THE TOWER: GIANT-KILLER! ZWAK VERTOON EERSTE UITNEDERLAAG VERPLETTERD STERKE TWEEDE HELFT VAN WAPPER FATAAL VOOR FENIKS LOKEREN BLIJDE TERUGKEER VAN EDDY DE WOLF! Basketball Ij Eerste Nationale BEHOUDSKANSEN STIJGEN MOEILIJKE SITUATIE OVERTUIGENDE PRESTATIE Rolstoelbasket KNAP GEDAAN ZWAK DERBY Ut vborpost - 14JZ7Ï979 - 31 ra n Bevordering 1e provinciaal Cabrita Magie Jeans - BC Brussel 76-88 Robot Eine - Hemaco Dendermonde 83-62 Standard - Okapi 93-63 Tijdens de eerste helft ging Standard er zonder veel overtuiging tegen aan. Werd de tegenstan der onderschat? Best mo gelijk. Hoe dan ook: het- tempo van de match lag aan de lage kant en al leen Dinkins lukte een ze ven op zeven. Na de pauze werd het een niet zo denderende show: al had Okapi goed stand gehouden (het was aan de citroentjes nog lang niet verslagen) toch moest het nadien in een zware nederlaag beru sten. Met slechts één Amerikaan op het terrein, was het voor de Aalste- naars een bijna onmoge lijke opdracht om de Waaltjes van een verplet terende zege te houden. Taylor weerde zich noch tans als een duivel in een wijwatervat en ook Mare Minnebo deed wat hij ko,. De Dendermonde- naar was zelfs goed voor een totaal van 15 punten. Taylor schreef er 25 op zijn aktief, terwijl Schor- reel (6-7) zich evenmin bij de gang van zaken neer legde. Hoe dan ook: voor Okapi wordt de situatie zo goed als uitzichtloos: rode lan taarndrager met vier puntjes uit 13 wedstrij den, spreekt voor zich zelf. Zou men zich in Aalst reeds met een drei gende degradatie ver zoenen? Horizontaal 1. Land in Europa 2. Onbep. vnw. - meisjesnaam 3. Eikschillen - uitroep van pijn - meis jesnaam 4. Verharde huis - verstand 5. Op het huis - Hogere Beroepsschool - Anti Meridium 6. Bevel - de onbekende - familielid 7. Planeet - meer dan erg 8. Bekend in Gent 9. Mode - ontkenning 10. Lidwoord - muzieknoot - Rijks Nor maalschool 11Koor - koper 12. Lichaamsvocht - meisjesnaam - stoomschip 13. Anagram van NET sierraad 14. Verplicht 15. Voegwoord - bevroren water - deel v een instrument Vertikaal 1Vlek - praal 2. Hinde - voorzetsel - groenten 3. Beroep - Regie voor Telegrafie en Telefonie - zwemvogel 4. En andere - horizon - hij - pers. vnw. 5. Hard geluid - ochtendmist - groeiwij ze - voorzetsel 6. Meisjesnaam - reus 7. Vorm in hout, steen, enz. - voorzetsel 8. Schoeisel - Rijksdomein - kaken 9. Meisjesnaam - kijkers - voorzetsel 10. De onbekende - vrouw - grondstof 11. Land in Europa - hemellichaam Door toedoen van Hol- lants, Famaey en Filip Van Hasel kon de thuis ploeg tot 8-2 uitlopen en het bleef tot 12-6 voorop, maar eens dat de bezoe kers goededraai vonden, stond er een 16-22 op het bord aan de 8e minuut. Luc Famaey de enige met een positieve shotpresta tie in de eerste helft kon tot de 11e minuut aan klampen tot 20-22 en aan het kwartier werd er nog een 30-31 genoteerd, maar het moeizaam en zonder lijn bij de thuis ploeg en de 38-41 rust stand kon nog alle kanten uit. In de tweede helft begon BCB met een kol- lektieve 7 op 8 en aan de 5e minuut stond Cabrita 46-56 achter. De thuis- aanval vond nooit de goede tegenzet op de goed gesloten verdedi ging van de Brusselaars, die een demonstratie gaf hoe men effektief in zone kan verdedigen. Voor Ca brita was infilteren prak tisch onmogelijk. En van halve afstand vlotte het niet goed. Het was nu Deprez, die de rol van Luc Famaey had overgeno men, maar één afwerker die de routine en precies heid van BCB was te wei nig, en de thuisploeg bij het uitvallen voor 5 fou ten van Deprez met een 69-70 tussenscore defini tief de rol moest lossen. Tijdens de match kwam het tot uiting dat Cabrita de kracht, de cohesie en de inzet mist om echt voor de overwinning te kampen en dat in de spe lerskern niet alles koek en ei is kon men merken uit het feit dat coach Van de Put twee spelers Van de Velde en Moens, vrijwil lig op de bank liet. Dit had wel zijn gevolgen op het wedstrijdverloop. Op een bepaald moment re bound te kort en zeker een afwerker te weinig op de vleugel. Anderzijds moeten we wel beamen dat om resultaten te ha len alle spelers aan het zelfde eind moeten trek ken, maar er bestaat ook iets als autoriteit van de coach, dit hebben we spijtig genoeg nog niet bij trainer Van de Put ont dekt, die meermaals teke nen van paniekerigheid en radeloosheid toont, zeker niet de goede ei genschappen om een ploeg te helpen winnen. Punten: Coene 4-4, Fa maey 18-5, Hollants 6-4, Filip Van Hassel 6-9, Van Damme 0-2, Deprez 4-14. BENO De Collegeploeg leed nu ook buitenshuis de ne derlaag. In de zaal te Ou denaarde, waar de ande re medeleider Haantjes zóndagnamiddag aan het kortste eind trok, kon He maco in de daaropvol gende match de kracht niet opbrengen om zich alleen aan de leiding te hijsen. Coach Versmessen moest het nog maar eens doen zonder Hans Wij- nendaele en dit maakt het verschil in de eind stand wel uit. Wijnendae- le had de laatste wedstrij den de goede konditie en die handicap werd te fel aangevoeld in de match te Eine. Of er bij Hemaco bittere tranen om de nederlaag geweend werden, is een andere zaak. Goede wed strijden spelen en zich als een sterke outsider op werken in eerste provin ciaal is het streefdoel, maar een promotie naar hogere daar schijnt men in brede kringen niet zo zeer voor te vinden. Tegen Eine kwam Hema co nooit aan zijn trekken en via 13-6 kwam het na 10 minuten op een 19-10 achterstand en aan de rust 38-23 was het verdict al gevallen. Na 5 minuten in de tweede helft stond er reeds een twintiger op het bord (49-28). Onder impuls van Verhas - Fran- saer - Van Nuffel werd het verschil verkleind tot 64-49 op 5 minuten van het slot maar verder ge raakte men niet. Punten: Hemaco: Verhas 24, Jan Verhelst 2, Fran- saer 19, Van Nuffel 14, Bert Verhelst 2, Van Lembergen 1. BENO 1e provinciaal vrouwen Robac Grembergen - Haantjes Leuregem 45-41 Geen overtuigende pres tatie van de Robac meis jes, die na een barslechte eerste helft met een wei nig goeds voorspellende 18-29 tussenscore af sloot. Na een 9-9 aan de 4de minuut liepen de be zoekers langs Van der Meiren. 19 punten uit tot 14-21. De thuisploeg kon langs Serraris aan de 18e minuut wel milderen tot 18-21, maar die inspan ning werd niet tot de rust volgehouden. In de tweede helft sloot hetthuisvijftal zijn verde diging beter, maar na 3 minuten met 18-33 waren de winstkansen van Ro bac uiterst klein gewor den. De echte wending kwam er tussen de 8e minuut met 29-39 en de 19e minuut met 45-39. Een ontketend Robac plaatste een 16-0 en Ser raris, die naar haar eigen zeggen nog veel miste, kreeg hulp van Nelis en Vermeire en liet dit voor deel niet meer uit de hand gaan. Punten: Nelis 2-6, Var der Kelen 0-0, De Bock 2- 0, Ost 0-0, Verschelden 0 0, Vermeire 2-11, Serraris •10-10, Heirwegh 2-0. BENC 2e provinciaal Bavo Moerzeke - Melle 75-82 1e Provinciaal Panters Baasrode - St.-Niklase 105-84 Geen probleem voor de rust nog enigszins milde ren tot 50-44. In de twee de helft vertrok Panters opnieuw snel en aan de 3e minuut was het ver schil opnieuw tot 61-48 opgelopen. De inspan- De Moerzeekse formatie van coach Louis Coppens heeft inhoud genoeg om in tweede provinciaal een betere rol te vervullen dan de laatste plaats die het momenteel bekleedt. Door de overwinning van Lede bij Rubac heeft Moerzeke nu reeds 4 punten achterstand op de Leeuwerik ploeg en kan Bavo nu stilaan gaan denken op een terugkeer naar 3e provinciaal. Met klasrijke elementen als Van Riet, Van Looi, Van Houtte is dit wel een spij tige vaststelling. Tegen Melle werd de thuisploeg geklopt door de routine van de broers Van der Sypt. Yvan kreeg vanop de oost te veel vrij heid en scoorde 40 van de 82 punten. Rene Van der Sypt glipte op de moeilijke momenten een paar keer op fastbreak door de Moerzeekse af weer en samen met snel le gerichte arbitrage wa ren dit in de slotminuten de doorslaggevende ele menten die de thuisne derlaag bepaalden. On danks het verzet van Van Looi en Colman hadden de bezoekers aan de rust een 39-48 voorsprong kunnen nemen. Na 43-54 aan de 5de minuut, wan neer Moerzeke op halve afstand faalde, kwam er een remonte, hoofdzake lijk ingegeven door tem po versnellingen van Van Hautte, die te veel als eenzame afwerker stond en zijn inspanning aan de 15e minuut bij 69-73 defi nitief zag afknakken. Punten: Van Riet 6-4, Van Looi 15-8, Van Haute 0- 14, Claessens 2-2, Van Broeckx 2-0, Raemdonck 0-4, De Munck 0-2. BENO thuisploeg die met een snelle start aan de 3e mi nuut reeds een 10-0 voor- Spreng telde en hierdoor waren de Waaslanders onmiddellijk op achter volgen aangewezen. In de eerste helft had Pan ters een postspeler in zijn rangen, waar de bezoe kers geen vat op kregen. Cois Dierick was niet te stoppen in zijn insnijbe- wegingen vanop de post en met af en toe tipin demonstreerde hij zijn goede timing. Hij scoor de in de eerste helft 27 punten en kwam tot een totaal van 42. Het was voor St.-Niklase dan ook moeilijk een terugkeer te bewerken. Willaert en Dhaen konden aan de 1 owsr - vs KS 32-/1 ninqen van de broers *,un' tot de v#r',ee'<"nfl sprekende overwinning wig Van der Borght aan ^atiiiiipr on ne Ponrtoro te9an d© leiders van Dendermonde, en Breydelboys, de klap gehouden werd. waren onvoldoende om zi'n The Tower-b°Vs er nu ook ln geslaagd Patro Door de uitschakeling de snelle doorbraken van Ve'"ke-de huidige leider een hak te zetten. Als zij van de twee topschut- De Beule op te vanqen op d,e e,an vo,9ende week verder doen, mag men ters, ging de stand Punten- Baasrode- Die- verwachten dat B.B.C. Dendermonde, hun komende slechts traag omhoog, riek 27-15 De Beule 0-12 te9enstrever' eenzelfde lot zal beschoren zijn. Een The Tower bleek van dan Van den Broeck 3-4 Ver- overw'nnin9 tegen de jongens van Piron zou alleen af reeds het beste tak- zijde wac de scoremachi- de kompetitie ten goede komen. tisch stramien te spelen, ne, alias Dirk De Schaep- te dan ook uit alle hoe ken. Met 17 punten in de tweede periode, kon hij echter niet verhindern, dat The Tower ruim weg liep van zijn tegenstrever. Want ook aan de andere meersch 4-6, Colpin 6-6, Geert Moens 8-8, Ste- Doch afwachten maar. vens 2-0, Coeckelbergh 0- Dat Velzeke het zwaar 4. zou krijgen te Aalst, was St.-Niklase: G. Sauviller wel te vermoeden, doch 8-10, Martin Sauviller 6-8, aan dergelijke klopping Dhaen 10-4, Willaert 11- had zelfs de meest pessi- 10, Vanderlinden 5-0, De mistische Zottegemse Poortere 4-8. aanhangers niet gedacht. BENO Het werd een gelijkop- gaande partij in de aan- vangsminuten. Beide ploegen speelden man scoorde geregeld van on- dryver op gang geko- men. Hij deed nog beter dan zijn vis-è-vis der de ring. De Velzeke- naren geraakten maar vpwiuvil IIIGM i voor manverdediging, d® lokale zone, en bracht 20 punten achter met enerzijds Dirk De ^un afstandsschots vie- zijn naam in deze perio- Schaepdryver stevig in 'en steeds 'n de armen de ban van P. Van Ros- van een overbeterlijk duo de. Wel dient vermeld dat hij flinke steun kreeg van sem en anderzijds Tem merman, die door Lud- Labaye-De Troyer. Eerst Goossens, die in de aan B.B.C. Erembodegem - B.B.C. Eksaarde 78-50 Na een inaktiviteit van pen, kon zij onmogelijk zes weken, wegens bek- een al even zwak prester- kenletsel is Eddy De Wolf end Eksaarde van zich af terug in de Erembode- schudden. Bij de rust no- Dat de wedstrijd tegen Wapper er een met grote spanning zou worden, zegden we reeds vorige week. Feniks opende de score langs Patrick Mees, na een fout van Roger Mar ien. Meteen was de wed strijd begonnen. Een erg boeiende eerste helft toonde ons twee gelij kwaardige ploegen. Wat Wapper ook pro beerde, het luktè er niet in om voorsprong te ne men op Feniks. Het kon zelfs moeizaam op gelijke hoogte komen. Dat lukte dan wel in de 5e minuut. Feniks speelde zoals we dat graag zien. Zeker van zichzelf en zijn mogelij kheden. Vooral de Fe niksverdediging sloot als een bus. Wapper was, en Feniks ook, dan ook blij dat het kon gaan rusten met 19-19 cijfers. De tweede helft was een ander paar mouwen. Zo zelfzeker dat Feniks was in de eerste helft, zo on zeker was het na de koffie. Halfweg die tweede helft liep Wapper, eerder mak kelijk, uit tot 34-25. Feniks begon te missen, slechte passes te geven... Het ge loofde blijkbaar niet meer dat het kon. En het kon, daar zijn we zeker van. Ook in de verdediging draaide het niet meer. Hermans René mocht met een regelmaat rustig doelen onder de ring. Ging het niet van de eer ste keer? Een tweede, zelfs een derde keer mocht hij proberen. Coach Willems van Fe niks probeerde het dan met een press tegen het pressende Wapper. Het mocht niet baten. Feniks begon meer te knoeien en tekende hierdoor zijn eigen vonnis. Het verloor de wedstrijd op een eerder spijtige manier. Het was erg goed begonnen. We willen nog opmerken dat we meerdere malen onze ogen moesten slui ten voor al te ruw spel. Het was schering en in slag te zien hoe spelers uit hun wagen werden gereden. Vooral de spe lers van Wapper dachten eerder in een rodeo te zitten dan een baske twedstrijd. Als scheids rechter is het niet makke lijk om zo'n wedstrijd te arbiteren. Wat moet en wat mag men niet bla zen? Toch zou men iets strenger moeten optre den tegen zulk bruut spel. Feniks speelt nu zondag een oefenwedstrijd tegen Hermes Hoeilaart. Af spraak om 16 uur in de lokale sporthal. gemse ploeg versche nen. Het resultaat was onmiddellijk merkbaar. De ploeg, die de laatste weken zonder zelfver trouwen speelde, na het teerde men dan ook een gevleide 31-27 stand. On middellijk na de rust kreeg Eksaarde een zwa re klap te verduren. Hun beste speler Destenay, verlies van haar toppion, diende gekwetst het veld is weer zichzelf gewor- te verlaten en één minuut den. In de eerste helft, die later verdween ook coach Carlos Corthals, Schatteman van het to- aanvatte zonder Eddy De neel, met foutenlast, zo- Wolf, uit voorzichtigheid, dat de gastheren reeds was de thuisploeg weer na 21' spel gehalveerd even zwak als de vorige waren. Aan de andere zij- weken. Met een 14 op 45 de begroetten we dan het shot en 4 op 10 vrijwor- opgemerkt wederoptre- den van Eddy De Wolf. Slechts aan de rust inge komen, voor een weer onkennelijke Bert Van Liedekerke, scoorde hij in minder dan 13' 14 pun ten. Een prestatie welis waar, maar het hoofdfeit van de uiteindelijke over winning lag in het feit, dat de mentaliteit van de rest van het Erembo- dems vijftal onmiddellijk positief omsloeg. Met de inbreng van De Wolf, be gon de ganse lokale ploeg goed te draaien. De negatieve balans uit de eerste helft werd wegge veegd en omgezet in een behoorlijk shot (36 op 82). Eksaarde, die het met zijn reservemateriaal ook na 14' kon The Tower een eerste keer toeslaan. 1 Coach Ronny Vieillefon had Temmerman 1/7 naar de bank geroepen en Labaye scoorde met de regelmaat van de klok. Met een 5 op 8 en 2 op 2 met kon rooien, egde vrijwo hij aanPde z'c al.v'"9 b|j hat lokaf basis van de 42-33 voor- overwicht neer envia 38- aan de To9™6 rü Pa"° Velzeke, dat zich naar 48-29 en 55-36 bij de b|ijkbaar niet bij de zaken 10. Erembodegem, dat wou neerleggen, begon nu een paar weken rust- voorzichtig in verdedi- knjgt, heeft voldoende ging 2_v2 zo en met tijd om zich zowel op Temmerman terug op mentaal als taktisch vlak het ve,d Temmerman. te herzetten, om de te- dje blijkbaar de opdracht rugronde succesvol af te medegekregen had, om ronden. Laten wij met hen hopen, dat het titel- debat nog niet afgelopen is. BBC Erembodegem: Bert Van Liedekerke 5,Willy De Mangeleer 17, Peter Praet 14, Guy Cobbaert 10, Ivan Triest 12, Serge V.D. Burght 6 en Eddy De Wolf 14. A.V.H. proberen te scoren, shot- vallende rebound, vriend en tegenstrever kansloos liet en regelmatig af rondde. B.B.C. The Tower: 37 op 87 en 19 op 25 v.w.: Luc De Troyer 10, Dirk De Schaepdryver 26, Goossens 21, Ludwig Van der Borght 12, Her man Labaye 15 en Luc Brys 9. Patro Velzeke: 27 op 91 en 15 op 19 v.w.: Van Rossem R. 2, Van Ros- sem P. 16, De Lange 15, Temmerman 19, Van Melckenbeeck 10 en KeerstQk 9. A.V.H. Houtland Torhout - Hermes 68-96 Met een experimente rend Houtland dat slechts halfweg de rang schikking bengelt bleef Hermes slechts tot 10-12 in ware konkurrentie. Wanneer pivot Oelbrandt onder de ringen onhoud baar bleek plaatste Her mes een 0-10 en meteen zat er vuur in de wed strijd. Moorthamer hield zich bezig met Delvin- cquiere en kon verdedi gend op een knalpresta tie terugblikken. Dit al lemaal resulteerde in 30- 53 rustcijfers. Na de her vatting bleken de West vlamingen enkel hun goede wil in de weeg schaal te kunnen werpen want Oelbrandt was on houdbaar en aile ballen die hij moest verwerken waren punten op het scorebord. Verdiende ze ge van Hermes dat nog steeds op de hielen van Decor Merksem en Schelde volgt. Punten Hermes Oel brandt 23-17 - De Key- zer 10-6 - Moorthamer 6- 4 - Rillaert 8-2 - Van Hoeyweghen 4-6 - Van den Berghe 0-4. Houtland Delvincquière 2-12 - Van Eenooghe 10- 10 - Van Nieuwenborg 6-4 - Haeck 2-0 - Hou wen 2-8 - Storms 4-2. WEGA Were Di - Wasocub 76-118 In de vierpuntenwedstrijd waar heel veel van werd verwacht zijn vooral de toeschouwers bedrogen uitgekomen. De thuis ploeg zonder Andr. Aerts kon slechts 10 minuten stand houden 18-20 maar moest dan een 0-10 slik ken van Wasocub dat langs Kinders-Van den Bossche onhoudbaar bleek. Luk Aerts in een mop perdag kon zijn ploeg niet naar een betere prestatie optillen en bij de rust was de wedstrijd al gespeeld 33-58. Toen de bezoekers ook de 2de helft doordrukten was er bij Gill and J niemand die het roer in handen kon nemen om voor een degelijk verweer te zor gen. Coach Van Hecke schakelde naar het einde bij 66-110 stand al zijn invallers in en hiervan profiteerde Wilfried Aerts nog om zijn puntentotaal even aan te dikken. Punten Were di Marin 10-8 - Verbeke 7-10 - Aerts Luk 9-10 - Verbrae- ken 4-2 - Aerts W. 2-14 - De Brandt 1-0. Wasocub Gerlo 12-6 - Waterschoot 8-4 - Kinders 16-16 - V. den Bossche 18-8 - Win- dey 2-8 - De Geest 2-8 - Colman 0-8 - Hofman 0- 2. WEGA Het tetss éénriehtingsbasket tijdens de derby Tissac Sint- niklaas - Wasocub (76-118)(dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 31