IN GEVAARLIJKE fciETOiEllri ZONE PRIMA VERDEDIGING ALLEEN AAN DE LEIDING HOME ARBITRAGE MEE OP KOP ONSTUITBARE ROTSAERT GERLO MAAKT WINNENDE KORF EERSTE HELFT VOLDOENDE DE BLOCK WEER IN DE PLOEG EEN HELFT GELIJK GEERT VERSMESSEN: NIEUWE TRAINER CABRITA ZELE 30- 21.12.1979 -De Voorpost Basket Eerste Nationale Okapi Aalst - Brugge 80-101 Eeklo - Cabrita Magie Jeans 95-75 Na de thuisnederlaag te gen B.C. Brussel gaf coach-trainer Dirk Van de Put er de brui aan. Hij kan zijn taak niet meer aan, zodat de Zeelse ploeg naar een vervanger moest uitkijken. De keuze viel op Geert Versmes sen, de Hemaco trainer, die nu de Cabrita trainin gen zal leiden en in de mate van het mogelijke de coaching zal waarne men. Te Eeklo werd die taak vrij goed gedaan door Gilbert Van Hassel. Maar voor de Zeienaars zit er nooit winst op te Eeklo en nu konden ze ook de thuisploeg niet bedreigen. Ze moesten ook nog gehandicapt op het terrein. Filip Van Has sel kreeg een drietal we ken rust voorgeschreven. Voor Cabrita is het nodig dat na nieuwjaar de pivot opnieuw over zijn beste krachten beschikt om mee te helpen aan de heropstanding. Nadat de thuisploeg aan de 6e mi nuut tot 13-6 uitliep, kon de bezoekende ploeg langs Famaey replikeren tot 14-12. Eeklo die de zes eerste pogingen lukte. bleef aan een hoog ge middelde scoren met 28- 14 aan de 12e minuut, maar Famaey stond al leen bij de afwerking met een 44-30 ruststand. In de tweede helft probeerde Cabrita te reageren en langs Deprez werd het na 10 minuten 65-54 maar dichter geraakten de be zoekers niet. Van de Vel de kon naar het einde toe de schade beperken. Punten: Coene 6, Deprez 17, Famaey 28, Van de Velde 15, Moens 9, Van Damme, Sacre. BENO Ook de heroptredende Herman Van den Broeck, die uitgerekend 27 minu ten op het terrein bleef, kon Okapi niet aan een moreel opkikkerende ze ge helpen. Slechts één Amerikaan, een onover brugbare handicap in de hoogste basketafdeling, was de blok waar de Aal- stenaars over struikel den. En ook al het oppor tunisme van de ongrijp bare en steeds maar sco rende Bruggeling Rot saert... Okapi plaatste dus Her man Van den Broeck naast Minnebo, Schor- reel, Ibens en Taylor in de basis. Rotsaert begon in tussen aan een onvoor stelbaar festival: na een goeie twee minuten had hij reeds zes punten bij- eengegooid. Na tien mi nuten stond reeds een 8 op 11 achter zijn naam. Omdat Taylor uit negen pogingen vijf rake scho ten puurde, en Van den Broeck twee keer precies mikte, was na tien minu ten nog geen onover brugbare kloof geslagen: 20-26. Brugge werd nadien zelfs even van de kook ge speeld: Taylor en een plots uit zijn krammen geschoten Elias brachten Okapi langszij en heel even namen de ajuinen zelfs voorsprong (46-44), maar Rotsaert stelde nog voor rust orde op zaken. Browne en Herron hiel pen nadien de bezoekers aan een 46-50 voor sprong. En toen schoot Werner Rotsaert op nieuw uit zijn krammen. Elias de man die als waakhond met de Brug geling meeliep, kreeg een vijfde fout mee en kon voorgoed naar de bank. Omdat Avanti een box-and-one op Taylor toepaste, was de Okapi- Amerikaan verplicht steeds maar van zijn rechtstreekse verdediger weg te lopen, in de zoete hoop dat de vier anderen I— een screen zouden krij-J I gen. Dat gebeurde echterj niet, en toen Taylor een fout kreeg aangesmeerd I na een kontakt met Brow-J I ne, zaten de Aalstenaarsj in zak en as. Aalst haaldej Bellon en Lievens van de G bank, en dat maakte het Avanti vanzelfsprekend nog gemakkelijker: Brug- A ge stevende regelrechtj n op een centuryscore af. e Voor Okapi scoorden Van d den Broeck (4), Elias (12), d Schorreel (12), Minneba d (12), Taylor (32) en CortH rt hals (8). t) 1i Dole Beveren - Falco 79-62 Wasocub - B.C.B. 84-82 Met de huldiging van de nieuwe sponsor en het spelen van het Nottin gham klublied werden de Brusselaars mentaal aan de tand gevoeld nog voor de wedstrijd begon. BCB moest toezien hoe de thuisploeg bijbleef tot 16- 16 maar wanneer Haan de goede richting vond 26-33 moest Wasocub naar een manverdedi ging overschakelen. Se- ghers moest beroep doen op al zijn ervaring maar kon het Brusselse meesterschap in rebound toch omzetten in 37-40 rustcijfers. Na de hervat ting bleef BCB met een 5- tal punten aan de leiding maar de inschakeling van Colman met 4 op 5 shot prestatie bracht de be- Was bij de openingswed strijd De Burgraeve niet van de partij dan onder vond Falco heel vlug wel ke nuttige speler de Be verse Joost wel is. Met razendsnel spel stond Falco heel vlug op 20-10. Coach Stoop voerde en kele vervangingen door maar na 30-20 score kwam Falco stilaan op de proppen om bij de appel sientjes al in het spoor van de thuisploeg te zijn 38-33. De tweede helft bracht dan spanning tot de 14e minuut met om beurten beide ploegen aan de leiding. Tussen standen als 42-45, 48-45, 48-51 en 55-51 bewijzen wel degelijk dat alles niet van een leien dak liep. Van de Velde - Polfliet H. bleken uiterst gevaarlijk maar toen Falco ging manverdedigen schoot De Burgraeve uit de krammen. Hij plaatste 71- 58 cijfers op het bord en werd de man van de wedstrijd. Falco kon nooit door de strenge Do le verdediging dringen en het puntenaantal (62) bewijst genoeg hoe kei hard de Dole-defensie de laatste weken wel is. Dole deelt nu de derde plaats en met een redelijk voor delige terugronde is alles nog mogelijk nu Haantjes weerom aan het verlies was. Punten: Dole: Meire 17p, De Bur graeve 26p, Deyaert 12p, Zonnekijn 10p, Smet 6p, Van Puymbroeck 8p. Falco: Van de Velde 16p, Servaes 12p, Noben 5p, Gevaert G. 5p, Gevaert P. 2p, Vincent 4p, Polfliet P. 2p, Polfliet H. 16p. WEGA zoekers aan het wanke len. Kinders in een slech te dag moest eruit voor Windey en dit bracht de beslissing. Gilbert scoor de vanop de vrijworp de punten der aansluiting 82-82 en het reboundo- verwicht van De Geest - Windey zorgde de laatste seconden voor sensatie. Tweemaal rolde de bal uit de BCB korf maar twee seconden vóór tijd lukte Gerlo de korf van de overwinning. Wasocut stond slechts éénmaa aan de leiding maar he was juist op het goedd moment want het wa: twee punten waard. Punten: Wasocub: Kinders 8p Gerlo 10p, Van den Bos sche 33p, De Geest 11 pj Windey 12p, Water" schoot 2p, Colman 8p. BCB: Seghers 19p, Lel grand 20p, Haan 20p| Kindermans 10p. fe De basketters pak.(dm) Wasocub Waasmunster kregen een gloednieuw trainings- Hemaco Dendermonde - Eenhoorn Bazel 96-73 Tegen de rode lantaarn Eenhoorn Bazel had de thuisploeg weinig moeite om een gemakkelijke twintiger te scoren. Reeds na 9 minuten was de kous af en stond er een 24-6 tussenstand op het scorebord. Tegen de trefkracht van Wijnen- daele, Fransaer, Van Nuf fel was er weinig te doen. Hemaco voelde dat Bazel geen moeilijke tegen stander was en nu moei lijk om terugkomen. Pie- ters en enigszins Smet konden aan de rust nog enigszins de schade be perken. In de tweede helft drukte de thuisploeg nog even door en een heroptredende Keppens kon vanop de spelmaker scoren en bij 60-35 wer- Punten: den de teugels definitief Hemaco: Verhas 6-4, Wij- losser gelaten. Toté kon nendaele 14-15, Jan Ver- aan de 9e minuut tot 67- hels 4-0, Fransaer 10-9, 47 milderen en Willems Van Nuffel 10-4, De Dey- kon aan de 18e minuut ne 0-4, Van Lembergen 0- het kleinste verschil op 6, Keppens 0-10. het bord zetten 82-60. Eenhoorn: Smet 6-8, To- Met die gemakkelijkze ze- té 4-14, Van Renterghem ge komt, door de nieuwe 4-14, Van Renterghem 4- nederlaag van Haantjes, 6, Pieters 8-8, Willems 3- Hemaco opnieuw alleen 8, Janssens 0-2, aan de leiding. Die dakgoot wordt te laat geplaatst: meteen is Wasocub twee puntjes rijker.(dm) BENO. Fransaert scoort 73)(wvc) Hemaco (Hemaco-Bazel 96- Oxaco - Hermes 86-79 Hermes moest na 8-10 cijfers toezien hoe een stug verdedigend Oxaco met Mebis-Verschueren in vedette uitliep tot 26- 23. Verschueren hard aanklampend slaagde er j zelfs in de scheidsrech- ters te beïnvloeden en al- zo Moorthamer na 16 mi nuten naar de bank te spelen met 5 fouten. Een onzekere De Keyzer die niet bij shot was werd vervangen en Oxaco maakte een eerste kloof bij de rust via 32-23 naar 44-29. Kwamen de Waaslanders terug tot 53-48 na 5 minu ten dan was het weer Me- bis die zijn ploeg een 8-0 liet plaatsen. De harde Oxaco verdediging bleef van foutenlast gespaard maar bij Hermes waren heel wat spelers aange brand. 5 minuten voor tijd begon dit enigszins de doorslag te geven want na Verdonck, vielen ook De Keyzer en Ril- laerts uit en waar Rijck- bosch - Mebis met 4 fou ten op het veld bleven was het voor een moedig Hermes toch te zwaar om de 83-77 cijfers om te bui gen tot een zege. Ook Oelbrandt moest tijdens de laatste minuut naar de bank kort gevolgd door Mebis en meteen was de winnaar gekend. Oxaco verdiende de overwin ning voor een knappe shotprestatie tijdens de eerste helft 19 op 26 maar de home-arbitrage was ook nu van beslis sende aard om Hermes de nederlaag toe te dienen. Punten: Hermes: Verdonck 0-4, Van den Berghe 4-2, Ril- laerts 6-13, Oelbrandt 7- 23, Van Hoeyweghen 8-7, Moorthamer 4-0, De Key zer 0-1. Oxaco: Van Loon 0-2, Van den Bosch 12-6, Me bis 17-15, Verschueren 13-4, Rijckbosch 0-3, Van Meerbeeck 0-3, Dierick- sen 2-4. WEGA Basketball dames 3e nationale Oostende - Vlierzele 40-61 Evergem - Breydelboys 58-82 Het damesbasketbal van Vlierzele doet het verre van slecht. Voor het eer ste jaar uitkomend in 3e nationale, staan de vrou wen sinds vorige week, na hun overwinning op Oostende, mee aan de leiding. Mede door het verlies van de vroegere koploper, en dank zij een magnifieke wedstrijd te Oostende, zijn zij aan de top van de klassering ver schenen. Oostende, dat toch op de derde plaats prijkt, was geen gemak kelijke klant voor de Vlier- zelenaren. Gestart in een 1-3-1 met af en toe zelfs zonepress, kon Vlierzele het klaren in de eerste helft de Oostendenaren, slechts 13 punten te laten aantekenen. Ook op aan vallend vlak werd de fast- break meesterlijk afge rond langs Myriam De Waele en Simonne Van Imschoot, zodat de rust bereikt werd met een rui me voorsprong (13-29). In de tweede helft, wijzig de Vlierzele zijn verdedi gingssysteem in triangle en two op Van Hille en Vermote, de normale topschutters bij de kust- ploeg. Dit gaf wel resul taat, daar zij beperkt ble ven tot 8 en 4 punten, doch Wandels kreeg daardoor meer vrijheid, die zij maar al te graag benutte, zodat Oostende gelijke tred kon houden in deze periode. Coach Mare De Wagter, vroeger D.B.C. Aalst, was fier over de geleverde presta tie. Zijn wens is deze jon ge ploeg in geen tijd te rug naar eerste afdeling te brengen. Een plaats, die zij vroeger innam, doch door statutaire be palingen diende af te staan. Deze mogelijkheid zit in deze ploeg en voor het dynamisch bestuur zou het een dank beteke nen voor een 25-jarig leiderschap. A.V.H. De eerste helft met man verdediging en press was voor Breydelboys vol doende om opnieuw met de overwinning aan te knopen. Tegen het zwak ke Evergem werden de eerste twintig minuten inderdaad in een omme zien afgewerkt met hoop gevende 16-55 rustcij fers. De thuisploeg kon echter na de hervatting terugslaan want coach Waterschoot slaagde er niet meer in zijn spelers verder te motiveren om een centuryscore op het bord te werpen. Breydel boys won dus zonder glans en blijft op achter volging nu Dendermon de bij The Tower op het nippertje ging winnen. Punten: Breydelboys: Vonck 7p, Persiau 20p, Bonnaerens 22p, Pauwels 8p, Van Damme 4p, De Beleyr 3p, D'Hooghe 15p, Van Ger- rewey 3p. Evergem: Regelbrugge E. 10p, Regelbrugge R. 6p, Van Landeghem 12p, Vervaet 8p, De Clercq 6p, Heirman 14p, Braeckman 2p. WEGA Wasocub gaat niet door de Deze poging van ring.(dm) St. Niklase - Robot Eine 95-86 Cibo Zele - Haaltert 68-52 De thuisploeg moest in de eerste helft doorlo pend het initiatief aan de bezoekers laten, die langs Deprez - Baeyens, Dhoir, steeds enkele pun ten voorsprong behiel den met 15-17 na 10 mi nuten en 25-27 aan de 15e, maar aan de rust had De Loose toch voor 32-29 gezorgd. In de tweede helft kon Haaltert het tempo van de leiders- ploeg niet meer aan en De Loose kreeg nu meer hulp bij de afwerking van Philips en na 5 minuten werd het 40-35 en de vol gende vijf minuten evo lueerde de score ineens naar 56-41 en meteen was alle verweer ge broken. Cibo: Van Miegroet 3-2, Goeman 0-0, De Loose 16-20, Vanderburgt 2-2, Deprouw 0-0, Van Mie- ghem 5-4, Van Lysebet- ten 0-0, Philips 4-8, Shooghe 2-0. Haaltert: Dhooir 7-5, Muylaert 0-0, Notteboom 0-0, Baeyens 6-7, Malby 4-0, Burssens 0-0, Deprez 12-8. Bij de Zeelse basketbal club Cabrita is de bom gebarsten. Na de vier nederlagen met één punt verschil, was de laatste thuisnederlaag tegen BC Brussel de beslissende druppel water. Trainer- coach Dirk Van de Put kon zijn taak niet langer meer aan en nam ont slag. De Zeelse klubleiders zochten onmiddellijk naar één interim oplos sing en kontakteerden de Dendermondenaar Geert Versmessen. Deze ging ermee zijn akkoord om de eerste ploeg te trainen en te coachen, als zijn Hema- co-taak het hem toelaat, tot het einde van het seizoen BENO De inbreng van Karei De Block maakte van een zwalpend St. Niklase weer een gevaarlijke ho me-ploeg. Robot Eine nochtans met de scalp van Haantjes Leupegem aan de beugel kon de eer ste helft afsluiten met een 44-48 voorsprong maar na de rust was er aan de thuisploeg geen houden meer aan. Wil- laert de postspeler met een gouden linker trok zijn ploeg naar de zege temeer daar de Sauviller- brothers weer in goede doen waren. Bij Robot bleek alleen Hubeau een gevaar in de raket zodat de bezoekers in een ne derlaag moesten berus ten. Voor de Klaaskens een hoopgevende zege die echter weinig aar< aan de dijk brengt nu J laba en Bavi Gent o punten vergaarden. V zijn ervan overtuigd c een St. Niklase met I Block toch het behoi kan verzekeren voor wanneer thuis mees de punten worden wonnen. Punten: SNBC: De Block 10i Sauviller Martin 18 d Sauviller Guy 17p, V der Linden 12p, Willai e 28p, Dhaen 8p. Robot Eine: Simoe p 11p, Hubeau 33p, V den Abeele 6p, Vi li Steenbrugge 6p, Deruy 5 14p, Dobbelaere 2p, 0 smet 23p. WEC

De Voorpost | 1979 | | pagina 30