erpe.mere NIEUWE STRAATNAMEN TE 7 Lijst van de straatnamen: Erpe-Mere Aaigem Bambrugge Burst Erondegem Erpe Het gemeentebestuur doet de jongste dagen grote inspan ningen om de by de bevolking nieuwe straatnamen in te prenten. Sinds vorige maandag is er een informatiekam- pagne aan de gang: elke dag geeft het gemeentebestuur in een deelgemeente uitleg over de wijzigingen die er op til zyn. Ook de gemeentelijke kultuurraad zal zich buigen over deze kwestie op een bijzondere algemene vergadering op donderdag a.s. 13 december. Het behoort immers tot de procedure: het gemeentebestuur dient advies te vragen, aan de kultuurraad. Ruim twee jaar geleden heeft de gemeenteraad van Erpe-Mere een kommissie in het leven geroepen om de straatnamen van de ge meente aan te passen. Hiervoor is een beroep ge daan op de ervaring en des kundigheid van de heem kundige kring van Erpe- Mere. Na grondig onder zoek van historische gege vens heeft de kommissie onlangs een rapport aan de gemeentebestuur overge maakt. Het bestuur van zijn kant zet nu alle krach ten in om de wijzigingen zo vlug mogelijk toe te pas sen. Vermoedelijk is het openbaar onderzoek die naangaande reeds achter de rug. Waar de straat naam veranderd is een huis-aan-huis bezoek geor ganiseerd en eventuele klachten of opmerkingen zijn door de gemeentelijke afgevaardigde genoteerd. Burgemeester P. De Lat wist mee te delen dat er reeds verscheidene opmer kingen binnengelopen zijn, maar hij kon geen volledig beeld geven, gezien deze kwestie niet tot zijn be voegdheid hoort. Van rechtswege moet het gemeentebestuur ook het advies vragen van de ge meentelijke kultuurraad vooraleer de gemeenteraad de nieuwe straatnamen kan vastleggen. Een bijzondere algemene vergadering van de kul tuurraad is daarom voor 1 december a.s. bijeengeroe pen. In een toelichtin staat: «Dit advies dient ge» geven te worden volgens d dekreet tot beschermin van de namen van openb; re wegen en pleinen d( 28.01.1977, art. 4,2%». Bestaande naam - Nieuwe naam - Motivering - Situering Opaaigen - Afschov atlas buurtwegen nr. 33 - van Opaaigemstraat tot grensscheiding met Ressegem. Opaaigem - Baardegemstraat« ATLAS BUURTWEGEN NR. 5 EN KADASTER DE VERBINDING TUSSEN Kwakkel en de Stationsstraat Berg - Bergopstraat - atlas buurtwegen nr. 1-3 en kadaster - begint aan de Woubrechtegemstraat en loopt zo naar boven naar de grens met Woubrechtegem. Hazelbeek - Beverweg - atlas buurtwegen nr. 23 - van de aftakking van rechts van de Hazelbeek die dan wat verder de Hazelbeek vervoegt. Berg - Delestraat - kadaster - begint aan D'Hoeve tot aan de snijding met de Bergopstraat. Berg - D'Hoeve - atlas buurtwegen nr. 21 en kadaster - begint aan de Sluizekensstraat en loopt zo verder naar de grensscheiding met Heldergem. Opaaigem en Langemunt - Dikke Linde -atlas buurtwegen nr. 6 en kadaster - van het kruispunt Kwakkel tot aan de Langemunt ■erg - Driepikkel - uit de volksmond - begint aan de Delestraat naar de grensscheiding met Heldergem. ^ies - Aaigemdries - atlas en kadaster - de weg gelegen parallel met de Landriesstraat beginnende aan de vroegere ies om te eindigen op de scheiding met de Hallebaan. Ttrrg - Eekhout - atlas buurtwegen nr. 26 en kadaster - begint aan de Bergopstraat en loopt zo naar de grensscheiding r-e Woubrechtegem. velde - Eetsvelde - atlas buurtwegen nr. 9 en kadaster - begint van de Langemunt tot aan de Hoolstraat ty ?mbrugge) s - Engelsmolen - benaming volksmond (watermolen) - van de Landries tot de molen p - Frankrot - kadaster - van de processieweg langs het kerkhof tot aan de Hollestraat. -o - riet - uit de volksmond -van oudsher - begint aan de Processieweg (beneden klooster) richting Ressegem. O - Halleweg - atlas, buurtwegen nr. 42 - begint aan de Hollestraat tot aan de Langemunt. dbeek - Hazelbeek - atlas buurtwegen - begint aan de Processieweg tot aan de grensscheididng met Heldergem a - Kosterweg - atlas buurtwegen nr. 25 en uit de volksmond - begint aan de Woubrechtegemstraat tot aan de T~ ligem1 Kwakkel - uit de volksmond - van oudsher - begint aan het kruispunt «Kwakkel» tot bij de grensscheiding Ressegem (Herzele) - Lammerstraat - atlas buurtwegen nr. 7 - begint aan de Woubrechtegemstraat en loopt zo naar de ji -.scheiding met Ressegem (Herzele) dries - Landries - atlas buurtwegen nr. 7 - begint aan de Woubrechtegemstraat en loopt zo naar de grensscheiding f Ressegem (Herzele). Langemunt - Langemunt - atlas buurtwegen nr. 2 - 11 en kadaster - begint aan de Processieweg en loopt zo door betonweg) tot aan de grensscheiding met Bambrugge. Opaaigem - Leverstraat - uit de volksmond - begint van de Opaaigemstraat tot de Dikke Linde. Opaaigem - Opaaigem - atlas buurtwegen nr. 4 en kadaster - begint aan de Processieweg tot aan het kruispunt met de Kwakkel. Opaaigem - Populierenstraat - atlas buurtwegen - begint aan Opaaigem om zo verder te lopen richting klooster parallel met Opaaigem. Statiewegel - Stationswegel - Stationsplein-doorlopend. Stationsplein - Stationsplein - Stationsstraat-Biezeweg. Stationstraat - Stationstraat - Spoorweg Kwakkel Aaigem Steenweg - Oudenaarsesteenweg - Logisch - Borsbeke-Bambrugge Stokt - Stokt - Biezeweg-Spoorlijn Stropersweg t Stropersweg - BPA Station Ten Bos - Ten Bos - Ninovestraat-Langeveldstraat Veldstraat - Veldstraat - Stationstraat-spoorweg-grens met Resegem Wilgendreef - Wilgendreef - Veldstraat-doorlopend. Bestaande naam - Nieuwe naam - Motivering - Situering Dries - Dries -van Kwalestraat tot spoorlijn grens Aaigem Dries - Lindekouter - Verlenging doorlopende straat - van spoorweg tot Dries Egemstraat - Egemstraat - van Katstraat tot autosnelweg Ottergem Egemstraat - Windmolenstraat VERLENGING DOORLOPENDE STRAAT VAN GRENS Vlekkem tot Egemstraat Egemstraat - Everdalweg - atlas buurtwegen nr. 12 - van Egemstraat totSteenberg. Hoolstraat - Hoolstraat - van Dries tot Visserstraat grens Mere Katstraat - Katstraat - van kruispunt met Broekkouter tot grens Zonnegem. Kerkveldstraat - Tweekerkenstraat - verbinding tussen 2 kerken van deelgemeenten - van Kerkstraat Burst tot Katstraat. Kerkstraat - St.-Annastraat - dorpshei lige - kermis folklore - van Tweekerkenstraat tot Oudenaardsesteenweg. Kwalestraat - Kwalestraat - van Oudenaarsesteenweg tot spoorlijn Dries Landsheerstraat - Landsheerstraat - van Katstraat tot Tweekerkenstraat Lindekouterstraat - Lindekouter - Van Dries tot Oudenaardsesteenweg Oude Baan - Oudebaan - van kruispunt met Kwalestraat tot Oudenaardesteenweg Prinsdaal - Broekkouter - atlas buurtwegennr. 13 - van kruispunt met Prinsdaal tot verlengenis van Everdalweg. Prinsdaal - Katstraat - Verlenging van doorlopende straat - van kruispunt met Prinsdaal tot grens Zonnegem. Prinsdaal - Prinsdaal - van Oudenaardsesteenweg tot Katstraat en tot Oudenaardsesteenweg. Steenweg - Oudenaardsesteenweg - Logisch - van gms Mere tto grens Burst. Zadelweg - Zadelweg - van Oudenaardsesteenweg tot Lindekouter. Eetsvelde - Potaardestraat - atlas buurtwegen en kadaster - ontspringt van de Eetsveldestraat - doodlopend. Dorp - Processieweg - ommegang, folklore - wordt gegeven aan het Dorp dat vanaf de Kerk langs het klooster, de grote kapel, en zo terug loopt naar het dorpsplein. Berg - Saksveld - atlas buurtwegen nr. 72 en kadaster - begint aan de Sluizekensstraat tot aan de Delestraat Opaaigem - Stationsstraat - zie Stationsstraat Burst - begint vooraan het kruispunt «Kwakkel» tot samenvloeiing met Stationsstr. Burst. Berg - Sluizekensstraat - volksbenaming- van oudsher - beginnend aan de Woubrechtegemstraat voorbij de beek links draait vervolgens rechts naar boven tot aan de Bergopstr. Landries - Sprinkel - van oudsher (estaminet) - ontspringt aan de afsnijding links van de Landries om deze verder terug te vervoegen. 3erg - Woubrechtegemstraat - atlas buurtwegen - (betonweg), vanaf Processieweg naar de grens met Woubrechte gem, inbegrepen het gedeelte van de oude weg rechts van de baan. Bestaande naam - Nieuwe naam - Motivering Situering Azaleastraat - Azaleastraat - begint vanaf Tulpenstraat.-doorlopend Bergstraat - Eksterberg - benaming komt uit atlas der buurtw. dd. 1843 - bw 13 - begint vanaf Zandstraat.-naar v'eldejl i Binnenstraat - Binnenstraat - begint vanaf Kuilstraat naar Kuilstraat door voetwegeltje. loi Bloemenstraat - Bloemenstraat - begint vanaf Kuilstr. naar Brulstraat te Dreefstraat - Brulstraat - benaming komt uit atlas der buurtw. dd. 1843 - bw 38 - vanaf Ganzendries na#B Gentsesteenweg. Ganzendriesstraat - Ganzendries - begint vanaf Kuilstraat naar Bloemenstraat Gentsesteenweg - Gentsesteenweg - vanaf grens Erpe tot Vlierzele. Groenstraat - .Heerstraat - benaming komt uit atlas der buurtw. dd. 1943 - bw il - begint vanaf Kapelhofstraat n; Velden. Halfbunderstraat - Halfbunder - logisch - voor Erondegem en Erpe-vanaf Gentsesteenweg naar Genstsesteenweg grens Lede Hoeksken - Hoekstraat - benaming komt uit atlas der buurtw. dd. 1843 - bw 4 BEGINT VANAF Kuilstraat na^j velden. L. Hoogstraat - Hoogstraat Hoogstraat - begint vanaf Kapelhofstr. naar Kraainest (grens Erpe) Impestraat - Impestraat - begint vanaf Gentsesteenweg tot grens Impe Kapelhofstraat - Kapelhofstraat - verlengd tot Zandstraat (gedeelte Dorp) - vanaf Rijkhofstraat naar Zandstraat. Kerkstraat - St. Hubertusweg - patroonsheilige kerk - begint vanaf Kouterstraat tot Anjerstraat. Koningsdries - Koningsdries - vanaf Kuilstraat naar Keerstraat Ottergem Korte Nieuwstraat - Korte Nieuwstraat BEGINT VANAF Zandstraat naar Anjerstraat Kouterstraat - Kouterstraat - begint vanaf Zandstraat naar Anjerstraat naar velden. Kuilstraat - Kuilstraat - begint vanaf Zandstraat naar Gentsesteenweg. Leliestraat - Leliestraat - begint vanaf Tulpenstraat naar veld. 0£ Lindestraat - Lindestraat - begint vanaf Kuilstraat naar Hoekstraat Molenstraat - KI. Processieweg - benaming komt uit atlas der buurtw. dd. 1843 - bw 9 - begint vanaf Hoogstraat n: Velden. Nieuwstraat - Anjerstraat - gelijkvormig ander namen in wijk - begint vanaf Hoogstraat naar Gentse steenweg. Rozenstraat - Rozenstraat - begint vanf Kouterstraat naar velden. Tulpenstraat - Tulpenstraat - begint vanaf Rozenstraat naar velden. Zandstraat - Zandstraat - begint vanaf Kuilstraat naar Gentse Steenweg (slorpt gedeelte Dorpstraat op) Tg Bestaande naam - Nieuwe naam Motivering - Situering Akkerstraat - Akkerstraat - Gentsestraat naar Steenweg. Albertstraat - Albertstraat - Ninovestraat naar Ninovestraat. Akkerstraat - Dankerstraat - atlas bw. nr. 10 - Akkerstraat naar velden"" Dorenhof - Dorenhof - Ninovestraat naar Stationstraat. Dorent - Dorent - Stwg. op Oud. naar Station Dries - t-Pieterstraat Dorpsheilige-dorpsommegang kermis - Gentsestraat naar Kerkstraat weg rondom Eremijtestraat - Eremij testraat - Lusstraat naar Stationstraat Gentsestraat - Gentsestraat - Oudenaardsesteenweg naar Zonnegem Grobbestraat - Grobbestraat - BPA Station Haverstraat - Haverstraat - BPA Station Heirbaan - Heirbaan - Akkerstraat naar velden Hoefijzerstraat - Hoefijzerstraat - BPA Station Jagerspad - Jagerspad - BPA Station Kerkstraat - Kerkstraat - Steenweg tot Dries Kerkveld - Tweekerkenstraat - Verbindingsweg tussen twee kerken - Kerkstraat Burst tot Katstraat Bambrugge (zie Bambrugge) Korteveldstraat - Korteveldstraat - Langeveldstraat naar Dorent Krielhoek - Krielhoek - Dorent naar Biezeweg Langeveldstraat - Langeveldstraat - Ninovestraat naar Korteveldstraat Lusstraat - Lusstraat - BPA Station Molenveld - Molenveld - Dorent naar Oudenaardsesteenweg (stuk Molenveld) Nieuwstraat - Biezeweg - atlas bw. nr. 39 - Molenbeek tot Stationsplein Ninovestraat - Ninovestraat - Dorent grens Aaigem Oudendijk - Oudendijk - stokt grens Ressegem Ruiterstraat - Ruiterstraat - BPA Station St. Maartenstraat - St. Maartenstraat - BPA Station. Speltkorenstraat - Speltkorenstraat - BPA Station Bestaande naam - Nieuwe naam - Motivering - Situering Allemansbos - Allemansbos - Ledesteenweg naar Gentsesteenweg - Boskouterstraat - Boskou terstraat - Bossestraat naar Gentsesteenweg \V~j Boskouterstraatje - Boskouterstraatje - Dr. G. De Vosstraat naar Boskouterstraat. - Bossestraat - Bossestraat - Putstraat naar Gentsesteenweg-Kl. Steenweg. Bosvelddreef - Bosveldstraat - Penninckcohieren 1571 - Merestraat naar Groeneweg Bosveldstraat - Bosveldstraat - Merestraat naar Groeneweg Botermelkstraat - Botermelkstraat - Dorpstraat naar Gentsesteenweg Broeckstraat - Neerveldstraat - Penninckcohieren 1571 - Zijstraat van Honegemstraat grens Aalst. Dorpplaats Dorp-Statiestraat Dorpstraat - Dorpstraat - Vanaf snijpunt doorsteek tot begin doorsteek-rond punt kerk-klein gedeelte Heirbaan (dido) Dr. G. De Vosstraat - Dr. G. De Vosstraat - Gentsesteenweg naar Boskouterstraat Duynaertweg - Duinaartweg - Grote Zadelweg naar velden Edixveldestraat - Edixveldstraat - Merestraat-grens Aalst (Nieuwerkerken) Erondegemkouterweg - Erondegemkouterweg - Sevecootstraat naar velden Gentsesteenweg - Gentsesteenweg - Aalst naar Erondegem Groeneweg - Groeneweg - Merestraat naar Bosveldstraat (grens) Groenstraat - Groenstraat - Ledesteenweg naar grens Lede Grote Gentweg - Grote Gentweg - Nerenbroekstraat naar Spoorweg. Grote Zadelweg - Grote Zadelweg - Duinaartweg naar velden. Halfbunderstraat - Halfbunder - Gentsesteenweg naar grens Lede-Ledeweg Hammersweg - Hammersweg - Grote Gentweg naar Sevecootstraat Hersinckstraat - Hersinkstraat - Meiboomweg naar Honegemstraat Hoeksken - Hoeksken - Ledesteenweg-doorlopend Honegemmeersweg - Honegemmeersweg - Honegemstraat-doorlopend Honegemstraat - Honegemstraat - Grens Aalst-grens Lede Hoogkouterweg - Hoogkouterweg - Rooseveltlaan naar velden Jozef De Somerlaan - Jozef De Somerlaan - Sevecootstraat naar spoorweg. Kantstraat - Kantstraat - Kattelinnestraat-doorlopend Kattelinnestraat - Kattelinnestraat - Ledesteenweg naar spoorweg. Katteweg - Katteweg - Grote Zadelweg naar Dorpstraat Keizersveld - Keizersveld - Oudenaardsesteenweg naar velden Kleine Gentweg - Kleine Gentweg - Sevecootstraat naar velden Kleine Ommegangweg - Kleine Ommegangweg - Ommegangstraat naar Duinaartweg. Kleine Steenweg - Kleine Steenweg - Ledesteenweg-Ledesteenweg Kleine Zadelweg - Kleine Zadelweg - Grote Zadelweg naar Dorpstraat Koebrugstraat - Koebrugstraat - Dorpstraat naar Oudenaardsesteenweg Koekhamerstraatje - Koekhamerstraatje - Ommegangstraat naar Rooseveltlaan. Kouterstraat - koutergat - atlas bw. nr. 23 - Nerenbroekstraat naar Gentsesteenweg. Kraaineststraat - Kraaineststraat - Oudenaardsesteenweg naar Hoogstraat (grens) Krevelhoek - Krevelhoek - Bossestraat naar velden Kromgrachtstraat - Kromgrachtstraat - Boskouterstraat naar Bossestraat Kruiskensstraat - Kruiskensstraat - Kraaineststraat naar Erondegemkouterweg. Lange Kerkweg - Hammersweg - Logisch - Grote entweg naar Sevecootstraat Ledesteenweg - Ledesteenweg - Gentsesteenweg-grens Lede Ledeweg - Halfbunder - Logisch - Gentsesteenweg-grens Lede en Ledew. Merestraat - Merestraat - Vanaf Groeneweg naar grens Nieuwerkerken Meyboomweg - Meiboomweg - Hersinkstraat-Honegemstraat naar spoorweg. Molenstraat - Molenstraat - Ledesteenweg-beek Molenweg - Molenweg - Beek-Honegemstraat Mons. Cardijnstraat - Mons. Cardijnstraat - Industrieweg-Industrieweg Nerenbroekstraat - Nerenbroekstraat - Gentsesteenweg naar Sevecootstraat Ommegangstraat - Ommegangstraat - Rooseveltlaan naar Merestraat Ottergemstraat - Industrieweg - Logisch - Keerstrenweg. Oude Heirbaan - Oude Heirbaan - Oudenaardsesteenweg-grens Aalst Oudenaardsesteenweg - Oudenaardsesteenweg - Gentsesteenweg-Mere Pr. Daensstraat - Pr. Daenstraat - Molenstraat-Molenstraat Putstraat - Putstraat - Bossestraat naar Ledesteenweg. Rooseveltlaan - Rooseveltlaan - Dorpstraat naar Vijverstraat Sevecootstraat - Sevecootstraat - Nerenbroekstraat-Oudenaardsestwg. St. Apoloniastraat - St. Apoloniastraat - Kattelinnestraat naar Aalst Statieplein - Spoorwegstraat - Logisch - Rond gewezen station van Erpe. Statiestraat - Oudenaardsesteenweg - Logisch - Oudenaardsesteenweg - bosstraat- kouter (evenwijdig met spoorlij «si Vijfhuizen - Gensesteenweg - Logisch - verbinding tussen Gentsesteenweg Aalst en Gentsesteenweg Erpe. Zijpwegel - Zijpwegel - Honegemstraat-doorlopend Zeeldraaierstraat - Zeeldraaierstraat - Oude Heirbaan naar Aalst Zonneveldstraat - Zonneveldstraat - Oude Heirbaan-Oude Heirbaan.

De Voorpost | 1979 | | pagina 16