i KOMT ER VERKEERSVRIJ PLEIN VOOR EENDRACHTSTADION? Verloor Aalst 11 miljoen door Minister De Backer? BSP staat achter voorontwerp struktuurplan Aalst rechteroever Aalstenaars, laat u niet ringeloren WANNEER KOMT ER EEN GROENE RING OP RECHTEROEVER? GEHEIME ZITTING VOL BENOEMINGEN RESTAURATIE PREMIE 1979 WORDT UITGEREIKT Het Wijkcomite Rechteroever heeft een zeer gedetailleerde studie ondernomen van bijna alle buurten, die zich in de wijken Mijlbeek en Heilig Hart bevinden. Hierbij werd niet alleen gewezen op de bestaande tekorten en fouten maar werden ook belangrijke voorstellen gedaan tot verbetering van de huidige toestand. Onder deze buurten bevinden zich een viertal die een speciaal karakter hebben, omdat ze een groter publiek beo gen. Daarom werden ze ook in de studie «Aalst-rechteroever: een leefbaar stadsdeel» apart besproken. In de vier wijkkernen moeten volgens de samenstellers van de studie niet alleen de buurt- en wijkbewoners maar ook de wijkvreemden het attraktiepunt van die wijk herkennen en Moorselbaan een drukke winkel straat, de verkeersstroom uit Aalst-centrum, uit Moorsel en Vil voorde en tenslotte dat bestemd voor de O.L. Vrouw Kliniek moeilij ker en moeilijker slikken. De aanwezigheid van de grote ring (door de bebouwde kom) zet daar enboven nog een orgelpunt boven deze verkeerschaos. Het wijkcomité is van mening dat het hart van de wijk Mijlbeek, het kerkplein, tot een minimum herleid is geworden. Het sfeervol Apostel ken is als het ware in een hoek gedrumd. Pe O.L. Vrouw kliniek toomt boven de kerktoren uit en de vroegere wijkschool St. Vincentius verkrot zienderogen op de Moor selbaan. Deze ingrediënten van de wijkkern spelen aldus op elkaar ze ker niet in. Men oordeelt dan ook dat de bebouwde omgeving door kliefd is en van elkaar gescheiden. Hierbij worden nog volgende feiten opgemerkt: Het kruispunt Leopoldlaan- Moorselbaan blijft bestaan (door gaand verkeer) want de ring loopt dorrheen de bebouwde kom van Aalst-Mijlbeek. Weliswaar kan het kruispunt minderbelast zijn, maar zeker en vast niet uitgeschakeld. Anderzijds worden nieuwe kruis punten met de ring gekreërd nml. Ook sekundaire verkeerskruispun ten komen tot stand zoals: Groenstraat-Mijlbekelaan en Fonteinstraat-Mijlbekelaan. Verder vindt men een eigenaardige situatie in het parallel lopen op een De bedoeling van wijkkernwaarde- ring op Aalst-rechteroever is dan ook de ontmoetingsruimte die ze eertijds was in ere te herstellen of die omstandigheden te verschaffen opdat ze leefbaar wordt en kan blij ven in de toekomst. Hierbij wordt nogmaals herinnerd aan het feit dat de verkeersknoop in de wijkkern ontwarren de moeilijk ste opgave blijft, vermits de ring als spelbreker opduikt. Wijkkern Mijlbeek Men vindt het een teken aan de wand voor de bezorgdheid om de wijkkern «Mijlbeek» te ontlasten dat men twee nieuwe wegtracés plant. Het gaat hier enerzijds om de vroe gere spoorwegbedding Aalst- Opwijk tot waar deze de Moorsel baan kruist. Op het gewestplan is deze weg aangeduid als groene zone en in het plan van het wijkko- mitee als uitloper van de groene ring. Anderzijds is er het tracé van de Mijlbekelaan dat start aan de Leo- poldlaan, de Groenstraat kruist, ra kelings langs de Rozendreef loopt, vervolgens de Paardendries- Fonteinstraat kruist ten noorden van de Doornstraat en tenslotte de Moorselbaan bereikt langs het Doomveld ter hoogte van de Ach terweg. Alleszins vindt men dat Mijlbeek een verkeersknoop is en nauwelijks een ontmoetingsruimte kan ge noemd worden Daarbij kan de paar honderd meter afstand van de Rozendreef en de nieuwe Mijlbeke laan doorheen een groen land schap. Ter hoogte van de Achterweg zal anderzijds een driesprong komen, waar beide ontlastingswegen de Moorselbaan ontmoeten. Ten slotte merkt men op dat de oude spoorwegbedding door ver- keershinder zal geschonden wor den als potentieel natuurgebied. Tegenover dit alles wordt door het wijkcomité dan ook een «animatie- voorstel» gedaan. Hierbij wordt wel gezegd dat zolang de verkeersdensiteit in de wijkkern Mijlbeek niet daalt, er weinig hoop is. Het voorstel van het comité, een hoefijzervormige tangentweg bui ten de bebouwde kom vanaf de E5 zou ervoor zorgen dat zowel het zwaar als het doorgaand verkeer wordt omgeleid. Men meent anderzijds dat de be stemming van de gronden van de te slopen St. Vincentiusschool moge lijkheden biedt tot nieuwe impulsen voor de wijkkern Mijlbeek. Men denkt hier aan een architektonische oplossing met als attraktief gege ven een groene en openbare bin nenkoer. Deze binnenkoer zou dan als wijk kern kunnen funktioneren. Voorde len bij deze inplanting zijn dan de toegankelijkheid langs de Moorsel baan: de kombinatiemogelijkheden van wonen, winkelgalerij, buur thuis enzvoldoende paikeermo- gelijkheid in de onmiddellijke om geving aan de bloemenhallen; de start van groene en veilige voet gangerszone die evenwijdig met de Moorselbaan loopt en het wijk- pleintje met het kerkplein en het parochiaal centrum Apostelken aan elkaar verbindt. Verkeersvrij KHartplein Eertijds was het kerkplein van het Heilig Hart een trefpunt voor wijk bewoners en Aalstenaars vooral dan voetbalsupporters. Het kerkplein, het hart van de wijk De geheime zitting van de gemeenteraad van eind novem ber 1979 werd vooral ingenomen door een groot aantal benoemingen. Vooreerst werd de heer Marcel Vermeir uit Meldert benoemd als lid van de stedelijke adviesraad voor hop teelt- land- en tuinbouw in vervanging van de heer Frans Vereecken uit Moorsel, die ontslag nam. Vervolgens werd de huisvestingsvergoeding van de pastoor van de parochie St. Martinus uit Moorsel, die sinds 15 jaar ongewijzigd op 24.000 fr. per jaar vastgesteld was, gewijzigd. Zoals gebruikelijk werden ook de beslissingen van het Schepenkollege tot aanstel ling van interiamrissen aan het stedelijk kleuter- en la- geronderwijs bekrachtigd, waarna de gemeenteraad zich akkoord verklaarde met het ontslag van Mevr. Van der Eecken, als hoofd onderwijzeres van de kleu terschool Kerrebroeck- straat op datum van 1.9.1979, dit met het oog op haar pensionering. Ook Mevr. Hendrickx, onder wijzeres aan de lagere school, Herbergstraat te Moorsel, gaat volgend jaar met pensioen. Na aanvaarding van de be slissingen, waarbij bijzon dere leermeesteressen ka tholieke godsdienst aan vaard werden, aanvaardde men het ontslag van Mej. Pas als lerares viool, en de heer Roosendans als leraars aan de stedelijke akademie. De heer Snackaert werd op zijn beurt aangesteld als leraar slagwerk. Hierna volgden de benoemingen van vertegenwoordigers van de stad bij de nieuwe interkommunale Intergem, waarover heel wat heibel geweest was in het begin van de raadszitting. Burgemeester D'Haeseleer en stadssekretaris Willems zullen aldus de stad ver tegenwoordigen op de ei genlijke stichtingsvergade ring van de interkommuna le. Schepen De Neve (VU) en adjunkt-stadssekretaris Van Varenbergh werden aangeduid als plaatsvervan gers. Op de algemene vergade ring wordt de stad Aalst vertegenwoordigd door de Schepenen Roels (VU) en Monsieur (BSP) en raads lid Lorie (PW). Hun plaatsvervangers zullen on- derscheidelijk de heren Carlier (VU), Breckpot (PW) en mevrouw Van Nieuwenborgh (BSP). Volgens de bekomen in lichtingen zullen volgende personen zetelen als be heerders: Schepen De Ne ve (VU) raadslid Pijck (BSP) en raadslid Redant (PW). Zij zijn meteen ook regionale beheerder, samen met Schepen Hoog- huys (BSP). Schepen Van den Eede (PVV) tenslotte werd aangeduid als kom- missaris bij Intergem. Politie De gemeenteraad diende zich ook uit te spreken over heel wat benoemingen in het politiekader. Aldus werden de kandidaturen van de heren Alfons Van den Broeck en Buyle als politiekommissaris aanv aard. De heren Wouters en Van Audenhove werden be noemd als adjunkt-politie- kommissaris-inspekteurs. De heren Bussy, Temmer man en Keymeulen werden tenslotte benoemd als ad- junkt-politiekommissaris. De heer Simal, hulpbiblio- thekaris kreeg vervolgens disponibiliteit wegens per soonlijke aangelegenheden voor de duur van 1 jaar. Ook de vleurkeurders wer den herbenoemd en hun bezoldiging werd éénvor mig vasgesteld. De heer Rik Galle, tijdelijk ingenieur, diende heraan- gesteld voor een periode gaande tot 31.12.1979 wat dan ook gebeurde. Ook de beraadslaging van het OCMW van 1.6.1979 omtrent het reglement van orde voor de rustoorden, werd aanvaard. Na het ont slag aanvaard te hebben van de heer Willy De Vos- time toezichter van de Akademie werd nog een lid van het stadspersoneel on- derhoord. Vehe is echter verdwenen, slechts een drukke verkeersknoop is gebleven. «Wijkkernen in ere herstellen bete kent de leefbaarheid van een hele wijk doen opflakkeren» zo lezen wij letterlijk in de studie. Daarom vindt men het knooppunt achter de Heilige Hartkerk uit den boze, als men bedenkt dat alle ver keer van en voor de richting Wieze, Herdersem via de opnieuw open gestelde Verbrandhofstraat on middellijk op de ring kan aanslui ten. Het gevolg is ook dat de Brede- straat voor het Eendrachtstadion nodeloos druk verkeer slikt. Men stelt dan ook konkreet voor dit gedeelte van de Bredestraat ver keersvrij te maken. Meteen werd dit plein Heilig Hartplein genoemd. want het kan het hart en de ziel worden van de wijk, wanneer er zitmogelijkheden, caféterrasjes en groen komt. De toegang tot het Eendrachtstadion zou meteen at traktief zijn en wijkmanifestaties zouden er zonder autohinder kun nen plaatsvinden. Wijkkern Varkensmarkt Samen met de Moorselbaan is de wijkkern Varkensmarkt leefbaar geworden door het doorgaand ver keer. Toch stelt het comité zich de vraag of te druk verkeer deze kern uiteindelijk niet zal verstikken. Daar men ervan uitgaat dat de auto zijn eigen plaats in het verkeer heeft en niet de bovenhand hoeft te krij gen kan men, met het oog op rustig winkelen, enkel opteren voor een verkeersarm of verkeersvrije'wijk- kern Varkensmarkt. De zoge naamde «Luie Hoek» is snelheids- remmend en bij voorkeur te behou den, ook als straatperspektief Deze wijkkern beschikt naast het wijkkernspeelplein.en de parkeer plaats ook over het stadsschooltje in de Hoveniersstraat. De speelkoer en daarbij aansluitend het zaaltje aldaar kunnen ruimte bieden voor interne en naar buiten gerichte akti- viteiten van de wijkbewoners. Wijkkern Arend In tegenstelling tot de stenen wijk kernen Mijlbeek, Heilig Hart en Varkensmarkt moet de wijkkern volgens de planners uitgroeien tot het groene hart, midden de buurten Dewaco-Horebekeveld-Dompelstrac en eventueel de nieuw in te planten buurt Boskant (tussen Botermelk- straat en Rozendreef gelegen). Het hoofdaccent van deze wijkkern, ligt op het vlak van de sportakko- modatie en het openluchtleven. Naast het bestaande voetbalveld moeten daarom terreinen voor an dere sporttakken ingeplant wor den. De sporthal zelf moet ook wijkge- bonden worden, dit nadat er meer dere in Aalst werden gerealiseerd. Volgens de stellers kan deze wijk kern ook het trefpunt worden voor sportievelingen waar kan nagekaart worden in de wijkcafés. De woningen langsheen de Ri zendreef kunnen mits aanpassim. dergelijke funktieverandering krij" gen. Het woord is aan het partiku- lier initiatief, zo wordt hierbij gi voegd. Tenslotte wordt vermeld dat deptl wijkkern «Arend» nog te beschou-, wen is als in een ontwikkelingsfase] maar gunstig gelegen in de voorge-Lf stelde groene ring recreatiezone. Men vindt het dan ook minder aan- gewezen in de onmiddellijke toe-' komstplannen (BPA Rozendreef)* een strenge afbakening van deze*" zone te voorzien. aa Zo oordeelt de steller van het artikel dat de werkwijze van de initiatiefnemers een voorbeeld van «open beleid» en demokratie is, dit ondanks het feit dat (nog) niet iedereen zijn zeg zal hebben gedaan. Dit vindt men begrijpelijk omdat sommige bevolkingsgroepen, als kinderen en ouderlingen, zich daaraan niet wensen te interesseren. De heer D'Hondt vraagt vervolgens aan de plaat selijke socialistische wijkclubsvan Heilig Hart en Mijlbeek om zich over het dokument uit te spreken, terwijl het eveneens zal voorgelegd worden aan de kommis sie, in de schoot van de BSP, welke zich bezig houdt met de ruimtelijke ordening. Hij is verder van mening dat de rechteroever, vroeger meermaals be schouwd werd als éen te verwaarlozen gebied. En kele private initiatieven vullen één en andere tekortkoming aan, maar toch nog onvoldoende om de bevolking aan te moedigen. Verder meent de BSP- sekretaris dat het verle den zijn zeg mee speelt, al komt daar volgens hem stilaan een kente- Op de gemeenteraad van eind november kwam nogmaals de bouw van het nieuw zwembad aan de Albrechtlaan ter sprake. Aanleiding hiertoe was een vraag van raadslid Etienne Bogaert (CVP) naar de stand van zaken wat betreft de subsidiering. In zijn antwoord wees Schepen Van Openbare werken Jan De Neve erop dat Aalst de beloofde sub side van 45 miljoen nog steeds niet gekregen had. Momenteel werkt de stad Aalst met eigen middelen, zijnde 100 miljoen, af komstig van een lening. Als de beloofde subsidie uitbe taald wordt, zal dit van de lening onmiddellijk kunnen afbetaald worden. De schepen stipte vervol gens aan dat de bouw van het zwembad op 23.12.1976 geschat werd op 81.854.000 fr. In september 1979 was de kostprijs reeds gestegen tot 92.014.000 fr. «Door drie jaar te wachten op de toelagen van minister De Backer verloor de stad Aalst reeds elf miljoen» al dus de heer De Neve. Wat de reeds uitgevoerde werken betrof, deelde hij nog mede dat in september jongstleden aan palen, proefbelasting, enz. reeds 12,6 miljoen investeringen uitgevoerd werden. Hij herhaalde nogmaals dat er geen stopzetting of stilleg ging der werken geweest was. CVP-fraktieleider Chris Willems replikeerde hierop dat de schepen van Open bare werken het niet bij het rechte eind had wanneer hij stelde dat minister De Backer schuld had aan het verlies van 11 miljoen. Schepen De Neve bleef echter bij wat hij gezegd had. «Ik blijf het herhalen» zo verduidelijkte hij nog, waarop meteen de ontwer pen voor de waterzuive ringsinstallatie en het aan gepast ontwerp voor de centrale verwarming van het zwembad door de raadsleden aanvaard werden. VEHE voor spelende kinderen komt volgens hem goed van pas. Ook de initiatie ven om een woonerf op te richten in de omge ving van het kruispunt «de Vijf Hoeken» mogen niet afgeremd worden. «Ze moeten op een posi tieve manier benaderd Anderzijds vindt men dat ring in, mede dank zij een aantal stedelijke in plantingen, die in het worden» zo staat politiek standpunt opge- letterlijk in de tekst somd worden. Zoals het Wijkkomitee Aalst-Rechteroever is ook hij van oordeel dat het gedeelte gelegen tussen Dender en de Ringlanen weinig of niet betrokken is bij deze kentering. Voor dit ge bied is er volgens hem verkeerstechnisch ook werk voor de boeg. «Maar in dit gedeelte leeft ook de oudste de werkverschaffing in het gebied weinig of niet aan bod kwam, in het voorontwerp van struk tuurplan. «Het wijkkomi tee had ook daaraan kunnen denken vooral omdat de meeste werk nemers op de rechteroe ver met deze problemen gekonfronteerd worden. De Rechteroever is ook het ergst getroffen door sid tie jch la pe in werkloosheid ver-p1 kerende mannen en vrou-^e wen en ook dat maakt?" deel uit van het maat-p schappelijk vertrouwen^1 dat we in elkaar moeten®e stellen om te komen tot?" betere levensvoorwaar-|n den», zo besluit tenslotte^, het BSP-standpunt. VEHErrt Onder bovenvermelde titel komt de Werkgroep Leefmilieu Aalst nogmaals terug op het probleem van de Aalsterse grote ring. Konform aan vroeger ingenomen standpunten vragen deze groene bevolkingsgroep van de jongens dat men eerst de bestaande ring optimaal dient te beveiligen en te verbeteren vooraleer konkrete plannen uitgewerkt worden voor een sluitstuk doorheen het Osbroek-natuurreservaat. Een belangrijke stap in deze richting werd gezet door het aanleggen van de middenberm aan de Heilig Hartlaan en de Leopoldlaan en de geplande verkeerslichten aan de Binnenstraat. Aansluitend hierbij herinnert WLA aan haar vroeger geformu leerd voorstel om ook op de Boudewijnlaan inhaalverbod in te voeren. wijk, zodat daar ge vreesd kan worden voor weinig reaktie op de plannen» aldus de schrij ver van het artikel. Het voorstel van de werkgroep Aalst-Rech teroever om het gras plein rond de kinderkrib- be toegankelijk te maken Meer en meer mensen ijveren voor het behoud van het bestaande groen. Ook de opstellers van het voorontwerp sheen de Brakelstraat tot de Moor selbaan. Bijkomend stelt men voor om ook op deze laan een middenberm aan te leggen» liefst met groen». Verder is WLA van oor deel dat de verkeerslich ten aan het kruispunt van de Gentsesteenweg en Siesegemlaan-Boude- wijnlaan moeten aange past worden zodat het afslaand verkeer vlotter verloopt. Heel wat auto bestuurders komende van de Siesegemlaan struktuurplan Aalst-Rechteroever hebben aan dit aspekt Van de Moorselbaan kan een van de ruimtelijke ordening heel wat belang gehecht. Aan de doorsteek gemaakt worden via de maken immers tijdens de buitenzijde van de grote Ring op de Rechteroever is gelukkig «"«nnolen naar hei Beukenhof, spitsuren gebruik van de nog heel wat groen, zo schrijven zij in hun studie. vcn°6via dê Schflidelb^khófsuaal nroNemn"'^3 vermiiden' Men wenst dit dan ook voor de toekomst zoveel mogelijk te zou de groene ring het geplande ProDieem ie vermijuen, beveiligen, te behouden en te verhogen, vermits groen lucht- prak rond het nieuw zwembad be- en 'an9s deze WOOn- zuiverend is en als ruimtelijk element waardevol. Het zorgt reiken. De ring wordt vervolledigd Straat de Gentsesteen- tevens voor privacy, vult een aantal leegtes op en geeft schaal met de parken van Moyersoen en weg te bereiken aan de verschillende buurten. °e Vis (aan de Aelbrechtlaan), tot Bijkomend ZOU op de het stadspark en de Osbroek. Siesegemlaan een ver- Omdat de rechteroever een over- ring op de Rechteroever moet er Naar de verkeersring toe kunnen ^gersbord moeten aan- wegende woonfunktie vervult, aldus een groene ring komen, die dan uitlopers voorzien worden in wr,r^pn nm moet op elk niveau zowel in de de verschillende groene entiteiten het gebied tussen de Zavelbaan en o buurten, de wijken als het stads- aan elkaar schakelt. de Dompelstraat, en dit tussen de autObeStUUrOerS erop te deel zelf. dit wonen begeleid en In het noorden zou de groene ring Rozeweg en de Binnenstraat. Naar wijzen dat het Op de beschermd worden door groen, aanvangen met de bufferzone rond de randgemeenten toe kunnen be- Boudewijnlaan Smaller Aalst rechteroever zal aldus haar het industriepark Wijngaardveld langrijke uitlopers aangelegd wor- eigen identiteit behouden en niet (die nog moet aangelegd worden), den in het gebied tussen Boter- vervallen in een stenen leefmilieu. Un lit wordt en men dus vanlie twee op één rijstrookbts komt. jad Ter ontlasting van defar Capucijnen- en Leo Dep8' Bethunelaan is WLA te-"d vens van mening dat dep bewegwijzering dientoc aangepast te worden. Zolaa dient het verkeer komen-jS de van het stadscen-,1 trum, langs de Gentse-'0 straat, of uit het Kool-_ straat of de St. Annalaan naar ,de E5, Geraards-| j bergen, Ninove of Ou-f denaarde verwezen te worden langs de Siese gemlaan. Anderzijds karx. het verkeer komende uifl% de St. Jobstraat naar eerder vernoemde^ bestemmingen langs def verlengde St. Jobstra. geleid worden en niet; langer langs de Capu-^ cienenlaan en Leo Defo, Bethunelaan. Ook de^ wagens die komen van^,, Ninove, Parklaan er>aa Geraardsbergsestraat er\ die als bestemming da autostrade, Gent, Den-L dermonde of Ouden-k aarde hebben, kunnen^ beter naar de Siesegem-jg laan verwezen worden^ Dit zou volgens WLAj tevens toelaten allejt zwaar verkeer op de La De Bethunelaan en Ca-£ pucijnenlaan te verbie denJen VEHB°U Op dit ogenblik zijn de groene ge bieden eerder versnipperd, maar in plaats van gcisoleerde parken te worden, zouden deze gebieden aan elkaar moeten geschakeld worden, zodat een geheel ontstaat waarna de waardevolle landbouw- melkstraat en Rozendreef en het zone tussen Bredestraat en Oude genicd tussen Brakelstraat en Dendermondsesteenweg volgt. Doorneveldstraat naar de achter zijde van Dewaco. Volgens de opstellers komt ook de Daarna heeft men het gebied tus- oude treinroute naar Moorsel in Dompelstraat en Bosveld, aanmerkingen wordt deze dan ook dat in zijn totaliteit als recreatie- Aanpalend zou het H. Hart- in het groenplan opgenomen, ruimte in aanmerking komt. schooltje als kinderboerderij kun- Eenmaal alle doorgaand verkeer Tevens wordt gesteld dat de ak- nen fungeren, en het zou tevens geweerd op de ringlaan tussen het komodatic van de recreatiezone een dokumentatiecentrum kunnen H. Hart en Mijlbeek zouden hier zoals zitbanken, sportterreinen, zijn. De wijkkern Arend aan de volgens de planners twee rijstro- fito-meters, enz. over het geheel Rozedreef zou kunnen gericht zijn ken kunnen wegvallen, en kan de verspreid is. De Arend-wijkkem op sportakkomodatie en open middenberm opgevat worden als neemt als sportief centraal trefpunt luchtleven. Hier zouden naast het de huidige Capucijnenlaan en Leo een bijzondere plaats in door zijn bestaande voetbalveld andere De Bethunelaan met platanen tus- ligging op het kruispunt van sportvelden dienen aangelegd te sen de twee rijvakken in. groene zones. Groene Ring Als tegenhanger van de verkeers- worden. Langs het gebied tussen de Guido Gezellestraat en de Doornstraat, zou de groene ring lopen lang- VEHE S&UTIME Ter gelegenheid van de jaarlijkse Algemene Verga dering die plaats heeft op zondag 16 december te 16 u. in de feestzaal van het stadhuis zal de WAK, de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon samen met het stadsbestuur de aanmoedigingspremie uit reiken. De feestzitting vangt aan met de eerste uitvoering van «Heimatlied van het Land van Aalst» door toondichter Renaat Morés opgedragen aan de WAK. De tekst is van Gery Helderenberg en de vertolker Herman Slagmulder. Verder is er een praatje over «Onze taal leeft in Bokrijk» door Frits Courteaux en een bondig over zicht van de werking van de vereniging gedurende het afgelopen jaar. Als slot krijgen we een nieuwe film over Aalst met passende kommentaar. Groot en klein vindt er zijn gading. De toegang is vrij.

De Voorpost | 1979 | | pagina 10