42 MILJOEN LENINGEN AAN LOPENDE BAND PARKEERPLAATSEN IN CENTRUM WORDT 1980 JAAR VAN DE RINGLAAN TELEX OPENBARE WERKEN WILL TURA RECITAL Be Voorpost --14.12.1979 - 9 de jongste gemeenteraad van eind november hadden maar éventjes 37 punten betrekking op nieuwe Dingen. Ihoewel de oppositie geëisd had dat alle leningen punt >or punt zouden voorgelezen worden, is het steeds weer jpvallend hoe vlug de raadsleden over de bedragen heen .htans worden er aldus bedragen gestemd, die een irnemer toch wel even met de ogen doen knipperen. Zo ;on men onmiddellijk met een lening van 2.832.000 fr. stadstoelage aan de kerkfabriek O.L. Vrouw Hemel- irt te Hofstade voor restauratiewerken aan de kerk. De Ie kosten voor deze werken bedragen zomaar eventjes 1.473.598 fr. waarvan de stad zelf 20% voor haar Rekening dient te nemen. tn tweede lening bedroeg •19.000 fr. voor schilder- en ihangwerken aan het politie- «nmissariaat. Gelukkig wees "P-raadslid Raymond Uyt- iprot hier op het grote ver- tussen de oorspronkelijk irziene prijs in het bestek, ide 1.358.129 fr. en de uit- ^'"bdelijk kostprijs. Samen met °"»m kunnen wij hier de vraag :llen: chil? Vanwaar dergelijke irepn probleem voor enige ver- ugtlijking is het feit dat bij som- rfjge ontwerpen eenvoudigweg rt'ien prijs vermeld wordt. Ver gelijkingen worden aldus ge- bon onmogelijk gemaakt. Zo e"rurden de raadsleden (meer derheid) een lening goed van is-j0.000 fr. voor verwerving 'orjn een perceel grond, aan de id-leine Hoezekouter, nodig at jor de verwezenlijking van »nlt B.P.A. nr. 10, en een j ping van 660.000 fr. voor de 'r Irwerving van een huis; gele- k3*tn aan de Dr. André Gof- a*ijertstraat 86 te Aalst, nodig enk>r wegenwerken. Jtoms kan men blijkbaar wel ;cies de kostprijs van be- grondverwervingen latten. Zo werden dergelij- verwervingen aan het Bos- Id geraamd op 1.854.593 fr. leende men uiteindelijk 1.000 fr. T de Mijlbekelaan en de izenweg .werden grondver- :rvingen geschat op 550.987 leende men eind novem- de som van 580.000 fr. igevolge een vonnis van de rhtbank van Eerste Aanleg 13.4.79 diende de stad 1st een uitgave te doen van .000 fr. Voor staatsgronden lig voor de aanleg van de :rbindingsweg tussen viadukt ver de Dender en de indus- aezone «Wijngaerdveld» be- alde de stad Aalst 190.000 fr. de Hammestraat werd an- uzijds een perceel grond mgeworven voor de prijs van 10.000 fr. (Bij vroegere ge- eenteraden was geen prijs irmeld). 6 verrassing bij deze lenin- en was wel het feit dat de stad en bedrag diende te lenen van 2.084,000 fr. als aandelenka- taal bij de Intercommunale ereniging voor investeringen de electriciteits- en gasdistri- itie in Oost-Vlaanderen- /IEGOV en niet 12.084 fr. >ais op de agenda vermeld as. Van een tijpfout ge- >roken. plaats van de voorziene 10.072 fr, diende men ten otte slechts 742.000 fr. te be talen voor de aankoop van ma chines van de groendienst. Een nieuwe vrachtwagen voor de dienst leefmilieu kostte dan anderzijds de «peulschil» van 1.178.000 fr. Het leveren en plaatsen van een nieuwe motor in een reini gingwagen werd geschat op 289.420 fr., en tenslotte leende de gemeenteraad de som van 289.000 fr. De vernieuwing van de elekti- rische installatie in de stadsto- neelzaal aan het Vredeplein kost blijkbaar minder dan oor spronkelijk voorzien. Men schatte immers eerst de prijs op 1.310.197 fr., terwijl de raad zich diende uit te spreken over een lening van 1.074.000 fr. Ook het leveren van sanitaire toestellen en toebehoren voor scholen van de stad Aalst en deelgemeenten kon goedkoper dan voorzien. De lening be droeg 509.000 fr. tegen de ra ming van 806.900 fr. In de gemeenteraad van eind juni besloot men voor 1.000.000 fr. nieuwe boeken aan te kopen voor de biblio theek, en dit bedrag werd uit eindelijk ook geleend. Stadsgebouwen Het is bijna een traditie gewor den dat in elke gemeenteraad bedragen dienen ontleend te worden voor werken, die ver richt werden aan één of ander stadsgebouw. Zo vermeldden wij reeds de werken aan de stadstoneelzaal en de stads scholen. Op punt 21 van de dagorde werd vervolgens een lening goedgekeurd van 979.000 fr. voor aanpassingswerken aan de lokalen van het personeel voor de hoofdbibliotheek in de Kattestraat 17 te Aalst. Het leveren en plaatsen van een centrale verwarming en sa nitair in de sportschuur te Erembodegem kostte ander zijds 347.000 fr. meer dan oor spronkelijk voorzien. Ook voor de sportuitrusting van de ze sportschuur diende 101.000 fr meer betaald dan gepland. Het Pierre Comelisstation, dat ook eigendom is van de stad wordt zoals vroeger reeds ver meld, vernieuwd. Voor het leveren en plaatsen van beton- balken aan de staantribunes diende de stad 214.000 fr. te betalen. De burelen van de stadsadministratie worden ook steeds verder vernieuwd. Voor het uitvoeren van allerlei schrijnwerken en de inrichting van bruelen diende de gemeenteraad aldus een lening goed te keuren van 1.219.000 fr. Ook de centrale verwar ming in het stadhuis wordt aangepast. Daar waar deze werken oorspronkelijk ge raamd werden op 959.459 fr. liep de kostprijs uiteindelijk op tot 1.214.000 fr. Het leveren en plaatsen van een centrale verwarmingsinstallatic op de zolders van het stadsgebouw Kapellestraat 8 te Aalst kostte uiteindelijk 87.000 fr. meer dan voorzien. Volgens de agenda van de gemeenteraad van eind juni 1979 zou deze prijs «slechts» 74.756 fr. bedra gen hebben op een totaal van 411.000 fr. Het oprichten van een centrale warmwaterbereidingsinstalla- tie voor de douches in de stads gebouwen Albrechtlaan kostte van zijn kant 210.622 fr. Deze kosten werden gedekt met een lening van 211.000 fr. De beschoeiings- en reinigings- werken aan de ballon- en spie- gelvijver in het stadspark schij nen eindelijk van de grond te komen, vermits de gemeente raad zopas zijn goedkeuring hechtte aan een lening van 3.312.000 fr. In het bestek was deze kostprijs geraamd op 3.293.931 fr. Allerlei Dat het bedrag van de uitein delijke leningen niet zo hoog oploopt als oorspronkelijk ge pland. gebeurt niet zoveel maal. Daarom willen wij hier speciaal vermelden dat men voor het leveren van gereed schappen en machines voor de stadsgarage slechts 319.000 fr. diende te lenen i.p.v. de voor ziene 411.205 fr. Drie nieuwe bestelwagens voor de technische dienst kos ten dan op hun beurt weer 1.030.000 fr. Ook het leveren van een partij bakstenen en geperforeerde bakstenen gebeurde blijkbaar goedkoper dan verwacht, ver mits de gemeenteraad slechts 781.000 fr. diende te lenen, daar waar het voorziene be drag 1.380.000 fr. was. De voetpaden worden syste matisch vernieuwd in de stad. Dit kost natuurlijk ook geld. Zo leende de jongste gemeen teraad 1.551.000 fr. voor het aanleggen van voetpaden en herstellingswerken aan de Ker- rebroekstraat te Aalst. In de maand juni voorzag men hier voor nog een uitgave van 1.713.539 fr. De voetpaden in de Oude Gentbaan vergden anderzijds een uitgave van 1.451.000 fr zijnde zowat 250.000 fr. min der dan oorspronkelijk gep land (1.703.524 fr.) Buitengewone herstellings werken aan wegen en waterlo pen hebben 1.160.000 fr. ge kost, zijnde identiek het be drag dat in het bestek geraamd werd. De herinrichting van het Stationsplein, die naar onze mening allesbehalve geslaagd is kostte 463.648 fr. waarvoor zopas een lening van 464.000 fr aangegaan werd. Het stadsbe stuur ging anderzijds een lening aan van 1.160.000 fr. voor het reinigen, ruimen en ontstoppen van stadsriolen. Verlichting Zoals bij de voetpaden, gaat de stad Aalst ook systematisch over tot het hernieuwen van de openbare verlichting. Zonder ling hierbij is wel dat deze kosten dikwijls hoger oplopen dan oorspronkelijk gepland. Zq werden verschillende klei ne werken voor uitbreiding van de openbare verlichting eind september geraamd op 51.953 fr. en diende de gemeenteraad amper twee maanden later een lening goed te keuren van 279.000 fr. De eindafrekening van de nieuwe openbare verlichting in de Appelstraat, Bergemeer- senstraat, Doolhofstraat, Pas toor Lauwereysstraat en par king Appelstraat kostte ten slotte 237.000 fr. meer dan voorzien. Terwijl er voor de herziening van de eindafrekening aan de nieuwe openbare verlichting aan de Hopmarkt 105.000 fr. diende geleend te worden wat heel wat meer is dan de 80.031 fr voorzien in de agenda van de gemeenteraad van 27.9.1979. Vermelden wij tot slot dat het leveren van vuilnisbakken, bloembakken en plexiglas voor straatmeubilair in de gemeen- meenteraad hiervoor een teraad van juni geraamd werd lening van 578.000 fr. diende op een uitgave van 400.000 fr. aan te gaan. Misschien is het terwijl men op de jongste ge- ogenblik gekomen om eens een totale eindafrekening van de kostprijs van de verkeers vrije Grote Markt te maken? VEHE B.B.C. Okapi-Magnetrol, die het in competitiever band alles behalve schitterend doet, wil wel zijn toch nog talrijk publiek, vergasten o een schitteren de avond. Immers op vrijdag 21 december 1979 te 20.30 uur organiseren zij een Will Tura-show. Deze gaat door in de zaal van B.B.C. Okapi-Magnetrol aan de Burchtstraat te Aalst. De inkomprijzen zijn vastgesteld op 200 fr. Men kan ook zijn plaatsen vooraf voorbehouden aan de prijs van 250 fr. in de kantine van B.B.C, Okapi-Magnetrol of telefonisch op het nummer 053/21.87.11 in de weekdagen tussen 16 en 21 uur. Supporters en sympathisanten, laat deze schitterende avond niet bezet zijn voor andere gelegenheden. Zowat iedere week publiceert het weekblad Voor Allen een «politiek» standpunt geschreven door de plaatselijke BSP-sekretaris Roger D'Hondt. Zoals de auteur zelf reeds meermaals bevestigde, wordt in zijn artikels de mening van de partij verkondigd, zodat deze standpunten niet van belang ontbloot zijn. Ditmaal behandelt hij het probleem van de parkeermogelijkheden in het centrum van de stad, dit naar aanleiding, van het verschijnen van het standpunt van het verbond van Aalsterse Dekenijen terzake. Reeds onmiddellijk bekent de heer D'Hondt dat er problemen zyn. Niet alleen vanuit het oogpunt van de middenstanders, maar ook vanuit de hoek van de autobestuurders, die wel eens zouden kunnen kritiek uiten tegen het feit dat zy steeds meer moeten betalen voor een parkeerplaatsje. Het plaatsen van parkeer- meters vindt de schrijver in dit verband een slechte op lossing omdat het winkel straten ontsiert en de auto mobilisten doet betalen. In dit verband moeten volgens hem de middenstanders be seffen dat het geen gezonde oplossing is. «Ook zij kun nen in hun broodwinning worden gehinderd door te hoge huurgelden voor een parkeerplaatsje» schrijft hij letterlijk. Ook het oprichten van een parkeergebouw in de Pont straat vindt de heer L i een uitgebreid artikel verkondigt de heer Denis Gheys 1 ft standpunt van de Jongsocialisten in verband met de anleg van de nieuwe ringlaan doorheen de Osbroek. In 'N erband met deze ring vragen vele, volgens hem zich af of f' it niet een «giftig geschenk» zal zijn voor de stad. >e meningen zijn inderdaad zeer verdeeld of alleszins iet onverdeeld gunstig voor(weer) (nog) (eens) een )sbroek) ring, zonder op volledigheid aanspraak te illen maken, geven de Jongsocialisten in hun maand- lad «Jong Rood» volgende situatieschets. Toestand laten zoals hij is, en dus geen meter nieuwe nglaan aanleggen. Hierbij blijft de ring een zogenaam- e Tangentweg. i feite wordt hierdoor gans het bewoonde stadsdeel en jn invalswegen erdoor bediend. len kan de bestaande ring toch gesloten achten via de lans bestaande ringlaantrajekten. De auteur denkt ierbij aan de Parklaan-Leo De Bethunelaan-Capucie- di enlaan ofwel via autowegcomplex-Siesegemlaan naar oi ientsesteenweg. Dan bekomt men in feite ook een t< olledige ringlaan. n< lierbij kan men het bestaande verder uitbouwen (verhe lderen vindt men niet altijd objektief en geschikt). De ,e chrijver denkt hierbij aan de aanleg van uitwijkstroken, i erbetéring'signalisatie, aanleg middenbermen, voetgan- trsdoorgangen, verkeerslichten, verbreden bestaande 'eg aan de Boudewijnlaan, heraanleg Capucienenlaan, aJnder de grond steken van de ring in de woonkernen leilig Hart en Mijlbeke. Gelet op zekere uitgevoerde werken zoals Capucienen- n ian-Gentsesteenweg-middenberm Leopoldlaan óf de ge- ilande euwe Zeebergbrug, schijnt men dus wel voor leze uitbouw te opteren» aldus het artikel. n ien andere werkwijze bestaat erin het bestaande nog, rastischer aan te pakken en de verkeersstroom welbe- •aald te leiden. Hierbij kan men in de eerste plaats enken aan de uitschakeling van de Capucienenlaan en eo De Bethunelaan, als ringlaan. Aldus kan het over- Sjvende deel voorzien worden op nog drukker door and verkeer. Een andere mogelijkheid bestaat dan in de nieuw aan leggen Osbroekring. Het gevaar voor de Osbroekring indt men duidelijk. Volgens Minister Galle worden ierbij een zevental alternatieve tracé's van de «Osbroe- ing» bestudeerd. De Jong-socialisten wijzen er dan ook •p «mede om zinloze discussies en een gevaarlijke scalatie in verharding der standpunten te vermijden» dat de bekendmaking der alternatieven broodnodig is. Hierbij stelt men in het maandblad tal van open vragen, zoals de ligging van de tracé's, de uitvoeringswijzen, enz. De aanleg van de Osbroekring kan aldus een bijkomende viervaksweg worden, zodat iedereen zijn deel van de ongemakken moet dragen. Doch kan de Osbroekring ook betekenen dat bestaande trajekten worden afge schreven, met name al hetgeen in stadswijken ligt als ring, met de overweging dat de rust en veiligheid van de buurtbewoners voor alles gaat». Dan krijgen we opnieuw een bus ofte Tangentweg» zo wordt terecht gesteld. 4. Een vierde oplossing zou erin bestaan. De Brusselse steenweg veel vroeger dan te Aalst aan te sluiten op de Autoweg. Hierbij gaat men ervan uit dat het Osbroektra- cé bedoeld is voor andere doorgaande verkeersstronen (West-Brabant). De uiteindelijke keuze van de mogelijkheden, en de uitwerking hangt volgens de Jongsocialisten af van vol gende benadering: Kiest men voor het steeds verder tegemoetkomen aan het autoverkeer, of opteert men voor de mens en zijn leefbare buurt? Kiest men voor een politiek van gedaan met geven en toegeven, t.o.v. de natuur of kiest men voor wegenaan leg, wat het belang van natuuraanleg ook zij? Gaat men ervan uit dat autoverkeersproblemen op te lossen zijn met steeds meer en grotere wegen of is er een grens aan de groei in de wetenschap dat spitsurenverkeer altijd druk en moeilijk zal blijven? Is het leggen van autowegen progressief, vooruitgang, welvaart- en welzijnsgezind? Of is het beschermen van natuurlijke sites het rustig en veilig houden van lanen en straten, het leefbaar houden van woningen en buurten, nostalgisch-konservatief en achterlijk? De Jongsocialisten zijn dan ook van mening dat alle problemen door de overheid op een rijtje moeten worden gezet en behoorlijk onderzocht. De resultaten van deze werkzaamheden moeten aan de bevolking worden mee gedeeld. Na inspraak moet een oplossing worden geko zen waar de ruime meerderheid van de bevolking geluk kig kan mee zijn. De probleempunten en de discussiestof zijn overweldi gend uitgebreid. «Maar ook al beslist Brussel er is geen enkele goede reden om enige informatie achter te houden of de discussie uit de weg te gaan» zo besluit het artikel. Vehe D'Hondt geen volwaardig alternatief. Hij meent dat er echte al ternatieven zijn, zoals het openstellen van de binnen koer van de pupillenschool op zaterdag maar hij is van mening dat de procedure welke men daarvoor in werking moet stellen niet alles is... «Men zal begrij pen van openbaar nut te verenigen rond één stand punt» aldus het artikel in Voor Allen. Voor het ge bruiken van de Stedelijke parking achter het Stadhuis moet anderzijds een moge lijkheid bestaan. Daarna wordt herinnerd aan het feit dat de BSP tegen het terug openstellen van de verkeersvrije Grote Markt als parkeermogelijk- heid gekant blijft. Voor de Houtmarkt wordt gepleit voor een vlottere parkeermogelijkheid. Par keren is niet alleen een pro bleem voor het stadscen trum. «Ook in de straten langsheen de de zeshoek hebben de middenstanders te klagen van wagens welke daar van 's morgens tot 's avonds voor de deur staan zo gaat het artikel verder. Daarom wordt gepleit voor een verbeterde pendelpar king achteraan het station. «Maar niemand wenst blijkbaar nog een stuk te voet te gaan. Men wil de wagen zo dicht mogelijk bij de bestemming plaatsen». Men stelt aldus terecht dat de parkeermogelijkheden steeds blijven bestaan. Het slot van het BSP stand punt wensen wij dan ook integraal weer te geven. Het luidt als volgt: «Het is juist dit punt dat midden standers en autobestuur ders elkaar het best ver staan en diegene welke van een bezoek aan het Aal sterse winkelhart een gezel lige wandeling wensen te maken moeten dat door gaans doen op een weinig aantrekkelijke manier tus sen toeterende auto's, slecht geplaatste parkeer- meters en besmettende luchtbevuiling». Vehe Voor de aanleg van deze weg werd ook het eigenlijke ontwerp zopas goedgekeurd. De raming der werken bedraagt 6.774.919 fr. BTW inbegrepen. Op genoemd bedrag kunnen toelagen bekomen worden met name 35% op 3.755.879 fr. zijnde 1.314.558 fr. en 65% op 575.824 fr. zijnde 374.286 fr. zodat het totaal der toelage 1.688.844 fr. bedraagt. Het saldo ten laste van de stad Aalst zelf bedraagt 4.262.137 fr. In totaal bekomt men aldus een kostprijs van 6.262.137 fr. Het verschil tussen de raming der werken en deze totale kostprijs is afkomstig van de erelonen en de algemene kosten. By raadsbeslissing van 25 november 1978 werd een «grondverkoop» aan de gebroeders Van Nuffel aangenomen, gelegen op de hoek van de Dom Modest Van Asschelaan en de Marktweg te Erembodegem. Op 21 juni 1979 werd het dossier door de heer Goeverneur teruggestuurd aan de stad Aalst samen met het advies van stedebouw en van de provinciale technische dienst. Uit deze adviezen blykt dat het dossier vatbaar is voor goedkeuring mits de stad Aalst vooraf een ontwerp van rooiplan opmaakt waarop de gewijzigde rooilijnen zijn aangeduid. Door de technische dienst van de stad Aalst is het voorontwerp van rooiplan opgemaakt rekening houdend met het ontwerp van B.P.A. II Marktweg, aangenomen door de gemeenteraad van Erembodegem op 17 november 1966 alsook met de gedane opmerkingen in verband met de voorgenomen grondverkoop. Dit rooiplan zal na aanvaarding door de gemeenteraad aan de heer Goeverneur worden overgemaakt voor advies van Stedebouw en van de Provinciale Technische Dienst. De Ninovestraat in Erembodegem ligt in zeer slechte staat en is druk bereden. In het nieuw ontwerp wordt de bestaande mozaikverharding herbruikt, zodat het karakter van de straat bewaard blijft. Deze bedekking is ook verantwoord door het groot aantal nutsleidmgen dat onder de weg zit. Het is een van de weinige wegverhardingen die goed kunnen hersteld worden. De voetpaden worden nieuw aangelegd en een halve meter breder gemaakt. Er is tevens voorzien in een wegverharding in betonklinkers voor de Diepestraat. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op een bedrag van 8.229.510 fr. Bij hoogdringendheid liet Schepen van Openbare Werken. Jan De Neve nog een bestek goedkeuren voor aanleg van een gedeelte van de voetpaden in de Leuvestraat te Erembode gem. Tot deze aanleg was nog niet overgegaan omdat de RTT eerst nog kabels moest aanleggen. Nu heeft deze openbare dienst aan het stadsbestuur medegedeeld dat de werken voor het einde van het jaar kunnen beëindigd worden, waardoor de voetpaden kunnen aangelegd worden. Dit agendapunt werd dan ook zonder diskussie aangenomen. Artikels 47 van het organieke reglement van de brandweerdienst bepaalt het aantal elektrische ledigingspompen waarover de dienst moet kunnen beschikken op 23. Op dit ogenblik beschikt de brandweer over slechts negen elektrische pompen. De gemeenteraad keurde dan ook de aankoop goed van 10 pompen (opvoerhoogte 5 m WK bij een minimaal debiet van 200 m/min.) In 1978 diende de brandweerdienst in totaal 131 maal tussen te komen voor het ledigen van overstroomde kelders. Dit jaar diende de brandweer op grote schaal tussen te komen bij de overstromingen na de plotse dooi op het einde van de winter. Het ging hierbij meestal om overstromingen van kelders en individuele woningen. De uitgaven aan deze aankoop verbonden worden geschat op een bedrag van 174.000 fr. BTW inbegrepen. Er wordt in de stad Aalst overgegaan tot de aankoop van personenbezoekers omdat het draadloos alarmeren van het brandweerpersoneel enorme voordelen biedt ten opzichte van de andere systemen: de oproep kan zeer snel gebeuren; het personeel kan selektief en volgens de noodwendigheden opgeroepen worden en het stoort 'de bevolking geenszins wanneer de brandweer wordt opgeroepen, in tegenstelling tot de oproep met een sirene. In een eerste fase werden reeds 60 personen-zoekers aangekocht. Nu worden er 50 aangekocht in een tweede fase. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 1.682.000 fr. BTW inbegrepen. Artikel van het organiek reglement van de brandweerdienst stelt het aantal persluchttoe stellen waarover zij moeten beschikken vast op 90. Op dit ogenblik beschikt de brandweer over 17 dergelijke toestellen. Gelet up het feit dat zowel in de woningen en als in de bedrijven steeds meer kunststoffen gebruikt worden die bij brand zeer giftige gassen vrijmaken, is het tenzeerste noodzakelijk te kunnen beschikken over gasmaskers die een volledige beveiliging tegen toxische gassen bieden. Zopas keurde de gemeenteraad de aankoop van 30 toestellen met 2 flessen op een druk van 200 kg/cm2 goed. De uitgaven hieraan verbonden zullen zowat 1.392.000 fr. bedragen BTW inbegrepen Volgens het reglement voor de organisatie van de brandweerdienst moet elk lid van de dienst in het bezit zyn van een paar laarzen. Alhoewel dit reeds zo is zullen binnenkort enkele laarzen wegens slijtage uit dienst moeten genomen worden. Daarom besliste men tot het aanleggen van een reserve van 30 paar. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 90.000 fr met BTW. Ook moet elk lid van de brandweer beschikken over een hakbyl. Op dit ogenblik is er slechts een voorraad van 20 exemplaren. Deze wordt uitgebreid met 50 exemplaren, wat op zijn beurt 35.000 fr met BTW kost. Door een privaat studiebureel werd het ontwerp voor de waterzuivering van het nieuw zwembad opgemaakt. Onder de kuip van het zwembad worden 2 buffertanken van elk zowat 300 m3 aangebracht, respektievelijk dienstig als vuilwatertank en als reinwatertank. In het technisch lokaal worden twee warmtewisselaars, als ook de filter en ontsmettingsin stallatie oppgesteld. Boven- en onderaan het bad wordt het overlopend water opgevangen, naar een voorfilter gevoerd en vervolgens naar de vuilwaterfilter. Vanaf deze taak wordt het vuil water via een tweede voorfilter door circulatiepompen naar de filter- en ontsmettingsinstallatie gevoerd, waarna het naar de reinwaterbuffer gevoerd wordt. De reinwatertank wordt met gewoon leidingswater tot op een bepaald niveau gevuld om automatische waterverliezen in de kring te kompenseren. Het rein water wordt dan naar 2 warmtewisselaars gepompt die het water opwarmen tot 24 graden C waarna het opnieuw naar het bad gaat via bodeminlaten. Op die wijze wordt de volledige waterinhoud in drie uur tijd gezuiverd. Het betreft hier een algemene offerteaanvraag. De aannemers geven in variante prijs voor het volgende: 1. leidingen in inox, leidingen in polyethyleen. 2. aard van de filter: zand of diathomé-aarde of hydro-antraciet. 3. aard ontsmettingsmiddel, chloor of ozon. Na de aanbesteding zal door een jury een keuze gedaan worden. De raming voor deze werken bedraagt 11.539.680 fr. BTW inbegrepen. Dit is de prijs voor de duurste oplossing. Al naargelang de keuze van de jury kan dit bedrag dus lager komen te liggen. Het ontwerp voor de centrale verwarming van het nieuw stedelijk zwembad werd eveneens door een privaat studiebureel opgemaakt. Als warmtebron wordt stoom van de stadsverwar ming gebruikt. De aansluiting op het stoomnet. het plaatsen van de 2 warmtewisselaars (elk 1.100.00 kcal/u) alsook de byhorende regelapparatuur gebeurt door de stoomleverende maatschappij. Er is voorzien in een statische en een dynamische verwarming, in warmwaterproduktie in extraktie en in schilder-en isolatie werken. Als statische verwarming worden vloerverwarming (rondom zwembad en in kabienen hal), gietijzeren radiatoren en geprefabiceerde ventiolokonvektoren (concierge woning, cafetaria, enz) voorzien. Als dynamische verwarming worden warmteluchtgroepen met ventilatoren voorgeschreven bestaande uit een verwarmingsbattery waar het warm centrale verwarmingswater in gebracht wordt en de lucht opwarmt, vanwaar de warme lucht via kokers naar de verschillende lokalen gevoerd wordt (o.a. hal van het zwembad, cafetaria, kleedplaats, inkomhal). Verder is een boiler voorzien voor het sanitair warm water en de 2 warmtewisse laars voor de opwarming van het zwembadwater na filtering en ontsmetting. In totaal worden 14 kringen geïnstalleerd waarvan 1 reservekring. Het totale werk wordt geraamd op 12.205.236 fr. BTW inbegrepen. De Aalsterse Dreef gelegen tussen dc abdij van Affligem en de Molenstraat te Meldert wordt door de stad hernieuwd. De wegbedekking bestaat nu uit een strook asfalt in slechte staat, die drie meter breed is en twee betonboorden van 0,5 m. breed. Er zijn geen voetpaden er ligt een klein stukje riolering in slechte staat. Het ontwerp voor hernieuwing voorziet in een betonweg van 5 m. breed, wat een minimum breedte is voor een tweevaksbaan, een voetpad van 1,20 m breed en een volgens het Algemeen Rioleringsplan aangelegde riolering. De raming bedraagt 5.654.294 fr. alles inbegrepen. Na goedkeuring door de Hogere overheid zullen de werken in openbare aanbesteding aangelegd worden. Gezien de rioleringswerken passen in de verwezenlijking van het Algemeen Rioleringsplan worden de staatstoelagen aangevraagd. De dakbedekkingen van klassegebouwen en gebouwen van de schooladministratie van de Akademie voor Schone Kunsten aan de Oude Vismarkt te Aalst zijn gezien de hoge ouderdom en derhalve de toestand dringend aan vernieuwing of herstelling toe. Gezien de omvang van deze werken werd eey bestek opgemaakt om de meest dringende herstellingen uit te voeren. Dit bestek is opgevat voor het aanpassen van de bedekkingen voor ongeveer 1/3 der totale bedekking welke bestaat uit natuur- en kunstleien (Eternit); verder het vernieuwen der bekledingen van de kroonlijsten- vernieuwen van aflopen-kilgoten-solinsbebording - panlatten enz. nodig voor de totale herstelling der daken. Het plat dak, genoemd beeldhouwklas, uitgevoerd in roofing is eveneens in dit bestek begrepen. De uitgaven aan deze werken verbonden worden geraamd op een bedrag van 1.572.960 fr. B.T.W. inbegrepen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 9