■I KERSTMIS MIDDEN IN DE WERELD» UW »®(f®+ NATRAPPEN VERBODEN 2 - 21.12.1979 - De Voorpost ••TMaktie is Biet veitntwoofdelijk voor de inhoud en heeft het j recfc ae teksten in t4 korten. SOCIAAL HUIS VESTINGSPROJEKT DE CLUYSE Voorontwerpen Bij het stadsbestuur werden 2 voorontwerpen neerge legd met betrekking tot het huisvestingsprojekt De Cluyse. Het ligt in de be doeling om in dit 5 hectaren tellend gebied een honderd tal woningen te bouwen. Uiteindelijk moet dit projekt kaderen in het groter ge heel van ongeveer 17 hec taren, waartoe ook het Hof ter Leeuwergem (ex-De Biolley) behoort. Zodoende wordt een belangrijk ge deelte van het woonuitbrei- dingsgebied tussen Immer- zeeldreef en Heuvel gereali seerd. Binnen de wijk De Cluyse wordt bewust en volgens de normen van het gewestplan middelgrote dichtheid van 20 woningen per hectare geschapen. Naar de Affligemdreef toe, gekenmerkt door de open heid van het landschappe lijk waardevol gebied, zal de woningdichtheid uitdei nen tot minder dan 15 wo ningen per hectare. Dakenspel en kollektief groen De voorontwerpen die thans ter studie liggen on derscheiden zich van elkaar door enerzijds een fascine rend dakenspel en kombi- natie van hoofdgebouw met garage en anderzijds woningen verzameld langs een type woonerf: van de woningen afgezonderde garages met nadruk op kol- lektieve groenvoorzie ningen. Woningen voor mensen Het uiteindelijk resultaat dat wij voor het totale huis vestingsprojekt nastreven moet volgende waarden benadrukken. 1De opgerichte woningen moeten dienstig zijn voor mensen en in die optiek vatbaar zijn voor individue le aanpassingen door de bewoners. Vanaf een zeker niveau moeten deze wonin gen zonder eenheid zijn (bv. keukeninrichting, vloerbedekking,al dan niet een open haard). 2. Er moet een differentieel aanbod tot stand komen op volgende vlakken: voor de geldbeugel van de konsument, en voor de te werkstelling in zelfstandige zaken. a. van hogere bebouwin gsdichtheid naar meer ge spreide woningbouw; b. inzake woningtypen re kening houden met de ruimtelijke behoeften van de gezinnen in de verschil lende levensfasen; c. in funktie van alle huis houdingen en dus ook voor bejaarden en gehandicap ten die binnen een dynami sche woonkern over een gerieflijke, eerder rustige woning kunnen beschikken, maar ingeschakeld blijven in een aktive leefgemeen schap. Jan De Neve chepen 6}(?[d) P),;)lT VERNIEUWD SPORTBELEID Sinds de fusie van Groot- Aalst op 1/1/77, werd mij o.a. de bevoegdheid over de sport in dit nieuwe Aalst toevertrouwd. Daar waar in het kleine Aalst, onder impuls van mijn voorgangers Van Hoorick en Van Den Eede, reeds heel wat gedaan werd voor de verbetering van de gemeentelijke sport infrastructuur, moest ech ter vastgesteld worden dat de gefusioneerde deelge meenten op uitzondering van Erembodegem, Nieu- werkerken en Gijzegem, weinig of niets inzake sportaccomodaties mee brachten. Het spreekt van zelf dat wij hier enkel en alleen de infrastructuren in gemeentelijke eigendom citeren. In het kader van het Plan Spitaels, zetten wij derhalve een B.T.K.-projekt op, dat gelast werd met een sport- beleidstudie voor Groot- Aalst. Ondanks dat op he den deze studie nog niet volledig geëindigd is, kwa men reeds enkele markante conclusies aan het licht. Inzake zwembaden, zou- volgens B.L.O.S.O.-normen de optimale zwemopper- vlakte 1760 m2 behoeven te zijn, dit berekend op 0,022 m2 per inwoner. De huidige bestaande zwem- oppervlakte is beperkt tot 312,5 m2 voor het stedelijk zwembad. Voegen wij daar de 133,22 m2 bij van het zwembad van het St. Jozef college, dan bereikt Aalst nog maar 466 m2. Zelfs indien het nieuw stedelijk zwembad aan de Ael- brechtlaan gerealiseerd "wordt, tijdens deze bestuursperiode, dan nog zal er een tekort van 489 m2 overblijven! Dit houdt dan ook in dat werkelijk alles er dient op te worden gezet om de afwerking van dit tweede zwembad te rea liseren en dat ook dit be stuur het tot zijn opdracht moet rekenen om een dos sier voor een derde zwem bad aan te leggen en de administratieve martelgang aan te vangen. Een andere, evenzeer be langrijke vaststelling is de ze, dat ook inzake de bouw van sporthallen een enorme achterstand nog dient uit de wereld geholpen' Volgens de B.L.O.S.O.-ad- ministratie zou niet minder dan 11.200 m2 vloeropper vlakte wenselijk zijh. Naast de twee stedelijke sporthal len, nl. Ten Rozen en Den- derdal, die dit jaar werd verwezenlijkt, en met inbe grip van de schoolse infra structuur wordt slechts 5.323 m2 bereikt. Onverbloemd kon gecon cludeerd worden dat Aalst minstens nog 5 sporthallen te weinig heeft. In dit ver band is de bouw van een ruime sporthal voor de Rijksscholen, aan de Cesar Haeltermanstraat een licht punt, aangezien de stad een samenwerkingscon tract voor gebruik, na de schooluren, zeker zou aan grijpen. Naast deze onweerlegbare materiële gegevens, dringt ook de noodzakelijkheid zich op, om verschillende sportactiviteiten te gaanini- tiëren, takken die tot op heden onvoldoende bij de sportieve bevolking zijn doorgedrongen Na een eerste cursus van tennis voor beginnelingen- ,volgt er thans een cursus voor gevorderden. Ook - langlauf» wordt bij sneeuw val, na nieuwjaar 1980, aangeleerd. Een informa tieavond, hieromtrent door de sportdienst ingericht, kon zich trouwens verheu gen in een opkomst van niet minder dan een 100-tal belangstellenden. Andere initiaties zullen dan ook vol gen in de nabije toekomst. Niemand zal dan ook ont kennen dat een heel eind weg nog dient afgelegd te worden, om die drempel te bereiken, die op verzadi ging van de sportbehoeften zou kunnen wijzen. Wij hebben ons tot doel gesteld, dit alles binnen de budgettaire mogelijkheden, een zo ruim mogelijk deel van de structurele achter stand in te halen en ander zijds de sportieve bevolking te dienen, en die sportdo meinen waar het privé-ini- tiatief op het ogenblik een onvoldoend antwoord kan geven. E. Monsieur Schepen van Sport, Jeugd en vrijetijd. VERDER STRIJDEN De regering van excellen ties waaronder stadsge noot Mare Galle heeft ons land mee verder in de waanzinnige bewapenings wedloop gezet en dit tegen de wil in van de overgrote meerderheid van ons volk en ondanks het krachtige meestal jeugdige protest uit 50.000 kelen in de Brussel se straten. Volgens de plaatselijke BSP-sekretaris waren daaronder ook 170 Aalstenaars van verschil lende strekking die aan het BSP-lokaal op de Hout markt op de betogersbus sen zijn gestapt. De BSP- sekretaris weeet wellicht niet, of wil het niet zeggen, dat daarbij nog meer dan zestig militanten van de «kleine» Aalsterse K.P. dienden gerekend en een groep van «De Weide» die de verplaatsing met eigen middelen en op eigen ko sten hebben meegemaaft. Minister Mare Galle, die zich door de vogelbescher mers laat bedanken en de lijnvissers op zijn kabinet ontvangt, was aan het ver trek van de bussen te Aalst waarvan foto in «\/oor Al len» van 14.12.1979, om zich persoonlijk te komen vergewissen van de massa welke zich in het Volkshuis had verzameld (ondertitel bij de foto) en... drie dagen later het volksprotest ge woon aan zijn laarzen te lappen en met de regerin g mee het licht op groen te zetten voor de verdere rush naar de atooomwaanzin. «De partij heeft tot het laat ste ogenblik gevochten» bloklettert «Voor Allen» en we begrijpen de ontgooche ling die achter dergelijke krachtzin schuil gaat in het hart van de militant die er heeft in geloofd. De rauwe werkelijkheid is echter dat de smalle top van de BSP meer belang heeft gehcht aan een plaats aan de na tionale regeringspot dan aan de overtuiging van de duizenden militanten zoals ook de CVP-top nog niet eens heeft geluisterd naar de kreet om vrede en ont wapening vanuit haar ach terban. Onze zogeheten demokratie is in dergelijke drollige ziektetoestand ver zeild dat de grote meerder heid van ons volk gewoon opzij wordt gezet voor de wil van een kleine minder heid die geacht wordt dit zelfde volk te vertegen woordigen. Uiteraard weer spiegelt zich dat ook naar het plaatselijke vlak. Er worden een reeks adviesor ganen opgericht, de in spraak is formeel gered, maar als het op belangrijke beslissingen op aan komt worden deze adviesraden niet eens geraadpleegd. De Aalsterse Middenstands- raad is daarom kwaad, vo rige week vroeg onze ka meraad Agnes Vinck naar de zin van de Gezinsraad, de Sportraad is boos op de achterpoten gaan staan, de Cultuurraad werd naar ons weten niet eens gehoord naar aanleiding van de bi bliotheekproblemen in het Cultureel Centrum, het Feestkomitee word door een schepen politiek gema nipuleerd en van boven doen ze, naar het voor beeld van de centrale macht, hun goesting. Te gen deze verloedering van de demokratie zullen ont goocheling en berusting niet helpen. Er is maar één middel: het volks protest en de wil tot werkelijke in spraak zodanig doen groei en dat de zogenaamde on bereikbare bestuurders er niet meer kunnen naast zien. Jos De Geyter Een verhaal in drie be drijven Toen onlangs de V.U. een perskonferentie hield, hield de BSP ietsje daarna ook een perskonferentie zodat de PVV zich verplicht voel de eveneens iets te doen. Of het opbod van de drie meerderheidheidspartijen! Wie de beneficiant van dit alles was, wel... de bloemi sten. Of gélooft ge het niet? Wij ook niet, want na korte navraag reeds bleek de on zinnigheid van heel de doening. De bloemisten van de streek worden ondergraven door dé invoer van bloemen vanuit Holland waar 10 minder BTW geheven wordt. Volgens de BSP ver sie moet de zaak opgelost worden door het verschil in de tarieven (10 te innen aan de grens. Elke fiskale raadgever, elke departe mentale ambtenaar kan ons inlichten dat de B.T.W. juist werd ingevoerd om die soort heffingen onmogelijk te maken. De burgemeester (PW), geïnspireerd door deze ka duke coalitie-suggestie, hield beraad in eigen kring hetgeen leidde tot een PW-brouwsel in de vorm van een motie, voorgelegd aan de gemeenteraad. De CVP zou dus moeten mee trappen. Helaas, voor de genen die vlug zijn om mo ties van alle slag aan de gemeenteraad voor te leggen, dit geschiedde niet. In de motie wordt welis waar wijselijk gezwegen over de spook-heffing aan de grens, wordt wel ge vraagd de heffing van 16 van minister De Clercq (PW) te verlagen tot het minimumtarief van 6 (zoals in Holland). Om daarvan de onmogelijkheid te bewijzen, moet naar het B.T.W.-wetboek gegrepen worden: het 6 tarief is toepasselijk «voor levering en invoer van eerste levens behoeften alsmede voor diensten van sociale aard». Ziet ge daar de potbloemen en de snijbloemen tussen zitten? Liever dan aan dit zand in de ogen van de bloemisten mee te doen heeft de CVP zich op de motie onthou den, daarmee te kennen gevende dat het belang van de bloemisten dat van de CVP is, maar tegelijketijd afwijzende de in hogerge- noemde motie verpakte nonsens. De PW-sekreta- ris van dienst schreef daar na wel dat de CVP had tegengestemd maar wij wij ten dat aan zijn verstrooid heid omdat wij niet willet geloven dat hij vrijwillig eet onwaarheid schreef, in d< hoop dat er bij de lezers iet zou van overblijven. Laat ons lachen. Ghis Willem: Voor vele mensen is Kerstmis gedegradeerd tot een vingeroefening in feestvieren. Zo een beet je knus samen vieren als voorproef op het uitgela ten onstuitbaar vieren van het nieuwe jaar. Wanneer de christen het wil riskeren om echt Kerstmis te vieren, dan gaat hij met beide voeten midden in het modderige drijfzand van de wereld staan, maar wel gelo vend dat hij er niet aan zal tenonder gaan. Het hoofd zal boven water blijven. En dat geloof en die hoop geven recht, om ondanks vele dingen toch te mogen leven van de vreugde. Vergeten we niet al te lichtvaardig dat de kerk daags na Kerstmis de naam van Stefan us ge denkt, de eerste marte laar. En twee dagen later wordt de gedachtenis gevierd van de onschul dige kinderen. Dit laatste verhaal zal wel legende zijn. Maar het woord 'legende' wil dan wei juist gelezen worden. Letterlijk betekent het: wat niet verzwegen mag worden, wat moet ge zegd en uitgesproken worden. Met andere woordenwij worden gewaarschuwd om Kerstmis niet te laten opgaan in een euforisch gevoel van vertedering om een platte baby. Wij geloven dat God geschiedenis maakt met mensen. En dat onze God om een unieke wijze geschiedenis heeft ge maakt met Jezus van Nazaret. De geboorte van een kind, dat uitgegroeid is tot een mens, die midden in de profetische traditie van het Joodse volk ging staan, en die de mens stelde boven offergaven, en dit in naam van God Een mens, die zoals Amos, gruwelde van feesten, godsdienstige en andere, maar die zei en deedlaat eerst maar het recht stromen als een nooit opdrogende beek. En kom dan om God te danken voor het leven dat ten dele valt aan alle mensen. Met Kerstmis spreken wij onze verwachting uit, biddend en zingend, dat God ook vandaag een nieuw begin mag maken. Dat zijn droom in ons hart en in onze gemeen schap en in heel de wereld opnieuw mag worden bewaarheid. Maar dan wordt Kerstmis een levensgrote uit daging aan onze ver wachtingen. Want wat verwachten wij eigenlijk? Van wie of wat verwachten wij het ge luk, uiteindelijk? Van ryiacht, van bezit, van eigen eer of van een goede positie? En hoe voeden wij onze kinderen op? Van welke verwachtingen leren wij hen leven? Leren wij hen ook de verwachtingen van miljoenen fijngema len mensenkinderen, die in doffe hopeloosheid leven, tot de hunnen maken? Of leren wij hen enkel maar de verwach tingen aan van grijpgra ge consumptie-kin deren? Wat willen wij nog van God verwachten, als wij enkel onze zelfgemaakte afgoden aanbidden? En als de zelfgemaakte af goden ons het geluk toch niet kunnen schen ken, dan zeuren en zagen wij. Een beetje zoals de man die dagen liep te klagen omdat zijn nieu we schoenen knelden, terwijl hij niet de man naast zijn deur zag, die het moest stellen zonder voeten. Kerstmis is leven met een open oog op de de God van Jezus tot de laten kloppen op het die er altijd is voo wereld van de mensen, onze maken. ritme van het hart van mensen. en de verwachtingen van |n mensen die hun hart Jezus' God. Jahwe, Hij Paul De Wittf» ij' Brieven waarvan de afzender met aan de redaktie bekend is, komen met voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. WIE OF WIE IS BAAS BIJ DE STEDELIJKE BRANDWEER? Dat bij de Aalsterse brand weerdienst, sedert de in voering van het beroepska der met alle gevolgen van dien spanningen be staan tussen de vrijwilligers en de beroeps is geen geheim. Hebben die spanningen een tijd op een klein pitje gestaan, dan blijkt nu dat het weer dondert en grom melt in deze middens. De oorzaak opzoeken, het hoe en waarom, is niet zo eenvoudig. Toch wil ik trachten dit zo waarheids getrouw aan de hand van enkele feiten weer te geven. Door het verspreiden van geruchten en valse voor stellingen van nota's te goeder trouw waarvan akte door het stadsbe stuur opgemaakt, wordt door deze personen binnen de brandweerdienst de wre vel en vooral de sfeer totaal verdorven en verpest. Enkele voorbeelden: Reeds weken is men blijk baar al op de hoogte wie in het nieuwe brandweerkader de plaatsen zal «bezetten» die in dit kader openver- klaard zullen worden. Het is reeds zover dat men namen plaatst op deze plaatsen, en te pas en onpas zegt aan de mogelijke kandida ten, dat ze geen schijn van kans hebben voor een of andere «plaats». Daar de goedkeuring van dit nieuwe brandweerkader op maandag 3 december 1979 als goedgekeurd te Aalst is toegekomen en nie mand van deze goedkeu ring kon weten, of dit in bestaande vorm wat het aantal en het aantal te be geven plaatsen betrof zou behouden blijven of niet, moeten de heren die deze geruchten hebben ver spreid en die zich boven het college van burgemeester en schepenen en de gemeenteraad plaatsen de bron van hun uitlatingen maar eens bekend maken. Ook in verband met de no ta - op vraag van de gemeenteraad om te on derzoeken of er voor be paalde vrijwilligers, na het goedkeuren van het perso neelskader, de kans alsdan nog kan bekomen worden om toe te treden. Na deze nota gelezen te hebben die niets aan duide lijkheid mist, hebben «hooggeplaatste» mensen van de brandweer gemeend de vraag te moeten stellen om toe te treden tot het vaste brandweerkader, dit aan bijna ALLE VRIJWILLI GERS, dit zowel te Moorsel, Erembodegem en te Aaalst-Centrum zelf. Aldus aan vele mensen de illusie geven dat het al in «orde» was. Ik wil duidelijk stellen dat bewuste nota klaar en duidelijk is en dat deze manier van optreden een contraversie is. Maar door bepaalde nota, totaal foutievelijk aan de brand weerlieden overgemaakt op oo lil ac een vergadering, plaats het college van burgemees ter en schepenen in ee slecht daglicht. Dit zijn maar twee vo< beelden van de ongezon< geest die de brandwee mannen als kemphane tegenover elkaar plaatst e jj* onderling in een sfeer va verwarring doet leven. Graag zou ik aan dez hooggeplaatste persone of leiders van beroepsorgt nisaties de raad willen g< ven een einde te make |g aan deze praktijken. Dat 2 hun «taken» uitvoeren a brandweerman diens betoon voor ALLE inw< ners en bevolkingsgroep^ en de beleidszaken ov< laten aan het gemeentetx stuur van Groot-Aalst. Dit tot baat van de gans bevolking. WILLY ALU Hoofd-Dienstbeto< Volksunie Aalst-Centrur Ik ken volksvertegenwoordiger Van Renterghem enkel van zijn mooie verkiezingsfoto, en wil niet geloven dat deze minzame man de auteur zou zijn van de bijdragen die boven zijn verschenen in De Voorpost van 16-11 en van 14-12. Alle Parlementariërs uit ons arrondissement verstaan zich immers traditioneel best met de midden stand. Het moet dus een stoute jongen zijn die de naam van de heer Van Renterghem misbruikt. In dit blad van 16-11 ver scheen onder de titel «Het geval Delhaize» een verbij sterend artikel dat wemelt van vergissingen, en waarin eenzijdig de strijdbijl wordt opgegraven tegen de Aal sterse middenstand. Deze laatste had reeds braafjes een ongehoorde en naam loze aanval in De Volks macht over zich laten gaan, waartoe hij nochtans helemaal geen aanleiding had gegeven. Waarom de onstuimige tekstschrijver van volksvertegenwoordi ger Van Renterghem zoals een koleirig voetballer de middenstand zelfs nó de opening van Delhaize nog eens moest natrappen, blijft een open vraag. Voor al omdat zijn partij zélf de drie scheidsrechters voor de match hae geleverd, te gen kleine amateurs een ploeg van professionelen had opgesteld, en de over winning reeds triomfantelijk had gevierd. Onze stilzwijgendheid heeft de onbekende tekstschrij ver blijkbaar aangezet om zijn scalpendans verder op te voeren. Wij hadden vrij sereen de zelfstandigheid van de organisatoren van de Topdag willen vrijwaren, en gewezen op de tekstwij ziging die was gebeurd achter de rug van de orga nisatoren. Daarover bracht dezelfde Voorpost een trouwe weergave op pagina 3. Het is helemaal niet waar «dat de eindredactie werd voorgelegd aan het Klein Comité die de tekst inte graal goedkeurde», zoals thans wordt beweerd! De voortvarende tekst schrijver verdient thans een rode kaart want hij begint daarenbofen met persoon lijke aanvallen, waarop ik niet zal ingaan. Ik zal de scheidsrechter zelfs niet vragen om hem van het plein te sturen, zodat hij de regels van het spel kan Krachtens de door haar ge formuleerde «Daensistische opvattingen» is het Pries- ter-Daensfonds van me ning te moeten reageren tegen de huidige gang van zaken rond de installatie van Pershing-2 raketten en Cruise Missiles. 1Voor een diepe democra tische overtuiging is het on aanvaardbaar dat een be slissing van dergelijk ge wicht, waarmee oorlog en vrede, het welzijn van de huidige generaties en van de toekomst verbonden is, genomen kan worden door een beperkte groep van po litici die de «Uitvoerende Macht» vormen. Het Pries- ter-Daensfonds is van oor deel dat degelijke beslissing slechts kan genomen wor den na een diepgaand en uitvoerig overleg en debat met de vertegenwoordigers van het volk. In die zin klaagt het Pries- ter-Daenfonds de huidige antidemocratische wijze van besluitvorming rond deze wap>ens aan. 2. Vanuit een principiële pacifistische visie stelt het Priester-Daenfonds zich vragen rond de noodzake lijkheid van de installatie van deze nucleaire wapens. De wezenlijke vraag die zich opxfringt is op welke wijze ce zinloze bewap>e- Maakt de stadsbibliotheek promotie? Een student in de rechten uit het Gentse krijgt een opdracht: Beoordeel het wetenschappelijkwerk «Abortus pro en contra» schrijf er je eigen mening over. De student begint zijn zoektocht in de universi teitsbibliotheek: het boek is er niet te vinden, in de grote boekhandels evenmin. De jongen heeft familie te Aalst en komt her zijn geluk beproeven. Tevergeefs. Tenslotte komt hij bij mij terecht. Zonder veel hoop op welslagen verwijs ik hem naar de stedelijke biblio theek. En wat verneemt hij in de Kattestraat? «Ja, wij bezitten dit werk maar het is uitgeleend, kom morgen eens terug» De volgende morgen staat de student weer in de bibliotheek: het boek is er en wordt nem- overhandigd... Voor ons een drievoudige verrassing! Eerstens dat onze biblio theek dergelijk weten schappelijk werk in haar rekken heeft. Tweedens dat deze instel ling beschikt over een ge smeerd lop>ende organisa tie: op een verzameling van duizende boeken in 24 u. tijd de ontlener opsporen en het werk ter beschikking stellen. Derdens dat directie in per soneel hiermee het bewijs hebben geleverd van een volledige inzet en een voor beeldige dienstvaardigheid. Door de pers vernemen wij de promotie van onze bi bliotheek tot een Provincia le Gewestelijke instelling. Als dit juist is en waarom niet wordt hiermee een offi ciële en vooral een welver diende erkenning gebracht aan de toewijding van deze stadsdienst. F.C. ningswedioop kan doorbro ken worden Dit kan zeker niet door de installatie van offensieve kernwapens. Integendeel. Deze bewape ningsspiraal kan alleen doorbroken worden wan neer ergens een bewuste daad van goede wil gesteld wordt. Kleine landen in 't bijzonder zijn ertoe geroe pen hierin een piloot-rol te vervullen. Het wordt tijd dat de lip>- penbelijdenis rond ontwa pening omgezet wordt in concrete daden. Op dit ogenblik wordt hiertoe een kans geboden. 3. Daarenboven is het Priester-Daensfonds van mening dat dergelijke of fensieve wapens de drem pel naar een nucleair verla gen en vreest het dat West- Europa - dat in deze eeuw reeds tweemaal de gruwel van een wereldconflict ge kend heeft - zal uitgroeien tot een nucleair slagveld. Daarom drukt het Priester- dDaensfonds zijn bezorgd heid uit over de huidige evolutie en vraagt met kleim dat men de installatie van deze «moordende wa pens» zou afwijzen of de beslissing ervan tenminste zou uitstellen om onder handelingen over daad werkelijke ontwapening op gang te brengen. Verder eist het Priester- Daensfonds dat deze be slissing niet zou genomen worden in kleine cenakels maar op een democrtische wijze, na ruime consultatie en mits een fundamentele eerbeid voor de waardig^ heid van de mens. Luc Delafortrie voorzitter V\ leren. Delhaize een zegen? De ijverige tekstschrij' van volks vertegen woorc ger Van Renterghem weert eveneens: «Het rest taat van die studie worj vandaag bevestigd door Middenstandsraad, monde van zijn voorzitt» Deze laatste verklaart de inplanting van DelhaiJ^ noch concurrentie voor t|st stad betekent, noch acjye kapitaalsvlucht uit de stift met zich meebrengt.» Zuil is drie keer een onwaarhei| De raad heeft daar g» enkel woord over gez< De voorzitter zou dat namens de raad niet ki nen beweren. De voorzi betwist deze verklarii trouwens. Ten derde is bewering zodanig absi dat ik ze niet ga weerh gen. Men moet het verste delijk peil van de lezers te niet op nul taxeren Dat «onder het vorige b 10 stuur een toenmalige aa vraag van Delhaize» (d die van architekt Léon Pa dd. 16.2.70) sloeg op e(r hypermarkt van 10 d 15 f is evenmin juist, want ^el totale oppervlakte van hèier ganse terrein zou 24.9 k, m2 geweest zijn Het coiluvl plex zou niet 7000 m2 c1 worden zijn, doch 3240 m Er zouden geen 45 wink m verhuurd worden aan ze nu standingen, doch 9. 2 pxirking was niet voorzi ele voor 2000 wagens, do de voor 335. De «tewerkst 9Sl ling van 500 personen jr helaas tenietging...» 01 spruit algeheel uit de rij.^. fantasie van de tekstsch )f ver. Het bedrieglijk arg ld. ment van de tewerkstellii'ad werd nooit gebruikt. E,ts dergelijk project had troV3i wens een atoombom bei kend voor de ganse rrnjndi denstand, maar ook voncj( de geldbeugel van de ko eft sument. nbr Wetgever Van Rentergh^A zou nooit twee keer z va schrijven, «er waren ge® geldige argumenten a< Q[|( wezig om de vraag te w geren» want hij moet h wet van 29 maart 19 ind inzake ruimtelijke ordeni me en stedebouw kennen. s moet ook weten hoezi parkeervoorzieningen, v rm( keerstechnische implic r(je ties, het algemeen reg ann ment op de arbeidsbesch g( ming en tenslotte struktut »ns en gewestplannen wel w83! gelijk wettelijke argurrw J™' ten waren. De volksvertegenwoordii (r j; met de sympxjtieke foto l f jn eens de teksten moet ^g, lezen waaronder zijn na< id-H wordt gezet. n n y Pol De Pae

De Voorpost | 1979 | | pagina 2