grooMede Schepen De Paepe licht zijn openbare werken toe Natuurgroep «De Gemzen» gesticht te Lede LEEDSE KERSTVIERING: GROTE VERNIEUWINGEN Kleine kern start met grote plannen STREEKNIEUWS Groot-Lede De Voorpost -21.12.1979 - 13 Vandaag zijn ten gemeentehuize de drie laatste aanbestedingen gebeurd, betreffende het program ma 1979, dat als afgewerkt mag beschouwd worden. Om tien uur werd de aanbesteding voor het plaatsen en herplaatsen van boordstenen en greppels aan de Heiplasstraat gedaan. Het betreft hiet de eerste fase van de werken, die in 1980 zullen vervolledigd worden. Een half uur later werd de eerste fase voor het leggen van voetpaden in de Overimpestraat aanbesteed. Om 11 uur tenslotte werd de herinrich ting van de parking Dorp Oordegem aanbesteed. Vroeger was er een verharding aangebracht met n steenslag, nu zal er een definitieve verharding wor den aangebracht. Verder wordt de trap naar het speelplein definitief aangelegd, evenals een hellend vlak voor gehandikapten. De firma Van Biervliet uit Brugge zal op 1 maart 1980 de werken aanvangen in de Berg- en Dwarsstraat te Lede. Op dezelfde dag zal de firma Raes uit Erembode- gem de werken in de Essen- straat te Impe aanvangen. De Kouterstraat in Oorde gem zal aanbesteed worden tijdens de eerste helft van jauari. De werkzaamheden in de Ledezijdestraat zijn volop in uitvoering. Het onteige ningsdossier werd volledig goedgekeurd. De betrokken mensen zullen uitbetaald worden. De werk en worden uitgevoerd door de firma Pevernagie uit Zot- tegem. De eerste fase van de landbouwwegen op Klein- Lede, die vorig jaar in uit voering werden en gegeven en nu afgewerkt zijn, werden 'voorloppig aanvaard. Het gaat hier om een bedrag van 19.785.000 frank. De studie van de tweede fase is klaar en gaat over de deelge meenten Impe, Smetlede en Oordegem. Deze studie werd gedaan door de heer De Pril uit Welle. Op dit ogenblik zijn er nog twee werken, die wel aanbe- steeds werden, maar die nog niet uitgevoerd werden. Het betreft hier op de eerste plaats het aanleggen van voetpaden te Papegem en vervolgens het aanleggen van greppels en boordste nen in de Leedse Steen straat. Beide werken moesten reeds aangevangen worden door de firma Kennof uit Wetteren. De firma moest aangevangen hebben op 5 november, maar bleef in ge breke. Nu komt er stilaan haast bij, want indien de werken niet uitgevoerd zijn tegen de overeengekomen datum, worden er boeten verrekend. De aanleg van de riolering in de Dorenweg (over een af stand van om en bij de 100 meter) is bijna voltooid. Na de definitieve voltooing van deze werken is de Rey- meersstraat aan de beurt. In Papegem zullen alle be staande voetwegen opge- kuist en verhard worden. Voor wat betreft de parking op de Wichelse Steenweg, werd een aankoop door de gemeente gedaan van de fa milie Buys. Het gaat hier over een stuk grond achter de brandweerkazerne. Voor- dit projekt werd in de begro ting een bedrag van één mil joen voorzien. Vooraleer de werken kunnen uitgevoerd worden, dient er nog een kleine gerechterlijke ontei gening te gebeuren: voor het pand ligt nog een klein hofje. De toegang tot deze parking is voorzien op de Wichelse Steenweg. Voor het herstellen van de voetpaden en van de trap pen aan de ingang van de kerk te Oordegem, werd eveneens een bedrag van 500.000 frank voorzien op de begroting. De Rodtstraat is afgewerkt door de firma Vollezele en zal weldra aanvaard worden. Toch moeten de voetpaden langs de bebouwde percelen nog vervolledigd worden. De gemeente legt de voetpa den gratis tot een breedte van 1,25 meter. Deze moe ten echter door de onder scheiden bouwheren geres- pekteerd worden en in de oorspronkelijke staat gehou den worden. Tot aan de rooi lijn worden de inritten voor zien van betonblokjes. Wat betreft de greppels en boordstenen in de Leedse Overimpestraat en in de Ledestraat heeft het kollege reeds een beslissing geno men. Men heeft het inzicht alles in twee of drie fasen van elk anderhalf miljoen, af te werken. Dit zal gebeuren met dolomiet in de niet be bouwde gedeelten en met voetpadtegels in de be bouwde delen. De Blikstraat te Lede werd vorig jaar in tweede fase af gewerkt tot aan de Poorten- driesstraat. Nu in 1980 zullen de voetpaden afgewerkt worden tussen de Poorten- driefestraat en de Bremen- hulweg. Op de Kluisberg zul len de boordstenen herzet worden en de voetpaden voltooid. Het gelijkaardig werk in de Tuinwijk is onder tussen reeds voltooid. Van het Dorp te Smetlede in de richting van „Oud-Smetlede zullen in eerste fase voor 1,5 miljoen voetpaden worden aangelegd. Op de Klinkaert te Oordegem zullen boord stenen en greppels aange legd worden in aansluiting met de werken in de Speurt- straat. Volgend jaar zullen er dan voetpaden aangelegd worden. In de Steenstraat werd voor de aanleg van voet- en fiets paden in eerste fase de gun ning gedaan aan de firma Kennof, die echter nog niet beginnen is. De tweede fase is nu in gunning. Momenteel is men druk be zig met verbouwingswerken aan de oude Melkerij die voor de winter zou moeten in het droog staan. Het be treft hier een plaats voor de voertuigen en voor het sta pelen van het materiaal. Bin nenin is zelfs een draaikraan voorzien die het volledig magazijn kan bedienen. Op Hulst en in de Tuinwijk werden bepaalde gedeelten grond door de verkavelaar afgestaan voor de aanleg van speelpleinen. De betref fende akten zijn nu in orde en de werken kunnen aange vangen worden. Volgend jaar zullen de kinderen van beide wijken zich kunnen uit leven op de speeltuigen, de banken of in het gras. Op het Meirveld zijn bestrij- kingswerken (van enkele centimeter beton) voorzien. De pleintjes zijn momenteel nog niet overgenomen door de gemeente, maar zullen volgend jaar beplant wor den. Dit jaar zal de gemeente funderingsbeton leggen, zo dat de bewoners er hun voetpad kunnen «deftig» aanleggen. Tot slot vroegen we de sche pen waarom er dit jaar zo veel aandacht wordt besteed aan de fiets- en voetpaden. De heer De Paepe meende terecht te mogen stellen dat de gemeentelijke overheid moet zorgen voor de veilig heid van de inwonersm Hij bedoelde hiermee de kinde ren en de oudere mensen, die men wil beveiligen tegen het steeds toenemende ver keer. Wat betreft de fietspa den, stelt de schepen dat er 65 betoelaagd wordt door de Staat en 17,5 door de provincie. De rest of dan eveneens 17,5 vallen ten laste van de gemeente. Waarom zouden we geen fietspaden aanleggen, waar het mogelijk is? Besluit de schepen... RDV" In deze tijd van stress en spanningen, denken meer en meer mensen aan een terugkeer naar de natuur. Daar kan men inderdaad nog gezond ontspannen door een fisieke inspanning, want dat lijkt de wan delsport wel te zijn. Maar, zo verzekerden de leden van de natuurgroep ons: wandelen en wandelen is twee! Zij wilden ons dit nader verklaren en daarom zijn we eens op bezoek geweest. Met de nodige aandacht aanhoorden wij hun doelstellingen en hun verschillende standpunten terzake. Hoe begon het allemaal? Reeds enkele jaren wande len «vrienden» samen door de bossen (die in onze stre ken wel schaars zijn) en de velden. Dit gebeuren was een aanleiding voor ver schillende gesprekken. Hier- 1 uit kwam plotseling de «vraag: «Zouden wij geen J; brede waaier van mensen ■j kunnen aanspreken? Mis- schien hebben anderen evenzeeer interesse voor on ze aktiviteiten?» Toch kwa men uit verschillende groe pen bezwaren. Maar één van die deelnemende vrienden kon de andere, zij het stukje voor stukje, overtuigen. Po sitieve initiatiefnemers krij gen vaak de meeste tegen kantingen, maar in dit geval konden ze niet baten. De monden werden gesnoerd en... het nieuwe klubje (dat zeker zal uitgroeien tot een volwaardige vereniging) ging van start. Wat is de hoofdbedoeling? Heel eenvoudig gezegd: de bedoeling is de geneugten van het wandelen in volle natuur te leren kennen én de wandeltochten in al hun be doelingen te leren ontdek ken. Dan komt ..atuurlijk de intentie van de wandelaar naar voren: wandelt hij om de natuur te ontdekken, of wandelt hij om prestaties te leveren? Deze twee doeleinden wil de «Natuurgroep De Gemzen» kombineren. Natuur vindt men niet door ellenlange ki lometers langsheen straten of in bebouwde kommen te «wandelen». Een woordje uitleg in een bos of in een moerassig gebied is toch steeds elkom. De echte na tuur vindt men slechts in reservaten en ongerepte streken, waar de mens zijn konstruktieve handen moet afhouden. Waar zijn deze gebieden in ons landje nog te vinden? Overal, maar men moet ze wel opzoeken. Het is vanzelf sprekend dat door de evolu tie van de tijd en door de ekonomische groei in ons land veel natuur moest prijs gegeven worden voor de bouw van dorpen, steden en industrieterreinen. Vandaar dat de meeste ongerepte na tuurgebieden te vinden zijn in de grensstreken, die niet zozeer onder de invloed van de industrie realisaties gele den hebben. Daar ligt het aktieterrein van de natuur groep «De Gemzen Lede»: het Zwin, de Westhoek, de Kempen (heide en moeras sen), de Hoge Venen en de oevers van de kleine bergri viertjes (Semois, Ourthe, Amblève...) Juist dit vormt een reden, waarom de natuurgroep se- lektief wil tewerk gaan bij het aanwerven van leden. Kandidaten moeten zeker beschikken over de nodige fisiek en over een gezond moreel. Een zekere moeilijk heidsgraad mag men niet uit de weg gaan, in een ver dronken land als Saeftinge bijvoorbeeld. Welke is die moeilijkheids graad? In een bos moet men hellin gen, kreupelhout, braam struiken... durven en kunnen overwinnen. Zelfs stukken waar men tot de enkels (en soms iets hoger) in het wa ter zit, worden niet omzeild. Een «gems» mag niet wij ken! De kandidaat-leden moeten weten dat er in de venen geen wegen aange legd zijn, maar dat ze voor hobbelig gras, natuurlijke af val en door waterplassen moeten. Een omgevallenbo- om, een doorwaadbare beek of een modderpoel mag een «gems» niet afschrikken. Echte risiko's worden niet genomen. De wandelingen worden bij voorbaat ernstig voorbereid door de leden van het bestuur. Een deelne mer moet echter niet opda gen met een zondags pak en glanzende schoenen. Laar zen en een gepaste sportie ve kledij zijn verkieslijker. Niets is zo weldoend, als een regendruppel over je gelaat loopt of als het zweet je overal tegelijk uitbreekt... En de anderen? Vrouw en kinderen, van een verwoede gems, vinden soms de tochten te zwaar- Speciaal voor hen wordt eens per trimester een gezel lige gezinswandeling inge richt. Daar kan iedereen aan meedoen, zelfs met een kin derwagen. Toch worden de ze tochten gepland in een ongerept natuurgebied. Ver- der worden er film- en dia avonden voorzien over toeristische streken in Euro pa. De eerste dia-avond is reeds gepland. De voorzitter van de Gemzen, stelde de reeks zelf samen. Hij toont dus zijn eigen bele venissen in het Boliviaanse Andesgebergte, op hoogten rond de zesduizend meter. Tijdens de diverse tochten zullen eveneens dia's ge maakt worden, die jaarlijks tijdens een gezellig samen zijn zullen getoond worden. Eéns in het jaar gaat er een wandelweekend door in een toeristisch aantrekkelijk gebied. De belofte van zo veel aktivi teiten betekent wel een har de inspanning, maar het werk werd reeds aangepakt door de kernleden. Nog addertjes onder het gras? Ja, inderdaad. Er zitten nog een paar moeilijkheden in het verschiet. Vooreerst wordt een oplossing gezocht voor het vervoerprobleem. Tot nog toe gebeurde dit met partikuliere wagens, maar dit heeft wel nadelen. Daarom wordt er gestreefd naar een oplossing, die de homogeniteit bevordert en de hoge benzinekosten kan verminderen. Misschien een busje? Of iemand die in dit verband de helpende hand reikt? Met het gemeentebestuur zijn reeds kontakten gelegd met het oog op het verwer ven van een eigen klublo- kaal, neutraal kwa politieke grondslag en buiten de sfeer van een herberg. De Gem zen zijn wel geen geheelon thouders, maar ze wensen het wandelen niet in deze sektor te organiseren. Het bestuur hoopt dat de ge meenteraad hen niet in de steek zal laten op dat vlak. Waar kan men zich laten inschrijven? Alle verder inlichtingen wor den graag verstrekt door de sekretaris van de natuur groep. Er is een adres te Lede (Poortendriesstraat 8a, tel.: 21.55.04) en één te Erpe- Mere voorzien (Luc Van Nieuwenhove, Merestraat 38, tel.: 77.94.08). Wie zich wenst in te schrijven kan eveneens op vermelde adressen terecht, waar ook alle wandelvragen worden beantwoord. Een trimestrieel tijdschrift zal eerstdaags van de pers rollen. Hier in vinden de leden een wandelprogram ma, enkele artikelen aan gaande de wandelsport, over fauna en flora en een massa toeristische infor matie. Aangezien de wandelsport steeds meer aan belangstel ling wint, leek het de kernle den van de «Gemzen» niet ongepast het initiatief te ne men om een goede (nog niet bestaande) klub te stichten. Het realiseren van de diver se aktiviteiten is echter een zware opgave, die men door een goede samenwerking wil klaren. Vooral een goede geest onderling, kan leiden tot het uitgroeien tot een hechte kern, die de natuur niet alleen wil betreden, maar tevens leren waarde ren en... beschermen! RDV Op 25 december is het voor de 25ste maal dat er een Kerstgebeuren op het programma staat. Ter gelegenheid van dit jubileum, werd door Frans Preciaux en Roger Quintijn een perskonferentie ge wijd aan de vernieuwingen die in het draaiboek opgenomen zijn. Voorzitter Frans Preciaux meende K dat het een gebeuren betrof dat zeker moet behou den blijven, ook al kan hij het als voorzitter niet meer dej organiseren. Hij stelde dat er voor de jubileum- nj.; uitvoering verschillende nieuwigheden uitgebracht en toegevoegd werden. 11' Zijn dank ging dan ook in penkollege voor de enor- 9 de eerste plaats naar de me hulp die aan de in- verschillende medewer- richtende vereniging ge kkende jeugdverenigin- boren werd. Aan de mali ngen, naar de toneelbond satie van de opzet doen de Vreugd in Deugd en zeker ongeveer een zestigtal I naar de regisseur Pol Bijl, personen mee en het is jkj die het geheel zal koördi- juist door hén dat het an neren. De voorzitter Leeds Kerstgebeuren zo >nj dankte ook (het bijna vol- een grote belangstelling tallig aanwezige) sche- geniet, zelfs van verschil- lende mensen van buiten de gemeente. Roger Quintijn gaf dan een kleine toelichting bij het gebeuren. Hij mee nde te mogen stellen dat het initiatief 25 jaar gele den genomen werd door een kleine groep hande laars, die uit kommer- cieel oogpunt dergelijke zaak opbouwden om «mensen te krijgen» tij dens de verkoopsperiode van Kerstmis en Nieuw jaar. Er werd een kerstbo om gezet, het jaar nadien kwam er een stal bij. Maar toch wou men het initiatief dat toch in goe de aarde viel, nog uitbrei den: er werd een beroep gedaan op verschillende verenigingen zoals de zangkoren, de toneel- bond en andere. Na een tweede uitbouwing kwa men er reeds dieren bij en werd er een kleine stoet gevormd. Onder tussen hebben bijna alle verenigingen meege werkt. Het initiatief kende een wisselend sukses. Toch werden de plein mensen aangevuld door de geestelijke en later door de gemeentelijke overheden. Nu kan men reeds bogen op een se rieuze deelname vanwe ge het gemeentebestuur: daar waar men vroeger een kamion moest gaan zoeken om de kerstboom aan te brengen, krijgt men nu de gemeentelijke vrachtwagen ter beschik king. Daarenboven geeft het gemeentebestuur ook nog een toelage aan de initiatiefnemers. Zo groeide het feest van een paar handelaars uit tot een niet meer weg te denken initiatief in Lede. De Ledenaars willen in dit verband «iets» en dat zal er ook dit jaar weer komen, voor de 25ste maal. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft men er wel een vernieu wing willen in brengen. De jeugdbewegingen kregen vroeger de vrije hand zonder een supervi serende persoon. Nu werd de medewerker van toneelspreker en -regis seur Pol Bijl gevraagd en verkregen. Deze man die zijn sporen al meer dan verdiend heeft, zal aan het gebeuren dit jaar een orde en een standing meegeven... Dat dergelijk initiatief veel kost, is zeker te be grijpen: Men krijgt wel een gemeentelijke toela ge, maar er worden voor meer dan 16.000 frank kostumes «geleend», ter wijl er diverse soorten ontleend worden van de- processie te Impe. Dat het initiatief nog niet doodbloedde is mede te danken aan de verschil lende «gevers» zoals de Vaste aktiviteiten van Ste-Cecilia Lede: Vrijdag 2120.30 uur: herhaling voor de harmonie Zaterdag 22: 11.30 uur: samenspel voor trommelaars Woensdag 26: 18.30 uur: herhaling voor de kleine majo- retten 10.30 uur: herhaling voor de grote majoretten Donderdag 27: 19.30 uur: herhaling voor het zangkoor. Niet te vergeten: zondag 30 december: 18 ur: konsert van «Burleske» Lendelede in het Vrij Technisch Instituut, leper- straat te Gullegem. Inkom: 60 frank. Kaarten bij de heer E. Vinck, Kasteeldreef 69 te Lede (tel. 053-21.30.67). Kersttentoonstelling te Smetlede: Nog tot 15 januari kan elke geïnteresseerde gaan genieten van de miniwerken van erkend kunstschilder Marcel Beeck- man. Deze werken werden samengebracht in het nieuwe atelier aan de Serskampstraat 30 te Lede-Smetlede, onder de benaming Kersttentoonstelling. Bezoekers zijn welkom tijdens de werkdagen van 16 tot 20 uur en tijdens de weekends van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. Op nieuwjaars dag blijft de tentoonstelling gesloten, ledereen wordt harte lijk uitgenodigd. Kerst-T.D. te Oordegem: Te Oordegem kan men op 25 december terecht in de zaal Fiësta, voor een vrolijke T.D., ingericht door de Majoretten en de Tamboers van de Kon. Harmonie Sint-Cecilia Oorde gem. De DJ. Studio 17 zorgt voor de passende sfeer. Aanvang 20 uur. Inkom 60 frank. Supporters: houdt deze datum vrijl Kerstfeest te Lede: Zoals gebruikelijk, zal ook dit jaar een (traditioneel) Kerstge- Jeugdhuis Leeuwerik: beuren doorgaan op het Leedse Pastorijpleintje. Daar het dit jaar een 25ste uitgave betreft, wordt er een speciale luister aan deze gebeurtenis verbonden. Verdere berichtge ving in een artikel op deze bladzijde. Toch nog dit: zorg dat je erbij bent: aanvang 17 uur. Eksamen-Knal-T.D. Op zaterdag kunnen alle studenten even uitblazen na de voorbije eksamenperiode. Tegelijkertijd kunnen zij zich voorbereiden om in form te komen voor de komende feesêdagen. Daarom wordt er in de zaal ex-Brouwershuis (De Klub) een T.D. georganiseerd met discobar «Goldstar». Aanvang 19 uur. Inkom 40 frank. Kerstfeest K.B.G. Lede: Het kerstfeest van de Kristelijke Bond van Gepensioneerden gaat door op woensdag 26 december in de Volkskring, Kasteeldreef Lede. Om 16 uur krijgt de deelnemer een welkomswoord, koffie en koeken. Na de kerstboodschap door E.H. Van de Putte (proost) wordt lezing gegeven van het jaarlijks aktiviteitsverslag en van het algemeen finan cieel kasverslag. Hierna zullen drie gouden eretekens aan verdienstelijke bestuursleden wörden uitgereikt. Tevens is er een optreden van het zangkoor «Vrij en vrolijk» op het programma geplaatst. Na de viering van de kaartkampioen 1979, deint de avond uit met muziek en dans, met het orkest André Baert. Rond 21 uur is er een trekking van de reuze-Kersttombola. Deelname in de onkosten 45 fr.-aan de ingang 50 fr. Elk aanwezig lid krijgt een kerstgeschenk aan de ingang, op vertoon van de persoonlijke ingangskaart en tegen afgifte van de oude lidkaart 1979. De langdurig-zieken zullen hun kerstgeschenk thuis ontvangen. Zaterdag 22: vanaf 20 uur T.D., ingericht door zes jeugd- huisklubs. Tijdens deze T.D. is de trekking van de tombola voorzien. Woensdag 26: om het Jaar van het Kind waardig af te sluiten, wordt het jonge volkje uitgenodigd op de vertoning van een avonturenfilm voor de jeugd: «Oom Ferdinand en de toverdrank». Aanvang 15 uur. Te onthouden: zaterdag 30, 15 uur: belotting en dinsdag 1 januari 1980: verkleed bal. Ophalen van huisvuil en grof huisvuil: De ophaalbeurt van de reinigingsdienst in de deelgemeente Lede, voorzien op dinsdag 25 december zal plaats hebben op donderdag 27 december. De ophaling van 1 januari wordt verplaatst naar donderdag 3 januari. De ophaling van het grof huisvuil in de deelgemeenten Impe, Smetlede, Wanzele en Papegem, heeft plaats elke derde woensdag van de maand. Voetbalsupporters: aandacht! Op zaterdag 29 december wordt er op het terrein van V.C. Jong Lede (Openveldstraat) een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tussen de Veteranen Vriendenkring Lede en de Kampioenenploeg Jong Lede anno 1969-70. Dit treffen heeft plaats om 14.30 uur. We noteren reeds de verzekerde deelname van A. Baeyens, T. Simoens, P. De Plecker, !M. en C. Gabriëls, J. Van Den Bossche, J. Goeman, H. De Vriendt, F. De Haeseleer, G. Coppens, M. Malin, A. Lonckefeer, J. Van Accoleyen, E. Lemaitre, G. Van den Steen, L. Van Boxtael, P. De Vuyst en Y. Drieghe. De scheidsrechter J. Vijverman is een oud- scheidsrechter in bevorderingsklasse,. Lijnrechters: Roger Daelman en Willy Matthijs. Deze wedstrijd wordt georgani seerd in samenwerking met het bestuur van Jong Lede en de Veteranen Vriendenkring. Na de wedstrijd is er een gezellig samenzijn in de kantine (met alle spelers). De toegang is gratis. deken en vele simpati- santen. Toch krijgen de plaatselijke handelaars na het gebeuren nog een «rekeningetje» voorge schoteld... Dezelfde organisatie ver zorgt dan nog (als neven verschijnsel) dit jaar het 25 ste vader- en het 24 ste moederfeest in de Vil la Latha. Pol Bijl, de ge kende toneelfiguur in Lede, legde in enkele woorden uit hoe hij het Kerstgebeuren op het Pa storijpleintje «zag». Hij meende geen echte ver nieuwing te kunnen aan brengen, daar het echte Kerstgebeuren reeds be staat van het jaar nul. Hij heeft het traditioneel ver haal gekregen en heeft er de tekst van bestudeerd. Vroeger werd deze tekst uit de bijbel voorgelezen. Nu is er een vraag naar sfeer, zowel bij de toe schouwers als bij de spelers. Daarom werden enkele besluiten genomen: het geheel zal omkaderd worden door klassieke muziek, speciaal voor dit gebeuren uitgekozen. De hoofdbedoeling is wel te bereiken het spel harmo nisch te laten verlopen. Er zijn ongeveer een zes tig mensen bij betrokken, waarvan de meesten ver kleed zullen zijn. Tegelij kertijd werden een paar nieuwe personnages ge- kreëerd. In het geheel zal er meer beweging en meer levendigheid gesto ken worden, onder meer door een vrijftal «spre kende» personages. Ech te dieren worden nu ge weerd, daar de ezel reeds een paar maal wegens zijn koppigheid het ge heel verstoorde.... De heer Quintijn beklem toonde dat de B.R.T. dit jaar niet gevraagd werd, zoals dit vroeger wel het geval was. De vorige keer is de hele ploeg echter duchtig uitgeregend en kwam er zelfs geen uit zending. Omdat de kans op slecht weer (met Kerstmis) zeer groot is, werd er geen vraag Het grote storende publi- citeitsbord van het Ge meentekrediet zal tegen die tijd niet weggenomen zijn, maar de organisato ren zullen er een enorme kerstboom voorzetten, zodat het niet meer op valt. De reeds geplaatste kerststal met beelden, zal voor de gelegenheid weg genomen worden en ver vangen door de grote, aangepast aan de leven de figuren. Wij zullen helpen, aldus de schepen, hoewel onze middelen daartoe zeer beperkt zijn. Maar als het Pastorijpleintje opgekuist is, zal het een heel ander uitzicht hebben. Dan kun nen wij het zelfs het mooiste pleintje van Oost-Vlaanderen noe men! Dergelijke initiatie ven, aldus de schepen, moeten blijven leven. Dat is de grootste zorg van vriend Frangois en ook de onze.... Schepen Greodon voeg de hier nog aan toe (doe lend op de medewerking van de jeugd): «Ik ben zeer tevreden dat de jeugd ook goed mee werkt, en dat ze niet steeds wordt afge broken!» Wat er ook van zij, het Leedse Kerstgebeuren wordt in een nieuw jubi leumkleedje gestoken. Afspraak op 25 decem ber, om 17 uur op het Leed.. -

De Voorpost | 1979 | | pagina 13