mm REGELMATIGHEIDSKRITERIUM «DE VOORPOST» WIE WORDT HERFST KAMPIOEN? KAREL MESTDAGH (HERLEVING) LAUREAAT BIJ DE HEREN D EERSTE RONDE MET WEINIG VERRASSINGEN IN DERDE KAN HET ALLE KANTEN UIT Tafeltennis in HEROPSTANDING VAN WALTER DE COCK Dender- Schelde- Durme en Waas TAFELTENNISTOPPER TE KIELDRECHT Maccabi - Voorschoven Vooruitzichten Oostvlaams Kriterium te St. Niklaas Demonstratie bij «Onder Ons te Dendermonde Beker van België 36 - 21.12.1979 - De Vóör|rt)St De winter zal precies één dag oud zijn als zal zijn uitgemaakt wie uiteindelijk herfstkampioen is gewor den in de Oost-Vlaamse tafeltenniskompetitie. De onderbreking van de kompetitie voor het houden van het Oostvlaams kriterium is hier de oorzaak van. In de hoogste provinciale afdeling is de beslissing reeds gevallen; mede door het feit dat Herleving Dendermonde A en Drive A tijdens de laatste speel dag een puntendeling diende toe te staan aan hun gasten. Hierdoor klimt Eikenlo Eeklo A naar een voorlopig althans veilige driepuntenvoorsprong. In het beste geval kunnen Herleving A en of Drive A tot op één punt terugkomen, wat met het programma van het komend week-end voor ogen als onmogelijk kan beschouwd. Ook in tweede provinciale zit Sleidinge stevig in de leiderszetel. Hier zit de beslissing van het P.C. Oost- Vlaanderen voor een stuk tussen. Bij de wedstrijd Elckerlyc A - St. Niklaas D werd door de thuisploeg voorbehoud gemaakt wegens het laatkomen van de bezoekers. Het halfuur vertraging kon volgens het sportkomitee niet worden goedgepraat en de wed strijd die door St Niklaas met 7-9 werd gewonnen, is nu omgebogen tot 16-0. Twee punten verlies voor St. Niklaas D dat meteen zijn achterstand op Sleidinge B van één tot drie punten ziet aangroeien. In het spoor van St. Niklaas D kunnen Herleving B en Patro Tivoli A alleen maar hopen om het waar te maken in de tweed 2 ronde. Bij de heren C waren er twee reeksen. In de A reeks haalde Luc Van Hulle zijn slag thuis vóór Herman Smellings van St. Niklaas. In de zelfde reeks eindigden Geert Peersman (Drive) en Da- ny Vermeulen (Herle ving) op een gedeelde derde plaats. In de B reeks kwam Walter De Cock (St. Niklaas) voor het eerst dit seizoen sterk op het voorplan. Hij won de reeks zonder neder laag vóór Johan Cornelis van Sleidinge. In de eind- pool ging Walter De Cock er nog sterker tegenaan. Hij klopte zonder verpin ken Sleidingenaar Van Hulle en zat hierdoor op rozen; gezien hij Johan Cornelis reeds achter zich gelaten had in de reeksen en de laatste tegenstan der in de eindronde Her man Snellings was zijn clubgenoot. Walter De Cock werd verdienstelijk winnaar van de C-reeks en na de jongste weken op kompetitioneel vlak beter aan bod te zijn ge komen in tweede natio nale kan de zege in het kriterium hem best hel pen om zijn heropstan ding verder waar te maken. Bij de dames en dan zo wel bij de niet-geklas- seerden als C lieten onze vertegenwoordigsters de eindzege aan hun neus voorbij gaan. Bij de niet- geklasseerden bleef Cari- ne Verbraeken van Small Street aan de winnende hand in de A reeks waar in Sabine Colman van St. Niklaas tweede werd. Ca rina Machinal van Rooi- gem toonde zich de sterk ste in de B reeks waarin Edwig Van den Borre van Smash op de tweede plaats beslag legde. De eindstrijd kende een nog al eigenaardige wending toen de twee reekswinna ressen gewoonweg van de kaart werden geveegd door de tweede gerang- schikten. In de beslissen de wedstrijd verloor Sa bine Colman (St. Niklaas) van Edwig Van den Borre die dan ook de eindzege op zak stak. Bij de dames C waren er een karrevracht favorie ten. Toch tipte zowat ie dereen op Marina Struy- laert van Kieldrecht. Het begon trouwens goed voor de beloftevolle speelster uit Kieldrecht toen ze zonder kommen- taar aan de winnende hand bleef in de A-ploeg waarin Myriam Macharis van Herleving Dender monde verschillende fa vorieten een neus zette door op de tweede plaats te eindigen. In de B reeks ging de overwinning naar Carinne Derdeyn vóór Linda Cordemans (St. Niklaas) Myriam Muylaert (HK Hamme), Inge Bauwens en Gerda Van Langenhove (Herle ving). In de eindstrijd lie ten Myriam Macharis en Linda Cordemans het eerst afweten wat trou wens in de lijn der ver wachtingen lag. Marina Struylaert vertrbk wel sterk maar liet het naar .het einde toe afweten zo dat Carine Derdeyn de ti tel in de wacht wist te slepen. Uiteindelijk zijn het zon der onderscheid verdien stelijke laureaten gewor den. Wat de streek Den- der-Schelde-Durme en Waas betreft krijgen we met Walter De Cock de bevestiging van zijn waarde en een duidelijk antwoord op de vele vra gen die men zich rond het uitblijven van de re sultaten van de St. Nikla- zenaar was komen te stellen. Met Karei Mest- dagh zijn we aan de door braak toe van een speler, die in relatief korte perio de op het voorplan is ge komen en sinds de aan vang van het seizoen 1979-80 op een benij denswaardige konditie drijft, het resultaat van een doorgedreven en ernstige training, waar over men zich bij Herle ving tenzeerste zal ver heugen. Tafeltennisspeler Walter De Cock (Sint-IKiklaas) won het Oostvlaams kriterium bij de heren C.(dw) n derde provinciale afde ling B leiden Herleving Dendermonde C en Small Street D na acht wedstrijden de dans en Lebbeke dat derde is telt precies drie punten ach terstand op voornoemd duo. Toeval wil dat Leb beke precies op de laat ste speeldag van de heenronde op verplaat sing moet bij Smaal Street Gent D. De Lebbe- kenaars zouden Herle ving C bijgevolg een handje kunnen helpen door de Gentenaars in ei gen vesting bvb een puntje afhandig te gaan maken. Geen gemakkelij ke opdracht voorwaar. Herleving C doet het dan ook best aan niet te veel op het rugsteuntje te re kenen, en alvast niets aan het toeval over te laten tegen Elckerlyc B wil het Herfstkampioen worden. In derde D is de toestand flink gewijzigd sinds de voorbije speeldag tijdens dewelke Beveren A door Kieldrecht B werd van de kaart geveegd. Hierdoor schiet Kemzeke A op nieuw de ruimte in. Voortgaand op de jong ste resultaten zou Kiel drecht B best voor de verrassing kunnen zor gen ook al ging Kemzeke A als de favoriet bij uit stek van start. Om het evenwel tot herfstkam pioen te kunnen brengen zou Kieldrecht B alvast zijn eigen wedstrijd te gen St. Niklaas F moeten winnen en wat zo goed als onindenkbaar is. Mei- sele D zou het sterke Kemzeke A moeten klop pen. In vierde provinciale A zit het wel goed voor Beveren C dat precies twee punten voorsprong telt op Kieldrecht C, ter wijl Kruibeke A en St. Niklaas G het achtervol gende peleton aanvoe ren. Beveren C krijgt wel Kruibeke A op bezoek, maar deze ploeg verloor in de jongste twee wed strijden precies vier pun ten. Men zou bijgevolg zeggen dat de snee er af is. Kieldrecht C zal met het bezoek van Haas donk zeker geen proble men hebben, maar ten ware Kruibeke A zich in vedette zou stellen zoals bij de seizoenaanhef zit er weinig kans in om Be veren C te ontronen.f- Suspense in vierde E waar precies drie ploe gen het kommando voe ren. Vlierkouter, Patro Ti voli Hamme B en Herle ving D. Vlierkouter telt evenwel een wedstrijd meer en kan het dus best vergeten Herfstkam pioen te worden. Herle ving krijgt Wichelen op bezoek en meteen is het opletten geblazen want Fonteyne en co hebben reeds voor meerdere ver rassingen gezorgd. Patro Tivoli Hamme B is blijk baar de gemakkelijkste opdracht weggelegd met een verplaatsing naar hekkensluiter Wetteren. Toch wel even spanning op de vooravond van de laatste speeldag van de heenronde. Zaterdag 22 december 1970 geniet Kieldrecht het voorrecht de topper uit de hoogste tafeltennisafdeling bin nen zijn muren te zien betwisten. Maccabi komt er in de sporthal immers achter de tafels tegen Voorshoven. In de rang schikkingstabel heeft Maccabi Antwerpen één punt achterstand op Pa lette Ham. Voorshoven dat in derde stelling volgt heeft momenteel twee punten achterstand. Zo wel voor de ploeg van Norbert Van de Walle als voor de Limburgers kan de uitslag van de ont moeting beslissend zijn in verband met de titel- kansen. Een eventuele nederlaag brengt de ach terstand op Ham op 3 punten en dan kunnen we het wel vergeten» wil de Norbert Van de Walle nog kwijt die in zijn eigen Kieldrecht nog eens echt daverend wil uitpakken. Maccabi zal er trouwens in zijn sterkste samen stelling aantreden nl. met Norbert Van de Walle, Walter Dugardin, Louis Hermans en Luc Dries- sens. Voorshoven wordt achter de tafels verwacht met Lambert Beliën, Mar cel Eygemans, Benny Vastmans en Van den Branden. Twee sterk aan elkaar gewaagde ploe gen, die zeker voor spek takel zullen zorgen in een wedstrijd die te 19 uur van start gaat. Wie nog een plaatsje wil bekomen in de Kieldrechtse spor- 2* Nationale Salamander - St. Niklaas A 3* Nationale St. Niklaas B - Bouffioulx I* Provinciale St. Niklaas C - Small Street B Zwijnaarde A - Kieldrecht A Melsele A - Drive A Drive B - Herleving A 2* Provinciale Sleidinge B - St. Niklaas D Eikenlo B - Herleving B HK Hamme A - Melsele B Patro Tivoli A - Peuk A Pacem Maldeg. A - Elcleryc A 3* Provinciale Herleving C - Elckerlyc B Elckerlyc C - Reinaert A Small Street D - Lebbeke St. Niklaas E - Beveren A St. Niklaas F - Kieldrecht B Temse A - Beveren B Temse B - Melsele C Melsele D - Kemzeke A 4* ProvincialeF Stekene - St. Niklaas G Kruibeke B - Melsele E Beveren -Kruibeke A Kemzeke B - Melsele F Kieldrecht C - Haasdonk Wetteren B - Elckerlyc D Wetteren D - Patro Tivoli B Herleving D - Wichelen Madeion - HK Hamme B thai doet er best aan zich in verbinding te stellen met de sekretaris van TTC Kieldrecht Benny Van den Henden Populie renlaan, 13 te Kieldrecht of met Norbert Van de Walle, Dorpstraat 50 te Kieldrecht. 1 2 2 2 2 C 1 2 2 1 2 1 2 Constant Vermeulen Vorige zondag vond in de sporthal te St. Niklaas het jaarlijks kriterium plaats voor de reeksen lager dan B. Van de zowat 250 geselecteerden hadden ruim 200 gevolg gege ven, zodat slechts een vijftigtal invallers konden ingeschakeld worden. Bij de heren niet geklas- seerden ging men in vier reeksen aan de slag. Eer- lijkerwijze dient gesteld dat de streekspelers op enkele uitzonderingen na het niet ver wisten te schoppen. Yves Van de Velde uit Kieldrecht was de uitzondering op de re gel. Ghyssen van Rooi- gem toonde zich de beste in de A reeks. Marc Van Overbeke dulde geen tegenstand in de B reeks, terwijl Patrick Van Hoec- ke uit Rooigem de C reeks voor zijn rekening nam. Yves Van de Velde legde beslag op de eerste plaats in de D reeks en in zijn spoor eindigde de andere streekspeler Jozef Michem van Herleving, die het met een 6-2 toch ook tot een verdienstelij ke prestatie bracht. In de eindstrijd met vier was de kaars bij Van de Velde uit. De Kieldrechte- naar eindigde op de vier de plaats en zijn leeftijd in acht genomen houdt deze prestatie een belofte in voor de verdere toe komst. Het was Marc Van Overbeke uit Sleidinge die uiteindelijk de eindze ge wegkaapte vóór Pa trick Van Hoecken, Ghys sen en Yves Van de Vel de. Met de D reeks waren we al aan heel wat zwaar der geschut toe. Karei Mestdagh van Herleving Dendermonde won de A reeks en onderschreef hiermede duidelijk zijn ambities. Peter Daems eindigde verdienstelijk tweede maar zoals in zo vele wedstrijden vol stond zulks niet voor een finaleplaats. Van de Vèire van Sleidinge zorgde voor een verrassing door de B-reeks te winnen vóór een der favorieten nl Luc De Bosschere van St. Niklaas. De C reeks ging naar de Small Stree- ter Dragonetti en zoals verwacht bleef Gunter Corryn van St. Niklaas aan de winnende hand in de D reeks. Dit betekende dat Dirk De Bosschere winnaar van het krite rium vorig seizoen vrede diende te nemen met een tweede plaats in de reek sen en meteen ook uitge sloten werd voor de finafr Ie. De E reeks tenslotte ging naar Luc Struylaert't die meteen algemeen faje voriet werd voor de eindje strijd. Hierin verloor Kajg rel Mestdagh (Herleving^! verrassend van Dragon netti, die ook nog Corryw een set afhandig maaktefcr Van de Veire was de eerja ste die définitief moest afhaken. Gunter Corryijjl verloor dan tegen Struyfw laert en wanneer alles n&_ drie ronden netjes wer<j opgesteld bleven er prek cies nog twee kanshebC bers over nl. Luc StruyB laert van Kieldrecht zon' der nederlaag en Karejr Mestdagh (Herleving^ met één nederlaagk Laatstgenoemde kon no) eindoverwinnaar wordei zo hij de Kieldrechtenaaic met 2-0 wist te verslaan) De wedstrijd werd in eei geweldige sfeer betwisl Er werd enorm veel vai de zenuwen van de spi Iers gevraagd en vool één keer bleef Karei I Mestdagh deze beter onj der kontrole dan zijl tegenstander. Het wer< 2-0 en dit betekende vooi de Herlevinger de eindzeg ge in de D reeks. In het kader van de vrijetijdsbesteding werd in de Donkstraat te Dendermonde een tafeltennisklub opge richt in het lokaal «Onder Ons» bij Louis Roef. Mare Macharis en Maurice De Paepe willen met dit initiatief bijdragen tot het fithouden van hun ex-voetballers gezien ze in de tafeltennissport een van de meest volmaakte disciplines zien waarin het lichamelijk kontakt uitgesloten is. Sinds enkele weken wordt er iedere donderdagavond flink tegen aangegaan. Om de tafeltennisentoesiasten evenwel eens duidelijk te stellen hoe het eigenlijk moet en hoe kompetitietafeltennis wordt gespeeld werd de Dendermondse fanionklub Herleving uitgenodigd om dit te komen demonstreren. Deze demonstratie heeft plaats op donderdag 27 december 1970 te 20 uur in het zaaltje van café DOnder Ons»m Herleving zal er aantreden met een paar heren uit de fanionploeg en dames die even- een- -ie uitkomen. Op initiatief van de verantwoordelijke voor de wekelijkse Tafeltennisbijdrage en met instem ming van de sportredaktie van «DE VOOR POST» zal na de jaarwisseling worden gestart met een regelmatigheidskriterium «Tafeltennis in Dender-Schelde-Durme en Waas». Aan dit kriterium worden alvast meerdere prachtige trofeëen verbonden worden, naast naturaprij- zen gezien het de bedoeling is alvast één sport zaak bij dit kriterium te betrekken. De reglementering van het kriterium is vrij eenvoudig en houdt een stimulans in voor de manifestaties die naast het kompetitiegebeuren in de streek worden gebracht. Per gewonnen kompetitiewedstrijd wordt één punt toegekend. Het worden twee punten als het een overwinning betreft op eeh hogerge- klasseerde speler. Voornoemde punten worden verdubbeld als ze worden behaald ter gelegen heid van TORNOOIEN door clubs uit HET VOOR- POSTGEBIED GEORGANISEERD. Negatieve punten worden aangerekend bij forfaits, lp dit geval verliezen de basisspelers elk vier punten. Om het bjhouden van genoemd kriterium mo gelijk te maken en vooral om in aanmerking te kunnen komen, dienen de klubs hun medewer king te verlenen als volgt: Een sterktelijst van spelers en speelsters over maken aan de verantwoordelijke voor het bij houden van de rangschikkingen. Wekelijks EEN LEESBAAR SCHEIDSRECHTERS- BLAD OVERMAKEN VAN ALLE BETWISTE IN- TERCLUBS. Klubs die in gebreke blijven, zullen niet in aanmerking vyorden genomen. De individuele klassering zal worden opge maakt per klasementreeks waarin meer dan vijf gerangschikten in het Voorpostgebied d.w.z. niet-geklasseerden, D en C en jeugdreeksen bij de heren niet geklasseerden, C en jeugdreeksen bij de dames. Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden bij G. Vermeulen, Weggevoerdenstraat, 48, 9330 Dendermonde bij wie ook de scheidsrech- tersbladen dienen toe te komen. Het regelpiatig- heidheidskriterium loopt tot mei 1980 (einde van de interclubkompetitie 1979-80). Momenteel wordt reeds gedacht aan een pas sende apoteose voor de viering van de laurea teni Een reuze uitgebouwd tafeltennisfestijn of iets in die aard. Wie worden de laureaten van dit eerste tafeltenniskriterium? Een vraag waarop men het antwoord krijgt als men regelmatig de evolutie volgt in «De Voorpost». Achtenzestig Oost- Vlaamse ploegen hebben ingeschreven voor de be kerkompetitie 1979-80. Wat de streekploegen be treft in de voorronde haalde St. Niklaas F het met 5-0 van Zwijnaarde B. Gunter Corryn en Re gie De Neve hadden zich echt niet sterk moeten in spannen. In dezelfde voorronde verloren we reeds Elckerlyc B dat het tegen Small Street E niet wist waar te maken (0-5). In de eerste ronde kwa men acht streekploegen uit, betrekkelijk weinig als men stelt dat de streek Dender-Schelde- Durme en Waas het sterkst vertegenwoor digd is in de normale kompetitie. Enkel St. Nik laas, Elckerlyc en Herle ving blijken immers be langstelling te hebben voor deze kompetitie, verrassend toch daar de handicap formule eenie der toelaat maximaal zijn kans te gaan. Hoe ook zes van de ne gen ploegen wisten zich door de eerste ronde te werken. Herleving (Hu- bert Van Langenhove en Pierre Eemans) gingen zegevieren bij De Pinte C (1-4) Elckerlyc A met Marc en Eric De Bock haalden het met 4-1 van Smaal Street C. Gunter Corryn en Regie De Neve gingen er ook tegen Pa laestra B hard tegenaan en het werd opnieuw 5-0. St. Niklase E met Herman Snellings en Walter De Cock hadden het wel moeilijk bij Drive B (Van de Putte - De Groef) maar geraakten toch over de sloot met 2-3. Luc Messa- gie en Lieven Peeters al St. Niklaas A dienden b Drive E de duimen te leg gen. St. Niklaas D me Hedwig Amelinckx Bart Geussens lieten M< teor A kansloos (5-0) wi niet het geval was voo St. Niklaas B

De Voorpost | 1979 | | pagina 36