EELSE SPORTRAAD VERENIGT 66 KLURS :N 3.000 SPORTMENSEN ACHTENVEERTIG ZEELSE KAMPIOENEN Kampioenschappen «Fondclub der Dender streek» ZEELSE LAUREATEN VAN SPORTVERDIENSTE 1979 Jf De voorpost *-e.\.\c.t Pau fstad pra< ij ni egh ayer I is 1 t-1 i: I her Ni d 1 E\ Tijdens de hulde aan de kampioenen en de viering van de verschillende laureaten van sportverdienste, schetste sportraad voorzitter Marcel Jacobs de 10 jaar cerking die diede sportraad achter de rug heeft: «Na verschillende voorbereidende vergaderin gen vond de eigenlijke stichting van de sport raad plaats op 8 juni 1970, geleid door de toenmalige schepen van de sport Karei Poppe. De Heer Etienne Quintijn werd tot voorzitter gekozen. Men startte met 18 sportclubs en sporta, dat sindsdien deel uitmaakt van het dagelijks bestuur. Gedurende die 10 jaar heeft de raad door haar werking een zeer grote uitbreiding genomen. Op dit ogenblik zijn er 66 klubs aangesloten en het aantal leden bedraagt 2.994, tel daarbij de klubs die niet aangesloten zijn en degenen die hun sport beoefenen bij verenigingen buiten de gemeente, dan kan men stellen dat 3.500 zeienaars aan sport doen. Ik durf zeggen dat de gemeentelijke sportraad een zeer grote bijdrage heeft geleverd om zovelen bij de sport te betrekken. sportraad heeft het e voornemen zich -erder te blijven beijve- j ïn voor alles wat de 'l port aangaat, doch ze 'r/^eeft dringend de hulp 3n het gemeentebe- :uur nodig. Er zijn vanuit et gemeentebestuur »eds grote inspannin- en gedaan en werken jjffiaevoerd voor de sport- eoefenaars, de oprich- ng van het sport en randelpark, het onder- gÊL ouden van de verschil- Hrende sportvelden de Vlankoop van materiaal, jnaar er moet nog veel P Verwezenlijkt worden, in- P londerheid de bouw van sporthal en zwem- :om, waar we niet verder >ver uitweiden, maar we lopen nog steeds op de -erdere uitbouw van de :comodaties voor de lebruikers van het sport- 23- stadion, de verdere af werking en bijwerking van de atletiekpiste. Op de laatste algemene vergadering heeft de be stuursraad de begroting opgesteld en aan het ge meentebestuur overge maakt. Twee jaar heeft men ons een zelfde be drag toegekend, maar gezien het hoog ledental, de enorme verhoging der werkingskosten, zoals verzekeringen, lidgelden aan de nationale bonden, reiskosten, kledij en aan tal materiële lasten voor de sportraad voorlegt, te willen goedkeuren. De raad zou momenteel de subsidies per klub moe ten verlagen in plaats van te verhogen, gezien de nieuwe aansluitingen, waarover de sportraad zich verheugt. Op de ge wone gemeentelijke be groting, die dit jaar mis schien de 230 tot 250 mil joen gaat bedragen, is het naar onze mening niet overdreven minder dan 3 frank per 1.000 te besteden aan hetgeen de sportraad uitgeeft voor haar verenigingen.» Blijvende inzet Voorzitter Marcel Jacobs beklemtoonde verder de werking van de sport raad: «Bij het begin van ons tweede decidium is de sportraad vast beslo ten zich nog meer in te zetten teneinde nog meer mensen bij de sport te betrekken, hetzij langs de kompetitiesport, hetzij langs de vrije tijdsport. Het inrichten van de ver schillende bekers en kampioenschappen van Zele, zullen we blijven sti muleren als: de Beker van Zele voetbal; Beker van Zele minivoetbal, Be ker van Zele volleybal voor vrouwen en man nen; Beker van Zele kaat sen, Kampioenschap van Zele tafeltennis, kam pioenschap van Zele ten nis, kampioenschap van Zele atletiek. Wij verheugen ons in een groeiende belangstelling en deelname. Met de steun van en medewer king van elkeen moet het de sportraad lukken om de overgrote meerder heid van de Zeelse bevol king bij de sport te be trekken en dit zal dan de bijdrage zijn tot de ge zondheid en het welzijn van de Zeelse gemeen schap». Begeleiding is voornaam Burgemeester Geerinck benadrukte de enorme belangrijkheid van de sponsors en de begelei ders. Zonder de begelei ders van jeugdploegen en andere sportmannen zou het voor velen niet mogelijk zijn om sport te beoefenen en de mee sten worden er niet voor beloond. Voor de bege leiders is het een kwestie van overtuiging en on- baatzichtig idealisme. Burgemeester Geerinck verheugde er zich even eens over dat de Zeelse sportmensen nog niet aangetast zijn door de vi rus van de agressiviteit die momenteel op de sportvelden heerst. Hij vroeg dat men zich zou blijven inzetten omdat de fairplay de bovenhand zou halen. Hij beklem toonde het vele werk van de sportraad, met een stipte en nauwkeurige se cretaris, die voor het schepencollege een enorme hulp is, inzonder wat de verdeling van de toelagen aangaat. Het was van oordeal dat het op een objektieve manier gedaan wordt. Tot slot betrok hij alle laureaten in één hulde, waarin hij de inzet, het karakter en de sportiviteit van de sportmens centraal stel de en die faktoren leiden naar een hogere cultuur voor lichaam en geest. In zijn slotwoord noemde sportschepen Jozef Van Kerckhove dergelijke sa menkomsten van sport mensen uit de verschil lende takken zeer waar devol en een goede gele genheid om mekaar be ter te leren kennen en waarderen. Hij bracht hulde aan de ouders die meewerken aan de op voeding van kinderen langs de sport om en vroeg omdat elkeen in een sociale en kameraad schappelijke geest zou verder werken tot uit bouw van de sport op de gemeente. BENO Zele deelde trofeeën van sportverdienste uit. Marleen Christiaens kreeg goud, Freddy De Schrijver zilver en Ronny Westelinck brons.(gb) SPORTTAK VOETBAL Minivoetbalclub Zele 2: werd voor de eerste maal kampioen van Zele in de Zeelse minivoetbalcompe titie. F. C. Uilen: behaalde de titel in de 2* reeks van het Sportverbond Waasland. Thor Veldeken: werden kampioen in de 1* reeks van de namiddagreeksen in het Sportverbond Waasland. SPORTTAK BASKET BBC Cabrita - Miniemen: speelden zich gewestelijk kampioen in de jeugdreek sen van het Oost-Vlaams basketbal. SPORTTAK VOLLEYBAL VC. Juvenes scholieren: werden gewestelijk kam pioen, maar bleken niet sterk genoeg om de provinciale titel binnen te rijven. SPORTTAK TENNIS Openbare Tennisclub: onder de leiding van kapite in Jean Pierre Christiaens speelde de 1" ploeg kam pioen in de 6" reeks van de tenniscompetitie. SPORTTAK KAATSEN Kaatsclub BEA Pat - De Meulevrienden: het voorbije seizoen lukte de ploeg uit de Zuidlaan een dubbelslag in de Zeelse kaatssport. Zij werden kampioen in de door de sportraad voor eerste maal ingerichte Zeelse kaatscompetitie en wonnen daarbij de 2' Beker van Zele of de trofee Leo Callaert. PROVINCIALE KAMPIOENEN SPORTTAK TURNEN Van Hoey Hendrik: ver overde de titel van algem een gouwkampioen en de titel in de disciplines rek, brug en ringen bij de aspi rant-scholieren. Van de Velde Mare: be haalde de provinciale titel in de discipline paard met bo gen bij de aspirant juniors. D'Haese Peter: bekwam de gouwtitel in de discipline paard met bogen bij de scholieren. Leybaert Els: behaalde het derde opeenvolgende jaar de titel van algemeen gouwkampioene en de titel in de disciplines brug, balk en grondoefening bij de as pirant juniores. Steenman Karine: ver overde de provinciale titel in de discipline brug bij de se niores. Anthuenis An: werd gouwkampioene in de disci pline grondoefening bij de juniores. SPORTTAK VOLLEYBAL VC. Juvenes Juniores: werden kampioen van Oost- Vlaanderen in de jeugdreek sen van het volleybal. SPORTTAK TAFELTENNIS Van Extergem Jaak: werd provinciaal kampioen in zijn klassement F op een totaal van 58 deelnemers. SPORTTAK TENNIS De Mets Luc: veroverde lijk (onihg: Meest prijzen net oude, jaarlingen en onge samen, op alle rluchten van het pro- iramma: Dejonckheere jiaoul, Aalst, 129 prijzen, l_|VÉ ïouden Brelok of 2500 fr. Onderkoning: Slots ga- iton en Zoon, Lede 127 wijzen, 1500 fr. Jpvolgers: Van Boxstael c» iobert, Bambrugge, 93 Oprijzen; Roger De Geyter, .ede, 76 prijzen, Willy iaeten, Asse, 72 prijzen. Kampioenschappen met de 2 eerst afgegeven ou de duiven, te winnen op Potiers, 26/5; Angoul- ème, 9/6; Angoulème, 23/ 6; Limoges, 7/7; Tulle, 21/ 7. 1. Kampioen: Mevr. De Kerpel, Buggenhout, 9 prijzen; 2. Herman Van De Sijpe, Lede, 9 p., 3. Paul De Graeve, Smetle- de, 8 p., 4. Ronny Van Cleemputte, Appelterre, 8 p., 5. Pieter De Bussche- re, Mariekerke, 8 p., 6. Achiel Rooman, Grem- bergen, 7 p., 7. Luc De Geest, Ninove, 7 p. Opvolgers Slots G. en zoon, Lede, 7 prijzen; Octaaf De Bruyn, Aalst, 7 p.g Andre De Grove, Denderwindeke, 7 p; Honoré Props, Sers kamp, 7p; Jozef Boey- kens, Breendonk 7 p.; Raoul Galle en zn., Sers- kamp, 7 p. Kampioenschap: met de 2 eerst afgegeven jaarlin gen, te winnen op Bou- ges, 26/5; Chateauroux, 9/6; Argenton 23/6; Limo ges 14/7. 1. Alois Geldhof, Dender- monde, 6 prijzen, 2. Her man Van Der Sijpe, Lede, 6 p.; Slots G. en zoon. Lede, 6 p., Robert Van Boxstael, Bambrugge, 6 p., Pierre Van Damme, Buggenhout, 6 p., Luc De Geest, Ninove, 5 p., 7. Raoul Lejonckhere, Aalst, 6 p. Opvolgers Octaaf De Bruyn, Aalst, 5 prijzen, Raoul Galle en zoon, Serskamp, 5 p., P. De Busschere, Marieker ke, 5 p., Gilbert Galle, Serskamp, 5 p., August Matthijs, Schoonaarde, 5 p., Alfons Delcour, Grem- bergen, 5 p. Kampioenschap met de 2 eerst afgegeven jonge duiven, te winnen op Ar genton 4/8, Bourges 18/8, La Souterraine 1/9, La Souterraine 15/9. 1. Gaston Slots en zoon. Lede, 7 prijzen, 2. Achiel De Vos, Kalken, 7 p., 3. Emiel Bauwens, Eronde- gem, 7 p., 4. Roger De Meyer, Massemen, 6 p., 5. Cyriel Van Boxstael, Bambrugge, 6 p., 6. Frans Eeckhout, Bambrsgge, 6 p., 7. De Prafter-De Laus- nay. Kalken, 6 p. Opvolgers Clement De Duffeleer, Ni nove; P. De Busschere, Kalken; Leon Van Gucht, Buggenhout; Flamee Luc en zoon, St.- L. Esse; Marc Beirens, Eronde- gem; Honoré Props, Serskamp; Alois Geld hof, Dendermonde; Pier re Mommens, Buggen hout; Jean Veldeman, Oudegem; Dr. Van Lan- genhove, Denderwinde ke; Frans Eeckhout, Bam brugge; Frans Van Geet, Denderbelle; Kiekens Ge- broerders, Denderhou- tem; Hok Bosseman, Oordegem, Dejonckhee re R., Aalst; Fr. Spinnoy, Ninove; Arthur Moens, Meerbeke; Theo V.D. Bul- cke, Zonnegem; Achiel Rooman, Grembergen. Meeste prijzen met oude duiven op Poitiers 26/5; Angoulème 9/6; Angoul ème 23/6; Limoges 7/7; Tulle 21/7. 1. Slots Gaston en zoon. Lede, 33 prijzen, 2. Luc De Geest, Ninove, 25 p., 3. Mevr. De Kerpel, Bug genhout, 20 p. Opvolgers P. De Busschere, Maria- kerke, 19 p., Alfons Del cour, Grembergen, 19 p., Robert Van Boxstael, Bambrugge, 19 p. Meeste prijzen met de jaarlingen op Bourges 26/ 5; Chateauroux 9/6; Ar genton 23/6; Limoges 14/ 7. 1. R. Dejonckheere, Aalst, 45 prijzen, 2. De Praeter - Delausnay, Kalken, 35 p., Willy Baeten, Asse, 26 p. Opvolgers Slots en zoon, Lede, 23 p., Robert Van Boxstael, Bambrugge, 22 p., Pieter De Busschere, Mariaker- ke, 20 p. Meeste prijzen met de jonge duiven op Argen ton 4/8; Bourges 18/8; La Souterraine 1/9; La Sou terraine 15/9. 1. Raoul Dejonckheere, Aalst, 30 prijzen, 2. Roger De Geyter, Lede, 25 p., 3. De Praeter - Delausnay, Kalken, 24 p. Opvolgers Van Rellegem en zoon. Puurs, 21 p.. Dr. Van Lan- genhove, Denderwinde ke, 18 p., Theo V.D. Bul- cke, Zonnegem, 15 p. Gratis Prijzen Likeurhof geschonken door Raoul Galle aan de algemene kampioen met de meeste prijzen met de 2 eerst afgegeven oude, jaarlingen en jonge sa men op de vluchten tel lend voor het kampioen schap. Slots Gaston en Zoon, Lede, 20 prijzen. Opvolgers P. De Busschere, Maria- kerke, 18 p.. Herman V.D. Sijpe, Lede, 18 prijzen en Alois Geldhof, Dender monde, 16 p. Ereprijs Gilbert Van Den Durpel aan de liefhebber met de meeste prijzen bij de jon ge duiven opvluchten tel lend voor het kampioen schap. Raoul Dejonc kheere, Aalst, 30 prijzen Opvolgers Roger De Geyter, Lede, 25 p.. De Praeter - Delaus nay, Kalken, 24 p., V. Rel legem en zoon. Puurs, 21 P- Ereprijs F.C.D. Aan de liefhebber met de meeste prijzen met de 1e afgegeven oude, jaarlin gen en jonge samen op vluchten tellend voor het kampioenschap. Pieter De Busschere, Mariaker- ke, 10 prijzen. Ereprijs Denderbond Ninove Aan de liefhebber met de meeste prijzen met de eerste afgegeven jonge duif op de vluchten tel lend voor het kampioen schap. Hok Bosseman, Oordegem, 4'prijzen. Ver melding: Pieter De Bus schere, Mariakerke, 4 prijzen. Ereprijs De Bruyn Aan de liefhebber met de meeste prijzen bij de jaar lingen, bekommen op de vluchten tellend voor het kampioenschap. De Prae ter - Delausnay, Kalken, 35 prijzen. Vermelding: Dejonckheere, Aalst, 45 prijzen. Ereprijs Prosper Steen hout Aan de liefhebber met de meeste prijzen met oude, jaarlingen en jonge dui ven op de vluchten tel lend voor het kampioen schap. Roger De Geyter, Lede, 50 prijzen. Vermel ding: Dejonckheere, Aalst, 81 prijzen, Slots G. en zoon. Lede, 68 p. en De Praeter - Delausnay, Kalken, 59 p. Ereprijs Alfons Verlee Asduif Oude 1. Mevr. De Kerpel, Bug genhout, 5 prijzen. Poitiers: 21e, Limoges: 144e, Angoulème: 24e, Angoulème: 30e, Tulle: 8e. Opvolgers Julien De Man, Dender monde, 5 p., Octaaf De Bruyn, Aalst, 5 p. Ereprijs Belgische Ver standhouding Aan de liefhebber die het meeste prijzen bekomt met de 2 eerst afgegeven oude, jaarlingen en jonge duiven op de vluchten in gericht door E. Beige (Bri- ve 2/6; Limoges 2/7; Li moges 14/7; Narbonne 14/7; Tulle 21/7; Perpig- nan 4/8; Bourges 18/8). Competitiesportclubs: St. Xaveriustumgilde: De Kimpe Filip, lid. St. Lutgardisturnkring: Quintelier Adrienne, turn- leidster. FC. Eendracht: De Wilde Georges, bestuurlid jeugd- comité. FC. Heikant: Van Doorse- laere Luc, doelwachter. MV. Oud en Nieuw 1: D'Hollander Etienne, speler. MV. Zele 2: Roels Johan, secretaris-speler-correspon dent. MV. De Grauwe: Chris tiaens Gilbert, speler. BBC. Cabrita: Famaey Luc, speler. BBC. Aurora: De Graeve Mylene, speelster. BBC. Cibo: De Loose Maurits, speler. VC. Juvennes-Heren: Van den Berghe Johan, speler. VC. Springbokken: Vinck Georges, speler. VC. Juvennes-Dames: Mastbooms Marie José, speelster. VC. Kuhne: De Vlee- schauwer Denise, secreta resse. Kaatsclub Durmen: Van Cauteren Marcel, secretaris. Tennisclub Pavinom: De Mangeleire Emiliana, lid. Openbare Tennisclub: Bosteels Ernest, lid. Judoclub Asahi Kwai: Van Rie Eric, judoka. Wandelclub De Zandstui- vers: Dauwe André, voor zitter. Atletiekclub: Christiaens Marleen, lid. St. Ludgerus Rijvereni- ging: Derde Danny, ruiter. Costa Zele: Coppens Wil ly, bestuurslid-skier Recreatiesportclubs: Turnkring Nooit Ver moeid: Ronsse Lea, lid. SV. Telelec: De Geest Ru dy, verzorger. ZV. Straaljagers: De Don der Luc, lid. Thor Veldeken: Robbe- Techt William, speler. FC. All Keep: Rasschaert Cyriel, speler. FC. De Leenheer: Raem- donck Ivan, doelwachter. Real Hansevelde: Van Avermaet Willy, kapitein. FC. Kouter: De Schrijver Etienne, speler. FC. Meerskant - Aver- maat: Christiaens André, speler-bestuurslid. FC. Welkom: Ediers Wil ly, speler. FC. Uilen: Van Eetvelde Albert, speler-kapitein. FC. Viola: Philips Rudy, speler. VK. Gemeentepersoneel: De Kinder Bernard, speler MV. Patisserie Arens: Van Holewinckel Alfons, se cretaris. MV. Arsenal: Van Der Poorten André, speler-be stuurslid. MV. Ford-Neyt: Chri stiaens Rudi, speler-coach. MV. 't Sloebeke: Ver- stringe Geert, smeler. MV. Oud en Nieuw 1: Van Hecke Albert, speler. MV. BMW. De Leenheer: Adam Gilbert, speler. MV. Mini Punch: Heir- man Frangois, voorzitter. VC. KWB Kouter: Im- schoot Walter, speler. VC. KAV Jonge Vrou wen: Van Cauteren Agnes, lid. Kaatsclub Bob Hansevel de: Geerinck Rudy, speler. Kaatsclub Likeuren Rub- bens: Van Driessche Roger, voorzitter. Kaatsclub Anglo Pils: De Geyter Franky, speler. Kaatsclub Bea Pat: Van Geertuyen William, kapitein Kaatsclub Rochus vrien den: Vercauteren Leon, kapi tein. T.T.C. Smash: D'Hossche Patrick, bestuurslid-jeugdaf- gevaardigde. T.T.C. KWB: De Bock Ma ria, speelster. Karab. De Kroonschut- ters: Lefevre Jean Pierre, lid. W.T.C. Onder Ons: Van Peteghem Raymond, wed strijdleider. W.T.C. Centrum Heikant: Ghijsels André, lid. W.T.C. Centrum Heikant: Ghijsels André, lid. W.T.C. Durmevrienden: De Beule Dannt, lid. W.T.C. Jong en Fit: Van Bruyssel Theofiel, lid. W.T.C. Blijf Jong: Ver- cammen Paul, lid. Schutters St. Sebastiaan: Goossens Arthur, lid. Diverse sportakken: Sporttak Wielrennen: Westelinck Ronny, nieuwe ling Sporttak Motorsport: Van Langenhove Mare, mo tocrosser. Duivensport: De Maes- schalck Laurent, lid. de provinciale titel bij de scholieren of beter bekend als de schaal de Borman. SPORTTAK JUDO Van Der Haegen Mare: na het behalen van de pro vinciale titel werd hij regio naal kampioen bij de juniors. Van De Cauter Eddy: be haalde de provinciale titel bij de kadetten De Raedt Ivan: werd pro vinciaal kampioen bij de be loften. Fierens Johan: behaalde de provinciale titel bij de ju niores. Claeye Danny: werd pro vinciaal kampioen bij de be loften. Van Acker Patrick: werd provinciaal kampioen bij de kadetten. Huyge Franky: behaalde de provinciale titel bij de be loften. Raoul Heirman: na het behalen van zijn 12* provin ciale titel bij de seniors kon hij beslag leggen op de re gionale titel of kampioen van het Vlaamse gewest. SPORTTAK ATLETIEK Christiaens Marleen: werd provinciale kampioene in de 3.000 meter op de piste bij de juniores. Permentier Martine: be haalde de provinciale titel speerwerpen bij de scho lieren. Van Hecke Karine: werd provinciale kampioene veld lopen van het N.S.V.O. of het vrij onderwijs. Atletiekclub Zele scholie ren meisjes: Martine en Lie ve Permentier en Van Hecke Karine behaalden de provin ciale titel veldlopen per ploeg bij de scholieren. Van Hecke Luc: kon zich tot provinciaal kampioen kronen in de 1.500 meter op de piste bij de seniors. SPORTTAK VOETBAL Minivoetbalclub De Grauwe: speelden zich na een schitterend seizoen kampioen in de 2* nationale reeks van het N.O.M.B. en bekwamen hierdoor de pro motie naar de hoogste afde ling. SPORTTAK WIELRENNEN Michiels Aime: Hij ver overde te Grembergen de kampioenstitel van beide Vlaanderen bij de categorie A van de Vlaamse Wielrij- dersbond. SPORTTAK ROLSCHAATSEN Van Henden Nadine: werd te Oosterzele kampioe ne van beide Vlaanderen in de disciplines fond en snel heid bij de scholieren. KAMPIOENEN VAN BELGiE SPORTTAK JUDO De Leenheer Jean Pierre: Na het veroveren van de re gionale titel behaalde hij te Brussel de nationale titel bij de beloften minder dan 58 kg- De Schrijver Freddy: be haalde dit jaar de provinciale titel bij de kadetten en werd tevens provinciaal school kampioen. De titel van kam pioen van België wist hij in de wacht te slepen bij de Rijksmiddenscholen, inter- scholen en in de nationale judobönd. Bouharrak Said: na het behalen van de provinciale titel en het provinciaal schoolkampioenschap beve stigde hij met successen in het regionaal en het Bel gisch kampioenschap bij de beloften. Bauwens Mario: ook hij wist na de regionale titel de hoogste eer te bereiken in het Belgisch kampioenschap bij de juniors. Van Avermaet Ray mond: In eigen gemeente kon hij voor de zesde maal kampioen van Belgia wor den bij de Para-comman do's, ook in het nationaal kampioenschap bij de politie wist hij te Tielt op de titel beslag te leggen. Meskens Marcel: In de categorie super-zwaarge wichten behaalde hij de pro vinciale titel, maar kon zich tot kampioen van België kro nen bij de para-comman do's. De Leenheir Maurits: werd te Zelzate kampioen van België van de Rijksmid denscholen bij de juniores. De Leenheir Danny: Eveneens in eigen gemeente veroverde hij de titel van kampioen van België Para commando's bij de seniors. Asahi Kwai Kadetten: Bij de jongste kampioenschap pen van België per ploeg wisten de kadetten de titel binnen te rijven. SPORTTAK ATLETIEK Maes Eddy: te Boom ver overde hij de nationale titel bij de Belgische Arbeiders federatie op de 800 meter piste. Buysse Bernadette: Bij de juniores bestendigde zij haar prestaties van het vori ge jaar. Zij werd kampioene van de provincie in het veld lopen en in de 1.500 meter op de piste. Te Wingene ver lengde zij haar titel van Kam pioene van België veldlopen en in het Heizelstadion pakte zij de nationale juniorestitel op de 3.000 meter. Haar in- drukwekkenste prestatie was echter haar bronzen medaille bij de seniores op de 3.000 meter, waarmee Bernadette bewees te beho ren tot de beste loopsters van het land. SPORTTAK PAARDENSPORT Michiels Kurt: werd kam pioen van België in de fede ratie der Belgische poney- koersen. Michiels Hans: werd kampioen van België in de federatie der Belgische po- neykoersen. Boone Karine: werd kam pioene van België in de fede ratie der Belgische poney- koersen. Van Damme Mare: werd kampioen van België bij het provinciaal Belgisch poney- verbond. SPORTTAK WIELRENNEN Moens Roger: te Onker- zele veroverde hij de titel van kampioen van België bij de Vlaamse Wielrijders- bond. tenslotte: SPORTTAK ROLSCHAATSEN Dit jaar werden de Europese kampioenschappen rol schaatsen georganizeerd Zandvoorde-Oostende voor de wedstrijden op de piste en te Heverlee voor de wed strijden op de weg. Te Zandvoorde behaalde Luc Van Henden samen met zijn Belgische ploegmakkers na een spectaculaire wed strijd brons in een ploeg- koers over 20 km. Te Hever lee waar de Belgische dele gatie liefst acht Europese ti tels inpalmden kon Luc op geen enkele madaille beslag leggen. Toen de Belgische kolonie dacht dat zij de Bel gische ploeg als de nieuwe Europese kampioen ploeg- koers mocht begroeten, sloeg het noodlot toe voor Luc en zijn medemaats. In de laatste bocht naar de aan komst viel teamgenoot Van de Perre zwaar ten gronde en meteen verloor ook Luc van Henden dc droom op een Europese titel of een gouden medaille. Geluk en ongeluk liggen ook in de sport dicht bij elkaar, wij ho pen dat deze bronzen me daille, een stimulans mag wezen voor nieuwe europe- se successen. Luc Van Henden.

De Voorpost | 1979 | | pagina 35