MET ROFFELENDE TROM HERFSTKAMPIOEN PELMAKER VAN HAEVER ONDANKS GOEDE BEDOELINGEN KOPLOPERS TEGEN DE LAMP SEMISTE KANSEN OP DE VALREEP KÏSk OP 2e PROVINCIALE Robur - Vrasene 4-0 Na de 0-3 zege "vorige week St. Gillis Waas, heeft kobur, nu op eigen veld weer opvallend laten [elden. Het scoorde niet oinder dan vier voltreffers n had met wat meer geluk lóg een paar doelpunten op het bord kunnen rikken. Al aan de rust had wedstrijd kunnen ge teeld zijn. Clubleider Jo- f De Maere hierover: Spannend en hardverster- wanneer je zo je aan het werk ziet. indanks een voorzichtige tart hadden onze jongens |1 na een kwartier duidelijk het spel in handen. Toch moesten we wachten tot rond het halfuur om een eerste doelpunt te zien val len.» De 16-jarige Leo Wuytack was auteur van die voltreffer. Niet alleen zette hij Robur op rozen. Hij wist zich ook opvallend in de kijker te spelen. «Een goede voetballer» zegt Jef De Maere hier over. «Iemand waar we wellicht nog heel wat ple zier zullen aan beleven.» Robur wist zich evenwel in die eerste helft nog enige luxe te permiteren. Niet alleen liet het een paar kan sen aan de neus voorbij gaan. Mare Vercauteren daarenboven mistte op de koop toe nog een straf schop. Na de kampwisse ling was de druk van de lokalen nog groter. Al na tien minuten verdub belde Eric Raemdonck de stand en uit een voorzet van diezelfde speler kon Albert Lelie voor definitie ve rust zorgen in de plaat selijke rangen. Eric Raem donck zou naar het einde toe nog een vierde voltref fer voor zijn rekening nemen. «Onze ploeg evolueert gunstig» zegt clubleider Jo zef De Maere. «Op twee wedstrijden scoorden we zeven doelpunten en lieten er geen enkel toe. Dat is hoopgevend voor de toe komst. We hebben nu zes tien punten uit veertien wedstrijden en dat is beslist geen onaardig resultaat. Kunnen we nu zondag ook in Appelterre de volle oogst halen dan worden het beslist prettige eindejaars feesten in Moerzeke» aldus een opgetogen clubdiri gent. E.D.M. De veteranen van Meerdonk voetbalden tegen de «oudjes» van Anderlecht.(rechtstaand)(dw) H. St-Pauwels - Winnik 2-0 'etteren - 18e minuut drong Walter K.S.V. Temse Van Haver tot diep in de 1-2 i.S.V. Temse is de ploeg (ie het de pronostiekers rg moeilijk maakt. homedefensie door paste naar William Bos man, die de wenkende kans niet onbenut liet (0- Het onberekenbaar 1). Dit was ondanks de ilauw-witte team speelt neerpletsende regen een Ich van de ene verras- extra koude douche voor Hng in de andere. Tem- de Wetterse spelers. Zij bouwt zich stilaan de hadden Temse helemaal Hputatie op als «leider- anders verwacht. José ^ller» eigenaardig ge- Van Audenaerde geraak- oeg gebeuren die voet- te erg over zijn toeren en ^alevenementen buitens- kreeg in de 39e minuut J|uis. Op eigen terrein de rode kaart. De thuis- aat Temse het dikwijls ploeg kon nu met tien jfweten. Blijkbaar is er verder strijden tegen 'n i j de Temsespelers Temseteam dat op volle neer motivatie als er 'n toeren draaide. Op een pgenstrever met enig al- zucht van de rust kwam pre voor hen staat. voor Temse weer een H- )at zal Wetteren nu ook dankbaar moment. Wal- 5'~ vel ondervonden heb- ter Van Haver, weer hij, 'e/ien. De Wetterenaars, lag aan de basis van de lie in de rangschikking bezoekende tweede tref- e- fiet het minst tegendoel- fer. Deze maal werd zijn 3" iunten staan en zelfs op pas verlengd door Erik (igen veld nog geen en- Van Goethem (0-2). 'e-iele maal te grazen ge- Wat in de lijn der ver- >r_lomen, hebben aan de wachtingen lag gebeurde »P- «emsenaars geen zacht na de rust, Wetteren ging en jekookt eitje gehad. op zoek om de score te an jan bij het eerste fluit- milderen. Temse speelde enïgnaal balde Temse de behoudend maar be- '©(iuisten. De spelers van kocht het slecht want in ainer Daniel Van Hoey- de 50e minuut kon Vee- laf tindt hadden er blijkbaar keman een poging suk- enteel zin in. Met veel in- sesrijk afronden (1-2). »ef Jet werd voor elke bal fe,jekampt en dat leverde ug resultaat op. In de tel irs f Wetteren trachtte orde op zaken te stellen maar botste op een feil loze verdediging zodat het vertoon meestal in het middenveld werd ver tolkt. Hun numerieke minderheid zou tenslot te doorwegen in het slotkwartiertoen trok Temse terug het laken naar zich toe. Temse haald twee frisse krach ten in Franky Verberck- moes (75') en Emiel Ver morgen (80') in de plaats van Gabrielle Sabbe en Hubert Verbeke. Het laatste kwartier dwong K.S.V. nog heel wat kansen af. Het werd tenslotte een verdiende overwinning met miniem verschil. Ook Temse ein digde de match met 10 spelers. Vijf minuten vr tijd werd Franky Ver- berekmoes gekwetst en moest het terrein nood gedwongen verlaten. Hopelijk voor de blauw- witten is hij zondag terug paarat want dan moet Temse naast het aan zienlijk aantal gekwet sten ook de diensten missen van Etienne Van Poucke en Hubert Ver beke wegens een schor sing van de voetbalbond. Het zal Temse dan even min makkelijk vergaan, want dan is men de gast van herfstkampioen St.- P a u w e I s, waartegen dagen geleden de ver rassing van de dag liet boeken door met 1-2 te gaan winnen, zal beslist een sportieve revanche willen nemen. Kan Temse dan mis schien voor eigen pu bliek de bevestiging brengen van haar schit terende uitwedstrijden Met de 2-0 overwinning aan huis tegen Winnik heeft Herleving St-Pauwels de herfsttitel veroverd. Eerder onverwacht verlo ren zowel leiders Vrasene en Buggenhout evenals Wetteren met zware cij fers. Hierdoor kwamen de geel-zwarten met een punt voorsprong aan de helft van de competitie. Sinter klaas en de plaatselijke mu ziekmaatschappij St-Ceci- lia hadden reeds voor de wedstrijd hun opwachting gemaakt om Herleving mo reel te steunen. Het slechte weder had benevens zijn invloed op het kijkersaan tal ook zijn vat op het spel. De sterke wind en de zware regenval maakten het voor beide elftallen moeilijk combineren. Winnik gaf daarenboven nooit de in druk in de lagere regionen van de klassering te verke ren. Het speelde echter fris en nooit aflatend. Na een kwartier was het echter duidelijk dat de thuisploeg zijn vroeger ritme weer te pakken had en dat de be zoekers er zonder pardon aan moesten. Schoten van Motyka en Herremans wer den geweerd door doelman De. Saedeleer en ook Ron- ny Herremans kende geen geluk toen zijn schuiver nipt naast ging. Toch zou Herleving nog voor rust op 1-0 komen toen een vrije trap van Motyka door Jaak Joris, de laatste tijd heel produktief, gepast volgde en kon intrappen. Herle ving bleef met de wind pal op kop steeds de betere ploeg maar kon toch geen tweede treffer afdwingen. Na de koffie ging het bij de thuisploeg nog veel beter en Winnik kon slechts moeizaam optornen tegen dit aanvalsgeweld. Toch zou de thuisploeg een straf schop nodig hebben om tot de 2-0 cijfers te komen. Van de Velde stond op het punt te scoren toen hij on deruit gehaald werd door stopper Leybaert. De logi sche strafschop werd door specialist Motyka feilloos omgezet. Even later diende doelman Persoons, terug na weken inactiviteit, even eens een strafschopfout te begaan op Delwasse maar de door Vanderveken ge trapte penalty werd even secuur gestopt door de thuisdoelman. Jaak Joris kreeg een tiental minuten voor affluiten nog de beste kans maar zijn lob die doel man De Saedeleer volko men verraste ging nipt naast. Na de wedstrijd vloeide de champagne overvloedig en doelman Persoons werd door de spe lers en supporters als matchwinnaar aangewe zen. Zijn voortreffelijke tussenkomsten en enkele spectaculaire reddingen toen Herleving nog niet op rozen speelde schenken hem weer het volste ver trouwen na zijn bijna twee maand inactiviteit. De uitwedstrijd naar Tem se voor volgend weekend ziet Herleving als de reven- ce voor de nederlaag die zij drie weken geleden oplie pen tegen ditzelfde KSV. De herfsttitel is nog maar een begin zegt men bij geel-zwart. MJP. lat 'ht Oudegem - Borsbeke 2-1 ien Dannijs op de 31e linuut de openingstref- voor Oudegem skoor- 5 eje had de thuisploeg al iet een straat voor- er"'nrong aan de leiding nnen staan. Geerinck, 'tannijs en Schampaert regen de kansen doch lalde in hun opzet, lorsbeke dat zich moest lergenoegen met een jtug maar fair verdedi gen geraakte zelf niet uit de omknelling los. Oudegem kwam dus e- ven na het halfuur op voorsprong en werd daardoor maar matig be loond. Het was een koud stortbad toen één mi nuutje voor de koffie Bo- vijn er op een diefje 1-1 van maakte. Na de pauze was het weer al Oudegem dat de klok sloeg. Borsbeke ge raakte nog met veel moeite op de Oudegem- se helft zodat de plaat selijke doelman nog een rustige namiddag be leefde. Op het uur zorg de De Bleeckere met 'n afstandschot voor de winning-goal. Met 2-1 beloont Oude gem zich maar matig vr de menigvuldige kansen die werden geschapen. Borsbeke kan terugblik ken op een beter gemid delde. Uit twee kansen puurden ze 1 doelpunt... (gdp) Sp. Buggenhout - St. Gillis W. 0-3 De Spartanen uit Bug genhout zijn een erva ring rijker... zij weten nu wat het betekent leider in de reeks te zijn Men wordt de geviseerde en elke ploeg komt met de filosofie «ieder punt is een winstpunt, hoe dan ook behaald». St. Gillis Waas pakte logischerwij ze uit met een sterk ge groepeerde defensie en liet Buggenhout maar ko men. Dat deed de leidersploeg dan ook, doch kreeg na negen minuten al een prikje,,, een terugspeel bal van Cauwenbergh kwam te kort voor Boons die een foutieve interven tie moest uitvoeren om een bezoeker het scoren te beletten. Baernaert plaatste zich achter de terecht gegeven straf schop en 0-1. De thuisploeg liet dit niet aan het hart komen en vocht verbeten terug. De kansen kwamen er, de doelpunten echter niet. Verstappen, Steur en V. Mulders kregen wenken de gelegenheden doch kregen het leder niet o- ver de ultieme lijn. De bezoekers konden dat wel want amper één mi nuut voor rusten zette Maes iedereen in de wind en de regen en leg de de 0-2 vast. Zeer belangrijk in de tweede helft was de 46e minuut. Een open kans werd door Van Mulders niet tot een doelpunt om gebogen zodat St. Gillis Waas zich kon vastbijten in haar 0-2 voorsprong. Buggenhout bleef de aanvalstrommen roffe len doch bleef echt kracht en inventiviteit ontberen om werkelijk doorlopend gevaarlijk te zijn. Tien minuten voor het einde zorgde De Prijcker met een vrij- genhout Haaltert, geen schop voor een overdre- gemakkelijke tegenstre ven maar toch verdien- ver die nog ambities ge- stelijke 0-3 overwinning, noeg heeft en dus zon- Zondag ontvangt Bug- dag zeker moet winnen op Buggenhout. Twee weken geleden won Bug genhout bij Haaltert met 1-2... alles is dus zeker mogelijk. Rudi Haleydt werd door zijn fans gehuldigd tijdens de viering van het 150e lid van de supportersklub te Gijzegem.(an) ;s 'oor I :.C. Baasrode - Nleuwkerken 2-1 Baasrode stond er eel op het spel in de redstrijd tegen de ex- ste provincialer Nieuw- erken. De bezoekers ijn ook niet schitterend ezig in tweede provin- verlies zou Baas ode volledig uit koers laan. Gelijkopgaande eerste ielft met 0-0 ruststand iedereen kon bevre- n. Na de pauze on middellijk stortbad met strafschop voor de ezoekers die hierdoor 0-1 komen. Baasrode ïat niet begaan en slaat •dig terug. Amper 8 minuten is de scheids rechter weer kategoriek. Weer strafschop. Janse- gers komt even de 100 meter afgelopen om zijn opponent te verslaan (1- 1)- Blijft de partij verder ge- Baasrode op luttele pun- lijkopgaand, toch dwingt ten brengt van Dender- Baasrode meer kansen windeke en Nieuwker- af en zal Van Boven met ken. Alles is nog niet ver- nog zeven minuten te loren. gaan de overwinning (gdp) vastleggen... 'n zege die il i9en We en hl' Minister Rika De Backer kwam de Meerdonkse veteranenploeg feliciteren bij het tienjarig bestaan.(dw) Het is een uitstekende dag geworden voor Sint-Pauwelsde grensjongens behaalden te gen het zwalpende Winnik een logische zege. Omdat zowel Vrasene als Sparta Buggenhout tegen de lamp liepen, klimmen de poulains van schepen Roger Roggeman naar de kop. Buggenhout werd, voor eigen fans, reeds na negen minuten voor een 0-1 achterstand ge plaatst. Speler-trainer Boons maakte een dui delijke doch onnodige fout in het strafschop gebied en de aartsluie scheidsrechter Kiele- moes, een man die het erg op zijn gemak nam, floot terecht. Baernaert, de Surinamer die vorig jaar nog in de roodwitte Gandaspartakleuren voetbalde, nam Jan Jacobs tegenvoets. Dat goaltje werd het sein tot een non-stopoffensief avn Buggenhout. Een drietal malen liep Sparta erg dicht tegen een doelpunt, doch Van Hoeke, de Nederlandse keeper van Sint-Giflis-Waas, schudde enkele onvoorstelbare reflexen uit zijn mouw en redde slag op slag. Het werd voor rust, en tegen de gang van het spel in, 0-2, nadat Hubert Maes uit een snelle tegenstoot onhoudbaar voorbij Jacobs knalde. Voor Bug genhout zag het er aan de rust nog niet hope loos uit. Onder impuls van de onvermoeibare Schaeck en de stijlvolle Gaston Cauwenbergs bleef geel-blauw drukken, maar de door de 38-jarige ex-Buggenhoutspeler Palmers gediri geerde bezoekende defensie bleef overeind. Het werd 0-3, toen Jacobs een banaanschot liet ontglippen. Dat slippertje van de voordien nochtans onberispelijke veteraan, plaatste Buggenhout voor een onoverbrugbare kloof. Vrasene werd te Moerzeke gewoon ingeblikt door een team dat uitgerekend op het goede moment de topkonditie meekreeg. Wuytack scoorde al na 20 minuten voor blauw-wit. Het had voor rust zelfs 2-0 kunnen zijn, doch Mare Vercauteren schoot een penalty in het bereik van een klaar uit de doppen kijkende keeper Buys. Albert Lelie scoorde na de citroentjes twee keer en op de valreep maakte Raemdonck er 4-0 van. Temse trekt de lijn door: het werd op Stan daard Wetteren een nipte overwinning. Reeds heel vroeg zag het er voor de scheepsbouwers erg gunstig uit nadat Bosman had gescoord. De stokoude José Van Audenaerde, een man netje dat steeds met de scheidsrechters wil bekvechten, liet zich ook nu niet onbetuigd. Het ging zelfs zo ver dat hij naar een rode kaart keekzodat Wetteren het met tien man moest rooien. Van Goethem zette de Wette- raars voor een 0-2 achterstand, doelpunt dat door de thuisploeg fel werd aangevochten we gens echte of vermeende off-side. Hoe dan ook, de goaltjes stonden op het bord. Stan daard poogde na rust de situatie om te gooien, doch slaagde daar slechts gedeeltelijk in. Een kopbaldoelpunt van Vekeman was het enige dat uit het offensief van groen-geel resulteerde. Sint-Pauwels, de nieuwe gele trui», stuitte op felle weerstand. Winnik verdedigde zich moe dig, doch kon niet beletten dat Joris na twintig minuten een vrijschop van Van de Velde in een doelpunt omboog. Motica kanjerde na de rust een strafschop binnen. Ook winnik mocht een penalty trappen, maar Persoons redde. Oudegem deed een goede zaak: Borsbeke moest ijlhands huistoe. Na een half uur scoor de «Witte» Danijs. maar even voor de citroen tjes strafte Bovijn een blunder van de «Hagem- se» defensie af. Een kanonbal van Chou De Bleeckere na een uur voetballen, was raak. De zebra s reageerden wel, doch vonden geen gaatje meer in de nu erg attente thuisverde- diging. Tegen een allesbehalve schitterend Eendracht Nieuwerkerken heeft Baasrode een tweede seizoenzege behaald. Die overwinning hing nochtans lang aan een zijden draadje. Roelandt zette na rust voor Nieuwerkerken een straf schop om. Twaalf minuten voor tijd beging een bezoeker handspel in de gevaarlijke zone en keeper Rudi Janseghers bracht Baasrode langszij. Vier minuten, later werd het langs Van Boven, die een voorzet van Luc Van der Vreken meegraaide, zelfs 2-1. Een zeer kost bare zege voor geel-blauw dat nog niet red deloos verloren is.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25