Bppe.mePB BASKET ERPE-MERE NIET MEER WELKOM OP GEMEENTE f1 VOORZITTER KULTUURRAAD ERPE MERE VERWERPT MINDERHEIDSNOTA INZAKE STRAATNAAM WIJZIG ING KULTUURRAAD ERPE-MERE VRAAGT BEHOUD VAN DORPSNAMEN Wegeniswerken Diepesiraat Mere L.S.W. - LEDENFEEST TE MERE de verslaggeving over de algemene vergadering van de kultuurraad van Erpe-Mere wordt melding gemaakt van een minderheidsnota, ingediend door de heer Dirk De Boeck. In een antwoord maakt de voorzitter van de kultuurraad de heer Danny Erpels zijn bedenkingen bij de minderheidsnota bekend- Het is ons niet bekend of andere kranten de tekst ontvingen. We geven hem hieronder tekstueel weer: Bedenkingen bij de minder heidsnota ingediend bij de A.V. dd. 13.12.1979 Een minderheidsnota dient volgens de statuten in gediend te worden door een stemgerechtigd lid van de algemene vergadering. De minderheidsnota afgegeven en voorgelezen door dhr. De Boeck, vermeldt echter ner gens een naam van een ver tegenwoordiger noch van een vereniging die lid is van de algemene vergadering, van de kultuurraad. De nota is noch genaamtekend, noch ondertekend en kan alsdus- danig niet aangezien wor den als minderheidsnota. 2. De vraag kan gesteld worden welke de bedoelin gen zijn van de minderheids nota. Dhr. De Boeck die lid was, of beter die uitgenodig de (was) als deskundige, in de gemeentelijke kommissie voor de studie der verander ingen der straatnamen, mis bruikt^ hier de rol van de kultuurraad. Eerstens had hij de opmerkirtgen die hij nu uitte moeten naar voor bren gen in die studiekommissie, en de kultuurraad niet nutte loos overbelasten (het me rendeel der aanwezigen is met langdradige uitleg toch niet gediend en zeker er niet in geïnteresseerd). Twee dons is het totaal overbodig voor sommige voorge steld wijzigingen uit de min derheidsnota deze toch nog naar voor te brengen in de algemene vergadering, daar waar deze eerder en door deze groep unaniem afgekeurd werden. De kul tuurraad wordt hier schijn baar gebruikt om toch te po gen de eigen wil en visie te willen doordrukken. 3. Een minderheidsnota met als inhoud opmerkingen i.v.m. gans Erpe-Mere is to taal waardeloos in de optiek van het gevraagde advies. In dit advies kan men slechts een waardevol advies verle nen voor de straten waarin de aanbrenger van de op merkingen zelf woont. Voor de kultuurraad kan deze be perking enigzins opgeheven worden en kan deze ver ruimd worden tot de deelge meente waar de leden wo nen. Opmerkingen i.v.m. Er pe-Mere in zijn totaliteit kon dhr. De Boeck, gezien zijn medewerking!?) aan de ge meentelijke studiekommis sie, daar geven. De kultuur raad kon hierbij niet het eindpunt zijn.» «Dit zijn een aantal opmer kingen genoteerd na de al gemene vergadering, in ver band met de ingediende minderheidsnota», zo gaat de heer Erpels verder. «Als voorzitter moet ik me hou den aan de omschrijvingen in statuten en huishoudelijk reglement. Daarom zal ik ze ker de minderheidsnota overmaken aan het gemee ntebestuur, als bijkomende studie van een lid van de algemene vergadering. De opmerkingen geuit tijdens de A.V. zullen echter het ad vies bepalen. De studie zal daar ter informatie aan toe gevoegd worden», aldus Erpels. «Absoluut kan echter dhr. De Boeck gefeliciteerd wor den met het studiewerk dat hij hier gedaan heeft. Als voorzitter kan ik enkel maar vragen stellen omtrent het feit als de nota als studie kon doorgaan, waarom deze niet werd doorgespeeld in eerste instantie bij de be sprekingen in de gemeente lijke commissie, in tweede instantie bij de eerste werka- vond van de kultuurraads- studiekommissie van biblio- teek monumenten en landschapszorg, en ten der de zelfs naar het bestuur van de kultuurraad dat niette genstaande dhr. De Boeck daar vroeger de voorzitter van was, totaal onwetend werd gehouden over de stand van zaken in de ge meentelijke kommissie, le dereen kon toen al weten dat een advies van de kultuur raad zou gevraagd worden en toch lichtte de heer De Boeck, als voorzitter en lid van de gemeentelijke kom missie zijn kultuurraadsbe- stuur, niet in. Als men het dan toch ernstig wil nemen met de kultuur raad, stel ik me hier toch enkele vragen», zo besluit de voorzitter Erpels zijn schrijven. Het is hier niet de plaats hieraan bedenkingen te kno pen. Naar zijn reaktie ge vraagd, antwoordde de heer De Boeck ons, dat hij van dit schrijven niet op de hoogte is en dus niet kan an twoorden. (wh) Op een bijzondere vergadering van de gemeentelijke kultuurraad hebben de afgevaardigden zich erg positief uitgelaten over de voorstellen voor straat naamwijziging. Een steeds terugkerende opmerking betreft het behoud van de dorpsnaam voor het centrum van een deelgemeente. Een minderheidsnota, voorgelezen en afgegeven door de heer Dirk De Boeck, oogstte een groot sukses en werd met applaus begroet. Voorts behandelde de kultuurraad opmerkingen i.v.m. de voorbije 11.11.11-aktie, de begrotingsvoorstellen voor '80 en keurde een embleem goed. Ingevolge de reorganisatie van de L.S.W.-ledenfees- ten en waarbij concentraties werden gevormd in de verschillende entiteiten van het gewest Aalst, ging het ledenfeest voor de leden van de entiteit Erpe- Mere door in de feestzaal «De Mote» te Mere, alwaar meer dan 400 personen aan de uitnodiging van volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem had den gehoor gegeven. In zijn gelegenheidstoe- sen ook vergroot de werk- spraak liet de volksvertegen- loosheid en is aan de econo- woordiger daarover dan ook mische en sociale diepte zijn volle tevredenheid blij- gang geen einde te bespeu ken. Na de Showgroep Kees ren. Het is tevens heel duide- Brug en de organisatoren te lijk dat het kleinste incident hebben bedankt voor hun tot een regeringscrisis kan inspanningen, de namen leiden, van een aantal personalitei- Na zijn toespraak ging de ten te hebben geciteerd, volksvertegenwoordiger waaronder de burgemeester over tot de overhandiging Louis D'haeseleer van Aalst van syndicale eretekens aan en Prosper De Lat van Erpe- volgende getrouwe leden Mere; bleef hij ook even stil- van de Liberale Vakbonden: staan bij de nationale poli- Verbeeren Frans van Aai- tiek. gem, André Vermeulen van Hij verwees daarbij naar de Bambrugge, Maria Verbee- ongeloofwaardigheid die de ren van Burst, Florent Loes- socialistische houding in de sens, Robert Van der Eec- rakettenkwestie veruitwen- ken. Oscar Van Impe en Ro- digd. Na te hebben opgeroe- bert De Decker, Remi De pen voor een betoging tegen Winne en Georges Scheer- het plaatsen van kernraket- linck van Mere, ten, behoorde deze partij in Elke gehuldigde mocht een het parlement tot dezen die geschenk in ontvangst ne- JA stemden. En intussen men terwijl aan hun Dames blijft ons land gebukt gaan Bloemen werden overhan- onder de steeds toenemen- digd. Tevens werd een spe- de fiscale en financiële las- ciale hulde gebracht aan Me ten, waartegen absoluut vrosw Mertens - Van Impe niets wordt gedaan. Intus- Maria, die gedurende 30 jaar L.S.W. Mere in feest. (-) medewerkster van L.S.W.- buitendiensten is geweest. Aan deze buitengewoon ver dienstelijke Dame werden door burgemeester L. D'hae seleer, voorzitter van de L.S.W.; en door Willy en Dia ne Van Renterghem - D'hae seleer, geschenken en bloe men aangeboden. Na het showgedeelte werd het feest besloten met een gezellig samenzijn en de trekking van een tombola, waarbij de eerste prijs een stereo-installatie werd ge schonken door volksverte genwoordiger Willy Van Renterghem. Tot nu toe kent de kultuur raad van Erpe-Mere een vrij grote belangstelling. Mis schien zit de aanwezigheids premie (200 fr. per vergade ring voor de vereniging, waarvan de afgevaardigde aanwezig is) een rol maar misschien heeft het grote agendapunt, nl. de wijziging van enkele straatnamen, een bijzondere aantrekkings kracht. 11.11.11.-aktie Het bestuur bracht informa tie over opmerkingen in ver band met de voorbije 11.11.11.-aktie. In een brief Je de voorzitter van de erkenningskommissie, de heer Robert Baeyens, drie aanmerkingen op een rij: 1) de voorstelling van het ge meentelijk projekt, nl. de steun aan een opvangcen trum voor kinderen in de vluchtelingenkampen van Mozambique voor vluchte lingen uit Zimbabwe-Rode- sië, was verkeerd voorge steld. «de aktiviteiten van de werkgroep ontwikkelingssa- ■J menwerking i.v.m. de 11.11.11 .-aktie waren te dik in de verf gezet». 2) «er kon geen keuze gemaakt worden tussen verschillende projek- ten, maar het voorgestelde projekt was te nemen of te laten»; 3) de voorstelling hield ook een politieke stel- lingname in. Wij hebben er als afgevaar digde van de werkgroep ont wikkelingssamenwerking aan herinnerd dat er vooraf- gaandelijke informatiever gaderingen hebben plaats gehad waarop alle afgevaar digden in de kultuurraad uit genodigd waren. Ze hadden dus degelijk de kans om het projekt mede te bepalen. In dien er mogelijkheden zijn om de keuze op ruimere ba sis te doen, zullen we die graag aanvaarden. De werk groep stelt echter dat de pro- jektkeuze moet gebeuren door al diegenen die zich voor 11.11.11. inzetten. Sportraad kiest uit De voorzitter Danny Erpels deelde namens de sportraad mede dat er aldaar prijzen uitgeloofd worden aan de 'sportman van het jaar' en aan de 'sportvereniging van het jaar', die zich inzet voor de verspreiding van rekrea- tiesport. De voorzitter is van mening dat heel wat kuituur verenigingen hiervoor in aanmerking komen. Wie zijn kans wil wagen, kan kontakt opnemen met de heer Hubert Callebaut, se- kretaris van de sportraad. Kleine Ommegangweg, 36 te Erpe (21.64.38). Embleem gestemd Op vorige algemene verga dering is een tekenwedstrijd uitgeschreven «embleem voor de kultuurraad». leder een mocht zelf een ontwerp voor de kultuurraad maken. Nu zijn er 10 voorstellen uit de bus gekomen. Onder voorzitter Guido Ossemerct, (die naar eigen zeggen niet erg handig is) projekteerde met een episkoop de 10 te keningen op de muur, zodat iedereen met kenis van za ken kon oordelen. Na enige diskussie en geheime, schriftelijke stemming is het voorstel van het bestuur toch aangenomen. Ontwerper is de heer Freddy Van impe. Dorp 1 te Aaigem. Hem wordt een premie van 500 franken overgemaakt. Begroting 80 Het kollege van burgemees ter en schepenen vroeg ad vies i.v.m. de begroting voor kuituur voor 1980. Voorzitter Danny Erpels zet te uiteen dat een ministe rieel en provinciaal rond schrijven aan de gemeente besturen, slechts 4% krediet verhoging voor de post kui tuur toestaat. «Graag zou den we een forse stijging van de kuituursubsidies wil len vragen, maar voor als nog moeten we ons neerleg gen bij hogergenoemde be sluiten», aldus de voorzitter. Het bestuur heeft dan een voorstel geformuleerd waar in een 4% stijging voorzien is voor alle deelposten, be halve voor de susidie aan de 11.11.11-aktie, het 11-juli- viering komitee en de bijzon dere subsidies. Rekening houdend met een vroeger uitgebracht advies, wordt de post jeugd van 75.000 tot 100.000 frank omhoogge trokken. Dat kan net omdat een vrij belangrijke biblio theek van Mere (Klooster straat) per 1 januari '80 op houdt met zijn werking. Al dus een mededeling van de voorzitter. Advies voor andere begrotingsposten Tot op heden brengt de kul tuurraad advies uit over de begroting voor wat de pos ten kuituursubsidies betreft. De heer De Boeck vroeg zich af of de 4% stijging, waarvan sprake, wel degelijk van toe passing is op de posten voor kuituur. Hij meent dat er een andere interpretatie aan het ministerieel schrijven kan gehecht worden: nl. de be grotingsposten van openba re werken e.a. met kuituur samen slechts 4% mogen stijgen. Dirk De Boeck meent dus dat de kultuurraad beter een ho ger bedrag aan subsidie kan voorstellen eventueel ten koste van andere begro tingsposten. Voorzitter Dan ny Erpels kon zich bij die interpretatie niet aansluiten en wees dus het voorstel van de hand. Ondervoorzit ter Guido Ossemerct wilde echter van burgemeester De Lat weten hoe het minister ieel schrijven moet verstaan worden? De burgemeester was van oordeel dat er hier aan toch niet zwaar moet getild worden, gezien de «kultuurraad toch maar ad vies uitbrengt». Tenslotte merkte de heer De Boeck op dat er heel wat andere, meer belangrijke be grotingsposten, de kulturele aktiviteite van de gemeente raken, waarover tot nu toe geen advies van de kultuur raad, gevraagd wordt. Hij noemde met name het voor ziene bedrag, 1 miljoen tot oprichting van een openbare bibliotheek. Dat bedrag staat ingeschreven bij openbare werken; Hierop antwoordde voorzitter Erpels dat deze materie inderdaad naar de kultuurraad moet getrokken worden. Daarvoor kan er in de toekomst een werkgroep samengesteld worden om deze punten dieper te bestu deren. Gemeente en kultuurraad Ook de betoelaging van de kultuurraad zelf blijft behou den tot 20.000 fr. Hierover deelde de voorzitter mede dat de schepen Johan De Wolf op een bestuursverga dering beloofd heeft de ad ministratieve taken van de kultuurraad door de gemeente zelf zullen gefi nancierd worden. De feitelij ke betoelaging zal dus veel hoger liggen. Naar ons ge voel is deze werkwijze in tegenspraak met de vroege re verklaringen van de sche pen op een algemene verga dering, waar hij de autono me werking van de kultuur raad aanmoedigde. Achteraf verklaarde burgemeester De Lat dat de kultuurraad al heel tevreden mag zijn met de bestaande steun. Straatnamen De inzameling van opmer kingen i.v.m. de plannen van het gemeentebestuur om een aantal straatnamen te wijzigen of aan te passen, verliep vrij slordig. Per dorp zijn er een aantal opgesomd. Algemeen wordt gehoopt dat de naam van de deelge meente in een dorpsplein of grote straatnaam ingeschre ven blijft. Bv. Erondegem, Meredorp... Deze opmerking werd aan vankelijk van tafel geveegd door schepen De Grave, die van oordeel is dat de provin ciale richtlijnen moeten ge volgd worden. Deze bepalen dat er geen vroegere dorps namen in straatnamen ver weven zitten. De heer Ed- gard Flobert betoogde ech ter dat er een globaal advies' van de kultuurraad kan ge formuleerd worden, als voorstel naar de provincie toe. Zijn tussenkomst ge noot algemene instemming. Tot slot van de reeks wenste de heer Dirk De Boeck een minderheidsnota over de straatnaamwijziging in te dienen. De voorzitter stond hem toe de tekst voor te lezen. Uit de opsomming van de geraadpleegde wer ken inzake geschiedenis en heemkunde van Erpe-Mere blijkt de nota het resultaat van diepgaande studie. Naast voorstellen die gelden voor heel de gemeente, geeft De Boeck ook opmer kingen over de straatnamen per deelgemeente. Na voor lezing van zijn lange tekst in totaal 4 bladzijden, krijgt hij applaus van de aanwezigen, die aldus hun instemming betuigen. Tot besluit kondigt de voor zitter dat de volgende alge mene vergadering gepland is voor donderdag 21 fe bruari na karnaval. Hier zul len de werkgroepen verslag uitbrengen van hun vorde ringen, zal er een jaarover zicht '79 besproken worden en zal er rui mts geboden worden voor interpellaties en voorstellen over de wer king '80. Het blijkt dat de kultuurraad opnieuw op een goed spoor zit, na de moeilijkheden in het bestuur in het begin van dit jaar. (wh). De jongste tyd gaat het basket Erpe-Mere niet meer voor de wind. Vorige zondag heeft de ploeg voor het laatst echt thuis gespeeld. Per 6 januari, de volgende thuismatch, kunnen ze onderdak vinden in... Herzele. Het vroegere terrein aan het Kerkstraatje te Mere is momenteel hele maal omgewoeld door de verbouwingswerken, die onder tussen zijn stilgelegd. Sinds de aanvang van de werken, heeft basket Erpe-Mere zijn toevlucht gezocht in het Sint- Jozefsinstituut, dat beschikt over een ruime sportzaal. Maar de termen is afgelopen en een nieuwe overeenkomst om in Sint-Jozef de matchen te spelen, zit er niet in. Overdekking Het gevolg is dat basket Sinds meer dan een jaar Erpe«mere opnieuw aan zijn de perikelen nu al aan het klooster vraagt om de de gang: Per september '78 zaal daar te mogen gebrui- moet Erpe-Mere een reeks ken. Gezien het dringend dalen omdat de ploeg niet en voorlopig karakter heeft beschikt over een overdekt de direktie aldaar nog een terrein. De eerste provin- termijn van drie maanden ciale afdeling speelt mo- toegestaan (september - men teel in zalen. Daarom november), heeft het bestuur van Ero- Van in de beginne is duide- man gevraagd aan het ge- lijk gesteld aan het bestuur meentebestuur om het ter- dat er van verlenging geen rein te overdekken, zodat sprake kon zijn. Hiertegen er opnieuw kan gepromo- kon het bestuur niets on- veerd worden. Het terrein dernemen, want men was aan het Kerkstraatje is im- reeds erg blij dat de mat- mers eigendom van de ge- chen er bijna een jaar lang meente. Het gemeentebe- hebben doorgang ge- stuur is echter niet erg ge- vonden, haast; maar na enig aan- dringen, wordt er toch een e en vot"deren niet plan voor overdekking aan De enige uitweg die over- de gemeenteraad voorge- bleef: stappen ondernemen legd en goedgekeurd. De bij het gemeentebestuur werken schieten dan plots opdat men bij de kuratoren heel vlot op, sinds april '79. zou aandringen op voort- Verwacht wordt dat de hele zetting van de werken, konstruktie per 1 septem- Tientallen keren is er met ber zou klaar zijn, zodat het gemeentebestuur kon- Erpe-Mere het nieuwe sei- takt opgenomen, maar eni- zoen in een overdekte zaal ge beweging in de zaak valt zou kunnen spelen. Te n'et te bespeuren. In krin- meer dat er vorig seizoen gen van het bestuur twijfelt vrij goed gespeeld werd, men eraan dat de gemeente zodat de eerste ploeg kon voldoende stappen heeft promoveren naar eerste af- gezet om de werken uit het deling. Dus bestaat er op- slop te helpen. Men ver nieuw de verplichting om in moedt dat de basket niet de een overdekte ruimte te sympatie geniet en dat het spelen. bestuur steeds met een kluitje in 't riet gestuurd Faling wordt, (In dit verband wijst De firma die de werken men naar Denderhoutem, heeft aangenomen na waar dezelfde firma is aan een openbare aanbeste- gesproken en er nu reeds ding, is echter omstreeks een andere firma aan 't juni van dit jaar failliet ge- werk is. Bij navraag zit de gaan, zodat de werken vork hier helemaal anders moesten stilgelegd worden, aan de steel. Inderdaad de firma Tubalco uit Berlare kreeg de bouw van een sportschuur te Denderhou tem toegewezen, maar toen de firma in faling werd be vonden, zijn de werken daar nog niet aangevat, zo dat er rustig een andere bouwondernemer kon aan gesproken worden om de sportschuur te zetten. On dertussen zijn de werken aldaar inderdaad aan gevat.) Herzele Voorlopig heeft basket Er pe-Mere zijn toevlucht ge zocht in de Rijksschool te Herzele, waar er een spik splinternieuwe turnzaal in gebruik genomen wordt. Men is wel erg gelukkig voor deze oplossing, maar de bittere hoop blijft dat men zo vlug mogelijk op nieuw in Erpe-Mere wel kom is. Hierdoor zou er ook een nieuwe impuls aan de basket kunnen gegeven worden. Het publiek in het klooster was tot nu toe on voldoende om de scheids rechters te betalen en er was geen kantien aan die voor een kleine duit kon zorgen. Momenteel zit men ook financieel aan de gro,nd van zijn krachten. We zien dus: Erpe-Mere sportief^ krijgt rake klappen te ver duren, en zonder de steun van de eigen bevolking en de eigen overheid is een vrij mooie sport tot de on dergang gedoemd. Dit geeft een vrij somber beeld van de huidige situatie, maar we menen dat precies dit beeld de werkelijkheid benadert. (wh$£ Voor het ogenblik zijn er grote wegeniswerken aan de" gang in de Diepestraat te Mere. Een grote verbetering. (Rik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17