Een vogel voor de kat Kostbare zege na schoonmaak ONVERWACHT VERLIES Reeds op de vierde plaats S Temse laat zich verrassen GS ■'lillETMM Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal Kersttornooien - NATIONAAL HERENVOLLEYBAL V.C. Kuurne - V.C. Hades Temse 3-2 NATIONAAL DAMESVOLLEYBAL 32 - 21.12,1979 - De Voorpost Zonhoven - Rapid 3-0 Wij weten er niet meer van, dus zal het al een hele tijd geleden zijn dat Rapid zo op z'n donder heeft gekregen als afge lopen zaterdag op het ter rein van koploper Zonho ven, dat zoals de situatie zich nu afspeelt, op één been de titel zal binnen rijven. Rapid kan zeker verzachtende omstandig heden inroepen: zonder Jan Flies, gekwetst aan de gewrichtsbanden tij dens de afgelopeb week en De Meersman was de St. Niklase ploeg bijzon der sterk gehandikapt! De problemen voor de Klaasjes waren werkelijk te groot! Rapid had geen schijn van kans tegen een homogeen lokaal team dat over de gehele wed strijd bekeken, tachtig procent van zijn aanval len kon afronden zonder blok. Zonhoven speelde dan ook zwierig in blok en aanval, waartegen de bezoekers nooit het nodi ge verhaal hadden, zodat het voor de leiders (en wellicht de toekomstige kampioenenploeg) an dermaal een probleemlo ze zege werd. Zelden was Rapid zo zwak! Het kon op geen enkel moment iets inbrengen tegen een vlot combinerend thuis- team. Of nu de afwezig heid van beide basisspe lers de enige oorzaak was van dit déback, durven wij betwijfelen. Vanzelf sprekend kregen de over ige kernspelers een mo rele klap te verwerken maar teren op één per soon, is een gevaarlijk iets. Alhoewel wij toch van mening zijn dat de kern niet zo beperkt is! Wellicht was het een to tale off-day. Of beter nog, laten we hopen dat het bij één off-day bleef, zo dat de komende ontmoe ting, tegen tweede ge klasseerde R. Torhout, voor de Klaasjes een ge legenheid betekent om zich volkomen te rehabili teren na de twee minder waardige ontmoetingen! Het zóu voor de groeien de aanhang van Rapid een welgekomen nieuw jaarsgeschenk beteke nen. Setuitslagen: 15-4, 15-0, 15-5 laat ons daar over nu maar best de boeken voor altijd sluiten. hb it»» Het blok Michiels-De Wilde (Moerbeke) kan de smash van Snelders niet stoppen. Heyninck is toe schouwer.(ATB-Moerbeke 3-0)( dw) De smash van G. Heyninck (ATB) gaat voorbij het éénmansblok van Thy (ATB-Moerbeke (ATB-Moer beke 3-0) (dw) St. Amandsberg - R. Testa Lokeren 1-3 We hadden het in ons vorig relaas allemaal goed bekeken: na drie opeenvolgende nederla gen, na het zwakke ver toon, en de ontevreden gezichten op de bank, voelden we het goed aan dat er wat te gebeuren stond binnen het Testa- huishouden. In de voorbije week besliste men in Testa - kringen om resoluut de verjongingspolitiek door te voeren. De zieke men taliteit wilde men gezond maken. R. De Maes- schalck, sinds jaren de onmisbare pion maar dit seizoen in het sukkel straatje, werd vriendelijk uit de basis gezet samen met H. Van Loocke, die de laatste weken niet meer op de trainingen werd gezien. Deze harde taal heeft de toestand op geklaard ook al werd dit voor de Testa - dirigenten een vervelende zaak! Maar het werd de hoog ste tijd dat er zuivere kof fie werd geschonken! Dat er terug een ploeg van vrienden op het terrein stond! Deze strenge in greep heeft blijkbaar zijn effekt niet gemist. Men wist goed in spelerskrin- gën dat er MOEST ge wonnen worden. En zij hebben er hard voor ge streden, tot de laatste snik. En zo doet het goed als men verneemt dat een D. Loyez, een puur natuurtalent, maar tot nu toe voortdurend op de sukkel, zich als een ge vaarlijk heerschap heeft opgesteld en topaanval- ler Verniers (ex-Testa) van White Star volkomen uit de wedstrijd hield. Te- sta hield aan een opper beste start (2-6, 3-9) de zekerheid om St. Amandsberg ver op af stand te houden (5-11), om zo gemakkelijk de eerste setwinst op te ste ken (5-15). De thuisploeg ging over tot enkele ver vangingen en was op zoek naar de zwakke plek ken in de beziekende ran gen! Tot 4-4 verliep dit spelletje naar behoren maar Testa, hardnekkig als nooit, sloeg de kloof (4-7, 9-12) om met 10-15 uit te maken. Tissac speelde nu alles of niets: het gooide alles in de weegschaal en dit lever de resultaat op: 8-0, de bezoekende coach deed een wanhoopspoging door allerlei vervangin gen door te voeren (of was het een taktisch ge doe om te recupereren?) maar niets haalde uit (15- 4). Vertrokken met het basisteam kende Loke ren, door een handig tak tisch manoeuver geen enkel probleem in de slotset: een zeer goede L. De Cae voerde Testa naar een 4-15 setwinst en met een de zege. De komst van rode lantaardrager Brugge moet een gele genheid zijn het punten- aktief met twee eenhe den aan te dikken. hb De Haan - St. Gillis Waas 1-3 Het gaat Sigivok de laat ste weken beslist voor de wind: hun goede presta ties leverden hen niet al leen een aantal overwin ningen op maar brachten hen vooraan in de rang schikking en als zelfs tweede gerangschikte Assenede al gaat verlie zen bij het erg zwakke Chapelle, ja dan geloven we erin dat Sigivok nog beter moet kunnen. Maar de weg is nog lang! en blijkbaar zit men nu reeds op de goede weg: het vertrouwen groeit week na week, het geleverde spel stijgt kwalitatief naar het hoogtepunt! Een schaduwvlek op dit alles: de Sigivok-spelers vallen al te gemakkelijk stil bij een grote voorsprong zo dat ze meestal een set verliezen, of in het slecht ste geval de overwinning moeten prijsgeven. De beginset verliep aanvan kelijk gelijk op: 3-2, 4-5. Sigivok, duidelijk beter in het blok en verdediging, sloeg toen de kloof en maakte uit (8-15). Over donderend meester schap in de tweede set van de bezoekers dat een zwalpend lokaal team «afslachtte» (2-14). Een moment waarop de legendarische kat op de koord kwam: zoals we hierboven aanhaalden, heeft Sigivok nog steeds alle moeite van de wereld om zijn concentratie bij te houden bij dergelijke voorsprong. Wat zien we nu? De Haan komt stilaan maar zeker terug (11-14) maar ziet zijn service ver loren gaan waardoor Si givok toch kan uitmaken (11-15). Blijkbaar bete kende deze set nog geen waarschuwing voor de bezoekers want hun non chalance had nu gevol gen: 15-8 verlies. De Haan geloofde er nu in en spande zich terdege in om een «belle» te beko men. Sigivok moest hard op de tanden bijten om uiteindelijk nipjes te ze gevieren (19*15). Voor coach Van Buynder toch nog wat werk op zijn win kel om dit kwalijk euvel te bestrijden. hb Nadat V.C. Hades, op zondag 15.12.1979 te Kuurne, de eerste 2 sets verloren had was de moed bij de rood-wit spe lers en bij de meegereis de supporters al flink aan het zakken. Des te meer omdat de Temsenaars in de rangschikking aardig wat hoger staan dan de plaatselijken. Met als lo gisch gevolg dat zowel spelers als supporters er duidelijk meer van had den verwacht. Hierin bracht de derde set een grondige verandering. Zij zorgde voor een totale spel- en kanskering. Trainer-coach Veraert T. startte met Van Fraeyen- hove L., Lijssens D., Hörn A., Tinck J., De Bock R. en Claeys E. in de basisop stelling. De eerste set was duidelijk ten gunste van de thuisspelenden. Niet alleen door hun de gelijke blokken en aan vallen, maar ook door het feit dat V.C. Hades niet in staat bleek de opslag aan hun kant te houden. Na een achterstand van 5-1 en 11-3 won V.C. Kuurne dan ook verdiend met een 15-4 score. (1-0) Tijdens de tweede spelfa- se, waarin Veraert T. de plaats innam van Lijs sens D., werden de Ha- des-services sterker en de Kuurnse aanvallen zwakker waardoor de Ha- dessers de kans kregen meer door te breken. Eindstand 15-11 en 2-0 voor Kuurne. De derde herneming was de kwaliteitrijkste wat volley-bal betreft. Het aanvankelijk stug-draai- ende Hadesteam werd veel soepeler en nam een snelle start (1-4). Bij set stand (4-6) werd van Fraeyenhove L. vervan gen door Veraert T., wat echter weinig spelwijzi- ging met zich meebracht. De thuisspelers haalden deze achterstand terug in en stonden na een poosje weer voor (9-8). In deze spannende nek - een - nek race slaagden de rood-witten er uiteinde lijk in de matchbal te be machtigen en na 27' spe len moest V.C. Kuurne zich gewonnen geven met 15-17 cijfers. (2-1). Gedurende de vierde set bleven de Temsenaars sterker dankzij goed afge werkte recepties en aan vallen, waardoor V.C. Kuurne het duidelijk moeilijker kreeg. Al vlug werd de score 9-13 geno teerd. Het feit dat het Ha- des-blok de bal meestal buiten de lijnen joeg hielp Kuurne terug te ko men tot 11-14. Dit belette niet dat V.C. Hades deze spelfase won met 11-15. (2-2) De vijfde en beslissende spelbeurt werd een totale nederlaag voor de rood- witten. Toen van kamp werd gewisseld keek Ha- des aan tegen een 8-2 achterstand, waarna zij nog amper 2 ptn. konden bijscoren. De Kuurnse aanvallen zaaiden paniek in de Ha- desdefensie die machte loos stond. De groene kleur-dragèrs haalden de overwinning naar hun kant met 15-4 cijfers. De wedstrijd eindigde daar mee op een 3-2 neder laag voor V.C. Hades Temse. De reservewedstrijd werd door V.C. Hades ge wonnen met 1-2. De Kuurnse ploeg was merk baar zwakker door hun slechte recepties en zwakke aanvallen. Voor Hades traden tss. de lij nen: Verbraeken D., die zondag voor zeer goede aanvallen zorgde, Van Frayenhove L., De Bock R., Lijssens D., Claeys E., Van Overschelde L. en Dewaele K. die vooral mogen vermeld worden wegens hun goed sa menspel met de andere leden van de ploeg. Zij komen immers uit V.C. Hades II en speelden zeer goed op het volleybal- veld te Kuurne. Ondanks dit verlies blijft Hades Temse op de tweede plaats gerang schikt op vier punten van de ongenaakbare leider H.V.C. Zottegem. Zondag 23.12.1979 spe len deze beide kopploe- gen tegen elkaar in de sporthal Temsica te Tem se om 18.30 uur. SA V w Een weekend zonder verrassingen, zonder verschui vingen aan de top of in de staart van de rangschik king. Onze beste vertegenwoordiger, Pardaf Kruibe- ke op de tweede plaats en onmiddellijk 'in het vaarwater van koploper Mortsel, dat sterk belaagd wordt, liet Helchteren puntenloos huiswaarts keren (3-1) al gebeurde dit na een niet zo'n beste wedstrijd, eerder aan de rommelige kant, aldus coach Van Der Meulen die vurig op hoopt dat ook eens een uitwedstrijd zegevierend zal afgesloten worden: Ge beurt dit aanstaande zaterdag te Neerpelt? Het werd een wedstrijd van de service. De ploeg die oever een zware opslag beschikte, kon een resem punten ma ken. R. De Droog, gekwetst in de reservenwedstrijd, moest verstek laten gaan voor de hoofdwedstrijd. Dit belette echter niet dat Pardaf zij het op een speltech- nisch arm niveau, met 15-9 de eerste winst opstreek. Ook in de tweede beurt liep het aanvankelijk ge smeerd (3-0) maar uit de service maakte Helchteren de kloof (3-10) die Pardaf nog wel deels dichtte (9-10) maar toch te kort kwam om de verdiende bezoeken de setwinst af te snoepen (10-15). Bleef de derde herneming onder de verwachting (15-4) dan was de slotset qua kwaliteit nog het best met een technisch vaardiger Pardaf dat de bovenhand hield (15-9). Over de prestaties van Sinda (3-0 winst tegen Meerhout) kunnen we kort zijn. Het werd een wedstrijd zonder problemen. Meerhout was uitermate zwak en deem- sterde na de eerste set volledig weg. Een bijkomende gelegenheid tot experimenteren voor Sinda vanaf de tweede set zodat verscheidene spelconcepties en veel reservespeelsters de kans kregen uitgetest te worden. Meteen pikt Sinda weer aan bij de sub-top via rangschikking (setuitslagen 15-12, 15-1, 15-4). Nog minder valt er te zeggen over de huidige zwakke verrichtingen die Asterix'Kieldrecht weggeeft. Nu is de kous wel definitief af: 3-0 verlies bij een recht streeks concurrent (Lommei) betekent zo goed als het-einde voor dit Asterix. Ook de ploeg gelooft er niet meer in, te meer drie ploegen degraderen uit 3e nationale. Met driemaal 15-10 ging Asterix ten onder. Ook nu weer bleef N. Bayard afwezig (of stuurt ze definitief haar kat?) en gaat men nu stilaan proefsto- men om een ploeg voor volgend seizoen in provin ciale op de been te krijgen. Vraag is og'speelsters als R. Verheere, die toch wel meer waard zijn dan provinciale, zullen blijven aantreden voor Kieldrecht? Zorgen voor later echter, want de problematiek bij Asterix is nu al zo uitgebreid dat bijkomende proble men het liefst nog wat achterwege blijven. hb De Sindameisjes doen het weer goed en wt tegen Meerhout met 3-1.(dw) Het Berlareblok weert deze rlare-Sint-Gillis Waas)(dm) Ten Drie kersttornooien staan komend week-end op het programma. Oltisj Bazel opent op zondag 23 decem ber te 13.30 uur met een samenstelling die kwaliteit verraadt. Pardaf Kruibeke (leider in 2a prov.), Steendorp, O. Bazel en het Antwerpse Kadee Bor ne m (ook een leidersploeg) komen er in de mooie raai van het St. Jorisinstituut tegen mekaar in hel strijdperk. De prijsuitreiking heeft plaats rond 18.30 Eerder een nieuwjaarstornooi organiseert Kangoe roes Aalst op zaterdag 5 januari vanaf 14 uur voor de dames, op zondag 6 januari vanaf 10 uur voor de mannen. Bij de meisjes treden Kang. Aalst, Hofsta- de, Borsbeke, Lede en Lebbeke aan. Bij de heren is de samenstelling ons niet bekend. (gdp) De midweek wedstrijd tussen de bekerhouder en VOG betekende voor de Temse dames een vierde opeenvolgende nederlaag. Was dat in de vorige wedstrijden tegen volleybalbonzen, dan kwam de uitslag van deze wedstrijd als een comple te verrassing. Daar waar men in het verleden slechts enkele teams had, die de corhpetitie beheer sten kan men een uitbrei ding van de top niet meer loochenen. Met uitzondering van ASUB liepen reeds alle ploegen twee of meerde re nederlagen op. Asul, de kampioenenploeg van tweede nationale en dus de nieuwkomer, doet het erg goed, dat ondervond nu ook Hermes dat tegen de Brusselaars met 3-2 verloor. Van een onover brugbare kloof is dus voor Temse nog geen sprake, alleen attentie dwingt. Temse begon goed en hun 15-10 score in de eer ste set liet een vlug en winstgevend wedstrijd verloop uitschijnen. VOG hield in de tweede se eel" r stand en kon in ex mis met 16-18 op ge e hoogte komen Ma in de derde set kor Te> e met 15-8 cijfer VC terugslaan en ee mc 2 uitgangspositi erg goed af.lBe- Oames - V.O.G. 2-31 verven, langdurige vierde sr -d in extremis weer ii VOG voordeel bi ht: 14-16. Had Temsj dan toe de onpar( beheerst, dan ginj deze vijfde en bi ode set totaal tel De thuisploej en VOG won dl -et 5-15 en ook dl rijd. ij reist Temse naa Lier

De Voorpost | 1979 | | pagina 32