hofstade. gijiegem -F iEMEENTEKREDIET E GIJZEGEM BIOLOGISCHE TUINBOUW ERKRACHT NATUURRESERVAAT E GIJZEGEM AVOND VOOR ZELFSTANDIGEN TE HOFSTADE HERSTELLING STATION STRAAT GIJZEGEM p vrijdag 7 december 1979 opende in de Stationstraat, I te Gyzegem een agentschap van het Gemeentekrediet ran België beheerd door de Heer Paul Gravez. Ie heer Schoufs, directeur van het Gemeentekrediet wees b zijn openingstoespraak op het belang van deze instel- ng. Zo by voorbeeld werd sinds de fusie reeds voor een edrag van 1,28 mUjard frank subsidies toegekend aan de lad Aalst. Meteen geeft dit ook blyk van het initiatief van t stad om de welvaart van de bevolking nog te verhogen, urgemeester D'haeseleer was dan ook op de officiële pening aanwezig. Als burgemeester beseft de heer D'hae- eleer meer dan wie ook het belang van het Gemeentekre- iet voor de stad Aalst. Hy vraagt zich zelfs af wat het adsbestuur zou doen zonder het'Gemeentekrediet zeker Is hy denkt aan de waslyst van leningen die op elke ergadering van de gemeenteraad noodgedwongen moeten tngevraagd worden om de openbare werken te financie- en. Aldus is het Gemeentekrediet al byna 120 jaar lang t beste partner van de gemeentebesturen. Op zondag 9 december 1979 vond in de zaal Welkom aan de Hoogstraat te Hofstade een voordracht plaats door de V.E.L.T., de Vereniging voor ecologische land- en tuin bouw, over het biologisch tuinieren. Voor een volle zaal belangstellenden was heel wat nuttige informatie op te orspronkelijk bestond de dracht van het Gemeen- krediet erin de openbare lerken van de gemeenten de provincies te finan- eren via openbare lenin- Maar mettertijd werd ok op andere domeinen :el beroep gedaan op het iemeentekrediet om de tnvoudige reden dat de meenten van oudsher ampen met een prangend robleem. De inkomsten in de belastingen komen imelijk traag binnen ter ijl de schuldeisers weinig spijt geven. Het spreekt inzelf dat de gemeentebe sturen daarom erg gelukkig zijn een beroep te kunnen doen op de kredietlijnen van het Gemeentekrediet tot zij konden beschikken over hun ontvangsten. Dat probleem is vandaag nog even prangend ook al beschikt de dienst Finan ciën van de stad Aalst nu toch al over een zeer mo derne tekstverwerkende machine, een soort compu ter, om de belastingskohie ren vlug en degelijk op te stellen. Maar in de openba re besturen is alles zodanig gereglementeerd en onder worpen aan tijdrovende procedures, dat alles wel een eeuwigheid lijkt te du ren. Dat is een geweldige tegenstelling met privé-za- ken, die dan ook weinig begrip opbrengen voor wat zij «de administratieve pa- perassenwinkel» noemen. Wellicht is het daarom dat het Gemeentekrediet bij zijn oprichting gekozen heeft voor een naamloze vennootschap, waarop de wetgeving op de handels vennootschappen van toe passing is en dus niet voor een parastatale instelling of een intercommunale vere niging, want dan zouden de bedieningen beslist niet zo vlug en zo goed ge schieden. Aldus werd in Gijzegem een gloednieuw agentschap geopend. Voordien was dit gevestigd in enkele gehuur de kamers, maar nu is dit een prachtig gebouw waar uit kan worden afgeleid dat de toekomst zeker niet somber wordt ingezien en dat het vertrouwen blijft bestaan dat de kleine spaarder wil maar ook kan sparen. Het dynamisme van de Heer Gravez staat daar borg voor. Vroeger vorm den Hofstade en Gijzegem een enkele sektor van het Gemeentekrediet uitge bouwd door één agente. Dit was de tante van de heer Gravez die in 1926 een loopbaan begon in het Ge meentekrediet. In 1965 is de heer Gravez gestart als medewerker van zijn tante die hem alle geheimen van de stiel heeft geleerd. Na een stage in de hoofdzetel te Brussel keerde hij terug naar Hofstade waar hij in 1973 uiteindelijk een zelf standig agent werd. Een zelfstandige werkt per defi nitie voor eigen rekening. Dat betekent dat hij erg gemotiveerd moet zijn en dat hij meestal hemel en aarde verzet om zijn zaak bloeiend te houden. Daar gelooft de burgemeester in en is er aldus van overtuigd dat we nog een toekomst hebben zolang er mensen zijn die bereid zijn risico's te nemen en inderdaad hard te werken. Het is met die overtuiging en met dui zend gelukwensen dat de burgemeester dit agent schap officieel voor geopend verklaarde. A.D.B. In de biologische tuinbouw is goede grond goud waard. Gpede grond is een bodem die rykelijk voorzien is van humus. Zonder humus is biologische tuinbouw onmoge lijk. Daarom lijkt het best om uit de beschikbare informa tie datgene te verzamelen wat betrekking heeft op deze humus. Zand- en zware gronden kunnen zeer veel verbe terd worden met het gebruik van kompost. Heel wat nare eigenschappen zullen verdwijnen wanneer het humusge- halte toeneemt. Met andere woorden: die grond zal voor biologische tuinbouw optimaal voldoen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat plots heel wat ziekten en insekten zullen achterwege blijven. Het plantenleven zal in een biologische tuin groeien en bloeien zonder de minste problemen. In een biologische tuin is alles aanwezig, zowel het goede als het slechte. Maar niets zal zich buitenspo- De kompostering rig kunnen uitbreiden, omdat Gewoonlijk wordt een kom- natuurlijke vijanden altijd nOSthoop opgezet vanaf maart I1I97II1 Tiin In pprt nproplii. r 1 aanwezig zijn. In een dergelij ke tuin regelt alles zich van tot augustus. Komposthopen die voor of na die periode zelf. Alles is afgestemd op het worden opgezet hebb<.n meer vernuft van de natuur, waar de tijd „odi om K kunnen verte. mens liet best met zijn handen ren Di, komt omdat de bak. afblijft. Een gouden regel die terjen tijdens die periode niet men dan ook nooit nag verge- aküef zijn Bakteriën i ten is dat de mens de natuur nooit kan dwingen doch wel misbaar voor de komposte ring. Het materiaal dat ge- helpen. De VELT zelf hangt brujkt wordt is gewoon afval, geen methode aan. Haar nor- afkomstig van onkruiden, rui men zijn afgesteld op zuivere. nafvaji biaderen, haagscheer- natuurhjkc tuinbouw waar alle se, stro en keukeQafval. Dit verdachte elementen worden jaatste mag jn geen gevaj ge. uitgeschakeld. Om dit te berei- kookt Dc ro„mgsbakter- ken moet aan twee belangrijke ie„ die 2ich de gekookte voorwaarden worden voldaan: afval ontwikkelen kunnen best kompost maken en de bodem jn een komposthoop gemist in evenwicht houden. - - worden. Een goede koposter- Humusrijke bodems zijn altijd is an,ankelijk van een aan_ een bron van gezonde planten- ,al voorwaarden. groei. In de biologische tuin- Lucht De ,oevo„ van lucht u bouw wordt getracht zo veel een belangrijk onderdec| van mogelijk humus in de grond te het s Zuurstof is immers brengen, dit natuurhjk binnen onoMbeeriijk ora de mikro. bepaalde grenzen. Humus staat door afbraak of vertering van dood planten of dierenle- begin dit ja$r werden de diensten Leefmilieu reservaat zelf ligt voor de de aandacht van het pu- larmeerd door de Werkgroep Leefmilieu Aalst, en dit hand: geen vogeltje dat er bliek gewekt voor deze on- monde van zijn voorzitter Frans De Saedeleer, dat er nog zong, geen bloemetje toelaatbare gang van za- egelmatigheden gebeurden in het natuurreservaat aan of plantje dat nog overeind ken. De bouwer zelf ging Dr. De Cockstraat te Gijzegem. Samen met de voorzit- stond. De WLA (staat voor na het lezen van al deze van deze werkgroep zyn we er toen een kykje gaan Werkgroep Leefmilieu publikaties steigeren en on- ;men. Wat men onder het mom van een bouwvergunning Aalst) ging zich eerst en der vorm van een recht van al ging het hier in eerste instantie om verbouwin- vlug informeren betreffen- antwoord zijn transforma- "^jswerken toch allemaal niet doen kan, erger nog: de de bouwvergunning van ven. Aan de voornoemd materiaal gaan in gewikkelde processen vooraf, vooraleer uiteindelijk voedza me humus als resultaat wordt bekomen. Die processen wor den in bepaalde banen geleid zodat kan worden gesteld dat de natuur in toom wordt ge houden. Een dergelijk proces wordt kompostering genoemd. organismen tot werken aan te zetten. Bij onvoldoende toe voer van lucht gebeurt de af- vertenng van braak zeer traag en in het slechtste geval in het geheel niet. Het materiaal wordt dan zuur en ruikt slecht. Dit is het werk van bepaalde bakteriën die geen zuurstof verdragen en dan de bovenhand krijgen. De luchttoevoer hangt af van de grootte van de voorziene lucht gaten, de omvang van de hoop, van de vochtigheids graad en van de gebruikte ma terialen. In de praktijk wordt de lucht toevoer bevorderd door op de losgemaakte grond, stenen, houtspaanders, takken of plan ken te leggen. Zelfs draineer- buizen kunnen voor dit doel dienen. Toch is dit niet vol doende, want de lucht moet door de komposthoop kunnen trekken. Hiervoor plaatst men platen of buizen van acht centi meter doormeter die later kun nen verwijderd worden. Waar om 8 cm. doormeter? Als de doormeter hoger ligt draagt de kompost gemakkelijk uit Het water kan dus gemakkelijk verdampen. Is de doormeter kleiner dan zal de inzakkende komposthoop het luchtgat vol ledig afsluiten zodat de over tollige warmte en waterdamp niet kunnen ontsnappen. Vochtigheid. De tweede be langrijke faktor voor een goe de kompostering is de vochtig heid. Zonder vocht kunnen de bakteriën niet leven. Bij droogte staken ze onmiddellijk hun werking. Ideaal is wan neer de vochtigheidsgraad ligt tussen 55 tot 70% van het drooggewicht van het kom postmateriaal. In de praktijk heeft men meestal te doen met te droog materiaal. Om nat te maken mag geen leiding of stadswater worden gebruikt. De aanwezige chloor zou im mers de bakteriën doden, zo dat de afbraak volledig stil ligt. Regenwater of putwater is ideaal. Temperatuur. De tijd die no; dig is om materiaal volledig te komposteren hangt af van de temperatuur. Hoe lager de temperatuur in de hoop des te trager verloopt de afbraak. De ontwikkeling van de bakteriën neemt toe wanneer de tempe ratuur stijgt..De ideale tempe ratuur ligt tussen de 70 en 75 graden. Om de temperatuur goed te kunnen regelen, ste ken we om de meter een paal of plastieken buis van 8 cm doormeter in de grond. Daar- rond wordt een hoop opge bouwd. Als de temperatuur de 70° bereikt de paal of buizen eruit trekken zodat de overtol lige warmte kan ontsnappën. Daalt de temperatuur te snel dan moeten de palen er terug in. Voor het opzetten van de kom posthoop legt men eerst het verluchtingsmateriaal klaar. Om de meter een paal of buis rechtzetten. Eerst wordt een laag materiaal aangebracht van 20 cm dikte. Daarop bazalt- meel strooien, klei en zeeal- genkalk (Dit laatste nooit op stal mest). Met de riek wordt het geheel aangeklopt met al« doel de mineralen tussen het materiaal te verdelen. Op deze manier verder bouwen tot al het materiaal opgebruikt is. Tenslotte afdekken met gras, hooi, stro of aarde. In natte jaren ook beschermen tegen overvloedige regen. Voedingsstoffen. Naast het ba sis materiaal dat uit allerlei organische afval bestaat eisen de bakteriën nog meer. Voor hun ontwikkeling en vermertig- vuldiging is stikstof en kalk nodig. De zuurtegraad moet liggen tussen de 7 en de 8. De bakterieën hebben ook zij het weinig fosfor en kalk nodig. Gewoonlijk zijn deze stoffen in voldoende mate aan wezig in de afval, die gekom- posteerd wordt. Verder zijn nog sporenelementen en klei nodig. Al deze elementen be vorderen het begin der wer king van de bakteriën. Later komen al deze stoffen terug op het land in een juiste natuurlij ke verhouding. Tot slot nog enkele nuttige algemene wenken. Een kom posthoop mag ten hoogste twee meter breed zijn en 1,70 meter hoog. Brood mag er zich nooit in bevinden. Er ontwik kelen zich dan penicilline- schimmels die de bakteriën do den. Men dient op te letten voor bespoten afval. Dus nooit sinaas- of citroenschillen. Nooit aardappelschillen ge bruiken die met anti-kiempoe- der werden bestoven. Als het kan de komposthoop in de schaduw leggen. De kompost nooit tot aarde laten vergaan want dan is de waarde sterk teruggelopen. Kompost is klaar voor gebruik wanneer hij goed is voorzien van regenwor men. De koolstof- en stikstof verhouding is dan ideaal. Met vijf meter lopende kompost wardt een are besmest. (AG! en enoemde werkgroep in- xesseerde zich reeds ge en lime tijd voor dit reser- hij lat. Ze hadden zelfs reeds olf elemaal gekatalogeerd fat daar allemaal aan fau- Ja en flora groeide en loeide. Moeten ze op een Deie dag vaststellen dat er mnenzware bulldozers er innen denderden, er vanaf ert )p dinsdag 28 november 1979 organiseerde de Landelijke ■«Gilde van Hofstade in de vergaderzaal van het vroegere jemeentehuis een vergadering over de pensioenwetgeving n over het sociaal verzekeringsfonds. De spreker die door Voorzitter Keymeulen Paul werd verwelkomd was de heer loon, provinciaal opziener S.V.Z. van de Belgische Boerenbond. Normalerwijze houdt de Heer Boon zyn Voordrachten en uiteenzettingen die hy dagelyks over het «hele Vlaamse land geeft, excathedra. Deze avond werd laar echter van afgeweken op vraag van de voorzitter die an de avond iets gezelligs en iets «onder ons» wou maken. deze kasteelheer. In eerste instantie kon men uit deze de dreef een aanvoerweg vergunning opmaken dat gingen aanleggen, en onder het hier uitsluitend en al- hun malende rupsbanden leen om uitbreidingswerk- alles gingen vermorzelen en en herstellingswerken wat dit reservaat toch zo aan het Kasteel ging. Wat belangrijk maakte. Simul- er in werkelijkheid aan de taan werd er een begin ge- gang was bleek heel wat maakt met massale boom- anders dan alleen maar uit- rooiingen. Het resultaat breidingswerken. De WLA van deze gewelddadige in- ging nu de grote alarmklok grepen in het hart van het luiden en via de pers werd tie van dit gebied trachten te verrechtvaardigen. Hij zou dit verwaarloosde ge bied, zoals hij zijn eigen dom omschreef nu eens gaan opkalefateren. Door al dat rumoer en drukte rond dit dossier werd dit laatste echter opgevorderd door het Hoofdbestuur van Stedebouw te Brussel. En kele maanden bleef het muisstil rond dit dossier, en zoals de WLA het stelt: er waren inderdaad meerdere vraagtekens in dit dossier. Inderdaad, was er voor het verschijnen van het defini tief gewestplan door de WLA een aanvang ge maakt met een klasserings procedure als natuurreser vaat van dit gebied. Het verschijnen van het defini tief en bekrachtigd gewest plan waarin het gebied als «R»-zone, dus natuurreser vaat was opgenomen, maakte de voortzetting van een dergelijke procedure dan ook overbodig. Intus sen wist men echter nog niet dat reeds voor het ver schijnen van dit gewestplan er door de eigenaar een aanvraag voor een bouw vergunning geformuleerd was, en waarvoor een guns tig advies was uitgebracht. De stedelijke diensten ga ven zelfs nog een gunstig advies NA het verschijnen van dit zelfde gewestplan. Enfin, er bleef nog de hoop dat het Hoofdbestuur er anders zou over oordelen. Wat hier gebeurd is zullen we ook wel nooit weten want ondanks de opname van het gebied als natuur reservaat in dit zelfde plan, werd er toch toelating ver leend om de werken verder te zetten. Op uitnodiging van de bouwheer ging de WLA ter plaatse nog eens een kijkje nemen. Volgens eerstgenoemde zou de Orangerie in haar oor spronkelijke staat behou den worden, zij het dan mits de nodige herstellings werken. Ze stelden boven dien vast dat de bouwheer reeds voor enige aanplan tingen van enkele canada's had gezorgd. Toch doet dit alles, hoe goed gemeend door de eigenaar ook, geen afbreuk aan het feit dat het gebied door deze werken een volledige bestemmings wijziging ondergaan heeft. De Werkgroep meent dat ze er zaak zou kunnen van maken voor het Hoog Co mité van Toezicht, ze meent echter en terecht verder dat dit de geleden schade nooit zou herstel len, en misschien, mis schien slechts zou kunnen leiden tot bestraffing van een of andere al dan niet in gebreke gebleven ambte naar. Het natuurgebied is echter verloren. Hoogstens zou er nog een «P»-zone, dus een parkgebied inzit ten. Dat zal echter van de eigenaar afhangen, en van de aanplantingen die hij wenst uit te voeren. Of on ze heer Minister voor het Leefmilieu ook persoonlijk een kijkje komt nemen in dit verloren reservaat en, zoals ze zeggen «de visu» vaststellen hoe men door het ombuigen, het elastisch interpreteren van wetten en verordeningen en het bespelen van de juiste rela ties, die zelfde wetten en verordeningen toch kan ombuigen. Het zou wel in teressant zijn om weten of men deze wetten en veror deningen nu eens naar de letter, naar de geest dient te interpreteren? Een kluif je voor de rechtsgeleerden, intussen blijft ons toch nog altijd die oude wijsheid uit de volksmond: «De wet is gelijk voor iedere Belg, voor de ene wat meer dan voor de andere!». Voordrachtgever nam daarom plaats in de kring van aanwezigen dewelke hy uitnodigde hem zoveel als gewenst te onderbreken om vragen te stellen. Gezellig en informeel was het daardoor wel, maar tevens had dit voor gevolg dat er minder sprake was van een goed gestruktureerde uiteenzetting. Niettemin pogen we het belangrijkste hierna te verzamelen. betaald bij de regularisatie wanneer na het derde jaar komt vast te staan dat het werkelijke inkomen een flink stuk hoger ligt als dat gene waarop indertijd de voorlopige bijdragen werden berekend. Ten gevolge van de vorstschade werd door het stadsbestuur aan de firma Vormezele de opdracht gegeven om herstellingswerken uit te voeren aan de stationsstraat te Gijzegem. De werken zullen in twee fasen gebeuren: de eerste fase gaat vanaf de grens met Schoonaarde tot aan de Kruisstraat. De tweede fase betreft het stuk tussen de Kruisstraat en de Dendermondsesteenweg. Ten gevolge van deze werken zullen de volgende verkeersregelingen ge troffen worden: Gedurende de eerste fase wordt eenrichtingsver keer ingevoerd in de Stationstraat vanaf het dorp in de richting van Schoonaarde. Het verkeer dat komt van Schoonaarde wordt omgelegd langs de Water straat, Drapstraat en Lange Haagstraat, met instel len van verbod tot parkeren in deze drie straten. Gedurende de tweede fase zal cr een volledig verbod van verkeer zijn tussen de Kruisstraat en de Dendermondsesteenweg. De aangepaste signalisatie zal door de aannemer worden geplaatst. A.D.B. Het is een kritiek moment al dus de heer Boon om over dit onderwerp te handelen. Het gaat momenteel niet goed met de sociale zekerheid. De situa tie werd steeds meer verbeterd zonder dat er evenwel op de ermee gepaard gaande kosten werd gelet. Aldus zijn we nu op weg naar een debacle op het gebied van de sociale ze kerheid. Kritiek had hij even eens op het uitermate ingewik keld karakter van de pensioen stelsels in België zijn er ongeveer vijftig verschillende regelingen evenals op het feit dat er mensen zijn die in een maand zoveel pensioen trekken als boeren in een gans jaar. Een boer moet dan ook gedurende minstens twaalf jaar pensioen trekken vooral eer hij iets begint te winnen op de betalingen die hij in de loop van zijn leven heeft verricht. Diegenen die onderworpen zijn aan de S.V.Z.zijn alle zelfstandigen, zowel deze in hoofdberoep als in bijberoep. Binnen de drie maanden dient men aan te sluiten, anders dient vier ten honderd te wor den bijbetaald. Ingeval een boer op pensioen gaat en zijn eigendom op zijn kinderen zet als nevenberoep voor hen, dan zijn deze laatsten onderwor pen aan het stelsel. Wat betreft de helpers van de landbou wers, dezen zijn onderworpen vanaf de eerste januari van het jaar waarin ze twintig jaar oud worden. De heer Boon drong er ten sterkste op aan om zo iemand in elk geval in orde te stellen vermits er anders na dien niets dan narigheid kan uit voortvloeien. Sterft de man bijboorbeeld, dan zal het voor het bekomen van het weduw- pensioen nodig zijn te bewij zen dat de overledene vanaf zijn twintigste jaar onderwor pen was. Een boerenzoon die tot zijn 17 jaar naar de land- bouwerschool gaat moet ook slechts vanaf zijn 20ste jaar zorgen om in orde te zijn. Studeren en twintig jaar wordt gelijkgesteld. Een boeren dochter moet slechts sociale wetten betalen als er voor haar een fiche werd gemaakt. Een echtgenote-helpster betaalt geen sociale wetten. De bijdragen belopen nu 13,14 ten honderd op het basisinko men van 1976 vermenigvuldigd met een coëfficiënt van 1,27. Alles samengenomen gaat er van een inkomen van honderd frank ongeveer zestig frank naar de staat. De belastings druk op de zelfstandigen heeft aldus een maximum bereikt al dus de heer Boon. Dat er bij de landbouwers dan ook duch tig aan fïskale fraude wordt gedaan, wordt door de provin ciale opziener niet ontkend. Bij het begin van de loopbaan, wanneer bijgevolg het inko men niet gekend is, worden voorlopige bijdragen ge vraagd. Regularisatie volgt dan binnen de drie jaar. Er moet dan wel voor gezorgd worden in het begin niet te weinig aan te geven als inko men, anders zouden soms for- dienen te worden Bij het berekenen van het pen sioen van een landbouwer komt het er in de eerste plaats op aan dat hij zijn loopbaan bewijst. (Het tonen van de handen wordt daarvoor niet aangenomen). Het bewijs dient aangebracht te worden dat men in 1946 in orde was met de sociale wetten. Is dat jaar aangetoond dan worden de jaren die er aan voorafgaan verondersteld eveneens in or de te zijn. In het geval dat 1946 echter niet bewezen is, dan valt een deel van het pensioen weg. Aan deze kwestie kan dan ook niet genoeg aandacht worden besteed, ook en vooral bij het indienen van de pen- sioensaanvraag. anders is het gevolg dat het dossier onver mijdelijk een grote vertraging oploopt. Bij het indienen van de aanvraag is het eveneens aan te raden het trouwboekje mee te brengen om het gezins pensioen te vragen. Het pen sioen zelf gaat in de eerste van de maand na de 65ste verjaar dag. Ingeval vervroegd pen sioen wordt aangevraagd, dan gaat er per jaar 5 af en dit voor altijd. Dus niet alleen tot op het moment dat men nor maal gezien met pensioen zou gegaan zijn. Is er op het hof een opvolger dan kan de boer er door het spel der regels voordeel bij hebben om ver vroegd met pensioen te gaan. Men kan integendeel ook tot na 65 jaar wachten om met pensioen te gaan. In dat geval wordt er wel een paar duizend V' frank meer getrokken, maar in afwachting moeten de sociale wetten verder worden betaald. Een boerin kan afzien van het overlevingspensioen van haar man en dan krijgt ze een een malige aanpassingsvergoeding op voorwaarde evenwel dat ze die binnen het jaar vraagt. Wat betreft de toegelaten be- roepszigheden mocht vroeger een boer op pensioen een hek- tare blijven gebruiken. Vanaf 4979 is het zo dat de boer die nog iets over houdt nog drie jaar sociale wetten moet beta len aan 9000 frank per jaar. Blijkt na die drie jaar dat er nog een inkomst is van meer dan 35.000 frank (barema van de inkomsten van één hekta- re), dan dient hij pensioen te rug te betalen. Bij het invullen van dé aangifte voor de belastingen dient er bijgevolg met de grootste zorg over gewaakt te worden dat de toegelaten cijfers niet worden overschreden. In verband met de toegelaten loongrens voor de leerjongen werd dit bedrag bepaald op 7.020 fr. Er moet dan wel bij vermeld worden dat in dit be drag kost en inwoon begrepen zijn Zoniet verliest men kin dergeld. A.D.B. STREEKNIEUWS Hofstade Op 20.12.1979 te 20 uur in de meisjesschool. Dorp Hofstade Filmvertoning van «De Witte» met Jef Bruyninckx in de hoofdrol. Gratis vertoning van 2 films op vrijdag 28.12.1979 in de meisjesschool. Aanvang 14 uur. Toneel Vast als Eik voert op in patronaat Hofstade. «Daar gaat de bruid» van R. Cooney en J. Chapman in een regie van Dirk Daelman. Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 december 1979. Zondag om 19 uur, vrijdag en zaterdag om 20 uur. Kaarting In het patronaat te 14.30 uur. Laatste K.B.G. kaarting van het jaar; laatste inspanning voor het kampioenschap op maan dag 17 dec. 1979. KBG Kerstfeest Op dinsdag 18.12.79 te 14.30 uur: H. Mis, koffienamiddag, gezellig samenzijn, kersttombola. In deze periode ontvangen alle leden een kertgeschenk. Plaats: zaal Ons Huis, inschrijven is nodig, tas meebrengen. C.M.B.V. Kerstviering: dia's met bespreking over het leven in Zuid- Amerika door pater Cobbaut. Meisjesschool te 15 uur op zondag 16 december 1979. A.T.B. De Natuurvrienden Afdeling Aalst. Op zaterdag 15.12.79 grote filmavond over goedkoop toerisme. Begin 20 uur. Gratis toegang voor iedereen. Bij Jef en Clothilde, Blektestraat 41A. Inlichtingen ter plaatse. Tel 77.73.67 en 77.85.87 Tombola Wilskracht Hofstade Winnende nummers van de trekking op 9 november 79. Prijzen af te halen voor 31 december 1979 in de kantien van Voetbalclub Wilskracht Hofstade. 3413 (1335) - 1105 - 6088 - 10630 - 1865 - 3150 - 2720 - 2800 - 1951 -4213-6804- 1485,1500- 10233-6813-4741 -5433- 4620 - 7020 - 9607 - 2975 - 7600 - 2831 - 4635 - 3874 - 5800 - 8035 - 1504 - 10066 - 9720 - 1002 - 2330 - 8412 - 9021 - 8405 - 9031 - 3220 - 7542 - 4013 - 9721 - 1471 - 10111 - 8974 - 3807 - 2974 - 9218 - 6425 - 10609 - 2625 -10904 - 4222 - 4905 - 4508 - 8855 - 5069 - 9603 - 3004 - 1405 - 5506 - 6888 - 3835 - 7036 - 4804 - 9727 - 7687 - 1609 - 2069 - 9408 - 5631 - 1001 - 2650 - 10804 - 1706 - 4481 - 1994 - 5500 - 6231 - 4430 - 11000 - 9063

De Voorpost | 1979 | | pagina 13