Veroordeeld? Rode lantaarn Hofstade haalt punt te Wieze! Probleemloos! op de valreep Groen-geel uitgeblust? Sportkring na rust op zijn allerbest Seizoen te vroeg begonnen...? I Voetbal Kijk op 3e Provinciale Kijk op Derde Provinciale ÉENDRACHT MELDERT ONGRDPBAAR Kijk op Derde Provinciale D EXCELSIOR ONKLOPBAAR Hoogeinde - Sint Amandsberg 0-3 De Voorpost - 21.12.1979 - 25 Eendracht Meidert lijkt op weg naar een walk-over. De koplopers stuitten te Meerbeke nochtans op felle tegenstand. Een vroeg doelpunt van Van de WInckel bleek achter van goudwaarde te zijn. Na rust wilden de Ninovieters duidelijk bet hachje van de kandidaat kampioen en gingen er met man en macht tegenaan. De Eendrachtdefensie weet evenwel van wanten en bleef bijna moeiteloos overeind. Meidert kreeg al na al nog de beste kansen. Het bleef evenwel bij een 0-1 score, genoeg om de vierpuntenvoorsprong veilig te stellen. «Dorpsgenoot» Thor Meidert liet er evenmin gras over groeien: Voorde, geen «topploeg» doch evenmin een figurantje, deed het alarmlichtje aanflitsen met een goaltje van Fahy. Toen Meeus Thor langszij had gebracht, begon het festival: nog vier doelpunten vielen in het Voordenet. Dat Fahy tussendoor ook nog eens scoorde, kon de pret niet storen. Niettegenstaande Burst het nog steeds zonder de gewonde speler-trainer Herman Muylaert moest rooien, bleef blauw-zwart duidelijk de baas over een nochtans moedig Wilskracht Moorsei. Van Laethem liep er weer bij en dat betekende voor Burst een enorme versterking. Elaut zette Burst op het goede spoor en toen Goossens vanop de strafschopstip mocht mikken, was het zo goed als bekeken. Wilskracht maakte een vuist, doch het was eigenlijk boter aan de galg: Van de Steen en Coppens sloegen een 4-1 kloof. Het late Moorselgoaltje vijf minuten voor tijd, bracht geen zoden meer aan de djjk. Eendracht Sint Gillis heeft schitterend revanche genomen, het kon zich zelfs de weelde veroorloven een strafschop te missen. Eerst De Feyter en daarna De Brandt sloegen de kloof. Een own-goal plaatste Erpe voor een 3-0 achterstand. Met een doelpunt van De Feyter en een late tegentreffer ging het naar een afgetekende 4-1 eindscore. Mere had het niet breed tegen een fel aanklampend Kerksken, al kwam rood-zwart reeds vroeg op voorsprong: Coppens en Fleurinck hadden reeds gescoord voor de match een kwartier oud was. Na rust moest de Merespelmaker Rottiers er wegens verwondingen uit. Dat was voor de bezoekers het sein om echt in de wedstrijd te komen en langs Drognez de aansluitingstreffer te scoren. Verder geraakten de fel van zich afbijtende bezoekers evenwel niet. Vlierzele lijkt gelanceerd. Het zette nu ook Herzele met de rug tegen de muur. De doelpunten vielen pas in de tweede helft langs De Coensel en de steeds gevaarlijke Clinckspoor. Verrassend was de drawn die Hofstade in Wieze meepikte. Speler-trainer John Lissens, liet de Wilskrachtaanhang juichen, Van Goethem bracht Wieze twintig minuten voor affluiten langzjj. Met Scheliebelle gaat het de jongste weken duidelijk bergaf: eerst werd in Hofstade verloren en nu strafte Teijoden de paarsjes voor eigen fans af, een 0-4 eindscore laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Twee keer Baetens en twee maal Raes straften de blunders van een wankele SOS-defensie af. Schelie belle moet dringend het roer omgooien, of het speelt v olgend jaar een derby tegen de andere ploegen van de fusiegemeente Wichelen. In «Vierde» dan. (mvh) Na 16 matchen staat Excelsior Sint-Nlklaas zonder één nederlaag op kop: groen-zwart won twaalf keer en moest slechts vier maal met de helft van de buit naar de kleedkamers. In Sinaai werd het optornen tegen een ploeg die niet wilde verliezen. Toch was het duidelijk dat de Klaasjes alles mee hadden om ook nu het laken naar hun kant te trekken. De 0-1 na 34 minuten was geen aanfluiting van de logika. Doch Sinaai kwam terug, al gebeurde dat na een door Dirk Joos ingeschoten strafschop. De beslissing viel erg laat: twee minuten voor het einde scoorde «gouden» Van der Linden zijn zoveelste goaltje. «Achtervolger» Melsele maakte korte metten met het degradatierijpe Heus den. Nadat Waem had gescoord, kwam Heusden langszij. Voor niet lang evenwel, want Neels maakte er 2-1 van. Een own-goal duwde Heusden nog dieper in de put en met een doelpunt van Van Strijdonck was het aan de rust reeds 4-1Neels en Van Strijdonck straften in de tweede periode de totaal weggespeelde bezoekers met 7-1 af. Een doelpunt van Mare Matton bleek beslissend in de match Strkene-Meulestede. Het is een boeiende match geworden waarin de Gentenaars nooit echt met de rug werden gevoetbald. Kruibeke blijft momenteel aan lager wal schipperen. Ai is Bazel nu niet precies een klantje, één punt had Jong Vlaanderen graag thuisgehouden. Bryssinck scoorde voor de rust en een kwartier voor affluiten werd het langs Lambrechts 0-2. Kruibeke kon geen vuist maken en geraakte slechts aan het eerreddertje via een own-goal. Een slechte zaak voor de Kruibeke- naars die dringend punten moeten oogsten om uit de gevaarlijke zone weg te komen. De Klinge had geen klantje aan VV Merelbeke. De «stropkes» domineerden zelfs tijdens de eerste time en gingen met een 0-1 voorsprong rusten. Verlaekt bracht de thuisploeg nadien weer in de wedstrijd. Een hoekschop van Laurent De Caluwé werd door De Boey in de winninggoal omgebogen. Precies op tijd, want er bleven toen nog slechts zes minuutjes te voetballen. Cercle Melle stond in Kallo voortdurend met de rug tegen de muur, doch bleef anderhalf uur overeind. De Schepper liep voor rust een paar keer achter een goalie aan, doch afronden stak er niet in. Plcavet werd nadien twee maal uitstekend aangespeeld, doch ook hij kon het niet klaren. Hoogeinde geraakte de rode lantaarn niet kwijt. Ditmaal werd het een afgetekende thuisnederlaag tegen een nochtans evenmin briljant Sint Amands berg. De «wijkploeg» bleef gedurende 40 volle minuten overeind. Maar na dat doelpunt van Fiers, begon de weerstand stilaan af te brokkelen, vooral nadat kwetsuren en een rode kaart allesbehalve In de Hoogeindse kaart speelden. Twintig minuten voor het einde was hef lied uit na een voltreffer van Slabaert. De ingehaalde Allertswoltrok nadien het vonnis. Grembergen klimt stilaan uit de middenmoot weg na een overwinning tegen Waasmunster. Uit een strafschop van Van Hese puurde groen-wit de winninggoal. Grembergen liep drie keer tegen een gele kaart aan, Hoogewijs, Buydts en Mouton gingen op de Wieze, dat reeds verschillende weken aan een herop standing bezig was, en de overwinningen zo- aan elkaar reeg, zag zich nu gestopt in de derby tegen hekkensluiter Hofstade. De rode lantaarndrager deed te Wieze meer dan zich verdedigen. Gedurende de ganse eerste speelhelft legden zij hun spel op aan de verbijsterde thuisploeg. Toch moesten zij tot de 35' wachten alvorens te kunnen juichen op een laag schot langs Lissens. Meteen stond de beste ploeg aan de leiding. Reeds weken werd er op gewezen, dat Hofstade, beter verdiend dan de laatste plaats, doch onkans enerzijds en blessures anderzijds hielden hun van punten. Met 0-1 en tegenwind in de tweede helft, dachten de Hofstadenaren alleen nog aan hun verworven voor sprong te beschermen. Ei zo na lukte zij in hun opzet. Doch teruggetrokken in verdediging werden zij dor een nu beter draaiende thuisploeg totaal overspeeld. Een kwartier voor het einde slaagde Van Goethem erin de Hofstadedoelman te verslaan doch verder kwamen de brouwers niet meer. Een verdiend gelijk spel voor Hofstade en een domper op de roes bij Wieze. A.V.H. Kallo - Melle: 0-0 De grensbewoners heb ben er zondag in het stormweertje dat we al len moesten trotseren, weinig laten zien om de schaarse supporters op te warmen. Dat de Melle- naars slechts op een puntje uit waren, kon nie mand verbazen, gezien hun ondermaatse presta ties van de jongste vijf weken of wat is één punt je uit zes wedstrijden! Zodat de thuisploeg alle aanvallende registers moesten opentrekken. Zeer resoluut veroverden ze dan ook het midden veld, maar De Schepper kwam niet tot scoren. Ook na de kampwisseling bleef Kallo alles in het werk stellen om de score te openen, maar nu miste Picavet een tweetal wen kende kansen.Door de lo kale onmondigheid voor aan slaagde Circle Melle Een mooie omhaal, dat wel, doch een goaltje wordt dat niet voor Sinaai (Sinaai - Excelsior dm S.K. De Klinge - Merelbeke: 2-1 zodoende in zijn opzet. Vraag blijft wie Sport kring uit de aanhoudende malaise kan weghelpen. Vier speeldagen geleden bezetten de Kallonaars immers nog met veel brio de tweede plaats in hun klassering, terwijl ze nu reeds tot de zevende plaats zijn verachterd. Vice-leider Merelbeke heeft op bezoek bij De Klinge helemaal geen ge schenken gekregen, hoe wel het voor hen alle maal zeer gunstig begon. De tegenstander bleek in derdaad niet opgewas sen tegen hun snedig aanvalsspel. Van Cae- neghem bekroonde dit aan de 35ste minuut met een dropshot. De Klingenaars gingen na keren met de wind als welgekomen steun on vervaard hun kans, en Merelbeke werd in deze wedstrijdfase warempel terug gedrongen. De ge lijkmaker langs Verlaeckt was dan ook het signaal om door te gaan. De gas ten konden werkelijk geen vuist meer maken en moesten met lede ogen de nederlaag aan vaarden; in de 84ste mi nuut scoorde De Boey met het hoofd (2- 1). m. De keeper van Hoogeinde heeft zich op de bal genorpen H oogeinde-Sint - Dg. Amandsberg 0-3)(dw) :en ;e" Derde provinciale C - T.K. Meidert - Voorde 5-2 Thor Kokerij Meidert heeft evenals vorige week een ruime zege ver worven. Doch ook nu moesten zij het aanvangskwartier aan de gasten laten die deze ge legenheid te baat namen om via Fahy op voor sprong te komen. Mei dert, de beste ploeg op het middenveld, kwam meer en meer in de wed strijd. Aan het halfuur j kon Meeus dan ook ver diend gelijkstellen. Met een was de thuisploeg gelanceerd. Onmiddellijk na het gelijkstellend doel punt kon De Jaegher zijn ploeg op voorsprong schieten. Meteen de rust stand 2-1. In de tweede helft bood Voorde gedu rende ruim een halfuur de tegenstand die nor maal van hun verwacht mag worden, doch dan kon De Jaegher opnieuw door de mazen van het net glippen en voor een veilige 3-1 voorsprong zorgen. Even later kon Mergan de stand op 4-1 brengen en aan de 85' was Vereecken iedereen te vlug af zodat de Mel- dert-exhibitie kompleet werd. Slechts in de slot minuten kon Voorde nog wat terug doen via de zelfde Fahy. Nu de titel- droom voor T.K. Meidert zo goed als gezonken is, spelen de mannen Thor Kokerij weer op hun werkelijke waarde. De ze nuwen, die hen de voor bije weken last berokken de zijn verdwenen. Al valt daar wel nog wat van op te merken bij het begin van iedere wedstrijd. A.V.H. Melsele - Heusden: 7-1 Dat is de vraag die we ons allemaal stellen, als we de laatste negen opeenvolgende overwin ningen van de Melsele- naars overzien. De eerste vijf matchen buiten beschouwing ge laten, heeft Melsele in derdaad evenveel punten uit de heenronde ver gaard als de ongeslagen gigant Excelsior. In de eerste partij van de terug ronde hebben ze nog maals blijk gegeven van hun formidabele con ditie. Zondag was de kloof reeds geslagen na een halfuur nadat Waem, Van Strydonck en Neels de reeks begonnen. De Heusdentreffer tussen door kon het lokale aan- valsvuur niet blussen. In de herneming speelde Melsele zeer opportunis tisch door Heusden uit verdedigende stelling te lokken en gepast de tegenaanval te hanteren. Hierbij stonden Van Streydonck en Neels tot wel driemaal toe, aan het kanon. Zondag hebben de Svel- tasupporters in de jong ste twee thuiswedstrij den dertien maal kunnen juichen, een ongekende weelde, die nog eens be vestigt hoe aantrekkelijk voetbal wel kan zijn. Sinaai Excelsior: 1-2 Herleving Sinaai heeft zich degelijk herpakt na twee mindere matchen. Dat dit juist tegen leider Excelsior gebeurde kan het best door de onver biddelijke derbyprikkel verklaard worden. Geel-blauw lag geduren de gans de eerste helft geen moment onder, meer nog Creve en De Ruysscher namen de gastdefenise in snelheid maar besloten te on nauwkeurig. Rond het 61ste min.). Herleving halfuur klom de gast- wou nu .kost wat kost de ploeg evenwel op voor- wedstrijd beslissen, maar sprong langs Frank moest nogmaals ervaren Goossens, die zijn vrij- dat een goalgetter a la buitersrol van vorig sei- Vande Wiele node wordt zoen nog eens bevestig- gemist. Naar het einde de (0-1), Sinaai putte toe zaten ze dan ook da- hieruit de kracht om nog nig met de moed in de heviger de groen-zwarte schoenen en lieten tot vesting te bestoken: keeper Bosman reageer de niettemin gepast Na rust hetzelfde spel- beeld tot Van Guysse tus- overmaat van ramp de opponent alle kans. Zo zonderde Van der Linden één minuutje voor tijd Dirk van Rooyen alleen af Een boeiende match en veel toeschouwe koploper Excelsior Sint-Niklaas.tdm) - de ontmoeting tussen Sinaai en sen de fatale lijnen werd voor Van Bastelaere met gehaakt en Dirk Joos de- het bekende resultaat (1- ze penalty omzette (1-1: 2!l). geen hoogvlieger, wil vooruit, en kreeg alvast een gloednieuwe Drie weken geleden ging het voor de lokalen voor het eerst mis na een voorafgaande oogst van 5 uit 6. Sinds die 2-0 ne derlaag bij Sint-Amands- berg, zijn de Sint-Gillis- naars niet meer aan pun ten geraakt en wie dacht dat zondag de revanche zou doorgaan, heeft slechts in de eerste helft enige hoop mogen koes teren. Rood-zwart lanceerde zich immers zoals de jongste wedstrijden met de moed der wanhoop. In die eerste vijfenveertig minuten kwamen Beek en De Prijcker meermaals gevaarlijk opzetten, zon der succes. Na rust vonden de bezoe kers de weg naar de net ten al te makkelijk, want hun allereerste doorge voerde kans resulteerde in een doelpunt van Fiers (0-1: 55ste min.). Dit bracht de thuisploeg van zelfsprekend tot vertwij feling zodat hun akties harder werden en op één van die weinig sportieve ingrepen Wullaert werd uitgesloten. Met deze nu merieke minderheid was niet veel meer in te bren gen tegen de gewiekste bezoekers die in een vijf tal minuten de wedstrijd beslisten. Slabbaert zette eerst drie verdedigers in de wind om de thuisgoallie dan met een modellobje te passeren (70ste min: 0- 2). De pas ingevallen Hal- laert zette in de 75ste mi- nuut zijn allereerste actie ««nutrng-fdw) tot derde doelpunt om en bracht zijn ploeg makke lijk aan al te zware winst cijfers. Hoogeinde, dit j Het was voor de wijkploeg uit Sint-Gillis-Waas voortdurend verdedigen geblazen (Hoogeinde - Sint-Amandsberg 0-3)(dw

De Voorpost | 1979 | | pagina 25