De Voorpost '-.WISE NAAR TWEEDE RONDE m FORFAIT VAN DEZOEKERS TEMSE DOET HET TE ZULTE Rugby ZENITH OP VOLLE TOEREN BEKER VAN OOST- VLAANDEREN OVERAL VERKRIJGBAAR pBWiTiiFMj K S-'C- Het kan niet ontkend dat KLJ Temse meer dan ge vaar liep te Zulte. De re velatie van het volleybal seizoen 79-80 was voor eigen publiek alleen nog maar door leider VK Aalst verslagen en toon de zich daar als een moeilijk te nemen ves ting. KLJ Temse, het nog maar afgepandoerd door een minder goed Des- telbergen, kreeg dus een erg zware dobber te ver- sleuren. Alle pessimistische gelui den ten spijt heeft K. Temse aan de west- vlaamse grens een vlotte Het Temseblok Heyninck-Van Hecke weert de smash van Geerts af.(Temse-Ópglabbeek 3-2)(dw) Voor de 1/16 finales van de provinciale beker gaf de lottrekking volgend resultaat DAMES A. St.- Niklaas - Lede, Michelbeke - Baasrode, Zulte - Waasmunster, S. St.-Niklaas - Kiel- drecht, Moerbeke - Oudegem, Kruibeke - Erwe- tegem, Nieuwkerken - Herzele, Kemzeke - K. Ronse, Stekene - St.-Gillis-W., Oudenaarde - Berlare. HEREN Baasrode - P. Kruibeke, Geraardsbergen - Nieuwkerken, Kemzeke - A. St.-Niklaas, WST St.-Amandsberg - V. Kruibeke, Beveren - H. Zottegem, VC Temse - Merelbeke, Aaigem - Vosselare, Stekene - RT Lokeren, H. Temse - Ledeberg, Moerbeke - Lebbeke, Wondelgem - VK Aalst. (gdp) verrichting weggegeven. Driehonderd toeschou wers waren opgekomen om Zulte naar een nieu we knalprestatie te schreeuwen, integendeel wat het Temse dat na 'n eerste set resoluut de touwtjes in handen nam en vlotweg domineerde. Zulte sloeg wel terug in de vierde beurt zodat de vijfde set uitkomst moest bieden. Erg geconcen treerd zette Temse on middellijk orde op zaken door een 2-9 voorsprong bijeen te fietsen. De thuisploeg sloeg noch tans hard terug en kwam in enkele rukken zelfs op voorsprong (13-12). In 'n spannend wedstrijdeinde kwam Temse nochtans aan de winnende hand en handhaaft zich hier door in de voorste gele deren van de algemene rangschikking. Setstanden van deze knappe partij volleyball waren 15-11, 9-15, 8-15, 15-7 en 13-15. De andere Waaslandse vertegenwoordiger, aan de top, A. St. Niklaas moest op bezoek bij ge- buur O. Bazel. De thuis ploeg is zich stilaan aan 't oprichten uit het puin en nam de derby tebaat om nog eens voluit te gaan. De thuisploeg vlot weg de eerste set doch kon nadien de bezoekers niet zo gemakkelijk meer verrassen. St. Niklaas kwam op een 1-2 voor sprong ai liet Bazel wel de kans liggen om in de derde set aan winst te geraken. Die winst kwam er dan wel in de vierde herneming zodat alles te herdoen viel in de be slissende vijfde beurt. Bazel nam hier de beste start (9-2) doch ging toen finaal de boot in (9-13). Het geraakte niet meer uit die inzinking heen en verloor tenslotte met 15- 6, 11-15, 13-15, 15-12 en 10-15, een partij die ze in feite ai evengoed had den kunnen winnen. Geraardsbergen was geen partij voor J. Ze- Ie dat met 0-3 ging win nen. VK Aalst kreeg met de komst van Beveren misschien niet zo'n moei lijke tegenstrever te be kampen, de uitslag laat echter heel wat anders vermoeden. Beveren, dat slechts met zeven spe lers kwam aandraven, verweerde zich als een duiveltje in een enz... en was niet genegen veel geschenken te geven aan een thuisploeg die te veel nonchalance eta leerde. Na een vlotte eerste set begon het spektakel. Aalst leidde aanvankelijk met 10-6 doch liet Beveren terug komen (11-11 doch na- Flies en Gobert blokken goed af. (Rapid Sint-N iklaas- Seraing 2-3dw Maanden werk gingen zaterdagavond in rook op. Galatassaray daag de niet. Ter elfder ure werd Temse van hun for fait op de hoogte ge bracht. De sekretaris van de club Julien Schoenaerts vertelde ons het volgen en et kontakt met de leg is steeds v ^belige paden Maar op maan- Ock, - ^ecember kwam dan toch het bericht dat alles in orde was en zou verlopen zoals gepland. Een uur later kwam ech ter een telegram binnen dat Galatassaray niet naar Temse zou komen. Dan werden telefonische kontakten gelegd waar voor een tolk zijn dien sten verleende. Buiten enkele sprakeloze uren aan de hoorn, wat vol gens bezoekende nor men «even wachten» was, leverde dat niet veel op. Of toch, want het Temsebestuur hield niet af, en wilde klaarheid. Na telefoontje kwam men toch aan de weet dat de Turkse ploeg hier haar wedstrijden (heen- en te rugwedstrijd) wilde spe len. Temse onderzocht nog die mogelijkheid maar dat bleek gezien de korte tijdspanne onmo gelijk. Donderdagnamiddag, amper twee dagen voor het duel, kreeg Temse van de Europese sekre taris de bevestiging dat Galatassaray forfait gaf voor de uit- en thuis wedstrijd. Zij konden na melijk niet instaan voor de veiligheid van de Temsedelegatie in Tur kije. Temse ontvangt nu een deel van de boete, die de forfaitgevende ploeg moet betalen. Dit is ech ter een pleister op de wonde want de klub leef de naar de ontmoeting toe en de reis was voor velen een droom die werkelijkheid zou wor den. Voor het eerste Eu ropees duel had het Temse-dames-bestuur op geen moeite gezien. Men wilde alles piekfijn in or de hebben om het zowel de gasten als supporters naar wens te maken. Dit alles viel nu als een kaartenhuisje in duigen, om nog niet te spreken over de financiële en ad ministratieve slag in het water. Tweede ronde Ofschoon Temse liever na een gespeelde over winning naar de volgen de ronde zou doorge drongen zijn, hebben zij hun wens bereikt. Volgens officieuze be richten zou men uitko men tegen Zweden of Portugal. Als Temse ook die ronde overleeft, komt het in een finaleronde met vier ploegen, die meer dan waarschijnlijk in Nederland zal ge speeld worden. De Temse supporters kunnen alvast de volgen de data in hun agenda noteren 9 en 16 februa ri 1980 want dan worden de wedstrijden voor de tweede ronde van de Eu ropese beker der beker houders betwist. Kaarten terug. Het Temse-bestuur, int de kaarten die reeds verkocht werden terug. Het bestuur meent dat iemand die kaarten koopt voor een wed strijd Temse - Galatassa ray, niet noodzakelijk moet gedwongen worden om een andere match te bekijken. S.A. dien niet meer door de knappe bezoekende ver dediging te geraken en setverlies te moeten toe staan. Nadien ging het blijkbaar weer wat zorg vuldiger ai moest er weer wat verf op bij een 11-2. Beveren nam elke geboden kans dankbaar mee en kwam op 12-11 doch moest toen inbin den omdat Mark Philips en Piet Eeckhoudt niet met lede ogen het ver lies zagen naderen. Zelf de scenario, in de vier de beurt meteen 13-3 voorsprong en een 13-13 gelijke stand. Beveren wilde nu persé die vier de set er doorsleuren doch faalde op het nip pertje. Trainer-coach Ronny Lauwers «Men kan niet ongestraft punten weg gooien. Tegen Geraards bergen, Wondelgem en Beveren kon verlies nog vermeden worden omdat enkele spelers plotse ling de boel gaan lijmen. Ik veres echter voor de toekomst. De spelers zijn echter verwittigd. Daar bij komt nog dat men geen goede indruk na laat bij het publiek dat nu eindelijk na zovele ja ren weer de weg heeft gevonden naar de Aal- sterse sporthall.» Setstanden 15-8, 12-15, 15-11, 15-1-3. KANG. AALST speelde twee voortreffelijke sets bij Moerbeke doch moest er in de derde set defi nitief af bij een Moerbe ke dat plotseling alle aanvallende registers wijdopen trok en met 15- 7, 8-15, 15-4 en 15-1 2 punten rijker werd. P. Kruibeke heeft de moeilijke uitwedstrijd bij Steendorp met 1-3 ge wonnen en blijft nog on geslagen aan de leiding. Sp. Zele won nog eens, nu tegen De Klinge en wel onmiddellijk met de zware cijfers (3-0). Spannend ging het er aan toe tussen Stekene en Elversele. De thuis ploeg trok aan het lang ste eindje met 3-2. Kuklos Aalst blijft het nu goed doen. Het won nu van Ninove met 3-1. In derde provinciale won Kemzeke met 3-0 van Kallo. Vierde provinciale zag de topper tussen Hofstade - Schellebelle. Ondanks het belang van de wed strijd was de partij reeds na de eerste set ge speeld. Hofstade leidde de eerste set doorlopend en kwam via 10-6 en 13- 9 aan setwinst. Johan De Bock en Jan De Jonge waren de bewerkers van de goede gang van za ken. Nadien werd Schel- Het Lokerse blok weert een bezoekende aanval af.(Real Testa-Kortrijk 3-l)(dm) Een faze uit de damesmatch Eksaarde-Stekene.(3-0)(dm) VC Steendorp heeft een lebelle in de vernieling gespeeld met 15-5 en 15- 8. Eksaarde verloor van Kemzeke B met 1-3 ter wijl St. Pauwels, St. Ni klaas met 3-2 een kopje kleiner maakte. St. Gil lis W. kon het niet waar maken tegen Waasmun ster met 2-3. Bij de dames was Ste kene niet in goede doen tegen Oudenaarde. De bezoeksters haalden het met 0-3. St. Niklaas her pakt zich ook en zette het sterke L. Gent opzij (1-3). Spannend ging het er aan toe tussen St. Gil lis W. en Zomergem. De thuisploeg haalde het op het nippertje met 3-2. In tweede provinciale zet Lokeren de opmars ver der. Het zette De Klinge in vier sets opzij (3-1) terwijl Moerbeke met Ba zel afrekende (3-0). J. aan de winst bleve Zele had weinig proble- Berlare, in 4e provir men met Ursel (3-1). haalde het van Ovei Borsbeke was te zwak 'are met 3-1 few' voor Merelbeke B in der- Par*tij tussen Oud t de provinciale (0-3). Lede en Denderhoutem wierp veel strijdlust in de a^9e'ast wegens d arena te Geraardsbergen verv'oedige regen, doch verloor met 3-0. Melsele kende geer delijden met Loker (0-3). De topwedstrijd Kang. Aalst won op een drafje te Hofstade met 0-3 en setstanden 6-15, tweede provincialé 6-15 en 3-15. Nieuwker- mes werd betwist te ken haalde het bij Ek- dermonde waar saarde (1-3), H. Temse de op bezoek was bij Stekene B (0-3) en Vooraf was er nog Waasmunster bij Kemze- zenuwenoorlog ke (1-3). Kruineke B pas gekomen, al ii haalde, zij het niet zon- nog altijd niet dui der moeite, de enigste wat de bedoeling thuisoverwinning uit de dat alles is, op he! reeks tegen Melsele met rein tenslotte to 3-2. Baasrode zich na spannend nek-aan Van zondagnamiddag en due| de betere en avond krijgen we Kalken met 2-3. Door deze - Baasrode waar de be- b|ijft Baasrode zoekers met vlotte 0-3 scheiden aan de lel Weekblad van Dender - Dunne - en Scheldestreek Het was voor de St.-Gil- lisse rugby club oppas sen geblazen vorig wee kend. Een verplaatsing naar de Engelse legerba sis te Broechem houdt al tijd gevaar in temeer uit gelekt was dat de Sinjo- ren wel versterkt tussen de lijnen zouden komen. Zenith langs zijn kant diende voor de verplaat sing in liefst vijf vervan gingen te voorzien. Hier door kwam het in een wel fel gewijzigde formatie tussen de lijnen en kre gen verschillende nieuw komers hun kans het op Antwerpse grond waar te maken. De raad van trainer Van der Veken involgend werd er vanaf het eerste fluitsignaal hard ingevlo gen en vooral met snelle akties uitgepakt. Dit kost te de eerder logge Ant werpse ploeg heel wat zweet. Er ontstond enig zins paniek in de An twerpse ploeg en zulks had tot gevolg dat Zenith binnen het kwartier twee maal wist te scoren (0- 10). Antwerpen schoot duidelijk te kort in snel heid en beweeglijkheid. De Dendermondse drie kwarten wisten regelma tig door te breken en meestal kwam er voor de thuisploeg millimeter werk bij te pas om rjieu- we try's te voorkomen. Wel hadden de Antwer penaars een duidelijk overwicht aan sprink- kracht waardoor de «touch-ins» telkens in hun voordeel werden be slecht. Niets kon Zenith evenwel van de zege houden. Ook niet het feit dat Antwerpen onmid dellijk na de herneming tot 4-10 wist te milderen en hierop wel iets meer in wedstrijd kwam. Ze nith liet de storm kalm overtrekken om dan in het laatste wedstrijd kwartier opnieuw zijn wil op te dringen tijdens- de welke nog drie nieuwe try's werden gescoord. Een opmerkelijk goede prestatie bracht nieuwko mer Jos Verschueren en naast hem ook de s ge vlegels van Vei len en Patrick Stragii respectievelijk 8 psnten aanbrac Gans de ploeg bracl trouwens tot een g prestatie. A.s. zondag 16 dece wordt het mogelijk bekroning van dit 6 kompetitie seizoen het bezoek van I Brussels British. De wedstrijd si 15 uur en de St.-G rugbyclub rekent op alle plaatselijke n fans en supporter ondersteuning strijd tegen de on| gen leider.

De Voorpost | 1979 | | pagina 34