NEW WAVE IN DE ST-ANNAZAAL 3 MOORSEL - CANTICORUM: 3DE VERJAARDAG - DERDE |SERT EEN GESCHENK IS NIET ZOMAAR GESCHENKE L/Ln- KON- CECILIA BIJ DE POSTHARMONIE re#oor de viering van zijn derde verjaardag heeft iezCANTICORUM het als jonge koorformatie weer aan- sjefledurfd met een vocaal en instrumentaal konsert uit h e pakken. -^IVeinige niet-professionele koren mogen er prat op naan dat zij vanaf het begin van hun ontstaan een 'aar van aktief koorleven telkens kunnen besluiten ïnf net een konsert. vetn een landelijke gemeente als Moorsel heeft dat ill|eker een enorme verdienste door op die wijze "èen imbpmerkelijke bijdrage te leveren tot de groei en de ipémtplooiïng van het kulturele leven aldaar. 'erVelen die anders nooit Inderdaad, bij de inter- eekens een konsert bij- pretaties van de verschil- "Woonden en aanvanke- lende liederen wordt ^3|ijk enkel kwamen uit steeds gestreefd naar de gfeympatie voor de groep fijnste nuancering der tf voor bepaalde koorle- klankkleuren, naar de len vonden daardoor ook hoogst mogelijke muzi- le weg naar andere kon- kaliteit, wat voorzeker 9rten. niet steeds een eenvou- lertoe werd zeker en dige taak is. Met koordis- ast ook bijgedragen cipline en volharding loor het opluisteren door werden echter reeds 'ANTICORUM van gods- merkwaardige resulta- W<|(iienstige plechtigheden ten bereikt. ,n de St.Martinuskerk te Dat zal wellicht ook een GORSEL en in de ker- van de redenen zijn :en van aanpalende pa- waarom de koorleden rochies. steeds in grote getale de .en moet inderdaad zelf herhalingen geboeid een koor zingen of ge- blijven bijwonen. Een ingen hebben om te er- andere reden is wellicht 'aren of ervaren te heb- ook dat het repertoire >n welke diepe vreugde van het koor in het voor- ien hierbij voelt, welke bije jaar werd aangevuld xst dat brengt in het ge- met enkele polyfone ioed, welke rijkdom aan nummers waarvan de :hakeringen worden ge- moeilijkheidsgraad op- xlen bij de uitdrukking merkelijk hoger ligt dan Ivan persoonlijke emoties bij de nummers uit de [door woord en muziek. voorbije jaren. Ook dat Koordirigent Rudi TAS vinden de koorleden dan Iheeft op dat valk zijn bijzonder prettig na de mensen reeds zeer veel geleverde inspanningen t ^bijgebracht. pen moeilijk werk ten ge- 361 In de lange reeks Ceciliakonserten van de Aalsterse Verenigingen volgde nu verleden week-end de «Postharmonie». Gesticht in 1957 onder impuls vooral van Theofiel Vermoesen en Gustaaf Paerewijck met de huidige voorzitter Henri Beirens als eerste dirigent is deze groep nu reeds aan haar 21e Ceciliakonsert toe. In 1964 werd de Harmonie zelfstandig maar blijft uiter aard intens samenwerken met de Vriendenkring der Aalsterse Postmannen. Samen met de toelage van het stadsbestuur zorgt de Sociale Dienst der Poster ijen met de royale steun van vele bewoners voor de financiële basis van deze maatschappij. Terwille van het 120-jarig het stadhuis een konsert door. hore te kunnen brengen. Dat het koorleven stimu lerend werkt, wordt ten overvloede nog bewezen door het feit dat in het voorbije jaar verscheide ne koorleden zich lieten inschrijven voor de lessen notenleer in de stedelijke muziekakade- mie te Aalst. Wie het konsert van ver leden jaar bijwoonde, zal er zeker ook dit jaar weer willen bij zijn. Wie van hen herinnert zich niet meer de bijzonder fijn af gewerkte vertolkingen gebracht door de drie deelnemende koren en wie zou de hemelse ho- bo-muziek gebracht door een virtuoos als Paul van de Akademie voor Muziek, Ballet en loneei ging er op (Rik) Dombrecht kunnen ver geten zijn. Als gastkoor treedt op «Musicum Flandrorum» onder leiding van Her man Roelstraete, hoofd leraar praktische harmo nie aan het Koninklijk Muziekkonservatorium te Brussel, terwijl voor het instrumentaal gedeelte voor de eerste maal be roep wordt gedaan op buitenlands talent. Bij dit alles mag toch zeker ook de belangloze inzet worden onderstreept van koorleider Rudi Tas die zijn muzikaal talent nog maals bevestigde in de Nausikawedstrijd waar zijn kompositie op tekst van «Met witte en roze anjelier» voor gelijkstem- mig koor werd bekroond. Het koorwerk werd on langs uitgevoerd door het Halleluia-koor o.l.v. Gaston De Cock en kreeg in deze pers een zeer ho ge skore. Koorleider en koorleden van Canticorum verdie nen de volle waardering en daadwerkelijke steun van eenieder die het goed meent met de kultu rele verhatfin*«aMW*iV' volk. Geef hen die steun en waardering door uw aan wezigheid op hun derde konsert op zaterdag 22 december a.s.; 'voor U zelf betekent het boven dien een avond van echt muzikaal genot. Waar het verleden jaar, vie ring van het tweede decen nium, een manifestatie op nieveau was met medewer king o.m. van de sopraan van de Gentse Koninklijke Opera Jeanine Martony be geleid door Piet Kieckens was de opkomst nu eerder ontgoochelend. Veel meer luisteraars dan aktieve leden waren er immers niet in de stadsfeestzaal die nu wel té groot leek. Het programma was dan ook wel minder spektakulair en de inzet van een aantal muzikanten was, naar voorzitter HenriJ3eirens bij het banket zou verklaren, ook niet om naar huis over te schrijven. Toch werd het onder leiding van Edgard Brackaert een zeer genietbare avond voor wie zich realistisch opstelt en weet dat men alleen roei en kan met de riemen waar over men beschikt. Het korps, met een tiental gastmuzikanten versterkt, bracht immers een zeer ge varieerd programma met na de daverende mars «der Me dici» van Johan Wichers een medley van beroemde Ita liaanse meezingertjes als Fu niculi Funicula, O Sole mio, Sancta Lucia, Arrivederci Roma en tal van andere. Met «Verschmahte Liebe» nogal eens «versmachte Liefde» genoemd, kwam Paul Lincke aan bod waarna werd overgeschakeld naar een meer modern genre met «My Fair Lady», een bewer king van melodieën uit deze suksesvolle musical, «Five Minutes with Jerome Kern», het Amerikaanse genre en «The Desert Song» bewerkt door Tiemersma, arrangeur van de dag. Een gesinkopeerde dinami- sche Holland-Brass-mars van Paul Yoder besloot deze avond die de aanwezigen toch heel wat bracht. Kom- mentaar werd gegeven door de sekretaris doch de wel verdiende bloemen voor de dirigent scheen men verge ten. Dit euvel werd dan, twee dagen later, rechtgezet. Bij de prominten vooral en kele vooraanstaanden van de Posterijen en de Douanen. De tweede Ceciliadag, de za terdag, werd een minder ge lukkige. 's Voormiddags was er de uitvaartplechtigheid waaraan moest worden deelgenomen en 's namid dags zou de optocht door enkele straten van de stad moeten plaatshebben. De weermaker had er echter an ders over beschikt en men bleef wijselijk in het lokaal in plaats van te worden «ge jaagd door de wind». Op zondag had dan het banket plaats in de Koszen Klub aan de Leo de Bethune- laan. Eerst werden de aanwezig heidspremies uitgereikt, een soort aamoediging aan de oppassende muzikanten waarbij alle prestaties, zeer bescheiden en eerder sim- bolisch, worden gehono reerd wat alleen mogelijk wordt dan door samenwer king met de Sociale Dienst die er trouwens ook voor zorgt dat spelende postman nen enkele supplementaire vrije dagen krijgen. Na de eerste schotel kwa men sekretaris, dirigent en voorzitter aan het woord met dank- en opbeurings woorden. Ook met enig be klag over de mindere oppaz sendheid van de spelendt leden. Verdienstelijke leden wer den letterlijk en figuurlijk ir de bloemen gezet als baritor D. Van Outryve wegens 5 en bas-tuba Marcel Keymei len wegens 45 jaar aktiev dienst in een muziekmae schappij. L erstdag, Nieuwjaar,....veel verlof, vele feestjes en vele geschenkjes. leder jaar opnieuw dezelfde gezellige periode, maar ieder jaar opnieuw ook dezelfde problemen: wat leg ik voor tante onder de kerstboom, wat geef ik aan oom, wat koop ik voor zus, en ga zo maar door. Je kan toch ieder jaar niet opnieuw komen aandra ven met de slazwierder, de kurketrekker, de traditio nele dassen, de wintersokken, de fles drank en de doos pralines. En dan maar van jezelf denken dat je er prachtig in geslaagd bent iedereen tevreden te ^stellen. Doch niets is minder waar! Nonkel Jef kan heus zelf Wel een fles jenever ko- nte Marie sL at fi- -el sterk genoeg 'om zelf een doos pralines te kopenl Het aat hem niet om de alledaagse ge- ;on, maar om de P' verrass my waar-" aart niemand gedacht had on die juirt daarom zo origineel en aange naam zijn. Waar halen we nu die leuke, en toen niet geld- rovende kadootjes? Niet in de du, iuksueuze za ken, waar voor een paar hóndci frank niets hebt, en voor duizenden alles. Niet in een gewone winkel. Wel in de gespecialiseer de geschenkenzaken. Om ai onze Voorpostle zers op het goede pad te brengen, zodanig dat we zelf leuke geschenken krijgen natuurlijk, hebben we ons kerstlicht opge stoken in een nieuwe zaak, die heel wat te bie den heeft. We willen hier niet aan sluikreklame doen, enkel voor onszelf zorgen in de hoop dat al onze weldoeners dit arti kel lezen. In de Geraardsbergse- straat, dat na de braderie perikelen een steuntje verdient (sic), piept er een klein lief winkeltje .ussen al de andere. Een winkeltje dat boordevol originele geschenken staat. Finse juwelen, waarop je onmiddellijk verliefd wordt, spreken je aan door hun eenvoud en hun toch weer mytische vormgeving. Skandinavische wandta- pijtjes, die totaal verschil len van de alledaagse, en met de hand geweven zijn zodat je niet overal je pronkstuk ziet hangen roepen een «stil» beeld op. Tafelbenodigdheden, die je zeker moet gezien heb ben alvorens ze te katalo- geren bij de «gewone», géven een ekstra dimen sie en kracht aan je tafel. Vanzelfsprekend vind je ook de «holly-hobby»-ar- tikelen, die de eigenaars erbij moeten nemen om publiek en kopers ce lok ken. Doch deze artikelen zijn slechts een middel om het publiek kennis te laten maken met de «be tere» waren, on, de ko pers «op te voeden» tot meer persoonlijk initiatief bij het geschenken kiezen. Het is niet toevallig dat de eigenaars geopteerd hebben voor de iets duurdere, maar i?,n ook veel degelijkere produk- turen, voelt en denkt ten van het Noorden. De Noors. Skandinavië is eigenlijke promotor, die voor hem een tweede (of op een Fins schip geva- toch een eerste?) thuis, ren heeft en zo veel kon- Langs deze weg wensen takten had met deze kul- we hem dan ook veel sukses en hopen we dat sommige konkurrenten een betere verstandhou ding kunnen opbrengen, zodat ze de leveranciers niet meer onder druk moeten zetten deze niei we zaak niet langer mee te bevoorraden indien z bij hen nog over de vlor willen komen. GR Ook kleinartikeien hebben hun eigen plaats. Welk kind zou met zo'n pop en wieg niet tevreden zijn (Hugo) Lemaire en Flouze speelde hoofdzakelijk 6|onden eerst op het nummers van hun lang- 00(rogramma. Jo Lemaire speler, zoals «Tintarella :ang) werd begeleid di luna», «Folow me in Joor een drummer, twee the air», en «What are itaristen, een bas en you going to do with en pianist. Eén van de you?». We hoorden itaristen speelde even- eveneens het gekende ens klarinet. De pianist «Walking, talking living aaide meermaals zijn dog», in hun versie. Het aksofoon boven, en op braaf, maar enthousiast et einde toe ook nog publiek kreeg vlug de en viool, zodat de ver- smaak ervan te pakken. - - cheidene merkwaardige Het beste vonden we het L ombinaties van instru- saksofoonspel. Even Het optreden van de groep The Kids bracht heel wat dansstemming in de zaal. (Hugo) lenten kregen. De groep origineel waren de., kla- The Kids In voile aktie. Sfeer was er zeker. (Hugo) rinet-saksofoon duets, en we hoorden ook enke le goeie snaararrange menten. Aan verschei denheid in muziek dus geen gebrek. Wel brach ten ze weinig of geen variatie in het ritme (wat bij ons Lavvi Ebbell wél kan), zodat het soms wat verveelde. De ambians steeg nog toer., OS de VGfiGiing van een aantal platen, de hoofdbrok van de avond op het podium stond. The ftids toonden dat ze sinds hun optreden op het parkfestival al heel wat vooruitgang geboekt hadden. Hoewel ru dimentair kwa bezetting sprak hun muziek het publiek duidelijk meer aan. Niet in het minst omdat ze tamelijk varië rend waren. Ze speelden onder andere nummers uit hun elpee: LJVING IN Tht zuli-i CENTÜRYj zoals «Something better to do», «Ton'ight», en «Louie, Louie». Ze ston den zeer sterk op het podium, en brachten hierbij een sterke sound naar voor, die hun prille punk periode vlug doet vergeten. Beide groepen bewezen die avond nog eens dat de nieuwe muziekvorm, die uit de vroegere punk is opgestaan, stilaan meer en meer waarde krijgt. Het werd immers een muzikaal geslaagde avond, de matige op komst ten spijt. Bert rijdag 14 december trok het Aalsters New Wave in ander) publiek naar de St. Annazaal voor een ptreden aldaar met The Kids en Jo Lemaire en louze. Een (tweede) initiatief van VZW £":VCCr uii maai meer voik was komen opdagen, loewel, gezien het programma hadden we wel ïeer verwacht dan de pakweg tweehonderd anwezigen. De akoustiek van de St. Annazaal orgde er weer eens voor dat onze trommelvliezen eel wat te inkasseren hadden. Gelukkig was de luziek niet vervormd, zodat het nog meeviel.

De Voorpost | 1979 | | pagina 11