GENTENAARS TE STERK OP HET Basketkalender GEMISTE STRAF SCHOP RIJP VOOR AFDALING GEMAKKELIJKE BIESEMAN WINT DUEL ONKANS DOORSLECHTE THUISPLOEG Ut UITBATERS 32 - 14.12. 1979 - UeVOOfpöSt Breydelboys - Dendermonde 82-92 Dp een terrein dat voor aeide ploegen vreemd Nas (rekreatieoord De Ster) werd een vierpun tenwedstrijd voor promo tie gespeeld. Breydel- boys zonder de nog steeds gekwetste Maes bleek de eerste helft met press en manverdediging de meest gevaarlijke partij. Kwam er weinig verschil op het score bord dan was dit door het goed presteren van pivot Van Leemput die menig rebound in de aanval in doelpunten om zette. Bij de thuisploeg bleken Bonnaerens- D'Hooghe de spelbepa- lende figuren maar de vleugelspelers van Brey- delboys bleken steriel. Via 26-26 bleven beide ploegen aan elkaar ge waagd en bij de rust 49- 49 was er nog niets ge zegd. Dendermonde dat al in foutennood verkeerde had Piron wijselijk naar de bank gehaald en in valler Vermeulen deed wat hij kon om zijn ploeg in koers te houden. De inbreng van de Dender- mondse spelverdeler bracht weer rust in de ploeg. Goossens werd met een box-and-one uit de match gehouden maar Bieseman won nu op schitterende wijze de wedstrijd in verdedi ging en aanval. Hij kon rekenen op springveer Van Leemput die vriend en tegenstander verbaas de en meteen was een beslissende kloof ge maakt. Breydelboys ver loor Bonnaerens voor fouten en kon tegen een rustig Dendermonde geen vuist meer maken. Punten Breydelboys Vonck 4 p. - Persiau 8 p. - Bonnaerens 28 p. - Pauwels 9 p. - Van Dam me 8 p. - D'Hooghe 22 p. - Van Gerrewey 3 p. Dendermonde Goossens 17 p. - Biese man 27 p. - De Cock 14 p. - Vermeulen 2 p. - Pi ron 4 p. - Van Leemput 29 p. WEGA Gentson - Eenhoorn Bazel 132 - 75 Zonder Van Renterghem bleek Bazel een te zwak ke tegenstander en al hoewel de Gentenaars zonder Trouvé in het veld liepen was er tegen hun shotkracht geen kruid gewassen. T'Jonc- ke werd eenvoudig vrij gelaten met zijn moor dende afstandsworp en dit resulteerde in een 57- 33 ruststand. Na de her vatting verging het Ba zel van kwaad tot erger want niet alleen behaal den de Gentson-jongens een centuryscore langs de onhoudbare T'Joncke maar het werd een uit eindelijke monsterscore zodat Eenhoorn Bazel wellicht afhaakt in de strijd tegen de degrada tie. Punten Bazel Smet 8 p. - Toté 16 p. - Bolssens 11 p. - Pieters 12 p. - Verschooren 2 p. - Bor- graef 8 p. Gentson T'Joncke 43 p. - Vol- laert 16 p. - Vermeulen 4 p. - Acke 18 p. - Baete 6 p. - Timmerman 16 p. - Wijnakker 21 p. - Bon- tinck 8 p. WEGA. Scheldejeugd Temse - Grembergen 76-66 Tegen het statisch Grem bergen heeft Schelde jeugd Temse nooit het beste van zichzelf moe ten geven om twee pun ten rijker te worden. Was Chris De Pauw nooit zichzelf toch konden de scheepsbouwers halfweg uitlopen tot 37-30 langs een steengoede Gosse- lin. Na de hervatting kon Goossens wel voor pun ten zorgen voor een moedig Grembergen maar toch zat er meer pit in de thuisploeg die langs Ivo De Pauw aan de leiding bleef. De re- bounders van Temse V. Lombergen - Waltens - Muys hielden de lange jongens van Grember gen uit de zone en met een was Temse gemak kelijk winnaar. Na het verlies van Vel- zeke en Breydelboys, blijft Temse in de run voor mogelijke promotie en kan nog voor de ver rassing zorgen. Punten Scheldejeugd De Pauw Chris 12 p. - De Pauw Ivo 17 p. - De Pauw Guy 6 p. - Gosse- lin 20 p, - Muys 2 p. - V. Lombergen 14 p. - Wal tens 3 p. - Verspecht 2 P- Grembergen Straetman 14 p. - Mijs 10 p. - De Clerck 2 p. - Cuypers 10 p. - Goos sens 20 p. WEGA Dit wordt een moeiteloze korf voor Wasocub tegen Tissac Sint-N iklaas.( dw Vlierzele - BBC Lokeren 88-87 Voor de zoveelste maal dit seizoen is Lokeren huiswaarts gekeerd met een nederlaag van één punt. Of het nu onkans is of een gebrek aan on dervinding kunnen wij niet vaststellen, feit is dat Lokeren heel wat be ter kan dan de klasse ring laat vermoeden. Kwam De Meerleer deze keer wel aan zijn trekken dan bleef de ganse wed strijd een dubbeltje op zijn kant. De rustcijfers 47-48 brachten nog geen beslissing. Vlierzele kon zich optrekken aan een steengoede Van Trappen terwijl Lokeren kollektief beter presteerde. Coach Sonck v. Vlierzele (vroe ger coach bij Lokeren) haalde echter zijn slag thuis en hield de punten aan huis, zij het door on kans van de bezoekers die in de ultieme minu ten faalden. Punten Vlierzele Mar- coen 20 p. - Van Trap pen 36 p. - Poelman 10 p. - Lievens 2 p. Bonner 4 p. - Nevens 16 p. Lokeren Gerlo 11 p. - Van de Vijver 8 p. - De- nul 10 p. - Verdurmen 16 p. - Coppieters 8 p. - De Meerleer 22 p. -Cornelis 10 p. WEGA 1e afdeling mannen 20.30 u. (15.12) Okapi Aalst - Avanti Brugge 3e afdeling 20.30 u. (15.12) Oxaco - Hermes St.-Niklaas 4e afdeling A 20.30 u. (15.12) Tissac St.-Niklaas - Koekelare 20.30 u. (15.12) Eikenlo Eeklo - Cabrita Zele 18.00 u. Wasocub - B.C. Brussel 1e afdeling vrouwen 15.30 u. D.B.C. Aalst - Spartacus 1e provinciaal vrouwen 15.30 u. Aurora Zele - Vovka 11.00 u. Sipiba - Robac Grembergen 2e provinciaal 15.00 u. Akron Ronse - Leeuwerik Lede 10.30 u. Pfaff Beveren - L arne 1e provinciaal mannen 15.30 u. St.-Niklase - Eine 20.30 u. (15.12) Dole Bev en - Falco 11.00 u. Bavi Gent - Erpe- Mere 20.30 u. (15.12) Hemaco i >nd. - Eenh. Bazel 2e provinciaal A 20.00 u. The Tower Aalst Dendermonde 15.30 u. Scheldejeugd - f alle 18.30 u. Vlierzele - Grem ?rgen 11.00 u. Evergem - Breyc iboys 11.00 u. Bavo Moerzeke lubac Rupelmonde 11.00 u. Velzeke - Lede 3e provinciaal A 18.00 u. Cibo Zele - Haa! rt 11.00 u. Sportief Temse 'os Ronse 20.30 u. (15.12) Eksaardc Melsele 11.00 u. The Donalds - B igenhout Dole Beveren - Erpe Mere 88-84 Zonder De Burgraeve (reis) was het voor Do le uiterst gevaarlijk te moeten aantreden tegen underdog Erpe Mere. Amerikaan Spann start te op meer dan gewone wijze en liet 12-18 op het scorebord aantekenen. Een onrustig Dole was op achtervolging aange wezen en kon slechts na 15 minuten aansluiting krijgen 24-25. Toch bleef Mere de eerste helft op winst toen Van Cromp- hout van zijn bewaker e- ven vrijheid kreeg en halfweg noteerden wij 32-36 cijfers. De tweede helft kwam dan de jon ge Van Loo op de prop pen die naast hinkstap- springen ook knap in basketbal is. Hij plaatste zijn ploeg op 44-42 en toen Zonnekijn op snel heid Dole naar 57-50 cij fers bracht kwam er ken tering in de wedstrijd. Dole drukte door naar 67-58 maar weer kwam Van Cromphout in goede stelling en na 13 minu ten was alles te herdoen 67-66. Het was tenslotte Meire die vanop de vleu gel de beslissing bracht en samen met Van Loo moest Mere afhaken. Hoe Spann zich ook weerde het werd na 19 minuten 88-78 en een uitvriezende Smet leed wel nog driemaal balver lies maar dit kon de uit slag niet meer beïnvloe den. Punten Dole Meire 20 p. - Deyaert 6 p. - Zon nekijn 15 p. - Smet 15 p. - Van Puymbroeck 12 p. - Van Loo 18 p. Erpe Mere Callebaut 6 p. - Spann 38 p. - Van Cromphout 26 p. - De Kimpe 4 p. - Van Gijseghem 10 p. Voor Dole werd het een schitterende dag met ne derlagen van Haantjes en Hemaco, zodat de ploeg van coach Sloop op twee punten van de leiders nadert. WEGA. WATERPOLO 1e NATIONALE nog eens in de aanval, doch de tijd verstreek vooraleer er gevaar dreigde. Ook de laatste keer bracht de thuisploeg de bal op, maar de Wase jongens kregen hem niet tegen de netten. Een op rukkende Gentse ploeg speelde de piketspeler aan, en opnieuw had de en na een balwisseling sterker spelen, en werk- |oka)e verdediging geen voor de Gentse kooi kon te alleszins beter af dan verhaa! legen het eind- dige titelhouder Gentse Walter Daelman doelen, de thuisploeg. Ook een schot vi/ase bleef ech- Zwemvereniging. Ook dit Toen RudY Van Mieghem volgende aanval werd ter vechten voor de bal even later drie fouten door piketspeler Gode- maar tegen de Gentsé meekreeg, mocht zijn charle afgewerkt. 343 en p|oeg dje zjjn sterkste verdediger 45 sekonden opnieuw draaien. wedstrijd van het sei- op het droge. Bij Wase gaf men zich zoen spee|de. kwam de lange ervaring van het Wase speelde kalm rond, nog niet gewonnen: Ook thuisploeg toch wel ma- merendeel der spelers Wim Rombaut kon op- nu kon de thuisploeg turiteit te kort. De bezoe- zorgen ervoor dat GZV rukken en schoot van eerst oprukken, doch 'n kers kwamen nog aan 'n boven het Belgische po- dichtbij in. Een poging aanvallende fout leverde doelpunt toen D'Ooster- InuiArwUf. ..fi.ii.i. iron Walt Hoalmon \narr\ Unl..nn.^lnnl \inr\r voor linck hard en zuiver af- WZK - GVZ 3-10 Vorige zaterdag ontving Wase Zwemkring de hui jaar vormen de Gentse jongens de te kloppen ploeg. De talrijke inter nationalen en de jaren- lowereldje uitsteekt. Ook van Walt- Daelman werd balvoordeel op Geert Moens (Panters) scoort (Panters - Sint-Niklaas 105- 84)(wvc) het Wase ondervond klasseverschil, we mogen stellen dat de linck van ver besluiten eindcijfers wat zwaar uit- 3-3 na een periode, vielen voor de thuis ploeg. kon de bal echter vero veren en Godecharle o- Rubac - Lede 56-57 Trainer - coach Poppe was er het hart van in dat hij tegen de hek kensluiters uit Lede op eigen veld het onderspit moest delven. Rubac leidde twee seconden voor tijd nog met 56-55 en moest enkel de match urtvriezen om nipt te ze gevieren. Een ongelukki ge afstandsworp van Luc Godden ging echter naast en de alleenstaan de Van Driessche kon voor het affluiten de win nende korf maken. Een laatste discussie over de geldigheid van dit doel punt bracht geen aarde aan de dijk en Rubac moest toezien hoe Lede winnaar werd. Uiteinde lijk waren de rode lan taarndragers nog de bes ten over gans de match want bij de rust 30-35 zag het er reeds benard uit voor de thuisploeg. Rubac kan enkel de schorsing van Philippe Thuysbaert inroepen maar op eigen veld moesten zij toch be kwaam zijn deze handi cap te ondervanaen. Punten Rubac Thuys baert Thierry 11 p. - Ver schooren 27 p. - Godden L. 10 p. - Godden F. 2 p. - De Keersmaecker P- Lede Mertens 15 p. - Van Leu ven 2 p. - De Borger 4 p. - Schandevijl 2 p. - V. Driessche G. 6 p. - Van Driessche Hans 28 p. WEGA nog gestuit, en uit de te- Gent. Wase bleef echter drukte. hoewel genaanval kon D'Ooster- drukken, en schiep en- De eindstand was met- kele doelkansen, die een gekend Wase 3 - echter op keeper of Gentse 10. In de tweede periode doelhout strandden... pe reservenploegen wa- zorgde Wase voor het Ook Luc Heynderickx ren meer aan elkaar ge- De eerste balwisselingen eerste gevaar. Jan Fou- kwam enkele keren ge-waagd Gentse kwam waren voor WZK. Gentse bert knalde echter enke- past tussen. Uit straf- weliswaar tot 0-3, maar Ie keren op de Gentse worp kon Gent echter wase gaf een sterke re- keeper. Ook Luc Heyn- nogmaals scoren. De be- p|jek. Een minuut voor pende de stand. De vol- derickx werd enkele ke- zoekers wisten nu weer tijd was het nog 5-5 (Wa gende Wase aanval ging ren aan het werk gezet, het doel staan, en Go- se doelpunten van Fran- tot bij Wim Rombaut, die maar opnieuw speelde decharle was weer niet ky Lyssens (2 x), Dirk vanop 10 meter onhoud- de Wase keeper 'n ster- te stuiten. Wase ging wel Mestdagh, René Vercau- baar binnenknalde. ke partij. Toen Rudy Van zijn kans, maar het teren en Yves Wouters), Gentse schiep wel het Mieghem uit het water zwakke punt bleef de af- doch uit een man-meer gestuurd werd kon Gent- werking. Zo kon Erik situatie kon Gentse het se de man-meer situatie Smet alleen doorgaan, winnende doelpunt pu- benutten. Een volgende doch hij besloot van ren. doel. Na enkele gestuite aanval kwam bij Gode- dichtbij op de keeper. In De thuisploeg speelde pogingen kon hij Gentse charle, en die toonde de daaropvolgende fase zeker geen onverdien- weer op voorsprong zich opnieuw een ware liep hij een oogkwetsuur steiijke partij zaterdaga- Uu, goalgetter. op, en moest zich laten vond Mlts een betere a(. Gent ging nu toch wel vervangen... Gentse ging werkjng had Wase a||icW voor een juistere eind stand kunnen zorgen. Het waren vooral de rou tine en het spelinzicht v. de bezoekers die de ba lans deden doorslaan. Men heeft reeds een puntje op zak, doch de volgende wedstrijden zouden behoorlijke pun- tenwinst moeten opleve ren. Ook morgen moet normaliter de volle inzet aan de Parklaan blijven. Wase ontvangt Royal Swimming Club Meche- len. Wie het wil meema ken is welkom om 19 u. in het Stedelijk Zwem- üe dameswaterpoloploeg van Sint-Niklaas: veelbelovende speelsters, wanneer de grote ^a<^' doorbraak »?(dw) DM- Reserven: S.C. Lokeren - Berchem: 2-0 meeste gevaar, en speel de de kaart Godecharle, aartsgevaarlijk voor het brengen. Wase kombi- neerde ook niet slecht. De Lokerse reserven, een ploeg, die iedere week aan veranderingen on derhevig is, moest het aan huis opnemen tegen Berchem. Een Berchem, dat technisch sterk was. Zij combineerde zuiver en snel. Het eerste hal fuur bepaalde zij zelf het wedstrijdbeeld. Zij speel den offensief, waarbij de kleurling Reyna, de domi nerende spits was. Toen deze gekwetst, en later vervangen werd, boette het aanvalsspel van Be rchem veel van zijn kracht in. Ook in deze wedstrijd moesten we tot bijna aan de rust wachten, voora leer we een standswijzi ging constateerden. In de 38ste minuut belandde een hoekschop van Jan- soone bij Laroy, die bin nenkopte. (1-0). Berchem was geregeld gevaarlijk langs eerder genoemde Reyna, maar doelman Van Raemdonck was steeds ter plaatse. Rust stand 1-0. Het was slechts 10 minu ten in de tweede speel- Ift, toen Lokeren een icht kans kreeg om zijn orsprong te vergroten. x n Cauter rukt op, hij ikt af, maar de bal )kt de onderkant van deklat en valt buiten, larna de doelman de kon recupereren. In 34ste minuut in de ede helft brengt Tbbe de stand op 2-0 Dr Lokeren. Berchem, ondertussen zijn ^est productieve speler vervangen had, bleef aantrekkelijk voetbal spe len, maar zij waren niet meer écht gevaarlijk. In de 86ste minuut miste Lokeren de kans om op 3- 0 te komen. Spelleider Van Damme wees na een handspel aan de kant van Berchem onherroepelijk naar de elf-meter-stip. Van Veirdeghem gaat achter de bal staan. Multi-nationale fabrikant zoekt voor nieuw uniek keten - projekt in de verhuurmarkt Eigen inbreng slechts 1.000.000 BF S 1.500.000 BF, Voor alle inlichtingen schrijf met rel. DV san Bureel B

De Voorpost | 1979 | | pagina 32