BUURTHUIZEN VOOR DEELGEMEENTEN AALSTERS BIBLIOTEEKPERSONEEL WOEDEND LEEFMILIEU het linnen doek moeten prio riteiten worden gesteld. Gevan van reële kansen voor socio-kulturele aktivi- teiten en een verantwoorde lektuurvoorziening in eigen midden verdienen alvast prioriteit, ook in het kader van de toenemende vrije tijd. Biblioteek en Kultureel Centrum: Alles moet in het werk ge stel worden om het kultu reel centrum klaar te krijgen. De kulturele verenigingen hebben er recht op, en men zal aan veel noden tege moet kunnen komen: to neelzalen, vergaderzalen, tentoonstellingsruimte feestzaal enz. Maar... men kanhet ook niet helpen, dat het kultu reel centrum 15 jaar gele den werd gepland en nu door allerlei omstandighe den nog niet klaar is!!! Iedereen weet: 1. dat de biblioteekvoor- ziening een explosie kende, en men verheugt zich daar op: in 1963 - 35.367 uitle ningen, in 1979: 470.000 uitleningen. 2. dat er een nieuw dwin gend biblioteekdekreet met uitvoeringsbesluiten ge stemd werd, dat de gemee nten verplicht aan de zware opgelegde normen te vol doen tegen uiterlijk 1.1.1982 Deze normen slaan o.a. op: een minimum aan boe kenbezit en de jaarlijkse aanwinsten en afschrij vingen hetzelfde geldt voor het audio-visueel materiaal de toegankelijkheid van de hoofdbiblioteek: 50 uren per week, 6 dagen, 5 avonden tot 20 uur. het inrichten van eenin formatie- en begeleidings dienst, hardware poject, en een dienst gedecentrali seerd biblioteekbeheer. opgelegde beheer- normen personeel: 36 perso neelsleden en 8 boekbin derij en onderhoudsperso neel. een minimum verplich te opstelling van bezit én een minimum verplichte werkruimte voor het perso neel. 3. dat de biblioteek van Aalst naast haar plaatse lijke opdracht werd aan geduid tot één van de 13 centrale biblioteken in Vlaanderen, voor de arron dissementen Aalst-Oude- naarde, met 375.000 inwo ners. Aalst wordt dus een «cen trale», niet een «provincia le» biblioteek met een ser- vice-funktie voor alle ge meentelijke biblioteken in beide vermelde arrondisse menten. Erkenning en betoelaging Om erkend te worden moet de biblioteek aan alle opge legde normen voldoen. Er kend zijn, en blijven, bete kent nieuwe betoelagingen ontvangen als volgt: 100 wedden van het biblioteekpersoneel 60 van de onroeren de investeringen, moderni sering, vergroting en in richting van biblioteken 60 van de bedragen nodig voor het vernieuwen of aanvullen van het biblio- tekonomisch materiaal 60 van alle werkings kosten 100 van alle uitgaven voor de centrale bibliotee- kopdracht. Voor Aalst betekent zuls ongeveer 20 MILJOEN MEER te ontvangen toela gen dan nu het geval is. Er diende dus een keuze te worden gemaakt: ofwel een nieuwe hoofdbiblioteek bouwen wat de stad door bouwko sten en verlies aan subsides na 20 jaar 600 miljoen zou kosten. ofwel zorgen dat de hoofdbiblioteek, die een stadsdienst is, en in 2 ploe gen moet werkea( 50 uren, 5 avondden per week) haar plaats krijgt in het stadsge- bouw, in casu het kultureel centrum. Unaniem opteerde het kol lege voor de tweede oplos sing Hoe komt het in de reali teit? Met afgevaarigden van de Departement van Neder landse Kuituur werd op 27 november naar eenoplos sing gzocht. En ze werd gevonden. De hoofdbiblioteek, haar administratie en haar afde lingen zullen over de opge legde ruimten kunnen be schikken, ongeveer 2500 m2, in het kultureel centrum. De funktie van dit Ce,trum komt hierdoor NIET in het gedrang. Wel moest nood zakelijkerwijze een deel van de sportruimte worden toegewezen aan de hoofd biblioteek. Die «sportzaal» zóu trouwen sniet hebben kunnen dienen want ze is amper 2 m hoog en de bevloering moet er nog in. Hoe bvb een balspel orga niseren in een zaal die min der dan 2 m hoog is? Of een voorziene boksring plaatsen? (voor Lilliput ters?) Dat de hoogte zo klein is, blijkt nog een gevolg te zijn van de miserie met de on- dergmd destijds. Verder kan men zich wel de vraag stellen of een sportzaal noodzakelijk is in ee Kultureel Centrum nu er reeds «Ten Rozen» is en de Erembodegemse Sport- schuur. Een andere aanpassing ligt in het aanwenden, voor kleien tentoonstellingen dan, van een in de biblio teek geïntegreerde ten toonstellingsruimte Waar komt wat? De ligging van de publieke dienste in het Kultureel Centrum zal er als volgt uitzien: jeugdbiblioteek: tussen- verdieping op gelijkvloers. Voor gehandicapten niet het van het maar wel het énig haalbare. uitleen aan volwasse nen: geliukvloers en erste kelderverdieping audio-visuele materia len: eerste kelder leeszaal: eerste kelder verdieping, kortbij het magazijn magazijnen: tweede kelderverdieping personeelsruimten: da kverdieping. Geswitcht met leeszaal omdat men moeilijk het personeel voor een hele karrière in de kel der kan «begraven». Wat betreft de «centale bi blioteek», die niet ten dien ste staat van het Aalsters publiek maar wel van de boekerijen van de arrondis sementen Aalst en Oude naarde, die krijft haar plaats in de gebouwen waar momenteel de hoofdbiblio teek is gevestigd. (Katte- straat). De boekbinderij krijgt in 1980 een aangepast atelier in het Huis De Bolle. Een realistische n haalbare oplossing! Schepen Roels besluit als volgt: volgens de omzendbrief van 5.9.1979, blz 5 par. E b, dienden de gemeenten prioriteit te verlenen aan de uitvoering van het bi- blioteekdecreet. In het belang van de stadsfinanciën en van de gplande uitbouw, van een verantwoorde biblioteek- en kulturele infrastruktuur, werden bovengenoemde i oplossingen gevonden. Het is natuurlijk niet ie- deaal, maar wel realistisch en haalbaar zonder de Aal- sterse bevolking voor on verantwoorde extra-kosten te doen opdraaien! In de mate van het mogelij ke komt alles op een even redige wijze aan zijn trekken: het kulturele levenin kleinAalst de lektuurvoorziening i in gans Aalst de uitbouw van de kleinschalie kulturele tref- punten,die beantwoorden aan de socio-kulturele be- hoeftenin elke deelge- meente. LrH. i Met de kerstperiode voor de deur beginnen de bioskoopuitbaters zich reeds voor te bereiden op de vakantieperiode. Hiervoor hebben zij een paar best-sellers op de achtergrond gehouden om er nu stilaan mee uit te pakken. Cinema Palace gaat deze week reeds van start met de langverwachte «Moonraker», de laatste nieu we James Bondfilm. Cinema Feestzaal daaren tegen houdt zijn paradepaardje «Tess», van Roman Polanski, nog een week op stal. Cinema Palace. Benedenzaal Hoogtepunt deze week, en waarschijnlijk ook wel de 'film van de week' is «Moonraker», of James Bond die zich in de ruimte waagt. Een film die naar alle waarschijnlijkheid tot eind dit jaar in de benedenzaal van cinema Palace zal blijven lopen. Studio «Moment by moment» of «lieferomance», een film van Jane Wagner met Travolta als aan trekkingspool. Spijtig genoeg echter volstond dit niet om de film op een podium te verheffen. Het is en blijft een mat geheel. Verlaten door haar ontrouwe echtgenoot brengt Trisha Rawlings (Lily Tomlin) haar tijd door in grote magazijnen, bij haar kapper of op een privé-stand. Teveel vrije tijd, teveel geld, teveel kalmerende middelen, en... teveel begrijpende vriendinnen. Op een morgen ontmoet ze terug Strip, een jonge man die ze enkele maanden voordien aangeworvan had als extra hulp. Ze wem- trouwt hem echter, want naar alle waarschijn lijkheid houdt hij zich bezig met loense zaak jes. Hij echter wordt verliefd op haar. Na heel wat 'ups' en 'downs' in him kal verhef de, en na heel wat wegtrekken met de noorderzon on dervindt Strip dat hij eigenlijk maar de speel bal geweest is van Trisha, dat hij enkel moest dienen om haar echtgenoot belachelijk te ma ken. Hij trekt er dan ook eens te meer van onder. Opnieuw alleen is zij terug overgeleverd aan haar slapeloze nachten, haar angsten en haar verveling. Na enkele dagen is zij echter over tuigd geraakt van haar liefde voor Strip, en dan.gaat ze naar hem op zoek. Cinema feestpaleis Zaal 1 Hier doet onze dikke knokker, Bud Spencer, het nog altijd uitstekend, zodat beslist werd «Buldozer» nog een weekje door te spelen. Zaal 2Hier loopt een film van Christian Gion met muziek van Ennio Morricone, «One Two Two». Een verhaal dat zich afspeelt in het Parijs van de jaren '34. Twee jonge mensen zullen daar elkaar ontmoeten. Hij, Paul, komt uit Lyon en zal zich in de politiek opwerken. Zij, Fabienne, komt uit Marseille, uit een van de bekendste «huizen», en zal ook proberen hogerop te Paul zal Fabienne ontmoeten op de ladder naar de macht die loopt langsheen de intieme sa lons van de Provinciestraat nr. 122, one two two. Tussen hen zal zich een liefdesgeschiede nis afspelen, en beiden zullen him doel berei ken, Paul op politiek vlak, en Fabienne als eigenares van de one two two. Zaal 3 Hier loopt de vijfde film in een reeks, «L'amour en fuite», «Vervlogen Liefde», van Francois Truffaut. In deze vijf films volgen wij hetzelf de hoofdpersonage, Antoine Doinel, rol ver tolkt door Jean-Pierre Leaud, in elk zijn groei naar volwassenheid, in zijn liefdesleven. In deze film is Antoine de kaap van de dertig reeds overschreden, en wij treffen hem bij het begin van de film aan op het ogenblik van de echtscheiding met wederzijds akkoord van de Doinels. Zoals zovele jong gescheiding men sen tegenwoordig blijven Antoine en Christine goede vrienden. Door zijn relatie met jonge vrouwen geraakt Antoine echter als spoedig terug verzeild in nieuwe liefdeskonflikten. Eveneens zal hij Mr. Lucien ontmoeten, die de grote liefde van Antoines moeder was. Langs hem komen wij te weten dat de moeder van Antoine plotseling overleden is, en dat ze niet was zoals het beeld dat Antoine zich van haar gevormd had. Natuurlijk doen deze ontmoe tingen en gebeurtenissen bepaalde beelden van het verleden bij Antoine heropleven, en zal hij ze ook in een ander daglicht zien. Hij zal daarom echter zijn kans op geluk niet laten voorbijgaan. «Zij» is 25 en verkoopster in een platenzaak. S.J. Ophaling van glas Alhoewel het stockageprobleem nog zijn beslag niet kreeg wordt aangedrongen op selektief ophalen van glas. Om esthetische redenen wordt plaatsen van containers afgewezen. Misschien kunnen papier én glas met dezelfde wagen worden meegenomen. Veel selektief ophalen kan misschien de noodzaak het huisvuil tweemaal per week op te halen in Aalst- Stad verminderen. Vogelvangst Vogelvangst is sterk verminderd. Het vogelbestand zou eerder uitgedund worden door gebruik van pesticien in land- en tuinbouw dan door vogelvangst zelf. «Hou je Stad rein» Regelmatig zouden affiches kunnen worden gete kend door leerlingen van de akademie. Deze affiche zou gemaakt worden rond een bepaald thema in samenwerking met de scholen. Er zou een lessen reeks kunnen worden aangekoppeld waardoor de 'jeugd meer milieubewust zou kunnen worden gemaakt. Aalst Bloemenstad Volgend jaar zou een campagne kunnen worden gevoerd met gevelversiering met bloemen en groen. Ook tegeltuintjes en bloembakken. Met medewerking van de Dekenijen en de Scholen kan deze aktie «Maak van je stad een bloemenstad» een sukses worden. FICTION 1978 1979 NON-RCTION 1978 1979 TOTAAL 1978 1979 HOOFDBIBLIOTHEEK 7.027 7.399 5.711 6.433 12.738 13.832 1094 LEESZAAL 1.364 1.564 1.364 1.564 200 JEUGDBIBLIOTHEEK 2.511 2 632 431 491 2.942 3.123 181 RUST. ST. JOB 79 79 79 FIL. 1 ST JOB 964 1 047 210 289 1.174 1.336 162 FIL.2DE AREND 1.625 1.556 678 623 2.303 2.179 - 124 FIL. 3 TER LINDEN 1.354 1.195 448 416 1.802 1.611 - 191 FIL. 4 TEN BERG 1.226 1.127 367 309 1.593 1 436 - 157 FIL. 5 NIEUWERKERKEN 740 650 273 236 1.013 886 - 352 FIL. 6 H.HART 873 1 143 373 455 1.246 1 598 352 FIL. 7 MIJLBEEK 996 1.160 516 596 1.512 1.729 217 FIL. 8 BAARDEGEM 693 710 169 188 862 898 36 FIL. 9 EREMBODEGEM 1.549 348 1 897 1897 FIL. 10MELDERT 619 299 918 918 TOT. BIBLIOTHEKEN 18.009 20.866 10.540 12.220 28.549 33.086 4537 DISCOTHEEK DIATHEEK 5.483 6.150 44 667 44 ALGEMEEN TOTAAL Totale boekenuitleen januari-november Totale grammofoonplatenuitleen janurari-november Diareeksen ALGEMEEN TOTAAL In «Jong Rood» suggereerde men dat het Aalsters Kultu reel Centrum een herbestemming zou krijgen. Althans een groot deel ervan. In plaats van «kultureel centrum met biblioteek» zou het stadsbestuur nu opteren voor een «grote biblioteek met beperkte kulturele infrastruktuur». «Jong Rood» hoopt dat deze geruchten ongegrond zijn maar vroeg dat het stadsbestuur open kaart zou spelen. Het dringt daarenboven aan op een snelle verwezenlijking van het Kultureel Centrum waarin momenteel dan toch reeds ruim 300 miljoen zijn geïnvesteerd. Zulks zou meehelpen om uit de lamentabele toestand te geraken op kultureel vlak. Zonder openbaar debat kan aan dit centrum geen andere bestemming worden gegeven. Tot daar «Jong Rood». Verder stelt men in «Jong Rood» dat allerlei truukjes worden toegepast om een an der beeld dan de realiteit naar buiten uit te geven. Het wijst daarbij op het inschakelen in de statistiek van het aantal be zoekers aan de leeszaal. Ook over andere aspekten van de hoofdbiblioteek zouden deels onjuiste en deels onvolledige gegevens worden verstrekt. Al hoewel de door de hoofdbi blioteek gevoerde politiek ook de gelukwensen van «Jong Rood» verdient vindt voorzits ter Baita dat wat er momenteel gebeurt niet door de beugel kan. Het stuurt dan ook aan op een open gesprek. Biblioteekpersoneel woedend Om het risiko te ontgaan door komplikatie bepaalde aspek ten te verwaarlozen of gewoon minder het aksent te verlenen dat de steller er aan gaf, geven we hier nu in extenso het an twoord van hoofdbibliotekaris Etienne Buyle, medegenaam- tekend door tweederden van het biblioteekpersoneel. «De brief d.d. 1 december 1979, getekend Dolores Baita, aan het Kollege van Burge meester en Schepenen van Aalst, en gepubliceerd in Jong Rood jg. Ill, nr. 10, getuigt van ergerlijke onwetendheid op allerlei gebieden (tot daar!) maar ook van onaanvaardbare insinuaties: 'rondstrooien van deels onvolledige, deels onjui ste gegevens', 'toepassen van allerlei truukjes om een ander beeld te tonen dan de reali teit', 'het verhullen van de werkelijkheid', 'dat de centra le biblioteek daarentegen se dert verschillende jaren geen vooruitgang meer mazakt', 'het zich voordoen van eige naardige fenomenen m.b.t. het biblioteekwezen', de flinke uitbreiding van het personeel, 'dat er zaken gebeuren die niet door de beugel kunnen'. Dit betekent nog min nog meer dat u het voltallig biblioteekpersoneel publiek, maar ongemotiveerd beschul digt van vervalsing van de dag elijkse werkingsresultaten! Uw verhaal getuigt van een politie ke vooringenomenheid (wat uw goed recht is!) en van chau vinisme, maar ook van leugens, laster en kwade trouw! Ergerlijke onwetendheid?? Las U reeds het nieuwe biblioteekdekreet van 19.6.78 en de reeds verschenen uit voeringsbesluiten? Weet u dat dit dekreet een dwingend dekreet is? Weet u dat dwingend wil zeggen dat elke gemeente in Vlaanderen voor 1.1.1982 ver plicht is een gemeentelijke bi blioteek op te richten die aan de opgelegde minimum nor men voldoet? Weet u dat minister Galle in zijn omzendbrief dd. 5.9.1979 pag. 5 E, b, betreffen de «gemeentebegrotingen voor 1980 ten behoeve van de ge meenten van het Vlaamse Ge west» gewezen heeft op de prioriteit die moet worden ge geven aan de uitvoering van o.a dit biblioteekdekreet? Weet u dat de hoofdbiblio teek en haar afdelingen vanaf 1.1.1980 wekelijks minimum 50 uur (2 ploegen) moet open zijn voor het publick, verdeeld over min. 6 dagen waarvan de zaterdag en min. 5 avonden? Weet u dat het personeels- «Jong Rood» vernam verder dat besprekingen aan gang zijn om de plannen van het Kultu reel Centrum te onderzoeken. Besprekingen met schepenen De Neve, Van den Eede en Roels, de Kommissie van Ad vies voor de Nederlandstalige Kulturele Centra, de hoofdbi bliotekaris en de stadsarchi- tekten. In een schrijven aan Schepen Roels stelt voorzitter Dolores Baita dan ook dat uitbreiding van de ruimten voor de biblio teek inkrimping van andere as- pekten van het Centrum impli ceert. Ze dringt aan opdat ook met mensen uit de kulturele sektor, de teaterwereld en de jeugdsektor zou worden over legd. Wat betreft de groei van de biblioteek, wat dan de nood zaak van een grotere ruimte tot gevolg heeft, geeft Dolores graag toe dat de wijkfilialen vooruitgaan maar stelt dat de hoofdbiblioteek geen vooruit gang meer maakt. En dit on geacht de uitbreiding van het boekenfonds, die van het per soneel en die van de beschi kbare ruimten. Dit lijkt hen trouwens normaal gezien de (goede) politiek van decentra lisatie en de terugloop van de Aalsterse bevolking. 34.032 39 280 5248 320.003361.301 +41298 62.651 66.835 4184 186+ 186 382.648428.322 +45668 kader van de biblioteek dat berekend werd door het Mini sterie op basis van de gekon- troleerde werkingscijfers van 1975 30 voltijdse perso neelsleden omvat, waarvan er nooit meer dan 24 in dienst waren? Weet u dat sindsdien noch tans 4 nieuwe wijkbiblioteken werden ingericht, dat ze be diend worden en dat heel wat buitengewone inspanningen werden geleverd door vernieu wing van akkomodatie (disko- teek, uitleenzalen, leeszaal, wijkbiblioteken) het in werk ing stellen van de diateek en de 3 uitleenposten in de bejaar dentehuizen? Weet u niet dat wanneer een organisatie uitbreidt ook de centrale administratie mee groeit, dat er derhalve méér ruimte nodig is voor de op vang, verwerking, berging van méér aanwinsten voor méér instellingen? Weet u dat Aalst bij de kreet werd aangeduid om de taak op zich te nemen van één van dertien Vlaamse centrale openbare biblioteken (voor de arrondissementen Aalst en Oudenaarde)? Weet u dat de Openbare Biblioteek met haar ongeveer 16.000 effektieve leden de grootste spontane kulturele vereniging is van gans Aalst? Weet u dat de openbare biblioteken van Aalst open staan voor iedereen: georgani- seerden en niet-georganiseer- den, jong en oud, zonder ge loofsbelijdenis maar wel plura listisch, niet naar het getal, wel naar de geest! Weet u dat de niet-georga- niseerden in geen enkele zgn. «demokratische» adviesraad zijn vertegenwoordigd, al ma ken ze de grootste groep uit van de bevolking? Weet u dat volgens de op gelegde normen de hoofdbi blioteek en haar centrale dien sten minimum over ruim 3.000 m2 oppervlakte moet beschik ken om erkend te kunnen worden? Weet u dat niet erkend worden betekent niet gesubsi dieerd worden? Weet u dat dit voor de stad geleidelijk aan jaarlijks 20 miljoen frank minder toelagen zou betekenen? Weet u dat dat op 20 jaar 400 miljoen frank vertegen woordigt? Weet u ook nog niet dat alle leden van een Kollege van Burgemeester en schepenen solidair verantwoordelijk zijn voor hun beslissingen? Weet u dat het C.B.S. in zitting van 8/11/11 unaniem be sliste geen nieuwe hoofdbiblio teek 200 miljoen frank!) te zullen bouwen, maar wel er te zullen voor zorgen dat de bi blioteek haar plaats krijgt in het kultureel centrum, zodat ze aan de opgelegde normen kan voldoen! Weet u dat bij dekreet de openbare biblioteek verplicht is nieuwe diensten op te rich ten: informatie- en begelei dingsdienst, een dienst gede centraliseerd biblioteekwerk!? Weet u.dat de S.O.B. werd aangeduid als één van de 15 Vlaamse biblioteken waar «hardware-projekten» worden gerealiseerd? Weet u dat toen het kultu reel centrum 15 jaar geleden werd gepland, de hoofdbiblio teek nog piepjong en piepklein was? Weet u dat gezocht wordt naar de gulden middenweg in het belang van het socio-kultu rele leven te Aalst en van de verplicht te organiseren lektuurvoorziening? We zouden zo door kunnen gaan? Eén ding staat vast: al deze informatie en nog veel meer had u kunnen krijgen als u er naar gevraagd had. Dan had u met kennis van zaken de toe stand kunnen beoordelen en kritiseren? Nu stuurt u «kwaadaardige kwakkels» de wereld in. Erger wordt het wanneer u d( 2 eerlijkheid van de werkingsrej 1 sultaten in twijfel trekt. s Het verwondert ons dat u in 1 tegenstelling met de zestigej i jaren het onmiskenbare su kses en de groei van het biblioj teekwerk aanvalt en belaag met allerlei verdachtmakingei 1 en insinuaties. 1 Het verwondert ons dat u he t niet toejuicht dat de Aalstersj v bevolking steeds meer spon t taan gebruik maakt van de mb 1 gelijkheden van de bibliotekeiv in funktie van opvoeding, onjS derwijs, informatie, ontspande ning, vrijemeningsvormingir vrijetijdsbesteding, in ééïl woord in funktie van de kultujt rele ontvoogding. i e Meent u dat zoiets mogelijk its als de reële behoefte hiertoje niet aanwezig is bij de be vol king!? i Totale werkingsresultaten zijta de som van de dagelijkse resul c taten, die worden geteld doojc telkens wisselend personeel t Die werkingsresuitaten «orig juist» noemen, betekent mets een gans het personeel be v schuldigen van systematisch! v fraude. t U zou, met een nuance, event goed kunnen zeggen dat hel personeel een deel van de ine komsten verdonkeremaant!!! <1 En dat, «waarde redaktieledeig van Jong Rood» kunnen wiK niet nemen en maakt onih woedendl e Dat u politiek bedrijft is utfi recht. Wanneer u echter aaih laster en verdachtmakingei t' gaat doen van het biblioteek h personeel dan nemen wij d|v niet! d Mocht uw laag bij de grondsL artikel niet zo'n ernstige aai tijgingen bevatten, dan zoude we er schouderophalend aa voorbij gaan. De vaak uitgS drukte waardering van ons p\ bliek ligt ons immers veel nai wer aan het hart. Maar er zijn grenzen! Tenslotte nog dit: wat ei joemaiist schrijft is niet on verantwoordelijkheid. We vii den het nochtans wel fijn d< we gunstig beoordeeld wo den. En dat gebeurt gelukk veelvuldig en spontaanIn hl werkingsverslag 1978 pag. kan u lezen: «Merkwaardig wél dat de werkingscijfers va hoofd- en jeugdbibliote« geen hinder ondervinden een steeds groeiend net \i wijkbiblioteken! Integendce Ze kenden immers respektii velijk een toename van h aantal uitleningen met 4.045 2,41%) en 1.609 3,9%) ee heden». Wat is bombastisch overdreven aan deze konst tatie? Wil ook nota nemen van h feit dat de gezamenlijke leenresultaten van de hoofdb blioteek stegen van 230.746 1974 tot 292.000 in 1979! Dl is toch nog altijd 26,55' niettegenstaande het tcrugli pend bevolkingscijfer! Ni mis vinden wij! Ziet u ooi ge< verschil tussen het aantal raai plegingen van leeszaalwerk het aantal bezoekers? Me kwaardig toch Toch bedankt voor de konst tatie dat er «een (goede) po tiek van decentralisatie» wor gevoerd! Weet ook dat het bouwen vaj een kultureel centrum de vei plichting inhoudt, dat er plaatselijke hoofdbiblioteek in onder gebracht. We vragc ons af wat er abnormaal dat een meer dan voltiji werkende publieke kuiture stadsdienst zijn rechtvaardij plaats zou krijgen in het kulti reel centrum, dat toch ce sradrgebouw is! Wc menen tenslotte dat c< druk bezochte biblioteek een kultureel centrum allcel maar een gunstige invloed k: hebben op al de andere socii kulturele aktiviteiten die erf plaatsgrijpen! We zijn verbaasd over zove kwaadaardigheid Tot daar het antwoord v hoofdbibliotekaris.

De Voorpost | 1979 | | pagina 6