Pardaf Kruibeke met allure Verrassende nederlaag voor Rapid - winst voor Sigivok <c i HADES WINT SPANNENDE ■Hl TOPWEDSTRIJD DE KAT VAN GALATASSARAY EINIG HOOGSTAAND VOLLEYBALKALENDER Nationaal herenvolleybal SPANNEND ADEC Dames winnen kapitale match i Tamsa - nil Blsswm 3-2 s Temse heeft na de nederlaag tegen Moeskroen heraan- popt met een spet- de overwinning te- let eveneens tweede ngschikte Tijl Bisse- Nochtans kon Ha- jach Veraert niet een volledig fitte g beschikken, alle jsuren van vorige fc waren nog steeds leheeld. irtij begon vrij even- ig (2-2). Beide ploe- lieten knappe staalt- volleybal bewon- Even konden de psbouwers een voorsprong ver- n (10-5) maar Bis- replikeerde gevat 1). Na enkele snelle isselingen kon Ha- leze set tot een goed brengen. (15-11) tweede herneming de Westvla mingen de thuisploeg met zeer moeilijke opsla gen (1-5). Slechts spora disch konden de roodwit ten iets inbrengen tegen de vernuftig spelende be zoekers. Naar het einde van deze set konden de Temseboys nog enige punten vergaren, doch verder dan 6-15 kwamen zij niet. Meteen hingen de bordjes in evenwicht. (2- 1). Tijl Bissegem ging in de derde spelbeurt op zijn élan verder, (0-5). Puntje bij puntje konden de Temsenaars aan hun achterstand knagen (8-8). Hades liep zelfs uit (13- 11) maar Bissegem ver dedigde zich met hand en tand. Na een uiterst span nende en bewogen eind- rush konden de Westvla mingen het laken naar zich toehalen: (13-15 - 1- 2). In de vierde set liet Hades niets aan het toeval over. De roodwitten van spon sor Janssens konden dra een komfortabele voor sprong laten noteren (9- 2). Harde aanvallen van De Bock en Bosmans wa ren onhoudbaar voor de bezoekers. Achteraan lie ten de Scheldezonen ech ter heel wat steken vallen zodat Tijl terug in de wedstrijd kwam (10-7). Dan vond Hades terug de juiste kadans. Met 14-10 op het bord moesten de roodwitten echter nog een volledige rotatie toe staan alvorens het ver lossende vijftiende punt te laten noteren: 15-10 (2- 2). Na een pauze van een tiental minuten werd ge start voor de vijfde en meteen ook beslissende set. Beide ploegen bleken terug fel aan elkaar ge waagd (2-2). Toen kon Hades enige punten voorsprong verwerven (7-3). Maar Tijl Bissegem gaf zich niet gewonnen. Stilaan maar zeker kwa men zij terug (8-8). Hades kon moeizaam enige punten uitlopen (10-8). Enkele fraaie bloks van Hörn en Claeys gaven de Temsenaars een goede uitgangspositie; 13-9. Een prachtige opslag van Hörn gevolgd door een geslaagde blok van Bos man stelde een einde aan deze spannende partij. (15-9). Door deze nieuwe overwinning blijft Hades de naaste achtervolger van leider HVC Zottegem. Voor de verplaatsing naar Kuurne hoopt coach Veraert terug over een volledig fitte ploeg te kunnen beschikken. VANAMO Tijdens de laatste set tvas de koncentratie van landers zoek zodat de Waaltjes het haalden.(Ri De Hadesreserven verlo- NikU,a,-S,r*ing 2-3)(iv) ren hun wedstrijd met 1- 2. de Waas- 'apid Sint- De eerste ronde van de Europese ontmoeting voor bekerhouders zullen de Temse dames, bestuur en supporters met gauw vergeten. De jongste weken met de nakende ontmoeting tegen de ploeg met een naam die de mond goed vult, leefde iedere Temse naar intiem mee met de club van de Temse dames. De poort voor Europees volleybal ging voor de Scheldegemeente wagenwijd open. Zelden had men in Temse zo'n hoge top op sportief vlak gescheerd. Voor veertien dagen waren we toevallig getuige van een gesprek tussen twee voUeybalfans: Gaat gij ook mee naar Turkije'Ja, ja, zo'n gelegenheid laat ik niet liggen, misschien krijg ik daar anders nooit meer de kans voor. Mijn tante Germaine en nonkel F ons gaan ook mee. Wij hebben ons al een woorden boek ske gekocht, maar de F ons is nog erger, die volgt een cursus Turks voor het geval hij in Is tanboel moest verloren lopen. Tante Germaine heeft hem anders al gezegd dat hij haar niet alleen mag laten want zij betrouwt dat ginder niet goed.» Waarom gaat zij dan mee?» 'Zij wil in haar leven ook eens een verre reis maken, vroeger werd dat zo niet gedaan, en nu men in Temse een voUeybalploeg heeft die in Turkije gaat spelen wil zij ook wel eens vliegen en het nuttige aan het sportieve koppelen.» *En als Temse hun thuiswedstrijd verliest, gaat gij dan ook mee?» *Jong, ten eerste de Temse dames verliezen hier niet en ten tweede wij reizen om te leren». Iedere volleybalminded Temsenaar sprak trouwens over het Europees duel. Naarmate de dag naderde van de thuiswedstrijd in de sporthal van Tie Ir ode konden reeds heel wat fans hun ticket tonen. Ieder wilde zeker zijn van een plaats. Zaterdagavond, het verwachte moment naderde... Mensen sloten zich bij elkaar aan voor de deur van de sporthal. Reikhalzend vroeg een aanschuivende in de rij waar de Turkse speelsters waren. Schert send kreeg hij een antwoord van een eveneens schouderduwend en op de tenen staand supporter: *Daar». Doelend op een kat, die langs de benen scheerde. Die man kon echter gelijk hebben want Galatassaray had inderdaad haar kat gestuurd. k Nieuwkerken groeit naar de goede konditie.(dw) Lokeren - Zottegem 0-3 zijn, en samen met de pakweg zestig jorters, ontgoocheld Lokerse sporthal gegaan. Na een par- volleybal waarbij de jiie fasen erg schaars ien. Bij de thuisploeg krt het niet te best fr: getuige daarvan drie opeenvolgende lerlagen en een aantal i gezichten op de jk. Maar ook Zottegem ■zich allesbehalve als (er opmerken: of was l zijn taktiek de thuis- èg eerst te laten ko- fi, zelfs heel wat voor- bng te laten opbou- fi en dan ongenadig te slaan? Real Testa (rok met Dehaene en imdonck in de basis- i en liet De Maes- ialck en V. Coocke op ibank. Peilend naar de lenen van deze opstel- kwamen we te weten I beide bankzitters in voorbije weken niet Ie training waren ver- schenen en de discipline eist dat de jongeren die zich totaal inzetten, miet voor gevestigde waarden moeten buigen. Een theorie die steek houdt, vatbaar voor kritiek maar voer voor de interne Lo kerse keuken. Feit is, dat beide jongeren het er erg goed vanaf brachten en door hun totaal-inzet nog wat vaart brachten in een statisch en loom Lokeren. Testa begon nochtans vrij goed aan de wed strijd: een goed anticipe rende De Cae samen met een 'rommelend' Zotte gem zorgden voor een 8- 3 stand. Tot 10-8 kon Tes ta de schijn wekken dat ze de leider een pad in de korf zouden zetten maar eens het bezoekend team onder stoom, was er geen houden meer aan: het moest echter het on derste uit de kan niet ha len om een ontredderd en stilgevallen Lokeren er onder te houden (10-15). Zelfde spelbeeld in de tweede beurt: Testa nam afstand van zijn tegen stander (5-2, 7-3) die speltechnisch niet zo sterk leek. Bij 9-10 echter liep het weerom mis bij de lokalen: Zottegem drukte het gaspedaal wat dieper in en liet een twee de setwinst noteren (9- 15). In het begin van de laat ste herneming liet Zotte gem wat bewonderen van zijn talent: 0-2 maar Lokeren liet niet begaan: een keurige opbouw, een verzorgde aanval zorgde voor de terugkeer en zelfs voorsprong (6-3). Als late sinterklaas ver viel men in hetzelfde eu vel als de vorige sets: punten werden zo maar ten geschenke gegeven door velerlei misverstan den (6-8, 7-13). Bij 7-14 hield Zottegem er de spanning in: het kon maar niet uitmaken en daarvan maakte Lokeren Toch wel enige conster natie bij het vernemen van Rapid's eerste thuis nederlaag: 2-3 tegen het Waalse ploegje Seraing, aan huis voor alle ploe gen een boeman maar uit toch wel geen dooddoe ner. Maar dat zeg je best niet tegen de mensen van Rapid want zij heb ben aan den lijve onder vonden hoe een bijzon der snel spelend Seraing roet in het lokale eten kwam gooien. Meteen tuimelt Rapid naar de vijfde plaats in de rang schikking, in een kransje van 5 6 ploegen op één punt gescheiden achter het ongenaakbare Zon hoven. Rapid vond aan vankelijk geen antwoord op het snel en sterk spel van Seraing zodat de be zoekers konstant op een kleine voorsprong kon den spelen. De lokalen bleven wel aanklampen maar kwamen uiteinde lijk iets te kort (13-15). In set twee kwamen de lo kalen meer aan bod; de recepties en meteen ook de spelverdeling verliep heel wat vlotter zodat de score in evenwicht kwam (15-13). De weg naar een zege leek geëffend na de derde set: via 10-3 kwam er een gemakkelijke set zege (15-7) temeer Se raing de indruk gaf er fy sisch door te zitten. Niets was minder waar. Enkele geslaagde wissels vijzel den het bezoekend mo reel weer op en Seraing kwam vanaf de vierde set terug in de wedstrijd. En hoel Het versloeg niet all een de lokalen met 10-15 maar in de beslissende vijfde set teerde het voortdurend op zijn voor sprong en besloot de set in zijn voordeel, vooral op basis van enkele goe de services (11-15). Elke dag is dezelfde niet, en daar moet Rapid zich maar mee troosten; het leverde een niet zo'n bes te partij of was Seraing zoveel beter! Bij Sigivok St. Gillis- Waas heeft men het goe de ritme te pakken: zon der opvallende dingen te presteren, houdt de ploeg zich, door hier en daar een zege mee te pik ken, midden van de rang schikking. Het doet goed voor het moreel en het zelfvertrouwen van de spelers en dit was duide lijk te merken in de begin- set waar Veurne, gestart als topfavoriet maar vrij snel gedegradeerd tot gewoon meelopertje, niet eens in de wedstrijd verscheen en een 15-0 kreeg aangeboden. Ge waarschuwd voor over dreven onderschatting van de tegenstande beurt vrij veel als e: ginset vlot gew. ...en wordt) waar de winnende ploeg dikwijls stil valt, leek de lokale ploeg deze nuttige wenk in de wirïu te slaan. 0-8. Gelukkig herpakte de thuisploeg zich nog bijtijds om in extremis met 16-14 te ze gevieren. In de slotset kende Veurne een nieu we zwakke periode en had Sigivok helemaal geen moeite met de ver slagen Westvlamingen (15-6). Goede verrichting van de blauw-witten die bewezen hebben op weg te zijn naar de bovenste helft van de klassering. gebruik om wat puntjes te vergaren maar meer dan 11 kreeg het niet van de bezoekers (11-15). Een ontgoocheld Testa, waar D. Loyez nog ver verwij derd is van zijn vorm van enkele jaren terug (of is die nog weggelegd voor hem?) kreeg meteen de derde opeenvolgende nederlaag te slikken. Het zal moeten beteren want de rode lantaarn is niet zo ver meer uit zicht. hb Asub Temse Volleybal 3-2 Ontgoocheld over de gang van zaken op Euro pees vlak, had Temse echter geen tijd om daai lang bij stil te staan. Zon dag werd immers naar Brussel afgereisd om Asub te bekampen. Asub is een ploeg waartegen Temse het steeds moei lijk heeft. Asub doet het bovendien dit seizoen erg knap en prijkt naast Hermes bij de top. Dat beide steeds sterk aan elkaar gewaagd wa- (leren 1ste provinciale 15-12 16.15 Kang. Aalst - Geraardsbergen Ï5-12 20.00 St. Niklaas - Moerbeke |5-12 19.30 Temse - Bazel 15-12 17.00 Destelbergen - V.K. Aalst Heren 2de provinciale A 6-12 18.00 Kalken - Steendorp 5-12 19.00 De Klinge - Kruibeke 15-12 16.00 Elversele - Zele 15-12 19.00 Eeklo - Stekene 15-12 19.00 Zomergem - Lovendegem 15-12 19.00 Baasrode - Nieuwkerken Heren 2de provinciale B 16-12 19.00 Belsele - St. Amandsberg 16-12 20.00 Wachtebeke - Zelzate 15-12 17.30 Aalter - Dendermonde 15-12 18.30 Gent - Evergem 15-12 19.30 Kallo - Kruibeke 16-12 10.30 Zele - Kemzeke Heren 4de provinciale A 16-12 15.00 Oudegem - Ur>fstade 16-12 10.30 Aaigem - Schenow 16-12 10.30 Meerbeke - Hemelveeroc^. 16-12 19.00 Overboelare - Aalst jun. 16-12 15.00 Denderhoutem - Berlare Heren 4de provinciale D 15-12 15.00 Melsele - Sinaai 15-12 16.00 Temse II - Eksaarde 15-12 19.00 Waasmunster - St. Pauwels 15-12 10.30 Lokeren II - St. Gillis-Waas Dames 2de provinciale A 16-12 17.00 Dendermonde - Aalter 15-12 19.00 De Klinge - Zelzate 15-12 16.00 Bazel - Lokeren 15-12 16.00 Maldegem - Moerbeke 16-12 10.30 Ursel - A. Waarschoot 15-12 16.00 Baasrode - Zele Dames 3de provinciale A 15-12 15.00 Lede - Merelbeke II 15-12 16.15 Aalst - Geraardsbergen 15-12 15.00 Ninove - Lebbeke 16-12 10.30 Oudegem - Herzele II Dames 3de provinciale B 16-12 10.30 Melsele - L. St. Niklaas 16-12 10.30 Nieuwkerken - Temse II 16-12 15.00 H. Temse - Eksaarde 15-12 16.00 V. St. Niklaas - Stekene II 15-12 15.00 Kruibeke II - Kemzeke ren kwam duidelijk aan bod in de eerste set die door de thuisspeelsters met 15-13 werd ge wonnen. Temse kon de tweede set voor zijn rekening nemen met 11-15. Asub kon ech ter een mooie positie ver werven door de derde set met 15-9 te winnen. Tem se was weer op achter volgen aangewezen maar knapte dat karweit je op zoals van een beker houder mag verwacht worden. Met 7-15 werd Asub teruggeslagen. De beslissende set kon Tem se haar 4-1 achterstand goed maken tot 4-4. Op dat cruciale moment ging de ref naar dromenland en nam beslissingen waarbij Temse het hard te verduren kreeg. Temse trok dan ook aan het kortste eind en ver loor met 15-11 (3-2). Achteraf kon Asub zich echter beter uitlaten met de toegevingen van de ref in hun voordeel, maar dat bracht geen wijziging in score. Woensdagavond staat Temse tegenover VOG. Rustige zondag voer de heren Een doorgaans sterk ge speelde partij door de Adec-jongens welke alleen een stilvallen kenden half weg de tweede set. Setstan den: 7-15. 10-15 en 3-15. Onbegrijpelijk dat dit Kal ken slechts met 3-2 verloor op leider Kruibeke en er voor stond met 0-2. Voor de jaarwisseling restten er ons nog twee wedstrijden. Het is vrij wel nu al duidelijk dat Pardaf Kruibeke onze best geplaatste Wase vertenwoordiger zal zijn! In een vrij begeesterde partij liet het Peer, zijn tegenstander, kansloos (3-0) terwijl Sinda St. Ni klaas van zijn pluimen liet te Mechelen (3-1). Over ASterix Kieldrecht bleek de jongste prestatie de bevestiging te zijn van een nu reeds mislukt sei zoen (3-0 verlies tegen Helchteren). In Kruibeke heeft men er een handje van weg om alle ploegen met lege handen huis waarts te sturen: het klei ne zaaltje en de hevige aanmoedigngen van het steeds maar groeiend supporterslegioen k zijn daat zeker niet vreemd aan! Maar dan nog, de speelsters moeten het op het terrein toch maar be wijzen! En dat deden ze jongstleden zaterdag ze ker! Zij presteerden, in een zeer spannende ont moeting, fraai werk tegen een zeer snelle en mobie le Limburgse tegenstan der! Voor wisselspeelster A. Van De Velde, vorig seizoen nog in de basis zes, die de gekwetste R. De Droog verving, werd het een leuke avond; zij droeg immers in grote mate bij tot dit verdiend succes. Het begin van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg: via uitstekende blokvorming en nog nooit geziene aanval brachten zij in geen tijd de stand op 9-3 en 10-6. Vruchteloos zo- che men daarna naar eni ge cohesie wat Peer toe liet de bakens te verzet ten (12-13); maar dit had te veel gevergd van hun krachtenpotentiee! (15- 13). In de tweede set hield Pardaf het roer geld in handen, het contro leerde op een waardige wijze de wedstrijd wat re sulteerde in een 15-7 set zege. Aanvankelijk ver liep de slotset gelijk op (5-4) maar een plotse rit meversnelling dwong Peer bijna op de knieën (10-5). Pardaf bleef dan hangen', slaagde er niet één keer meer in te sco ren gedurende acht rota ties (10-13) maar herwon zijn vertrouwen door de enorme stimulans van zijn spionkop (15-13) na een uitstekende en span nende partij, propaganda voor de volleybalsport. Minder schitterend brachten onze andere ploegen het er vanaf: Sinda kende een slechte dag te Mechelen. Het gaf de thuisploeg degelijke repliek maar het was niet de ploeg van de laatste weken; een typische dag dat alle geluk voor de an deren weggelegd was en Sinda niets meeval ken de. Het kleine zaaltje (te vergelijken met dit van Kruibeke) heeft mee aa^ de basis gelegen 'an d verlies (gelukkig vor Sinda verdwijnen gend seizoen die rT-' zaaltjes?). Els Veie-'-- sen ontbrak aan c zijde wegens exar» de arbitrage vond oer bij de bezoekers rondi slecht: helemaal gee home-arbiter maar ge woon minderwaardig. O' deelde de scheidsrechte mee in de malaise van d dag? Een wedstrijd orr vlug te vergeten; men za' er het beste van make om in de twee resteren' wedstrijden van de et ste ronde^ terug aan pikken bij de kor iopers. Asterix Kieldrech* »"erd bijna vernederd te Hf !ch- teren: 3-0 met a' set standen 15-4, 15-5 en 15- 8. steeds dezelfde jam merklachten aan de tele foon: te weinig speel sters nu lieten N. Bayard en P. Van Huffel verstek gaan om voor wat tegenwicht te zor gen; op zo'n verdere wij ze verder werken, bete kent de totale ontredder ing van de ploeg. Verliest men zaterdag a.s. tegen Lommei, de voorlaatst gerangschikte, dan is de deur definitief dicht. hb Met 2-3 werd de wedstrijd ophaalde. op 1-punt achter zich alk gewonnen tegen Gilvoc. nog Juvenes-Zele, plo<. Setstanden: 3-15, 15-12, 7- Door deze overwinning be- welke ze nu zaterdag in de 15. 15-12 en 5-15 hetgeen houden ze niet alleen hun Sporthut partij geven, ook laat zien dat Adec in leidersplaats maar Hebben totaal liefst 25 punten meer

De Voorpost | 1979 | | pagina 33