aoL/téföÉ ïïtmn* JONGSTE VERGADERING DIENDE BELANGRIJKE BESLISSING TE NEMEN K.G.B. protest; niet enkel offers van zieken en gepensioneerden VERKEERSKOMMISSIE MET ELLENLANGE AGENDA 'SKOtfMlSSIE ELLENLANGE 'ie, zoals wij, voor de eerste maal kennis maakt vet de agenda van de stedelijke kommissie van terkeer wordt onmiddellijk getroffen door de enor- <ne agenda die besproken wordt, alsook door de belangrijke motivatie, die bij elk voorstel vermeld iordt. Op het ogenblik dat wij dit artikel schrijven kenden hij nog niet de konkrete beslissingen van de jong- Ste verkeerskomimssie, die op maandag 10 decem ber jl. in het Kasteel Ter Linden samenkwam, en He zomaar eventjes 28 punten diende te behande- len. !\ROTE MARKT )e belangrijkste beslissing lie getroffen diende te wor- len was ongetwijfeld deze letreffende de vraag om op Ie verkeersvrije Grote larkt, gedeelte tussen de >rse van Amsterdam en it standbeeld van Dirk lartens, parkeren toe te la- kerf5" 9edurende de dag voor wrtparkeerders en dit tij lens de wintermaanden. het advies dat hierom- rent an de leden toege- tuurd werd. wordt vermeld at de werkgroep wei- lerig staat tegenover dit rzoek, maar toch doet zij 'Igend voorstel het in- en-jchten van een aparte toe- er jang tot de parkeergele- de.jenheid door een door- Kaak te maken langs de aaltarkeerstrook in het ver- rdtengde van de Kattestraat os-er hoogte van het rond- te-)unt. Hierdoor zouden wel netjen tweetal parkeerplaat- ,15ien tijdelijk verloren gaan >n moeten de op het weg- lanlek geplaatste banken en len bloembak verplaatst (/orden. Tussen de nieuw ingerich- e parkeergelegenheid zou inderzijds de nodige schei- an-|ing moeten bewerkstelligd zeirorden door het openstel- enen van een lage kunstma- ke,lge levende haag, bestaan- le uit verplaatsbare houten (lokken voorzien van een ileuf met daarin gevlamd lenjroen plexiglas, op een rij ieplaatst, lopende van de lorse van Amsterdam tot in de boord van het ver- iogd gedeelte van de rote Markts. Deze zoge- emde levende haag moet /makkelijk kunnen wor- :n wegenomen voor de fekelijkse markt en moet tietten dat het autover- ir zich toegang verstrekt jgit de vor het verkeer van voetgangers vrijblijven- ruimte. Het eigenlijke Bdjarkeerterrein zou gevormd noeten worden door ineen- r(Jchuivende parkeerplaatsen, in deze zouden moeten af- lebakend worden door mid- lel van witte spijkers en (levende witte stippen op iet wegdek. tan de ingang van de par- grfeerqelegenheid moet de terftad een automaat opstel- orr^n met beoerkte Derkeer- jrajuur van maximum 60 mi- iuten. op de parking gevormd door de Pontstraat en de Bertha De Dekenstraat. NIEUWSTRAAT, HOPMARKT. VREDEPLEIN, KEIZERLIJK PLEIN Voor deze pleinen en voor de Nieuwstraat, Korte Nieuwstraat, Boterstraat wordt vooreerst gevraagd om tijdens de wekelijkse markt parkeervcerbod in te stellen van 6 tot 14 uur. Bij deze vraag luidt het ad vies gunntig. Het advies luidt echter dat dit verzoek slechts te verwezenlijken is wanneer in de parkeerre- geling éénvormigheid be staat. Het is thans zo dat in al deze straten een be perkte parkeerduur is in gesteld, hetzij door middel van een blauwe zonerege ling, hetzij door verplicht gebruik van de parkeerme- ter. Men is van de stelling uitgegaan dat de langpar- keerders op al de genoem de plaatsen moesten wor den geweerd, en de be schikbare vlaatsen moes ten worden voorbehouden aan kort- en middellang- parkeerders. Men vindt het dan ook diskriminerend dat de ene weqgebruiker moet bet.alen voor een voorbe houden plaats en de an dere niet. Volgens het ad vies liqt het dan ook voor de hand dat op al deze plaatsen het gebruik van de parkeermeter of van de parkeerautomaat verplicht wordt gesteld. Men stelt dan ook voor de blauwe zoneregeling in de Korte Nieuwstraat, Boter- strat, op het Keizerlijk Plein en op de rijbaan van" het Vredeplein te vervan gen door het gebruik van de parkeermeter. Deze maatregel wordt ondermeer verantwoord door de aan wezigheid van financiële en geneeskundige instellingen, de rijksdienst voor arbeids voorziening, dokterskabinet ten, enz. Aangezien artikel 23.3.1 van het K.B. van 1 december 1975 bepaalt dat op plaat sen met parkeermeters de avrkeertijd beperkt wordt volgens de gebruiksmoda- liteiten van deze toestel len, kan, aldus het advies, de vermelding worden op aangebracht parkeerver- der tijdstip dan de aanpas sing van het uurtarief, be draagt de kostDrijs 1100 fr. 16 BTw) zo wordt verder gesteld. Om in dezelfde omgeving te blijven kunnen wij nog vermelden dat nog enkele andere voorstellen betrek king hadden oo het centrum van de stad. Zo werd ge- vraaqd eenrichtingsverkeer in te stellen in de Korte Nieuwstraa. Het advies hier toe is onounstiq. ondermeer omdat deze vraaq reeds af gewezen werd in de ver- keerskommissie van 11 mei 1978 en omdat er zich in tussen geen nieuwe ele menten voordeden. De huidige breedte van het voetpad zijnde 2,10 m mag, volgens dit advies wel te ruggebracht worden op an derhalve meter, teneinde de voertuigen gemakelijker te laten kruisen. Aan de overzijde van de Hopmarkt bevindt zich de St.-Jorisstraat. Om de toe gang tot dit straatje vrij te houden wordt voorgesteld een oversteekplaats voor voetgangers aan te leggen. Het advies vor dit voorstel Is gunstig. Men oordeelt immers dat het nodig is de twijfel op te heffen, die bij sommige bestuurders op rijst over de hoedanigheid van het kruispunt gevormd door de rijbaan van de Hovmarkt en de St.-Joris straat. Het is bovendien een beveiliging van de vele voetgangers die van de Hopmarkt naar de Si.-Jo- risstraat gaan en omge keerd. Ook werden twee vragen gericht aan de kom missie om parkeerplaatsen vor te behouden. Het eer ste was een vraag van Mi nister Mare Galle om een voorbehouden parkeerplaats vor mindervaliden in te stellen in het woonerf van de Sterrestraat. Het advies is hier echter ongunstig en dit ingevolge het Ministe rieel rondschrijven van 23 juni 1978, waarbij vermeld wordt dat slechts uitzon derlijk gebruik mag ge maakt worden van de ver keersborden F9a of E9b om een parking te signaleren of een parkeerplaats te re serveren. In haar vergade ring van 23 april 1979 had de verkeerskommissie be paald dat voorbehouden plaatsen voor mindervaliden kunnen voorzien worden op parkings waar veel par keerplaatsen beschikbaar zijn. Dit is niet het geval in de Sterrestraat, en even min zijn de andere vastge stelde normen van toepas sing. De kommissie van 16 oktober 1979 besliste wel om op de aangrenzende Houtmarkt verschillende plaatsen te reserveren voor mindervaliden. Ook de vraag van de Rijks dienst voor Arbeidsvoorzie ning om 2 4 plaatsen stemmig deze kerstversiering op onze Grote Markt Maar waarom moet er nu altijd die ^melende regen van de partij zijn? (Hugo) HESTER DAENSPLEIN ST.-MARTENSPLEIN Burgemeester vroeg aan verkeerskommissie om IJ irkeermeters te mogen laatsen aan de zijde van e kerk in vervanging van et huidig parkeerverbod, lier luidt het advies dat et huidig parkeerverbod stand dient gehouden te orden om volgende rede- en het estetisch uitzicht en de St.-Martinuskerk niet geschonden wor- enhet parkeren in een ^overzichtelijke bocht eeft aanleiding tot ver- ^ersongevallen en maakt in- inbreuk uit ov artikel '.6° van het K.B. van 1 scember 1975. ervolgens stelt men dat een grotere mobiliteit in de voertuigen zal ont- aan door het plaatsen van ieuwe parkeermeters rond kerk (aan de overzijde) in het begin van de ontstraat. Men stelt ook Hlal een relatief groot aan- 'I plaatsen onbezet blijft bod op zaterdag van 6 tot 14 uur». In zowat gans het centrum (zijnde bovenvermelde stra ten samen met Zoutstraten, Nieuwstraat, Kattestraat en Molenstraat) werd voorge steld om de beperkte par keerduur die door de par keermeters wordt opgelegd te reduceren tot 1 1/2 uur in plaats van 2 uur. Volgens de werkgroep, die het voorstel formuleerde is het de bedoeling tot één vormigheid te komen met de duur van de parkeer- schijf, een groter mobili teit te krijgen van het ver keer, het scheppen van meer parkeerruimte aan de winkels. Op de pleinen zelf zou de varkeerduur beperkt worden tot drie uur. Deze wijziging kost 600 fr. per parkeermeter 16 BTw) indien ze gebeurt sa men met de wijziging van het uurtarief dat door de gemeenteraad kan aange past worden. Indien de wij ziging gebeurt op een an- vor te behouden voor hun personeel op het Keizerlijk Plein wordt negatief gead viseerd. Het verzoek is im mers in strijd met de voor schriften van het Algemeen Reglement op de Politie van het wegverkeer, Tot slot kunnen wij voor het stadscentrum nog twee punten aanhalen, die ook op de jongste vergadering besproken werden. Zo was er een vraag van de NV Amylum om in de Burcht straat ter hoogte van de Bertha De Dekenstraat de oversteek van het perso neel te beveiligen door het plaatsen van oranjegele knipperlichten. Men stelt voor de oversteek te bevei ligen door het aanbrengen van het verkeersbord figuur A.21 aan weerszijden van het kruisDunt. Verkeerslichten mogen im mers slechts geplaatst wor den indien het volume van het voertuigenverkeer, het aantal voetgangers en de moeifijkheden die bif het oversteken van de rijbaan worden ondervonden, dit rechtvaardigen, terwijl het oranjegeel knipoerlicht slechts mao gebruik wor den wanneer de driekleuri ge verkeerslichten niet pas sen. Geen van deze voor waarden is hier van toe passingzo staat in het advies. De eigenlijke agenda van de verkeerskommissie van maandaq 10.12.1979 begon met de kennisgeving van de brief dd. 20 november 1979 van de N.M.V.B. betreffen de de autobushalte op de Esplanade (tegenover de St.-Jozefkerk). De N.M.V.B. gaf opdracht aan haar per soneel om de speciaal aan gelegde inham te benutten, doch meent dat de huidi ge verkeersopstroppingen slechts voor een klein ge deelte zullen kunnen op gevangen worden. In de brief wordt er dan ook nog maals aangedrongen op het beschikbaar stellen van een maximum ruimte van vier voertuigen. LINKEROEVER Een aantal agendapunten hadden niet zozeer betrek king op het centrum zelf, maar wel op verkeerssi tuaties die wij onder de globale noemer van Aalst- Rechteroever kunnen weer geven. In de eerste plaats denken wij hier aan de vraag van Mevrouw Millo-Van Renter- gherïi om een 10-tal meter parkeerverbod in te stellen aan de verfwinkel Maes- schalk en café Fiertel op de hoek van de St.-Job- straat en Beekveldstraat. Op dit kruispunt komende van de Beekveldstraat biedt zich veel zwaar ver keer aan van de Brouwe rij De Gheest en een dis count in de Gustaaf De Papestraat. Indien een voer tuig geparkeerd staat in de St.-Jobstraat tegenover de Beekveldstraat is het zware verkeer aldaar genood zaakt bij het rechts afslaan over het voetpad te rijden, hetgeen inderdaad een ge vaar betekent voor de voet gangers. Het advies is dan ook gunstig en men stelt voor een gele onderbroken streep tussen de twee be staande inrijpoorten aan te brengen. Even verderop ligt de Nieuwbeekstraat. Daar vroeg de heer B. Beeckman eh tinvoeren van parkeren langs de kant der onpase huisnummers, speciaal in het gedeelte tussen Ar- beids- en Beekveldstraat. Hier is het advies dan weer ongunstig, omdat men oor deelt dat door het inwil ligen van het verzoek in een bevaald gedeelte van de straat, het verkeer moet beginnen slalommen, wat alleszins niet aan te beve len is. Bovendien maakt de Nieuwbeekstraat ter hoog te van de woning van de verzoeker een scherpe hoek met als gevolg een onover zichtelijke bocht. Het par keren langs deze kant zou een groot gevaar inhouden terwijl eveneens veel par keerplaatsen zouden verlo ren gaan. Voor de Verastenstraat en de Stefaan de Jonghestraat kwamen de verkeersmoei lijkheden aan bod tenge volge van het parkeren aan weerszijden. In het advies wordt erkend dat er in de Verastenstraat veel door gaand verkeer is dat ver plicht wordt door de ge parkeerde voertuigen te slalommen, die aan weers zijden geparkeerd staan. Het instellen van halfmaan- delijks beurtelings parke ren dringt zich dan ook op. Voor de Stefaan de Jonghe straat meent dan ander zijds dat op dit ogenblik geen reqeling kan getrof fen worden, gelet op de abnormale toestand in de ze straat tengevolge van wegeniswerken in de St.- Jobstraat. Raadslid Chris Borms vroeq anderzijds het instellen van een beperkt parkeerverbod rechtover de Welvaartstraat oo de Ledebaan teneinde gemakkelijker te kunnen af slaan in de richting van de Boudewiinlaan. Ook d>t voorstel wordt qunstig ont haald. Wanneer het im mers van de 1ste tot de 15de van de maand toege laten is te parkeren aan de. kant van het verkeersbord E.7, tegenover de Welvaart straat, dan worden de vrachtwagens welke uit de ze straat afslaan naar links in de richting van de Bou- dewijnlaan fel gehinderd door de voertuigen welke er mogen parkeren op een afstand van 3,50 meter van het verlengde van de rand van de rijbaan van de Wel vaartstraat, zodat meestal de achterwielen van deze vrachtwagens terechtkomen op het voetpad van de hoek Ledebaan en Wel vaartstraat. Hierbij worden de voetgangers in gevaar gebracht en het voetpad wordt ook stukgereden. Op een afstand van onqeveer 0,85 m. van het verlengde van de linkerrand van de rijbaan van de Welvaart straat in de richting van de Boudewijnlaan, bevindt zich een inrij met een breedte van ongeveer 2,65 m. Het zou, aldus het advies, vol staan aldaar een gele on derbroken streep aan te brengen van circa 12,65 m. PARKDREEF Onlangs stelde BSP-fraktie- leider Jan Van der Veken in de gemeenteraad voor om in de Parkdreef de voet gangers te beveiligen tegen snelheidsmaniakken. Uit het advies leren wij dat de parkdreef een privé-weg zou zijn, deel uitmakende van het rekreatie- en sport complex der stad Aalst, die echter het karakter heeft van een openbare weg, gezien er geen en kele aanduiding bestaat die de weggebruiker inlicht om trent het privé-karaketr.van deze weg. De parkdreef is echter zo ingericht dat de voetgan gers, zij het niet verplicht worden op de rijbaan te qaan. er omzeqgens toe worden uitgenodigd. Ten einde de wandelaars te beveiliqen voor voertui- oenverkeer stelt men voor aan de inqanq van de dreef een hekken aan te bren gen. hetwelk kan ooenoe- etold worden voor het nu- bliek tiidens de ooenina*- nren van het oark terwiil ook lanoR beide züden aan- wt'zingsborden met de ver melding privaat terrein zouden kunnen worden angebracht, met een bijko mende vermelding wan delpad Het kasseigedeel te van de dreef zou kun nen uitgerust worden met liggende politie-agenten om de snelheid van de voertuigen te beperken die er zouden toegelaten wor den om te parkeren. Het ziet er dus naar uit dat de heer Van der Veken nog ge lijk zal halen met zijn voor stel. RINGLAAN Zomaar eventjes drie agen dapunten hadden betrek king op de Boudewijnlaan. Vooreerst was er een vraag van raadslid Jan Caudron om de verkeerslichten aan te passen teneinde de weg gebruikers die linksaf naar Gent wensen te rijden, voldoende tijd te laten om het kruispunt te verlaten. De werkgroep stelt voor op dit kruispunt een rondpunt op te richten zoals op het kruispunt HaringDit rondpunt is in het huidig stratenstramien gemakke lijk te verwezenlijken door een weinig akkomodaties in de richting van de Sie- segemlaan. Het tweede punt had be trekking op het instellen van inhaalverbod op de Boudewijnlaan. Op deze laan bevinden zich over een lengte van 1700 m. niet minder dan 8 kruispunten. Op al die kruispunten on dervindt het dwarsverkeer de grootste moeite om zich in het verkeer te voegen of de Boudewiinlaan over te steken, dit ten gevolge van het zeer drukke verkeer oo de Boudewijnlaan, die ook veelvuldig wordt gebruikt door het zwaar verkeer. Het inhalen op de Boudewijn laan verhoogt dan ook in aanzienlijke mate de be lemmeringsgraad van het verkeer. Men vindt het dan ook ten zeerste aanaewe- zen oo gans dit wegvak in haalverbod in te stellen en een middenberm aan te leggen. Voor het kruispunt van de Boudewiinlaan met de Raf- felqemstraat tenslotte werd het plaatsen van verkeers lichten met drukknoo voor gesteld. en het aanbrengen van een onderbruqqing. Dit voorstel kwam van schenen De Neve. Het advies luidt dat men akkoord is met een onderbrugging onder de Boudewijnlaan, gaande van de Raffelgemstraat naar de Naarstigheidstraat, spe ciaal voor de fietsers en voetgangers. Van deze voorziening kunnen ook de weggebruikers gebruik ma ken komende uit de Oude Gentbaan, de Sylvain Van der Guchtlaan, de Square Geerinckx en de Linden- straat. Aldus zou het aan tal verkeersongevallen op dit kruispunt sterk kunnen gereduceerd worden. Het aantal was 8 in 1978. De slachtoffers van deze onge vallen waren voornamelijk voetgangers, fietsers en bromfietsers. Vervolg volgende week. het nationaal bestuur van de kristelijke bonden van gepensioneerden besprak de in het ontwerp van pro grammawet opgenomen maatregelen inzake sociale zekerheid. het bestuur vindt het, ten eerste, positief dat door heen besparingen en spa- nerin gen gepoogd werd rekening te houden met de minst bedeelden. meer in het bij zonder door; de invoering van een mi nimumpensioen voor werk nemers met een volledige loopbaan en de verhoging van deze lage pensioenen; de verhoging van het gewaarborgd inkomen; de geringere persoonlij ke tussenkomst van de wigw's bij langdurige hospi- talisatie. de k.b.g. stelt ten aanzien van het minimumpensioen dat rechtvaardigheidshalve ook de werknemers gepensioneerden met een onvolledige loopbaan moe ten kunnen aanspraak ma ken op dit minimumpen sioen in verhouding tot hun bewezen jaren en eist bo vendien dat de in genomen beslissing om de hoogste pensioenen te begrenzen- zou uitgevoerd worden, ten gunste van het optrekken van de lagere pensioenen. pensioenen. betreurt dat de verho ging van het gewaarborgd inkomen slechts de helft be draagt van de aanvankelijk voorgestelde stijging en dat de regering zodoende de vooropgestelde planning om in 1982 de bedragen van 198.738 voor een ge zin en 154.474 voor een al leenstaande niet zal waar maken; kan de persoonlijke tus senkomst in de ligdagprijs bij hospitalisatie slechts aanvaarden op voorwaarde dat hieraan gekoppeld wordt het ten laste nemen door de ziekteverzekering vgn de verzorgingskosten in de rust- en verzorgingste huizen. ten tweede, blijven de kri stelijke bonden van gepen sioneerden voorbehoud ma ken inzake de bijdrage van gepensioneerden aan de ziekteverzekering. waar zal deze niet geheven worden op het totale inko men, zoals aanvankelijk voorzien, maar het blijft als een discriminatie aange voeld dat voor andere so ciale verzekerden met een vergelijkbaar inkomen geen bijdrage wordt voorzien. Bovendien achter zij deze bijdrage slechts aanvaard baar in het kader van een algemene solidariteit waar bij noodzakelijke offers voor de sanering van de ziekte verzekering door alle be trokkenen worden opge bracht en niet in hoofdzaak worden afgewenteld op zie ken en gepensioneerden, ten derde herhaalt de k.b.g. zijn protest tegen het feit dat de staat zijn financiële verplichtingen niet nakomt, noch ten opzichte van de ziekteverzekering en de pensioensektor, noch ten opzichte van de levens noodzakelijke diensten van gezins- en bejaardenhulp die hierdoor in hun voortbe staan en werking worden bedreigd. tenslotte onderstreept de k.b.g. de noodzaak snel tot een coherent hervormings plan voor de sociale zeker heid te komen waarin de noodzakelijke offers even wichtig zijn verdeeld en niet eenzijdig gevraagd worden aan de zwaksten en minst bedeelden. De stad Aalst wenst betreffende het Algemeen Plan van Aanleg van de gemeente Hofstade genoegen te nemen met de voorschriften van het reeds bestaand gewestplan. Dit APA werd op 4 maart 1959 bij Koninklijk Besluit goedge keurd, en op 8 mei 1964 werd de herziening ervan bij KB bevolen. Ook het Bijzonder Plan van Aanleg «Valerius De Saedeleerstraat» wordt herzien. Dit is noodzake lijk ingevolge een Koninklijk Besluit van 13.6.1978. Niet alleen de belastingen in Aalst zullen vol gend jaar verhogen. Ook een aantal «dienstver leningen» stijgen in prijs. Zo diende de gemeen teraad van woensdag jl. zich uit te spreken over de aanpassing van de financiële bijdrage van de ouders in de kinderdagverblijven, tot het vast stellen van de voorwaarden tot verhuring van éénvormige terrassen op de Grote Markt tot wijziging van de magazijnrechten van het open baar depot, en tot aanpassing van de vergun- ningsprijs tot begraving in volle grondkon- cessie. De stad Aalst gaat twee aangenomen openbare biblioteken overnemen te Herdersem, met na me deze van het Willemsfonds en deze van het parochiecentrum. De Aalsterse brandweer krijgt allerlei materiaal bij, met name elektrische dompeipompen (174.000 fr.), personenzoekers (1.682.000 fr.), persluchttoestellen (1.392.000 fr.) en lederen laarzen en hakbijlen (145.000 fr.). De jongste gemeenteraad diende zich uit te spreken over de voorlopige aanvaarding van het rooiplan van de buurtwegen Dekkersweg en Denderweg te Gijzegem. De stad Aalst wenst blijkbaar met eigen midde len verder te werken aan de bouw van het nieuwe zwembad. Aldus werden twee ontwer pen aangepast: dit voor de waterzuivering zou volgens de raming 2.758.480 fr. kosten en dit voor de centrale verwarming 12.205.236 fr. Brigadekdt. Keieman, de manschappen Devad- der, Daneels en Strobbe allen uit Aalst en Erpels van de brigade Erpe-Mere vertoefden vorige week voor het laatst in aktieve dienst. Voor deze laatste dienst met de laatste moed te kunnen aanvangen ontvingen ze van het kommando het gebruikelijke afscheidsgeschenk uit de handen van Kdt. Michiels en diverse oversten. Bij ministrieel besluit van 23 oktober 1979 werd het openbaar stedelijk slachthuis te Aalst aan vaard tot het slachten van ingevoerde varkens. Ongetwijfeld zal dit besluit een gunstige weer slag hebben op het aantal slachtingen en de daaraan verbonden financiële gevolgen. Wat nog niet gebeurd was op de jongste ge meenteraad, is ondertussen wel verschenen in het Belgisch Staatsblad. Met name het Konink lijk besluit van 6 juni 1979 betreffende de goed keuring van de oprichting van de nieuwe Inter- kommunale Vereniging voor Investeringen in de elektriciteits- en gasdistributie in Oost-Vlaan- deren (Iviegov). Over de benoemingen voor deze nieuwe interkommunale is, zoals gemeld, heel wat herrie ontstaan tussen meerderheid en oppositie. Anderzijds kunnen wij melden dat bij K.B. van 27 juni 1979 goedkeuring verleend werd aan de oprichting van de nieuwe interkommunale ver eniging voor krematoriumbeheer in de provin cie Oost-Vlaanderen, waarvan ook de stad Aalst deel uitmaakt. Schepen Hooghuys, heeft, zonder elektorale bijbedoelingen zijn diepdoorvoeld dienstbetoon «tot in het graf» laten blijken. Iedere naaste verwante van een overledene krijgt persoonlijk een kaartje waarop de schepen zijn innige deel neming betuigt en zijn genegen groeten over maakt. Het grafnummer en de toegangsuren tot het kerkhof (van zonsopgang tot zonsonder gang) staan er eveneens netjes op vermeld. Voor wie het interesseert. Het volgende bal van Mare Galle zal plaatshebben op 11 oktober 1980. Van planning gesproken. Gelieve deze datum reeds vrij te houden a.u.b. De plaatselijke BSP-voorzitter en fraktieleider in de gemeenteraad Jan Van der Veken moet op doktersadvies rust nemen tot minimum begin januari 1980. Aldus zal hij niet kunnen aanwezig zijn op de gemeenteraad van 19 december e.k., waarop de stadsbegroting van volgend jaar zal besproken worden. Voorlopig wordt zijn taak in de gemeenteraad overgenomen door de Erembodegemnaar Fred dy Pijck, terwijl het partijvoorzitterschap onder tussen waargenomen zal worden door Gustaaf Lemaitre, ondervoorzitter. Renaat Mores werd geboren te Ronse 12.12.1899. Binnenkort wordt hij 80 jaar. Een verjaardag die voor hem niet onopgemerkt zal voorbijgaan daar hij vermoedelijk zal gevierd worden. Renaat Mores is ere-organist in de Sint-Martinuskerk, waar hij van 1935 tot 1972 organist was. Hij komponeerde 6 missen en priester cantate kantoorwerken en in samen werking met de vorige week overleden dichter Gery Helderberg komponeerde hij Marialie- deren. Zaterdagavond vond in de Keizershallen het tweede Volksunie-bal van het arrondissements- bestuur - Aalst plaats. Ben Cramer en Samantha zorgden voor de muzikale omlijsting. Tijdens dit bal werden er twee kopmannen De Cremer en Caudron gehuldigd. Heel wat bestuursleden en mandatarissen werden in de bloemen gezet of kregen een mooie oorkonde (oude landkaart). Willy Alloo, misschien wel de noestste werker werd speciaal voor zijn inzet en ijver beloond. Onder de aanwezigen bevond zich ook Marcel De Bisschop. Uit sympathie, of is er misschien een interne verschuiving aan het ontwikkelen? Het priester Daensfonds - afdeling Aalst in vergadering bijeen op 6 december II. verklaart zich eens met het standpunt van het Vlaams aktiekomitee tegen de atoombewapening en dringt aan op het openen van een dialoog over ontwapening bij alle betrokken partijen. Priester Daenskring - Aalst zoekt in het kader van het plan Spitaels, te werk te stellen: een promotor. Vereisten: grote belangstelling voor het Daen- sisme, minstens diploma middelbaar onderwijs. Voor inlichtingen: telefoon: 21.42.32 tussen 18 en 19 uur.

De Voorpost | 1979 | | pagina 5