IdlMiMilildl BEZOEKERS VERDIENDEN BETER Kerstfeest bij Jong Vlaanderen Kruibeke «SPARTA BUGGENHOUT HEEFT WIND IN DE ZEILEN!» Jeugdbestuur Eendracht Nieuwerkerken: ontslag Guy Van Boxtael, beloftevol hoogspringer VERDIEND GELIJKSPEL ED STAR WETTEREN TOEKOMSTGERICHT LOKERSE SV VIERT KERSTFEEST De Voorpost - 14.12.1979 - 35 Gedurende het 40-jarig be staan van de rolschaatsclub Red Star Wetteren heeft de itichter en huidige voorzit- |tef M. Verstuyft heel wat jeleefd en ervaren. Hij be leefde sportieve hoogte- inten met Willy Raes die als lid van Red Star meer- 'Ivoudig wereldkampioen jwerd over de 20 km-weg. Red Star Wetteren stond model als inrichter van eu- en wereldkam pioenschappen. De laatste 5 jaren ging de I aandacht van het bestuur Jvooral naar de jeugd, waar- Bdoor evenveel organisaties ■van de «Europabeker der Vriendschap» het resultaat Iwaren. Dit alles en niet tegenstaande de gebrekki ge rolschaatsaccomodatie gaf Red Star Wetteren een intern, faam in het rol- schaatswereldje. Inder daad, rolschaatsers uit de ganse wereld, vanaf Nieuw- Zeeland, over Argentinië en de Verenigde Staten naar Europa kennen en waarderen Red Star Wet teren. De inzet en het niet ver minderde dynamisme van M. Verstruyft zijn daar ze ker niet vreemd aan. Zijn bestuursleden en medewer kers waarderen dit, zoals M. Verstuyft zelf hun werk en initiatieven naar waarde weet te schatten. Spijtig genoeg moet Red Star Wetteren ervaren dat het wederzijds geloof en vertrouwen m eikaars mo gelijkheden wel leeft in en tussen de bestuursleden on derling, maar dat er aan de andere kant ook steeds 'mensen zijn die een ander beleid willen voeren. Dit is niets nieuws, de geschiede nis herhaalt zich ook in de sport. Dit had tot gevolg dat een deel van Red Star volgend seizoen zal compe titief worden onder andere kleuren dan de paarse van Red Star Wetteren. Door de aanwerving van nieuwe jonge rolschaatsenthousias- ten heeft Red Star Wette ren hierop passend en effi ciënt gereageerd. De erva ring. de technische bagage en de sportieve benadering van de voorzitter, tevens trainer, zijn een waarborg voor de toekomst van Red Star Wetteren. Ondertussen worden de trouw gebleven competitie leden betrokken in een ont vangst op het gemeentehuis te Wetteren, op zaterdag 15 december, waarop ter- zelfdertijd Wybo Annie (wereldkampioene 79-weg - estafette en medaillewin nares in meerdere nationa le en internationale kam pioenschappen) alsook Clinckspoor John (nat. kampioen juniores - heren 79 - baan en winnaar van de Belgische en Italiaanse edi tie van de Eurobeker der Vriendschap 79) in een hul diging worden betrokken. Graag vermelden wij nog dat gedurende de winter indoor wordt getraind in de sportzaal van het Rijks- technisch Instituut te Wet teren (Gentsesteenweg) op elke dinsdag- en donder dagavond, vanaf 18h. tot 20h. Bij gunstige weersom standigheden is er training elke zaterdagnamiddag vanaf 14h tot 16h, en elke zondagmorgen tussen lOh en 12h op de speelplaats van het Kon. Atheneum te Wetteren. Nieuwe leden krijgen alle informatie op volgende adressen: Verstuyft Mauri ce, Meersstraat 18, Wette ren (tel.: 091-69.10.36) - Clinckspoor Mare, Secreta riaat - Damstraat 18, Wet teren (Tel.: 091-69.20.03) - Colpaert Henri, Moer straat 14 - Wetteren (Tel.: 091-69.37.56) - Droessaert Margo, Lange Kouterstraat 35 - Wetteren. Het lidgeld, verzekering in begrepen, bedraagt jaar lijks 600 fr. waarvoor o.a. meerdere clubtruien en een complete training door de club worden geschonken. De kadetten van Atlantis Lebbeke speelden een korfbalmatch tegen Ganda en dwongen een 2-2 eindstand af.(an) I Lokerse S.V. 4 Eendracht Zele 1 Knapen Q Laten we maar onmiddel lijk met de deur in huis vallen en verklaren dat Lokerse met nogal over dreven cijfers heeft ge wonnen tegen een dyna misch akterend Zele. De score overdreven te noemen na een wedstrijd :die zeker spannend was om volgen. In de lokale rangen liep nu eenmaal een schotvaardige Ro giers die zomaar liefst drie doelpunten voor zijn rekening nam en blijk baar de Lokerse «Larsen ziekte» heeft te pakken. Maar kom, het was een sportieve wedstrijd waar in de Zeienaars hebben ondervonden dat in voet bal alleen doelpunten van tel zijn. Zodat men alles bij me kaar niet moet gaan wan hopen met het resultaat daar men toch het bewijs heeft geleverd dat men bij Eendracht over een sterke ploeg beschikt die jammer genoeg zaterdag in de Scherpeputstraat een zwaar verlies moest incasseren. Al na drie minuten waren trouwens de Eendrach- ters op voorsprong ge klommen uit een zeer mooie aanvalsaktie die uitgelokt werd toen Ma rio Bracke op links door spurten in zijn schietbaan Neus zag opdagen. Deze kreeg de bal toegespeeld en liet doelman Dhooge geen schijn van kans (0-1 na 3 minuten). Wat met zich bracht dat de lokalen alles in de aan val moesten gooien en kordaat tot een tegenak- tie overgingen. Zele bleef gevaarlijk maar bij Loker se speelde doelman Er- win Dhooge een voorna me rol. De klap kwam dan voor de bezoekers toen deze een gelijkmaker moesten inkasseren. Lokerse mocht een hoek schop trappen. Dat ge beurde oordeelkundig en Frans Janssens, meester in het luchtruil plaatste een prachtige kopstoot echter doelman Van Mal- deren (1-1 dus na 10 mi- nutenwedstrijd) Zele had wel enig voor deel door de hevige wind die voortdurend in hun rug blies, zodat de bezoe kers herhaaldelijk voor het lokale doel opereer den waar doelman Dhooge handen te kort had om talrijke kanjers onschadelijk te maken. Met die gelijke score ging de rust in. Na de herne ming kregen we onmid dellijk sensatie die uitein delijk een beslissende wending zou geven aan de wedstrijd. Wanneer Frans Janssens een aangeschoten bal op de arm kreeg, kende de scheidsrechter onmiddel lijk penalty toe. De elfmetertrap werd ge trapt door Gunther Van Driesche maar ook hier toonde doelwachter Dhooge zich in zijn dagje gezien hij de bal stopte en aldus voorkwam dat Zele de score opdreef. Hierdoor kregen de loka len meer moed en gingen over tot mooi opgebouw de kombinaties die resul teerden tot een tweede S.V. doelpunt na 32 minuten. Via De Keyzer ging het naar Jurgen Cocquyt die enkele spelers in de wind plaatste en dan heel mooi voor doel slingerde waar Beny Rogiers op de goede plaats stond om doelman Van Malderen te verschalken. Niemand zou op dit moment dur ven denken hebben dat diezelfde Rogiers een eerste stap had geplaatst naar een hattrick. Twee minuten later, dus na 33 minuten, mocht Lokerse andermaal een corner geven. Van Laere trapte voor doel waar doelman Van Malderen mistastte en de bal moest lossen. Daar stond natuurlijk een uiterst waakzame Beny Rogiers te wachten op een droomkans en Loker se leidde meteen met 3-1. Over een sensationele wedstrijd gesproken. Zele deed toen een wan hoopspoging. Het open de al zijn registers maar stuitte telkens op een se- kure lokale defensie die voorkwam dat de bezoe kers nog konden scoren. De verdediging van Sportvereniging die de laatste weken nogal vaak blunderde liet nu het tast baar bewijs zien dat ze iets kan terwijl hetzelfde mag gezegd worden van de voorlinie die met droog poeder onder schoot. De genadestoot voor Ze le kwam op het einde wanneer Erwin Dhooge een verre trap gaf, de bal bij Rogiers belandde en die spurtte achternagezet door drie tegenstanders op het doel van Een dracht af. Hij gaf nie mand, maar dan ook nie mand, nog een kans, in cluis doelwachter Van Malderen en schoot on houdbaar binnen 4-1. Lokerse Erwin Dhooge, Serge Cocquyt, Peter Isaac, Chris Schalckens, Alex Van Aachten, Frans Janssens, Beny Rogiers, Philip Van Laere, Jurgen Cocquyt, Lieven De Key zer, Walter Van Cleem- put, Eddy Meert, Luc Van Avermaet, Eddy De Mes- semaecker. Zele Patrick Van Malde ren, Jan Van Ackeren, Gunther Van Driessche, Geert Van Kerckhove, Frank Van Dorpe, Carlos Ost, Luc Haentjens, Ma rio Bracke, Tom De Pae- pe. Dirk Neus, Patrick Magghe, Patrick Hooge- wijs, Beny van Lokeren, Johny Van den Broeck (Sparta Buggenhout): DirkDetroper Emiel Deve Op zaterdag 22 december heeft voor de zoveelste maal, het Kerstfeest voor de groenwitte jeugd door gang in de zaal «Ons Huis» te Kruibeke. Naar traditie zijn hierop de plus minus honderd micro ben, miniemen en knapen samen met hun ouders aan wezig. De Kruibeekse be stuursleden beschouwen dit Kerstfeest immers als een familievereniging van alles wat bij groen-wit met de jeugd te maken heeft. Koffiekoeken en cacao staan traditioneel op het programma, film wordt als ontspanning vertoond, in terviews met voetbalvedet ten van nu en... van vroe ger zijn voorzien, een wed strijd voor spelertjes en ou ders voor wie het best op doel kan trappen zal niet ontbreken, terwijl als klap op de vuurpijl de zilveren en gouden schoen zal wor den uitgereikt. Voor de aanduiding van de laurea ten hiervan wordt niet al leen rekening gehouden met de voetbalkwaliteiten, doch evenzeer met de aan wezigheid op trainingen, houding tegenover mede- maats. scheidsrechter, be stuur, enz., kortom met de «opvoeding» van de winnaar. Aan het eind van de welge vulde namiddag zal een pakje met gulle hand wor den uitgereikt aan alle spe lertjes en hun aanwezige broertjes en zusjes. Ongetwijfeld betekent de organisatie van dit Kerst feest een stimulans voor jeugdtrainers Van Hees en Van Polfliet om hun beste krachten te blijven wijden aan het bijbrengen van de voetbalwijsheid bij de Kruibeekse jeugd. Op dit ogenblik schijnt Sparta Buggenhout geen problemen te kennen. Wel hoopt men zo snel mogelijk over de gemeentelijke ter reinen te kunnen beschik ken want momenteel is de verdere uitbouw van de jeugd begrensd daar slechts over één terrein kan be schikt. Toch heerst er een goede ploeggeest, de wil om te winnen is er steeds en de bedoeling om sportief te spelen eveneens. Er spelen momenteel acht ploegen en wanneer we de rangschikking van elk team bekijken, moet men voor aan zoeken. Inderdaad toe komstmuziek zit er in elk geval in de Sparta jongeren die zich geruggesteund voe len door een hardwerkend jeugdkomitee. Sparta denkt aan komende goeie tijden wat mogelijk moet zijn met die grote aanhang van de jeugdploegen, bege leid door degelijke trai- Het jeugdkomitee van Sparta Buggenhout geeft zijn jaarlijks feest op 15 december vanaf 17 uur in het Sint Michielscollege te Buggenhout. Het wordt weer een gezellige samen komst van spelers, jeugd trainers, bestuursleden, ou ders en sympatisanten. Speciaal is wel dat er dit jaar ECHTE VLAAMSE HUTSEPOT wordt geser veerd en als dessert ri jstpap met bruine suiker. Er zijn ook geschenken voor elke jeugdspeler, uit gereikt door een kerstman. Trainers en echtgenotes worden gehuldigd door het bestuur. Aan toespraken zal het zeker niet ontbre ken maar ook een spannen de kwis kondigt zich aan tussen de verschillende ploegen. Enkele komische films zor gen voor de plezierige noot. Deve Jmigdsport Het jeugdbestuur van Een dracht Nieuwerkerken «tapte in blok op. De re- Ken? Pol Dooremont, afge- BBUirdifde van de juniores- ■beg, had Walter Van der MMt opgesteld. Omdat die Van der Biest door het poofdbestuur geschorst tras, kwam er herrie van. Dooremont: «Ik was niet op de hoogte van die beslis sing...» Walter Van der Biest was een week voordien uit de junioresmatch genomen omdat een titularis van het fanionteam zich ziek had gemeld, zodat op Walter een beroep werd gedaan om de vrijgekomen plaats in te nemen. Van der Biest zegde ja, maar vrouwlief oordeelde er anders over. Dus stuur de de speler zijn kat. Het hoofdbestuur nam dat for feit niet in dank af en schorste Van der Biest én voor het eerste elftal én voor de junioresploeg... Intussen is Pol Dooremont eveneens op het matje ge roepen en is meteen aan de kant gezet als afgevaardig de voor de juniores. Toen de andere leden die beslis sing vernamen, besloten ze samen ontslag te nemen. Dat laatste had nare gevol gen: vorige zondag moes ten de juniores naar Sint Lievens-Houtem, doch geen enkel bestuurslid kwam opdagen om het transport van de spelers te verzekeren. Gelukkig maar dat enkele trouwe suppor ters achter het stuur van hun auto klommen of er kwam een forfaitnederlaag van. Het werd een 0-0, zo dat de tweede plaats veilig werd gesteld. De tijd om zich te bezinnen is gekomen: een dialoog tussen de dirigenten moet klaarte brengen in deze treurige zaak. Hopelijk wordt de soep niet zo heet gegeten als ze opgediend werd. (gm) Korfbal e Atlantisreserves haalden hun eerste puntjes en krege vanwege hun sponsor.(an) Atlantis Lebbeke - Ganda 2-2 (Kadetten) Rudy (twee namen die in korfbal nog dikwijls terug- Zaterdag behaalden de komen) de mensen die in- Lebbeekse kadetten een staan voor de trainingen en gelijkspel tegen Ganda een de begeleiding van het jon- puntje dat wel heel wat ge geweld. Maar er waren vreugde teweegbracht bij er zaterdag meer aan het de jongste korfballers van werk. Ook Mariette Van Atlantis. Het is ook be- Praet en Pierre Verhaevert moedigend deze vorderin- waren van dienst om dan gen te kunnen vaststellen zeker niet te vergeten Lut- voor deze mensen die zich garde Coppens die na de daarvoor een geschenk speciaal inzetten voor de kursus die zij volgt voor jeugd. Naast Marijke en scheidsrechter in het korf- Guy Van Boxstael is nog piepjong: pas op 20 april van volgend jaar wordt hij 15. Intussen heeft de ze jongere reeds ver scheidene keren bewe zen dat hij één van 's lands beloftevolste hoog springers is. Guy woont op de Nieuwerkerkse wijk Edixvelde te Aalst en is lid van Vlierzeie Sportief. Op 9 september 1979 werd hij op het Heizelsta- dion nationaal kampioen van zijn kategorie. Hij wipte toen 1,87 meter hoog. Vooralsnog ver loor hij geen enkele be langrijke wedstrijd. Zijn beste prestatie lukte hij een kleine maand voor de Belgische titel- bal nog gauw een handje kwam toesteken bij de ka detten. Dit maar om aan te tonen dat bij Atlantis de jongeren niet alleen staan. Het spelpeil van de Atlan tis knapen is er merkelijk op vooruitgegaan wat wijst op een goede opleiding van Marijke en Rudy. Wat we vroeger meemaakten dat ze nogal overspeeld werden was nu niet het geval. De jongeren gingen vlot hun kans en Rik Vermeir zorg de voor het eerste doel punt, nadien zou Ann De Leeuw voor het tweede en gelijkmakende doelpunt zorgen. Er waren kansen om zelfs de zege nog in de wacht te slepen maar enke- strijd: in het Limburgse Alken spring hij over een hoogte van 1,89 meter. Nooit voorheen heeft een Oostvlaams atleet op een leeftijd van 15 jaar die hoogte overschreden. Dit is trouwens de derde pre statie ooit in België op deze leeftijd gerealiseerd. Als verspringer is Van Boxstael eveneens een kraan: hij landde na een «vlucht» van 6,31 meter, wat de vierde jaarpresta tie op nationaal vlak bete kent. In Merksem nam Guy Van Boxstael deel aan een vijfkamp. Hij schar relde er 2.750 punten bij een, wat het hoogste puntenaantal is dat in 1979 door een kadat in 1979 werd behaald. Voorts is Guy opgeno men bij de jonge Belgi sche elite, wat heel wat te betekenen heeft. Vlierzeie Sportief vond het logisch dat de kandi datuur van de Edixvrflde- naar werd voorgedragen met het oog op de verkie zing van de sportlaureaat van de stad Aalst, (mm) Op zaterdag 22 december is er geen voetbal voor de jeugd. Dan gaan de jeugd ploegen eens met de been tjes onder tafel zitten. De direktie van Lokerse S.V. heeft er trouwens aan gehouden op die dag alle jongens uit te nodigen op een smaakvol kerstfeest waar men zo'n 150 kinde ren verwacht. Dit feest zal van start gaan te 15 uur in de kantien van S.V. Er is ook een prachti ge tombola waarop tal van waardevolle prijzen zijn te winnen. Als de sandwiches en de chocolade wat gezakt zijn, begint de vertoning van een speelfilm. De «Rode Zeeschuimer» staat op het programma. Ie schoten schampten*af op de korf waarmede we dan weten dat er doelschoten genoeg waren. De ploeg: Meisjes: Ann De Leeuw, Els Maesschalck, Nancy Vermeir, Veerle Beeck- man. Jongens: Pieter De Leeuw, Rik Vermeir, Clau de Ruysinck, Johan Ra- vijts, Chris Beeckman. ANDRE.

De Voorpost | 1979 | | pagina 35