hof stade, gijzegem erambodegem )okumentaires over Oostenrijk in Volkshuis C.M.B.V.- KERSTVIERING S.V.V.- Kerstfeesten OUDEJAARSAVOND IN PALLIETER V.T.B. - V.A.B. PROGRAMMEERT ESPERANTOKURSUS E.H.B.O.-KURSUS VLAAMSE KRUIS STREEKNIEUWS HMstade WACHTDIENSTEN AALST [)p zaterdag 15 december 1979 had in het Volkshuis Hofstade een voordracht plaats, georganiseerd oor de A.T.B.-natuurvrienden. Dit is een nationale n internationale vereniging die zich bezighoudt met jerisme, milieu, vrije tijd en dergelijke. )ntstaan in 1895 in Oostenrijk ontplooide de vereni- ing vanaf 1929 haar aktiviteiten eveneens in België, inderwerp van de avond was een voordracht over lostenrijk een land dat de aanwezigen leerden ennen als een vakantieland bij uitstek, lan de hand van vier dokumentaire films in prachti- e kleuren werd een overzicht gegeven over het land vaaruit zeer veel wetenswaardigheden konden wor- en opgestoken die niet alleen van nut zijn wanneer nen dat land als vakantiebestemming uitkiest, maar lie altijd de moeite waard zijn. klimmers. Men steekt in de rugzak enkel wat noodzake lijk is en iedereen draagt zijn deel naar zijn mogelijkhe den. Het is aan te raden ge durende een tocht zo weinig mogelijk te drinken, wel er voor en er na. Folklore en oude volksge bruiken hebben zich in Oos tenrijk in ruime mate weten te handhaven. Dit is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het feit dat een groot deel van de bevolking in de bergen leeft en in haar bestaan sterk afhankelijk is van wat de natuur biedt in de vorm van zon, wind, sneeuw en regen. Wie in de maand mei door Oostenrijk trekt zal bijvoorbeeld bijna overal als symbool van de lente de met veelkleurige lin ten en strikken omhangen meiboom aantreffen. Van de verbondenheid en afhanke lijkheid van de natuur getui gen vooral ook de regen- en waterfeesten. Het «tobbe steken» is er een voorbeeld van. Ruiters moeten een hangende tobbe gevuld met water, een beslissende slag toebrengen. Ook kent men op vele plaatsen het krans- steken, een variant op het bij ons gekende ringsteken. In de tweede helft van juni wordt op vele plaatsen het zonnewendefeest gevierd waarbij grote vreugdevuren worden ontstoken en waar bij zich natuurlijk de plaatse lijke harmonie laat horen in haar mooiste klederdracht. Uiteraard worden er in de loop van de zomer nog in vele dorpen oogstfeesten gevierd met veel muziek en oude volksdansend Wie in dat seizoen naar ginder trekt zal vrijwel altijd iets van deze oude gebruiken kunnen be speuren. In elk geval doet men er verstandig aan bij een van de plaatselijke toeri stenkantoren hiernaar te in formeren. Een Oostenrijker hangt aan het verleden zonder daarom stoffig te worden. Hij is er trdts op dat hij met zijn tradi tie leeft. Er bestaan voldoen de voorbeelden die aanto nen dat wat vroeger stand heeft gehouden ook van daag een eigen plaats kan krijgen. Neem nu de weten schap; Sigmund Freud, de grondlegger van de psycho analyse, vestigde met zijn diepgaande studie's over de menselijke ziel de naam van de Weense School der Ge neeskunde. Wat zou er van de muziek geworden zijn zonder de meeslepende wals-melodiën van de Strauss-dynastie. Ze maken niet alleen aan de mooie blauwe Donau het publiek geestdriftig. Niet iedereen is in de eerste plaats op zoek naar kuituur. Voor dezen is er de mogelijk heid tot uitgebreid winkelen. Denk daarbij aan de aantrek kelijke dames- en herenmo dezaken, sieraden en een ruime keuze uit originele souvenirs. Dan zijn er na tuurlijk niet in de laatste plaats de vele gezellige ca- fé's en restaurants waar men zeer smakelijk kan eten en drinken. Voor wie een gokje wil wagen zijn er in vele steden casino's waar het spelen onder streng toe zicht staat. Kortom, de aanwezigen in het Volkshuis leerden Oos tenrijk kennen als een zeer aantrekkelijk land zowel wat betreft natuur als kuituur, en dit aan de hand van vier prachtige films evenwaardig aan de beste dokumentaires die op de televisie worden vertoond. A.D.B. ostenrijk is een land dat ier rijk is aan vakantiemo- elijkhnden om dromen te arwezenlijken; boswande- ïigen maken of bergtochten ndernemen, paard rijden of jnnebaden het behoort al- maal tot de mogelijkhe- en. Niet voor niets immers ordt Oostenrijk wel eens et grootste rekreatiepark an Europa genoemd. Het rootste deel bestaat uit de Ipen en het hooggebergte net zijn kontrastrijke schit- srende natuur. Ovpral rordt ernaar gestreefd het atuurlijke te handhaven en e natuur zo ongerept mo- elijk te laten. Toch is waar ten zich ook bevindt het ruisende leven van de stad ooit ver weg. at Oostenrijk een vriende- k land is zo vernemen we, ïerkt men reeds aan de rens waar de formaliteiten jn beperkt tot het mini- num. Belgen die niet langer an drie maanden in het ind verblijven hebben al- aen een geldig paspoort no- ig. De munteenheid is de ichilling, onderverdeeld in onderd groschen. Wat het imaat betreft heeft men er en gematigd middeneuro- ees klimaat. De tempera uur is echter sterk afhanke- jk van de hoogte en de gging. >e auto let wegennet is over het ilgemeen goed tot zeer loed berijdbaar. In de Alpen toet men rekening houden het stijgingen van 6 tot 15 rocent. Bijna alle bergwe ien zijn aan de kant waar ich de afgrond bevindt be veiligd. Bij sneeuwbedekte wegen zijn winterhanden nodig en in bijzondere ge vallen moet men zelfs neeuwkettingen gebruiken. )e verkeersregels zijn de elfde als in de andere Euro- aese landen. Een belangrijk lunt zijn de snelheidsbeper kingen. In de bebouwde kom leidt een maximumsnelheid van 50 km per uur. Rijden )nder invloed van sterke Jrank wordt zeer zwaar be- itraft, )e Oostenrijkse bergwereld wekt ontzag. Dat is echter log geen reden om ze ichuchter van beneden af te ïlijven bewonderen. On- ianks hun verheven positie Btaan de bergen open voor alle bergsporters. Elkeen nag op zijn manier de berg wereld tot de zijne maken. Men kan een wandeling ma ken over de kammen van het ene liftstation naar het ande re. Het hoogtepunt is zeker het doorkruisen van een kompleet bergmassief tij dens een tocht van verschei dene, dagen langs gastvrije berghutten. Dat de bergwereld voor ie dereen openstaat is niet zo maar een loze folderkreet. Ook als u niet behoort tot de stoere lieden die met tou wen, helmen en haken de ene ijselijke bergwand na de andere trotseren, kunt u in Oostenrijk terecht. De berg wereld heeft immers ook vriendelijke kanten. Boven dien is Oostenrijk een land waar men meer vindt dan bergen alleen. Een bergva- kantie valt er bijvoorbeeld heel goed te kombineren met kulturele aangelegenhe den. Wie het moede lichaam toch ook wel met het koele nat wil verenigen zou een van de meren in zijn vakan tieplannen kunnen be trekken. Wie op eigen houtje en on gebonden zijn gang wil gaan kan dit doen met het «Aus tria ticket», een soort abon nement voor het openbaar vervoer of natuurlijk met de auto, want de Oostenrijkse bergen rijzen niet loodrecht op uit de bodem. Ze hebben lange glooiende en royaal beboste hellingen die de au to met gemak neemt. Vele wandelaars blijven op de hellingen hangen omdat ze zich niet kunnen voorstellen dat het hogerop nog mooier is. Uitrusting De berguitrusting moet niet noodzakelijk kostbaar zijn maar wel van goede kwali teit. Een handige huisvrouw kan veel zelf maken. Schoe nen kunnen niet goed ge noeg zijn, het allerbeste zijn hoge schoenen met profiel zolen waarop vooral niet mag uitgespaard worden. Lage schoenen zijn uit den boze. Ze moeten waterdicht zijn en blijven, smeer ze goed in maar niet te veel. Vuur is de vijand van het leder en droogt het uit. Een rugzak is eveneens onmis baar. Hoofdvereiste is dat hij waterdicht en stevig is met brede riemen die goed op de schouder rusten. Het merk Lafuma is degelijk en werd getest door ervaren bergbe- Op zondag 16 december 1979 vierden de Christelijke Middenstands- en Burgersvrouwen van Hofstade hun jaarlijkse kerstfeest in de zaal van de meisjes school aan het Dorp te Hofstade. De viering viel uiteen in drie onderscheiden delen. Een belangrijk deel van de namiddag werd ingenomen door de voordracht van Eerwaarde Pater Cobbaut die zijn talrijke toehoorders onderhield over Zuid-Amerika en meer bepaald over Paraguay en dit aan de hand van een uitgebreide reeks prachtige dia's over dit land. In de zaal, in kerstsfeer versierd met een kerstboom, stonden de tafels reeds gedekt om nadien te luisteren naar de voorlezing van een kerstverhaal. Onder de kerstboom lag een massa pakjes klaar om straks te worden geopend. Mevrouw Borms, voorzitter van de C.M.B.V. dankte de aanwezigen voor hun talrijke opkomst en heette hen wel kom. Ze stelde tevens ook Pater Cobbaut voor om hem dadelijk het woord te verle nen. De Pater leefde vele jaren als missionnaris onder andere in Braziliëe, Kongo en Paraguay. Om redenen van gezondheid evenwel diende hij met spijt terug te keren naar België waar hij nu onderpastoor is in Moer- zeke. Na de ligging van het land te hebben gesitueerd op de kaart scf tste hij aan de hand van zijn dia's de gewone dagelijkse levens omstandigheden van de in woners. Op die wijze leerden de toeschouwers een land kennen op de zelfde wijze als iemand die er een deel van zijn leven heeft doorge bracht. Armoede is er no'g steeds een van de grote ken merken. Verharde wegen zijn uitzonderingen en de huisvesting is nog op verre na niet datgene wat wij ken nen. Dat was ten andere ook een van de bedoelingen van de voordracht, namelijk pre cies in een tijd waarin veel geld wordt uitgegeven, aan tonen aan de hand van fei tenmateriaal dat op vele plaatsen van de wereld het tekort aan allerlei zaken nog dagelijkse werkelijkheid is. Na de rondgang in dit land vatte mevrouw Borms de voordracht samen in de woorden dat alhoewel het land op zichzelf veel natuur schoon te bieden heeft, het geen eigen geschiedenis be zit en weinig gebouwen van architektonische waarde. De heer Cobbaut werd be dankt met een gul applaus waarna men zich aan de ta fels ging zetten om met een kop koffie te luisteren naar het kerstverhaal van Me vrouw Geerts, maar niet na eerst een passend gebed te hebben gezegd, hetgeen nog meer onderstreepte dat het hier niet ging om een doordeweekse koffiekrans, maar om een waardige kerstviering. Vooraleer haar verhaal aan te vatten werd het lokaal verduisterd en slechts verlicht met enkele wandlampen en de kaarsen op de tafels. Mevrouw Geerts bracht een versie van het kerstverhaal begeleid door serene muziek. Na die voorlezing ging men onder elkaar met de viering verder totdat later op de avond de pakjes werden geopend, dit als besluit van een gezame- lijk kerstfeest dat op bijna plechtige en intieme wijze werd gevierd. Heel in het begin van de namiddag gunde de Heer Truyman, onderpastoor van het dorp, het publiek een paar minuten de eer van zijn aanwezigheid. Toen hij ech ter opmerkte dat dit blad vertegenwoordigd was, wenste hij omwille van ge voelens van rancune erte gen, niet langer te blijven alhoewel die gevoelens al van meer dan een jaar date ren. Ten aanschouwe van al le aanwezigen maakte hij zich woedend en schuwde zelfs niet het gebruik van krachttermen. We kunnen dit voorval alleen maar be treuren voor de persoon in kwestie want de viering heeft er op geen enkele wijze onder geleden en staat er ten andere min of meer los van. Maar wanneer een on derpastoor ten aanschouwe Kerst-TD F.C. Pallieter organiseert op zaterdag 22 december 1979 om 20 uur haar derde kerst-TD, in jeugdclub Pallieter, Zijpstraat 7, Hofstade. Begin te 20 uur, inkom 19,99 fr. Film Gratis vertoning van 2 films op vrijdag 28.12.1979 in de meisiesschool aanvang 14 uur. De Meesterwerken van Walt Disney en De Rode Ballon. De Witte Op 20.12.79 om 20 uur in de meisjesschool Dorp Hofstade. Filmvertoning van «De Witte» met Jef Bruyninckx in de hoofdrol. Pallieter Viering oudejaarsavond in jeugdhuis Pallieter, Zijpstraat 7. Menu: aperitief, tonijncoktail, aspergenroomsoep, proven- caals gebraad met kroketten. Prijs: 400 fr. Inschrijvèn in het jeugdhuis of bij Andre Janssens, Lindebaan 2 te Hofstade. De Rode Roos Op zaterdag 22,12.79 kerstfeest van de socialistische gepen- sionneerdenbond om 15 uur. Eddy Dierickx spreekt over de werking van de sociale dienst voor bejaardenhulp van het O.C.M.W. Er wordt een kerstpakket en een iicfit eetmaal aangeboden. s.v.v. Nodigt op zondag 30.12.1979 alle kinderen tot 12 jaar om 14 uur uit in het Volkshuis voor een kinderfeest. Op het programma: De «Abladin Show», sprookjes gebracht door Theater 13, bezoek kerstman. B.G.J.G. Voor de fotowedstrijd verbonden aan de wandeltocht naar het Pajottenland en het domein van Gaasbeek worden de opnamen ingewacht in de maand februari 1980. Indien nodig kan kontakt opgenomen worden met de fotoclub van het jeugdhuis Pallieter, Zijpstraat 7, Hofstade. van een volle zaal die geko men is in het teken van vre de op aarde aan alle mensen van goede wil, het spreken de bewijs levert van zijn on vermogen om dit christelijke principe dat hij wellicht zeer goed theoretisch kan uiteen zetten en aan anderen voor houden zelf in de praktijk om te zetten en van het feit dat het begrip vergeven .(ten minste als hij meent het ge lijk aan zijn kant he hebben) voor hem een dienaar Gods nog wel vreemd is. dan stelt hij zichzelf wel in een zeer kwalijk daglicht er geeft de herder aan zijn kut de, alles behalve het stic tende voorbeeld. Het is et tikkeltje spijtig, temeer c het de eerste keer was dat heer Tryman interesse w op te brengen voor iets c in zijn parochie leeft. H dan ook, niemand trach hem te weerhouden en c der elkaar ging men verc in vrede, in echte vrede te verstaan. A.C Wanneer het jaar naar zijn einde loopt is het voor d meeste verenigingen het ogenblik om hun jaarlijk weerkerend kerstfeest op touw te zetten. Zo ook voor de Socialistische Gepensionneerdenbond van Hofstade. Hun jaarlijks kerstfeest zal plaats hebben op zaterdag 29 december 1979 te 15 uur in de zaal De Rode Roos. Met het oog op het vieren van oudejaarsavond worden door velen al volop afspraken gemaakt. De enen nodigen uit, de anderen worden uitgenodigd. Het is ook niet zo maar een doodgewone oudejaars avond. We stappen immers over naar de jaren tachtig en laten de jaren zeventig met spijt achter ons. Alsnog weet niemand op welke manier en met welke gedachten in het hoofd we over enkele jaren zullen terugdenken aan dit decennium. Nu hebben we het over de goede zestiger jaren. Het is niet uitgesloten dat we zullen moeten vaststellen dat de voorbije jaren de aanloop betekenden naar een manier van leven waarbij vele zaken anders moeten worden opgevat. Maar tot het zover is kunnen we deze bedenkingen nog heel even laten rusten. Het gaat hier immers nu over de oudejaarsavond die door het jeugdhuis Pallieter in de Zijpstraat 7 te Hofstade wordt georganiseerd. Deeze organisatie gebeurt ieder jaar opnieuw met een zeker doel, namelijk ook hen die op de avond van 31 decem ber 1979 geen afspraken hebben gemaakt, de gele genheid te geven op een ge zellige manier over te stap pen naar een volgend jaar en naar een volgend decen nium. De avond begint om 20 uur met een eetmaal. Na tuurlijk niet zo maar een eet maal want dat heeft men het jaar rond. De menu die zal worden opgediend ziet er als volgt uit. Het spreekt vanzelf dat er zal begonnen worden met een aperitief. Dat scherpt de eetlust en het helpt mee in de gepaste sfeer te komen. Elke goede maaltijd die boven de ande re wil uitsteken is het ten andere aan zichzelf verplicht om met een goede aperitief een aanvang te maken. Wanneer dit drankje de tijd zal hebben gehad om zijn taak naar behoren te vervul len zal er aan tafel worden geschoven voor een tonijn cocktail gevolgd door, deze keer eens niet een tomaten- roomsoep, maar een asper genroomsoep. Tot zover de inleiding, maar denk eraan dat het daarmee niet afgelopen is. Nadien komt de hoofdschotel, be staande uit provencaalsge- braad met kroketten. Als dat het einde zou zijn zou men terecht mogen opmerken dat er aan het geheel nog iets heel belangrijks ont breekt. Inderdaad, een kop goede koffie met een stuk gebak zal het geheel van de maaltijd en meteen ook van de maag afronden. Voor de prijs van 400 frank mag men aan tafel bijschuiven. Veel? Vergelijk de prijzen die in restaurants worden ge vraagd voor een oudejaarsa vondmenu waarvoor dan nog meerdere weken op voorhand moet worden ge reserveerd en trek daarna het besluit tot hetwelk die vergelijking onvermijdelijk zal leiden. De inschrijvingen dienen te gebeuren voor 26 december aanstaande door een briefje af te geven met jiaam, adres, het aantal per sonen dat zal deelnemen en de handtekening, achter de bar in de jeugdclub, ofwel door het te bezorgen aan Janssens André, Lindebaan 2 te Hofstade. Het einde van het eetmaal is voorzien rond 22 uur. Na twee uur uitge breid tafelen zal het zeker al eens deugd doen om de be nen te strekken. Op dat tijd stip kunnen ook anderen die niet aan de maaltijd hebben deelgenomen zich bij de aanwezigen aansluiten om samen over te stappen naar 1980. A.D.B. De Heer Eddy Dierickx O.C.M.W.-raadslid zal in zijn toespraak nadere uitleg ver schaffen over de werking van de sociale dienst voor bejaardenhulp van het Openbaar Centrum -voor Maatschappelijk Welzijn. Het is een vaste traditie dat elke gepensionneerde zijn kerst pakket aangeboden krijgt en dit jaar zal het vast en zeker een verrassing zijn. Aan elke aanwezige gepensionneerde zal er tevens een licht eet maal worden aangeboden. Er kan alvast worden ge meld dat er voor een aange name en prettige sfeer zal worden gezorgd. Op zondag 30 december 1979 organiseren de sociali stische vooruitziende vrou wen een kinderfeest, even eens in het Volkshuis te Hof stade, en dit om 14 uur 30. Het Socio-Cultureel Centrum van de S.V.V. nodigt al haar kinderen uit tot het bijwonen van dit reuze kinderfeest. Hetgeen mag verwacht wor den bestaat uit het volgen de. Om te beginnen staat «De Abladin Show» op het programma. Dit zijn sprook jes voor kinderen die ge bracht worden op een nieu we wijze door Theater 13. Later op de namiddag is het dan de beurt aan de Kerst man om een bezoek te bren gen. Hij zal een kleine ver rassing meebrengen. Alle kinderen tot 12 jaar worden in het Hofstaadse Volkshuis verwacht. Ze moeten er ech ter wel rekening mee hou den dat de Kerstman de ge schenken van de kinderen die er niet zijn terug zal mee nemen. De inschrijvingen voor dit kinderfeest worden verwacht bij de bestuursle den of in het Volkshuis, erbij vermeldend of die kinderen al dan niet zullen vergezeld zijn van hun ouders. Tot slot kan er nog even worden aan herinnerd dat elke eerste en derde woens dag van de maand de vrou welijke gepensionneerden worden verwacht in de zaal om mee te werken aan de hobbyclub van de S.V.V. A.D.B. Op vrijdag 30 november 1979 hield de heer P. De Smedt voor de V.T.B.-V.A.B. afdeling Erembodegem een interessante dia-voordracht met als titel: Van Vriend tot Vriend... tot aan de Noordkaap, over een prachtige reis door Noorwegen, Zweden en Finland waarin Esperanto een belangrijke rol gespeeld heeft. Aansluitend daarop gaf hij tevens een korte uiteen zetting over de betekenis en het wezen van het Esperanto. Na de voordracht drukten enige leden de wens uit dat er in Erembodegem- Centrum een kursus Es peranto zou worden in gericht. Om de interesse hiervoor nog meer op te wekken geven we hier nog heel even enkele kernideeën: Het Esperanto, volwaar dige internationale taal, is de enige taal die men op korte tijd beter leert beheersen dan de eigen moedertaal. Na 16 lessen, waaruit de kursus bestaat, is men als men de lessen ten minste grondig bestudeerde - klaar voor eenvoudige konversa'ie, lezen van al le literatuur, zonder te grote moeilijkheden, en uiteraard klaar om te be ginnen met korrespon- dentie over de ganse we reld. Het Esperanto opent zo het raam op de vyereld. Wat kan je er verder mee doen? Vraag het aan die genen die het al kennen en gebruiken. Die men sen zijn minstens even objektief, of liever veel objektiever dan diegenen die in volle onwetend heid, zonder enige kennis van zaken, het aandurven het nut van het Esperanto in twijfel te trekken, en zelfs het bestaan ont kennen van allerlei zaken en feiten die gemakkelijk en onweerlegbaar kun nen bewezen worden. Hoeveel tijd heb je er voor nodig? Naast de 16 lessen, van elk twee uur, moet je rekenen op 20 tot 30 minuten per dag, ge durende de duur van de kursus. De kursus zou plaatsvin den van midden januari tot begin mei elke vrijdag (of donderdag?) te 20 u. Misschien bent U ook ge ïnteresseerd in deze kursus? Voor nadere inlichtingen kunt U steeds terecht bij V.T.B.-V.A.B. vertegen woordigster A. D'Hondt - De Smet, Wilgstraat 25a, Erembodegem of V.T.B.- V.A.B. medewerker De Bruyn Etienne, Verbin dingstraat 16, Erembo degem. En zo U de kursus wenst te volgen, schrijf dan da delijk in of geef eens een seintje (tel. 053-77.44.97 of 053-77.46.60). Dan kan de kursus starten rond 18 januari 1980! Op maandag 7 januari 1980 start de jaarlijkse uitge breide E.H.B.O.-kursus, ingericht door het Vlaamse Kruis - gewest Aalst. De lessen gaan door elke maandag en elke dinsdag, telkens van 20 u. tot 22 u. in één der zalen van het «Apostelken» (nabij kerk Mijlbeek te Aalst. De volledige cyclus omvat 20 lessen, ledereen is welkom; minimum leeftijd: 16 jaar. Inschrijvingen en inlichtingen: op het sekretariaat: Parklaan 93 te Aalst. (Tel.: 053-21.21.90), bij de leden van de EHBO-kring en vöör de eerste en tweede les (ma. 7 en di. 8 januari a.s.). mensen dienden ver zorgd te worden. Slechts 20 personen moesten af gevoerd worden naar een ziekenhuis met één van de 4 ziekenwagens van onze afdeling. Wellicht behoort U ook tot die grote groep men sen die iets willen doen voor een medemens. Wellicht is ook U reeds getuige geweest van een ongeval, maar dierf U niet ingrijpen uit vrees iets verkeerds te doen. Is dat zo, dan verwachten wij U beslist op maan dag, 7 januari a.s. Het E.H.B.O.-diploma dat afgeleverd wordt aan wie de kursus met vrucht volgde, is erkend door het Ministerie van Volks gezondheid en door di verse andere ministeries. Een dergelijke E.H.B.O.- kursus is een gelegen heid voor jong en oud om de vrije tijd eens echt nuttig te besteden. Specialisten becijferden, dat indien iedereen enige notities zou hebben van eerste hulp bij ongeval len, jaarlijks zowat 300 sterfgevallen tengevolge van een ongeval zouden kunnen voorkomen wor den in ons land. Inderdaad, eerste hulp leert men niet in eerste instantie voor zichzelf, maar om anderen te helpen. Mensen in nood, soms onbekenden, soms vrien den, maar ook familiele den en kinderen kunnen geholpen worden door het reddend gebaar. Het Vlaamse Kruis biedt U bovendien de gelegen heid om na het beëindi gen van de kursus verder praktische ervaring op te doen. De kursisten wordt de gelegenheid geboden om mede te werken aan één of méér van de vele diensten op sportwed strijden en op tal van de meest uiteenlopende ma nifestaties. In de loop van 1979 ver zorgde afdeling Aalst van het Vlaamse Kruis 181 hulpposten waarop 1886 DOKTERS: zal de wacht waarnemen op zat. 22 dec. vanaf 8 u. 's morgens, zondag 23 dec. en na 20 u. t/m dinsdag 25 dec. om 8 u. 's morgens de heer dr. De Cock, Geraardsbergsestr. 45 tel. 70.55.30. Op dinsdag 25 dec. vanaf 8 u. 's morgens woe. nam. 26 dec. en na 20 u. t/m zat. 29 dec. om 8 u. 's morgens dokter Kriek, H. Hartlaan 8. Tel. 77.87.42. APOTEKERS: Apoteker De Vleesschauwer, Boterstr. 6 Tel. 21.42.52 Apoteker Hauman, Hogeweg 143 Erembode gem. Tel. 21.38.93.

De Voorpost | 1979 | | pagina 15