelegenheid even ontsnapt aan de diskus sies over de staatshervor ming, zwaaide op zeer ge- Heel wat C.V.P. sympathisanten waren aanwezig tijdens de huldiging van senator Verleys)re (Rik) vatte wijze door énige ty pische trekken en anekdo ten het wierookvat voor zijn kollega-senator. Hij roemt hem vooral om zijn eerlijkheid en om zijn in breng in de fraktie. Als wordt gezegd «Wim denk dat...» wordt zulks steeds nauwkeurig in overwe ging genomen want Wim is een rechtlijnig man die de theorie in de praktijk wil omzetten. Deskundige in het dome in sociale zekerheid en ook in de bewapenings politiek is Wim ondertus sen doorgedrongen tot fliet, de Grote Markt van de Raad van Europa en Aalst, in ontvangst ne- laat ook in Straatsburg zijn stem ten gepasten tij- werd in ontroerer de horen. Met gezag. Dat woorden, en uitera; hij zijn senaatszetel met met bloemen, zijn ec die van Straatsburg ku- genote betrokken, muleert niettegenstaande Na de rustige toespré andere instrulrties van de van Hubert Van Wam partij bewijst enkel dat de ke, de quasi-ex-cathe< partij, die voor Wim een rede van de oud-mini uitzondering maakte, en de humoristische hem gewoon niet missen terventie van prof C kén. seur Ward Leem< kwam de feesteling In de bloemen ^et podium. Onvoor Als blijvend aandenken reid maar steeds vol vi mocht de gevierde uit en strijdlustig handen van voorzitter nimmer. Van Wambeke een prach- Steeds een trouw klaft tige ets van Romain Mal- beeld van de mensen hij vertegenwoordigt en blijven, is zijn grootf' men en bij deze hulde betrachting. g< ipl nk AAN 'T KLOKZEEL Alleen al om eens goed te deze heldere geesten hun lachen, respectievelijk erg standbeeld aan het wassen- verontwaardigd te zijn, zou beeldmuseum van Madame men de Voorpost lezen. Toussaud toe te voegen. Wat daar onder de rubriek Want het is daar dat alle «Vrije Tribune» allemaal te belangrijke personen voor lezen valt is werkelijk formi- het nageslacht te bezichti- dabel. Iemand zou deze gen zijn. Om de ruzie te teksten een:. moeten uit- vermijden over wie nu de knippen. Na een jaar zou eer moet krijgen om als eer- men deze publikaties dan ste in dat museum te gera- kunnen samenbrengen in ken heb ik wel een oplos een boekje, welk men dan sing. Ik zou voorstellen om zou kunnen gebruiken als in de plaats van de één of toneelscenario. andere heldere geest van de Als we nu eens de publika- PVV, hun symbool in het tie van de PVV onder ogen museum te plaatsen. Maar nemen, dan is het nu de ik zou dat beestje dan toch beurt om eens hartelijk te graag op een echte boom lachen. Wat deze mensen zien zitten, want het zou allemaal presteren grenst allesbehalve een mooi zicht aan het ongelofelijke. Zij zijn om de PVV, sorry, het zijn DE grote redders in eekhoorntje daar te zien nood, zowel plaatselijk als hangen in een samenges- nationaal. Als men de term molten boom. Om nu terug «Zelfverheerlijking» niet be- te keren naar het artikel van grijpt, dan zal men deze onze schepen met de beurs, term wel begrijpen na het betreur ik het echt dat hij lezen van het PVV artikel, onder zijn dekmantel van Als deze mensen zo verder Superman, niets anders gaan, dan zal men niets an- doet dan zijn kollega's aan- ders kunnen doen dan van vallen. Als dat die krachtige houding van de PVV het kollege, dan is het m droevig gesteld met de c U] litie. Ik heb nog in geen de kele rubriek, van eer p welke partij, enig mea ct tu| kunnen bespeuren. He voor onze schepen mei beurs veel te gemakk om zoals de kleine kind» te zeggen dat het iem anders fout is dat de st< financies er slecht v staan. Waar is hier het culpa? De stad is (of moeten zijn) als een g huishouden. Het gaai een huishouden immers op om iedereen te g» wat zij vragen. Als ik ger mijn «pree» kreeg was dat ook nooit ger om mee toe te komen. V u, beste schepen, wat z» toen antwoordden? Ali maar honderd franken dan zult ge er geen t* honderd opdoen! Tot een gouden raad. E eens een PVV-kor waarin volgende the centraal staan: «Hoe mea culpa? en Hoe ka terug op aarde?» Adriaan Sm ik

De Voorpost | 1979 | | pagina 4