PAUL LAUWAERT: EEN BOONTJE VOOR HET VELDRIJDEN BILLIJKE UITSLAG FRANS WEYMANS VERPULVERT LOKALE HOOP GEHANDICAPTE THUISPLOEG OP DE VALREEP L0KERSE OVERMACHT Provinciaal voetbal Uefa-juniores 30 - 14.12.1979 - De Voorpost De derby Appels - Boon- niet komen. Door deze het hadden waar langs wijk is een spanned kijk- tegenslag ging de ganse de ene kant een doelpunt stuk geworden dat naar ploeg zwalpen en van de- gemist werd en een straf- het einde toe zijn hoogte- ze opstopper maakte schop die niet werd toe- punt bereikte wanneer de Boonwijk gretig gebruik gekend. Alles bij elkaar stand 2-2 was. Eerst ver- om de stand op 1-2 te zullen beide ploegen wel keek Notté alleen voor brengen. Appels kende tevreden zijn met de uit- doel een reuze kans maar toen moeilijke ogenblik- slag al had een zege van nadien appeleerde Spar- ken het boog maar brak Boonwijk deze ploeg op ta voor strafschop op Erik niet want Moerenhout twee punten gelaten van De Roover, de ref ging zou er zelfs in slagen om de leiders nu zijn dat er hier niet op in. de ploegen weer naast drie wat nog helemaal Het waren spelfazen elkaar te brengen. Er wa- geen ramp is. Nu we half- waarop de supporters ren nog lofftelijke pogin- weg zijn in de kompetitie, nadien luidruchtig hun gen van beide teams kommentaar leverden, maar doelpunten kwa- Bij Appels lag het beslis- men er niet meer op het sende moment van de bord, ook door het feit wedstrijd bij het penalty dat de verdedigingen geval van Andre Van meestal het laatste Cauwenberghe dat Boon- woord hadden. Boonwijk wijk op gelijke hoogte dat in deze reeks de repu- bracht 1-1. Van Cauwen- tatie heeft van de beste berghe die de jongste tijd verdediging te hebben blijk geeft van een min- met 11 doelen tegen, Ap- dere inzet. Van een speler pels volgt met 15, beide als Van Cauwenberghe teams hebben dat zon- valt het op een fout zoals dag ten volle onder hij zondag maakte mag streept. Waren er dan de er volgens de supporters spelfazen waarover we Opdorp - Opstal 2-4 Nooit was de ontgooche- ziging in het spelpatroon ling in de Opdorpse voet- en de inbreng van speler- balkringen zo groot als trainer Weymans in het kan Boonwijk tevreden zijn met hjet resultaat, de eerste wedstrijden waren eerder een tegenvaller, nadien herstelde de ploeg zich die niet meer verloor. Doelman Die- rickx doet het trouwens uitstekend. En bij Appels ziet men helemaal niet op tegen de 5 punten achter stand die men hoopt zo vlug mogelijk te over bruggen. André S.K. Lokeren - Meerdonk 1-1 Geen schijn van kans voor de lokalen: deze aanval wordt met een krachtig «weg-is- weg»-schot weggewuifd. (Eksaarde-Sombeke l-l)(dm) Edixvelde - Serskamp 2-3 Trainer Marcel Arijs had heel wat problemen Edixvelde kon geen be S.K. Lokeren moest tegen Meerdonk in het veld met een fel gehandikapte ploeg. Speler-trainer Willy Ver- moens moest verstek laten ingevolge beroepsbezighe den terwijl Jef D'Haen niet kon aantreden wegens ziekte. Bovendien moest men in de loop van de wed strijd noodgedwongen Jan Dierick vervangen ingevol ge een kwetsuur. Jan Die rick die na een maanden lange afwezigheid in de ba- sisploeg zijn heroptreden deed moest zelfs naar het ziekenhuis overgebracht worden waar de getroffen enkel onmiddellijk in het gips moest. In de gegeven omstandig heden kan het gelijkspel van S.K. zeker nog als een succes beschouwd worden ook al hadden de blauw- witten vooraf zeker op meer gerekend. De ploeg van de Puttenen had im mers zijn drie vorige wed- Strobbe rakelings over (28ste min.). Eddy Roe- het Serskampdoel kogel- |andt (Edixvelde) knalde - t de. Serskamp, met een een droomkans naar de m,f min. roep doen op verscheide- beukende wind in de rug, wolken (40ste min.), afsluiten, een prestatie die ne kernspelers: De kwam na 12 minuten op Strobbe, de bedrijvigste f* °u, Y» i E Coeyere, Baetens, Hoe- voorsprong: Werner Edixveldenaar nam han- om beeck. De Troyer en Kie- Troch graaide een verre dig de bal mee doch 2el°en ekens moesten het laten voorzet mee, schilderde schoot nipt naast (42ste 0p het uur bij de benen afweten. Er moesten dus die op het hoofd van Nic minuut! en een knal van gegrepen en Eddv Roe zes jongens die niet eens Schepens, en meteen Eddy Roelandt scheerde landt kanjerde de straf- 20 jaar zijn, met het was doelman De Pauw de dwarslat (43ste min.), schop tegen het net (1-1). fanionteam meedoen, gevloerd. Er kwamen nog Even voor rust ging de Serskamp sloeg fors te- resoluut in het offensief stappen wat trouwens he openingsdoelpunt oplevei de langs Jan Dierick, principe een verdedige maar die zondag noodge dwongen in de aanval liep Lokeren was overigens nie tevreden met dat ene doe punt en bleef de wedstrij duidelijk kontroleren waai bij de reële doelkansen e kaar in snel tempo opvolj den maar de afwerkin bleef beneden peil aangt zien de meeste doelschote de juiste richting misten Toen Meerdonk op de 7( verrassend langszij kwaï had S.K. nog voldoend veerkracht in huis om me een fors slotoffensief uit pakken. Dat leverde trou wens resultaat op want Re né Vermoens kon afronde nadat de bezoekende doe man een zwaar schot va Marc Van Damme ha moeten lossen. Die treff< werd evenwel wegens vooi afgaand buitenspel afg< keurd en het bleef metee bij een gelijkspel. WV was tijdens een ruim ge deelte van de wedstrijd trouwens de betere Het werd dus een echte verscheidene boeiende «jeugdploeg». momenten tijdens de De «grote massa» was er eerste helft. We zetten ze nie: de barre weersom- op een rijtje: Strobbe zondagavond. De ploeg elftal verpulverde in de ploeg. Had men in Opstal standigheden hielden de gleed uit toen hij de bal iI- ut.mppstpn thuis, toch heb- maar \/nnrhii Hp £prc- de zaken wat te licht op gevat? Blijkbaar wel. Uit- die als laatst gerang- kortste tijd de lokale dro schikte met drie eenhe- men. In een paar minuten den nog altijd op de eer- tijd maakte de Opstal- ste zege wacht, moest trainer twee doelpunten toezien hoe een 2-1 voor- waardoor meteen de lo- plooi. Om zeker te zijn sprong op twintig minu- kale winst in verliescijfers van de volle winst moest ten voor het einde, uitein- werd omgebogen. Op- men deze keer wel langer delijk in verliescijfers dorp was meesten thuis, toch heb- maar voorbij de Sers- w.. .WH». ..w.. w.. ben de trouwe fans zich kampkeeper te tikken had einde lijkviel""al les voor geen momentje verveeld. (20ste minuut). Een kan hen nog in de beste Niettegenstaande het ter- jer van Schepens (Sers- rein er allesbehalve kamp) suisde nipt naast ideaal bijlag, werd erg (24ste minuut). De thuis- vlug gespeeld. Het eerste doelman De Pauw redde Serskampenaar De Brue- cker aan de haal, werd foutief aangevallen, bleef in het bezit van de bal, doch de scheidsrechter kende geen voordeel toe, zodat het 0-1 bleef want de vrijschop keilde naast. Na de citroentjes zette Edixvelde een geweldig offensief op, doch de bal wilde maar niet in het rug en doelman De Pauw moest meer dan op zijn beurt ingrijpen. Nadat Edixvelde twee vervan gers had ingehaald, ge beurde het, in de 27ste minuut maakte Jimmy Van Oudenhove er op voorzet van Verbestel 2-1 kreundliggen. Rottier wilde de bal buitentraj pen, maar besloot in e gen dóel (2-2). De Pauw moest weggi bracht worden Verbestel bleef wat mei hinken. Veldspeler Edd Roelandt trok de keepei strui aan en Edixveld moest het met negen vc lide spelers rooien. Op d valreep maakte Nic Schi pen er 2-3 van. Nee, ecl van. Tien minuten voor waar, die nederlaag ve - r- imcm ukc ivoei vvci loiiuoi i VCIUCI laais v ci u op wachten dan aanvanke- 9evaar ^wam ,er reeds op slaS °P sla8 twee keer Serskampdoel. De door- keeper De Pauw werd omgezet. De hoop winst gekomen na doel- |jj|< verwacht, op de eerste zege was punten van Walter Van |n lokale kringen kan men duidelijk aanwezig. Het Steen voor de rust enVuc nu hopen op een paar zat er overduidelijk in Verboven in de tweede overwinningen in de zegt men in het Opdorp- helft. Die voorsprong tweede ronde. Feit is dat se voetballokaal. In de was duidelijk het resul- men nu reeds aan de vol- tweede helft waren we de taat van een algehele in- gende kompetitie mag sterkst voetballende zet. Opdorp wou winnen, gaan denken en uitzien ploeg. Een eerste zege. Dat was voor eenieder Qp enige versterking. Wil en dan nog tegen onze glashelder en dat ervaar- men de belangstelling naaste buren had van den bovendien de bezoe- van het plaatselijke pu- aard geweest om kermis kers. Zij gaven trouwens bliek niet kompleet ver te vieren. Het heeft even- na afloop grif toe zeker |jezen dan mag het vol- wel niet mogen zijn. een dergelijke tegen- gende voetbaljaar beslist Bij de bezoekers zag men stand niet verwacht te geen herhaling worden heeft Paul De Brauwer het gevaar van de neder- hebben. van het huidige, laag in. Een tactische wij- De rode lantaarndrager E.D.M. de zesde minuut toen met prachtige reflexen gebroken Verhegge werd affluiten botsten de Edix- veldenaars Verbestel en tegen el kaar, De Pauw bleef diende Edixvelde niet. Cyclocross In Steenhuize-Wijnhuize er een demonstratie van Hl gemaakt. Zelfs Erik De Ronny Westelinck Ronny Westelinck kan alleshij is op de weg een kraan, heeft intussen ook bewezen zijn mannetje te staan als cyclocrosser en fietste tijdens de afgelopen dagen over het ovaal van de wielerbaan te Gent. Niet zonder sukses trouwens. Ronny nam deel aan de driedaagse voor jongeren. De Zeienaar zegevierde er in twee puntenritten. Als experiment mag het al lemaal een meepakkertje, een test. Belang rijker voor Ronny Wesfelinck is evenwel het wegseizoen. Want uitgerekend dètèr moet hij het waar maken. Luc De Bode Luc De Bode is in juli van dit jaar 20 gewor den. Voor de renner uit Waasmunster is koer sen veeleer een hobby. Momenteel toch. Voor al op piste staat hij zijn mannetje en behaalde er reeds verscheidene overwinningen. Luc nam deel aan de jongerendriedaagse te Gent. Ook nu liep hij er niet als een figurantje bij, want één van de puntenkoersen schreef hij op zijn naam. Eddy D'Herde Samen met Brotherton fietste Eddy D'Herde de jongerenzesdaagse te Gent rond. Denderend was het niet. Alhoewelzaterdag finishte het duo als nummer vier in de ploegentijdrit en zondag werd het een vijfde prijs. Die Eddy D'Herde is een jongen met talent, iemand die verstandig genoeg was eerst een diploma te behalen en pas daarna aan de wielrennerij te denken. Een les voor velen. Wilfried Wesemael Dat Wilfried Wesemael zou deelnemen aan de België-Nederland interland op de wielerbaan te Gent, was niet gepland. Wilfried is vooral wegrenner geworden. Direkteur D'Hont kon geen beroep doen op de ongestelde Dirk Heir- weg. Dus maar Wesemael, een man die je de klappen van de zweep niet moet leren. De prof uit Gijzegem was allesbehalve een figurant hij was zelfs een steunpilaar voor zijn partners Roger De Vlaeminck, Ferdi Van den Haute en Walter Schoonjans. Voor de keesjes werd het een afstraffing tijdens dit omnium na afloop stond een kurkdroge 5-0 op het bord. Wilfried reed uitstekend in ploegverband en was twee de in de puntenkoers. Rudi Van Impe Rudi Van Impe blijft één van de betere C-veld- rijders. Afgelopen weekeinde werd het geen zege, wél was Rudi tweede te Bellingen, ach ter Rudy Wille, een andere specialist. Van Im pe koerste ook in Steenhuize-Wijnhuize, en bracht een vierde prijs mee naar huis. Zijn streekgenoot Luc Van Geyt was er tiende. Ronny Dierickx De Buggenhoutse junior Ronny Dierickx wordt op 11 mei van volgend jaar 19. Veel overwin ningen boekte hij als wegrenner niet. Eén om precies te zijn. Maar hij kan zich zowel in de spurt goed verdedigen als goed bergop rij den. Als veldrijder doet hij het eveneens pri ma. Hij finishte te Bellingen als nummer zes, Maurice Martens Bondstrainer Guy Thijs is duidelijk op de re- trotoer. Nadat hij eerst al Wilfried Van Moer inhaalde, heeft hij nu ook Maurice Martens on der de arm genomen. De Aalstenaar v. RWDM is geen jonge belofte meer, maar een man wiens talent muurvast staat. Maurice kent de sfeer van de interlands, heeft meer routine dan tien jonge spelers samen, en is nog lang niet aan een «fin de carrièretoe. Paul Vervaet Paul Vervaet, de doelman van Derde Provin- cialer Eendracht Meldert, is terug van wegge weest. Paul traint weer na het ongeval dat hem is overkomen. Vervaet wil zo spoedig moge lijk bewijzen dat hij, die een groot aandeel had in de promovering naar «Derde», zijn plaats in het fanionteam waard is. Met Eve- raert, Buyle en hijzelf beschikt trainer Van Royen echter over drie volwaardige doelman nen. Lucien Van Impe Lucien Van Impe zal volgend jaar dan toch niet voor het Spaanse Teka fietsen. De Tour winnaar 1976 heeft de nodige waarborgen dat hij in 1980 voor... een Vlaamse ploeg in het zadel kan. Hoe het team er zal uitzien en wat het programma wordt, hangt nog in de mist. Vanzelfsprekend zal de Tour de France een van de objektieven zijn. Een ronde van Frank rijk zonder Van Impe, en omgekeerd, kan de wielerfanaat zich moeilijk indenken. Vlaeminck kon geen In Asse duelleerde Paul vuist maken toen de De Brauwer een poosje startvlag naar beneden met de nu weer op een ging, demarreerde Paul voorbeeldige konditie weg. Onweerstaanbaar, drijvende Roland Libo- Na één enkel rondje had ton. Een beetje pech en hij reeds een voorsprong ook al omdat het par- van 20 sekonden bijeen- koer minder in het kraam gefietst en gelopen. De van de Oostvlaming pas- Vlaeminck bleef als een te, waren er de oorzaak gek achter de losgebro- van dat Paul het duel ken De Brauwer jagen, niet in zijn voordeel kon doch de kloof tussen de afronden. Hij werd ten- «top twee» werd alsmaar slotte derde, achter Fr. groter. Aan de finish had Van Eyke, 'n jongen die Paul een voorsprong van in normale omstandighe- bijna een minuut. den geen glimp van een Raymond Mommens Raymond Mommens over het hoofd zien voor de nationale beloftenploeg, zou een vloek te gen de logica zijn. De Lebbekenaar die vori ge week op Berchem nog voor herfstkampioen SC Lokeren scoorde, staat ook nu weer op het lijstje van de geselekteerden. Terecht. Al zou de Lebbekenaar allerminst misstaan in de A- ploeg van Guy Thijs. Anne-Marie Van Nuffel Anne-Marie Van Nuffel hebben de sportfans al meerdere keren op het televisiescherm ge zien. Dat was steeds tijdens Sportweekend, of naar aanleiding van een of andere belang rijke atletiekmanifestatie. In januari verschijnt Anne-Marie in een andere gedaante op de beeldbuisze zal haar reflexen testen tijdens de maandagavond teeve-kwis Micro-Macro. Eendracht Aalstmeezinger Nottingham krijgt epigonener wordt nu ook een «plaat» geperst die wordt volgezongen door de spelers van Eendracht Aalst. Het zou een meezinger worden die het moet «doen» tijdens de komende karnaval. Of het Brazi liaans aksent van Salvador te horen zal zijn, is nog niet bekend. Wel staat vast dat, nu Eendracht op KV Mechelen bewezen heeft dat de ploeg het nog kan, het schijfje in Oljst wel eens een tophit kan worden. Dansen voor Etienne Van der Snickt Op zaterdag 15 december is het de beurt aan de supporters van Etienne Van den Snickt om in massa de dansvloer te bevolken. De fans van de prof uit Berlare organizeren in feestzaal «De Koetse», Emiel Hertecantlaan hun supportersbal. Begin om 20 uur. Voor de prijs moet men het niet laten: een toegangs kaartje kost slechts 60 frank, (mm) kans krijgt tegen hoog- bloden Paul. Geen zege voor P. Lau- waert, die zich momen teel liever beperkt tot het betwisten van B-crossen. Wél veroverde de Steke- naar in Maldegem een tweede prijs achter Eric De Bruyne. Jozef Van Eetvelde blijft de goede resultaten aan een lang snoer rijden In de B-wedstrijd te Nieuw- moer werd het een vijfde prijs en te Maldegem was hij achtste. Gilbert Cattoir was weer op de afspraak achtste te Malegem (B) en ne gende te Asse (A). Voor Eric Matthijs staken er ook nu opnieuw tw« ereplaatsen in negei de te Steenhuize-Wiji huize en tiende te Mei sen, telkens in een veldrit. Werner Van der Fraene was in Poeke (B) ach ste en in Maldegem (I 15de. Voor Patrick Ann cour werd het in Mald gem (B) een 15de pri en te Melsen (A) bok hij als nummer 21 do< de finish. Omer De Pa pe, 15de te Steenhuiz Wijnhuize (A) en 22ste Melsen, Paul Van Br som, 20ste te Maldege (B) en Paul Vergeyk 24ste te Asse (A) tooi den zich eveneens Lokeren - Berchem 5-1 De Lokerse Uefa-juniores mogen zich herfstkampioen wanen, met nog slechts één inhaalwedstrijd op Lierse voor de boeg, (23 decem ber aanstaande). De eerste helft was voor beide ploegen ui termate zwak. Tot op het ogenblik dat Lokeren het eerste doelpunt scoorde was er helemaal niets te beleven. In de 24ste minuut van de eerste speelhelft kwam Lo keren toch tot scoren. Neyskens speelt de bal naar Aelgoet, die op zijn beurt Migom bedient. Migom drukt af en verschalkt de uitgekomen doelman. Dit was tot aan de rust het enige vermeldenswaardig voorval. Na de rust leek de Lokerse scoormachine, na weken inactiviteit, terug op gang te zijn gebracht. Zij scoor den nog 4 maal. In de 52ste minuut lanceert De Wach ter Aelgoet in het centrum, die afrondt. 6 minuten na het tweede Lokerse do punt was het opnieuw beurt aan Migom om stand te wijzigen. De vertrok bij Van Craen. D ze speelde Carista aan daarna rondde Migom (3-0) Een kwartier voor ti bleek een onverwacl tegenaanval van Berche succes te hebben. Een v< rast Lokeren kon zich ge meester maken van rommelige fase voor Lokers doel. De Colfmal scoorde (3-1). In de 68: minuut was het opnieuw beurt aan Lokeren. Wachter lanceert Aelgi op links en deze neemt vierde doelpunt voor zi rekening. Berchem ondi nam ondertussen meer en kon niet belett dat Lokeren in de 78: minuut de eindstand va legde. Een individu! actie van Aelgoet resulte in een doelpunt. (5-1) (B.D.V

De Voorpost | 1979 | | pagina 30