MAES EN SCHUDDINCK SLAAN TWEEMAAL TOE Antoine De Nul: «Lokerse S.V. is nog niet uitgeteld» VOETBALUITSLAGEN Voetbalkalender Kijk op 1e Provinciale :./A; ÊMê: Hip hip hip... hoera f.W. Hamme- lokerse S.V. 4-0 enfakweg vijfentwintighonderd toeschouwers hebben nog met de daver op het gunstige zin ten opzichte cmiokerse S.V. zien ten onder gaan. Bovendien heeft lijf liepen. Duidelijk is van de scheidsrechter de Iedereen kunnen vaststellen dat V.W. Hamme een hierbij naar voor geko- gelden. De Hamse flank- :it-tlasse sterker is dan zijn opponent. Dat kwam in de men dat wie schrik heeft speler kon zich niet ak- helft nog sterker tot uiting. Zelden heeft uiteindelijk het meeste koord verklaren (wij ei- istiokerse een dreigende vuist kunnen maken aan het slagen krijgt. Dat heeft genlijk ook niet) met een tigidres van doelman Daniël De Paepe. Daarbij heb- de ploeg van voorzitter scheidsrechterlijke be- !n heel wat bezoekende spelers ervaren hoe ze Antoine De Nul in Ham- slissing. Maar in plaats »r jongere krachten geregeld in snelheid en kracht me ervaren. Het werd van zich als geroutineer- rerden genomen. Vooral op het middenveld regeer- een derde opeenvolgen- de voetballer neer te leg- in de lokalen wat resulteerde in een bestendig de nederlaag waardoor gen bij de beslissing wakkeren van de aanvalskracht waardoor uit- de titelambities nu wel maakte hij gekende ge ldelijk vier doelpunten tot stand kwamen, naast een zware deuk hebben baren aan het adres van een paar open kansen waardoor de stand nog gekregen, alhoewel het de fluitenier waardoor er had kunnen oplopen. Dat is in het kort het in dat opzicht zeker nog deze, nochtans na lang teelaas van deze V.W. Hamme-Lokerse die uiteinde- te vroeg is om besluiten aarzelen, een gele kaart anljk tot een genietbare, aantrekkelijke en bijwijlen te trekken. uit zijn pijpzak haalde, enpannende partij uitgroeide. en L M I heeft gescoord en maakt een luchtsprong Lokerse 4-0)(dw) Dor deze belangrijke delmaat. Weliswaar viel ntmoeting moest men het op dat er zenuwach- w e*ngs beide zijden een tig van stapel werd gelo- misrekening. Een open tentrijke Dirk Van Buyten Een voetballer als Maes Alhoewel er in de eerste zou zich beslist niet aan twee minuten al open dergelijke zaken mogen doelkansen werden op- bezondigen. Met nog getekend, een langs Lo- twee minuten speeltijd kerse zijde via Denaert, voor de boeg alvorens de maar daarmee was het rust in te gaan kwamen ook gedaan, en ander- de lokalen dan onver- zijds een afstandsschot wachts toch op voor van Dirk Van Buyten, sprong. Een slecht uit was het overduidelijk dat verdedigen van de Loker- de zenuwachtigheid van se defensie liet aan Rudy de akteurs aan de basis Maes toe de stand te ope- lag dat in die eerste nen. Dat was weliswaar helft, vooral dan in het een «flodderdoelpunt», eerste halfuur, het spel waarbij bovendien doel- meestal gekoncentreerd man Van Den Bogaerd bleef in de omgeving van niet vrijuit ging. Nauwe- de middencirkel. Een lijks was het lokale ge- paar uitschieters vielen juich uitgestorven of Ed- er weliswaar. Dat was dy De Malsche lukte bij- rond het kwartier toen na een tweede voltreffer, een gevaarlijke lobbal De Hamse spits had het van Paul Vermeir net leder doorgespeeld naar over het doel vcm Van zijn kollega Paul Ver- Den Bogaerd zoefde, meir, daar waar hij met Twee minuten later wat meer beheersing zelf kreeg Luc Schuddinck de het initiatief had moeten kans van zijn leven. Na nemen om naar doel te een balverlies van Eve- schieten. Uiteindelijk raert kwam de bal bij de kon Kint nog redding kleine Hammenaar ter- brengen, echt. Doch in de plaats Suspens kwam er na de van nog enkele meters koffie. Al na vijf minuten verder op te rukken, de dreven de Wuitens de ruimte was trouwens stand verder op. Het voorhanden, probeerde doelpunt kwam tot stand hij krachtig de bal naar na een hoekschop ge- het bezoekende doel te trapt door Eddy De Mal- slingeren. Dat was een sche. Een biezonder at- doelmond. Tussenin was bovendien nog Schud dinck verschenen die de bal deed afwijken waar door de Lokerse goalie niet de minste schijn van kans kreeg. Vijf minuten later werd de bezoeken de ploeg volledig ont hoofd. Een inzenden van Luc Schuddinck kwam op hei hoofd van Maes te recht die op een biezon der knappe manier bin- nenknikte. Op dat ogenblik scheen geen enkele bezoekende akteur nog de weg naar het noorden te vinden. De lokalen hadden onon derbroken het initiatief in handen. Rudy Maes kreeg nog een kans om verder uit te lopen maar die miste. Vijf minuten voor inrukken betoverde diezelfde Maes als het ware volledig de Lokerse defensie, schoot tegen de staander waar Luc Schuddinck niet ver daar vanaf had post gevat en dan ook met sukses de terugkaatser voorbij Van Den Bogaerd wist te flit sen. Nog twee kansen langs Hamse kant vielen er in de slotminuut langs de ingevallen Ronny De Beule en langs Schud dinck. Hadden dat ook doelpunten geworden dan had dit toch wel een overdreven score ge weest. Uiteindelijk was men in Hamme dolgeluk kig met die vier voltref fers, zeker omdat die te gen Lokerse tot stand kwamen. Die ploeg is blijkbaar de rivaal van de Hammenaars. Tot die bevinding zijn wij gekomen... Eddy De Mey Goal: dp fans juichen, de Hamse spelers beginnen aan een dolle vreugdedans Hamme-Lokerse 4-0)(wvc) Lokerse S.V. heeft drie opeenvolgende nederla gen moeten inkasseren. Een klap die ongetwij feld hard aankomt voor een ploeg die tijdens de heenronde duidelijk in druk had gemaakt en dan ook verdiend de ranglijst aanvoerde. Zo wel tegen Brakel als te gen Kemzeke werd met een oneven doelpunt ver loren terwijl S.V. boven dien zwaar gehandicapt in het veld stond. Op V.W. Hamme werden de Lokeraars met» brutale cijfers geklopt ook al kon men Everaert en Denaert rekupereren. Antoine De Nul, die ingevolge de ziekte van trainer Huth de ploeg coachte, heeft er een slapeloze nacht aan overgehouden. Maar bovendien een plan om de volgende tegenstan ders met een andere op stelling en strijdplan aan te pakken. «Voor die nederlaag op Hamme hebben we geen enkele verontschuldi ging,» stelde Antoine. «We werden gewoon overspeeld in het mid denveld. De afwezigheid van de geschorste De Ca- luwé zat daar voor een groot deel tussen. Jaak is immers een keiharde werker die bovendien een gave voorzet in de voeten heeft. Zijn afwe zigheid heeft anderzijds duidelijk aangetoond dat zowel Dupont als Force- ville momenteel uitge blust zijn. Dit is zeker geen verwijt want beide spelers hebben een bij zonder sterke eerste ron de gespeeld. Wel voor ons een aanwijzing om beide spelers in de ko mende weken w t te sparen. Dit sluit uiter aard ploegwijzigingen in die reeds in de komende wedstrijd tegen Brakel duidelijk zullen zijn. Maar nu is het wel zo dat de nederlaag niet alleen in de schoenen van het middenveld kan gescho ven worden. Ook onze doelman was in een min dere dag. Toevallig ook een speler die een uitste kende indruk had ge maakt in die eerste ronde.» Meteen dringt de vraag zich op hoe Lokerse in de komende wedstrijden zal reageren. Een kloof van drie punten is niet on overkomelijk maar rood wit moet wel snel het roer kunnen omgooien. «Er zal in de eerste in stantie moeten getracht worden om het moreel van de ploeg om te gooien,» stelt Antoine De Nul. «Maar dat mag in principe geen probleem zijn. Trouwens, andere ploegen zullen nu onder vinden hoe hard het lei derschap kan wegen. Lo kerse werd alleszins zwaar bestookt. In ieder geval zal men niet moe ten denken dat men bij S.V. het hoofd laat han gen. Integendeel, in die slapeloze nacht heb ik een plan uitgewerkt en wanneer dat lukt zullen onze tegenstanders uit zonderlijke referenties moeten voorleggen om ons te stoppen.» W.V.L. in missen wegens een pen, maar dat kon ook kans naar de bliksem >orprzameling van straf- van de bezoekers worden schieten. Kort daarna liet sijinten. Bij Lokerse was gezegd, die bovendien Rudy Maes zich in on- dirt De Caluwé en langs jeipmse kant was dat hobs. Laatstgenoemde leijerd vervangen door enfic Boone. Voegen we geler onmiddellijk aan toe ig<rt die vervanger alvast sinp een flinke partij mag ebjrugblikken. Sober en oordeelkundig wist hij igds laatste man met alles mëad. Dat mocht overi- /eitns ook van zijn kolle- def's worden gezegd, bigs Hamse kant na- pn vooropsteellen, wa- I aan favoritisme doen, i dat is geenszins onze ktedoeling. Kollektief \nfeelde Hamme als een bë>eg wiens plaats aan Dj top van de rangschik- opig is. In dat opzicht voëef geen enkele lokale >n< leur beneden de mid- Ui; nam de bal met het hoofd onder kontrole en knikte door naar de Lokerse JTOfi T C; het doel Eddy De Malssche schiet keihard 0)(wyc) Lokerse Hamme-Lokerse 4- De Hamse kleedkamer na de wedstrijd bezoeken was evenveel als zich naar een kermistent begeven. Het gejuich was niet uit de lucht. Zelfs van onder het stortbad overtroffen vreugdekreten alle andere ge sprekken. Dat er een gunstige sfeer heerst bij de Hamse eerste provincialer hoeft geen twijfel. V.W. vormt niet alleen een kollektief uitstekend geheel. Het is ook een voorbeeldige vriendenkring. Dat moet voor trainer Willy Meersman aantrekkelijk zijn in een dergelijke sfeer te werken. In de kleedkamer zag je trouwens niets dan lachende gezichten. Over de verkeken kansen werd er niet meer nagekaart... of toch wel... Luc Schuddinck, auteur van twee prachtige doel punten sakkerde om de gemiste kans, in de eerste helft. 'Ik wou er een sigaar op geven,» zuchtte hij. Had die er binnengezeten dan hadden we de Lokeraars voorzeker afgeslacht». Over de wedstrijd in zijn geheel was hij weliswaar tevreden. De glimlach der grote dagen had doelman Daniël De Paepe op de lippen. 'Voor mij is het een van de plezantste overwinningen uit mijn loopbaanzei de Hamse ouderdomsdeken. 'Vroeger jaren nog in Lokeren gespeeld. Een paar weken geleden de heenmatch verloren maar nu hen met de grove borstel van het veld gespeeld. Bovendien was ik tijdens de recente transfertperiode nog in onderhandeling geweest met Lokerse. Daarbij nadien nog van een Lokerse klub- leider moeten vernemen dat ze uiteindelijk tevreden waren dat ze me niet hadden aangeworven. Ik voelde me vandaag in een uitstekende konditie. Moreel geladen zoals nooit tevoren. Mijn maats hebben vier keer bikkelhard toegeslagen. Dat is beslist van aard om de viering vanavond enigszins langer te laten uitlopen.» Trainer Willy Meersman, weliswaar tevreden bleef bij dit alles met beide voeten op de grond staan. 'Vooral in de tweede helft hebben we kollektief voortreffelijk gevoetbald. In de eerste helft bleef alles teveel rond de middencirkel gekoncentreerd. Opvallend daarbij was dat veel van mijn spelers zenuwachtig akteerden. Dat was ook de oorzaak dat het in de eerste helft minder goed ging dan na de hervatting. Bovendien werd er in de tweede periode meer op de flanken gevoetbald terwijl er ook beter werd opgevangen. Dat resulteerde uiteindelijk in een sterkere aanvalskracht met de gekende resultaten voor gevolg. Over het algemeen ben ik tevreden en zijn we bovendien moreel geladen voor dé uitwed strijd nu zondag naar S.K. Lebbeke. Een opdracht die we zeker niet mogen onderschatten. Over de bezoekers zei trainer Meersman het vol gende: 'Ze hebben mij vandaag wel een duidelijk mindere indruk nagelaten dan tijdens de heenwedstrijd. Vooral op het middenveld werden ze door mijn spelers op snelheid verrast. Toch blijft het mijns inziens nog altijd een ploeg die tot de beteren van de reeks mag gerekend worden Tevreden over het verloop was ook kapitein Dirk Van Buyten. De man die altijd negentig minuten lang het volle pond geeft, riep ons toe een dezer dagen op de zege een glas te gaan klinken. Daar zullen we beslist op ingaan. Dirk, zelfs op meer dan ééntje... E.D.M. Eendracht Zele - Jong Lede Brakef-S.K. Aalst Kemzeke - Boelare Hamme - Lokerse S.K. Lebbeke - St. Denderleeuw Appelterre - Robur Temse - Sint Pauwels Nieuwerkerken - St. Wetteren Borsbeke - Baasrode Moerbeke - Oudegem Buggenhout - Haaltert Vrasene - St. Gillis Waas Moerbeke - Eendr. Meldert Herzele - Vlierzele Mere - Kerksken Schellebelle - Terjoden TK Meldert-Voorde Wieze - Hofstade Eendracht St. Gillis - Erpe Burst - Wilskracht Moorsel Melsele - Heusden Kallo-CercleMelle Hoogeinde - Sint Amandsberg 0-2 Klinge - VV Merelbeke 2-1 1-0 Stekene - h/leulestede 1-0 0-3 Sinaai - Excelsior 1-2 4-0 Grembergen - Waasmunster 1-0 4-2 Kruibeke - Bazel 1-2 3-1 Standaard Gent - S.K. Overmere 2-2 0-1 Valentino's - Overmere 0-4 3-1 Serskamp - Heldergem 2-1 1-0 Smetlede - Edixvelde 1-1 0-1 Erondegem - Erembodegem 0-1 2-1 Iddergem - Oordegem 5-0 1-0 Doggen - Baardegem 0-0 0-1 Lutterzele - Berlare 3-3 0-2 Wichelen - Herdersem 0-0 2-1 Boonwijk - Gijzegem 2-2 0-4 S. Moorsel - Appels 0-1 5-2 Opstal - Rapide Lebbeke 1-0 1-1 Heikant Zele - Eksaarde 3-2 4-1 Verrebroek - Moerbeke 1-1 4-2 Kieldrecht - Rupelmonde 3-1 2-1 Meerdonk - White Boys 1-0 0-0 Wachtebeke - SK Lokeren 1-1 0-3 Aftrap om 14.30 u. Beker van België (1/8 finale) SK Beveren - Winterslag (15 u.) (Peeters) 1e Prov. SK Lebbeke - Hamme (Van Acker L.) St. Denderleeuw - Kemzeke (Callebaut) Lokerse - Brakel (Arnou) SK Aalst - FC Ronse (Tanghe) Lovendegem - KAV Dendermonde (Lippens) 2e Prov. B Buggenhout - Moerbeke (Staes L.) Oudegem - Nieuwerkerken (De Meyer) Baasrode - Temse (Lefèvre) Sint-Pauwels - Appelterre (Balthazar) S.L. Houtem - Vrasene (Lauwereys) Robur - Sint-Gillis Waas (Praet) 3e Prov. C Eendr. St.-Gillis - TK Meldert (Van de Winkel) Erpe - Wieze (Lenaerts) Voorde - Schellebelle (Speleers) Hofstade - Mere (Teugels) Terjoden - Herzele (Van Droogenbroeck Arm.) Kerksken - Meerbeke (Redant) Vlierzele - Burst (Loeman) Eendr. Meldert - W. Moorsel (Wiels) 3e Prov. D Grembergen - Sinaai Rottiers Waasmunster - Stekene (Van Droogenbroeck) Excelsior - Klinge (Van Acker A.) Meulestede - Hoogeinde (Cooreman VV Merelbeke - Kallo (De Cock) Sint-Amandsberg - Melsele (De Bosscher) C. Mei Ie - Kruibeke (Kneuvels) Heusden - Bazel (Vermassen) 4e Prov. B St. Pieters - Val. Overmere (De Loof) SK Overmere - Rabor Gent (De Brauwer) 4e Prov. G Bambrugge - Erondegem (Van Hererweghe) Oordegem - Bavegem (De Fraine) Erembodegem - Smet lede (Van Damme) Massemen - Serskamp (Van de Velde Edixvelde - Westrem (Drieghe 4e Prov. H S. Moorsel - Boonwijk (Meirlaen) Appels - Wiohelen (Van Gijsel) Gijzegem - Schoonaarde (Claeys) Herdersem - Lutterzele (Ravijst) Baardegem - Opstal (Reyniers) Opdorp - Rap. Lebbeke (Van den Abbeele) 4e Prov. I Gerda - Meerdonk (Rietens) SK Lokeren - Kiefdrecht (De Buck) White Boys - Verrebroek JVan Leuven) Moerbeke - Heikant Zele (Lievens) Straatje Stekene - Sombeke (Van Hoey) Eksaarde - Haasdonk (Aerts)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23