HERFSTKAMPIOEN! t t, 3 I SPEKTAKULAIR BLAUWWIT DEEMSTERT WEG IN TWEEDE HELFT M0DDERBALLET OEFENGALOP ZONDER PARDON Sombeke verdiende beter HERDERSEM BOVEN r Voetbal Derde Provinciale Vierde Provinciale VERDIEND NA 88 MINUTEN NOG 0-0 Voetbal - Kijk op vierde provinciale f V.V. Merelbeke - Hoogeinde: 4-0 Een sterk overdreven eindstand is het allicht geworden daar op Merel beke waar de Sint-Gillis- naars zonder complexen de aanvallende kaart trokken. Dé Merelbekenaars, die dat geenszins hadden verwacht moesten werk elijk moeite doen om de sterk opzittende bezoe kers af te houden en kon den gedurende de eerste speelhelft slechts één maal de gastkeeper be dreigen. Hun eigengoal- lie had heel wat meer werk om pogingen van respektievefljk Leo Smet, André Beek en Luk Smet te pareren. Na de koffie keerden de kansen echter en werden de Hoogeindespelers wil lens nillens met de rug tegen de muur gespeeld. Toch had de thuisploeg uitgesproken meeval want bijna alle kansen leverden doelpunten op. Eerst Vanderstraeten met een weergaloze schuiver die mede door de glibbe righeid van de gras(?)mat in doel schoof: 1-0. Dan Marc Vandercruyssen die een vrijschop feilloos over de muur tilde tot in het doel (2-0). De Roeck tekende met kopstoot nummer drie aan en Van derstraeten zette met be hulp van de sterke wind een hoekschop recht streeks om (4-0). Ongetwijfeld een veel te zwaar verdikt voor de Waaslanders, die aan hun inspanningen in de eerste helft ten onder gingen. M.N. S.K. Herdersem - Schoonaarde 3-1 S.K. Herdersem, dat op de trap kon Herdersem, zon- slotdag van de heenronde der dat één Schoonaarde- het gevaarlijke Schoonaar- sp'eler de bal raakte, om- de partij moest geven, zetten in het openingsdoel- moest winnen om de titel punt. Stefan De Wolf, die van herfstkampioen op zak na een paar één-twee's de te steken. Co-leider Berla- bal hoog boven de deklat re moest het thuis opnemen stuurde zag plots zijn schot tegen Doggen Erertibode- achter de perplex staande gem, zodat deze weinig te Becqué verdwijnen. 30" vrezen hadden. Daarom gespeeld en 1-0. Het kon waren alle ogen gericht op niet mooier zijn. De bezoe- de topper te Herdersem. kers, gedreven door deze De aanhoudende regenval spoedige achterstand en van zondagmorgen had het met windvoordeel, legden terrein aan de Lange Haag de lokalen hun wil op. herschapen in een modder- Doch Schoonaarde moest poel, zodat logischerwijze vechten tot de rust om de van voetbal geen sprake verdiende gelijkmaker via kon zijn. Echter hebben de Etienne Haentjes te sco- 22 akteurs er anders over ren. In die eerste helft, geoordeeld. Van bij de af- waarin Herdersem meer Jan Coppens (Herdersem) komt net te laat om een aanval af te ronden.(Herdersem Schoonaarde 3-1 )(avh) Oranje Erpe - TK Meldert 1-2 si etét atfLi-y Inderdaad, oranje was het zondag in Erpe en ook was er een sierlijk ballet te zien, de sierlijke passen van dansers die hun schoentjes omge wisseld hadden voor een soort laarzen met studs. De sierlijke beweeglijk heid van de dansers was echter zo vlug dat we ons afvroegen of ze bewogen op de muziek die door de lokale luidsprekers naar buiten gespuwd werd, maar ergens toch ge smoord door de gutsen de regen (wat een idee om rond deze tijd van het jaar nog zoiets buiten te organiseren). Het was waarschinlijk de eerste maal dat zoiets georgani seerd werd, modder bal let met een bal, want de opkomst was goed. Daar wij «Members of the Press» de eer. geno ten op de eerste rijen nat te worden, moeten we zeggen dat we ten volle akkoord gingen met de oranje «gate keeper». De Nil en zijn gekste bokken sprongen, deze werden hem opgelegd door zijn toneelmeestertrainer die zich ergens anders stond af te reageren. De Mel- dertse Van Den Bossche was eerder sloom en traag maar dit deed niets af van het feit dat Meert en Hoepels met sierlijke schreden, opgefleurd door pirouettes en hoe pels het mooi-ronde ding tussen de even ronde pa len lieten rollen. Om het geheel symmetrisch te maken probeerde en deed de Erpse De Cuyper de scène even over aan de andere zijde van het groene podium en zo kwam de jury dan aan de 1-2 stand. Eén ding kon den we moeilijk op prijs stellen, in het volle van de voorstelling eindigde de dans gewoon zomaar op een fluitsignaal, brek aan fantazie? fH* JttTf Herdersem won de belangrijke match tegen Schoonaar de. (avh) deed dan zich verdedigen, won het nochtans de wed strijd. Éénmaal met wind- voordeel acterend was het voor de leiders maar een klein kunstje de Schoon- aarde-verdediging te ont wrichten en overigens ver diend te zegevieren. De acteur van het tweede doel punt was weer Stefan De Wolf, die iedereen verraste op een verre uittrap van zijn doelman Benny De Cooman, en het derde kwam ook van zijn voet. André Hendrickx, gekend om zijn verre inworpen be reikte Stefan, die feilloos de bal voor-doel dropte en waar Jan Coppens gemak kelijk de eindcijfers vast legde. Vermelden we no de prachtkeeping van A Becqué, die zijn flater va de eerste minuut ruin schoots uitwiste door zek< een viertal harde schotel meestal komende van voet van André Hendriclo met prachtige saves te k< ren. Aan de lokale zijc dienen Stefan De Wolf, Ja Coppens, André Hei drickx en doelman Bem De Cooman, voor klemvaste tussenkomstc in de eerste helft gefelic teerd. A.V.I Cercle Melle - Melsele 0-2 Zondagmiddag hebben de Sveltaspelers een meer dan verdiende overwinning behaald te gen het onmondige Cer cle Melle. Deze reeds zwakke ploeg moest immers nog drie effektieven vervangen en dit bevorderde vanzelf sprekend de samenhang niet. De Mellenaars ga ven zich wel tot het uiter ste, maar verder dan één kans van Steurbaut, na 15 minuten spel kwamen ze niet. De bezoekers hadden toen al meerdere keren laten merken dat de wedstrijd stevig in hun handen zat en druk ten dit in de 27ste minuut ook uit met een salvo van Patrick Waem. In de tweede helft had den de Melselenaars zelfs de'wind in de rug en konden hun suprematie niet o. De erbarmelijke modderpoel en de bijna ondoordringbare Melle- muur voor doel beperk ten evenwel de schade tot twee doelpunten ver schil, een doelpunt bij- eengedrumd door Neels. De heenronde zit er nu ook op en kan met een onoverhoopt batig saldo worden afgesloten: Svel- ta prijkt immers op de tweede plaats en bezit een goede uitgangsposi tie om deze tot het einde te behouden. Getuige daarvan de reeks van tien achtereenvolgende wed strijden zonder nederlaag en de op één na minst gepasseerde verdediging van de reeks. M.N. Meulestede - Klinge 3-0 De Waaslanders werden reeds op de 4de minuut verrast door een schitte rende rush van Rudy De Schrijver (1-0). Deze De Schrijver is een onbe twistbare klasbak, die niet zozeer de doelpun ten scoort, maar elke wedstrijd opnieuw zijn teamgenoten op grootse wijze vanuit het midden veld dirigeert. Ook zondag was hij al leenheerser op de mid- denveldstrook en deelde er kwistig passen uit die de 'klingenaars slag op slinger voor schut zetten. Kort voor de pauze viel er nog een prachtgoal, toen Van Son een uitgemeten center voor doel dropte, welke De Smet meegraai- de om nummer twee te kooien. Wie gedacht had dat de Waaslanders na rust het wedstrijdlaken naar zich zouden trekken, kwam bedrogen uit Meu lestede bleef de match controleren en maakte de stand scheepsrecht via de pas ingekomen Ronny De Schrijver (jawel, Ru dy's jongere broer). ge" White Boys - Kieldrecht 3-4 Eens te meer heeft de Puitvoetploeg de kans om gans alleen de leiding te veroveren Red Star Haasdonk had een zon dag rust gemist. De Kieldrechtenaren speel den immers van bij de aanvang zeer consequent de mandekking, waar mee de groen-witten ken nelijk moeite hadden. Rond de vijftiende mi nuut speelde de thuis ploeg de bal kwijt op het middenveld, er volgde een knappe center waar op Van Puymbroeck de bal rechtstreeks op de slof nam en zijn schot via de binnenkant van de paal in de netten zag ver dwijnen. Dit betekende natuurlijk een stimulans voor Sportkring dat een vijftal minuten later zelf werd verrast door een vinnige balbehandeling van Regi Van Acker wiens achterwaartse pas door Luc Van Lierop werd omgezet. De gasten bleven niet temin geloven en na een gelijkaardige fase als bij de openingsgoal lukte Van Puymbroeck een tweede treffer met het hoofd. Het thuisteam was nu deerlijk uit zijn lood ge slagen en de verdediging niet in het minst. Zo verkeek men zich rond de 35ste minuut op een vrijschop van Van Der Aa waarop doelman Pies- sens ook te laat reageer de (1-3). De volslagen uit de hand gelopen score werd dan toch nog voor rusten ge milderd door John Vel- ders, die een penalty na fout op Joris De Bock feil loos omzette. Ruststand: 2-3. In de tweede helft plooi de Kieldrecht logischer wijs terug om de onver hoopte voorsprong te be schermen. De White Boys vielen doorlopend aan, maar konden de gastkeeper ter nauwer nood aan het werk zetten. Enkel een spetter van Velders warmde de de klat. De enige kans voor de zeer fortuinlijke Pol- derploeg werd wederom doelpunt langs Van De Perre. De lokalen werden er meer dan wanhopig van en toch krabbelden ze nogmaals langs Alouis Van Damme terug, die een doorbraak van Van Lierop bekroonde (de 81 ste minuut 3-4). Mon Naudts White Boys Sint-Niklaas stevent stilaan naar de bekroning van een goed seizoen. Heusden - Kruibeke: 2-0 De Kruibekenaars kon den in deze zogenaamde vierpuntenwedstrijd de opgaande lijn van de jongste weken niet door trekken. Op Heusdense grond speelde enkel de Jong Vlaanderendoel- man op peil en hield door verschillende parades de thuisspelers van een doelpunt in de eerste helft. Deze beheersten het spel volledig en lieten de Kruibekenaars niet de minste kans door te breken. Ook misten de lokale voorspelers een paar gouden kansen, zodat de rust scoreloos intrad. Na koffie een gelijkaardigd spelbeeid, waarbij de lo kalen nu wel tot scoren kwamen. Meerseman pikte gepast een prachti ge doorsteekpass aan, snelde in de diepte en weifelde niet (1-0: 67ste min.). Dit was meteen het startsein voor een leven dig kwartuurtje waarin beide ploegen zich om beurten gevaarlijk uitleef den. Vooral André Beek gaf in deze fase van de strijd de indruk het even wicht in de stand door te trekken, maar faalde twee keer. Alle Kruibeekse hoop werd echter bruusk afge broken door een beslis sende treffer van Roger Troch in de 86ste minuut. Eksaarde - Sombeke 1-1 Sombeke heeft te Eksaar de een punt moeten prijs geven na een wedstrijd waarin de gasten noch tans doorlopend het rit me aangaven. In de zone van de waarheid misten de bezoekers evenwel de nodige inspiratie om het voortreffelijk veldspel ook in doelpunten om te zetten. En wanneer dan toch fors werd uitgehaald was er een uitstekende doelman Stevens om zijn ploeg overeind te hou den. Overigens werd Eksaarde reeds na 6' ge stimuleerd door een knap doelpunt van Arthur De Block die een inzenden van Chris De Cock kon benutten om te scoren. Slagen na deze vroege opstopper waarvan Eksaarde profiteerde om het eerste half-uur te do mineren. Maar toen op de 32 mste min. Sombe ke langszij kwam met een knap kopbaldoelpunt van Peelman wijzigde het spelbeeid ingrijpend. On der impuls van een goed Sint-Amandsberg - Kailo: 1-1 Het bijzonder spektaku- een uitgemeten center lair slot zorgde ervoor dat welke De Deyn benutte de over gans de lijn even- (1-0). wichtige partij toch nog De thuisspelers en -sym- in een drawn eindigde. pathisanten meenden de Twee minuten voor het twee puntjes in de zak, eindsignaal gaf Poleman maar groot was de ont nuchtering als direkt daarna Matthijs een vol komen onnodige hand- spel maakte binnen de strafschopzone. Justin de Schepper schoot de thuisillusies dan ook fali- kant aan stukken en haal de het duur bevochten puntje op binnen. Trouwens een punt dat de Kallonaars vooral aan de hand van hun zeer de gelijke tweede helft mochten opeisen, maar dit tot de allerlaatste mi nuut niet in de skore tot de valreep uitdrukking brachten. De White Stars van hun kant hadden de eerste periode doorlopend ge- kontroleerd en zagen Hal- laert twee uitgelezen ge legenheden missen. M.N. geïnspireerde De Poerte re schakelde Sombeke over naar een hogere versnelling en Eksaarde moest alle hens aan dek roepen om overeind te blijven. Doelman Stevens was evenwel in een uit stekende dag en wist wel raad met knappe schoten van Peelman en De Lange. Ook na de rust bleef Sombeke keihard door gaan maar ondanks een nadrukkelijk overwicht van de gasten bleven de reële doelkansen schaars. Etienne De Smit organiseerde de lokale defensie immers voor- trffelijk. Wel pech voor de bezoekers toen een schot van De Poortere door de deklat terug in het veld werd gestuurd terwijl Peelman een unieke kans over de dwarslat stuurde toen doelman Stevens een zwaar schot had moeten lossen. wvl In Vierde G is het momenteel Bambrugge boven. De discipelen van Bambrugge namen het thuis op tegen Iddergem, minder overtuigend dan vorig jaar, en haalden een vrijwel moeiteloze zege. Met drie punten voorsprong op een sterk uit de hoek gekomen Ede en... zeven op Aaigem, de nummer drie, ziet het er naar uit dat geel-zwart moeilijk van de titel kan gehouden worden. Achtervolger Ede haalde het te Welle, eveneens met cijfers die voor zichzelf spreken. Voor het overige is weinig spektakulairs te vermelden, tenzij de zware 4- I score waarmee Erembodegem Bavegem afstrafte, en de drawn van rode lantaarn Oordegem tegen Erondegem. Edixvelde werd in de laatste minuten door kwetsuren geteisterd en het feit dat keeper De Pauw moest weggedragen worden, was echt te veel voor de Nieuwerkerkse wijkploeg. In extremis graaide Sers- kamp, met Nic schepens als gevaarlijke goalgetter, de zege mee. In Vierde H is Herdersem herfstkampioen. Berlare totaliseert evenwel ook 20 punten, zodat het een spannende zij aan zij blijft. De achtervolgers zullen het niet gemakkelijk hebben om deze twee sterke koplopers bij te benen, doch wie ten slotte de titel pakt, blijft een vraagteken zo groot als een huis. Herdersem nam afstand van een nochtans steengoed Schoonaarde en Berlare stuurde een nochtans fel aanklampend Doggen puntenloos weg. De deby Appels-Boonwijk werd een boeiend kijk stuk, afgerond met een drawn waarmee iedereen zich kon verzoenen. Wichelen klopte een in dit jaar fel weggedeemsterd Gijzegem in eigen huis. Rapid Lebbeke, vorig sei zoen het zwakke broertje, is aan een niet te misken nen opstanding bezig en graaide bij Schroevers Moorsel beide puntje mee. Opstal scoorde en liet scoren te Opdorp, de hekkens luiter Van Wemmei knalde binnen, doch Van Riet bracht na de rust zijn ploeg langszij. Het werd nadien zelfs 2-1, doch Schoorens zorgde voor betaald antwoord. Frans Waumans dwong in de laatste tien minuten de beslissing af. Voor Wichelen scoorde Eddy De Winter tijdens de eerste helft en Eddy Van Puyvelde verdubbelde na de pauze de voorsprong. In de slotfaze beet Wilskracht fel van zich af maar moest ten slotte met 1-2 verlies naar de kleedkamer. De zege van Berlare tegen Doggen kwam er na doelpunten van Schreurs en Gino De Wilde. Op Schroevers Moorsel vielden de goaltjes pas na de rust. Rapide Lebbeke sloeg langs Van den Abbeele en Mes kens een 0-2 kloof, doch groenwit kwam nog terug en ei aan een drawn. In Vierde I liep White Boys Sint Niklaas thuis een blauwe scheen tegen Kieldrecht na een boeiende vertoning, doch blijft op kop. Sombeke werd gestopt te Eksaarde, waar het 1-1 werd. Eksaarse scoorde al heel vroeg in de wedstrijd, doch een kopbal van De Corte bracht Sombeke langszij. Heikant haalde het bij Straatje Stekene. Van Dries- sche vond het eerst de goede opening, nadien deed Van Cauteren er nog eentje bij en in de laatste vijf minuten viel er nog een doelpunt van Van Doorslaer. SK Lokeren kreeg hel niet onder de markt tegen Meerdonk, dat een punt meepakte. Eerst scoorde de thuisploeg, maar Schelfhout stond voor de 1-1 in. Rupelmonde geraakte tegen Verrebroek niet zo vlot aan een eerste doelpunt: het werd wachten tot de 44ste minuut. Nadien kwam het allemaal voor me kaar met voltreffers van Meersman en Casteleyn, die twee keer de netten bol zette. Gerda moest het tegen Wachtebeke met een povere 0- 0 stellen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 28