RUDY GAUWE: «EEN K.O. WAS DE ENIGE KANS DP WINST». PATRICK TROCH GESTUIT DOOR VECHTER SEYS Rudy Gauwe neemt de zwaargewichtkroon opnieuw over ASAHI KWAIZELE: KOMPETITIEZEGE EN TWEE NEDERLAGEN De Voorpost - 21.12.1979 - 29 Boksen te Kalken 'rijdagavond 10 uur stond de Lokerse zwaargewicht amen met trainer Jef Van Driessche en verzorger •tienne Perdaen te dansen op de ring in de Molen- leekse feestzaal. Voor hem was er recht geschied en al hij nog meer dan vroeger blijven verdedigen, dat je Brusselaar Syben hem op 21 april 1979 te Lokeren Het een «linke» slag zijn titel afpakte. En Rudy zal foor zijn visie zeker aanhangers winnen. Voor eigen tolk heeft Syben opnieuw naar de middelen gezocht lie met edele schermkunst niets te maken hebben, let gelukte hem niet om Gauwe met een zuivere slag p treffen. Het enige wat hem overbleef was neksla- en en slagen onder de gordel, maar Gauwe liet zich iet meer intimideren en plaatste het Syben-effekt in jn ware kontekst, oor velen moet het nu uidelijk geworden zijn, |at Rudy Gauwe momen kel in België de sterkste waargewicht bokser is (n hij in «open» kampen enige is, die hoger kan loorstoten. De omstan- igheden pleitten zeker liet in Gauwe's voordeel, ij het betreden van de ng werd hij op een oor- prdovend huilconcert nthaald. De thuissupor- prs waren zeker van het jverwicht, de echte boks- waliteiten waren in het ndere kamp aanwezig. |l Syben werd op de ring jescandeerd en geap- laudiseerd. Men moest pmers uiting geven aan jet «Brussels» enthou- n Ie siasme vóór de kamp, want de konfrontatie zou niet lang duren. Wat kon de provinciale jongen ko men uitrichten tegen het Brussels troetelkind. Na de eerste gongslag en het sein tot boksen van enig rechter Bob Logist zat er onmiddellijk tempo in de wedstrijd. Rudy Gauwe was met goede intenties en met de over tuiging de titel te pakken naar Molenbeek geko men. Hij probeert het met links-rechts gedubbelde slagen, maar de eerste ronden mistte hij duide lijk de afstand en daar zit zijn gebrek aan kompeti tie wel voor iets tussen. Op het einde van de ron- Rudi Gauwe: opnieuw Belgisch zwaargewichtkam pioen, na een knock-outzege op Al Syben.(ar) (ort na zijn triomf in de Molenbeekse sporthal ladden we in de mobilhome van «Carla», die niet Heen de kleedkamer was van Gauwe, maar nu was Hngetoverd tot een receptiezaaltje, een gesprek net de nieuwe Belgische titelhouder in de zwaarge- irichtklasse. Het was niet nodig vragen te stellen, ludy verwoordde zijn uitbundigheid en zijn geluk in ten steekhoudende monoloog, pit keer hadden mijn moet zeggen dat dit de t fainer en ik geen vooraf- goede redenering was. Ik de krijgt Gauwe dan zijn tweede huilconcert. Vol gens Syben aanhang ensceneert hij een te lage slag, maar voor de neu trale waarnemers is het wel duidelijk. Syben pro beert met lage slagen en later in de kamp wordt de titelverdediger berispt en krijgt hij een publieke vermaning wegens onre gelmatig boksen. Een konfrontatie met zulke hoge inzet, op sportief en financieel gebied, is niet altijd aantrekkelijk. Maar de kamp tussen Syben en Gauwe is gekruid met spanning, hardnekkig heid en fighting spirit. De poulain van Boxing Club Zele wil het initiatief ne men en Syben heeft daar duidelijk last van. Er blijft hem één wapen over en dit zijn linkse stopstoten, die hij echter veel te wei nig kan aanwenden. Hij zoekt en vindt aanvanke lijk zijn heil in het aan klampen en lijf aan lijf. Ringrechter Logist is veel te laks en laat die boks- wijze te veel toe. Zeker geen voordeel voor Gau we, die uit de vijfde ron de komt met een fel op gezwollen linker oog. Na een lage Syben slag liet Gauwe de garde zakken en daar profiteerde zijn opponent van om met een hoekslag te treffen. In de vijfde ronde werd het duidelijk en de vol gende herneming beves tigde het. Uitdager Gau we neemt de boven hand en Syben heeft weinig mogelijkheden in huis om te reageren. De Loke raar wordt precieser en in de zevende ronde is het zover. Zijn rechter direkt treft de kin van Syben, die tegen het kanvas gaat en op het randje van de K.O is. Hij kan hernemen maar heeft hiervoor de hulp nodig van de ring rechter. Die als scheids rechter het omgekeerde doet van wat zijn taak is. In plaats van Syben tot boksen aan te zetten, laat hij hem te lang aanklam pen en neemt iedere ge legenheid te baat om of wel met Gauwe ofwel met Syben een praatje te slaan. Nuttige tijdwinst voor zijn provincie ge noot om te kunnen recu pereren. Maar zoals het vroeger reeds is geble ken Syben verteert de rechter moker slagen van Gauwe niet. Rudy begint te impulsief en te over haastig. Hij voelt de titel in zijn bereik, en hij rondt zijn streven af in de 8e ronde. Met een enorme kracht zwaait hij zijn rech ter uit de schouder en het Syben-liedje is uit. De scheidsrechter kon wel blijven doortellen tot 56, beweerden de Gauwe supporters. Inderdaad de titelhouder bleef maar zwijmelen en zeilde van de ene koord naar de an dere en dat Vlamingen graag een mondje frans spreken, bevestigden ze te Molenbeek, toen ze de Syben aanhang overtrof fen met: «Albert par terre». BENO Technieker Patrick Troch, een van de leerlingen van Jef Van Driessche ge raakte tijdens de jongste kampioenschappen van beide Vlaanderen niet voorbij straatvechter Filip Seys. De Westvlaming stormde na de eerste gongslag als een lawine op zijn tegenstrever af. Het bracht «Battling Fi lip» baat bij: Troch werd twee keer geteld en Van Driessche greep reeds naar de handdoek. Pa trick beet de moeilijke momenten door en was tijdens de derde en laat ste round duidelijk de beste man in de ring. Seys kreeg de zege mee, ook al nam hij het niet zo nauw met de regels van «the noble art», maar dat mocht blijkbaar van ref. Roelants, die Troch ver maande en geen oog had voor de onregelmatighe den van straatvechter Seys. Kaisma, een andere Bruggeling, bleek uit het zelfde hout als Seys ge sneden en beukte op de Aalternaar Heytens los alsof het een punching- bal was. De jongen werd flink dooreengeschud en het leek erop dat zijn trai ner geen handdoek had meegebracht. Jammer, want die kon hij met een gerust geweten in de ring gooien om zijn leerling een beetje te sparen. Mare Ongena bokste voor de vijfde maal tegen Lowijck. Marc had geen al te goeie herinneringen aan de laatste kamp waarin hij k.o. ging. Dit maal was hij duidelijk de beste en zijn tegenstan der werd in het verweer gedrongen. In de laatste round nam Ongena even wel opnieuw risico's, die evenwel niet werden af gestraft. Mare: «Ik wilde weten hoever mijn mo gelijkheden nog reikten na een maandenlange in- aktiviteit...» Carlos kwam niet opda gen, zodat Leysen naar Kalken overwaaide om tegen Erwin Matthijs een robbertje te .slaan over zes rounds van twee mi nuten. Erwin schoot als een hazewind uit de start blokken, doch de Turn houtenaar bleek duidelijk berekend op dit offensief en sloeg keihard terug. Leysen scoorde verschei dene punten en nam de bovenhand. In de vierde round poogde Matthijs de beslissing te forceren, maar verwaarloosde zijn dekking. Dat speelde in de kaart van Leysen die in de allerlaatste minuut een knock-outzege afdwong. Marc Vion, ten slotte, bokste tegen Tondeleir te impulsief. Nog voor het einde van de tweede round, werd Mare twee maal geteld doch haalde de laatste gongslag van het gevecht. iepaald plannetje naakt. We zouden de edstrijdsituatie afwach- in, met dien verstande at ik als challenger zou achten de kamp te ma an. Ik bleef mij concen- eren rond de aanwijzig en die ik meekreeg van ef: goed proberen te oksen en me niet laten leeslepen met Syben. e situatie liep niet uit de land. Maar ik wist voor lezelf dat ik Syben voor e limiet moest kloppen, rant anders zou het ooit tot een zege ko len, zelfs indien ik de este zou zijn. Een over- rinning met de punten ou men mij hier in Brus- nooit toewijzen. Dus robeerde ik Syben be- tendig te domineren, m hem bij de minste elegenheid een K.O.- toe te dienen. Ik wist uit onze kampen als amateur, dat de Brusse laar moeilijk kan reage ren op mijn directs en als hij niet geholpen werd door de scheidsrechter die hem in de zevende round na zijn knok-down, veel tijd tot recupereren had gegeven dan was het misschien vroeger afge lopen». Te overhaast Of hij er niet te driest tegenaan ging, nadat hij zag dat Syben krachten afnamen? «Inderdaad, ik moet toe geven, dat ik toen in de fout ging. Ik moest niet zo onstuimig te werk zijn ge gaan. Daardoor misten vele slagen hun uitwer king. Maar het is niet ge makkelijk om zich nog in te tomen als men zo dicht bij een droom is, waar ik na 21 april heb naar toe- geleefd. Ik kon de volgen de round de logica doen eerbiedigen en Syben pakte mijn tweede direct op de kin niet meer». «Voor mij is een echte nachtmerrie nu achter de rug», vervolgde de kers verse Belgische kampi oen zijn betoog». Ik heb een heel moeilijke perio de achter de rug. Ik heb evenwel mijn problemen opgevangen door hard trainen. Maanden reeds leef ik naar de herkansing toe. Kompetitie zat er om diverse redenen niet veel in. Dat was niet te wijten aan mij, maar kwetsuren en andere omstandighe den zaten er voor veel tussen. Misschien is dit uiteindelijk een voordeel geworden. Ik stond fris op de ring en was niet boksmoe. Ik had de in druk dat Syben fysisch niet ongeschonden uit zijn vele kampen is geko men. Ik trok mij op aan mijn motivatie en boks- honger. Het verdict viel in de 8e round, maar ik was van plan om er eventueel nog harder tegenaan te gaan. Ik voelde mij onregelmatig Syben, bokser Al Syben, zal nu geen Brussels bokswonder meer zijn. De .Belgische titel is hij kwijt. Indien er nog sportlogica bestaat zal hij ook wel de 5e plaats op de Europese ranglijst moeten afstaan, aan zijn opvolger Rudy Gauwe. Het sprookje van de kamp in Kinshasa te gen Leon Spinks zal men de goedgelovigen niet kunnen blijven voorhou den. Het enige wat over blijft is de titel van de onregelmaat in de ring. Inderdaad, Rudy Gauwe werd te Lokeren op een linke manier de titel af handig gemaakt. Na die lage slag moest de ring rechter bij de zaak ware geweest de uitsluiting hebben uitgesproken. Dan was de Syben-story vroeger uitgezongen. Want na het débacle te Molenbeek, kunnen we niet anders dan het Sy- ben-palmares met een korreltje zout nemen, om het zacht uit te .drukken. Iemand over het paard tillen krijgt vroeg of laat toch een negatief effekt. Eens komt de dag men gekonfronteerd wordt met zijn ware mogelijk heden en voor Syben is dat moment voor eigen publiek gekomen. Hij moet nu eens ernstig overwegen tot wat hij werkelijk in staat is. Tijdens ons praatje met Rudy, viel trainer Jef Van Driessche in: «Ik hoop^dat men nu ge zien heeft, welke onregel matige bokser Syben is. Hij probeerde het op de zelfde wijze als in Loke ren. Verschillende keren heeft hij Rudy op de be schermingsschelp ge raakt en tijdens iedere round plaatste hij ver schillende nekslagen. Wanneer gaat men daar vlugger op reageren?». Rudy: «Ik kan U zeggen dat die slagen in de nek hard aankwamen en ook op stoten onder de gor del is men tijdens een kamp niet berekend. Ik vind het jammer dat Sy ben die negatieve truuk- jes aanwendt. Ik meen dat hij de laatste jaren toch genoeg ringervaring en vooruitgang moet ge maakt hebben om andere bokstaktieken aan te wenden De Toekomst Rudy Gauwe is gelukkig en dit geluk deelt hij met zijn echtgenote en haar nieuwsjaarspresentje mag er zijn. De winnaar van het titelgevecht heeft recht op een aankoopbon van 50.000 fr. in een Brusselse bontmantel winkel. Het is U wel ge gund Mevrouw Gauwe. Voor de nabije toekomst denkt Rudy niet direct te rug aan Syben, mis schien een logische rede nering, maar Rudy de monstreerde dat hij nog zoiets heeft als een sport- hart en zijn gedachten gingen naar Jean-Pierre Coopman. «Ik wil zo vlug mogelijk een herkansing gunnen aan Jean-Pierre. Ik heb hem toch. in Torhout ont troond en nu ik de titel terug heb meen ik dat Coopman het recht heeft om met mij in de ring te komen om de zwaarge- wichttitel». We stelden die vraag aan Jean-Pierre die te Molen beek aanwezig was. «Het is een eerlijk voor stel van Rudy, waar ik echter niet zo onmiddel lijk kan op antwoorden. Daar moet ik wel even over nadenken en de ko mende maanden kunnen daar meer klaarheid over brengen». Persoonl ijk* hadden we de impressie dat Coop man ook onder de indruk gekomen is van de mo gelijkheden die Rudy Gauwe te Molenbeek on der de ringlichten bracht. Een konfrontatie met de rechter van Gauwe is ze ker geen belevenis. Maar Rudy tuurt zeker de Europese horizon af. Niet onlogisch als men even de perspektieven bekijkt die Syben onder de vuis ten geschoven wordt. De hernieuwde titel moet Rudy als beroepsbokser trachten te gelde te ma ken en als er een Europe se kans inzit moet hij ze met zijn sterke rechter vuist proberen uit te buiten. Op 28-jarige leeftijd be leeft hij zijn sterkste pe riode en samen met het bestuur van Boxing Club Zele, want ook voorzitter Theofiel Nies beleefde genoegen aan de zege van de poulain, moet men nu trachten om Gau we in de positie te bren gen, waar hij als beste Belgische zwaargewicht recht op heeft. BENO jjbornik - Zele: 5-1 wedstrijd waarvan erd verwacht dat zij Brste Nationale: e derde kompetitiedag ng door te Montignies. sahi-Kwai moest uit- >men tegen achtereen- 'Igens: Mons - Doornik tonse. ons - Zele: 3-4 arde wedstrijd vee ploegen die niet tochten verliezen. De unten voor Zele werden iscoord door: De in eest Ronny (yoko), De eule Luk (koka), Chris ms Leo (ippon), Mes id ins Marcel (ippon) is gelijk opgaand zóu zijn, werd een zware neder laag voor de ploeg. Enkel Ronny De Geest die onbeslist kampte, en Christiaens Leo die won met koka, verloren niet. Zele - Ronse: 4-1 Gedemoraliseerd door de vorige kamp, verloor Asahi-Kwai opnieuw. Enkel Marcel Meskens won zijn wedstrijd met ippon. Leo Christiaens werd in zijn kamp tegen Stefan Impe gekwetst aan de arm en verloor hierdoor zijn wedstrijd. Hij blijft onzeker voor de laatste wedstrijd zondag te Tielt. De ploegFierens Johan, De Donder Joris, De Leenheer Maurits, De Geest Ronny, De Beule Luk, Van Der Haegen Mark, Christiaens Leo, Bouwens Mario, Mes kens Marcel. Dames kampioenschap pen. Op de regionale dames kampioenschappen be haalde Ingrid Christiaens opnieuw een tweede plaats. Zij verloor in finale tegen haar vorige rivale Rita Vercauteren uit Gent. Deze judoka zwarte gordel 2e Dam blijkt toch iets te sterk voor Ingrid. Hopelijk wordt op de Belgische kampioen schappen terug een po diumplaats'behaald. Dit zou voor Ingrid zeer prachtig zijn. Internationale Judo 15-12-79 Raymond Van Avermaet en Raymond Van Dries sche behaalden als leden van de Nationale Belgi sche politieploeg brons, op een internationaal tornooi te Milaan. Goud en zilver was voor twee Italiaanse ploegen. de derde plaats klopten de Belgen een Zwitserse ploeg. Beide Zeelse judoka's wonnen hun wedstrijd. De Belgische politieploeg met Van Avermaet (Zele), Va het internationaal judotornooi in Milaan.(ph) Driessche (Zele) en Nobels (Dendermonde) behaalde brons op

De Voorpost | 1979 | | pagina 29