liefhebben y «poiten zo«É 5.B.C. DE HOORN: EERSTE NEDERLAAG! OEBES LOOPT EERDER UIT! 5LAUWWIT ZET IEROPSTANDING VERDER! EAL FAMILIAL SPEELT "MOLENSTRAAT NOG IEPER IN DE PUT! Hedwig Bloem gehuldigd! SPORT M A R KBL Voetbal Verbond BASKETBALLIEFHEBBERS aOLFBILJARTFEDERATIE SET0KV0ETBAL U.S.A. VOETBAL igh's Toff Shakespeare is er in geslaagd de tenoren van B.C. De Hoorn een eerste nederlaag toe te dienen. Niets dens de wedstrijd liet nochtans vermoeden dat het zover u komen. Immers waren de leiders gedurende 37 nuten aan de leiding in deze wedstrijd. Voorsprong die meer dan 10 punten bedroeg en aan die 37e minuut tg steeds 9 punten bedroeg 55-64. Wat de ongenaakbare idersploeg op dit ogenblik bezielde mag Joost weten, ots liep alles mis. Er werd zenuwachtig geakteerd, er >rd veel balverlies geleden, en ook hun shots misten de ede richting. Daarvan maakte Hugh's gebruik om kalm zeker de achterstand weg te werken. Met nog 1 minuut te spelen kwam Hugh's op gelijke hoog te. In de slotfase leed De Hoorn nog eens balverlies en tenslotte kon Tony Van Dries- sche twee vrijworpen benut ten, die zijn ploeg de overwin ning bezorgde. Vermelden we nog de prachtige verdediging van Geert Bocqué, die Mare Cornelis volledig uit de wed strijd hield, en het trio De Wolf - Van Driessche en Hiel die zich op het aanvallend vlak volledig uitleefden. De Keghel 8, Bocqué 10, De Wolf 15, Van Driessche 16, Hiel 17 en De Rouck 0 scoorden voor Hugh's. Voor De Hoorn-Ba- stiaens stonden Van der Spee- ten 18, Troch 14, Cornelis 12, Van Stichel 9, Sterck 11 en Thybaert 0 aan het kanon. Een tweede verrassing noteer de men met de overwinning van Cockpit bij Magnetrol. De Cockpitjongens, die een goed seizoen doormaken hebben in deze vierpuntenwedstrijd be wezen, dat zij hun vooraan staande plaats waardig zijn. Reeds van bij de start liepen zij weg van hun tegenstander 0-10 via Mare Smet en Wim Possé. Paul Steenhout en Etienne Van der Ghijlen be gonnen zich te roeren en aan de 15' kwam Magnetrol bij en ging zelfs over cockpit 26-22. Bij de rust hield Magnetrol nog 1 puntje over zijn van zijn voorsprong. Cockpit, dat de eerste helft een zieke Danny De Boitselier op de bank liet, moest op hem beroepen, daar Mare Smet in een ongelukig kontakt zijn enkel verzwikte. Wie dacht dat daarmee het Cockpit-lied uit was, had het echter verkeerd voor. Met Da- ny De Boitselier in de ploeg, kreeg nu ook Guy Van den Hauwe meer ballen toege speeld; vanop afstand trof deze geregeld raak en na 7' had Cockpit weer een zevenpun- tenkloof gemaakt. En terug was het Etienne Van der Ghij len, die zijn ploeg terug bracht aan de 16'. De laatste drie minuten waren slecht voor hartlijders. Geen van beide ploegen gaf nog iets aan elkaar toe 58-58, 60-60, 62-62. Jac ques Rasschaert scoorde voor Cockpit, en Mare De Saede- leer kon vanop de vrijworplijn geen punten meer aanbrengen. Zodat 62-64 op het bord bleef. Scoorden voor Magnetrol: oor de halve nederlaag van Hand in Hand bij Korte okken, is Loebes weer een stapje dichter bij de titel komen. Het werd een afwisselend succes bij Kromme okken, waar de eerste partij beslecht werd door Jaak an de Velde voor de thuisklub. Willy De Rouck stelde lijk. Geert Van den Eede bracht Korte Stokken weer :n stap voor, doch Albert Barrez barreerde opnieuw, tienne Van Styvendaele deed de lokalen er terug in loven, maar Jan De Meyst kon in de laatste partij nog :n onverhoopt gelijkspel uit de brand halen. de wedstrijd Scotching A gen Moorsel was het een implete overwinning, voor mannen van Moorsel. De rerwinnaars heetten Geert Meyst, Eddy Van Haut, i Pierre Moens, René inck, Louis De Petter, Wil- :lm De Meyst. Cosmos A eeft in de slotfase van hun ïdslrijd een 260 voorsprong ;n teloorgaan. Na overwin- ngen van Wilfried Van Ros en Roger Baeyens, keer- :n Jérome Dierickx, Maurits an Swalm en Erwin Goed- nck het tij. In de slotpartij Marc Van de Spiegel een slverdiend punt halen voor osmos A. Koszen A zet zijn heropstanding verder door nu afgetekend te winnen van Cor so A. Dit gebeurde via Eric Lannoo, Constant De Keyser, Frits Wamback, Fransois De Backer en Josée Lannoo, Bru no Moens kon de eer redden vor Corso A. Faber A is na zijn nederlaag tegen Kravael nog dieper in de put geraakt Kravael speelde een beste par tij door overwinningen van Pierre De Smet, Pierre Pieters, Johny Vagenende, Paul Wille en Willy Van der Wiele. De Sutter redde de eer. Ongesla gen leider Loebes A kende weinig problemen bij Zand mannetjes A. De twee eerste partijen werden gewonnen langs J.P. Cours en Patrick Van Aerde. Arnold Marien kon milderen, maar daarmee was het liedje van Zandman netjes uitgezongen. Loebes be slechtte het pleit langs Romain Meise, Eric Van Impe en Eddy Neirinck. In de A reeks heeft Johny Boys de kloof met de achtervolgers vergroot door hun overwinning tegen Moor sel B. Nochtans nam Moorsel in de eerste partij voorsprong langs Romain Saeys. Met over winningen van Cyriel Bau- wens. Dirk Boeckenooghe en Louis Lowie in de tweede, der rie en vierde match nam Johny Boys een stevige optie op de overwinning. Eddy Bellon maakte 2-3, maar tenslotte was het Nico De Wuffel die beide punten meegraaide voor Johny Boys A. Koszen B heeft slechts moeizaam kunnen een puntje meegrabbelen bij Kas- seistampèrs A. Na twee par tijen stonden beide ploegen gelijk langs eerst Paul Dauwe end n Peter De Backer. Kasseistampers A kon uitlo pen tot 3-1 met Francois De Valck en Hubert Van Biesen, Temmerman Paul en Eric Van Overbeke konden tenslotte één punt veilig stellen voor Koszen B. Zandmannetjes B, nochtans goed gestart langs O. De Backer, kwam in de vier volgende partijen haast niet aan bod. Cosmos B stelde zijn zege veilig langs Geert Baeyens, Hubert De Winter, Johny Troch en Florimond Rogghé. Frans Buslot kon in de laatste partij alleen nog voor een eervolle uitslag zor gen. De leiders van de A reeks, Hand in Hand B, heb ben slechts in de slotpartij één wedstrijd gelaten aan het ver dienstelijke Zandmannetjes C. In de vijf eerste partijen had den Eddy Coppens, Louis Monsieur, René Mergan, Mar cel Steenhout en J. Pierre Creygelman reeds de zaken op punt gesteld. De hekkenslui ters uit Schoonaarde, nochtans goed gestart met een overwin ning Van Hugo Van Houden- hove, moesten lijdzaam toe zien hoe Pierre Praet, Herman Rasschaert, Ben De Brandt en William Van den Steen, de punten thuishielden voor Fa ber B. in de slotpartij kon Freddy Bracke verdiend mil deren. Loebes B heeft in zijn derby tegen Loebes C tot het uiterste moeten gaan om de twee punten uit het vuur te slepen. Immers was Geert Trogh laureaat in de eerste wedstrijd. De neo-leiders maakten de zaak rond in de vier daaropvolgende partijen met overwinningen van Erwin Dellaert, Frank Van Lieferin- ge,.Luc De Meyer en Désiré Van Daele, Jean Matthieu maakte alles wat aanschouwe lijker in de slotmatch. In de B reeks kwam leider Rupa A niet verder dan een onbeslist in hun duel tegen kollega Rupa B. Dit mag zeker wel als een verras sing beschouwd worden. Het werd een spannende vertoning met Dirk Renders, die de leiders op achterstand stelde. Herman De Gols en Jozef Mertens maakten er 1-2 van. Doch via Francois Van den Bossche en Paul Marois namen de B's opnieuw voorsprong. In de beslissende partij trok Willy Ovaere het laken toch naar zijn kant, zodat het uiteinde lijk een logisch gelijkspel werd. Een tweede verrassing noteerde men van de zijde van Sportvrienden A, dat een puntje afsnoepte van Kravael B. Ook hier waren er spannen de momenten te beleven. Pa trick VanTuyen opende de stand voor de lokalen, doch Sterckx replikeerde. J.P. De Coninck nam gepast weer wraak, maar Dubois en Peir- linckx lieten niet begaan. Ten slotte kon John Van Vaeren- bergh aan Sportvrienden een punt van goudwaarde bezor gen. Corso B werd spoedig op 2-0 gesjjeel door De Ridder en Puteman, Benoit Huyck, Pier re Van Damme, Raoul Bor- naue en Alfons Roeland dien de echter Zandmannetjes D een nederlaag toe. Kasseistam pers B, de rode lantaarn kan alleen in de vierde partij met Carlo Schrauwers iets doen aan de overmacht, die Johny Boys B ten toon spreidde. Zij wonnen verdiend langs Jozef auwwit doet voort op de ingeslagen weg. Nu moest F.C. >ort in het zand bijten. Reeds vlug in de wedstrijd oesten de bezoekers tegen een 2-0 achterstand opkijken, eide doelpunten kwamen van de voet van Geert De Etter. Even voor de rust kon Mare Wauters milderen. De invalslust van Blauwwit werd bekroond langs Luc Aerts toch kon Luc Wauters zyn ploeg nog even terug frengen. In een slotoffensief kon Patrick Casiére een erdiende overwinning op het bord prikken 4-2. iet Ondanks de gure weersom standigheden was Tijl Snas- P.B. Zottegem een aangename wedstrijd. De Vtiyst Ghislain kon de thuisploeg op voor sprong brengen, doch Vermas- sen Willy kon even later gelijk stellen. Nog voor de rust kon De Maeseneer Zottegem op voorsprong brengen. Na de koffie verhoogde Van Dries sche tot 1-3. Van Mieghem bracht nog even spanning in de stand, doch uiteindelijk maak te Van de Velde verdiend 2-4. Al de andere wedstrijden wer den afgelast. In de tweede klasse vonden ook slechts twee wedstrijden plaats. Deze waren Polonia te- gen P.Z.N.; het duel der hek kensluiters kende een zeer ver rassend en ongewoon verloop. Polonia opende de doelpun- tenreeks langs Danny Baeyens (2x) doch in het zicht van de rust blunderde de plaatselijke verdediging, door de bal in eigen netten te ontzetten Na tuurlijk speelde de wind hierin een grote rol. Enthousiast over deze onverhoopte voorsprong ging Polonia op zijn elan door in de tweede helft en liep ver der uit via Van Vaerenbergh. Tot zeven minuten voor het einde konden de lokalen deze voorsprong vrijwaren. Het slechte weder was nochtans geen bondgenoot voor de moe dige Poloniaspelers en in de slotfase, verwerkten zij nog tweemaal de bal in eigen doel. Resultaat 3-3 en zes Polonia- treffers. P.Z.N. kon zijn ogen niet geloven door het verwor ven gelijkspel, bekomen zon der scoren, doch dit alles kon de vreugde van de Poloniaspe lers niet dempen met hun eer ste veroverde puntje. Uitslagen Ligaklasse Tijl Snas-P.B. Zottegem 2-4 Blauwwit-F.C. Sport 4-2 Tweede klasse Polonia-P.Z.N. 3-3 Post-Groen Wit 0-4 Standen 1. Moerstraat 14/2. Blauwwit 9 3. P.B. Zottegem 9/4. OC. Aalst 7 5. F.C. Sport 7/6. Tijl Snas 7 7. Ocarina 5/8. Leeuwerik 4 9. Heizijde 4/10. Sportvr. 0 1. Apostelken 8/2. Moorsel- SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE.. GROOTSTE SPORTZAAK Steenhout 12, Van der Ghijlen 19, Van der Spiegel 4, Van Callenberghe 8, De Ridder 4, De Wilde 4, De Nollin 7, De Saedeleer 4. Voor de overwin naars scoorden: Possé 20, Smet 8, Rasschaert 8, Van den Hauwe G. 18, Van den Hauwe F. 10. Uitslagen Borghmans - Nachtwacht 70- 62 Magnetrol - Cockpit 62-64 Pompierken - Beco 61-68 Hugh's - De Hoorn 66-64 Koszen - Terlinden 52-57 Opel - Olympia 62-72 Rangschikking 1. Hoorn 10-18, 2. Borghmans 10-16,3. Olympia 10-14, Cock pit 10-14, 5. Magnetrol 10-12, 6. Hugh's 10-12, 7. Opel 10-8, Nachtwacht 10-8, 9. Koszen 9- 6, 10. Beco 10-6, 11 Terlinden 10-4, 12. Pompierken 9-0. Uitslagen van 16.12.79 Uitslagen Eerste Klasse B Haaltert - Mere Goriks - Lebeke Velzeke - Mieto Velzeke Reb. Houtem - Sneppen Sparta Aalst - VC Ressegem Bergratten - Kanaries Letterhoutem - Aspelare 5-2 3-2 2-2 3-2 0-0 5-2 2-5 Heck, Firmin Bekker, Michel Heck, Freddy Bookenooghe en Bob Verschueren de overi ge partijen. Francois Vermeire was de enige overwinnaar voor Loebes D, in hun partij tegen Joepieboys A, die uitblonken langs Patrick De Strooper, Laurent Vinck. Serafin Van Langenhove, Etienne De Boeck en Laurent Van Droog- enbroeck. Tot slot legde Cos mos C Korte Stokken B enorm het vur aan de schenen, door onmiddellijk voorsprong te ne men langs Johny D'Haese, zag zich gecounterd door Peter Van Geit. Albert De Schutter en Johny Michiels brachten de stand Op 2-3. Bruno Lefevre zorgde echter voor één punt door een overwinning in de laatste partij. Stand Ere-reeks 1. Loebes A 24, 2. Hand in Hand A 21, 3. Moorsel A 15, 4. Koszen A 14, 5. Korte Stokken A 13, 6. Cosmos A 12, 7. Zandmannetjes A 11, 8. Corso A 10, 9. Schoonaar de A 10, 10. Kravael A 9, 11. Faber A 5,12. Scotching A 0. Stand Reeks A 1. Hand in Hand B 21, 2. Loebes B 20, 3. Johny Boys A 20, 4. Moorsel B 15, 5. Koszen B 14, 6. Cosmos B 10, 7. Kasseistampees A 10, 8. Faber B 8, 9. Zandmannet jes C 8,10. Zandmannetjes B 8, 11. Loebes C 5, 12. Schoonaarde B 5. Stand reeks B 1. Rupa A 26, 2. Scotching B 24, 4. Kravael B 18, 3. Korte Stokken B 19, 5. Corso B 18, 7. Johny Boys B 14, 6. Joe- pie Boys A 16, 8. Loebes D 14, 9. Rupa B 13, 10. Zand mannetjes D 12, 11. Cosmos C 8, 12. Krijt op Tijd A 7, 13. Sportvrienden A 7, 14. Kas seistampers B 0. Uitslagen van 15.12.79 Ere reeks Scotching A-Moorsel A 0-6 Kravael A-Faber A 5-1 Korte Stokken A-Hand in Hand A 3-3 Koszen A-Corso A 5-1 Schoonaarde A-Cosmos A 3-3 Zandm. A-Loebes A 1 -5 Reeks A Moorsel B-Johny Boys A 2-4 Kasseistampers A-Koszen B 3-3 Faber B-Schoonaarde B 4-2 Hand in Hand B-Zandm. C 5-1 Zandm. B-Cosmos B 2-4 Loebes-Loebes B 2-4 Reeks B Rupa B-RupaA 3-3 Krijt op Tijd A-Scotch. A 2-4 Sportvr. A-Kravael B 3-3 Cosmos C-Korte Stokken B 3-3 Corso B-Zandm. D 4-2 Joepie Boys A-Loebes D 5-1 Johny Boys B-Kasseist. B 5-1 Uitslagen van België Beker der Kampioenen Loebes-Marnix 3/3 Beker der bekerhouders Hand in Hand-Hoe meer hoe liever 3/3 Toekomstbeker Koszen-Weikom 4-2 Toekomstbeker II Cosmo-Radij'zen 5-1 Wedstrijden voor zondag 6.1.80 Loebes-Afspanning (Pakot- tenland) Hand in Hand-Strijtemboys Koszen-Kuiper Cosmos-Dilbeek A.V.H. baan 6 3. Groenwit 6/4. Welle 6/5. Arendzonen 5 6. Elegasten 4/7. Moerstraat B 4 8. Plaza 4/9. Tripoli 4/10. PZN 2 11. Polonia 1/12 Post 0. In de damesafdeking SETOK moest leider F.V. Hardy veel meer tegenstand ondervin den van Oranje Blauw, dan hun 3-0 overwinning laat uit schijnen. De prachtige kee ping van Van den Eeckhoudt Brenda ten spijt, kon Hardy scoren via Anita Dhaese, Vermazelen Christine en Ne- lis Christine. Vermeldens waardig de prachtige partij van Gerda Lievens in het plaatselijk middenveld. In de strijd om de tweede plaats tussen D.V.V. en Leberg moest het op papier sterkere D.V.V. zich bij de heerschap pij van Leberg neerleggen. 1-0 via Clem Van Maideren 2-0 langs Linda Segers. DW berustte echter niet in de nederlaag en kwam nog fel opzetten. Marianne Verkim- pe miste echter de haar ge boden kans om vanop de elfmeterstip te milderen. Een kans die Rosita Braeck- man, onder haar waarde ak- terend, niet liet liggen om de Gentse eer te redden. Uitslagen Oranje Blauw-FV Hardy 0-3 FC Leberg-DW Gent 2-1 Standen 1. FV Hardy 10/ 2. FC Leberg 6 3. DW 6/ 4. Oranje Blauw 21 5. L. Hofstade 0 A.V.H. Molenstraat, de ploeg die vorig het seizoen door nieder als de grootste kanshebber voor de titel aange- werd. geraakt maar niet uit het slop. Met de kernederlaag van vorige week inbegrepen, betekent de vijfde nederlaag op een rij. Nu dienden zij in de tste minuten de punten aan Real te laten, dat scoorde De Coninck en Gilbert De Cock. Frans Melcken- ck kreeg rood. Lijstaanvoerder Nieuwe Wijk is niet gemakkelijk over Timarcha geraakt als zou kunnen ondersteld. Slechts in de laatste minuut nam Benny Brul alle twijfel weg. In de eerste helft scoorde endrik Roels. Sint Job, is aan zijn acht- geiijkspel toe dit seizoen, verdienden zij wel beter Morta. Sint Job opende stand via Arthur Coen, nog voor de rust kon orta terugkomen langs Gallée Diezelfde speler rgde even na de rust voor 1- waarop Dirk De Petter een fschop miste om gelijk te llen. Tenslotte was het Jac- De Vlieger die een slecht fweren van de bezoekende keeper benutte om een over- verdiend gelijkspel op het bord te brengen. In de zaterdagreeksen werden acht wedstrijden afgelast. De moedigen die toch aantraden zagen doelpuntenfestivals. Simcaboys in de A reeks en Haltvnenden, Ladaboys, 't Klokskcn en Cobila's scoorden allen vijf doelpunten, deze laatsten in de B reeks. In de A reeks noteerde men wel een verrassing. Deze kwam van de zijde van Tinneboys, die het sterke Rayo op zijn eigen veld geen schijn van kans liet Uitslagen Reeks I Camu - Heipl. uitg Leeuwerik - Endoka uitg D'Hondt-D.D.T. uitg Melckenbeek - Royal uitg Rayo - Tinneboys 1-3 Zonneboys - Simcab. 3-5 Reeks II Apostelken - Haltvr. 0-5 Ladab. - Scheepv. 5-0 J. Timarcha - De Keizer uitg Kruis - Parking uitg Rode Duivels - Scotsching uitg Kloksken - Excelsior 5-0 Beukenhof-Cobila's 0-5 Zondagreeks Star Boys-Adelaars 1-0 De Zwaan - Inno uitg Molenstr. - R. Familial 1-2 Timarcha - N. Wijk 0-2 St. Job - Morta 2-2 Amapola - Sunset 3-4 Cosmos - Jaca I 0-2 Standen Reeks I 1. Endoka 24, 2. Jaca II 21, 3. Melckenbeeck 20, 4.Simcab. 20, 5.N. Wijk II 15, 6. Rayo 15, 7.Tinneboys 14, 8. Camu 13, 9. Heipias 11, 10. D'Hondt 10,11DDT 7,12. Zonneboys 6, 13. Leeuwerik 5, 14. Royal 3. Reeks II 1. Rode Duivels 25, 2. SK. Kruis 21, 3. Haltvrienden 20, 4. Ladaboys 17, 5. De Keizer 14, a. Beukenhof 13, 7. Scheepvaart 13, 8. Excelsior 13, 9. Kloksken 8, 10. Cobi la's 8, 11. Scotching 7, 12. Parking 7, 13. Jong Timar cha 7, 14. Apostelken 7. op het Stadhuis te Aalst van Wielerclub Sint Anna Sportief, werd Hedwig Bloem gehuldigd als kampioen van Belgie van de Wielerafdeling Openbare Diensten. De 37 jarige Hedwig, die als goede liefhebber B.W.B. op 35 jaar moest afhaken, heeft in de W.A.O.D. een geschikt onderkomen gevonden, om zijn geliefkoosde sport verder te beoefenen. Hedwig Bloem, de trots van woord is, bewijst deze flinke Wielersklub Sint Anna Spor- sportieve man door nu reeds tief, is slechts op zijn vieren- jarenlang dagelijks de tocht Fietsen deed Hedwig Bloem al die tijd als liefhebber in de ware zin van het woord. Na twee seizoenen W.A.O.D. stapte hij immers terug over naar de B.W.B., waar hij zoals gemeld tot zijn 35 ste. mee draaide. Dit jaar kende hij de beloning voor al zijn geleverde inspanningen. Op 2 september 1979 werd hij kampioen W.A.O.D. te Halle, en mocht meteen de kampioenentrui omgorden. Een emotioneel twintigste in de wielrennerij Hofstade-Brussel verschenen. Normaal wat laat Fietsend af te leggen! voor een renner, doch daar heeft Hedwig weinig hinder van. De jaren, die in zijn jeugd verloren gingen voor de wie lersport, wint hij nu als diep in de dertiger terug. Slechts twee jaren liet hij zich opmerken in de Internationale criteria met afwisselend succes. Werkzaam als douanebediende te Brussel was het voor hem slechts een kleine stap om onmiddellijk onderkomen te vinden bij de W.A.O.D. Kende Frankrijk destijds een schilderende douanier Henri «le douanier». Aalst heeft thans een fietsende douanier. En dat fietsen voor Hedwig Bloem geen ijdei Wielrenner Hedwlfl Bloem, gehuldigd op het stadhuis ogenblik voor iedere spot beoefenaar, maar zeker ve dienstelijk yoor iemand Hedwig, die ondanks zijn renlange anonimiteit in bet p loton. toch bleef doorbiju Dat die overwinning ook e overwinning was voor de ga. ploeg hoeft nauwelijks I toogd. En het is dan oei- n> maal als zijn ploegn s Etienne Sonck, Pau! I Freddy Roelekens. Den Dhaene en Antoine Deroet deze hulde betrokken worde Zij vormen de kern van tie. onderschatten Wielerklui; Si. Anna Sportief, onder leidin van sponsor Daniël Van Hec ke. uitbater van Rcsu -rant- Helder te Gent. Deze wieler- klub, die nu aan haar 9* sei-, zoen bezig is, kende een vlug ge bloei. Dit was in hoofdzaak te danken aan hun energiek bestuur, die zich nooit last ont moedigen, en zich stee be langloos inzet voor de re .-r.ers. Hier geiden geen commerciële belangen, maar zuiver sportie ve waarden. Bovendie-; orga niseren deze mensen iecD jaar tal van wedstrijden v.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 19