E: MOREEL OM EAN PIERRE HEYVAERT I0UDT PAARSBLAUW OVEREIND K.A.V.D. tevreden met het punt Jempie's voorspelling viel uit... Flauwe indruk '.lat (KAVD) gooide al zijn routine en ermonde 0-0)(wvc) S.K. Lebbeke - K.A.V.D. 0-0 K.A.V. Dendermonde heeft een punt gewonnen in de derbyontmoeting bij S.K. Lebbeke. Hiervoor mag het alvast een kaars branden aan het adres van zijn doelman Jean Pierre Heyvaert. Deze jonge voetbal ler die ruim twee jaar op de bank werd gehouden als invaller trotseerde de Lebbeekse storm. Meer dan eens werd zijn verdediging overhoop gespeeld. Evenveel keer wist hij met een opvallende zekerheid en een al even zekere klemvastheid het lokale gevaar te keren. Dit wil nu niet zeggen dat de bezoekers op het Konkelgoed van het kastje naar de muur werden gespeeld. Integendeel. Technisch lie ten ze een betere indruk. Offensief evenwel kwam Dendermonde nooit aan zijn trekken. De Kinder, talent en lef, knalt i e 0-0)(tvvc) Dat kwam vooral omdat Lebbeke op het miden- veld zijn tegenstander doorlopend onder de duim hield. Tegen Van Dessel en Van Erdeghem kreeg geen enkele Den- - het Lebbeekse doel (SK Lebbeke- dermondenaar maar even de kans. Het eerste gevaar in deze wedstrijd kwam er van Roland Del sin wiens schot op de onderkant van de staan der strandde. Gary De Kinder, de jongste in de bezoekende ploeg, maar zeker een van de betere voetballers nam kort na dien doelman Van Mos- sevelde onder vuur. Naarmate de wedstrijd vorderde ging Lebbeke meer het spel domine ren. Frankie Van Den Broeck mistte nog in de eerste helft de ideale ge legenheid om zijn ploeg op voorsprong te plaat sen toen hij op een uitste kende manier de bal van De Waegeneer als een ju weeltje kreeg voorge schoteld. Net voor het in gaan van de rust pro- klasse in de weegschaal.(SK Lebbeke- beerde Jackie Schelfout aan de overkant het van ver, maar doelman Van Mossevelde zou het leder in extremis weten te neu traliseren. In de tweede helft kreeg men nagenoeg eenzelfde spelbeeld. Ook hier kreeg Lebbeke de beste kansen. Maar zoals aangehaald was het hier weerom de Dendermondse doelman Heyvaert die zich het meest in de kijker speel de. In deze overigens maar middelmatige wed strijd werden drie gele kaarten getoond. Voor Jean-Pierre Heyvaert (KAVD) gooit 0)(wvc) 'ch op de bal.(SK Lebbeke-Dendermonde 0- Leo Dierickx langs Den dermondse kant en voor Van Langenhove en De Waegeneer langs Lebbeekse kant. Scheids rechter Luc Tanghe zorg de op zijn beurt voor een feilloze leiding. S.K. LEBBEKE: Herman Van Mossevel de, Eddy Van Den Steen, Leo Verhulst, Ernie San ders, Danny Vermeir, Eu gene Van Erdeghem, Herman Van Langenhove (76 min. Johan Pieters), Gustaaf Van Dessel, Luc De Waegeneer, Roland Delsin, Frankie Van Den Broeck. K.A.V.D.: Jean Pierre Heyvaert, Ka- miel Vernimmen, Leo Dierick, Luc De Donder, Andre Turneer, Jackie Schelfout, Dirk Catrysse (46ste min. Gerard Ver- helst), Garry De Kinder, Eric Van Meerhaeghe (50 ste min. Danny De Vos), Eric Gevaert, Jaak Hïl- laert. E.D.M. Voor de wedstrijd Lebbe ke - KAVD vroegen we aan een achttal Lebbeek se en evenveel Dender mondse voetballers wat hun verwachtingen waren. Vrijwel iedereen voor spelde een zege voor zijn elftal. Langs Lebbeekse kant tipte Ernie Sanders op een 2-1 winst. Eddy Van Den Steen verwacht te een gelijkspel. 2-1 winst voorspelde doel man Herman Van Mosse velde. Winnen zei Leo Verhulst zonder zich te wagen aan een uitslag. Ook Frankie Van Den Broeck was optimist. Hij tipte op een 2-1 of 1-0 overwinning. Danny Ver meir hield het bij een voorzichtige 1-1 stand. Euigene Van Erdeghem was resoluut. Het wordt een vlotte 2-0 zege. Ro land Delsin van zijn kant waagde het niet zich op het pad der voorspellin gen te begeven. We zul len na de wedstrijd wel zien zei de Lebbeekse ka pitein. Ook langs Dender mondse kant waren de verwachtingen hoogges pannen. Eric Gevaert zag er een 1-3 winst inzitten. Hij kon ons echter niet antwoorden toen we hem vroegen hoeveel voltreffers hij voor zijn re kening ging nemen. Dré Turneer lachtte even toen we hem zijn mening vroegen. Ik zal tevreden zijn met een 1-1 resultaat zei de Buggenhoutenaar. Jackie Schelfout blijkbaar altijd optimist tipte op een vlotte 1-3 zege. Ook Jaak Hillaert was hoop vol in zijn verwachtingen. 1-2 winnen zei hij. Ook Dirk Catrysse was blijk baar gerust in een goede afloop. 0-2 winst zei de Dendermondse midden velder. Luc De Donder zag er een nipte 0-1 winst in zitten. Kamiel Vernim men was karig in zijn commentaar. Net als zijn Lebbeekse collega Roland Delsin stelde hij geen resultaat voorop. Wel voorspelde hij een zege. De man die het uiteindelijk bij het rechte eind had was de K.A.V.D. doelman Jean Pierre Heyvaert. «Ik voel me kiplekker» vertrouw de hij ons toe. «En uw pronostiek» vroegen we aan Jempie. «Schrijf het maar al op zei hij. Het wordt een 0-0 eindresul taat». Hij sloeg uiteinde lijk ook de nagel op de kop. E.D.M. Jean-Pierre Heyvaert, de reservegoalie van K.A. V. Dendermonde, die sinds enkele weken de gekwetste titularis Paul Hofman tussen lat en staken vervangt, een jong talent dat destijds bij Sparta Buggenhout werd aangekocht, heeft de Denderploeg zondagnamiddag op het Konkel- goed te Lebbeke voor de nederlaag behoed. Daarover was trainer Lucien Peelman het met ons helemaal eens: «Jean Pierre won inderdaad een punt» aldus de K.A.V.D.-coach. «Reeds een paar wekën groeit hij naar een grootse vorm. Ook tegen Lovendegem speelde hij zich in de kijker. Vandaag was hij telkens bij de pinken en bleef steeds meester over de situatie wanneer een of andere Lebbeekse puntspeler uitgebro ken was. In feite ben ik uiterst tevreden met de winst van één punt. In de gegeven omstandig heden zat er weinig meer in voor ons. Aanval lend brachten we er weinig van terecht. Laten we echter niet vergeten dat onze spits Gevaert maar blijft sukkelen met een stekende pijn in de rechterknie. In feite zou de Gentenaar enkele weken rust moeten nemen, maar zonder hem is de voorhoede vollediug onthoofd, vooral omdat ik niet kan rekenen op Collewaert die zijn leger dienst vervult en weinig in de gelegenheid is om te trainen». Voor de rest is er over het K.A.V.D.-team maar weinig te vertellen. Jackie Schelfout die op het middenveld de rol van de gekwetste Van Den Broecke diende over te nemen, presenteerde wel een enorme wekkracht, maar leed teveel balverlies. Danny De Vis die na de rust moest inspringen voor de gekwetste Eric Van Meer haeghe vond moeilijk zijn draai, terwijl Gerard Verhelst, ingevallen voor Catrysse, dank zij zijn jarenlange ervaring toch wel kalmte kon bren gen in de achterste gelederen op het ogenblik dat de thuisploeg sterk aan het jagen was gegaan. In het thuisteam ontbraken Bougalem (rood) en Ludo Van Doorselaer (gekwetst). Me de door het feit dat de Lebbeekse verdediging rustig kon uitverdedigen en zelden onder zware druk kwam te staan, konden Eugene Van Erdeg hem en Staf Van Dessel rondom de middencir kel de volle aandacht besteden aan aanvallend werk. Vooral tijdens de tweede periode wisten ze behendig de pittige flankaanvaller De Waege neer af te zonderen. Hij werd tenslotte de boeman, samen met Roland Delsin (in de eerste helft) voor de bezoekende defensie. Het plaatse lijke aanvalstrio kreeg zondagnamiddag een ongenaakbare doelman Heyvaert op hun weg, want die bepaalde tenslotte de 0-0 uitslag van een derby, die omwille van de slechte weersom standigheden toch nog kon bekoren, ook al had de thuisploeg meer verwacht (en verdiend). S.K. Lebbeke kreeg via Delsin en Franky Van Den Broeck de beste kansen tijdens het eerste kwartier, maar dat mislukte. Hadden die pogin gen raak geweest dan kon Dendermonde vroe gtijdig zijn matten oprollen. E.D.M. De Voorpost -14.12.1979 SPORT Redaktie: Oude West 34, 9330 Dendermonde. Tel. 053/21.40.60 Ludo Van Doorselaer, de nieuwe aanwinst van S.K. Lebbeke liep er zondag wegens een kwet suur niet bij. Hij volgde de wedstrijd van achter de omheining en gaf na afloop volgende com mentaar. «Onze ploeg heeft zeer goed gespeeld. Dender monde was vrijwel doorlopend op verdedigen aangewezen. Duidelijk was het dat die ploeg gekomen was om een punt te winnen, waar ze ook is in geslaagd. Rekening houdend met de kansen moesten we zeker gewonnen hebben. Dendermonde is mijn inziens de zwakste ploeg die ik dit seizoen al aan het werk heb gezien. Die ploeg waarover zoveel werd geschreven heeft mij ontgoocheld over de ganse lijn. Hij had er eerlijk gezegd veel meer van verwacht. Alleen doelman Heyvaert en Garry De Kinder hebben mij bekoord in gunstige zin» aldus Ludo Van Doorselaer. E.D.M. zaal de boksbelangstel- ling groot zijn, want een zwaargewicht-titel spreekt nog altijd aan en de kamp tussen Syben en Gauwe, twee boksers die zowel buiten' als in de ring geen maatjes «ijn, zal die stelling zeker staven. BENO Voor de poulain van Jef Van Driessche is dit vol tooid verleden tijd. Het enige dat hem sedert maanden bezighoudt is konditioneel en moreel klaarkomen om van de revanche «zijn» kamp te maken. «Reeds maanden train ik hard voor deze kamp» al dus Rudy, «maar de han dicap waarmee ik opge scheept zit is het gebrek aan kompetitie. Vóór een titelgevecht moet men minstens twee kampen kunnen boksen. Voor mij bleef het beperkt tot en kele rounds. Ik heb dit nadeel dan pogen weg te werken door in de oefen zaal te sparren, maar dit is zeker geen echte kamp. Men mist er de sfeer en de motivatie. Toch heb ik vertrouwen. Het deert me niet dat ik Syben «bij hem thuis» moet gaan bekampen. Ik won toch ook te Torhout van Jean- Pierre Coopman». Konditie van de dag «Ik voel me goed en sta er fysisch veel beter voor dan in april, toen ik de weken voordien van een geknelde zenuw last had. Nu ben ik fysisch paraat en sterk genoeg om de 12 rounds aan te kunnen. Een zeer grote rol speelt de konditie van de dag. De voorbereiding met een intens schema is ze ker noodzakelijk om naar een goed konditiepeil te stijgen, maar we zijn ook maar mensen en op be paalde dagen voelt men zich beter dan op de an dere. Erg is het altijd als men zich de dag van de kamp minder in zijn sas voelt. Ik heb de voorbe reiding in de laatste we ken zo gepland, dat ik 's maandags de laatste dag in de zaal oefen en de volgende dagen zo ont spannen mogelijk door breng met wat footing, wat schijnboksen, maar inzonder zoeken naar de gemoedsrust en de kon- centratie die nodig is om de opdracht aan te kun nen. Ik meen alleszins ge motiveerd te zijn en ook de vorm te hebben om de titel die ik in april op een abnormale manier kwijt speelde, terug te pakken». Vrijdag 14 december zal in de Molenbeekse feest- Een volledig fitte Gauwe kan veel meer dan wat hij tot op heden op zijn pal mares heeft staan. De Lo keraar heeft uitzicht dat hij vrijdagavond te Mo lenbeek aan een goede periode begint, waarin hij kan bewijzen een zwaar gewicht te zijn, die als trekpleister volle zalen kan lokken. Na de mislukking tijdens de Olympische Spelen in Montreal, werd hij vanaf 1976 beroepsbokser. Zijn 13 eerste beroepskam- pen waren evenveel suk- «UOuuue hoopt vanavond Albert Syben te onttronen en sessen. De 14de tegen nationaal zwuargeivichlkampioen te worden.(c) Tony Moore was een ne derlaag. Met het verove ren van de Belgisch zwaargewichttitel op 30 september 1978 tegen Jean-Pierre Coopman zette Gauwe een eerste stap naar erkenning. Maar de desillusies volg den elkaar toen snel op. In 14 maanden staat hij voor de derde keer onder de ringlichten met een nationale titel als inzet. Rudy wil niet meer horen van de aprilstory tijdens zijn thuiskamp tegen Sy ben, waarin hij door een te lage slag werd geveld. Een zeer belangrijke opdracht voor de Lokerse zwaargewichtbokser in zijn tweede konfrontatie met «lievelingskindje» Albert Syben, met de Belgi sche zwaargewicht titel als inzet. Rudy Gauwe is er zich terdege van bewust, dat voor hem veel op het spel staat. Zijn beroepsloopbaan is doorspekt met ups en downs en als we de bokser Gauwe in de ring ontleden is dit zowat de omschrijving van zijn mogelijkheden. Gauwe kan heel wat, maar zowel als amateur en sedert 1975 als beroepsbokser, kreeg hij af te rekenen met een pak tegenslagen, zowel van fyfische als van organisatorische aard en die rode draad die door zijn sportleven loopt, heeft hem dan ook beïnvloed, inzonder op moreel vlak. Nog géén abonné? Geef een seintje en 't is o.k. (052)21.40,60

De Voorpost | 1979 | | pagina 21