ENKEL PATRO TIVOLI WON OP VERPLAATSING REVEREN A LEIDER AF Tafeltennis in Dender, Schelde, Durme en Waas JAAK DE NIEL ZOALS DE WIJN Zege veilig in laatste ronde VLIERKOUTER EN PATRO TIVOLI B LATEN STEKEN VALLEN VERSTERKING VOOR DE HERLEVING B-PLOEG Eerste provinciale Atlantic: te zware kost Tafeltennis in Sint-Niklaas: een massa spelers bijeen voor het kriterium van Ooi)k Vlaanderen. dwIgd zich enkel tegen Eric Ver- zodoende kwam de gelij- tumin op de tweede Melsele A, St. Niklaas C, straeten gewonnen te ge- ke stand op het bord. plaats samen met Drive Kieldrecht A en Drive B ven. Een goede Verhelst Herleving A wordt hier- St. Amandsberg, dat het delen de derde plaats en de gebroeders Braem door een punt verder te- klaar speelde tegen hek- met reeds vijf punten zorgden voor enkele ver- ruggeslagen van de kensluiter Zwijnaarde achterstand op leider rassende resultaten en leiding, maar blijft niet- een punt kwijt te spelen. Eeklo A. We weten niet of we Jaak De Niel plezier doen met de melding dat hij met ouder worden beter doet dan ooit voorheen. Feit is evenwel dat de St. Nikla- se DO het klaar speelde de Eikenlo kopman Rik Smitz B6 tijdens de jong- Nationale kompetitie ste interclub Eikenlo A - St. Niklaas C te kloppen. Spijtig voor De Niel is deze overwinning van weinig invloed geweest op het eindresultaat van de ontmoeting. St. Ni klaas C verloor met 13-3 en naast De Niel die ook van Claeys C6 won was enkel Peter Daems in staat iets positiefs op het bord te brengen dit even eens tegen Claeys. Dirk en Luc De Bosshere ble ken te Eeklo minder in •hun sas te zijn. Alles bleef dan ook beperkt tot de ophefmakende verrich ting van Jaak De Niel. Kieldrecht met Hubert De Wilde kwam opnieuw aan het feest tegen Loui se Marie A één van de zwakkere broertjes uit de kompetitie. Niettemin moest Gunter Van Puym- broek zich tegen Opso- mer en Bourdeaud'Hui gewonnen geven De Wil de en Struylaert klom men vrij gemakkelijk naar het maximum, terwijl De Pauw alvast ook met drie op vier aan de verwach tingen voldeed. Kiel drecht kan nu best aan een come-back begin nen, spijtig toch dat een paar clubs onvrijwillig bevoordeeld zijn gewor den door de door dienst- reden onbeschikbaarheid van De Wilde. Spijtig ook voor Kieldrecht dat het zeer moeilijk zal krijgen het verloren terrein op te halen ook al kan een dub beltje wel eens aardig rollen. Vreugde ook te Melsele om het veroverde punt bij Herleving. Het gelijk spel door Melsele A bij Herleving behaald mag met de drawn van Zwijn aarde A bij Drive A als het feit van de week worden beschouwd. Nu hadden de Melselenaars zich wel reeds een paar maal in vedette gesteld maar dat er van de Denderboord iets te rapen zou vallen had niemand verwacht. Vic Eylebbosch verkeer de evenwel in een off day, terwijl Jean Boudou wel vier belles afdwong, waarin hij evenwel het eindpunt niet wist te plaatsen. Danny Vermeu len haalde vier op vier en Karei Mestdagh diende Het op bezoek zijnde Landen heeft St. Niklaas A langer dan verwacht aan de draad gehouden. In de eerste ronden hielden Matthijs en Decat hun ploeg knap in wedstrijd en toen Roosen het haalde van De Cock en Journéé meester bleef over De Wart ging men met een 6-6 gelijke stand de laatste ronde in. In deze rechtstreekse konfrontatie hielden De Cock en De Wart dan toch de boven hand op Journéé en Roosen, zodat bij een 8-6 stand Albert Schelfaut en Carl Van Camp aan hun laatste wedstrijd mochten beginnen. Net zoals met de vorige wedstrijden had den geen van beide St. Niklase kopmannen moeite, zodat uiteindelijk de volle inzet werd veroverd met 10-6. Opvallend toch hoe moeilijk De Wart en Walter De Cock het tot een overwinning weten te brengen met het gevolg dat Carl noch Albert een steek mogen laten vallen zonder dat er scherven bij te pas komen. Tweede provinciale De A-ploeg van tafeltennisklub Elckerlyk Aalst.(rik) HK Hamme A is toch naar Sleidinge getrokken om er de leidersploeg uit tweede provinciale A re pliek te geven. Verschel den en co hebben er zoals verwacht niet zo veel in de pap te brokken gekregen, temeer daar de Hammenaars andermaal Van Damme langs de kant lieten. Zulks beves tigt het vermoeden dat HK Hamme A er inzake de strijd voor het behoud de brui aangeeft. Drieghe poogde er nog wel iets van te maken maar Wegghe en andere Span- hoves lieten niet begaan. Het werd 12-4 een even logisch ais verwacht re sultaat zeker als men als ploeg zijn kans niet echt meer gaat. Gebuur Patro Tivoli A ging zijn kans wel voluit en pikte de vol le inzet in bij Elckerlyc A. De Aalstenaars konden best verzachtende om standigheden inroepen wegens de onbeschik baarheid van Fleurinck wiens vader was overle den. Kinck en Tas geraak ten evenwel niet verder dan twee winstpunten. Mare De Bock diende an dermaal met één zege vrede te nemen en Paul Pauwels, die zich sterk heeft ingezet de schade te beperken bracht het eveneens tot één over winning. Patro Tivoli A dat de jongste weken reeds aardig wat resulta ten boekte zag opnieuw een schitterende Mare De Keyzer aan het werk. Pierre De Schoesitter was met drie op vier ei zo na zijn evenknie Paul De Schoesitter nam vrede met 50% terwijl Dany Thysbaert er enkel in slaagde de eer te redden. Positief en negatief lig gen te Hamme toevallig naast elkaar in feestzaal Tivoli. St. Niklaas D heeft aan Eikenlo B een gemakkelij kere klant gehad dan ver wacht. De Deyne voerde wel de bezoekers aan, maar zo imponerend was zulks ook weer niet. Mols, Marico en Dobbelare hadden in het geheel niets in te brengen tegen de plaatselijke ploeg be staande uit Bart Geussens, Van Belle- ghem. Regie De Neve en Gunter Corryn. Laatstge noemde liet zich in de slotwedstrijd in de val lokken die De Deyne hem had gespannen, en zo doende wist Eeklo B in extremis de eer te red den. (15-1). Herleving B ging er ook opnieuw hard tegen aan. Pacem Maldegem A dat zich de jongste weken in de kijker was komen te stellen werd het slachtof fer van een sportieve re vanche voor enkele min dere prestaties van de Herlevingers. Marcel De Bryne, Hubert Van Lan- genhove en Bob Boudou dienden zich enkel tegen De Wilde gewonnen te geven. Guido Ring ver loor achteraf ook tegen Verstuyft zodat de eind stand 11-5 kwam te lui den. Herleving 8 is nu blijkbaar wel opnieuw gelanceerd. Sleidinge B met in het spoor St. Ni klaas D leiden de dans. Het achtervolgend pele- ton wordt geleid door Herleving B en hier wist Patro Tivoli A zijn wa gentje ook bij aan te ha ken. Melsele 6 diende niet aan te treden. Puck A gaf forfait en dit houdt in dat de Melselaars weg- spurten van de twee laatst gerangschikten HK Hamme A en Puck A. Vol gens heel wat ingewijden zijn de teerlingen inzake de degradatie hier reeds geworpen. St. Niklaas B heeft bij Atlantic een normale 11-5 nederlaag geleden. Tegen Paelinck en co was weinige in te brengen. Niettemin zorgden snellings en Am» linckx voor een flinke repliek die hun elke twe» overwinningen opleverden. Frans Messagie, voorheen toonaangever in de St. Niklase B ploejl verging het ditmaal minder goed. Frans geraakt® ditmaal niet verder dan één zege. Johan De Niel wer® in dit gezelschap nog wat licht bevonden al macp worden gesteld dat Johan zich toch reeds vrij goeck aan het rytme in nationale wist aan te passen. Eerr overwinning ter gelegenheid van de volgende thuis wedstrijd zou wel welkom zijn om de klassering in d£ lijn der verwachtingen te brengen. Derde provinciale In derde provinciale D werd leider of beter me deleider Beveren A door Kieldrecht B van de leiding weg gespeeld. Kieldrecht B dat aantrad met Benny Van den Hen- de, Bleyenbergh Stefaan, Eric De Witte en Franky Dillis liet niets aan het toeval over. Benny Van den Hende won liefst zijn vier wedstrijden, terwijl Bleyenbergh en De Witte er elk drie voor hun reke ning namen. Franky Dillis rondde het zaakje af met twee winstpuntjes. Sa men was zulks goed voor 5-11. Gesteld kan worden dat wanneer Kieldrecht B regelmatig met voor noemd team blijft aantre den het voor Kemzeke A Herleving B hield nu ook de puntjes thuis tegen Maldegem.(ll-5)(c) De B-ploeg van Elckerlyk Aalst.(rik) ook nog niet gered is, al komen De Coene en zijn maats nu wel opnieuw alleen aan de leiding. In dezelfde reeks sloeg Mel sele D hard toe tegen St. Niklaas F (15-1) Freddy Cant, Guido Verstraeten en Louis De Clerck haal den het maximum, Eddy Fierens die als verster king werd aangevoerd liet één wedstrijd liggen nl tegen Marc Cogen die dan ook de St. Niklase eer wist te redden. Luc Messagie, Paul Grune- wald en Robert Coppens stonden er bij met lege handen ditmaal. Melsele C langs zijn kant slaagde er niet in Temse A op afstand te houden. Van Landeghem en Werner Maerevoet in hun beste doen wonnen hun vier wedstrijden. Johnny Boel bracht het tot twee over winningen en zulks vol stond om met 6-10 de volle inzet mede te ne men. In het lokale kamp brachten Van Eeckhoudt en Eric Verhelst het tot twee op vier, terwijl Dirk Verhelst en Guy De Rijck enkel de eer wisten te redden en dit volstond niet om de scheepsbou wers ook maar iets van de inzet afhandig te ma ken. St. Niklaas E op be zoek bij Beveren B klaarde het wel. Van de Moortere draaide op nieuw op volle toeren en ook Jo Snellings liet zich flink opmerken. Stefaan Geussens en Wuytack langs hun kant hielden het bij twee overwinnin gen. Eindresultaat 5-11 precies niet om te boffen bij Beveren. In derde B blijven Small Street D en Herleving C de plak zwaaien. De Den- dermondenaars gingen nu ook de punten wegha len bij Reinaert A, Dirk Van Damme, Pierre Ee- mans en Jef De Maeyer haalden er drie op vier terwijl Roger Tecqmenne tweemaal aan de win nende hand bleef. (5-11) In het spoor van de kop lopers volgt Lebbeke dat nu ook De Pinte B met 11- 5 in het verlies drukte. Elckerlyc C op bezoek bij Wetteren A kwam aan vankelijk sterk gezeten langs Vic De Smet en Eric Pauwels. Toen de thuis ploeg evenwel terug sloeg langs De Cock en Matthijs was het Aalster- se liedje uit, temeer daar Rik De Bock er maar niet in slaagde echt op gang te komen, terwijl Jaak Boeyckens reeds geluk kig bleek de eer te heb ben gered. (10-6) Voor El ckerlyc B zat er nog min der in tegen het op be zoek zijnde Small Street D. Gyselinck bleek de eni ge in het lokale kamp die De Ju *ei met de bezoekers echjr< kon wedijveren. De Wol|ur redde de eer, maar Vaij} Dorpe noch De Paep£, slaagden hierin. De afwe zigheid van Paul Pauwelï werd hier blijkbaar wefr zwaar aangevoeld (3-13)1 Vierde provinciale In vierde provinciale A is de strijd aan de top onbe slist gebleven na de acht ste speeldag. Leider Be veren C ging de volle in zet weghalen bij Melsele E (5-11). Uiteindelijk scheen de zon dan toch nog voor Beveren dat in Bruno Matthys een belof tevolle speler heeft die voor de gelegenheid flink werd gesteund door Dirk Yvens en Pierre Claeys en in mindere mate door John Speeck. Bij Melsele E vertolkte Dirk Cools de eerste viool, terwijl Bob Peelman en Peter Wee- ckers niet verder kwamen dan één wedstrijd. Jean- Paul De Rouck stond er met lege handen bij. Mel sele F deed het in verhou ding beter. Het hield ge lijke tred met Kruibeke B (8-8). Het puntje werd veroverd dankzij een kol- lektief sterke verrichting. Bosman Marc, Guy Dhol- lander, Peter Van Overt- veld en Luc Bogaert na men elk twee wedstrijden voor hun rekening. In het bezoekende kamp lag de verdeling heel anders. Hier wonnen Van der Ryssen en Van Strydonck hun vier wedstrijden, ter wijl de overigen Van Mieghem en De Bock te gen een nul dienden op te kijken. Kieldrecht C wil de blijkbaar voor de ove rige grensploegen niet onder te doen en hield St. Niklaas.G voor eigen volk flink onder de duim (3- 13). Linda Cordemans, Dany Inze en Peter Lie- vens redden wel de plaat selijke eer maar daar bleef het dan bij. Van de Velde en De Maeyer ble ken de sterksten in het bezoekende kamp, waar De Groeve eveneens knap van zich afbeet, ter wijl kopman Van der Ke len het toch enigzins liet afweten. Haasdonk en Kemzeke B deelden broe derlijk de punten, terwijl Stekene twee puntjes rij ker werd door het forfait van Kruibeke A. Het kan verkeren zij Bredero. Tot voor enkele weken was Kruibeke A leider in de reeks. Thans lijder. In vierde E leek Patro Ti voli B vorige week wel het spoor naar de titel te hebben genomen, met in het spoor die andere Hamse titelkandidaat die Vlierkouter heet. Dit weekend werd Patro Ti voli B voor eigen volk in bedwang gehouden door Wetteren B (8-8). Van Dender zette de Hamme naars nochtans op het ze gepad. Jef Van Cauwen- berghe bleef als kopman iets beneden de verwach tingen en Pelegrims en Kris Van Cauwenberghe haalden er uit wat er uit te halen was. Bij de be zoekers was Marc Van Rossem de hevigste met in zijn spoor Alain Cryns. De Cock Paul bracht een eerder kleine bijdrage maar deze volstond voor de halve inzet. Een kost baar punt dat aan de neus van de Patro Tivoli- boys voorbij ging. Vlier- kouter verging het nog slechter bij gebuur HK Hamme B. Met Van Dam me in de ploeg bij HK Hamme B en de onbe schikbaarheid van Van de Velde bij Vlierkouter was de balans inzake kansen flink komen doorwegen voor de thuisploeg. Bij Vlierkouter deelde men blijkbaar deze mening en zonder veel overtuiging werd het programma dan ook afgewerkt, dat uitein delijk resulteerde in een 12-4 winst voor HK Ham me. Herleving D de derde geiïnteresseerde ging bij Elckerlyc D winnen. Voor de gelegenheid kregen de Herlevingdames Linda en Gerda Van Langenho- ve hun kans. Ze namen ze waar want Gerda won er haar vier en Linda drie wedstrijden. Steiger en Van der Meiren wilden maar best niet achterblij ven maar schoten toch een éénheid te kort om evengoed als Gerda Van Langenhove te doen (3- 13). Bij de thuisploeg stelde Hoffelinck sterk te weer, won drif' wedstrijden maar moea niet rekenen op steuiL van Weymeis, SchoT ckaert noch Luc De BockL'|'| Madeion Opdorp langf6 zijn kant riep nu ook Wet^, teren D een luid halt toéJ (13-3). Te Opdorp heefj^, men zich voorgenomen^ naar het midden van d^ rangschikking op te klim-' men. Blijkbaar is merÜ goed op weg. Vooraan i£^ het evenwel opnieuw sa^ mengelopen. VlierkouterL Patro Tivoli B en Herlef, ving D delen de leiding^, Op één punt volgt reeksw HK Hamme B. HierbiL dient evenwel rekening gehouden met het f ei' dat Vlierkouter en Hlj| Hamme B één wedstrijd! meer hebben betwist dart Patro Tivoli en Herlevind D. Theoretisch dus tweS L leiders. H -P Tijdens de beker van Bel gië voor doven, gehou den in de sporthal te St. Gillis Dendermonde werd de Herlevingleiding van diverse zijden aange zocht om doven uit de streek Dendermonde- Aalst in de club op te nemen met het oog hen na een aanpassingspe riode te laten uitkomen in de gewone kompetitie. Het feit dat de Herleving dames B-ploeg regelma tig de gezusters Van Hau- wermeiren uit Schoon aarde opstelt is hier zekei niet vreemd aan. Hoe ooi een derde dame zal zee kortelings en na de voor 1 ziene wachttijd haar kan! krijgen in de dames B ploeg. Meteen zal Herle ving Dendermonde de enigste club in België en de officiële tafeltennis- kompetitie zijn, die een volledig team doven in lijn brengt in de gewone kompetitie.

De Voorpost | 1979 | | pagina 38