I DOK SCHADE N AALSTERSE DOOR STORMWIND AHEEFT BOUWVERGUNNING N HANDEN w KRIJGT LEDE SPORT- KOMPLEX? °Q «SOFORT PRESS» IET "KAASTAART IET CITROEN" WERD HISLAINE LAUREATE HOEVER STAAT AALST MET PROJEKT KOLLEKTOREN? Prettig Kerstfeest Editie Aalst DROOGKUIS 1 UUR SNEL EN VOORDELIG! Varkensmarkt, AALST mmsmmsmmm Eerste stap naar waterzuivering Huis Moyersoen, wordt afgebroken De Voorpost een uitgave van VRUDAG 21 DECEMBER 1979 32* JAARGANG NR. 50 - 24 F SS V.'S s UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel. 052-21 40 60 Bankrek. KB 442.8601481 36 Prijs voor los nummer 24 F Jaarab, 1.080 F 6 maand 580 F 3 maand 300 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41 19 zwiepende stormwinden, voorafgegaan door een indhoos van 180 km/uur hielden verleden zaterdag een groot deel van ons kontinent lelijk huis. Aan kust werden in de nacht van zaterdag op zondag ikwinden met een kracht van 11 Beaufort geno- ird waardoor o.m. het ferry-verkeer met Groot- anië tijdelijk werd lamgelegd; amatischer was het te Ninove, meer bepaald te luter waar waarschijnlijk de wind reukloze gassen in de boiler terug in de badkamer stuwde en, zoon Üerickx in hun woning aan de Bernebroekstraat de ]ken van beide ouders in de badkamer aantrof, (tikt door dodend gas. Op zee zijn verscheidene schepen vermist. Zo de «Atria» met 5 man aan boord en de Schotse trai ler «Ocean Monarch» met een zevenkoppige bemanning. De Bretoen se trailer uit Paimpol «Ondine» werd zwaar ge havend op sleep touw genomen nadat de stuur hut overboord was gesla gen. Op de Noordzee pik ten twaalf helikopters in de buurt van de Britse olievelden 525 personen op van een schip dat op hoge zee in gevaar ver keerde. Pompen en opruimen van afgeknakte TV-anten- nes waren schering en inslag voor de hulpdien sten waarbij leperds die kabel-keken er tot onge noegen van overwerkte brandweerlui gebruik van maakten om hun nut teloos geworden anten nes gratis te laten verwij deren. Zaterdagavonc telde de Brusselse brand weer ruim 100 oproepen bij schouwbranden en volgelopen kelders. Het Terkamerenbos waar een boom op een auto was gevallen werd voor het verkeer gesloten. In het Antwerpse rukte de wind de roofing van het Sport paleis over zowat 200 m2 zodat de regen op wieler baan en ijspiste viel en de wielermeeting diende te worden genannuleerd. In de eigen streek ge beurde ook heelwat, ge lukkig minder drama tisch. Te Erembodegem raakte het gezin Cooman - De Schepper in paniek toen vervolg p. 4 n een riante villa aan ae Molenstraat te Hofstade ft de onderwijzeres op rust Ghislaine Van der ftraeten - De Meerleer alle gelegenheid om hobbys beoefenen. Buiten het vertroetelen van haar htgenoot, regent aan het Kollege der Kruisheren Denderleeuw, zijn dat enerzijds de keuken en nderzijdsdetuin. e keuken, ultra-modern ingericht met o.m. twee akovens waarvoor de bovenste plaats biedt voor rie taarten tegelijk. Koken en vooral bakken is haar en lust en geen zon- of feestdag gaat voorbij dat I] Ghislaine smakelijke taarten op tafel komen. De tuin, eerder een park met een oppervlakte van om en bij de 30 are aan de express-weg gren zend slorpt de rest van haar tijd op en ze doet zulks con amore. Dat Ghislaine houdt van een lekker hapje toont niet alleen haar fysiek maar ook bvb een van de vele prachtige schil- derijen die haar woning sieren. Een stilleven met fazanten, pastei en uit gelezen wijn. Bakken lijkt haar wel ingeboren en met zin voor organisatie en reali teit weet ze elk experi ment te laten uitgroeien tot een klein meester werkje. Steeds amateu ristisch uiteraard. Ge woon voor het plezier van het gezin. Toen ze dan ook, eerder toevallig, vernam dat een wedstrijd werd geor ganiseerd om «de lek kerste taart» te bereiden vond Jozef" dan ook dadelijk dat dit wel een vervolg p. 4 edert 1 augustus 1978 werkt een door de stad alst aangesteld kader van technici, en dit in pdracht van het Ministerie van Volksgezondheid an de studie voor de afvalwaterzuivering in de zone alst. Deze studie behelst het bouwen van één Uiveringsstation te Hofstade en het aanlegger, van en stelsel van vier koliektoren, welke het te uiveren afvalwater naar het zuiveringsstation uilen voeren. De rioleringen van het grondgebied alst worden aangesloten op deze koliektoren via e zogenaamde «overstortinrichtingen» waarin een theiding gebeurt van enerzijds het afvalwater dat de koliektoren terechtkomt en naar het uiveringsstation afvloeit, en anderzijds het regen- ater dat in het oppervlaktewater (Dender en jrivieren) terechtkomt. Volgens de plannen zijn er vier koliektoren voor zien: 1. Linkeroever: Erembo- degem-Hofstade 2. Rechteroever: Mel- dert-Moorsel-Baardegem 3. Vanuit Erpe-Mere 4. Twee kleine koliekto ren Gijzegem-Herder- sem. Op dit ogenblik zijn onderhandelingen aan de gang om een ontwer per aan te duiden voor het waterzuiveringssta tion langsheen de Den der te Hofstade. Ook de onteigeningsprocedure voor het aanwerven van de noodzakelijke gron den is ingezet. Dit sta tion wenst men te bou wen, parallel met de aanleg van de koliekto ren. De koliektoren De voorlopige trace's van de koliektoren 2, 3 en 4 zijn reeds vastgelegd, terwijl van koliektor 1, die ingedeeld is in drie delen, de voorontwerpen reeds op de gemeente raad goedgekeurd wer den. De zogenaamde sektor A-B, die loopt van Erem bodegem (Gates-fabriek) tot de Van Der Noot- straat werd goedgekeurd in maart 1979, en de voorlopige raming van de kostprijs bedraagt onge veer 53 miljoen frank. vervolg p. 4 insdag jl. vernamen wij uit welingelichte bron dat e gekende kledingszaak C en A een bouwvergun- ng kreeg voor het optrekken van een grootwaren- Jis in de Nieuwstraat en de De Keyzerstraat. üeteen wordt een (voorlopig) einde gesteld aan de Mandenlange diskussies, die gevoerd werden tus- en vóór en tegenstanders van het behoud van het uis Moyersoen. Het al dan niet behouden van de evel van dit 19-eeuwse herenhuis was één van de sspreksthema's bij uitstek gedurende het afgelo- «n jaar. De voorstanders, met als voornaamste spreekbuis de Werkgroep Stadsher- waardering, wezen voor al op het historisch be lang van het Huis Moyer soen. Zij waren ook van mening dat de bouw van het nieuw grootwaren huis in strijd was met de belangrijkste beleidspun ten, zoals deze in het Struktuurplan Aalst ver meld werden. Met alle mogelijke middelen (de één al ludieker dan de andere) poogden zij in de eerste plaats hun stand punt aan het grote pu bliek bekend te maken. Denken wij hierbij aan de tentoonstelling die geor ganiseerd werd tijdens de Aalsterse topdag, en aan het kraken van het herenhuis zelf in de loop van de maand juni 1979. Het zag er trouwens naar uit dat de Wergroep haar slag ging thuis halen toen de provinciale kom missie voor Monumen ten en Landschappen een gunstig advies gaf tot klassering van de ei gendom. De tegenstanders van de klassering wezen van hun kant op de belangrij ke concessies die C en A voor de oprichting van het nieuwe warenhuis gedaan had, zoals het warenhuis, de ruiling van gronden met de stad Aalst en de nieuwe te werkstelling, die zou ge schapen worden. Een laatste belangrijke konfrontatie tussen de vervolg p. 4 De vorige gemeenteraadszitting was er één van de begrotings-goedkeuring. Een raadslid had in het lijvig boek een bedrag van 48 miljoen aangestreept, dat zou gebruikt worden voor de bouw van een sportkompleks te Lede. De vraag was dan ook evident: «Dat is nog nooit gerealiseerd. Is er een kans op realisatie? Zoniet kan dit bedrag dit jaar niet in de begroting blijven I». Het raadslid bedoelde heel eenvoudig dat, in dien het kompleks er niet kwam, de grote som uit de begroting kon geno men worden en..de op centiemen konden verla gen. Omdat het Kasteel van Mesen eveneens in de begroting voorzien werd voor enkele slordi ge miljoenen, werd dit door de heer burgemees ter aangegrepen als dis- kussiepunt over persme dewerkers. De heer Galle trad dit standpunt ook bij wat te lezen was in onze vorige uitgave. Toch liet de heer Ruys- sinck het daarbij niet. Hij meende te mogen her- vragen wat. men zou wil len doen met de 48 mil joen. Het bedrag, aldus het raadslid, is toch be langrijk genoeg! Tevens wilde het raadslid weten of dit het totaal bedrag der raming van de wer ken was of niet. Na enige antwoorden besloot in- terpellant: «Dus ge voor ziet dat het sportkom pleks er komt. En nog dit jaar». Hem werd geantwoord dat het voorontwerp van het plan reeds klaar was, maar dat de aanbeste ding Van de aannemer nog niet gedaan was. Hierop volgde de vraag; welke architekt heeft dil getekend? Hierop gaf de burge meester een lakoniek ant woord: «Ik weet het niet. Ik steek dat allemaal niet in mijn hoofd. Vraag mij geen details». Dit antwoord ontlokte na tuurlijk een gelach bij deopositieleden. Welke architekt zou nu een naam vergeten van een kollega, als hij een plan maakt voor zijn eigen ge meente? Toch werd de zaak goed gepraat en goedgekeurd. Amper een maand later (op de gemeenteraadszit ting van 19 december, staat ais punt 13 'Het' punt op de agenda: «Goedkeuring vooront werp tot aanleg van het sportpark en bouwen kleedkamers'. Heeft men het plan even tjes bovengehaald of is men te Lede zinnens écht met de bouw te begin nen? Maar dan moest het voorlopig plan toch reeds lang goedgekeurd zijn. Wij bekeken het plan eventjes. De gemeentelijke sport raad heeft het echter be studeerd! Er werden nogal wat be denkingen gemaakt! Een atletiekpiste, bijvoor beeld is wel aanlokkelijk, maar wie gaat ze gebrui ken als Vlierzele Sportief niet overschakelt naar Lede? Indien die «befaamde» klub niet komt, betekent een dergelijke piste ette lijke (en veel!) franken nutteloze kosten. De opstelling van de plei nen kan ook veranderen: het plein rechtsboven dat voorzien is voor V.C. Jong Lede zou moeten kunnen opschuiven naar links. In dat geval zou er uiterst rechts een volley en basketterrein aange legd kunnen worden. De voorziene gebouwen kunnen echter allemaal vervolg p. 4 LD

De Voorpost | 1979 | | pagina 1