uuj mmm* Zangwedstrijd De Huisvriend» iet -lllld/Nb. •e redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recfil de teksten in t» korten. dememing vrij haar maat schappelijke hoofdzetel te vestigen in het gewest van haar keuze maar van zodra zij in een ander gewest een bedrijfszetel opricht is zij verplicht voor deze be drijfszetel een onafhanke lijke boekhouding te orga niseren. Dit zal meebrengen dat de gewestelijke overheid zich een duidelijk beeld zal kun nen vormen van de reële ekonomische en financiële toestand van de bedrijven. Zodat hierop dan een effi ciënte en verantwoorde subsidiëringspolitiek kan worden geënt. Het zal ook toelaten dat het gebruik van de subsidies van Streekekonomie dui delijker zal kunnen gekon- troleerd worden zodat kan voorkomen worden dat subsidies die door één ge west worden verstrekt wor den overgeheveld naar een ander gewest. Tenslotte kan dit ontwerp een belangrijk hulpmiddel worden wanneer de gewesten hun eigen fiscali teit willen organiseren. Gevaar voor een negatieve houding van het bedrijfsle ven of de vakbond is er niet. Integendeel: de poli tieke en ekonomische struktuur van het land zal bij invoering van mijn voor stel weer een stukje duide lijker geworden zijn. Mare Galle Minister v.h. Vlaamse Gewest BRIEF AAN DE GEZINSRAAD Als afgevaardigde voor de K.P.-Aalst in de Stedelijke Adviesraad voor het Gezin voel ik het als een dwingen de plicht u volgend schrij ven te richten: «Langs de pers om heb ik vernomen dat het in de bedoeling ligt van het schepencollege om in de begroting 1980 de stedelijke premies voor ge boorte en huwelijk gewoon te schrappen. Verder is door de gemeenteraad in zitting van 28.11.79 en met algemeenheid van stem men reeds beslist dat de dagprijs in de stedelijke kin derdagverblijven wordt op gevoerd van 65 F-dag tot 85 fr.-dag; dit is met één klap een verhoging van om en bij de 30%. Dit alles gebeurt zonder dat daar over met één woord werd gerept aan de adviesraad voor het gezin, nog erger de adviesraad werd daar over niet eens om een me ning gevraagd. Ik weet wel dat het uiteindelijk besluit- recht terzake bij het sche pencollege en de gemeen teraad ligt en dat zij het zijn die de verantwoordelijkheid moeten opnemen, maar ik vind het hoogsteigenaardig dat de bestaande en door de gemeenteraad geïnstal leerde «adviesraad voor het gézin» er gewoon voor spek en bonen bijloopt.Werd de ze adviesraad dus gewoon opgericht om -de schijn te redden en de demokrati- sche inspraak tot een kari katuur te herleiden? Ik ben het met dergelijke opvatting over de Gezins raad helemaal niet eens en vraag dan ook dat zeer snel de Gezinsraad zou worden bijeengeroepen om over de ze problemen een advies te formulieren en aan het stadsbestuur de vraag te stellen hoe de werking en de taak van de Gezinsraad nu uiteindelijk wordt gezien. Hopend dat zeer spoedig aan mijn vraag gevolg zal worden gegeven achtings- volle groeten». Brief gericht aan de Mevr. Voorzitster van de Stedelij ke Gezinsraad met kopie aan het College van Burge meester en Schepenen. 7.12.79. Agnes Vinck - K.P. afge vaardigde in de Gezins raad. (3y3|D> DE STRUCTUUR VAN DE ONDERNEMINGEN Dertig jaar geleden, in ok tober 1949, diende volks vertegenwoordiger Phili- part een wetsvoorstel in dat inhield dat in de toe komst de maatschappelijke zetel én de bedrijfszetel van een onderneming op één en dezelfde plaats zouden moeten worden in geplant. Door allerhande omstan digheden werd het voorstel nooit wet. Het werd in 1952 wel goedgekeurd door de kamer maar geraakte nooit door de Senaat. Ondanks het feit dat het zowel door vakbonden als onderne mers gesteund werd. De bedoeling van Philipart was duidelijk: het ontvetten van Brussel, waar de meeste firma's hun maat schappelijke zetel geves tigd hadden. Sinds 1949 is de toestand echter grondig gewijzigd in België. De ge westvorming gaat verder en de invloed van deze gewesten op de ekonomi sche ontwikkeling wordt steeds groter. Daarom wordt het tijd dat een duidelijke toestand ge schapen wordt op het vlak van de struktuur van de ondernemingen. Ik heb dan ook een initiatief genomen dat er moet toe leiden deze duidelijke si tuatie te bereiken. Dit initia tief komt hierop neer dat de bedrijfszetels van onderne mingen die in verschillende gewesten gesitueerd zijn een ekonomische entiteit vormen, met een eigen boekhouding. In mijn voor stel blijft, zoals nu, de on- RELATIE STADSBESTUUR EN O.C.M.W. Alhoewel het O.C.M.W. een autonoom orgaan is, moeten de raadsbeslissin- gen in veel gevallen onder worpen worden aan de goedkeuring van het Colle ge van Burgemeester en Schepenen en (of) van de gemeenteraad. Art. 42 van de organieke wet betreffende de Open bare Centra voor Maat schappelijk Welzijn, be paalt o.m. dat het perso neel van het O.C.M.W. het zelfde administratief en geldelijk statuut geniet als het personeel van de ge meente waar de zetel van het centrum gevestigd is. Zo komt het dat de beslis singen die door de raad van het O.C.M.W. inzake het personeel worden geno men, voorafgaandelijk moeten toegepast op het gemeentepersoneel In de schoot van het O.C.M.W. van Aalst is een syndikale commissie opge richt, waarin de specifieke personeelsproblemen wor den verhandeld. Behoudens de fractievoor zitters van de verschillende partijen (ook van de oppo sitie) zijn in deze commissie ook de gewestelijke secre tarissen van de erkende vakbonden opgenomen, alsmede de vertegenwoor digers van het personeel, erkend door deze va kbonden. Dit is een schoolvoorbeeld van hoe het eigenlijk moet. Het stadsbestuur kan daar een lesje aan nemen. Deze commissie besliste o.m. aan de bloedgevers onder het personeel vrijaf te geven de dag na de bloed- schenking. Voor een plas ma-afneming wordt de tijd voorzien die nodig is voor de verrichting. Men is er tevens over ak koord aan het personeel een opvangverlof toe te staan met het oog op adop tie en pleegvoogdij. Men is er tevens over akoord aan het personeel een opvangverlof toe te staan met het oog op adop tie en pleegvoogdij. Zowel het bloedgeven als de adoptie zijn sociaal en caritatief verantwoord. Het stadsbestuur van Aalst geeft sinds vele jaren vrijaf aan de bloedgevers. Tot op hedenheeft men echter na gelaten een gemeente raadsbeslissing te nemen, welke deze maatregel wet tigt. M.a.w. men leeft in de onwettelijkheid. Met zijn omzendbrieven van 2 juni 1977 en 10 sep tember 1979 geeft de mi nister van binnenlandse za ken niet alleen de toelating tot het nemen van de voor gestelde maatregelen, maar pleit hij er bovendien voor deze onverwijld in toe passing te stellen. Aldus zou de discriminatie weg gewerkt worden tussen het staatspersoneel enerzijds en het personeel van de stad en van het O.C.M.W. anderzijds. Aangezien de vakbondsaf gevaardigden het onder stoelen noch banken ste ken dat zij tot geen gesprek komen met de verantwoor delijke schepen, hebben' wij gemeend deze punten aan de dagorde te moeten stel len van de laatste gemeen teraad. Tot onze grote verwonder ing werd de voorstellen door het schepencollege weggewuifd en hebben de gemeenteraadsleden van de meerderheidsgroepen een negatieve stem uitge bracht. De vakbondsafgevaardig den welke zitting hebben in het C.B.S. en in de meerder heidsfracties hebben aldus, zonder blozen, tegen de wettige belangen gestemd van het personeel en van hun leden in het bijzonder. Zou het dan toch waar zijn dat de huidige meerderheid alleen oog heeft voor haar eigen voorstellen en dat zij de toch wel belangrijke C.V.P.-groep er alleen wil laten bijzitten voor spek en bonen. Toch wel een eigenaardige vorm van democratisch be heer!!! Wij hopen alleen maar dat de meerderheid zeer vlug terugkomt op de ingeno men standpunten. Het volstaat immers niet zich als de verdediger van de democratische belangen van de bevolking op te stel len en door zijn daden het bewijs te leveren van het tegengestelde. De C.V.P. is niet langer ge diend met deze kortzichtige dorpspolitiek. In een stad van 80.000 inwoners moet ook de oppositie daadwer kelijk kunnen medewerken aan het beheer, ten bate van alle lagen van de bevol king. Robert De Pauw Gemeenteraadslid Raadslid O.C.M.W. ken diensten op het stad huis. De oorspronkelijke tekst werd doorgegeven aan de dienst Organisatie- Informatie die voor ALLE teksten de eindredactie ver zorgt mits de definitieve tekst voor te leggen aan de mensen die voor de eerste redactie instonden. Via de Economische Dienst werd de eindredactie voorgelegd aan het Klein Comité, die de tekst integraal goed keurde. De Middenstandsraad is een adviesraad die, het woord zegt het zelf, slechts een adviserende bevoegd heid heeft. De stad heeft echter kennelijk de houding aangenomen om heel wat diensten en raden armslag te geven. Zoiets werkt sti mulerend en ik ben er dan ook zeker van dat de be hoefte aan pluimen ruim bevredigend is voor wie ze opeist. Willy Van Renteighem VRIJWILLIGERS!? ledereen weet het... de stads en staatsfinantiën staan er slecht voor... De uitgaven worden te groot, de belastingen hebben het plafond be reikt. Instellingen van openbaar NUT, zieken huizen, rusthuizen, dien stencentra moeten zo zui nig en efficient mogelijk werken. Het personeel wordt eveneens beperkt tot het strikt noodzake lijke. Dit wordt in dienstcentra, waar 24 op 24 uur ge werkt wordt scherp aan gevoeld. Tijdens week ends en vakantieperiode treedt duidelijk perso neelsgebrek naar voor. Ik weet het: wat betreft ziekenhuizen en rustoor den zijn de normen bij ministerieel besluit vast gelegd. Wie dagelijks met zieken of ouden van dagen om gaat weet echter wat er komt kijken buiten het strikt medisch-verpleeg- kundig werk. Terecht verwachten pa tiënten meer dan alleen zorgenverstrekking. Ze willen zich veilig voelen, opgevangen worden, ge rustgesteld worden. Ze willen zo maar eens pra ten en gezelschap hébben. Oude mensen krijgen ook weinig bezoek... ontspan ning blijft meestal be perkt of ontbreekt volle dig. Het verpleegkundig personeel heeft nochtans oog en hart voor dergelij ke noden maar ze zijn overbelast soms door zeer eenvoudige taken... vervoer van zieken vóór onderzoek, ronddelen van maaltijden, schikken van bloemen... Met wat takt en gezond verstand kunnen vrijwilligers hier zeker hulp bieden op ve lerlei terreinen. Wat men er ook moge van zeggen of denken er zijn nog mensen die «vrijwillig» iets willen doen. Ik denk aan sommige werklozen, aan huisvrou wen met grote kinderen, aan jonge mensen die graag een stukje vrije tijd besteden om mensen in de schaduw hulp en vreugde te brengen. Be wijs van deze «goeie wil» zijn oude initiatieven als caritashulp en talrijke nieuwe «privée-hulp- diensten. Het medisch- sociaal dienstbetoon wordt bijna onbetaal baar. De tijd is voorbij waarop vrijwilligersaan- bod «als ongewenst kan worden afgewezen». De vrijwilligers kunnen en moeten stilaan hun plaats krijgen in onze dienstcentra. Is dit geen studieobject voor het Aalsters Sociaal Overleg??? Dr. Anny Dierick Brieven waarvan de afzender met aan de redaktie bekend is. komen met voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat het vrije woord in de kerk is het nieuwe jaar al begonnen en ook ons ka lenderjaar zit er bijna op. dé gelegenheid dus om even de kruislichten op het voor bije te richten, althans voor zover dit -voorbije' belang rijk schijnt voor de toe komst. wie zeker van zich laten horen leeft in Rome dat is onze levenslustige en reislustige paus. de schoe nen van petrus schijnen hem goed te passen, hij heeft twee bolwerken van braaf en volgzaam katholi cisme bezocht; polen en ier- land. die reizen zullen zijn emotionele natuur wel aan genaam geweest zijn. maar wat was eigenlijk de bood schap aan de kleine ver drukten, aan de verneder den in die landen? heeft hij een bevrijdend woord ge sproken tot de vrouw in ier- land, die volgzaam en on derhorig leeft 'voor man en kinderen' zoals dit eufemi stisch wordt uitgedrukt door diegenen die niet weten wat dit in de dagelijkse werke lijkheid betekent, wat ik mis in de paus, dat is die gegre- penheid, die onrust om het lot van de échte mens, of deze mens nu gelovig is of niet. onrust om het verbor gen, maar zo reële lijden van gewone mannen en vrouwen en kinderen, de paus moet niet zo bekom merd zijn om de kerk, de paus moet bekommerd zijn om de wereld, om de men sen. zoals jezus van naza- reth bekommerd was om de mensen, wij kunnen jezus slechts zien als niemand met een bevrijdend, met een vrij-makend woord tot ons komt. nu, de paus is niet het gan se volk van god, wij zijn daar allemaal volwaardig lid van en ieder van ons draagt de verantwoordelijkheid voor het geluk van alle men sen. leder voor ons is verant woordelijk voor het klimaat in de kerk. is dit een klimaat van zwijgen en braaf zijn? of kan men er open spre ken, zoals van volwassene tot volwassene past... wat een storm steekt er op om dat een vrouw een verzoek richt tot de paus! zou dit niet de gewoonste zaak van de wereld moeten zijn? sis ter kane sprak daar gewoon uit wat duizenden vrouwen voelen en denken, al tiental len jaren lang. dat er dan andere vrouwen zijn die me nen daarvoor verontschul digingen te moeten aanbie den, dat is wel een van de meest bedroevende onder vindingen van dit jaar ge weest. staan we nu écht nog niet verder? ten eerste is het een belachelijke zaak in naam van iemand anders verontschuldigingen aan te bieden, ten tweede vraagt men zich af wat dan wel die geweldige misdaad is die sister kane heeft durven be gaan? de kerk heeft drin gend priesters nodig, dui zenden vrouwen zijn daar toe geroepen, moet men zo'n toestand niet dringend en luid en herhaaldelijk me dedelen aan diegenen die de macht hebben om prie sters te wijden, aan diege nen die zich de macht toe eigenen om te zeggen; gij wel en gij niet! ontvoogding van de vrouw? zelfbeschikkingsrecht voor de vrouw? evenwaardige man-vrouw verhoudingen? gedaan met rollenpatroon? neen, zegt de kerk. in dé naam van god, natuurlijk, maar laten we maar alle maal toegeven dat we zoe kende en tastende mensen zijn en dikwijls helemaal niel weten waar god met de kerk naartoe wil! de wil van god, die wordt ons medegedeeld door onze mede-mensen wie de mensen belet te spre ken, wie het vrije woord ver biedt die is heel erg op de verkeerde weg. wie na diep nadenken voelt dat zij of hij iets te zeggen heeft en dit niet doet, die is laf. het is zo gemakkelijk aan de kant te staan van hen die de macht hebben... om grote mene ren naar de ogen te kijken heeft men geen moed no dig. sister kane zal wel ge beefd hebben toen ze zei wat ze voelde dat gezegd moest worden, maar vo waar de blijde boodsc verteld wordt, zal vernoe worden wat zij voor de vrijding van de vrouw h gedaan, verheugend is dat pater schillebeeckx, op het matje wordt c pen )dat schijnt een vqni gebruikte procedure te zidi in de kerk...), niet in ost steek wordt gelaten do<C€ zijn broeders - theologejO ook theologen moeten hu« onderzoek in volledige vijpl heid kunnen voeren eh< moeten hun bevinding^su volledig vrij kunnen publicLr ren. waarvoor is men i, bang in de hiërarchie? heer. god misschien lemen voL ten, zodat hij kan omtuimi len als men er aan schuay is de kerk als een politieF partij, die niet tegen êe waarheid kan en waar mef achter de schermen óanp.. het daglicht wordt gewerkP als het volk rond jezus nirej méér was dan dat, wie z<| er zich nog mee bezig hor' den, wie zou er nog willr* voor leven, werken, lijdenDl niet diegenen die zeggfr -zwijg' hebben het grootspa geloof, maar wel diegene die de grootste mogelijk vrijheid opeisen voor ied#3 een. karl rahner is in de bifir gesprongen voor zijn mecf0 mens metz, omdat hij voP3 dat metz oneerlijk wordt tpe: handeld door kardinaal r^ge zinger. ik ben daar blij of3 want als karl rahner vrffi daag niet opkomt voor fie menselijke rechten van zf'j1 broeder johan metz, wie er dan morgen en overmjiji gen opkomen voor de mesA.< selijke rechten van ge|o< wie... het recht op vrije npe ningsuiting.. het recht een eigen levensvisie... recht op priesterschap v iedere gelovige, die daart) geroepen is... het recht een menswaardig en gelij_ kig leven op aarde... alle mensen die van go< wil zijn. Moge het 1980 k Par I worden van het vrije wocr" en het moedige wedre woord, o, yes, we shall ovf*' come...! some day...! aleidis dierjj^ Er gebeuren rare dingen in de stad De topdag '80 kreeg nu al een gedroomde publiciteit dank zij de inspanningen van Pol De Paepe, die de vraag opwierp, wie in Aalst de pluimen op zijn hoed steekt voor de organisatie van de topdag. Het is zeer vanzelfsprekend dat er geen topdag moge lijk is zonder de midden stand, zonder de dekenijen, zonder het Verbond van Dekenijen, en uiteraard zonder Pol De Paepe. Er is evenmin een topdag denk baar zonder het advieswerk van de Middenstandsraad en van zijn Klein Comité. Nog minder zonder de in spanningen van de indivi duele middenstanders, de Aalsterse verenigingen, in stellingen en organisaties. De topdag is evenmin denkbaar zonder het stads bestuur dat zijn Economi sche Dienst inzet voor de uitvoering, een budget in schrijft (ondanks de moeilij ke financiële toestand van de stad), de politie inzet, en bovendien nog alle kosten dekt ook voor de ruime pro motie van die topdag. Het zet heel wat mensen in om alles vlot te laten verlopen, stelt alle zalen ter beschik king, organiseert de recep tie, enz... Veel van die kosten zijn niet eens verzekerd op het bud get van de topdag zelf, maar op die van verzen ding, overuren, personeels kosten enz... Het is om die reden dat vorig jaar zo hard werd be nadrukt dat in Aalst ieder een de handen in mekaar slaat. Het is noch de stad, noch Pol De Paepe die de pluimen op hun hoed moe ten steken. De pluimen ko men toe aan Aalst, en ze ker aan alle inwoners en bezoekers die op 10 mei de kassa's weer zullen doen rinkelen. Wat betreft de tekst die in een lokaal advertentieblad verscheen, heb ik mijn licht opgestoken bij de betrok- WANNEER GAAT DE KUIS VERDER? Toen de stad Aalst de bij zondere onderzoekskom- missie oprichtte om de mo gelijkheid te onderzoeken het Stedelijk Slachthuis ren dabel te maken werd meer dere malen aangekondigd dat het een eerste te on derzoeken onderwerp be trof en dat andere bijzonde re onderzoeken zouden volgen. Tot nog toe werd er in dat verband geen enkel nieuw initatief genomen. Wij doen daartoe een op roep tot het stadsbestuur. Het stadsbestuur is de door de bevolking aangeduidde groep mensen die de open bare onderneming «Stad Aalst» besturen. Die openbare onderneming verricht een hele serie ta ken. De opsomming ervan is moeilijk te maken gezien de uitgebreidheid ervan. Men kan er zich wel een idee over geven bij het lezen van de brochure «Het Be stuur van Aalst dichterbij». De rekening voor de beta ling van die diensten wordt aan de bevolking voorge schoteld voornamelijk on der vorm van een uitgebrei de serie belastingen die dagelijks aangroeit en ver zwaart. Wanneer nu een onderne ming of ze ontstaan is uit een openbaar of uit een pri vaat initiatief maakt geen verschil een rekening aanbiedt dan moet die reke ning verband houden met de kosten die nodig zijn voor het verrichten van de aangeboden diensten. De onkosten of verspillin gen moeten maximaal ge drukt worden. De ondernemingen die dat niet doen en de rekening verzwaren met de gedane vërspillingen doen aan op lichting. Dat principe is hetzelfde voor iedereen en spruit trou wens voort uit het recht vaardigheidsbegrip. Voor openbare initiatieven wordt dat echter dikwijls uit het oog verloren. Dat is trou wens een der belangrijkste argumenten ertegen. De «Stad Aalst» heeft nog vele diensten die tQtaal one- konomisch werken en die dus door de bevolking veel te duur moeten betaald worden. De grondige sanering er van is dringend nodig. Dat zal de financiële toe stand van de «Stad Aalsvai spoedig gezond kunnus maken. De belastingsdrj zal nadien kunnen daleO vele verouderde belastincjdi heffingen zullen afgeschdtr kunnen worden en het vflze beeldingsvermogen tot hee bijkreëeren van nieuwe bekjlC tingsvormen (bijvoorbe^vr urbanisatiebeslasting) zm voor jaren gespaard kunnfdi worden. ee De doorvoering van efhc grote rationalisatie is grootste uitdaging voor grootste verliesmaken de onderneming van Aalst, r^vr melijk de «Stad Aalst». In kc F. Janseg he DOSSIER DRUGS KALMEER - EN SLAAPMIDDELEN: EEN TOEMAATJE Het dossier drugs zal ongetwijfeld bij velen belang stelling gewekt hebben. Maar ook teleurstelling: en ontbrak een stem van «de andere kant». Hier volgt een getuigenis van ELLY, de stichtster van een Ne derlandse zelfhulpgroep voor mensen die aan kalme ringsmiddelen verslaafd zijn. «Vage klachten, zoals sla peloosheid, huilbuien, neerslachtigheid en mis selijkheid brachten mij bij de huisarts, die mij een recept gaf voor 'iets waar je rustig van wordt'. Langzaam maar zeker raakte ik in de ban van de kalmerende middelen. Ik voelde minder verdriet, minder pijn, minder teleur stelling, minder ge kwetstheid. Maar ook minder vreugde, minder blijdschap, minder warm te. Het leven werd een grijze sleur, zonder ver wachtingen, zonder hoop, zonder echt geluk. Lichamelijk groeide ik naar een totaal verval. Al tijd moe, altijd ergens last, bijna altijd misselijk. De nachten waren af schrikwekkend door hun slapeloosheid, de dagen nog meer, door hun grauwheid en somber heid. Ik was dertig jaar en ik voelde me een zieke, krachteloze oude vrouw die haar leven wel had gehad...» Ons antwoord aan Elly (en aan al haar lotgeno ten) is dat, zonder haar verslaving haar toestand wel anders zou geweest zijn, maar waarschijnlijk toch alles behalve roos kleurig. We laten het probleem «dokter» hier buiten be schouwing, gewoon om dat we terzake niet be voegd zijn. Maar dit we ten we toch: het is onzin verdriet, eenzaamheid en gebrek aan warmte met pillen te behandelen. En in een prestatiegerichte geneeskunde zal nooit de nodige tijd gevonden worden om de echte ach tergronden op te zoeken. Heel veel mensen uit alle leeftijdsgroepen vinden geen voldoening meer in hun dagelijks leven. Het is best mogelijk dat ze, op materieel gebied alles hebben wat nodig is, en zelfs nog veel meer ook. Maar met hun innerlijk heid, hun emotionele no den staan ze letterlijk in de kou. Ze kennen geen ware vriendschap, ze ver vreemden van het leven, ze worden depressief en angstig. Omgeven door een aantal «vrienden» vergaan ze letterlijk door hun eenzaamheid. Iemand van M.O.M. zei: «ik zou liever mijn villa verlaten, en in een klein huisje wonen met vrien delijke buren, en alle da gen pelle-patatten eten, als ik maar tevreden kon zijn.» In zulke gevallen is een regelmatig contact met gelijk-voelende mensen in een kleine vertrouwde groep wellicht een uit komst. Men kan niet troosten als pien niet vanuit zijn eigen pijnlijke ervaringen weet wat het betekent verdriet te hebben en eenzaam te zijn. De mens die hulp no dig heeft voelt heel goed het verschil tussen goed kope troost en echte doorleefde woorden. Die gelegenheid bestaat o.m. bij de zelfhulpgroep M.O.M. (Mens onder mensen) die wekelijks contactavonden heeft. Al het mogelijke is gedaan om de drempelvrees weg te nemen: er komen al leen lotgenoten onaer ei kaar, en de anonimiteit wordt strikt gerespek- teerd. Niemand wordt ge dwongen wat dan ook te zeggen of te doen. En toch blijven veel van deze mensen hun toestand als een soort schande aan zien die binnenshuis moet gehouden worden. Een meisje van 25 zei: «Ik zou liever een arm of een been kwijt zijn. Ik zou er minder onder lijden, en niemand zou me dat kwa lijk nemen.» Een uitdaging aan de jeugd We weten dat dezelfde problemen bestaan bij een aantal nog zeer jonge mensen. Omdat hun jong-zijn deel uitmaakt van hun toestand kunnen ze moeilijk terecht in een groep die in hoofdzaak uit dii oudere mensen bestap Daarom wil M.O.M.-Aal t< samenwerking m HAK, een jeugdgroep o(+ richren die geheel a tonoom werkt. Enkeli volstaan om te starte M.O.M. "stelt zijn orgai satie, zijn ervaring^ documentatie ter besch king. Je droomt van e betere toekomst: Doe dan wat aan. Je kunt .recht op onderstaan adressen, of bij Luk v de donderdagavon ploeg van HAK. Vergaderingen: De Pijpesteel Houtmarkt, 5 Elke woensdag om 19. uur. Contactadres P. Haegeman Immerzeeldreef 206 9.300 Aalst. Tel. 21.67.77. 0p zondag 9 december vond in aanwezigheid van schepen E. Monsieur de prijsuitreiking plaats van de zangwedstrijd De Huisvriend in café Morta - Kruisstraat Aalst De koning van de klub (Fr. Goossens) en de twee kampioenen (Coliemans Jean en Van Mieghem Willy) werden in de «bloemetjes» gezet (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 2