De ANDERE match Voetbalkalender E D'HOLLANDER: S SPORTING LOKEREN V.W. HAMME KLAAR VOOR DERRY MET LOKERSE S.V. Iviane kwam, zag en overwon De Voorpost - -14.12.1979 - 29 Wededstrijden van 16 december 1979 om 14u30 III Nationale A Eendracht Zele - Jong Lede (Soenens) I Prov. Brakel - S.K. Aalst (Praet) Kemzeke - Boelare (Van den Berghe) Hamme - Lokerse (Vercauteren) S.K. Lebbeke - St. Denderleeuw (Lavent) F.C. Denderleeuw - K.A.V. Dendermonde (Ver niers) II Prov B Appelterre - Robur (Segers) Temse - Sint Pauwels (Lippens L.) Nieuwerkerken - St. Wetter en (Lefèvre) Borsbeke - Baasrode (De Meyer) Moerbeke - Oudegem (Van Droogenbroeck Arm.) Vrasene - St. Gillis-Waas (Arnou) III Prov. C Meerbeke - Eendracht Meldert (Staes L.) Her zele - Vlierzelt.'(Snoeck) Mere - Kerks ken (Dé Meulenaere) Schellebelle - Terjoden (Van Parijs) Wieze - Hof stade (Melckebeek) T.K. Meldert - Voorde (Van Impe) Eendracht St. Gillis - Erpe (Van Herreweghe) Burst - W. Moorsel (Efckeman) Dl Prov. D Me be le - Heusden (Teugeb) Kallo - C. Melle (De Greyt) Hoogeinde - St. Amandsberg (Lievens) Klinge - V. V. Merelbeke (Van Leuven) Stekene - Meulestede (Heggeriek) Sinaai - Excebior (Van Gijsel) Grembergen - Waasmunster Speleers Kruibeke - Bazel (Van Nieulande) IV Prov. B St. Gent - S.K. Overmere (Kneuveb) Val. Overmere - Azalea (Flamand) IV Prov. G Serskamp - Heldergem (De Jonge) Smetlede - Edix velde (De Fraine) Eróndegem - Erembodegem (Dierickx) Iddergem - Oordegem (Eeckhaudt) IV Prov. H Doggen - Baardegem (Schuddinck) Lutterzele - Berlare (Rottiers) Wichelen - Herdersem (Van der Kelen) Boonwijk - Gijzegem (Van Damme) S. Moorsel - Appeb (Van de Winckel) Opstal - Rap. Lebbeke (Michieb) IV Prov. I Heikant Zele - Eksaarde (Reyniers) Verrebroek - Moerbeke (Drieghe) Kieldrecht - Rupelmonde (De Bruyn) Meer donk - White Boys (Steeb) Wachtebeke - S.K. Lokeren (De Kimpe) Sombeke - Haasdonk (Van Droogenbroeck An.) digheid als hun kennis van het klubgebeuren speelden hierbij een rol. Als eerste opdracht dienden zij een spreekbeurt te houden met als onderwerp «Zou jy met een profvoetballer willen getrouwd zijn?» Een vraag die zij allen, zfj het dan om uiteenlopende redenen, bevestigend konden beantwoorden. beantwoorden die werden voegde lijst over de ver- geput uit de brochure «Ue- schillende supportersklubs. fa cup 76-77» en een bijge- Het dient gezegd dat alle kandidaten zich de moeite hadden getroost om met kennis van zaken de opge legde opdrachten af te werken. Het zou bijgevolg een moeilijke keuze wor den. Tijdens de beraadsla ging, van de uiteraard erg geïnteresseerde juryleden, nam de vorige Miss Spor ting afscheid en onderlijn de nog eens de taak van de draagster van dergelijke ti tel. De spanning steeg toen presentator Danny De Bock de deelneemsters uit nodigde om het verdict van de jury te aanhoren. Voor sommigen werd het vreug de, voor anderen een des illusie en een wachten op de volgende gelegenheid. Als uitslag werd het vol gend lijstje bekendge maakt: 1. D'Hollander Vi- viane 84 punten, 2. Ex ae quo: Cocuyt Kate lijn en Van Lent Órphée 76 pun- Viviane D'Hollander werd de nieuwe miss Sporting Lokeren. Orphée Van Gent kreeg de prijs van het publiek.(dm) ten, 4. Vermoens Marina 70 punten, 5. De Loof Marleen 59 punten, 6. Ver cauteren Marina 51 pun ten. Ingevolge bijkomende vragen werd Cocquyt eer ste en Van Lent tweede eredame. De prijs van het publiek, bepaald door vooraf verspreide stembil jetten, ging naar Van Lent Orphée. Ondergetekende genoot de eer, in naam van uw blad, als eerste de kers verse Miss om enkele gege vens te mogen vragen. Zij is een ongehuwde en niet- verloofde medisch assisten te uit Asse. Zij nam voor de eerste maal deel aan de Miss Sportingverkiezing, nadat zij verleden jaar te laat inschreef. Sedert een tweetal maanden volgt zij iedere wedstrijd van Spor ting en is nu uiteraard zin nens dit in de toekomst te blijven doen. Zij wist niets af van de prijzen en heeft enkel gestreden om de eer. Een speciaal woordje van dank ging naar haar broer, die mee haar speech had helpen voorbereiden, en naar de twee shisky's, die haar de vooraf kwijtge raakte kalmte weerschon- ken. Wij zijn er van over tuigd dat zij ongetwijfeld voldoende kwaliteiten her bergt om een waardige ver tegenwoordigster te zijn van een momenteel sukses- volle klub. R. Coremans. de zevende opeenvolgende keer werd, tijdens het bal van Sporting Lokeren, overgegaan tot de van Miss Sporting. In de kantine en het van het Lokerse sportstadion werden publieke belangstelling de zes ingeschreven tegen elkaar afgewogen. Zowel hun taalvaar- moest wel een Sportin- wezige vrijgezellen van zijn. Op dat vlak dus Sporting. Als tweede luik nood voor de nog aan- dienden zij drie vragen te Dat was een prachtige voorzet in de richting van de grensrechter, maar de kerel snapte het niet: hij liet domweg de bal buitenlopen en stak toen zijn vlaggetje naar omhoog.(pdm) Paul De Moor zag Buggenhout verliezen tegen de heilige Pauwel Zondagmiddag lig ik lekker lui te lezen, mijn hoofd rust zachtjes op een knus kussentje. Nauwelijks hoor ik de muziek uit de radio druppelen, daar de regen tegen de ruiten klettert. Ik kruip nog iets dieper in de zetel. Heel even tracht ik een langzaam voorbijzwevend uiltje te grijpen maar de afschuwelijke werkelijkheid flitst door mijn grijze massa: zondag voetbaldag, met andere woorden: opstaan en uitrukken. Ik mag er niet aan denken om met zo'n hondeweer eventjes gezellig te gaan fietsen. Ik kan het dat arme ding toch niet aandoen door die waterval te gaan crossen en het rbico te lopen een roestverlamming op te lopen? Ik dus vlug telefoneren naar dh sportredakteur van het blad dat voor u ligt. Ach, bereid ik mijn speech voor, het b zo koud, de regen stroomt ab een zwangere Schelde aan mijn voordeur voorbij. Ab ik in Wichelen zal aankomen, wat met zo'n weer lang. niet zeker b, zal je een droog plunje moeten klaarleggen of ik verrek. Weet je nog hoe ziek ik was toen ik terugkwam van Overmere? Toen mijn schoenen na drie dagen nog drupten? Je gaat toch niet handelen zoab mijn vriendin die steeds zegt dat het geen weer b om een hond door te jagen en mij dus maar om haar sigaretten stuurt? Ondertussen heeft Marcel reeds driemaal hallo geroepen, bijna wil hij ophangen (de hoorn) of ik schiet wakker uit mijn voorbereidselen. Oké, ik kom je halen, zucht hij in het toestel. Het duurt een tijdje tol de melding mijn toestel verlaat, zich een weg baant door mijn haar en zich blijvend in mijn gehoororgaan nestelt. Van pure vreugde smak ik het praat- en lubterstuk op de rest van het toestel dat bellend de marteling ondergaat. Met een diepe zucht van hemebe genotzucht strijk ik me terug in ligtoestand. De morgenstond heeft goud in de mond en lang slapen b ook gezond, brom ik. Nauwelijks beland ik in horizontale toestand of er wordt hard en ongeduldig aangebeld. Ik kan nauwelijks geloven dat «hij» al voor de deur staat. Die doet me de benen vanonder mijn lijf hollen, echt een ramp. Vrijdagnamiddag laat hij me aan de telefoon roepen om te vertellen dat ik zo vlug mogelijk een bezoekje aan Eendracht Aabt-trainer Walter Elegeert moet brengen om wat over de voetbal te keuvelen. Ik krijg tijd van MVH om het zaakje rustig af te werken; overmorgen kom ik het afhalen, hoor ik hem grijnzen. Door de plotselinge ritmeverandering zit ik ab een ouwe kater in de wagen te reutelen. Mijn longen lijken net twee aluminium broodtrommeb die een oorlog hebben meegemaakt. In de omgeving van Appeb zitten we met de gebakken peren: mazoutnood in de hoogste graad. Gelukkig glijden we nog tot aan een pomp. Marcel behoort tot de gegoede burgerij want die kan nog luidop zeggen «Doe maar vol», zonder naar de bank te moeten lopen. Maar ik zweet niet voor niets blijkbaar. De ene zijn brood b de ander zijn auto. Voor de zoveebte maal rijden we over de Dendermondse brug, die zowel vroeger ab nu een aanvechtbare reputatie onderhoudt. Maar we zijn nog niet waar we graag zouden willen zijn. Buggenhout blijkt zich heel goed te amuseren met verstoppertje te spelen. Maar wij rijden niet voor Piet Snot, wees gerust. Verbeten en met de lippen ab een metaaldraad gespannen stevenen we op ons doel af. Een vloek slaat in als de bliksem: iets te ver gereden. Maar hier mogen we toch wel niet in zeker. Straks zitten we nog in Opstal. Op stal? Lach niet. Heb ik het niet gezegd, we zijn in Opstal. Gaan we naar de Kerststal kijken? Straks duw ik je uit de auto! Voor ik het besefte stonden we met ons reukinstrument voor het stadion. Ik turnde op de topjes van mijn voeten en zag hoe een blauwwitte rakker een elfmetertrap, ja het zal ongeveer die afstand geweest zijn, laag binnentrapte. Ik lach me bijna te barsten. Al dat volk zit hier al een behoorlijk aantal minuten in de regen op een doelpunt te wachten, ik daarentegen kom net aan en zie de touwen bol staan. Ik verdenk er Marcel sterk van dat hij een heel aardig plannetje heeft uitgekiend, de arbiter heeft omgekocht, én de spelers én het ganse bestuur, om me een loer te draaien. Ab iemand aanwijzingen in zijn bezit meent te hebben dan kan hij steeds, in alle geheimhouding, kontakt met me opnemen, ook kleine tips die met mijn vermoe dens stroken zijn uiterst welkom. Voorzichtig strompelden we door een wassende portie modder naar het plein toe. Goeiedagknikkend lopen we langs de kassa zonder in mijn doorkijk-plastic-portefeuille naar poen te graaien. Aan een spekgladde bocht draaien we naar links om een steile trap te beklimmen. Had ik nu maar een alpenmuts, kraai ik. We belanden op de zolder van een ruime woning. Schatten op zolder. Na de aanpassingsperiode blijk ik me deerlijk vergbt te hebben. We staan in wat men doorgaans een tribune noemt, dat scheelt nogal wat met een doorsnee woning, hoewel ab er veel volk in staat kan een stapelplaats voor voetbalfans best gezellig zijn. Ab de vriezeman echter om je oren staat te klappen, ben je beter tussen vier muren, je ziet wel geen bal maar tot daar toe. Buggenhout b een van de betere ploegen uit tweede provinciale reeks, laat ik me wijsmaken. Ze hebben kampioen sambities zegt weer iemand anders. Maar ik zie dat ze met 0-1 verloren staan. Vandaag komt Sint-Gillb-Waas op bezoek. Een goed verdedigende ploeg die net iets onder de mittenmoot van het klassement afgedrukt staat in de krant. Ik sla verschillende kranten open, maar alle geven ze dezelfde resultaten weer. Ik zal het dus ook maar doen, anders haal ik me énkel heibel op mijn kop en die kan ik mbsen ab hoofdpijn. Met man en macht rukken de geelblauwe sportlui naar het Wase doel op. Nee, de keeper heeft die goal niet naar hier meegesleurd, die stond er al, en hij mag hem eventjes gebruiken. En over de keeper geroddeld: die speelde de match van zijn leven. De jongens van Sint-Gillb mogen hem tot in zijn zevende nageslacht loven. Drie gemaakte doelpunten armwiekte hij uit zijn kooi abof hij een verjaardagstaart aansneed met zijn tenen. Geef toe dat het een kunst b. Die van Buggenhout lusten hem waarschijnlijk rauw. Toch slaagde witblauw Gillb erin nog een tweede roos van het krijt te knallen alvorens een koffiekransje te organizeren in de kleedkamers. Ik volg Marcel op de voet, hij maakt een paar ommetjes en zonder iets te zeggen rukt hij een deur open. Ik glip mee binnen. Voor ons doemt een reusachtig bureau op, ervoor staan een reeks tafels met diepe, aantrekkelijke zeteltjes. Ik neem de eerste foto's van de match. Iemand loopt met de borrelfles rond, hij vraagt me of ik koffie lust. Een maand geleden ben ik reeds met die vervelende gewoonte opgehouden en ik antwoord dus ontkennend. Met klem zelfs! Hij maakt daarop aanstalten om er vanonder te muizen, maar mijn val klapt automatbch en op het jubte moment dicht. Een borrel lust ik wel, werp ik op. Tenslotte b het voor mij ook koud, motiveer ik mijn koene besluit. Een zeer hoffelijk persoon merkt op dat we viermaal na elkaar thub spelen. Mijn opkikkertje loopt niet in mijn keel zoab het de gewoonte moet zijn maar kwelt mijn neus. Ik eh, ik eh, ik ben hier voor De Voorpost, meneer. Ik dacht het al dat u iemand van de krant was, denkt hij nu luidop. U maakt verslag op? Ja meneer, althans het lukt net niet, indien ik iets van dat gedoe zou begrijpen zou het mbschien wel loslopen, maar eh. De vriendelijke heer lacht hartelijk. Dan zal ik De Voorpost moeten kopen, merkt hij op. Verdorie, dat Marcel dat niet heeft gehoord. Dat was het ideale moment om te bewijzen dat ik de produktie niet afrem, maar met een schop de hoogte induw. Ik zie al mensen die aan het lachen en smalen gaan dat één nummer gelijk b aan één naald in een naaibak. Maar wie het kleine niet wil, b niet waard dat hij het grote heeft: zie ik maak me boos en dan kan ik niks meer schrijven. Na de pauze gaan de spelers weer aan het werk. Ik zou de scheidsrechter vragen nog wat langer te wachten om te beginnen voetballen, b dat nu een weer om achter een opgeblazen lap leer te spurten? Een speler die het ongeluk heeft te vallen heeft niet eens de tijd van truitje te wbselen, en b dat nu een gezicht? Ze lopen daar allemaal rond als biggetjes, tot over hun oren onder het slijk, terwijl het publiek aan het knorren gaat naarmate de tijd verstrijkt. Iemand stelt voor om een «extreem» achteraan te plaatsen, de midvoor kan gerust libero worden terwijl de middenvelders naar voor moeten oprukken. Ik voeg daaraan toe dat men beter met een vliegende keeper kan werken, want allemaal, van de eerste tot de laatste, zijn ze te lui om uit hun hok te komen en mee te spelen, zoab de anderen. Ab iedereen zo denkt kan natuurlijk niet gewonnen worden. Het b niet alle dagen Klaas. Behalve dan voor die jongens uit Sint-Gillb. Met een verre trap waait de bal naar het doel van blauwgeel. Keeper Jacobs staat verkleumd door regen en koude onder zijn dwarslat beschutting te zoeken tegen het miezerige weer. Nonchalant graait hij naar de bal. Maar die heeft blijkbaar niet veel zin gevangen te worden, hij glijdt door de handen van zijn belager heen, maar wordt dan toch nog door een hok opgevangen. Het stomme spul had niet eens door dat dit het einde was van alle dromen voor de Buggenhoutse spelers én supporters. De keeper schopt woedend een kluit weg. Ik volg de baan van de modder, mijn blik dwaalt af en ik bemerk achter het doel een gebarrikadeerd hub. De blinden zijn voor de ramen getrokken, het licht b gedoofd. Die mensen hebben duidelijk angst voor een grootscheepse aanval vanwege heethoofdige voetballers. Wanneer Buggenhout buitenshub de pannen van het dak speelt b het bij hen feest want dan kunnen ze een ganse dag in de voorkamer zitten zonder zich een ongeluk te beven. Ook in de hel b de temperatuur gevoelig gedaald vanwege een tekort aan energieprodukten, nochtans hebben ze daar poen genoeg. Ab de arbiter de wedstrijd stillegt met schelle fluittonen druipen de geelblauwen het modderterrein af. Zich zo uitsloven en daar geen enkele verdienste aan overhouden, 't b erg. Die van de heiligengemeente vallen elkaar warmbloedig om de hab. Een rare match, maar blauwwit speelde naar het einde toe toch erg knap mee, wordt er opgemerkt. Marcel b ook een goeie, die beseft pas op het einde dat we ballengetrap meemaakten. «Dat b voetbal, en een match duurt negentig minuten,» besluit hij. Ik merk op dat hij 15 minuten pauze moet meerekenen, of was dat een gevolg te wijten aan een vakbondsaktie? Dan heb ik vergeten te staken. Marcel kan soms erg raar kijken. PauJ De Moor Voetballijn tussen «experts»: ikzelf snap er geen barst van.(pdm) Turnt van belang aanstaande zondag au het veld van T.W. Hamme at kar LBkerse S.V. ontvangt In Hnmme nrwackt man ia belangstelling iet trots dagen. Te meer iaat er et nationaal vlak niet vnttt teveetkald te tv deze keer absoluut tent concurrentie Is met andere plteeen. ¥.W. Hamme - Lakerse vrardtentegen- sprekelllk een wedstrlld die tot de verbeelding meet smeken. Lakerse verloor zendat tegen Kemzeke en verleer meteen eek de leldersglaats. klaar Hamme tuba aide de vette Inzet op Denderleeuw waardeer de Wellens meteen ep dezelfde hoogte zlln geklommen van de Lokeraars en tellen ze helden nel een punt minder dan de leldersgleeten Denderhoutem en Loven- moreel geladen. De pleet, van m In dat opzicht gewaarschuwd. de voetballlelheb- Urs alvast de trekpleister hll uitstek. Een winnaar zal er allicht aak la dn tucht hangen en wie V.W. Hamme kent weet dat eek het spectakel zal gewaarborgd zlln. Op Standaard Denderleeuw wan Hamme verdiend en onze kaste wedstrijden seizoen hekken ze het lack wel aan MMMMRM danken dat onze wlnstclllers niet kater opliepen. Halfweg de eerste hein plaatste Rudy Maes ens met een knappe koestool ep rezen. Dat was na een al even meole voorzet van Luc Schuddinck. Ondanks het wlndnadeel was ons overwicht na de kampwisseling nog groter. Hel drassige terrein was eerzaak dat vele spelers In de leep van de tweede hellt ep zeek gingen naar hun tweede adem. Dat noopte ml'I te da laatste twintig minuten over te gaan tel vervan gingen. Zo kwam Marc Sogers In de plaats van Eddv De tlalsche en ruimde klare Persman de plaats voor Renur De Boute. Dit wil niet zoggen dat die vervangin gen het gevolg waren van minder presteren. Inlagen- Éfwl. Balie voetballers Bsiioit ep Bat zware tali Bat kaste van zichzelf gegeven en hinken ap dat ogenblik ever hut hoste krachten heen. Op dat ogenblik waren we net niet zeker van de zege. Die zekerheid kwam er met neg zes minuten speeltlld voor de boeg toen Paul Vermelr van ver In de henedenhoek raak bef. Meteen scoorde Hl zlln eerste doelpunt dit seizoen, en dam was Ik dubbel gelukkig om- aldus trainer Meersman. E.D.M.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29