DEN SOLDAATJES ROOD-ZWARTE riFORMEN 3 Wilde Jong Lede brak met jarenlange traditie «1 Traditie gebroken Onmogelijk winnen S', uiucr w mmi SS» De Voorpost - 21.12.1979 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052.21.40.60 '■UW lel Eendr. Zele-J. Lede 0-2 er. 9 ,tr^Zonder mogelijke tegenspraak heeft Lede de Oost- vlaamse derby van de derde afdeling gewonnen. ^Hiervoor dienden de gasten zelfs niet tot op de 1-3bodem van hun krachtenarsenaal te gaan, want op het kollektieve vlak en ook technisch liepen ze beter 'bejgewapend tussen de krijtlijnen. Meteen kan gezegd cerWorden dat de benijdenswaardige klassering die Jong Lede afdwong de resultante is van vele hoopvol Strevende faktoren. In de loop van het eerste halfuur stonden twee ib^rfoegen tegenover elkaar, die de match niet wilden verliezen. Het gevolg was dat in deze periode weinig ib« positiefs te noteren viel, alhoewel Cooreman een ingezwiepte hoekschop van Mees uit het doelvlak ibe^ioest koppen. Eens de bal bij de tegenstrever werd Hjnet man en macht in verdediging teruggeplooid. Het is de eerste keer dat Lede de Oostvlaamse derby in 3de Nationale te Zele wint. De vroege re uitslagen luidden 2-1 (in 76-77 en 78-79) en 1-0 (77-78). Te Lede won Zele slechts één puntje, verleden seizoen met een 0-0 resultaat. Verder werd met 3-0 (76-77), 2-1 (77-78) en 1-0 bij de heenwedstrijd van de huidige kompetitie. Zele kon volgens sommige Zeelse dirigenten de derby niet winnen omdat Van den Bossche werkelijk geen enkele bal tussen de palen opvallend moest tussenkomen. Het enige ge vaar dat voor doel ontspon was de lobbal van De Ferrerre, waarvan melding werd gemaakt. roitttv": s De Zeelse trainer De Wilde noemde het een onaan vechtbare zege van Lede op een voor hem onbegrij pelijk flauw spelend Zele, dat nochtans in de voor gaande matchen een merkelijke vooruitgang inzake techniek had laten bewonderen. De kritiek die hem naar het hoofd geslingerd werd omdat hij niet tijdig wisselspelers inhaalde, wimpel de hij weg, want bijna iedereen bleef onder de maat, inzonderheid de verdediging, die nochtans in de laatste ontmoetingen schitterend presteerde. Als we er hem op wezen, dat hij na de match en de toen opgelopen nederlaag naar een uitstekende Delmulle wees, wat nu niet het geval was gezien de gekwetste ex-Gantoisespeler ontbrak, antwoordde de Zeelse oefenmeester, dat de overwinnaars over een beter en uitgebreider spelerspotentieel be schikten. Hij betreurde dat Jacobs afwezig blijft, want volgens hem kon men alsdan De Brabander naar het mid denveld opschuiven. Hij voorspelde binnen afzienba re tijd op jongeren als Van Wambeke en Collewaert een beroep te doen, want rood-zwart is nog niet gered. Delmulle, die voor een drietal weken tegen Turnhout in een -tezwaar kontakt met Hofland werd ge kwetst, ondervond bij de training opnieuw hinder. Een onderzoek wees uit, dat misschien een voetkoot je is gebarsten. De mening van de oefenmeester van Lede luidde, dat zijn ploeg absoluut niet outstanding moest voetballen om Zele overtuigend te kloppen. Hij zegde dat zijn leerlingen het spel te kort gehouden hadden en dat nog in het voordeel van de verliezers speelde. I dit Hij wenstè geen uitblinkers te noemen, omdat groen wit op het kollektieve vlak primeerde. Een omstaan de r vertolkte de gedachte dat Uyttenhove een glans rijke verrichting voor het voetlicht had gebracht. Mergaey wees er op, dat zijn ploeg wellicht over de stevigste verdediging van de reeks beschikt en in de Elststraat bleven De Groote en Co zeer gemakkelijk meester over de Zeelse aanvallers, die met lood in de benen schenen te lopen. Immers, de defensie werd amper 5 keren overtui gend gevloerd in de voorbije 16 wedstrijden: een own een mislukte inworp van De Groote en een strafschop brachten het aantal tegendoelpunten op De Brabander (Zele) is er als de kippen bij om deze bezoekende aanval tb stoppen (Zele - Jong-Lede 0-2wvc De eerste sensatie kwam in de 31e minuut toen Goossens de bal met een verre voorzet doorspeel de naar De Ferrerre, die de vooruitgeschoven Leedse defensie bijna vloerde. Zijn lobbal, die over de hoofden van De Groote en Van den Bos sche zweefde, liep echter naar de linkerpaal bui ten. Onmiddellijk daarop zou De Winne, die regel matig uit het middenveld opdook, de bal krijgen in een door de lokale aan hang betwiste off-side positie. Hij kon ongehin derd oprukken doch zijn gekraakt schot wandelde naast de paal. Kort daar op besloot Oosterlinck in de vlucht over. ftantlt Door bij Eendracht Zele met 2-0 te zegevieren heeft Jong Lede gebroken met een jarenlange traditie die recht bracht. Over de ganse wedstrijd beschouwd maak te Eendracht Zele geen ster ke indruk. Enkel spits De- hield dat tegen Eendracht ferrerre poogde er iets van Het enige incidentje Keeper De Decker (Zele) heeft de bal weggepuncht. Bombeke en de andere Zeelse belagers zijn eraan voor hun moeite (Zele - Jong Lede 0-2wvc) Ondertussen was het tot het enige incidentje van deze ontmoeting geko men, die sportief verliep. Mergaey, de oefenmees ter van Lede, gaf van op de bank zijn bevelen luidruchtig en kreeg een Zele nooit meer dan de hal ve inzet kon worden ver overd. In de heenwedstrijd hadden de jongens van Roger Mer gaey reeds een bepaalde op tie genomen door Zele met 1-0 te verslaan. Thans kreeg Eendracht zijn eerste thuisnederlaag tegen Lede toegediend. Een zege zon der enige betwisting voor de ploeg die zich vooral na de gegeven, want hij had se muit. Hiermede was waarop De Decker een gezien dat Zele zwalpte de opdracht van Mees, kopbal van Bombeke en in het middenveld, en die voor acht dagen een neutralizeerde. vooral op de linkerflank voorzichtig heroptreden Ten slotte kwam in de duidelijke gaten in de deed, vervuld. Kino werd 71e minuut op dezelfde rood-zwarte samenstel- voor hem ingehaald. manier het nr. 2 op het ling uit te buiten vielen. Volgens de bezoekende scorebord als het initiaal De onderrichtingen wer- selektie werd Kino in het sukses werd genet. Bom- - paar opmerkingen van den onmiddellijk onder- veld gebracht omdat de beke zond nu van op de rust de betere had getoond. grensrechter Jacquemin. streept door een vlucht- oprukkende verdediger linkerflank in en de inge- In verband met deze derby schot van Uyttenhove op Lambrecht niet voldoen- lopen Uyttenhove scoor de lat. De thuisploeg be- de kon geschaduwd wor- de een biezonder fraai gon te kraken in alle voe- den door Mees, die nog doelpunt. Hiermede was gen en het doelpunt, dat de kontakten vermeed en de wedstrijd gespeeld, door Mees werd genet op door de Zeelse nr. 2 over- De pogingen van de in- inzenden van De Winne tuigend werd aangepakt, gevallen Christiaens en was een fraai technisch Hierna moest rood-zwart Kesteleyn misten staaltje van de nr. 11, die alle hens aan dek roepen tuigingskracht Bij een nieuwe tussen komst van de vlaggeman verkoos de trainer achter de afrastering te sprin gen. Spelleider Soenen, die voorbeeldig leidde, had de zaken gevolgd en duimde voor zijn assis tent. Tijdens de rust werden door oefenmeester Mer gaey nieuwe instrukties De Decker tegenvoets om een tweede doelpunt vaarlijk te over- om ge- verklaarde klubleider De Smedt: 'In de eerste helft was het niet veel zaaks. Lede hield het spel wat te kort om door de Zeelse muur te kunnen komen terwijl Zele het met verre passen probeerde. Na de aanpakte, doch meteen te voorkomen. Lambrecht gastverdediging zonder stond hij evenals Bombe- redde na samenspel De moeite de wanhoopsuit- zodat de kampwisseling is Jong Lede ke ongedekt voor de Zeel- Winne-Oosterlinck, onbetwistbaar de betere ploeg gebleken. Het ope- vallen van Zele neutrali- tingsdoelpunt kwam A»B1C seerde. De Ploegen: Zele: De Decker, Lam brecht, Goossens, Coles, De Brabander, Mulders, Cooreman, Abbeel, De Ferrerre, Kesteleyn en Maes (75' Christiaens). Lede: Van den Bossche, D'Hondt, Van Belle, De Groote, Parrez, De Win ne, De Neef (84' Van Im- pe), Oosterlinck, Uytten- hove, Bombeke, Mees (66' Kino). Bombeke (Lede) en kapitein Goossens (Zele) springen met veelo bal. (Zele - Jong Lede 0-2wvc) stand uit een goede balbe handeling van Uyttenhove, waarna Mees feilloos over nam. Het tweede doelpunt dat voor Zele de laatste hoop op het in stand hou den van de traditie weg nam, was het produkt van een knappe aanvalsaktie vertrokken in de middencir kel en waarop Bombeke met een prachtvoorzet naar Uyttenhove het orgelpunt plaatste. Eens dit resultaat op het bord is Lede rustiger 'oetballen. Mees, die last had van een dijkwet- suur werd er wijselijk uitge nomen en vervangen door Kino, terwijl Dirk De Neef. na een vrij harde tackle verkoos de plaats te ruimen voor Patrick Van Impe. Jong Lede kon zich deze vervangingen rustig veroor loven omdat Zele er met zijn lucht voetbal niets van te- te maken, maar buiten een lobbal werd het voor doel man Van den Bossche een van zijn rustigste zondag namiddagen sinds de kom- petitieaanhef. Men zal Jong Lede zeker niet kunnen aanwrijven naar Zele te zijn gekomen om er de hul- ve inzet weg te halen. Van begin tot einde werd met drie spitsen gespeeld. Het tijdperk dat één doelpunt volstond om de gehele of minstens de halve inzet thuis te houden ligt nu blijk baar achter de rug. Voor Jong Lede houdt deze zege verder nog in, dat het een puntje dichter is genaderd op Oudenaarde, de eerst volgende tegenstander voor de groenwitten. Op zondag 6 januari 1980 komt Oude naarde immers naar Lede, een wedstrijd in het teken van de revanche en met de tweede plaats als inze{. Als dat geen reden is om geluk kig te zijn en te hopen op een vol huis. In afwachting van deze top per wordt bij Jong Lede een stoomaflaten gedacht. In de komende week slechts één training, gevolgd door een etentje en een stapje in de wereld. De daaropvolgende week training op woensdag en vrijdag en oefenwed strijd op zondag 30 decem ber op SK Geraardsbergen als voorbereiding op de wedstrijd tegen Oude naarde. We hoeven er zeker niet aan toe te voegen dat zondaga vond heel wat aanhangers van Jong Lede de kerst- en nieuwjaarsfeesten vroegtij dig hebben ingezet. Een tra ditie wordt immers niet elke dag verbroken. Constant Vermeulen

De Voorpost | 1979 | | pagina 21