4 HET MINI-WATERGATE VAN AALST V.K.S.J. EREMBODEGEM OP STRAAT WAT MET DE SOCIALE ZEKERHEID? Bevoegdheidsgeschil tussen schepenen Kribte onder de kerk Met 165 ingeschreven le den stapt VKSJ dit kamp-) jaar het Jaar van het Kind uit. Dit, samen met het vijfjarig bestaan van de groep, deed de bege- leidingsploeg besluiten om ernstig werk te maken van de lokalenzoektocht. Op de kermisfeesten van oktober II. vernam VKSJ van het NWK (Nationaal Werk voor Kinderwelzijn, ofte «de weeg») dat deze organisatie op 1 januari 1980 zal verhuizen naar de kribtelokalen onder de kerk. Ze beloofden in hun ontslagbrief aan de stad Aalst te zullen schrijven dat ze er op rekenen dat VKSJ de drie vrijgekomen ruimten zou mogen ge bruiken. Enerzijds was VKSJ blij om deze nieuwe veg om uit de impasse te gera ken; anderzijds was er een duidelijke teleurstel ling. Het was immers zo, dat VKSJ als een der eer sten de kelders voorstel den als mogelijke verga derplaats. Bovendien is VKSJ de enige beweging die zo frekwent vergadert. Desondanks werd de ruimte gereserveerd voor volwassenenbewegin gen. Hier wordt de kwes tie moeilijk! Volgens VKSJ is de beslissing reeds genomen en vallen zij er buiten. Volgens on derpastoor Eeman (we konden helaas de pastoor van de parochie niet bij tijds bereiken) is officieel nog niets beslist en kan nog niemand aanspraak maken op de kelderruim ten. Schepen Roels zou er van uitgegaan zijn dat VKSJ naar de kerk kan verhuizen. M.a.w., voor de V.K.S.J.- groep was de enige hoop op de stedelijke overheid gericht. Op 18 november werd aan het schepenkol lege én aan jeugdsche- pen Monsieur een brief geschreven, waarin ge vraagd werd, ofwel de vrijkomende NWK- lokaaltjes te mogen ge bruiken, ofwel in het oude gemeentehuis voor mo gelijkheden te zorgen. Op 21 november antwoordde burgemeester D'haese- leer dat deze brief «voor verder gevolg overge maakt (werd) aan de be voegde schepen.» Wie is bevoegd? Van toen af ging het vlug. In opdracht van sche pen Monsieur bracht jeugdsekretaris Guido Moens een bezoek aan de lokalen aan de G. De Schepperstraat, op zater dag 24 november. Hij be loofde het mogelijke te doen om VKSJ de drie lokalen van het N.W.K. vanaf 1 januari als eigen ruimte te laten gebruiken, terwijl de refter ook ver der zou moeten kunnen gebruikt worden in sa menwerking met jon gensschool, brandweer, enz. Ook het Bestuur van de Jeugdraad nam dit stand punt in. Op vrijdag 30 novem ber, toen de begelei- dingsploeg van vksj wou vergaderen, werd vastge steld dat de sleutel niet meer op de deur van de refter paste. Ook de sleu tel, die normaliter achter de deur hangt, was ver dwenen. Men wendde zich tot hoofdonderwijzer Temmerman, die niet en kel geen sleutel kon ge ven, maar bovendien de verbijsterde leidings- ploeg wist te vertellen dat in januari, als N.W.K. en V.K.S.J. verdwenen zou den zijn, verbouwings werken gingen aanvan gen. De refter zou vergro ten en er zou een keuken en sanitaire instelling bij geplaatst worden. Onder handelingen met schepen van onderwijs Herman Roels waren al een tijdje aan de gang, en weldra zou een architekt komen kijken. Het besluit is dat, als niets verandert, VKSJ op 1 januari op straat staat, bibberend in de frisse winterlucht. Men vraagt zich af wie nu eigenlijk bevoegd is, van het schepenkollege, in dit gebouwenkompleks. Zo wel schepen Roels als schepen Monsieur heeft er blijkbaar plannen mee. De vraag wordt bitter ge steld, hoe het dan wel zit met uitwisseling en sa menwerking in het Kolle ge van burgemeester en schepenen. Reakties We konden niet elke be trokkene bereiken; onze telefoontjes vonden plaats op zondag 2 de cember en op zon- en feestdagen zit niet ieder een te wachten naar nieuwsgierige pers oontjes. Schepen Roels zelf verklaarde ons dat hij «er juist niets van af weet». Hij zou maandag navraag doen naar wat zijn dien sten gedaan hebben, (nvdr dat de schepen niet op de hoogte was van de verbouwingsplannen, kan tegengesproken wor- nog niet op de hoogte. Geert De Moor (KSA- VKSJ- vqrtegertwoordiger) beij vert zich sterk voor de «zaak» en hij nam kontakt op met raadsleden van'de verschillende partijen die in de gemeenteraad ver tegenwoordigd zijn. «Lokalennood» is niet echt een beleidsvraag stuk. Het gaat om indivi duele groepen en organi saties. Toch zijn dergelij ke lokalen noodzakelijk voor een degelijke jeugd werking. VKSJ Erembo- degem is hier geen uit zondering op. Momenteel is een oplossing poten tieel mogelijk. De vraag is gesteld; het antwoord is aan het (verdeelde?) stadsbestuur. Peter Dauwe dan hoogs twaarschijnlijk die zogehe ten «wandluizen», minieme afluistertoestelletjes her en der deskundig aange bracht. Hun derde, en voor zover we uit goed ingelich te bron vernamen, laatste bezoekje wijst duidelijk in die richting. Alle materiaal dat ook maar enigszins elektrisch funktioneerde werd toen opgeladen. De elektrische radiatoren blij ken wel omvangrijk genoeg om een tape-recorder te herbergen. Dit geldt even eens voor de elektrische schrijfmachine. Wat er aan dokumenten verdween wordt door het Jeugdwerk als «puur didaktisch mate riaal omschreven»! We ne men het de jongens van deze organisatie zeker niet kwalijk dat ze de inhoud van de verdwenen doku menten niet zo maar pu bliek maken. Over deze in houd hebben we echter wel ons persoonlijk ideetje. Het feit alleen al dat de plunderaars ze waardevol genoeg achtten om ze tot hun buit te rekenen steunt nog meer onze overtuiging dat ze «heel, heel waarde vol» moesten zijn. En ondanks het feit dat het Jeugdwerk zich in een nieuw lokaal voorzien heeft, zouden we hen toch de raad willen geven een minitieus onderzoek van dit lokaal door te voeren. Immers wie kan met zeker heid beweren dat ook hier geen afluisterapparatuur aangebracht werd? Dit nog afgezien van het feit dat hun nieuw hoofdkwartier ondergebracht is in een in stelling waar eenieder zo maar in en uit kan lopen. We hopen alleen maar dat de hoofdverantwoordelijke zijn uitnodiging van «kom maar eens langs» niet al te dikwijls herhaalt, of dat on ze loodgieters deze uitnodi ging eens minder letterlijk gaan opvatten. Het zou echt spijtig zijn dat de uit gave van hun tweemaande lijks tijdschrift door het toedoen van deze laatsten in het gedrang zou komen. Over dit tijdschrift, en vooral zijn laatste uitgave slechts de grootste lof. Het is er sedert een paar maan den werkelijk op verbe terd. Het leest graag en vlot, alhoewel we vruchte loos gezocht hebben naar die «kleine pikuurtjes» uit hun vroegere vouwblad je. Dit laatste weliswaar tech nisch minder volmaakt maar subliem in zijn kritiek op het lokale gebeuren. We weten natuurlijk dat er er gens vanuit de hogere par- tijregiónen op de vingers getikt werd. Óf dit een be letsel is om zich als uitge sproken Jeugdwerk, met eigen ideeëen qua politiek en beleidsvoering, kriti scher en gedistantieerd van de «big manitoes» op te stellen laten we in het mid den. Ergens zijn toch deze «groten» aan vervanging en verjonging toe, en uit wel ke reserve kan men beter putten dan uit dit Jeugd werk dat zijn leden op dui delijk pluralistische wijze schoolt? Je hoeft toch niet steeds een vooraf door, zij het dan politieke rasgeno ten, maar die toch een dui delijk onverenigbare me ning verkondigen dan die welke jeugd als de zijne beschouwt, gedragslijn te volgen? Het Jeugdwerk be schikt over een waaier van heel kompetente mensen om het werk van de «gro ten» met sukses verder te zetten. Het komt er nu op aan zich door deze laatsten niet te laten beindrukken. Er een eigen mening op na te houden maar deze dan ook door dik en dun te verdedigen. En dit geldt dan voor elke politieke stroming en voor zijn jon geren die zich laten we het hopen nog onbaat zuchtig, en niet in het voor uitzicht van een min of meer belangrijk baantje bij een of andere openbare in stelling, kunnen inzetten. Misschien vind jij dat jouw ideologie nu eenmaal de enige en absolute waarheid is. Mogelijk, maar weet ook dat NIEMAND over deze absolute waarheid be schikt. Elke mens dient be naderd vanuit zijn eigen vi sie op wat hij als waarheid beleeft, en daar zijn jullie meer dan wie ook het beste geplaatst. Hou je aan kri tiek, aan zelf-kritiek des noods, maar volg geen dis cipline zoals die door de «ouwe rotten» uit het vak wcrdt opgelegd. Eigen ide eëen, jeugdige ideeëen, en initiatieven, worden toch meer naar waarde geschat dan het klakkeloos naapen van wat je voorgekauwd tussen de kaken geschoven werd? De komende politie ke generatie is nu eenmaal jullie zaak. Was '68 een heel anders getinte revolu tie dit kan qua kleur gesproken toch wijst ze duidelijk naar een politieke bewustwording van de jeugd. Niet alles zo maar slikken, dan wel vanuit ei gen standpunten ageren, dat was duidelijk de bedoe ling. Onze toekomst is een maal ONZE ZAAK. Zij die er momenteel over be slissen zullen er dan zeker niet meer zijn. Wat kan het hen schelen hoe dit rot we reldje er over tien-, twinti gtal jaren gaat uitzien? Hun postje was verzekerd, voor de hen toegemeten tijd. Wij echter staan met een hele boel jaren voor de boeg met nog een hoop meer problemen die ze ons «erfenis» hebben nagela ten. Of gaan we ook verzin ken in de letargie van «na benne kik garriveird en de rest kan ze iene kier kof gaan we er echt wat aan doen? Het woord en het initiatief is NU aan de jeugd. Alle mo gelijkheden blijven hopen zo lang ze zich maar als JEUGD met eigen opinie opstelt in een gezonde kompitiegeest met respekt voor eenieders overtuiging. Immers de jeugd is meer soepel dan de oudere gene ratie, gevangen in het strakke keurslijf van de strenge partijdialektiek. Voor wie het mocht inter esseren, en nog meer rea geren en laten we hopen dat deze laatsten zo talrijk mogelijk zijn het is niet de mening van het publice rend blad dat hier verkon digd wordt, dan wel deze wiens initialen onder huidig artikel afgedrukt worden, dus reakties aan mijn adres steeds welkom. Wel te rich ten aan de redaktie natuur lijk. Voor het betrokken Jeugd werk, mijn verontschuldi- den met getuigenissen van andere mensen) Jeugdsekretaris Guido Moens bleek niet op de hoogte van de jongste verwikkelingen; hij werd geïnformeerd door KSA-VKSJ- vertegenwoordiger in het Bestuur van de Jeugd raad, Geert De Moor. Hij 'betwistte dat een beslis sing omtrent die gebou wen, tot de bevoegdheid van schepen Roels be hoort. Schepen Monsieur (die we zelf niet konden bereiken) zou niet op de hoogte zijn van dit be sluit. In ieder geval bleef de jeugdsekretaris bij zijn belofte zich in te spannen voor de VKSJ-groep. Vol gens hem was het minste dat kon gedaan worden, een bericht aan VKSJ dat eventuele verbouwin gswerken een aanvang zouden nemen. Wel acht te hij het mogelijk dat schepen Roels te goeder trouw handelde, in de waan dat VKSJ terecht kon onder de kerk. Hij stipte verder aan dat de lokalenarmoede in Erembodegem inderdaad slechts is van alle deelge- mental CVP-verantwoordelyken van het arrondisse- meenten, en dat het hui- men' Aa,st boSen zich verleden zaterdagnamiddag, in drie dige reftergebruik onver- sekties verdeeld, over een aantal problemen gesteld door antwoord is. Hij sprak de senator Wim Verleysen als voorbereiding voor het kongres wens uit dat de Jeugd- °P december e.k. raad hier een aktiepunt zou van maken. Ook in Enkele daarbij gestelde be- De drie sekties hadden dan het bestuur van de BSP- ginselen zijn: ook als taak een reeks toe- Aalst zou de kwestie ter solidariteit en uitban- komstgerichte vragen te on sprake gebracht worden, ning van onaanvaardbare derzoeken waarbij we da- Mw. Lievens-Borms ongelijkheden delijk moeten zeggen dat de (CVP-gemeenteraadslid) vrije sociale organisaties beperkte tijd niet toeliet had een gesprek met als struktuurelement overal voldoende diep op in schepen Roels, kort na de verantwoordelijkheid te gaan. «gesloten-deur-avond». van individu en gezin Verslaggevers hierbij waren Ze kondigde aan dat ze sociale zekerheid An Bauwens, Guy Van ging nagaan hoe de vork meer dan sociale uitke- Gansbeke en Lermineaux. in de zeel zit. ringen Toch werden een aantal in- De CVP-fraktie was.toen In bijlage socio-vitale mini- teressante voorstellen ge- ma van de belangrijkste ge- formuleerd die we u dan zinstypes, vergelijking van ook niet wensen te ont- enkele bestaansminima en houden, aantal bestaansonzekeren geopteerd werd de ver in per sociale kategorie. vangingsinkomens, (werk- In een uitvoerig verslag, loosheidsuitkeringen, uit- toegelicht met praktische keringen ziekte en invalidi- voorbeelden, bepleitte teit, pensioenen) te voegen Wim Verleysen een totale bij hel bestaand inkomen hemieuwingvan het stelsel waarna gelobale fiskali- voor sociale zekerheid satie. Ietwat eng behuisd vindt u niet? In een stempellokaal aan de Gaston de Schepperstraat n 5 groepen van 35 jongBns en zowat 165 meisjes tussen 6 en 16 jaar de ruimte van dit ene loki verdelen. (Hugo) Basis van de diskussie was het inleidend rapport dj - handelde over «de uitkeringen, strategie van de bestaan zekerheid», «de administratie als faktor van doelmatj heid», «de financiële middelen» en de «beleidsinstri menten. gingen dat ik hun perikelen van de laatste maanden als waarin hij, zo voor zelf- qua gezinspolitiek wordt aanloop nam om ook eens standigen als voor werkne- geopteerd voor een toelage de mening van een even- mers, leemten en onge- liever dan een abattement eens «nog steeds jeugdig» rijmdheden ontdekte. dat op jaarbasis is terwijl een mens te verwoorden. Een beetje fiktie om uiteinde- dige wijze, eens komen uit- dit initiatief steunt. De lijk die ganse rotzooi eens praten. Stel je even voor tweede belangrijkste partij onverbloemd onder de loe- dat we raketbasissen gaan meent er het zwijgen te pe te nemen kan niemand hebben in het Gentse, het moeten aan toe doen. Een schaden. Integendeel. Het- Antwerpse of te Zeebrug- andere is verdeeld, en zij dan dat er zich ergens ge. Steden van kapitaal be- slechts de twee kleinste toch bepaalde personen lang voor de bevoorrading partijen gaan zich onver- «geviseird» voelen. Dit van onze bevolking en deeld TEGEN dit projekt laatste was en is allerminst vooral en zeker te onder- opstellen. Zoals je ziet zijn de bedoeling, het zij dan strepen: deze van de zelfs in dit zo minieme dat zij ook zich eens over Vlaamse bevolking. De in- landje de meningen niet wat ons en met ONS ternationale spanningen, onverdeeld. Wat dacht je bedoelen de jeugd en hun het ekonomisch oneven- dan dat het internationaal opvolgers bekommert wicht en de jongste ontwik- wezen moest? Het gaat ons en te wachten staat. kelingen gaan duidelijk de echter allen aan! Niet all- In de rand willen we toch trend van de dertiger jaren een de JEUGD van NU nog wel de oproep formule- volgen. De nationale pers jij en ik maar vooral ren om deel te nemen aan en berichtgeving gaat auto- deze van morgen. Hun toe- het betoog tegen de atoom- matisch onder een of komst wordt nu bedisseld! raketbases op zondag 9 de- andere druk zaken mini- Jeugd. Jeugdwerk rood cember aanstaande te maliseren die van werkelijk geel of blauw, ageer NU. Brussel. Uw betogers ver- belang zijn. Evenementen Het is echt belangrijk. Het trekken op deze dag vanop worden zomaar op de voor- gaat om ons en om voor de Houtmarkt rond 13 uur; grond geschoven, zoals on- wat we eventueel de lef andere politieke partijen gelukken en katastrofes, hebben om in deze rotzooi zullen wel hun eigen orga- om onze aandacht van het te doen leven: onze kinde- nisatie op touw gezet heb- WERKELIJK probleem af ren van morgen. WATER- ben. Blijft het feit dat be- te leiden. Nochtans mogen GATE of niet: samen kun- doeld Jeugdwerk zich ook we ons in geen geval blind nerf wij er wel iets aan daadwerkelijk gaat inzet- staren op deze dagelijkse, veranderen. Al onze krach ten tegen wat wel de «ver- zij het dan ook in-trieste ten samengebundeld kun- krachting» van wat onze beelden van een familiaal nen misschien toch wel ver toekomst kan genoemd drama, zonder oog te heb- hinderen dat men ons als worden. De uiterst linkse ben voor wat ons morgen te bases en als slachtvee gaat groeperingen zullen dit na- wachten staat: een TO- gebruiken. Dus wees er al- tuurlijk als politiek wapen TAAL DRAMA. Dan is er len op 9.12.79. NU hebben gaan gebruiken. Ons gaat zeker geen sprake meer we nog inspraak: laat ons het enorm de situatie nuch- van jij en ik, dan wordt het deze dan ook goed gebrui- ter en objektief te beoor- nu eenmaal wij ALLEN! ken. Een verrot systeem delen. Wat de plaatsing van deze waar. een echt Watergate Men wil ons nu eenmaal raketten betreft: wij bela- nog mogelijk is, zelfs nood- raketbases opdringen, alsof stingsbetalers zouden wel zakelijk blijkt om alle kan- we nog niet genoeg hadden moeten opdraaien voor de kers aan hei licht te bren- aan onze sociaal-ekonomi- aanschaf en de plaatsing, gen, kan zich toch moeilijk sche problemen, waar ze Het bevel over hun gebruik veroorloven om ons ook zelf en wij niet alleen zou slechts ressorteren on- zijn wil en wet te gaan tenslotte nog geen op- der de bevoegdheid van opleggen. Laten we alles in lossing voor gevonden heb- één en dezelfde groot- twijfel trekken wat er ons ben. Laat staan dat er een macht. Namen hoeven hier zo maar voorgeschoteld bestaat. Elk gemdustriali- niet meer vermeld. Mocht wordt: het zijn toch seerd land heeft er momen- er eventueel tussen twee of leugens. Flagrante leugens, teel meer dan zijn vracht liever drie blokken een De waarheid ligt bij ons. aan. De leiding houdt zich konflikt oprijzen dan zijn Laten we ze eerst ontdek- slechts dank zij beloften wij, povere Belskens en ken en pas dan naar buiten te nemen voor wat ze nog meer povere Vlamin- brengen. We hebben er al- waard zijn in het zadel, gen, het kind van de reke- les bij te winnen. Maar dan Het persoonlijk belang ning. Of houden ze met ons ook ALLES. Verliezen speelt hier meer dan een wel rekening? Als we het kunnen we veel: vooral on duidelijk afgetekende rol. lokaal gaan bekijken dan ze optie op de toekomst. Wat ons kleine landje be- zien we overal, tot zelfs in Laat ons nu eens boven treft, je kan het een buffer- de buurlanden het protest elke kleur hoezeer je zone noemen waar de gaat toenemen. Bertreu- ook je eigen kleur bent toe grootmachten hun me- renswaardig is echter het gedaan opstappen om te ningsverschillen, maar dan feit dat één onzer voor- voorkomen wat onvermij- op een meer dan hardhan- naamste politieke partijen delijk een katastrofaal ein- toelage in de tijd kan wor den aangepast. relatie arbeid - sociale zekerheid dient te blijven en het recht op een be staansminimum zou in de grondwet moeten worden opgenomen waarbij men dan het bedrag jaarlijks zou bepalen iedereen heeft recht op bestaanszekerheid doch ze dient eventueel te worden genormeerd. sociale uitkeringen zijn voor de enen onvoldoende en voor anderen nauweliks merkbaar. Belangrijk is een begripsanalyse van gezins- kriteria. Boven het gezin sinkomen moet novellering gebeuren en fiskaliteit kan hier als korrektor optreden. beperking van het maximum-pensioen kan weerstanden oproepen bij gekuleerde pensioenen. Grote verschillen dienen te worden gemilderd. qua kindervergoed gengen dienen alle kinf ren gelijk te worden be hl deld, onafhandkelijk w het beroep van het gezii hoofd. in het raam van een j zinspolitiek dienen aarnf lende inkomens niet te wi den belast. misbruiken in de we loosheidsvergoedingen 2 vooral sluikarbeid en on genlijke werkloosheid (j die eigenlijk niet wilj werk zoeken) Oplossing hierbij kan efficiëntere kontrole sluikarbeid en uitbreidt van het begrip «aangepai arbeid». alle kinderen dienenj dezelfde wijze te word behandeld onafgezien welke soort school of i derwijs ze komen. i i de kennen moet: een bewa peningswedloop, maar vooral een atoomkonflikt. Wat men je ook voorscho telt: geloof er geen snars van. Vandaag is het om doen. Doe er dan ook wat aan. Op 9 december zien we je terug. Achter één of ander banier weliswi dan toch met dit éné| zelfde doel: PEACE de moderne jeugd. Vrj voor wie er nog in geit en dat zijn wij allen. Jij ik. Tot dan, en niet vej ten 9.12.79. STREEKNIEUWS Moorsel m 11 Ontslag Mw Gabroëmme Hendrickx, onderwijzeres aan de gei ntelijke school op de Tonnenhoek gaf haar ontslag pensionering dat door de Raad in geheimw zitting aanvaard verledig woensdag. Kerk en leven Abonnementen aan de postbode of bij afwezigheid i post te betalen. Prijs 200 fr. T-Dansant iet Op zaterdag 22 december in zaal Katholieke Kringa Dansant met DJ James en zijn supw sound show. Begii^ uur. Inkom 30 fr. Groot SK-bal Nachtbal van SK-Kruis op zaterdag 15 december met orkest «De Gensters» en zanger Jo Joris. Ook tomb Begin 21.30 uur. Inkom 50 fr. Zangkonceert Op zaterdag 22 december te Moorsel in de St.-MartinusP konsert onder het kerstmotto «Nu sijt wellecom?».Trede op het gemengd koor «Canticorum» o.l.v. Rudi Tas, «N a£ ca Flandrorum» uit Kortrijk o.l.v. Gwman Roelstraete er Irr instrumentesten het Engels duo Dale Noble (bllokfluit John Wyatte (sponet). Aanvang 20.15 uur. Inkom 80 fr. Studenten en def leeftijd 60 fr. et Ceciliaviering De Koninklijke harmonie St.-Cecilia, een der oudste rr schappijen van Oost-Vlaandern, vierde verleden zondagen traditioneel St.-Ceciliafeest. In de eucharistieviering levende i»n afgestorven leden bracht de harmonie «Pavane i Blue» en het «Eegekoor uit de Maccal g Broeders». Het «Ave Maria» werd van op het oksaal o* trompet zeer mooi gespeeld door Nina Van der Vorst orgelbegeleiding door de koster. Een aantal raadsleden vierde mee. Buiten de plaatse oud-burgemeester Raymond Uyttersprot, en de twee schepenen Jozef Moens en Isidora Van der Borght-C Dn zagen we ook oud-burgemeester Robert De Pauw ptr Baardegem, Julien Vinck van Aalst -Linkeroever en Lam It van de Sijpe van Melderet. als Verlorenzfearte dagen voor beide Moorselse voetbalkl Wilskraht verloor van leider Eendracht Meldert met 0- Schroevers van RC Boonwijk met 1-0. Wilskracht i Jj" daarmede op de ège plaats met 13 punten en Schro» evendeens op de 12e met 8 puntnn. Bloedgevers kht Jaarlijks bal van de Vriendenkring Vrijwillige Bloedge e 1 Moorsel in zaal Breughel op zaterdag 8 december vani uur. Inkom gratis voor blowdgev<«rs op vertoon var )n iitnodigingskaart die evenwel strikt persoonelijk is.

De Voorpost | 1979 | | pagina 6