DANKZIJ BETERE TWEEDE HELFT t r Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbal kom petitie êïs I F Moet Haesaerts Europese gedachte niet worden verruimd Feyenoord en AZ67 L 44 - 14.12.1979 - De Voorpost Berchem-SC Lokeren 2-3 Nadat Rik Coppens de wedstrijd Lokeren-Lierse was komen volgen en overtuigd van de Lokerse kwaliteiten Daknam verliet, was het te vrezen dat hij op het Rooi met een defensieve taktiek zou uitpakken. Iedereen die Rik evenwel van ver of nabij kent weet dat hij niet van logica houdt. Ook nu weer pakte hij de zaken anders aan dan verwacht. De toeschouwers smaakten er het resul taat van. Berchem speelde erg gegroepeerd en kwam zelfs op voorsprong na een sterk wedstrijdbegin. Nog voor rust kon «r-n, tot dan toe minder overtuigend Lokeren, toch langszij komen via Dardenne. De tweede helft haaide de kwaliteit van Lokeren dan toch de bovenhand op de inzet van een stilaan moegestreden Berchem. Met goals van Mommens en de ingevallen Gudjohnsen liepen zij tot 3-1 uit. In de slotminuut kopte Dachelet logische eindcijfers op het bord. Met deze overwinning sluit Lokeren een alleszins hoopgevende eerste ronde af. Door het verlies van hun naaste konkurrenten drijven zij hun voorsprong nog op. De titel van herfstkam- pioen is nu zekerheid geworden. Ook Beveren draaide ooit, als heristkampioen, met vier punten voorsprong Ondanks het regenweer waren toch nog zo'n 8.500 toeschouwers ko men opdagen. Reeds in de aanvangsfaze was Berchem tot tweemaal toe gevaarlijk. Zij hielden voor het overige het speelveld erg klein en te gen een 4-4-2 opstelling was het voor de leiders moeilijk om echte door braken te forceren. De meeste kombinaties lie pen spaak door een over- koncentratie van spelers. Ook het drassige speel veld maakte een onmid dellijke kontrole moeilijk. Berchem hield hpt even wel niet alleen bij mas saal terugplooien. Het bouwde eveneens gedul dig op en vooral Cro- ckaerts en Van Den Buys werd er vaak gevaarlijk aangevallen. Van Nuten, de Antwerpse spelmaker, kwam moeilijk in de wed strijd. Hij werd van nabij gevolgd door Bett, die na een mindere periode nu toch weer op niveau speelde. Lokeren kreeg dan toch twee reële kan sen kort na elkaar. Eerst werd Lubanski met een haarfijne voorzet van Lar- sen aangespeeld, maar hij geraakte niet voorbij keeper Goossens. Even later speelde Bett Larsen aan, die met een tech nisch nummertje Cro- Onder de tribune van het Rooi troffen we aan het eind van een smalle lange gang het Lokers gezel schap aan. In een kleine verbreding die naar de kleedkamer leidt en waar manager Derijcker nood zakelijkerwijze veelplaats inneemt, staat men de pers te woord. Niet de uitbundige vreugde die men zou kunnen verwachten bij een ploeg die zopas zeker werd van het periodekampioenschap. Zij haalden zelf de nodige punten en daarenboven werd het voor Club Brugge geen monsterscore op Luik, het ging er zelfs de boot in met zware 3-0 cijfers. Alvorens weggehaald te worden voor een radio interview stond trainer Haesaert nog eerst de geschre ven pers te woord. «Ik ben helemaal niet tevreden over de eerste helft, de tweede was wel beter en hebben we ook meer kansen gekregen. Het was hier moeilijk tegen Berchem, dat goed gegroepeerd speelde en ons met veel lef tegemoet kwam. Ik had dit verwacht want op mijn pronostiek, voor het seizoen opgemaakt, no teerde ik slechts één punt voor de wedstrijd van vandaag. Wij moesten hier ook spelen met een Preben Larsen die niet over al zijn mogelijkheden beschikte. Hij kreeg een paar dagen terug medika- menten voor zijn lieskwetsuur, maar als nevenwer king trad diarree op, zodat hij erg verzwakt aan de wedstrijd begon. In Gudjohnsen hebben wij evenwel een zeer goede wisselspeler. Het afsluiten van de eerste ronde is voor ons suksesvol geweest. We kunnen nu tegen een stootje in de tweede helft. Ik voorzie nog een zware periode met stressgevaar rond februari-maart. Maar onze optie op een Europese plaats lijkt nu toch reëel. We gaan nu een ganse week rusten en daarna spelen we twee vriendschappelijke wedstrijden op Europees niveau. AZ 67 komt zeker, Feyenoord is nog twijfelachtig. Aan de titel denken we voorlopig niet. Als we na de eerste seizoenhelft de inventaris opma ken vragen wij ons toch wel af of dit laatste idee niet ietwat ongeloofwaardig overkomt. Er is nu toch reeds een kloof van vier punten met de tweede en minstens zes op de overige achtervolgers. Daarenbo ven moeten bijna alle grotennog naar Daknam komen. Voeg daarbij de wijsheid dat de laatste zeven jaren, de herfstkampioen ook kampioen werd en meteen stellen we ons toch de vraag of de Europese 7 Haesaert niet moet worden verruimd. Aan de overkant van de lange gang was Coppens in een speciaal daartoe bestemd lokaal reeds bezig met zijn uiteenzetting. Ook een biertje van het huis kon er ondanks het verlies nog af. De balgoochelaar van weleer jongleert nu met woorden, hier en daar doorspekt met geestige opmerkingen. Na eerst be langstelling getoond te hebban voor de Lokerse uitleg ging hij in zijn sappig Antwerps verder. «Wijhebben ons hier vandaag moeten neerleggen bij het meesterschap van Lokeren. Ik was het team verleden weekgaan bekijken en was tot de kon klus ie gekomen dat ik niet een paar, maar zeker zes spelers moest in het oog houden. Toen Larsen eruit ging betekende dit voor hen nog geen erge verzwakking. Wij hebben, met de middelen waarover we beschik ken, goed gespeeld, maar dat bleek onvoldoende. Ik heb niet verdedigend willen spelen, want dan haal je tegen zo'n ploeg zeker niets. Zij hebben goede spitsen, maar ook hun verdediging speelt modern. Korte mandekking van Verbruggen en Dalving en daarachter een heel goede laatste man in de persoon van De Schrijver. Daardoor krijgt flankverdediger Somers zelfs de kans om regelmqtig mee op te rukken.» Voor de rest was er nogal wat te doen om de zelfgevraagtje vervanging van Stijnen, die mokkend en zonder een woord de kleedkamer had verlaten. «Ik heb hem niet meer kunnen spreken en daarom moet ik gissen naar de oorzaak ervan. Allicht is het een gevolg van het feit dat hij liever verdedigend taktiek had gespeeld. Hij verweet mij tijdens de rust reeds de offensieve gerichtheid, maar of dit nu de werkelijke reden is, weet ik niet. Er zal alleszins moeten gepraat worden in de volgende dagen. R. COREMANS Gudjohnseningekomen voor Larsen, heejt gescoord: zijn maats juichend toe.(Berchem-SC Lokeren 2-2)(ds) ckaerts ter plaatse liet, maar zijn schot zou op- van te kunnen ontzetten de bal in eigen doel de- vieerde. Deze faze zou voor Lokeren nog andere nare gevolgen hebben. Hoogenboom, zenu wachtig door de hem ontglipte bal, ging met veel aandrang bij de scheidsrechter zijn zaak bepleiten. Met té veel aandrang echter volgens Van Langenhove, die nieuw door Goossens meteen een gele kaart worden gestopt. Ber- trok. Dit soort gele kaar- chem bleef hard werken ten liep Lokeren reeds te en werd hiervoor be- veel op. Het is begrijpelijk Lubanski knalt keihard naar doel: paniek bij de Antwerpse verdedigers.(Berchem-SC Lokeren 2-3)(ds Van manager Derijcker konden we vernemen dat de twee geplande vriendenwedstrijden om de win terperiode op te vullen zullen gespeeld worden tegen twee prestigieuze klubs. Enerzijds om de spelers toch tot voldoende koncentratie en inzet te kunnen motiveren en anderzijds om de supporters wat te bieden. Op 22 december zal AZ67 te gast zijn, terwijl naar alle waarschijnlijkheid Feyenoord op 29 december naar Daknam komt. R.C. DE KRACHTPATSERS VAN LOKEREN .UU 10 iil BLIJVEN MAAR VERDER MOKEREN loond in de 20ste minuut dat een speler zijn even met een doelpunt dat, zij van te voren opgekropte het ietwat gelukkig, tot emoties de vrije loop stand kwam. Crockaerts kwam op en na een misser van een Lokers verdediger ge raakte Dachelet bij de bal. Deze trof eerst het li chaam van Hoogen boom. Bob kreeg de bal niet volledig onder kon trole en via Dachelet be landde het leder in de voeten van de schuin op gestelde Van Den Buys. Diens hard getrapte voor zet. kwam ongelukkig op het hoofd van De Schrij ver terecht die in doch als profspeler moet men eveneens oog hebben voor de sankties en de eventuele gevol gen voor zichzelf en de klub. Gelukkig bereikt Bob nog niet de zes pun- tengrens, anders kon men zonder hem naar de Freethiel. Ook voor Ber chem kwam er een gele kaart aan te pas. In de 25ste minuut beging Cro ckaerts eigenlijk de eer ste grove overtreding in de wedstrijd. Hij hield aan de aanslag op Mom mens eveneens geel over. Crockaerts, noch tans één van de betere spelers, leek wel onver moeibaar. Hij hield niet alleen Larsen uit de wed strijd maar lag bovendien nog aan de basis van ver schillende geslaagde ak- ties. Berchem bleef geza menlijk achteruit trekken om daar Lokeren met een zonedekking op te van gen. De kombinaties van de leiders verliepen tot dan toe meestal onzui ver. In.de 36ste minuut toonde Lubanski nog maar eens zijn klasse door drie Antwerpse ver dedigers te omspelen en de opkomende Bett te be dienen. Zijn schot sloeg Dp de paal te pletter. Op nieuw sfeer onder de janhang en Lokeren gaat nog voor rust op zoek naar de gelijkmaker. Een doelpunt dat erg belang rijk is, zowel psychisch als voor het taktische plan. In de 40ste minuut slagen zij dan toch in hun opzet. Na een kollektieve aanval speelt Lubanski met een sublieme draai- bal Dardenne aan, die na een dubbelpass met Bett, de bal onhoudbaar voor bij Goossens kopt (1-1). Bij Lokeren groeide het vertrouwen en de kombi naties wonnen aan inhoud. Onmiddellijk na de rust' trok Van Den Buys de bal voor tot bij de vrijstaande Dachelet. Deze zou de unieke kans niet kunnen benutten. Aan de over kant kopte Somers nipt naast nar een voorzet van Lubanski. Lokeren kwam nu meer en meer in het Het was soms optornen legen een massa dichtopeengepakté Berchemverdcdigers.fBei chem-SC Lokeren 2-3)(ds) spel. Bij Berchem werd niet meer zo snel terug gekomen bij balverlies en ook de snedigheid bij het aanvallen verminderde. Een logisch gevolg van de vooraf gedane fysieke inspanningen. Een nieu we gezamenlijke aanval van Lokeren werd door Mommens besloten. Na een achterwaartse pass van Bett haalde Mom mens met een enig mooi schot uit. Berchem mocht van geluk spreken dat de bal op de borst van de totaal verraste keeper sloeg. In de 55ste minuut beging Stijnen een eer der onnodige fout op Dardenne. De vrijschop werd kort genomen door Verheyen naar Mom mens die laag door de muur trapte. Zijn schot werd nog geraakt door zowel Crockaerts als Van Mechelen, maar ver dween toch traag draai end in de hoek (1-2). Ló- keren verhoogde nu de druk en scheidsrechter Van Langenhove moest de alleen oprukkende Dardenne een halt toe roepen voor ingebeeld buitenspel. Hij kon wel als verontschuldiging in roepen dat dit gebeurde op aangeven van de grensrechter. Berchem liet zich echter niet onbe tuigd. In de 62ste minuut glipt Cornelis op een doorsteekpass van Leirs door de Lokerse verdedi ging. Hoogenboom was evenwel ter plaatse. Bij Berchem vroeg verdedi ger Stijnen zelf om ver vangen te worden. Gok ker Coppens gooit dan De Roover in de aanval. Even later zal ook de bal- vaardige Peruviaan Rey- na, die Dreésen was ko men vervangen, aanval lend worden uitgespeeld. De Roover was direkt ge vaarlijk en Hoogenboom diende ver uit zijn doel te komen om te gaan tacke len. De Antwerpenaars legden zich bij de achter stand niet neer. Tech nisch misschien minder zuiver, maar alleszins hard werkend gingen zij op zoek naar de gelijkma ker. Hoogenboom moest dan ook een paar keer attent tussenkomen. Bij Lokeren werd een onge stelde Larsen eruit ge haald voor Gudjohnsen. Deze vervanging bleek la ter een goede zet ge weest te zijn. De IJslan- der bracht meer vaart in de aanval en trok het spel meer open. Het beukend I spel van Berchem had wel tot gevolg dat er ach-1 teraan risiko's werden I genomen. Zo kon Dar-I denne van op de eigen speelhelft oprukken, P' maar doelman Goossens was paraat. In de 83ste }tfi minuut deed Gudjohnsen de rush van Dardenne (Cf" over. Hij kon de bal wel j» voorbij Goossens krijgen rnc (1-3). Even werd het spel m nog ontsierd door een re- hal gelrechte revanchefout |r|i van Van Pelt op Bett. Terwijl men op de pers tribune en waarschijnlijk ook daarrond begon te gokken of het nu rood of geel zou worden, achtte Van Langenhove een uit brander voldoende. Vijf' minuten voor tijd zou Dardenne met een mooie lobbal Goossens nog maals bedreigen, maar de bal ging nipt naast.{ Naar het einde toe kwa men praktisch alle initia tieven van Lokerse zijde, dat dan uiteindelijk tochjc bi) een moegestreden maarjal Ui' verdienstelijk Berchem had kleingekregen. Ber chem kon in de laatste minuut de stand nog tot een juiste proportie her leiden, door een kopbal- doelpunt van Dachelet op voorzet van Van Pelt. Ber chem zag wel zijn beloof de premie verloren gaan, maar het spontaan ap plaus na het eindsignaal van een tevreden publiek moet dit toch voor een deel gekompenseerd hebben. Het was alles zins een uiting van waar dering voor beide teams. Robert COREMANS De ploegen: Berchem Sport. Goossens, Stijnen, Van fe Pelt, Dreesen, Van Me chelen, Dachelet, Corne lis, Crockaerts, Leirs, Van Nuten, Van Den Buys. S.C. Lokeren: Hoogen boom, Verbruggen, De Schrijver, Dalving, Ver heyen, Somers, Lubans ki, Mommens, Dardenne, Bett, Larsen. Doelpunten: 21' De Schrijver (own-goal) 1-0; 40' Dardenne 1-1; 55' Mommens 1-2, 84' Gud johnsen 1-3; 90' Dachelet 2-3. Vervangingen 67' Stijnen door De Roover. 74' Larsen door Gud johnsen 82' Dreesen door Reyna. Gele kaarten: Hoogen boom en Crockaerts.

De Voorpost | 1979 | | pagina 44