Handbalkalender ONDANKS SCHITTERENDE MERTENS... DOOR HET OOG VAN DE NAALD TOPPER WERD DUBBELTJE OP ZIJN KANT AANVAL ONDER DE MAAT AJAX VERLIEST OP DE VALREEP SPARTA AALST ALLEEN OP KOP AVANTI FEMINA KLOPT KAMPIOEN! 0. Ebel speelt afscheidswedstijd! VROUWENHANDBAL Ie Landelijke 36 - 14.12.1979 - De Voorpost Ie Nationale Obe Merksem - Avanti Lebbeke: 16-15 Zoals door enkele insiders werd gevreesd heeft Avanti de verplaatsing naar Olse Merksem met een nederlaag moeten afsluiten. De Lebbekenaars die de helft van hun mogelijkheden blijken te verliezen op verplaatsing mogen nog van geluk spreken dat keeper Mertens opnieuw een formidabele partij vertolkte zoniet was het pleit reeds veel eerder beslecht geweest Avanti speelde zonder veel inzet noch inspiratie en enkele «uitschieters» uitgezon derd, werd er eerder ongeconcentreerd gespeeld. De wedstrijd startte nochtans vrij goed voor de Lebbe kenaars die tot 0-3 voorsprong namen na 10' spelen. Olse blijft echter in zijn knagen. Na het eerste kansen geloven en begint kwartier werd het duide- aan de achterstand te lijk dat Avanti minder goed «rond» draait en na 25' staan de ploegen ge lijk. Ebel had ondertus sen een penalty gemist en coach De Smedt pro beert alles om de aanval opnieuw op gang te krij gen. Niets baat en er is werkelijk een grootse Mertens nodig om Merk sem van een afgetekende voorsprong af te houden. Aan de rust bij een 6-6 stand mag Avanti ze ker niet klagen. De eerste 10' van de 2e helft wor den Avanti dan fataal. Nincovic, ingekomen voor Mertens, wordt door een flaterende ver dediging in de vernieling gespeeld, komt nooit «in» de wedstrijd en vraagt na 10' vervanging. De sterk spelende thuis ploeg is ondertussen tot 13-7 uitgelopen op het ogenblik dat Mertens op nieuw tussen het Lebbeekse doel hout ver schijnt. Onmiddellijk stopt hij een viertal ge maakte doelpunten zodat Merksem duidelijk het vertrouwen verliest en bij een 14-11 stand zet hij de de kroon op zijn schitter end werk door ook nog een penalty te stoppen. Gedurende vele minuten wordt er dan niet meer gescoord en Avanti slaagt erin dank zij tref fers van Cornelis-Ebel en Maes gelijk te komen 4' voor het einde. Als Ver- moesen dan een open kans onbenut laat en Cor nells Claes in gelegen heid stelt Mertens uitein delijk toch te kloppen wordt het 15-14. Bij de daaropvolgende aanval leidt Avanti balverlies en- meteen staat het 16-14. Ebel kan nog milderen maar tijdens de laatste Avanti aanval komt het niet meer tot scoren. Nog te vermelden, Eddy De Vlieger kende wel een ongelukkige avond aan gezien hij hoogst waar schijnlijk een neusbreuk opliep en tevens tijdens de allerlaatste minuten Ebel serieus gekwetst werd Cornelis 1, De Vlieger 2, aan de hand. Scoorden: Maes 2, De Smedt 1, Ver- E. Vermoesen (Avanti Lebbeke)(an) 5, verhofstadt 1, moesen 3. Derde Nationale Heusden - H.B.C. Dendermonde 19-20 H.B.C. Dendermonde is te Heusden werkelijk door het klassieke oog van de naald gekropen. De H.B.C.-ers van trainer speler L. De Nil zijn er inderdaad slechts één maal in geslaagd op voorsprong te komen en dit was duidelijk op het goede moment aange zien op dat ogenblik het eindsignaal nog amper enkele seconden op zich liet wachten. Het in ge stalte bevoordeelde Heusden, leidde onmid dellijk met 2-0 om na 8' een 4-1 voorsprong te hebben opgebouwd. Na een kwartier spelen had Dendermonde kunnen gelijk stellen maar op nieuw liep de thuisploeg uit om via 9-5 met 10-7 de rust te bereiken. Onmid dellijk na de rust werd het zelfs 12-7 maar 10' later was een moeidg maar niet zo vlot spelend Den dermonde er ingeslaagd opnieuw gelijk te komen (13-13). Nu kon Dender monde het geweld van de thuisploeg beter blij ven indijken maar slaag de er toch nooit in op voorsprong te komen. Met nog 15' te spelen stonden de ploegen op nieuw gelijk (15-15) maar opnieuw was het Heus den dat voorsprong nam en met een 19-17 score 5' voor het einde zag het ernaar uit dat Dender monde reeds zeker tite- lambities in rook zag op gaan. Langs Van Cau- wenberghe en Batselier kon de verloren gewaan de situatie echter nog worden rechtgezet in de ultieme minuten. Dender monde: Quisquater, Tim merman, B. Wuest 3, L. De Nil, Batselier 4, Van de Velde 3, De Bock, Segers 1, Gyssels, Van Cauwen- berghe 9, Verleyen. Reserven: Heusden H.B.C. Dendermonde 14- 15 Nipte zege voor een on volledig Dendermonds reserveteam dat hierdoor toch nog onverslagen blijft. Via een 7-9 rust stand kon R. Van der Ve- ken (7 doelpunten) de Dendermondse zege vei lig stellen. Scoorden: Van der Veken 7, De Proft 2, Gyssels 4, Merckx 1, Bouteille 1. Rosis Aalst - Zandvliet 29-26 Rosis Aalst, nu met Er. Van Goethem als veld- speler en een verdienste lijke L. De Boeck in het doel, nam langs zes opeenvolgende treffers van R. Petré onmiddellijk een 6-0 voorsprong. Als scoremachine Petré dan stilviel ging het even minder vlot bij Rosis en hiervan maakte Rosis ge bruik om met 10-11 de leiding over te nemen. De Man zou dan Rosis op nieuw op gang brengen zodat de rust aanbrak met een 15-12 score. Tij dens het tweede wed strijdgedeelte zou Rosis niet meer van de leiding verdrongen worden en met 3 treffers van D'Hondt gesteund door Van Goethem en Meert als afwerkers werd de 29- 26 overwinning een feit. Na de ontgoocheling te Kortijk nam Rosis een duidelijke revanche. Scoorden: Petré 7, Cor- thals 4, Meert 5, D'Hondt 3, Van Goethem 5, De Man 3, P. Bomon 1, De Gendt 1. Reserven: Rosis Aalst - Zandvliet 20-12 Rust 7-8. Scoorden: Van Goethem 4, De Gendt 4, Moens 3, D'Hondt 5, Van Nieuwenborgh 2, De Troch 2. EVA 3E Landelijke Mannen Ie Nationale Zat. 15/12 te 20.15 uur Avanti Lebbeke - Init. Hasselt He Nationale Zat. 15/12 te 20.45 uur É.V. Aalst - Uilenspiegel Ie Landelijke Zond. 16/12 te 17.30 uur Rosis Aalst - Turnhout Zat. 15/12 16.30 uur Ap. Kortrijk - Ajax Lebbeke He Landelijke B Zat. 15/12 te 18 uur S.K. Grembergen - Dender belle llle Landelijke Zond. 16/12 te 18 uur Temse - Grihan Vrouwen Ie Landelijke Zat 15/12 te 18.15 uur E.V. Aalst - Uilenspiegel Zat. 15/12 te 18 uur Tongeren - Avanti Femina Zat. 15/12 te 21 uur R.B. Dendermonde - Stelmar Zond. 16/12 te 15 uur Aalst Sportief - Sp. Kraainem lie Landelijke Zat. 15/12 te 19.30 uur R.B. Dendermonde II - Stelmar II EVA H.C. Buggenhout - Lokeren 18-17 Het treffen van de twee niet onverdiend te noe- ongeslagen leiders, H.C. men al dient gezegd dat Buggenhout en Lokeren, niemand graten zou ge werd het klassieke dub- vonden hebben in een beitje op zijn kant. Dat eventuele zege van de uiteindelijk de thuisploeg bezoekers. Beide ploegen een praktisch verloren si- bleven volledig aan el- tuatie tijdens de laatste kaar gewaagd en dit minuten in een overwin- komt duidelijk tot uiting ning kon ombuigen is in het scoreverloop. Om beurten kwamen de ploe gen aan de leiding maar toch kan gezegd worden dat Lokeren vooral in de wedstrijd bleef dank zij een gelijke keeping van Van Vaerenbergh die ont elbare keren o.a. Van Nuffel van een gemaakt doelpunt afhield. Na een gelijkopgaande eerste 15' (5-5) was het Buggenhout dat tot 10-7 voorsprong nam 2' voor de rust. Vooral langs een- opportunistische De Maesschalk werd tijdens de eerste periode de be zoekende verdediging geteisterd. Lokeren kwam langs Sonck nog tot 10-9 terug aan de rust. Onmiddellijk na de rust nam Caudron keeper Moens, ingekomen voor Vermaesen, twee maal te grazen (10-11), maar in een stilaan steeds zenuw achtiger wedstrijdbeeld, stonden de ploegen steeds gelijk een kwartier voor het einde. Enkele Buggenhoutse spelers geraakten toen wel even over hun toeren en hier van kon Lokeren gebruik Tweede nationale E.V. Aalst - H.V. Herstal 10-14 E.V. Aalst leed vrij onver wacht de nederlaag te gen H.C. Herstal. De naar ons gevoel vrij experi menteier Aalsterse ploeg zonder o.a. Steemans, De Cock, Van Boxtael en de geschorste Van der Borght, faalde vooral aanvallend wat duidelijk tot uiting komt in amper tien gescoorde doelpun ten. Eendracht liet zich aanvallend de das om doen door de ver uitstap pende en vrij agressieve 3-2-1 of zelfs 4-2 verdedi ging van de Waalfjes die door trainer Staes gepre dikt wordt. Deze vroegere internationaal en Seraing speler boekte met zijn oorspronkelijke klub hier door enkele suksessen maar het was duidelijk dat de Eendracht aanval geen gebruik wist te ma ken van de enorme gaten die hierdoor op de zes meter lijn ontstaan. Maar het is inderdaad zo dat trainer Multael nog wel wat tijd nodig heeft om zijn totaal verjongde ploeg volledig op punt te zetten. Ondanks Herstal ook niet over een on houdbare aanval be schikte leidden zij toch na 6' met 0-2. M. Bayens en Behaege blusten een Waals strovuur en 5' voor de rust bleek Eendracht ondanks het gebrek aan werpkracht de maat ge nomen te hebben van de bezoekers (6-3). De eerste speelhelft werd afgeslo ten met een 6-4 score. Er waren 10' gespeeld in de tweede helft als J.P. De Jaegher Aalst op 8-5 bracht Een zwakke vijf Aalsterse minuten lieten de wapenmakers toe, vooral op breack-out, de score in evenwicht te brengen (8-8). Herstal nam 9' voor tijd zelfs voorsprong (8-9) en on danks L. Moens nog een penalty stopte ging het in een ruk van 9-9 naar 9-13 2' voor het einde. Een ultieme goal van De Don- cker kon het tij niet meer doen keren omdat Een dracht tijdens de laatste 15' nog amper twee doel punten had gescoord. Volgende week moet E.V. Aalst uit een ander aan vallend vaatje tappen wil het niet door Uilenspie- G, De Jaegher, Simai. gel in moeilijkheden wor- Reserven: E.V. Aalst - H.C. den gebracht. Herstal: 10-22 E.V. Aalst: L. Moens, E. TRust: 8-10. Scoorden: G. Van Malderen, M. Bayens p« Jaegher 1, De Cock 1, 4, J.P. De Jaegher 2, G. pvsaeb 2, Van Den Bos- Van Malderen, Van Herre- ||g J, 2, Coo- weghe, Behaege 2, De Doncker 2, Van der Stock r4BA Ie Landelijke Ajax - Hechtel 17-18 Ajax Lebbeke, dat in deze competitie reeds zijn spo ren verdiend heeft, liet een zege uit de handen glippen in de laatste mi nuten. Zij hadden deze keer af te rekenen met een nooit afgevende Lim burgse formatie, waarin kapitein Drieskens de voornaamste bewerker van de zege was. Ajax moest wel één van zijn basispionnen ontbe ren, nl. Michel Hende- rickx die in Asse werd geopereeerd aan de me niscus. Het begon goed voor Lebbeke toen Mare Huyck en Van Geel op tegenaanval hun ploeg 3- 1 voorbrachten in de vijf de minuut. Ajax bleef maar drukken in een snel tempo en via Van Mede- gael, op sublieme manier aangespeeld door Van Geel liepen ze uit tot 6-1 in de 14e minuut. Het viel wel op dat de Ajax-verde- diging nauwsluitend was door een aangepaste Ver dedigingswijze in functie van de bal. Toen begon Ajax wat in te boeten aan concentra tie en kon Hechtel milde ren tot 8-3 in de 23e mi nuut. De laatste vijf minu ten van de eerste helft waren zoals later zou blij ken fataal voor Ajax. On der impuls van «zware» man Drieskens naderde Hechtel tot 10-9 aan de rust. Na de koffie miste Ajax een penalty (weer eensl) en via Drieskens kon Hechtel 10-11 voorko men. Ajax begint nu kan sen te verkwanselen en hopeloos slecht te schie ten. In een zenuwachtige sfeer blijft de strijd gelijk opgaan tot de negende minuut, dan neemt Dirk Huyck de rol over van broer Mare en komt Ajax weer 14-12 voor. Doch de flaters stapelen zich op en weerom Drieskens brengt zijn ploeg terug in de 22e minuut tot 16-16 maken om 8' voor het einde tot 14-16 voor sprong te nemen. Met nog 5' te spelen leidden de bezoekers steeds met 15-17 maar Buggenhout kon de ver loren gewaande situatie nog rechttrekken dank zij treffers van D. De Proft, De Maesschalk en Van Nuffel. In de ultieme wedstrijdseconden zag Lokeren een worp van Sonck op het doelhout stranden. Het belooft nog een zeer spannend kompetitiever loop te worden. Buggenhout: Vermae sen, Moens, De Maes- schalck 6, De Proft 2, Brouillard 3, Bas, De Rid der, J. Va, Damme 1, Merckx, Van Keer, Van Nuffel 6. Lokeren: Van Vaeren bergh,Sonck 4, Caudron 5, Lenaerts 1, Philips 1, Gyssels, Rombaut 2, Ro giers 2, Schalkens 2, Weyers, Huige, D'Hanis. EVA op penalty. Mare Huyck scoort nog eens, en Drieskens repli ceert en brengt zijn ploeg op twee minuten van het einde voor tot 17-18. Ajax tracht er nu nog uit te halen wat eruit te halen is O. Ebel, de Duitse krachtpatser en topscorer bij Avanti Lebbeke en in de Belgische kompetitie, speelt zaterdagavond zijn laatste wedstrijd voor de Lebbe kenaars. Ebel vertrekt naar Zwitserland en zal hoogstwaarschijnlijk lid worden van T. S. V. Bern, de ploeg die Avanti in de Europese Beker der Lands kampioenen ontmoette. Weliswaar een klap voor de leiders in de Belgische kompetitie maar naar ons gevoel toch geen ramp aangezien Ebel nu eenmaal een individualist bij uitstek is, waardoor het Lebbeekse spelpatroon regelmatig verstoord werd. Wij gaan echter niet vergruizen wat ooit aanbeden werd, want de grootste Avantisuksessen zoals de finale van de Belgische Beker en het gelijkspel in de Europese Beker tegen Bern werden vooral geboekt dankzij de enorme schietkracht van Ebel. Nu Ebel Avanti verlaat mag de Lebbeekse klub de verdienste opeisen van een rudimentaire kracht in ongeveer twee seizoenen een handballer te hebben gemaakt. Maar ook Avanti zal Ebel dankbaar blijven aange zien hij de come-back van Avanti heeft helpen verwezenlijken op een ogenblik dat de Avanti moge lijkheden sterk beperkt werden door het vertrek van Dirk Verhofstadt naar Neer pelt. Ebel kwam toen heel onverwacht in Lebbeke aangewaaid en meteen was het schuttersprobleem van Avanti opgelost. En daarna leerde de sympatieke Olger handballen Auf wiedersehen O. Ebel en het beste. EVA en op twintig seconden zwaar aankomen voor de van het einde verkrijgen jonge Ajax-ploeg, doch I ze een penalty. Jammer het weze een les en geen genoeg voor de thuis- verwijt aan gelijk wiens ploeg wordt deze ultieme adres, kans op een puntje Multaferam gemist! Deze nederlaag zal wel Tweede landelijke Wevelgem - Sparta 20-23 Sparta Aalst blijft onge slagen leider na de wed strijd op Wevelgem, één van de nieuwkomers in onze competitie. Deze wedstrijd die over de he le lijn zeer sportief kan genoemd worden, kende een gelijkopgaand ver loop. Aan de 20e minuut toonde het bord 8-8. De jongens uit Wevelgem toonden zich een te ge- duchten tegenstander, en de ruststand was dan ook 10-12. Na de rust bleef Sparta zijn voorsprong behou den en bereikte 10 minu ten voor het einde een maximum kloof van vier doelpunten (16-20). Naar het einde toe lieten beide ploegen zich uithollen naar een 20-23 eind stand. Op te merken valt dat de jeugdige Eric Van Temsche voor de eerste maal deelnam aan een wedstrijd in het eerste elftal. Door deze overwinning blijft Sparta aan de leiding in de klassering na 7 wedstrijden zonder nederlaag. Volgende wedstrijd gaat door op 23.12.79 te 20.15 uur in de Rozendreef tegen ge- buur Jochewoa. Doelpunten: Wauter Bo mon 11, G. Mens 7, E. V. Temsche 2, Hugo Van de Meersche 1, Frank Bo mon 1, Geert Corthals 1. Multaferam Don Bosco Zwijnaarde - Jochewoa: 18-20 Jochewoa kon zijn over winning uit de Beker van België in het begin van het seizoen tegen Don Denderbelle 30-6 Bosco hernieuwen. Van Denderbe||e bMjft voor. de wedstnjd zelf konden sukke|en, nu moesten zij wij geen verslag door- de duimen |eggen tegen krijgen. Anderlecht. Zoals de uit slag wel laat vermoeden Anderlecht - was dit een wedstrijd nooit voorkomen en werd de rust bereikt met een 9-12 achterstand, zonder commentaar. Hechtel liep hierna rustig Multaferam verder uit. Reserven Ajax - Due'fhUntK? i h Holbrecht 3, Verhaeven Lebbeke Hechtel 15 Fr. 4, De Decker 2, Verha- In een wedstrijd zonder ven Eddy 3, Vermeiren D hoogtepunten kon Ajax 1, De Wit D. 2. Uilenspiegel - Avanti Femina: 10-12 Belgisch kampioen Uilen- Avanti Femina met een spiegel, gedurende twee voortreffelijke L. Hauwe seizoenen niet verslagen laert indoel. Hierdoor blij- op eigen terrein en de ven de Lebbeekse meis- laatste jaren zo ongenaak jes nog onverslagen aan baar in België dat zij ver- de leiding samen met klaarden alleen nog in Tongeren dat zij volgend het buitenland iets te weekeinde gaan bekam- kunnen leren, heeft dit pen. Femina begon ui- weekeinde zijn meester terst geconcentreerd aan gevonden in een groots de wedstrijd en via 2 ref- fers van H. Bleyaert leidde het met 0-2 na 4' spelen. Er waren 10' ge speeld als keepster Hau- welaert zich voor de eer ste maal diende gewon nen te geven op een pe nalty (1-3). Trainer-coach Keppens had zijn verde diging uitzonderlijk goed georganiseerd en S. Muylaert samen met H. Bleyaert zorgden voor een 2-6 ruststand. Na de rust kwamen de Uilinnen even opzetten (4-6) maar via K. Van Damme nam Avanti opnieuw een drie punten-voorsprong (5-8) 10' na rust. Tijdens de al lerlaatste minuut kon de thuisploeg de pil nog enigszins verzachten maar toen dacht de Lebbeekse ploeg reeds aan de champagne.

De Voorpost | 1979 | | pagina 36