STRAFSCHOP BESLISSEND BENEDEN PEIL! VRIENDSCHAPPELIJK OP HET NIPPERTJE OPNIEUW DE BLEECKERE KI^K OP 2e PROVINCIALE Kijk op 1e Provinciale HAMME SPEELT LOKERSE WEG STUNT SPARTA BUGGENHOUT WINT TOPPER r !»<a K.S.V. Temse - Sint-Pauwels 0-1 Tijdens het tweede tref fen in amper drie weken tijd heeft K.S.V.-Temse de stunt niet kunnen her halen, die de competitie in tweede provinciale met verbazing sloeg. De ze maal namen de leiders op een sportieve manier revanche. Een puntende- ling, een billijk resultaat voor beide teams, bleef niet behouden. Even voor het eindsignaal be ging Willy Breughelmans een fout op Hugo De Bae- re. Of dit al dan niet bin nen het strafschopgebied gebeurde was het onder werp van heel wat dis cussie na de wedstrijd, maar feit was dat een goed leidende scheids rechter naar de straf- schoptip wees. Willy Van De Velde toonde zich nog zeer beheerst toen hij de 11-meter trap buiten het bereik van doelman Ro bert Van Lombergen plaatste. Meteen dwarrel de de zege in de schoot van de geelzwarten. De ploegen toonden zich sterk aan elkaar ge waagd, doelrijpe kansen waren echter schaars, slechts weinige schoten belandden tussen de pa len. De doelmannen had den het moeilijker om hun concentratie te be waren dan naar ballen te zweven. Temse startte knap, Wal ter Van Haver kwam in de 2de minuut reeds dicht bij het doel op pas van Erik Van Goethem, maar de bal liep naast. Sint-Pauwels kwam min der aan zijn trekken in het Temse strafschopgebied, maar het panikerig uit verdedigen van de blauwwitten bezorgde hen enkele kansen. Ge lukkig voor de thuisploeg stonden de bezoekende voorspelers even ver bouwereerd dan de sup porters en konden de hen geboden mogelijkheid niet benutten. In de 19e minuut kwam dan toch een bezoekend schot maar Robert Van Lom- bergen bracht met de vuisten redding. Bij Tem se bleef het viermans middenveld vlugge bal wisselingen uitvoeren maar was het zeer moei lijk om de numerieke minderheid in de voor hoede te spijzen, te meer daar Walter Van Haver van kortbij werd bewaakt door Luc Van Poucke. De keren dat de Temse «Mijnheer 50%» toch ont snapte aan zijn belager, waren weinige blauws- hirts gevolgd om uit zijn pas gevaar te halen. In de 28e minuut onderscheid de zich voor Sint-Pau wels Alfons Bosmans, maar zijn actie liep overi gens spaak. De wedstrijd werd aan een hoog tempo ge speeld en ofschoon er geen doelpunten waren gevallen was deze eerste speelhelft genietbaar om volgen. Onmiddellijk na de koffie schoot Sint-Pauwels uit de startblokken en dwong twee hoekschop pen af. Temse herstelde zich en in de 12e minuut kon Franky Verbe- rckmoes, nu in een meer vooruit geschoven posi tie, het doel vizeren. Even voor de doelman botste de bal op de grond en caprioleerde verrassend: met een puike reflex kon Luc Persoons redding brengen. Even later was de nummer één weer at tent toen hij gepast zijn doel verliet om een actie van Walter Van Haver - Franky Verberckmoes te onderbreken. Sint-Pau wels bleef evenmin bij de pakken zitten, maar hun afwerkers hadden te veel tijd nodig om het orgel punt te plaatsen zodat de Temse achterhoede kon ingrijpen. Een achterhoe de waarbij Guy Hoog- stadt meestal aan het jui ste eind trok, en waarbij Van Haever en Bosman zijn ver opgerukt, doch kregen de bal niet tegen het net van de bezoekers (Temse - Sint-Pauwels 0-l)(dw) Gerrit Rooms van zijn vrijheid op de rechter flank gebruik maakte om mee op te rukken. In de 30e minuut wisselde de bezoekende ploeg Flor Van Hoye door Patrick Claeys en even later ver liet voor Temse William Bosman het strijdtoneel ten nadele van Walter Vermeulen. Met nog acht minuten te spelen kon ook Bosman van Sint- Pauwels zich gaan was sen en kwam André Smet in. Sint-Pauwels speelde toen op zekerheid en kwam uit de verdediging met verre voorzetten. In dien iemand toen nog een doelpunt verwachtte, had men dat inderdaad van Temsezijde ver wacht. Een verre uittrap van Robert Van Lomber gen werd door Franky Verberckmoes met een doelschot afgerond. Maar via een verdediger zwiepte de bal in hoek schop. Erik Van Goethem bracht de bal voor doel, de voor Temse spelende Kruibe- kenaar kopte naast. Toen ieder zich dan toch met een puntendeling ver zoende volgde in de slot minuut voor Temse een zware opdoffer, voor Sint-Pauwels de niet meer verwachte punten- winst. Zondag reist Temse naar Baasrode, de rode lan taarndragers snoepten voor enkele weken Tem se nog een punt af, maar daar het voor Temse nu een uitwedstrijd betreft en de scheepsbouwers hun merendeel aan pun ten op vreemde bodem verzamelde, moet K.S.V. toch bij machte zijn om hun achtervolgers in de rangschikking achter zich te houden. Door de overwinning blijft Sint-Pauwels aan de leiding in de reeks. In de wedstrijd Temse - Sint-Pauwels werden in totaal 29 fouten gefloten. 15 voor Sint-Pauwels (10 voor rust) en 14 voor Temse (4 voor rust). Wat de hoekschoppen betrof, kreeg Sint-Pauwels er 3 (1 voor rust) en K.S.V. Temse 7 (3 voor rust). Sparta Buggenhout - Haaltert 2-1 kers uit Buggenhout van maakten. Toch zowat 600 toe schouwers voor de top per in tweede provinciale Deze maal lag er maar B. Met hooggespannen weinig vet op de voetbal verwachtingen ook al soep, al startte de wed- omdat beide ploegen strijd al onmiddellijk met mekaar amper enkele een verrassing toen weken geleden ontmoet- Ruyssinck al op de 1ste ten en er toen na een minuut een bal voor de gesmaakt vertoon met 1- voet kreeg, die door de 2 winst voor de bezoe- plaatselijke goalie Jacobs In «Eerste» vielen zondagnamiddag 35 doelpunten. Vooral Denderhoutem, FC Denderleeuw, Hamme en Lebbeke knalden raak. Topper van de dag was onbetwistbaar Hamme - Lokerse. De Wuitens, alsnog speltechnisch één van de allerbeste Oostvlaamse teams, hebben ditmaal, en een beetje tegen hun gewoonte in, een karrevracht doelpunten gescoord. Rudi Maes en Luc Schuddinck toonden zich «de» opportunisten, ze knalden elk twee keer raak. Intussen blijft een verbazend Denderhoutem de koord houden. De neofieten trokken zich op aan Dirk Van Impe die na een half uur reeds een onvervalste hat-trick had neergeschreven. Voor de pauze sloeg Lovendegem nog even terug, doch dat goaltje van Inghels was slechts een pleister op de wonde, want achteraf bleef de pletwals maar aanrollen, zodat de Meetjeslanders met een zware 6-1 nederlaag naar huls moesten. SK Lebbeke heeft Standaard Denderleeuw op zijn nummer gezet. De jonge Franky Van den Broeck zette met twee goalies in het eerste half uur blauw-wit op rozen, doch toen nog voor de koffie Maesschalck de aansluitingsgoal scoorde, stak er voor de bezoekers nog wat in. De uitgekookte Julien Geldhof bracht rood-wit langszij. Van den Broeck en kapitein Delsin plaatsten Denderleeuw met twee beslissende doelpun ten met de rug tegen de muur. Het is Dendermonde niet voor de wind gegaan op het terrein van Klub Denderleeuw. Na een half uur stond paars-biauw voor een nogal zware 2-0 achterstand, maar met een tegentreffer van Hillaert na strafschop op slag van rust, bleef er nog enige hoop. Na één uur voetballen vielen twee nieuwe doelpunten: De Petter had slechts 60 sekonden nodig om de score tot 4-1 op te drijven. Temmerman knalde een tweede Dender- mondse strafschop tegen het net, maar één minuut later zette Cobbaut orde op zaken, zodat KAVD willens nillens in de nederlaag moest berusten. Dat SK Aalst het niet gemakkelijk zou hebben op het zware terrein van Brakel, lag voor de hand. Het werd een nipte 1-0 nederlaag, doch oranje-groen werd nooit in de verdrukking gespeeld. Een goaltje van Vekeman in de eerste time besliste over winst en verlies. Louis Nevens is aan het scoren geslagen. De A als terse politieman uit Gijzegem speelt nu voor Racing Wetteren: hij graaide vijf minuten voor rust een voorzet van Danny De Korte mee en hielp Racing Wetteren aan een 1-0 voorsprong tegen Evergem. Twee strafschoppen kreeg groen-rood nadien nog. Nevens maakte er dankbaar gebruik van om er evenveel doelpunten van te maken. Na de eerste match van de terugronde is, wat de titelstrijd betreft, nog niets beslist. Denderhoutem blijft leider, maar Hamme blijft aanklampen. Lovendegem, Lokerse en Brakel volgen op een boogscheut. Doch de evolutie van de jongste weken Iaat voorspellen dat het waarschijnlijk een duel Denderhoutem-Hamme wordt. Onderaan strijdt Gandasparta voor een verloren zaak. Wie de andere kandidaat-dalers zijn, is moeilijk te voorspellen. Boelare redt zich wel en Lebbeke is een te goede ploeg om te degraderen. We geloven veeleer dat zowel Standaard Denderleeuw als, jawel, Klub Ronse nog zeer moeilijke weken voor de boeg hebben. (mvh) Moerbeke - Oudegem 0-1 Pecksladl (Temse) onderschept deze bezoekende aanval (Temse-Sint-Pauwels 0- l)(dw) Borsbeke - Baasrode 1-0 De Baasroodse rode lan taarn is er op het mod derig terrein van Borsbe ke niet in geslaagd een puntje mee te pikken. «Het zat er nochtans in» vertelt ons trainer-speler Roland D'Hondt die de inspanningen van zijn jonge ploeg tenvolle loofde. Voor rust kregen Van Bo ven en Van Beveren wen kende kansen doch slaagden niet in hun op zet. Borsbeke daartegen over kon zich niet zo ge makkelijk doorzetten te gen de met 4 middenvel ders spelende Baasrood se ploeg die ook na de pauze sterk van zich bleef afbijten. Amper tien minuten voor tijd kwam Borsbeke op voorsprong. Een inzen den werd door Janseg- hers gestopt doch niet gehouden zodat de aan stormende plaatselijke aanvalsleider maar in te lopen had. «Een doelpunt waaraan niemand schuld heeft, al dus trainer D'Hondt, de moreel bij de ploeg is echter uitstekend en ie dereen is met de wil tot slagen begaan. Spijtig genoeg beschikken we niet over een ruime kern zodat we soms noodza kelijke spelerswisselin gen niet kunnen door voeren». Baasrode ontvangt Tem se en wil zondag twee punten rijker worden. «Thuis moeten we onze puntjes halen,» besluit trainer D'Hondt, die met zijn 37-jaar nog steeds het beste van zichzelf blijft geven in moeilijke omstandigheden. (gdp) De inwoners uit de filoso- fengemeente zijn met een krappe maar verdien de 0-1 uit Viane terugge keerd. Dat doelpunt werd gemaakt door de Oude- gemse goalgetter Oscar De Bleeckere... geen ver keerde benaming eigen lijk want sinds de ex- Kavd-er weer in het Ou- degemse plunje is ver schenen komen er nogal vaak doelpunten van zijn voet. Die eerste helft werd trouwens vlot ge domineerd door de be zoekers die nog kansen kregen langs De Bleecke re en Gabriels. Na de rust moest Oude gem onder druk van Moerbeke wat gas terug nemen doch zou nog de beste kansen scheppen langs Mariën (nipt naast) en Schampaert. De bord jesman moest echter niet meer aan het werk zodat Oudegem met een ver diende overwinning haar periode van hoogconjun ctuur laat voortduren. Als het zo blijft is SK Oude gem zijn aanhangers een mooi nieuwjaarsge schenk aan het voorbe reiden. (gdp) onvoldoende werd be werkt, en niet moest aar zelen om het ronde ding tegen het net te depo neren. Acht minuten later schrok iedereen zich een aap toen Cauwenbergh in de fatale zone werd neergelegd doch scheidsrechter De Saede- leer, die trouwens een erg goede prestatie lever de, er ditmaal niet bleef bij stille staan. Daarmee was de eerste die stond er niet... De bal doch nipt naast beslool helft verteld, al kunnen zeilde volmaakt mooi on- Tenslotte zorgde we er volledigheidshalve der de dwarsligger tegen mooiste kombinatie nog aan toevoegen dat het bezoekende net. Even de wedstrijd tussen een aan de knie gekwet- |ater zorgde Boons met blinker Bieseman - St< ste Tilley zijn plaats een kopstoot voor blij- - Verstappen voor - moest afstaan aan Biese- vend gevaar voor de prachtig doelpunt man die dan toch een gastmuit, al plaatste een achteraf beschouwd revelatie bleek te zijn en scherpe uitval van De de winning-goal kon w< er een gave prestatie van wilde doelman Jacobs den opgetekend, maakte. op weke benen. In een spannend laat: Het werd zelfs nog heter kwartier kregen bei! voor de plaatselijke doel- teams nog twee kansi mond toen Boons nogal al waren de twee spel nonchalant terugspeelde kulaire reddingen se laatste man Boone ge- en <je bal pardoes in de Van Beveren op knap( neutraliseerd en met een VOeten van Impens deed schoten van Steur v* prachtige lob naar zijn belanden die zonder pro- het opvallendst, doellijn teruggestuurd, blemen kon afdrukken... (gi Niets aan het handje dus... indien doelman Van Beveren op die doel lijn had gestaan. Want, dat hebt u onder tussen wel al geraden, Spektakulair begon de tweede helft. Een verre voorzet werd zonder pro blemen door de Haaltert- Nieuwerkerken - Standaard Wetteren 3-1 In Nieuwerkerken was men de afstraffing RWDM-Eendracht Aalst 3 1 Voor «50 jaar Standaard Denderleeuw» werd een be roep gedaan op RWDM en Eendracht Aalst om de show te maken. Het is, ondanks de striemende regen en de beukende wind een goed kijkstuk geworden. Voor de rust zongen de Brusselaars de hoogste noten. Ze verga ten evenmin te scoren. Knops (twee keer) en De Bolle zetten het net van Trappeniers bol. Dat was een zware rekening, die nog hoger had kunnen oplopen: de «Witte» stopt immers in die periode een penalty van de Nederlander Nico Jans sen. Eendracnt kwam langzaam maar zeker terug. Geert Van Roy drong diep in de RWDM-defensie door, werd nogJfl verdacht in de modder gewerkt, doch ref De Blee ckere floot geen strafschop voor deze overtreding. De Ketjes plooiden na de pauze terug. Ze konden moeilijk anders want Een dracht had alle aanvalsregis- ters opengetrokken. De alomtegenwoordige Erwin Verpeten scoorde tegen. Er- win had daar een beetje meeval voor nodig, want de bal ging langs de rug van Desaeyere in doel. De Aal- stcnaars hadden uitzicht op een meer logische score, doch Verhoeven, Ferrera en Van Roy konden niet afron den. Met nog tien minuten voor de boeg, besloot de scheidsrechter er gedaan mee te maken, het beteken de meteen het einde van het Eendrachtoffensief. Aalst haalde na de rust Verhoeven in voor Schouppe en Van Hauwermeiren voor Limpens. Na een uur verving bankzitter Vandenbergh de jonge Vermeulen. Aalst experimenteerde dus. Terecht trouwens, want het is in dergelijke wedstrijden dat je als trainer en klubdiri- gent kunt testen: tegen een «ploegje» wat proberen, heeft weinig zin. Als de tegenstander RWDM heet, liggen de zaken totaal an ders. Dit Eendracht heeft nog lang zijn laatste woord niet gesproken, het talent is er, de goede geest ook. Na de winterstop loopt alles op wieltjes, daar lijkt iedereen nu van overtuigd. Het was uitkijken naar twee belangrijke wedstrijden: Sparta Buggenhout-Haaltert en Temse-Sint Pauwels. In Temse viel de beslissing erg laat: een fout van Breugelmans werd met penalty bestraft. Van de Velde knalde binnen. Op dat moment waren nog slechts twee minuutjes te voetballen. De scheepsbouwers vochten die scheidsrechterlijke beslissing fel aan en hadden zélf een strafschop gewild, ze beweerden dat een hands pel over het hoofd werd gezien. Hoe dan ook: de thuisploeg liep voor rust achter een paar kansen aan, doch noch Van Haever, noch Verberck moes konden die verzilveren. Na rust bleek overduidelijk dat Temse meer wilde dan een scoreloze drawn, en voetbalde aanvallend. Het mocht evenwel niet baten. Sparta Buggenhout, acht dagen geleden zwaar gecounterd door een verdienstelijk Sint Gillis Waas, mocht tegen Haaltert geen steekje laten vallen, op gevaar af uit de «kopgroep» te worden geranseld. Het begon vérdómd slecht voor blauw-geel, want keeper Jan Jacobs deed al in de eerste minuten zijn slippertje van vorige week over: hij liet een schijnbaar onschuldig balletje binnen. Buggenhout kon tijdens de eerste helft zelden een vuist maken, doch na rust zette de bezoekende veteraan en achterspeler Mon Boone ongewild de Spartanen op de goede weg met een own-goal. Tien minuten voor affluiten viel voor Buggenhout alles in de goede plooi: Verstappen rondde een mooie koilektieve aktie met een mooi goaltje af. Het had zelfs 3'1 kunnen worden, maar de knal van Steur werd fraai weggeranseld door de bezoekende keeper. Oudegem blijft winnen. Nu haalden de fllozofen in Moerbeke-Viane de volle buit weg. Voor de zoveelste keer sedert zijn opgemerkte come-back, stond Chou De Bleeckere achter het kanon: Oscar scoorde na een half uur. Moerbeke poogde er nadien nog wat aan te dien, doch de «Hagemse» defensie begaf geen enkel keertje. Al gezien dat blauw-wit reeds naar de vyfde plaats is opgeklommen? Robur liet het afweten in Appelterre. De grote verrassing viel in Nieuwerkerken te noteren: Standaard Wetteren, een ploeg met (gewettigde) titeiambities was er op bezoek. Geel-rood, dit seizoen allesbehalve een topploeg, toonde zich in de allerbeste gedaante. Na een half uur stond Wetteren reeds voor schut na een vroeg goaltje van Praet en een penalty van Roelandt. Toen Praet er vijf minuten na de rust 3-0 van maakte, was het liedje van de bezoekers uitgezongen. Frank Schepens zette nadien voor Standaard een late penalty om, maar daar bleef het bij. Sint Gillis Waas moest de volle buit in Vrasene laten. Het werd een boeiende match. Een kombinatie tussen Goemaere en Barthier, werd door Verhaert tot een doelpunt omgebogen. Sint Gillis poogde uit enkele snelle counters de gelijkmaker te puren, doch slaagde daar niet in. Vrasene verloor tijdens deze match een speler: Janssens liep een beenbreuk op bij een val. H(j is voor maanden out. Baasrode heeft in Borsbeke tot 12 minuten voor het einde stand kunnen houden. Een doelpunt van Van den Eeckhout deed de moedige bezoekers de das om. Vooraan blijft het trio Sint Pauwels-Vrasene-Sparta Buggenhout ongenaakbaar: met 23 punten uit 16 matchen. De twee onmiddellijke achtervolgers hebben slechts één puntje goed te maken. In Buggenhout zal worden gesakkerd omdat twee weken geleden ongelukkig werd verloren tegen Sint Gillis Waas. De zege heeft er toen dik ingezeten, de «gele trui» eveneens. Doch gedane zaken nemen geen keer. Baasrode blijft eenzaam onderaan bengelen. Er zal ccn klein mirakel moeten gebeuren om de meubelen te redden. Alhoewel... (mvh) niet vergeten die ro< geel in de heenronde Standaard Wetteren t< gediend kreeg. Men v de weerwraak nemi doch met goeie wil al gaat het niet. Eendra had de jongste wedst den erg weinig doelpi ten gescoord. Er wa dus weinig gunst perspektieven voor ner Paul Jansse Janssens moest een roep doen op zijn gt tenteerde jeugdHi beeck moet onder de voor de aan de gekwetste Vermoesen student Saeys ontb op het middenveld, baut en Van der Hae( vertolkten uitstekt hun rolletje en Hoebet bewees eveneens dat van wanten weet. Reeds na een kwar werd groengeel gewa schuwd door een punt van Praet. T< Roeland nog tijdens eerste time een pent omzette, zag het er vi Eendracht erg guns uit. Vijf minuten na r was het gebeurd3-0, een nieuw goaltje Praet, klapte voor leerlingen van trai Willy De Vos de d dicht.

De Voorpost | 1979 | | pagina 24