M2 VDB EBEL GAF MOOI AFSCHEIDSGESCHENK EERSTE NEDERLAAG VOOR AVANTI FEMINA OPNIEUW VERLIES VOOR E.V. AALST temiBAQK S.K. GREMBERGEN DUIDELIJK STERKER HANDBAL KALENDER VLOTTE ZEGE VOOR AJAX LEBBEKE JEUGDHANDBAL Ajax te sterk GRATIS TOEGANG Vrouwenhandbal Zaterdag 22/12 om 21 uur H.B.C. DENDERMONDE - GANSHOREN Handbal - Ie Nationale Avanti Lebbeke - In. Hasselt: 19-18 O. Ebel, die zijn laatste wedstrijd speelde voor Avan ti, werd voor de wedstrijd met geschenken bedacht door klub en medespelers. De rijzige Duitser heeft Avanti hiervoor bedacht met een mooi afscheidsge schenk in de vorm van een zege tegen het verrassen de In. Hasselt. Inderdaad, deze zege met het kleinste verschil heeft Avanti te danken aan de 11 treffers van Ebel die de kaduke Avanti ploeg de nodige trefkracht schonk om het duidelijk frissere Hasselt van de zege af te houden. Lebbeke is overduidelijk aan ruste toe want de frisheid van het seizeonbegin is totaal verdwenen. Weinig Lebbekse spelers spelen nog op hun nor maal peil en ook het effectieve ploegspel is danig aan het aan het tanen. Nu is het wel een waarin langs beide zijden abnormale flaters wer den begaan, te wijten aan vermoeidheid. Nadat Ebel een prachtige ope ningstreffer lukte in de Ebel en Vermoesen werd het 17-14 na 42'. Ondanks een zeer attente Ninkovic in het Avanti doel, zou Hasselt langs Brouwers 5' later de achterstand hebben opgehaald (17- 17) en het duurde nu tot 5' voorhet eide vooraleer er een nieuw doelpunt viel. Cornelis maakte er dan 18-17 van maar enke le .minuten later leed Leb beke balverlies en via de daaropvolgende Lecluy- se aanval diende de thuisploeg een penalty toe te staan. Meteen stonden de plegen op nieuw gelijk en er bleven nog amper 2' te spelen. Ninkovic die een voor treffelijke 2e helft speel de,redde Avanti toen van de nederlaag door de doorgebroken Brouwers op een enig mooie ma nier het scoren te belet ten. Met minder dan 1' te spelen scoorde Vermoe sen dan het winnende doelpunt vanuit een scherpe rechterhoek. Avanti leed nog balver lies tijdens de laatste wedstrijdsceconden maar hier kroop de thuis ploeg door het klassieke oog van de naald. Voor de ongeveer 800 toe schouwers werd het dan toch nog een pittige avond. Avanti: Mertens- ,Ninvkovic, De Batselier 1, Ebel 2, Mooenen 2, Vermoesen 4, De Pau Cornelis 1, Verhofsta Maes, De Vlieger, Smedt. Reserven: Avanti- selt: 14-9 Rust 9-5. Opvallend t de wedstrijd van de 1 deroptredende doelm| De Laet. Scoorden: medt 5, M. De Proft 3, D Pauw 1, J. De Proft 2, Vfc Rompay 1, Verguit 2. L He Nationale feit dat zowel De Vlieger eerste minuut kwam Has- 'ls Maes en Cornelis za- selt langs uitblinker J. irdag gekwetst aan de Smets gelijk en dezelfde edstrijd begonnen Hasseltse speler zorgde aar het mag niet ont- opzijn eentje voor een 4-4 nd worden dat de lei- score na 10' spelen. Het -s doorhet oog van de zeer hardnekkig verdedi- d kropen tegen Has- gend Hasselt liep na een Het werd een bikkel- kwartier tot 4-6 uit maar Ie wedstrijd waarin een uitstekende E. Moo- stroef draaiende nen zorgde dat Avanti 7' nti-geheel nochtans voor rust met 8-7 leidde, allend wilskradhtig Langs Ebel kon Avanti de aide. Beide ploegen rust bereiken met een 12- ^en duidelijk tot op de 1 voorsprong. Het begin em van hun fysieke van de tweede helft leek gelijkheden wat dui- de wedstrijd in het voor- jk te merken was tij- deel van Avanti te zullen s het wedstrijdeinde beslechten want langs Ebel speelde zijn laatste wedstrijd voor Avanti Lebbeke.(an) Tongeren - Avanti Femina: 18-14 Tegen het eveneens nog niet verslagen Tongeren leed Avanti Femina de eerste kompetitieneder laag. Ondanks het verlies was men te Lebbeke niet ontevreden. In Tongeren herkenden de Lebbeekse meisjes hun meerdere ondanks zij een 6-11 voorsprong zagen teloor gaan. De Limburgse ploeg, sterk vevoordeeld in gestalte en kracht, dus zeer atletisch, noemt Avanti Femina de groot ste titelkandidat. Avanti starte nochtans zonder komplexen aan deze be langrijke wedstrijd. Na dat Muylaert de score reeds opende in de eer ste minuut verliep de wedstrijd gelijkopgaand tot de 12e minuut. Via 2-2 en 4-4 wees het score bord 5-5 aan enondanks Lebbeke het dan twee maal met een numerikee minderheid moest stellen werd de rust bereikt met een voor Avanti hoopge vende 6-10 score. Toen onmiddellijk na de rust Muylaert de Avanti voor sprong opdreef (6-11) zag het er zelfs schitterend uit voor de ploeg van trainer Keppens. Maar toen ging Tongeren uit een ander vaatje tappen, voerde het tempo met een ruk op en met krachtige afstands worpen en een totale li chamelijke inzet, begon de thuisploeg aan de ach terstand te knagen. De Lebbekse verdediging tijdens de eerste helft uit stekend kon nu Tonge ren niet meer stoppen en 13' voorhet einde ston den de ploegenopnieuw gelijk (12-12). Via 13-13 werd het 16-13, 5' voor het einde maar het ten einde krachten zijnde Avanti Femina kon de thuisploeg niet meer be dreigen. Nog te vermel den dat Lebbeke drie strafworpen onbenut liet. Avanti Femina: Hauwe- laert. Van Langenhove, Van San, Muylaert 10, Van den Broeck, De Mee rsman, Lissens, A.M. Bleyaert 1, H. Bleyaert 2, Cools 1, Moonen, Van Damme. E.V. Aalst - Uilenspiegel: 6-11 Eendracht trainer Van Eyghem bleek niet te spreken over de arbitrage die hij ronduit zeer zwak noemde. De Eendracht trainer was er zelfs van onvertuigd dat zijn ploeg minstens gelijk kon spe len tegen de titelvoerders van Uilenspiegel. On danks Eendracht bij de' rust een 2-7 achterstand telde bleven de meisjes erin geloven maar eens tot 4-7 genaderd nam de wedstrijdleiding enkele beslssingen die in het na deel van Aalst uitvielen. Voor Eendracht scoorden Bascour, Devinne, Simal en Willems. R.B. Dendermonde I - Stelmar: 10-4 Een zeer vlot spelend Ros Beiaard, dat volens trai ner Van Hout de beste wedstrijd van het seizoen speelde, is nooit be dreigd geworden door Stelmar. Hierdoor klimt Dendermonde enkele plaatsen in de rangschik king en als de gekwetste M. Wijnant opnieuw kan spelen zou Dendermon de wel voor enkele ver rassingen kunnen zor gen. Nadat Melis reeds na één minuut scoorde duurde het tot de 13e mi nuut vooraleer er nog ge scoord werk (1-1). Daarna ging de thuisploeg in één ruk naar 5-1 om met een geruststellende 5-2 voor sprong de rust te berei ken. Tijdens de tweede helft bleef Dendermonde duidelijk de betere ploeg op het terrein. Dender monde: De Donder, Coen, Me!is2, Heiramn 1, Hermans 2, Doorns 5, An- naert, Van der Jeught, Broothaerts. R.B. Dendermonde II - Stelmar II: 3-5 Wedstrijd waarin ver schillende debutanten leergeld betalen. Bij de rust leidde Stelmar mat 1-3. Voor Dendermonde scoorden De Wolf, José en I. De Decker. EVA E.V. Aalst - Uilenspiegel: Voor de tweede opeen volgende maal leed E.V. Aalst een onverwachte nederlaag in eigen zaal en wij kunnen er best in komen dat Eendracht voorzitter P. Verstraeten zich zorgen begint te ma ken. Inderdaad, Een dracht is de laatste maand gevaarlijk dicht de degradatiezone gena derd en alhoewel er nog geen direkt gevaar dreigt, wordt het hoog tijd dat er puntjes verzameld wor den. Bij Eendracht be grijpt men niet goed waarom er bij de spelers zo weinig met inzet wordt gespeeld ondanks de ploeggeest bepaald goed mag genoemd worden. De nederlaag tegen Ui lenspiegel was er wel licht niet gekomen indien Eendracht niet na 20' M. Bayens had verloren we gens enkelkwetsuur al dient gezegd dat dit wed- strijdbegin van de thuis ploeg bepaald zwak was. Na 11' had Uilenspiegel via 0-4 inderdaad een 1-5 voorsprong bijeengewor- pen en het enige Aalster- se doelpunt was er dan nog gekomen via een pe nalty. G. De Jaegher scoorde tijdens de twee de helft in totaal drie 12-14 maai vanop de 7m lijn en tijdens de tweede helft voegde hij er nog twee aan toe. Zeven minuten voor de ruxt had Behae- ge de thuisploeg op 5-5 gebracht en even voor de rust zorgden J.P. De Jaegher en Gyssels voor de 7-6 score waarop van kamp verwisseld werd. Onmiddellijk na rust leek Eendracht op weg naar de overwinning. D. Bayens en Behaege zorg den inderdaad voor een 9-6 voorsprong maar op nieuw kon Eendracht niet verder gaan op de goede weg en via 9-9 werd het 10-11 een kwartier voor het einde. Zoals de week voordien bleek Eendracht tijdens het wedstrijdein de niet meer in staat een vuist te maken en de be zoekers legden hun zege vast 5' voor het einde (10- 14). Eendracht naderde nog wel tot op twee doel punten maar aanspra^ p op de zege konden zij ni gi meer maken. S) Scoorden: G. D Jaegh j 5, Behaege 2, M. Bayen 2, Gyssels 1, J.P. u Jaegher 1, D. Bayens 1. Reserven: E.V. Aalst -1 2 lenspiegel: 14-18 z Rust 3-9. Scoorden: v Cock 5, G De Jaegher s Van den Bossche 2, Ni d 2, Gyssels 1, Van d z Stock 1, Cooreman 1. b EV Avanti Lebbeke won de topmatch tegen Hasselt.(an) I0| -vei He landelijke iel S.K. Grembergen - Brabo Denderbelle: 31-14 Miniemen S.K. Grembergen won op *aer overtuigende wijze het derby tegen het pun- tenoloze' Brabo Dender belle. De G.S.K.-ers zijn na een eerder wijfelend seizoenbegin blijkbaar op weg naar een goede tweede ronde. Aangezien het puntenverlies tijdens het seizoenbegin echter te groot geweest is kan men niet meer hopenop promotie maar wij zijn van oordeel dat dit Grem bergen wel eens scheids rechter kan spelen in het titeldebat. Brabo Dender belle daarentegen blijft zwak presteren en na wat wij te Grembergen van hen zagen vragen wij ons af waar Brabo enkele puntjes kan spronkkelen. Het ontbreekt de Dender- bellenaars duidelijk aan afwerkers en ook taktisch staat men nergens. Niet temin is naar ons gevoel alles niet verloren voor Brabo dat over enkele jonge spelers beschikt die wel wat in hun mars hebben. Alleen moet er hard, keihard gewerkt worden. Nadat Grember- ten tot 5-1 was uitgelo pen vooral onder impuls van een weer raak wer pende Trienpont, kon Brabo aanklampen tot de 18e minuut. Langs D. Van den Abbeele bleef het «hangen» op 9-6 en via 13-8 na 24' werd de rust bereikt met een 16-8 sco re. Tijdens de tweede helft deed de thuisploeg zowat wat het wilde zo dat het laatste kwart aanving met een 23- score. S.K. Gremberg verloor toen wel wat concentratie, ging no| nalëef experimenten en hiervan kon Brabo bruik maken om t weer enigszins in wedstrijd te geraken, eindscore kon moeil overdreven genoei worden. S.K. Grembi gen: Maenaert, H. V Haute 4, Trienpont Rosseel, P. De Swaef Heirman 5, Dauwe 1, De Swaef 5, De Braeck leer 1. Brabo Denderb Ie: De Waele, Roelandt P. De Bisschop, D. Vv, den Abbeele 4, L. He:!' vinck 1, De Smedt 1, Iün Lannoy, Van Goethem 8tc J. De Bisschopl, D. U^ 'n tersprot 3, Verpoest 1. Rc 11e Nationale z 23/12 te 20 uur Evere - E.V. Aalst le Landelijke Zat. 22/12 te 21 uur H.B.C. Dendermonde - Gans horen Zond. 23/12 te 16 uur Heist - Rosis Aalst lie Landelijke B Zond. 23/12 te 16 .30 uur Jochewoa Aalst- Sparta Aalst 111e Landelijke Zond. 23/12 te 18 uur Lokeren - Groot Bijgaarden Vrouwen le Landelijke Zond. 23/12 te 16 uur Sp. Kraainem - E.V. Aalst Zat. 22/12 te 19 uur In. Fem. Hasselt - Aalst Sportief 11e Landelijke Zat. 22/12 te 19 uur Brahand - R.B. Dendermonde 11 EVA Avanti - Ajax 11-20 Er was echt een klasse- verschil tussen Ajax en Avanti en derhalve was er van een echte wed strijd ook geen sprake. Waren de eerste 10' gelij kopgaand dan kwam Ajax de volgende minu ten voorgoed los en plaatste Avanti via snelle counters, na slordig bal verlies, op een 3-11 rust stand. Na de rust hadden de Avanti-mini-minie- men dan hun zenuwen in de kleedkamer gelaten en konden gelijke tred hou den met Ajax. Ze kwa men na een 4-14 tussen stand zelfs tot 10-16 terug maar moesten in de groen-witten toch hun meerderen erkennen. Avanti: Van Hove, Cos- tanzo. De Proft 3, Vlas- senroot, De Visscher, Keppens, Van Ransbeeck 5, De Donder 1, Huyck, Van Biesen 1, Michiels, Walraevens Kadetten Kindervreugd - Avanti 17-18 Terug een spannend oe- fentreffen tegen een der Antwerpse tenoren. De «Sus Weyn»-boys, be voordeeld in gestalte en zeker in gewicht, stui ten op een gesloten de fensie met Van Gucht als rots in de branding en konden enkel via de flan ken de weg naar het net vinden. Via Daelman en Van Gucht wist Avanti toch wel langszij te blij ven zodat met een 8-8 rustscore gedraaid werd. De Lebbekenaars kwa men nu telkens 1 doel punt voor, wisten zelfs 12-15 voor te komen, maar bij 16-16 was alles te herdoen. Van Mol en Daelman zorgden echter voor Lebbeekse winst. Te vermelden de stijgen de conditie van Filip Van Gucht en het taktisch in zicht van Luc Van Mol. Ie Landelijke Ap. Kortrijk - Ajax Lebbeke: 14-28 Ajax Lebbeke, zonder M. Hendrickx en met Dierick als tweede doelman i.p.v. de zieke Dierickx, boekte een vlotte zege tegen het met degradtie bedreigde Ap. Kortrijk. Ajax Lebbeke 16-16 4,Verhaeven 3, Beekmi Rust: 12-8. 1, De Decker 2, Holbrec Scoorden: Broothaerts 4, Verhaeven 2. Dit is de invallersploeg van Avanti Lebbeke./an) De thuisploeg kon slechts één helft aan klampen dank zij hun on gebreidelde geestdrift maar het technisch en taktsich sterkere Ajax werd toch nooit van de leiding verdrongen. De eerste 30' werden afge sloten met een 8-11 sco re en daarna was het nog slechts routine voor Ajax om de zaak af te ronden. Het impulsief spelende Kortrijk kon de Ajax sco remachine niet meer stoppen en via uitge speelde kansen en snelle breack-outs werd de sco re steeds hoger opgedre ven. Positief voor Ajax is het feit dat praktsich alle spelers hun doelpuntje aanbrachten. Scoorden: Van Medegael 2, Van Geel 5, Dirk Huyck 5, Ver- meiren 6, M. Huyck 7, Beeckman 1, Quidé 1, Verhaeven 1. Reserven: Ap. Kortrijk - Zaterdag vindt het toptreffen plaats tussen de eer sten uit derde nationale. Meer dan waarschijnlijk promoveert een van beide klubs volgend seizoen naar tweede nationale zodat voor beide opponenten de uitslag van deze wedstrijd enorm belangrijk is. Ganshoren verspeelde slechts één punt tot nu toe en Dendermonde telt dus één punt achterstand aange zien zij de openingswedstrijd te Antwerpen op rtn eerder onbegrijpelijke wijze lieten verloren gaan. Na deze ongelukkige kompetitiestart begon Dendermon de beter en beter ingespeeld te geraken en dit willen zij nu bevestigen door Ganshoren te overwinnen en meteen de leiding te veroveren. Om zeker te zijn op een sterke vocale steun van de supporters te kunnen rekenen zorgde Dendermonde zaterdagavond voor gratisinkomkaarten. Het is inderdaad voldoende de foto van de heer P. De Smedt uit te knippen uit het Dendermonds Reklaamblad van 19/12 en de deuren van de Grembergse Sporthal gaan voor LI wijd open. EVA

De Voorpost | 1979 | | pagina 34