VAN HOFSTADE EXCELSIOR MET DE GROVE BORSTEL MET KOP EN SCHOUDERS BOVEN ALLEN VONNIS GEVELD ENKELE MINUTEN VOOR TIJD 3-0 VOORSPRONG TE GRABBEL GEGOOID LOGISCHE ZEGE I Kijk op 3e Provinciale l 47 26 -14.12.1979 - De Voorpost \r{ Het hekken is van de dam Hofstade heeft zijn eerste seizoenzege binnen. Blauw-wit heeft het nochtans lang niet zien zitten. John Lissens, speler-trainer van Wilskracht, hielp zijn team aan een 0-1 voorsprong, maar Patrick Ver- heuen, de ellenlange spitsloper van de paars- jes, bracht zijn ploeg niet alleen langszij, doch stond zelfs in voor een 1-2 voorsprong. Schellebelle, dit seizoen ver beneden de ver wachtingen, plooide in de slotfazeeerst was het De Man die de gelijkmaker scoorde, en toen iedereen al vrede nam met een drawn, dook Vergeylen als een duivel uit een doosje op en duwde SOS in de nederlaag. Hofstade zette een uitzichtloze situatie (bijna) recht. Wilskracht zit intussen nog steeds met de rode lantaarn op schoot, doch de kompe titie is slechts halfweg... Bovenaan is een brede kloof gevallenEen dracht Meldert maakte korte metten met een fel gehandikapt Burst, en zowel de dichtste achtervolgers Thor Meldert, Meerbeke als Een dracht St.-Gillis lieten van hun pluimen. Eendracht Meldert moest eerst wat zoeken en tasten naar de «goede opening». Na een kwar tier brak de hel los. Van Royen en Van de Winckel plaatsten de moedige bezoekers voor een onoverbrugbare 3-0 achterstand. Na de citroentjes kanjerden Beeckman, Van der Straeten en Leroy de bal nog drie keer voorbij de machteloze doelman Goossens. Meerbeke werd in Vlierzele gewoon wegge speeld door een prachtig kombinerende en superieure thuisploeg. Erwin Coen zette zijn team op het goede spoor, doch zeven minuten voor rust bracht Locus de Ninovieters langs zij. Alhoewel rood-wit het spelbeeld bepaalde, bleef het erg lang wachten op de beslissende goaltjes. Clinckspoor (78e minuut) en op vijf minuten voor het einde nog eens deze oppor tunist, sloegen de kloof. Meerbeke is er al na al nog zeer goedkoop van af gekomen. Eendracht Sint-Gillis heeft tegen het bezoe kende Wilskracht Moorsel gewoon de punten verkwanseldeen 3-0 voorsprong laten teloor gaan en ten slotte nog verliezen met het on even doelpunt, is erg, zeer erg. De teleurgang van de blauwhemden begon even voor rust, toen Moorsel op strafschop een tegengoaltje scoorde (3-1). Na de citroentjes begon de paarswitte stormloop en ging Eendracht ten onder. Thor Meldert, de nummer twee, heeft in Erpe een grove steek laten vallen. Oranja, duidelijk in puntennood, wil duidelijk weg uit de bedreigde zone. Het moest evenwel een goal van Meert inkasseren tijdens de eerste time. Het bleef tot aan het uur wachten op de gelijkmaker van Hoepels. Tien minuten voor affluiten was het hek van de damDe Cuyper scoorde, en dat was goed voor een eerste seizoenzege. Een overwinning die geen dag te vroeg kwam. Wieze behaalde te Voorde een in het oog springende 0-4 zege en klimt nu naar de vierde plaats. Voor Terjoden werd het een nipte 1-0 over winning tegen Mere. Pas tien minuten voor het einde slaagde Baeten erin het enige goaltje van de match op het bord te spijkeren. (mvh) Excelsior Sint-Niklaas steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. Groen-zwart rekende keihard af met het nochtans gereputeerde Stekene. Grote figuur van de match werd Franky Van der Linden die zich ontpopte tot boeman nummer één voor de bezoekende de fensie Franky scoorde vier keer. Een niet alledaagse prestatie. Hij had ook een voet in de vijfde voltreffer, die hij De Mets op een schoteltje aanbood. Van der Linden vond al erg vroeg de goede openingna vier minuten was het reeds 1-0 en het doelpunt van De Mets viel aan het halfuur. Er werd gedraaid met een 2-0 score. Op dat moment flikkerde bij Stekene nog een klein vlammetje van de hoop». De illusies van de bezoekers werden na rust echter weggeknald door de onhoud bare Van der Linden. Melsele en VV Merelbeke blijven aanklampen, zij het op enige afstand van de autoritaire lei ders die vooralsnog geen enkele keer met ver lies naar de kleedkamers moesten. Cercle Melle is niet meer zoals weleerde Gentenaars bengelen ergens in de bagage van de klassering. Toch zijn ze thuis fel te duchten. Melle liep na een kwartier dicht tegen een doelpunt, doch Steurbaut verkwanselde de kans. De counter werkte als een boemerang en toen nadien een foute terugspeelbal door een Melselenaar werd meegegraaid, stond de zege van de Waaslanders vast. Bazel zakt verder af na een nederlaag op het plots weer uitstekend draaiende Sportkring Grembergen. Geel-blauw startte nochtans uit stekend en liep al na vijf minuten op voor sprong. Leo Van Cauwenberghe knalde er voor groen-wit nadien weer de hoop in. De beslis sing viel na de rust, toen eerst Van der Strae ten een vrijschop tegen het net deed belan den en kwikzilveren Jan Van Damme de kloof sloeg met een derde goal. Kallo puurde een punt uit de moeilijke uitwed strijd te Sint-Amandsberg. Voor rust domineer den de jongens «met de witte sterren», maar doelpunten bleven in de shoes van de spits- lopers steken. Het ging regelrecht naar een P-0, want op twee minuten voor affluiten had nog niemand gescoord. Toen gebeurde het een voorzet van Poelman naar De Deyn zette de Gentenaars op rozen (1-0). Kallo trapte af, zette een aanval op en thuisverdediger Matthijs vond er niets anders op dan de bal met de hand weg te slaan. Jammer genoeg voor hem gebeurde dat in het strafschopgebied. De Schepper zette onberispelijk de strafschop om. Van suspence gesproken. Kruibeke werd door Heusden, een rechtstreek se konkurrent dan nog wel, wat dieper weg gedrukt. Vooral na de koffie kwam Heusden boven water en scoorde in de tiende minuut langs Meysman. Een goaltje van Troch op de valreep bezegelde het lot van de bezoekers. Klinge liet het afweten op Meulestede, al werd het 3-0, toch mag gezegd dat de Waaslanders nooit werden gedomineerd door de havenman nen. Die hadden evenwel betere schutters mee en na vier minuten was het reeds 1-0 langs Rudi De Schrijver. Een voorzet van Van Son, afgerond door De Smet, resulteerde in een ge vleide 2-0 rustscore. Een kwartier voor affluiten werd het zelfs 3-0 langs de gevaarlijke De Schrijver. Dergelijke score hadden de Klinge naars absoluut niet verdiend. Waasmunster nam pas in de laatste tien minuten afstand van Sinaai met een doelpunt van De Bondt. Vier minuten later loste de bezoekende keeper een schot van De Bondt. De bal bleef in de mod der steken en De Boom rondde af. In Merelbeke werd Hoogeinde na de rust over troefd. De «wijkploeg» zong tijdens de eerste time de hoogste noten, maar geraakte aan geen goaltje. Nadien begon geel-groen aan een recitalVan der Straeten scoorde drie maal en Van der Cruyssen één keertje, zonder dat Hoogeinde een vuist kon maken. Voor Hoogeinde ziet het er intussen erg belabberd uit. (mvh) Excelsior 5 - Stekene 0 Excelsior Bosman - De Breucker - Vander Aa - Van Puyvelde - De Win ter - Goossens - Meul - Vereecken - Van Royen - Van der Linden - De Mets - (Bressinck - Stre- mersch). Stekene Vandenberghe - Van Guyse - Van Goe- them - Wauters - Ferkët - Saman E. - Danneel Sa- man - Eddy Moriaen - Schaep - De Ruyte (A- pers - De Geest). Doelpunten 4e min. V. der Linden 1-0 - 26e min. De Mets 2-0 - 55e min. Van der Linden 3-0 - 77e min. Van der Linden 4-0 (strafschop) - 81e min. Van der Linden 5-0. Excelsior sloot de heen ronde als herfstkampioen met een glansverrichting die de bekroning was v. een eerste kompetitie- deel dat de verwachtin gen van verre overtrof. Immers na al de super latieven die - terecht - over groen-zwart werden verteld liet de 5-0 zege tegen Stekene zulk een indruk van klasse en ta lent dat het moeilijk wordt dit nog te herha len, laat staan te over treffen. Akkoord dat het in deze kompetitie voor de leiders in alles mee loopt, maar is dat niet het wapen van alle gro- Waasmunster - Sinaai 2-0 Tijdens de ganse eerste helft waren de bezoekers veruit het meest in de aanval. Ze konden echter geen munt hieruit slaan, want het echte doelge- vaar bleef uit. De thuis- spelers hadden opval lend veel last om zich aan de zware staat van het terrein aan te passen en kwamen pas na rust in normale doen. Vooral onder impuls van de bekende tweemans voorhoede De Bondt-De Boom werd de geel-blau- we achterlijn duchtig aan de tand gevoeld. Deze hield niettemin stand tot de 80ste minuut toen Van Cleemput de linkerflank afkamde en een fraaie voorzet voor de Herle- vingkooi afleverde, waar op de attente De Bondt met het hoofd reageerde (1-0). De gasten verloren nu voorgoed alle contro le en wanneer hun kee per Van Bastelaere enke le minuten later een schot van De Bondt liet ontglippen, was De Bo om er als de kippen bij om de door de modder afgeremde bal tot tweede goal om te buigen(2-0 in de 85ste min. Hierdoor zijn deze twee Wase plo- een tot op dezelfde hoog te gekomen iets wat nie mand had durven voor spellen bij de eerste seizoensprestaties toen Sparta nauwelijks punten vergaarde en Sinaai de weelde niet opkon. te ploegen die met kop en schouders boven de tegenstander staan De bezoekers uit Steke ne, toch ook met veel ta lent, stonden niet eens goed op het veld of Ex celsior kwam op voor sprong. Direkt na de af trap loeide een kei van Van Royen naar het doel waar keeper Vandenber ghe met reuzerefleks ge lukkig in hoekschop kon redden. Het was slechts uitgesteld want de piet- rol die Excelsior was, maaide al in de 4de mi nuut onweerstaanbaar. Luc Vereecken - wat een som aan werk en bril jante passen haalt die man op - bediende Van Royen die met pracht- center Van der Linden bereikte welke onweer staanbaar inkopte. Het festival der Klaasjes was begonnen. Het zou aan de 26ste min. beloond worden met weer een voorbeeld van een klas- doelpunt magistraal in geschoten. Stekene, met man en macht in het ver weer, liep onder impuls van trainer Danneel wel in de kijker, en Eddy Sa- man knalde enkele ke ren knap naar doel, maar doelman Bosman heel aandachtig toonde- zich telkens de baas. Een te gendoelpunt voor de be zoekers had wel succes kunnen hebben, de uit stekende scheidsrechter Lambrechts keurde af voor buitenspel. Burst kon tegen Eendracht Meldert slechts gedurende een kwartier de schijn wekken d leiders aan te kunnen.(avh) Na de rust was het al vlug duidelijk dat er aan het overwicht van groen zwart niet kon getornd. Met zwier en stijl en dit op een zwaar doorweekt veld liepen de plaatse lijken zowat doorheen de Stekene-rangen, steeds kwistig spelend met de bal, sterk in het veldmid- den en met een variatie langs de flanken die de Stekene - verdediging sterretjes liet zien. Het derde lokale doelpunt, weer met Vereecken aan de basis was een parel tje, het vierde op straf schop normaal uitdruk ken van het overwicht en het vijfde een schitteren de Frank Goosens en opportunist Van der Lin den als klap op een vuur werk dat de aanwezige! in euforie bracht. He nog maar eens bal slechte weder hield w} vele mensen thuis, di hadden nogmaals onge Jijk. Want wat Excelsior mö menteel kan opdienen voetbal uit het bovenst^ schof. Bob. St-Gillis - Moorsel 3-4 ders hebben na afloop vast een ganse gamma van de ontmoeting met krachtwoorden gebruikt. De St.-Gillisse clublei- Wilskracht Moorsel al- Dat is ook begrijpelijk S.K. Grembergen - Bazel 3-1 Positieve klanken in de Grembergse voetbalkrin gen na de twee opéén- volgende overwinnin gen. Dit brengt meteen mee dat S.K. zijn positie in de algemene rang schikking ook versterkt heeft. Nochtans zag het er aanvankelijk niet zo rooskleurig uit voor Groenwit. Al na drie mi nuten moest doelman De Lathouwer de bezoeken de openingstreffer toe staan en dat was vanzelf sprekend niet van aard om het verder verloop van de wedstrijd optimis tisch tegemoet te zien. S.K. dat in een 4-4-2 sys teem meer op de tegen aanval was ingesteld kende enigszins geluk toen het de gelijkmaker lukte. Een poging van Leo Van Cauwenberghe die in normale omstan- Eendracht Meldert speelde een gehandicapt Burst weg.(avh) digheden een paar me ters naast het doel zou belanden veranderde via een bezoekend been van richting. Tegen deze gang van zaken kon de bezoekende doelman niets inbrengen. Na de koffie waren de uitvallen van Grembergen niet al leen talrijker maar boven dien ook gevaarlijker. Op een rechtstreekse vrije trap bracht Francis Van Der Straeten zijn ploeg op voorsprong. Twee mi nuten later bezegelde Jan Van Damme het be zoekend lot met een der de voltreffer. Bij de Grembergse derde provincialer was men na afloop opgetogen over wat men een verdiende overwinning noemde. Voorzitter Herman Burghgraeve hierover: «Omwille van een duide lijk sterkere tweede helft kan ik niets anders dan de zege logisch noemen. Bovendien kregen we ook na dat derde doel punt een paar kansen om verder uit te lopen. Bij de aanvang van de kompetitie wisten we dat we meer talent in onze rangen telden, dan vorig seizoen. Maar met tien punten uit dertien wed strijden is daar nooit een bewijs van geleverd. Noodgedwongen zijn we twee weken geleden overgegaan op een ande re spelconceptie. Boven dien verschenen er ter dien gelegenheid niet minder dan zes nieuwe gezichten op het veld. Het thans toepasselijke 4- 4-2 systeem brengt ook mee dat doelman De Lat houwer van meer rustige momenten kan genieten. Ik wil hier tenslotte nog bij vermelden dat zich voor de wedstrijd van vo rige zondag onverwachts weer problemen stelden vermits Lieven Brasseur en Van Mele zich als on beschikbaar hadden aan gemeld. Bovendien kon den we geen beroep doen op Dirk Mouton en Luc Tassent beiden ge schorst. Uiteindelijk viel voor ons alles nog in de beste plooi. We krijgen nu de komende weken verschillende thuiswed strijden te verwerken. Kunnen we hier een vol doende aantal punten uit puren dan zal de tweede ronde ons minder zorgen baren dan de vorige ja ren» aldus Burghgraeve. Nu zondag kan S.K. zich revancheren tegen Waas munster waar het een paar weken geleden een opdoffer opliep. E.D.M. wanneer je ploeg na on geveer veertig minuten wedstrijd met 3-0 aan de leiding staat en je nadien een totale ontreddering moet meemaken in zo verre dat je in de slotmi nuut van de wedstrijd nog het deksel op de neus krijgt. Zoiets mag beslist niet gebeuren, vooral niet bij een ploeg waarin de ambities om kampioen te worden, dui delijk aanwezig zijn (of waren?). St. Gillis ging na de rust als een ploeg col legevoetballers kompleet ten onder. Een tactische nederlaag zou je het kun nen noemen. En dan nog uiteindelijk voor eigen volk dat bovendien nog de regen en de krachtige wind moest trotseren om nadien totaal ontgoo cheld huiswaarts te keren. Nochtans liet de eerste helft het beste verhopen. Al aan de tweede minuut opende Frankie Van He- cke de stand. Een own- goal kort nadien liet het beste verhopen en toen Frankie Van Hecke even na het halfuur een derde doelpunt in de bezoeken de netten schoof had men reden om in een goede afloop te geloven. Ook toen even voor c citroentjes Mare Gooser via een strafschop aal die voorsprong had g< knaagd was er niet d minste reden voor ongi rustheid. De tweede hel bleken de Eendrachte niet eens meer de schiif', te zijn van de eerste v fenveertig minuten. H< werd een niet te begrijl pen teloorgang. De b zoekers overklasten hu tegenstanders in alle rai gen. De lokale verded ging was een grote kaa bol met al even grote gi ten erin. Toen Van Drie sche een tweede doe punt lukte gaf dit de b< zoekers uiteindelijk no meer moed. Wannef Jean Pierre Van Laere d gelijkmaker lukte was d lokale ontreddering kon pleet. Wanneer Va Driessche in de slotm nuut een vierde doelpur lukte was de begrafenis stemming rondom de S Gillisse sportvelden du delijk voelbaar. Het wort hoogtijd dat men in S Gillis zich gaat bezinnet Een trainer de deur ui gooien is goed en we Maar wat stelt men in d plaats? E.D.Nf-

De Voorpost | 1979 | | pagina 26