J- BESTE KANSEN VOOR KLAASJES ALS DE NOOD HET HOOGST IS Nationale voetbalkompetitie. Nationale voetbalkompetitie UYTTENH0VE STRAFSCHOP ZET OM ONUITGEGEVEN MIDDENSEKTOR De Voorpost - 14.12.1979 - 23 !Union - S.K. Sint-Niklaas 1-1 voor goed voetbal te kunnen produceren. Stickens Ondanks een zeer slecht bespeelbaar voetbalveld, moest zich nog éénmaal daar in het Dudenpark, slaagden beide teams er toch reppen op schot van Bor- in, vooral tijdens de eerste helft, naar behoren hun remans en dat was dan streng te trekken. Toen het terrein, later op de ook alles wat er aan die heid te maken dan met de neus kreeg, die er in het leder nog een vijftal meter naast te jagen, maar dat had meer met vermoeid- namiddag meer en meer doorploegd werd, kregen zijde te noteren viel de beide doelmannen nog bitter weinig werkgele- Wél toonde Sint-Niklaas génheid. De beste kansen bleven wel van de Klaasjes zich nog het meest door- komen die echter zaer onnauwkeurig het leder naar tastend, doelman Piersoul joegen. Sportkring zou oorspron- Dat uitte zich in diverse jkelijk met hetzelfde team gestart zijn dat Olympic spelfazen waarbij vooral met 1-0 naar huis stuurde maar in laatste instantie Veyt en Emanuelson be- »am er toch nog een wijziging in die zin dan dat De trokken waren. Zo dien- laet wegviel, waardoor Emanuelson in de basiself de, een kwartuur voor kverd opgenomen. TToch waren er even pro- zaakje werd door de S.K.- fclemen voor men naar doelman goed opgelost, Brussel trok. zij het in extremis. Kapitein Beirinckx liep tij- Na de koffie een heel wat lens de week met een minder spektakulaire Gezwollen voet rond, wat wedstrijd: het terrein lag mem noodzaakte op don- er té slecht bij om nog lerdag aan individuele tefeningen te doen. laar ook Roriny Lam- irechts kloeg van pijnen de knie, kwetsuur die lij opgelopen had tijdens tijn wedstrijd met het mi- "taire elftal. •venmin kon Danny Veyt voorlaatste training leemaken omdat een 3ei jriepaanval hem getrof- en had. Ondertussen zat nen met het probleem imanuelson. De Surina- j'Jjner kwam de laatste tijd ■faJiog amper aan zijn trek- ba en en leek voorlopig ,le 'oor het eerste elftal ver- k oren te zijn sinds zijn ge- 9 schorsing. Er werd ge- piraat tussen trainers en ec lemzelf, maar dat was er(>m hem diets te maken ve lat hij niet op een plaats je in de basiself op Union etekenen moest. Door het Mvegvallen van Pierre De YYjIaet, de man in vorm, tijd, Piersoul met een kat- tesprong een gemaakt doelpunt van Veyt uit de als onmogelijk moet be- gebrek aan schiettalent. Sportkring heeft, geresu meerd, geen onaardige partij geleverd. Het beoogde gelijkspel was er en dat is voor een verplaatsing altijd graag meegenomen. Waarbij we nu al denken aan La Louvière, wat evenmin winkelhaak te toveren. Maar toen Emanuelson, netjes door Zidane afge- schouwd worden. Sport kring heeft nu 17 punten vergaard; wat op zich he- Sint-Niklaas geraakte niet over Union zonderd voor de Union lemaal niet slecht is. Wél doelman de beste kans is dat minder in aantal van de wedstrijd eigenlijk dan het spektakulaire vo- Voetbal Tweede Nationale KV Mechelen - Eendracht Aalst 0-0 voet. Eysackers zwoegde Is de match «achter de kazerne» voor Eendracht zette zijn waakhond gere- Aalst de wipplank voor de broodnodige kentering geijj op ^e verkeerde geworden? Het is niet onwaarschijnlijk. Gebrek aan inzet, werkkracht en teamgeest kan de zwartwitte falanks allerminst worden aangewreven: iedereen vocht als één man voor de zege, en als er een winnaar moest zijn, dan kon Eendracht daar aan spraak op maken. mooie staaltjes van zijn worden om uit de be- technisch kunnen zien en dreigde zone weg te klim men. Het zit er evenwel dubbel en dik in. Vooral als de supporters gaan shoes oordeelkundige Geelrood werd door de discipelen van Waiter Ele- voorzetten vertrokken. geert de les gelezen: vlugger op de bal, meer ideeën en ook meer talent in huis. Aalst heeft in Mechelen nooit de indruk gewekt met het degradatiespook in de nek te zitten. Het voetbalde zonder complexen en zonder zich als een bang wezeltje te verschuilen en "Jreeg hij dan toch waar- te verschansen. "p hij meende recht te Voor de rust konden Me- ploeg. Mechelen liep er chelaars af en toe een voor spek en bonen bij en vuist maken. Na de ci- drong geen enkel keertje troentjes werden ze ge- tot in de buurt van Trap- woon weggespeeld. Had peniers door. Eendracht tijdens de eer- De Aalsterse counters ste time meer dan eens zaaiden in die periode gedreigd, nadien werd voortdurend paniek. Een roodgeel in de rol van zeer «geladen» Ronny underdog gedrongen. Eysackers brak regelma- Gelukkig voor de thuis- tig uit. Hij werd bijge- ploeg was keeper Verbe- staan door een nu ook op len bij de pinken. Die Ver- volle toeren draaiende beien had trouwens heel Hedwig Sergeant, doch vroeg in de wedstrijd zijn suksesrijk afronden stak, betrouwbaarheid ge- jammer genoeg niet in. toond: rond het kwartier Robot Verpeten kwam ei- stopte hij de door Geert genlijk nog het dichtst te- Van Roy aangespeelde gen de verdiende win- Ronny Eysackers en in de ninggoal, toen Verbelen 40ste minuut redde hij naast de bal bokste en een poging van diezelfde Erwins kopbal centime- Van Roy. En Mechelen? ters naast de kooi suisde. Asselberghs knalde zon- Hoe dan ook: Eendracht der veel overtuiging in de heeft aan die onverwach- richting van de attente te glansverrichting niet Trappeniers, «gastspe- alleen één punt, doch ook v» «in om 'er>> Kurcinac poogde «de een aantal moreelopkik- aar hT w'órcto"hoó'i^ UrTÓwitte» met een draaibal kerende konklusies over- was Stickens een °eP' Je verschalken en de ex- gehouden: het kèn nog. Beverenspeler Lisazo gaf En hoe. een knal weg die de bo- Belangrijk is ook, te we- venlat scheerde. Daar- ten dat zwartwit zonder mee was alles gezegd. drie «grote namen» in Verpeten, zondag een het veld stond: noch Sal- maratonloper, keek tegen vador, noch Maerievoet, een gele kaart aan nadat noch Arnolis waren erbij, hij Crabbé nogal fors had aangepakt. Dat was dus Bewe9in9sv°etbal het enige negatieve dat Slechts gedurende het Aalst uit die eerst helft eerste kwartier werd het overhield. zoeken en tasten naar de goede stemming. Er De betere ploeg werd in die periode wei- Gedurende de tweede nig fraais gedemon- spelperiode was Een- streerd. Doch het beter dracht duidelijk de betere de. Ferrera liet enkele en spurtte alsof hij vier beseffen dat ze hun favo- longen had, en Geert Van rieten door dik en door Roy leek de gedroomde dun moeten steunen. Dat «targetman» van wiens laatste was zondag in Mechelen trouwens het geval. Eendracht, in alle lebben, let zware speelveld van ondag liet eigenlijk wei- ig mooi voetbal belo- u en. Toch trokken beide .°jeams na het karakteri- tieke studierondje van ri en kwartuur degelijk "tan wal. Even werd het gevaarlijk toen Arno de wederoptredende Rom- j aut kon bedienen maar 1 ijn kopbal ging nipt 'g(taast de staander. Union eek zeer bedrijvig in die anvangsperiode. Pre- ies de moeilijkste mo- lenten voor de geel- ilauwen die tijdens de pe jatste wedstrijden nogal gu ens tijdens de eerste hö en minuten op achter- -jjj tand geplaatst werden. De voorgaande faze was oy igenlijk maar uitstel van ge(xecutie want toen Arno ilweer hij) de pass van n lys keurig opving Verpeten, zoals we reeds geledingen: dèèr en ner- zegden, onvermoeibaar, gens anders moet het was voorbeeldig in zijn wondermiddel gezocht, dubbele opdracht: verde- Intussen kan de tweede digen als het moest, ge- ronde in een serene sfeer vaarlijk uitbreken als de voorbereid en weet men gelegenheid zich voor- in Aalst nu dat Eendracht deed. Achteraan klikte geen vogel voor de kat is. het allemaal: kapitein Jo- Al ligt 6 januari nog niet han Dierickx dirigeerde in het onmiddellijk ver een ditmaal goed geor- schiet, toch moet nu al ganiseerde defensie, en aan dat «keerpunt» ge- Alain Van Kemseke, na dacht: het gaat die dag een eerder aarzelende immers tegen Boom. Op start, deed het eveneens verplaatsing. rige seizoen, maar toen lieten de geelblauwen het afweten in de tweede helft van het seizoen. Af wachten dus. De ploegen Union: Piersoul, Stal- laert, Delentdecker, Phi- lipp, Cornelis, Nys, Borre- mans, Lomme, Rombaut, Arno en Demey. S.K. Sint-Niklaas: Sti ckens, Verstraeten, Lode-' wijckx. Van Haevere, Bei rinckx, Lambrechts, De Daele, Veyt, Emanuelson, Zidane en Wouters. Doelpunten: 16' Arno (1- 0) en 17' Veyt (1-1). Wijzigingen: geen. Gele kaarten: Cornelis, Van Haevere. Toeschouwers: 1.300. Scheidsrechter: De heer Giet. Bij Sportkring Sint-Niklaas hebben zowel Willems als Waeterinckx werk aan de winkel gehad. Evenmin zat het bestuur stil want her en der rezen problemen. Op de eerste plaats is er het «geval» Mark Nijs. Deze talentrijke voetballer heeft zijn hart eens mogen uitstorten, met het gevolg dat hij zijn situatie in feite nog erger heeft gemaakt. We gaan de zaak hier niet uitrafelen omdat ze ons geen zier interesseert. Feit is echter dat men deze speler in bepaalde middens als verloren wil doen doorgaan voor de ploeg. Spelers en «sommigen anderen» zouden eerst eens een flinke kursus psychologie moeten gaan studeren vooraleer ze wat aan het klokzeel hangen. Men praat wel graag over psychologische aanpak maar zij die dat «te pas en te onpas» in krantenversla gen en bij andere gelegenheden gebruiken, zouden hun diploma eens moeten laten zien (als zij er een hebben). Om werkelijk eens te bewijzen dat zij van het vak psychologie kaas hebben gegeten. Wij heb ben dat wel! Daarom dat we aan zulke stemmingma kerij niet wensen mee te doen, kwestie van de zaak maar op zijn beloop te laten en iedereen de kans te geven tot inkeer te komen. De rest lost zich meestal zélf wel op. Tot zover Mark Nijs. Ander paardje waar deze week de beste haver niet naartoeging, was Pierre De Raet. Een speler met wisselend karakter, onstandvastig dus. Met hem had men in Sportkring middens al enkele malen last: gebrek aan inzet tijdens de trainingen. Dat werd fataal voor deze speler en wel vorige week vrijdag toen bij hem de inzet tijdens de laatste training ver te zoeken was. Toen trainer Willems hem daar op attendeerde, deed De Raet alsof de neus bloedde, wat meteen leidde tot zijn niet-opstelling tegen Union. Zo kreeg Sportkring een vernieuwde «look» in het middenveld waar, naast De Daele en Lambrechts, nu ook Veyt ging akteren. Als we vorige week schreven dat Willems vooral schoten uit de tweede linie op de grasmat wou, heeft hij met deze beslissing woord gehouden. En het funktioneerde nog mooi ook, want Danny Veyt had niet enkel een doelpunt van mooie makelij in petto (vanop 20 25 meter) maar liet niet na telkens opnieuw naar een volgend doelpunt te jagen, wat zijn talrijke én goed gericht schoten uit die middensektor bewezen. Als Zidane nu nog scoort en Emanuelson van zijn complex afgeraakt, heeft men een weelde die men overal benijden zal. A.G. uitstekend. Zeer positief was de in breng van het «aange voerd» jong talent: zowel Vermeulen als Limpens vochten als leeuwen voor hun plaatsje in het fanio- nteam. Negen punten voor de «winterstop». Het is op zichzelf niet denderend, en iedereen is er zich van bewust dat na nieuwjaar meer zal moeten geoogst KV Mechelen: Verbelen, Asselberghs, Kesselaers, Brookes, Selleslagh, Van de Sompel (Caluwé, 58ste min.), Crabbé, Cal- laerts, Lisazo, De Coster, Kurcinac. Eendracht Aalst: Trappe niers, Van Roy, Van Kem seke, Verpeten, Dierickx, Desanghere, Vermeulen, Feffera, Sergeant, Eysac kers en Limpens. M. Van Hauwermeiren Walter Elegeert was te gast bij de voetbalrefs van Also te Aalst.(hugo) VOETBAL DERDE NATIONALE lopt man. mie reprise laar dat was dan zonder I e waard, in casu Danny eyt, gerekend. 3 £anop een goede twintig rAfeter, knalde hij pardoes p doel en ook Piersoul 'as geklopt. Meteen lag e eindstand al vast na mper 17 minuten spel: 1. Meteen kreeg Sport- ring heel wat meer zelf- irtrouwen. De akties 'erden ook een stuk loeiender in mêkaar ge- okst zodat Piersoul leer dan eens in verle- enheid werd gebracht. ,,^ooral Zidane toonde fH ch uiterst bedrijvig en u at is kenmerkend voor jn manier van doen tij- ens de laatste wed- ïjden. i 30 minuten kreeg manuelson trouwens ,Ujt en knappe kans van f/l em voorgeschoteld 1U laar de Surinamer knal- c/0 e van dichtbij hard over. //j Is Zidane even later dan :e )lf aan het kanon ging c/n laan, was er geen reage- ,tle\!n meer bij voor Pier- f12 Dul. De Algerijn had dan _,//el pech toen het leder ^akelings over de dwars- 9ger vloog. Union had ilt1 die Periode alle hens era an dek geroepen en dat 'as broodnodig ook. •dd 0ctl zou Stickens nog ia enmaal, nipt voor rust, i moeten grijpen toen hjlipp met een vrijschop Wie em bedreigde, maar dat Lede - Bergen 1-0 Toen Uyttenhove na vijf minuten door de ruige Beugnier tegen het gras werd gelegd en hijzelf de penalty voorbij Cambier knalde, hoopten de fans van groen wit dat dit de proloog tot een doelpuntenrecital was. Het bleef bij een vrome wens. Dat vroege goaltje was voor de Walen veeleer het sein tot enkele grimmige tegenaanvallen, eerst knal de Cornille naar doel en daarna Barabas, die na een uur naar de bank ging voor Postion, maar een attente Van den Bossche liet zich de das niet omdoen. ging gedropt. Achteraan klikte het, en het midden veld bleek een stevige ruggegraat van waaruit goeie voorzetten ver trekken. Vooraan ging het uitste kend: de soliede Bergen se defensie werd van het kastje naar de muur ge en een verdediging ont- voetbald, maar doelman wirchten. Lede beperkte Cambier redde alles wat er zich toe de situatie rus- er te redden viel. Voorts tig te beheersen en toe te dient ook gezegd dat de slaan waar het enigszins gekwetste Mees tot de kon. 85ste minuut noodge- Omdat Bergen allesbe- dwongen op de bank halve een giant-killer is, bleef en slechts in extre- hadden de dirigenten van groenwit gehoopt dat de fans ditmaal meer dan één keer zouden kunnen mis werd «losgelaten». Net niet lang genoeg om in de wedstrijd te komen en iets te forceren. De SUKKEL STRAAT opveren na het scoren afwezigheid van Delmul- van een doelpunt. Het in- 'e was tevens een serieu- schakelen van Parrez in ze handicap, het middenveld, leek de Intussen spreken de doch hij vond niemand in aangewezen «taktische naakte cijfers evenwel wordt het dubbel op zijn buurt om zijn voorzet zet» om dat doel te berei- voor zichzelf. Jong Lede passen. ken. Intussen werd Filip stootte door naar de der- Hendrickx in de verdedi- de plaats. Op vier punten Uyttenhove snelde als een hazewind voorbij de bezoekende defensie, van leider Oudenaarde weliswaar, maar toch... Acht tegendoelpunten, het is verrassend weinig. Doch intussen werd slechts 17 keer gescoord, dat is ongeveer éénmaal per match. Een beetje weinig, al dient ook van de andere favorieten ge zegd dat ze niet overlo pen van produktiviteit. Voor de trainers is het immers vooral beletten dat de tegenstrever scoort. En dan wordt het echt moeilijk om iets te forceren. En nu maar afwachten wat het zondagnamiddag in Zele wordt: na een moeilijke periode lijkt roodzwart de goeie ka- dans te hebben gevon den. Omdat een derby geen «gewone match» is, het kleine niet geert is Elegeert weerd af te ronden. Was groen wit ook na de citroentjes de betere ploeg, toch bleef het wachten op het verlossende tweede doelpunt. Dat goaltje kwam er trouwens niet. Wél was er sensatie toen de potige Braglia twaalf minuten voor tijd naar een rode kaart moest kij- Geen spektakelstuk Een opwindend spekta kelstuk is deze Jong Lede-Bergen niegewor- den. Nadat Uyttenhove had gescoord, opteerde de Leedse trainer voor «zekerheid»: geen nutte loze risiko's nemen, leek zijn devies. Hij had niet al het ongelijk op zijn kant: een tegentreffer kan het spelbeeld plots omslaan Lede was duidelijk de baas tegen Bergen, doch keeper Cambier redde zijn ploeg van een zware neder laag. (rik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23