Geestdriftig FRANS WAUMANS SCOORT WINNING-GOAL BART STRINCKX HOUDT WICHELEN OVEREIND VAN HESE OP STRAFSCHOP Edixvelde: De Coster in de goal Meerdonk verrassend sterk!! DERDE TREFFER FATAAL Finale beker Erpe-Mere op Kerstmis r Voetbal Kijk op vierde provinciale Derde Provinciale Opstal - R.P. Lebbeke 1-0 Ongerustheid in de loka le voetbal kringen voor de wedstrijd tegen buur Lebbeke, vermits men geen beroep kon doen op drie basisspelers. Dirk Schoorens. Eddy De Smedt en Carlos Suvkens dienden we gens een te hoog aantal gele strafpunten de wed strijd als toeschouwer te volgen. Maar hun ver vangers hebben het evenwel goed gedaan. Volgens onze zegsman was invaller Danny Van Nieuwenhove zelfs een der beste akteurs op het veld. Dat is veelbelovend wanneer een ploeg over waardige vervangers kan beschikken. «Onze over winning is verdiend te noemen», aldus de Opstalse kommentaar. «Speler - trainer Frans Waumans die in de 2de helft was ingevallen, scoorde het beslissende doelpunt. Meteen werd het een herhaling van vorige week toen ook Waumans het winnende doelpunt lukte. Dat kwam nu tot stand half weg de tweede helft in een periode waarin de de bezoekers nochtans flink in de wedstrijd waren». Door deze overwinning en mede door het pun tenverlies van Herdersem moesten minstens één lijk wil men de publieke en Berlare is Opstal nu punt gewonnen hebben» belangstelling verder op tot op vier punten van zegt speler Simoen. «We peil houden, de leiders geklommen, hebben doorlopend flink E.D.M. Rapide Lebbeke werd door Opstal met 1-0 geklopt.(c) De fans van Bambrugge konden een tochtje naar Ede maken om te zien hoe de nummer twee het zou doen tegen Aaigem, een team dat al na al toch ook niet te onderschatten is: de runner-up won met 1-0 en is nu tot op één puntje van de koploper genaderd. Bambrugge heeft echter nog een match meer te spelen. De jongens van trainer Schamp mogen er dus gerust in zijn. Erembodegem, nu op de derde plaats, scoorde te Erondegem één keer, goed voor de volle buit. Serskamp klopte Heldergem met het oneven goaltje en Edixvelde, met veteraan De Coster in het doel, graaide in Smetlede een punt mee. Oordegem, rode lantaarn zonder één enkele overwinning na 15 Matchen, werd ditmaal weggespeeld in Iddergem waar vijf doelpunten werden geinkasseerd. In vierde H was het uitkijken naar twee toppers: Lutterzele - Berlare en Wichelen - Herdersem. Op Lutterzele is het een spektakelstuk met zes goaltjes geworden: drie voor beide ploegen. Berlare was de betere ploeg, doch de Lutterzelenaars lieten zich niet in de hoek duwen. Keeper Bart Strinckx hield Wichelen overeind tegen de autoritaire leider Herdersem. Bart is een kerel met ervaring en een enorm talent. Hij trad uiterst gemotiveerd op het terrein en toonde zich zo attent, dat de Herdersemnaars zich soms (figuurlijk) de haren uit het hoofd rukten. Strinckx was gewoon onklopbaar. Het werd dus 0-0, wat mede de zaak van Berlare diende. Gijzegem pakte op Boonwijk eerder verrassend een punt en Schroevers Moorsel liet het thuis afweten tegen Sparta Appels. Opstal scoorde één keertje tegen het bezoekende Rapide Lebbeke dat niet kon terugslaan. In vierde I liep White Boys opnieuw tegen de lamp. Groenwit draaide duidelijk vierkant, en toen na een uur geen beterschap werd vastgesteld, haalde Van Aerde wisselspeler jan Dhondt in voor Wies Van Damme. Om toch één puntje te veroveren, werd laatsteman Verschaffeit in de slotfazen naar de spits overgeheveld, doch het mocht niet baten: de 1-0 bleef op het bord staan. Trainer Van Aerde meent dat zijn jongens aan spraak konden maken op de helft van de buit: doelman Vereecken bleek evenwel een oninneembare vesting en redde kort voor tijd een gemaakte goal. Haasdonk is nu leider zonder er te moeten voor voetballen: met 19 punten uit 13 wedstrijden, tegen 19 punten uit 14 matchen voor White Boys, staat die ploeg er momenteel het best voor. Heikant Zele blijft moedig aanklampen: roodgeel klopte nu ook, al gebeurde dat eerder moeizaam, een zich met man en macht verdedigend Eksaarde. Kieldrecht stuurde Rupelmonde puntenloos naar huis en Moerbeke geraakte niet voorbij Verrebroek. SK Overmere, samen met de dorpsgenoten van Valentino's ondergebracht in de Gentse B-reeks, kwam op Standaard Gent reeds vroeg op voor sprong langs Fernand Buy se, doch na een onrecht streekse vrijschop kwamen de roodwitten langszij. Even voor de pauze werd het 1-2 langs Hillaert na een inworp van De Veirman. Standaard sloeg even wel in de tweede time terug, zodat opnieuw een puntje verloren ging. De Valentino's werden thuis met kurkdroge 0-4 cijfers geklopt door de sterke leidersploeg Azalea. Men blijft in de running voor de titel. Zo vlug mogelijk de verloren plaats in derde provin ciale innemen is immers het perspektief dat men in de Buggenhoutse wijkploeg aan het begin van dit seizoen voorop stelde. Zondag moet Opstal naar Baardegem. Kan het daar punten winnen, dan -wordt de tweede ronde alvast een spannende periode. Bij Rapide Lebbeke was men misnoegd. «Wij meegespeeld en min stens evenveel kansen geschapen. Een doelpunt op tien minuten voor het einde werd afgekeurd. Waarom. Dat scheen me totaal onbegrijpelijk». Met twaalf punten uit 14 wedstrijden heeft Ra pide niet dat resultaat behaald waarvan het bij het begin van deze kom petitie had gedroomd. In de tweede ronde moeten er meer punten worden gewonnen, stelt men nu vooroD. Dat is noodzake- F.C. Lutterzele - Berlarp De derby F.C. Lutterzele - Berlare is uitgegroeid tot een spannend kijkstuk, waaraan de talrijk opge komen voetbalfans zich hebben kunnen opwar men. Leider en titelkandi daat nummer één Berlare liet niet lang wachten zijn bedoelingen kenbaar te maken. Vanaf het eerste fluitsignaal werd de aan val ingeluid en doelman Walter Reid kreeg onmid dellijk de gelegenheid zijn kunde te tonen. Wal ter deed dat subliem, wat het volle vertrouwen bracht bij de thuisploeg. Omstreeks het kwartier geraakte Lutterzele het Berlaars openingsoffen- 3-3 sief te boven. Van Hecke schudde een paar opzit tende verdedigers van zich af en de goed inge volgde De Bruyne kon het inzenden met het hoofd in de Berlaarse netten deviëren. Wan neer men bij Lutterzele even later in buitenspel geloofde werd Walter Reid kansloos gelaten. Lutterzele had op dat stuk minder geluk, want toen Daman De Bruyne knap in het straatje loodste en deze nummer twee tegen het net prikte floot de scheidsrechter wel voor off-side. Lutterzele zou even na rust toch op voorsprong komen langs Heikant - Eksaarde: 3-2 Opstal, thuiszege tegen een dit verrassend goed Rapide Lebbeke.c) Temmerman. Niet voor lang echter gezien Maris- sen op de 65e min in een door de thuisploeg aan gevochten buitenspelpo sitie gelijk stelde. Lutter zele was even aangesla gen door de nogal eige naardige beslissingen van de scheidsrechter en wanneer het op 2-3 werd langs Lion die op hoek schop binnenkopte leek het lot van Lutterzele be slecht maar Ysewijn dacht er anders over. Drie minuten voor tijd verliet hij zijn verdedi gende stellingen nam ge vat een inzenden van Da- men over. De 3-3 eindcij fers stonden op het bord. Wanneer we hierbij stel len dat De Bruyne juist vooraf alleen op de be zoekende doelman af ging en onbegrijpelijk door een scheidsrechterssignaal gestopt werd waarna scheidsrechtersbal werd gegeven - kan de uitslag zeker als logisch worden beschouwd. Clubleider Gerard Van Steen «Berlare is zeker verdiend leider en groot kanshebber op de titel» het feit dat alles in één tijd werd uitgevoerd, plaatst deze ploeg wel op een hoger niveau. De slagvaardigheid van de ganse ploeg is opvallend. F.C. Lutterzele mag even wel stellen zich meer.dan verdedigd te hebben. De terugkeer van Wajter Reid onder de lat zit hier vast voor iets tussen. Walter pakte immers uit met meerdere sublieme tussenkomsten. Als we een vergelijking moeten maken diende de Lutter- zeelse doelman tienmaal in te grijpen tegen twee maal voor zijn overbuur. S.K. Grembergen - Waasmunster1-0 Derde opéénvolgende Johan Baert en Jan Van zege voor de Gremberg- Damme, die niet zeggen dat het voor weliswaar ons een formaliteit se derde provincialer dat geen technische hoog- wordt. Toch rekenen we meteen inzake de rang- vliegers zijn, maar ach- schikking 'n goede zaak ter iedere bal gaan. Het doet. Ging het weliswaar middenveld is ontegen- iets moeizamer dan in sprekelijk ons sterkste de vorige wedstrijden, kompartiment. Leo Van dan was S.K. ontegen- Cauwenberghe - Chris sprekelijk toch de bete- Buydts - Philippe Hoo- re ploeg en scoorde het gewijs - Luc Tassent zijn bovendien op een psy- technisch zeer bekwame chologisch gunstig mo- voetballers. Vooral Luc ment de openingstreffer, Tassent is een voetballer die uiteindelijk ook het waarover we zeer tevre- eindresultaat werd Voorzitter Herman Brug- graeve is tevreden over de huidige gang van zaken. De laatste jaren heeft men in Grember- den zijn. Iemand die we bovendien als toonbeeld mogen stellen. Zondag kriigen we opnieuw een wedstrijd voor eiaen volk. Sinaai, die onze gen in dat opzicht niet volgende tegenstander zoveel weelde gekend, is, won in de voorbije Donkere wolken zijn er acht wedstrijden geen op winst wat ons meteen toelaat de eindejaars feesten met een gerust gemoed te vieren». Grembergen telt thans zestien punten uit even veel wedstrijden. Het is beslist geen ongunstig resultaat. Bovendien stijgt ook de belangstel ling en dat is een sti mulans te meer om ook na de jaarwisseling de zelfde weg te blijven be wandelen. Ook de eer ste wedstrijd in 't nieuw jaar wordt aan huis -be twist. Een gedroomde start zou men mogen stellen. E.D.M. Tweemaal is Eksaarde er in geslaagd om een ach terstand weg te werken. Maar toen de lokalen rond het uur een derde keer op winst kwamen konden de bezoekers wel fors replikeren maar de gelijkmaker zat er niet meer in. Opvallende vast stelling waren het feit dat drie doelpunten uit een hoekschop resulteerden terwijl de bezoekende de fensie door opvallende blunders de taal van de Heikant-aanvallers fel vergemakkelijkten. Heikant kwam reeds na 8' op winst toen Van de Put te na hoekschop onbe grijpelijk de bal liet pas seren zodat meteen de openingstreffer op het bord stond. Eksaarde re plikeerde fel en op de 17' kwamen de bezoekers langszij toen De Block een hoekschop van Eric Vervaet met succes kon hernemen. In een uitste kende eerste helft warén beide teams sterk aan el kaar gewaagd en lieten zich niet pramen om in het offensief te stappen. Even voor het half-uur kwam Heikant dan een tweede keer op winst toen doelman Stevens verrast werd door een knap getrapte vrijschop. Maar Eksaarde liet zich niet ontmoedigen en op de 40' stond De Block weer op de goede plaats om een nieuwe hoek schop van Eric Vervaet af te ronden. Onmiddellijk na de rust was er een uitstekende doelman Van Doorslaar nodig om te beletten dat Eksaarde op voorsprong klom. In eerste instantie stopte hij een knal van De Vos terwijl hij eveneens ter plekke was om het hernemen van De Block af te weren. Op de 61' kwam Heikant dan een derde keer op voor sprong toen Van Laere onder de bal doorging en doelman Stevens tegen- voets verslagen werd. Eksaarde bezat wel nog voldoende^eerkracht om te replikeren maar doel man Van Doorslaar liet zich niet meer verrassen. Wel moest hij op al zijn klasse beroep doen om een vrijschop van Ver vaet uit de winkelhaak te ranselen. WVL Het team van Schroevers Moorsel. (avh) Werk is er zeker genoeg op de plank geweest. Het feit dat Lutterzele aanval lend minder sterk aan bod kwam is te zoeken in de onbeschikbaarheid van Marc Burssens in de spits van de aanval. Uit eindelijk werden in de derby meer doelpunten aangetekend dan in de overige wedstrijden sa men. De voetballiefheb bers werden op Lutterze le bijgevolg verwend. We zijn van oordeel dat men zich ook te Berlare met het eindresultaat zal ver zoenen. Het werd een sportieve kamp, waarin I beide ploegen naast de C inzet ook het sportief as- pekt van de voetbalsport hebben in ere gehouden. C De nogal eigenaardige beslissingen van de jC scheidsrechter laten we terzijde. V.C. p z< v< vi P Appels won op Schroevers Moorsel met 0-1 niet aan de hemel. De heer Brughgraeve hier over «Voor ons begint de situatie op te klaren. We hebben de jongste wedstrijd, zij het welis waar met minieme, doch toch met verdiende cij fers gewonnen. Het doel punt kwam tot stand na strafschop. Een toege kende elfmetertrap om gezet door Van Hese, waarin niemand graten had gezien. Het 4-4-2 systeem dat we nu al enkel punt. Dat wil nu White Star Meerdonk - White Boys: 1-0 Op dinsdag 25 december maal georganiseerd en heeft op het terrein van lokte erg veel belangstel- Racing Bambrugge de fi- ling. Finalisten zijn Mere enkele weken toepassen na|e p|aats van de «Beker en Aaigem, of een derde heeft vruchten afgewor- vgn Erpe-Mere». Het tor- provincialer tegen een pen. Dat komt omdat we n0oi, een initiatief van de vierde provincialer. Af- er de spelers voor heb- gemeentelijke sportraad, trap om 14.30 uur. ben. Vooraan hebben we werd voor de tweede Vierde Provincialer Edix velde zat er niet goed voor: beide doelmannen, Kieckens en De Pauw, moesten voor de wed strijd tegen Smetlede verstek laten gaan. Er werd dan maar aange klopt bij ex-keeper De Coster, intussen reeds 42 jaar en vroeger een man die Eerste Provincialer goede diensten bewees. De Coster zegde ja en deed het op de koop toe nog zeer goed. Uit die match hield Edixvelde trouwens nog een ver dienstelijke 1-1 eindscore over. Trainer Van Aerde had voor de wedstrijd reeds zijn vrees uitgesproken voor de verplaatsing naar het White Star-veld. Dit bazeerde hij op de morele terugslag van de 2de seizoensnederlaag verleden week tegen S.K. Kieldrecht. Desondanks behield hij het vertrou wen in het elftal van ver leden week. Zijn poulains hebben zich op het pol- derveld niet laten kennen als kampioenen in spé, want de weinig gerenomeerde lokalen beheersten bijna doorlo pend het spel. Ze kregen dan ook verdiend loon naar werken langs Ren- ckens, die na gedurfde één-twee met Chris Thoen buiten bereik van Patrick Piessens in schoot. Wat de groen- witten ook ondernamen, er was ofwel een Mee- rdonkse voet in de weg, ofwel een ijzersterke Lu- cien Vereecken, die mei zijn 36 jaren nog lang niet uitgekeept is. ne Polder- ploeg hijst.h door deze tweede opeenvolgende thuiszege voorgoed uit de bedreigde zone en af gaande op wat ze zondag vertoonden is er hele maal geen vrees meer nodig dat ze ooit teruc afzakken. M.N.

De Voorpost | 1979 | | pagina 26