Raymond Van Holewinckel uit kampioenen halve fond 1979 ÏUSTAAF MARTENS ALGEMEEN IAMPI0EN KLEINE FOND IN ST.-GILLIS-WAAS Zele: ïangois Hinders (Noyon) - Willy Rogiers Quiévrain) de kampioenen in Hofstade DUIVENHOK VAN DE WEEK mm is er in de kampioenschappen zulk een over- it tentoongespreid als het voorbije seizoen door hok Raymond Van Holewinckel uit de Kortestraat imer 3 uit Zele. kolonie won de halve fond titel in het Nieuw jond der Denderstreek, met de lokalen Dender- ide, Lede, Burst en het zorgde voor hetzelfde iltaat in het Schelde- en Durméverbond en dit over de maatschappijen Zele, Lokeren, Kalken, rmere en Schellebelle. Als we de omtrek van die Ie verbonden onder ogen nemen kunnen we s anders dan concluderen, dat hun vliegers zich één der beste ploegen van de provincie ont- ten. Van Holewinckel's jt zo worden ze ge- d en dit komt om- het nog altijd vader ond is, die de hok- aanvoert, maar op 86 leeftijd, het werk laat aan zijn zonen I en Gustaaf, zijn :ers die al jaren zeer jk spelen en na de af- fivan ieder seizoen op podium staan wan de kampioenen ge garneerd worden. Ze aalden reeds in 1968 1972 een algemene te fond titel in het ver- d te Dendermonde, jr 1979 was wel hun cesjaar. mensen verdienen eens een extra-be- jstelling, want hun elnethode is niet zo ctaculair. Bij hen gaat nog altijd om de lief- berij en dit betekent n hoge inzetten. Ze ren dan ook uit de rij de grote geldwin- rs en dit betekent in duivenspel uit de pu laeriiteit. Indien de Van n fa ewinckel's tot 1000 iindesten miezen en alle Ka>gelijke series moesten ringelen; dan is het zo dat er ieder seizoen een rike beurs zouden aan 3ktefrr hebben. Die beden- doet hen alleen ar glimlachen. «Voor oestelt alleen nog de lief- •rrynberij» roepen ze in truypr», we houden er geen hartzeer aan over of lopen niet nerveus rond te trappelen als de dui ven moeten gaan vallen. We kunnen met veel ge moedsrust een duif zien rondtoeren of krijgen geen hartkloppingen als er één blijft zitten. Hoge inzetten zal ze niet verlo ren laten gaan. We willen ons eenvoudig amuseren met de duiven. Het geld spel is voor ons niet het voornaamste». Georges Roels effekt De broers Emiel en Gus taaf drukken er speciaal op dat ze hun succes te danken hebben aan hun gebuur Georges Roels. Vader Raymond heeft zich altijd goed uit de slag kunnen trekken met de duiven en afwisselend ging het op Quievrain, Noyon en later halve fond als dit te Zele op kwam en wanneer het verdween trokken ze naar Dendermonde. In 1972 kregen ze met een serieuse tegenslag af te rekenen. Verschillende duiven stierven aan ver giftiging, zodat hun kolo nie, die toendertijd hoofdzakelijk was ge vormd door afstamme lingen van Imschoot en zn uit Wetteren, fel werd uitgedund. Gebuur Georges Roels werd toen de redder in nood en momenteel is nog ruim 90 ten honderd van hun stam gevormd door de bloedstroming van de Roels-kolonie. Drie kleppers lagen aan de basis van de nieuwe start van Raymond Van Holewinckel: een broer van de «Kleinen asgrau- wen», een zoon uit de «Kleinen asgrauwen» en een broer van de «Groten Blauwen». Dit is de stam- vorming van het kam- pioenenhok aan de Kor testraat. En sedert 1972 hebben ze niets meer bij gehaald. De konklusie is vlug ge trokken. Het hok Van Ho lewinckel is nog maar een schoolvoorbeeld van heel intense familie kweek en men gaat zeer dicht soms wel vader en dochter, maar neven en nichten zijn het allemaal. Wat een mooie en goede duivenfamilie daar op de wijk Veldeken. Het dui venspel als hobby aan zien trekken ze zeer ver door, want ze beogen kwaliteit boven kwanti teit. In 1979 deden ze het met 15 Vliegers. Zeker geen groot getal om ie dere week in twee ver bonden te spelen met ou de en jaarlingen en er af en toe nog een Noyon- vlucht bij te pakken. Ook het kweekhok is met zes kweekkoppels zeker niet overbevolkt. vroege Geen kweek Daar waar het merendeel van de melkers eén zeer drukke periode voor de boeg hebben, om de vroege kweek te verzor gen, is op de zolderhok- ke'n van de Van Holewin ckel's nog alles rustig. De vliegers zitten nog sa men met hun duivin, wel iswaar op rustzitjes, maar geseheiden zijn ze nog niet. De verzorger Emiel, want de taken zijn verdeeld. Emiel zorgt voor de ver zorging van de duiven en Gustaaf is verantwoorde lijk voor de oplering en de inkorving meent dat hun methode niet slecht is: «Nadat ze hun jongs- ken opgebracht hebben na het seizoen blijven de duiven bijeen zitten. We menen dat dit de beste manier is om de rui goed te laten verlopen en ze achteraf van een rust in natuurlijke omstandighe den te laten genieten. Last van eierleg hebben we niet, daar wordt via een aangepaste voeding voor gezorgd. In de win ter bestaat die uit de helft gerst. Ons duiven zitten zeker niet vet. Soms geeft dit geen goede indruk, maar gezond zijn ze in elk geval en momenteel blij ven ze nog rustig. De kwekers worden gekop peld rond lichtmis en voor de vliegers is dit half februari. Dus we hebben geen vroege jongen. We zien het als geen nadeel, want bij de start van het halve fond seizoen staan we er ook met onze pie pers». Logica Uit de woorden van Gus taaf kunnen we opma ken, dat de duivenmel kersfamilie Van Holewin ckel, zowel bij het kweken als bij het spelen de voor naamste beginselen van de logica toepast. «De ondervinding leerde ons dat men een duif op tijd en stond eens moet laten rusten. Onze stam vraagt dit in ieder geval. Een vermoeide duif heeft niet meer de karakterster kte om bij een ramp- vlucht het hok te bereiken en dit werkt de verliezen in de hand. Vorige sei zoenen werden we daar wel eens het slachtoffer van. Dit seizoen was ook moeilijk, maar het verlies was beperkt. Na twee vluchten kregen de duiven een week rust en dit vonden we prima. Het betekent niet dat we oris duiven in de watten leggen. Leervluchten staat niet op het programma. De jonge duiven worden een drietal keer zelf wegge voerd met als verste punt Lede en gaan dan direct naar Quievrain. Het wen nen aan de grote mand is het belangrijkste. Het vliegen heeft geen be lang. Als ze thuis weg trekken leggen ze grotere afstanden af dan de zon- dagvluchten. Daar heb ben we ons naar gericht. Ook de oude duiven wor den een keer wegge bracht en we zijn ver trokken». Natuurduiven De verzorging van de dui ven gebeurt op uur en tijd en daar staat Miel borg voor. 's Morgens is dit na het melken en 's avond rond halfzes voor het melken. Tijdens het seizoen en de voorberei ding krijgen ze een half uurtje tot drie kwartier vrij hok. Tijdens de vluchtperiode wordt er een handelsmengeling gegeven, met niet te veel de eerste dagen en op het einde van de week iets meer. Miel wil de dui ven in de hand houden, want op het landbouwbe drijf is er altijd wat te doen en de duivenverzor- ging mag daar geen roet in het eten strooien. Na Emiel Van Hollewinckel is de verzorger van de gelijknamige duivenkolonte te Zele.(c) het seizoen krijgen de duiven de ganse dag open hok en daar houdt men streng aan. De Van Holewinckelvliegers kwe ken daar sterkte en leren zich aan alle weer en wind aanpassen en het geen ze door hun leven in de natuur in de winter opdoen, daar halen ze tij dens de vluchten het nut van. Een ander enorm voor deel zijn de zolderhok- ken. Twee woorden vol staan: zuurstof en droog te, met als besluitvor ming gezonde hokken. Het kampioenen seizoen 1979, is op de halve fond in de breedst mogelijke omtrek het seizoen van het hok Raymond Van Holewinckel geweest. In het Schelde- en Dur- meverbond algemeen kampioen met 23 prijzen met de 1e en 2e geteken de duif. Daarnaast kam pioen met de oude dui ven met 10 prijzen; 2e kampioen met de jaar lingen. In het Nieuw verbond der Denderstreek algemeen kampioen met 38 prijzen met de 1e en 2e geteken de en daarbij de gouden brelok. En uiteraard in De Reisduif Dendermonde algemeen kampioen en kampioen bij de jaarlin gen, 2e kampioen bij de oude en 4e bij de jonge duiven. Om hun knap seizoen nog meer glans bij te zet ten wonnen ze drie eerste prijzen, waaruit de varia tie van hun kolonie blijkt met de 1e prijs Noyon, 1e prijs Dourdan en 1e prijs St. Denis. Bij de oude duiven won nen 73 ten honderd prij zen en bij de jaarlingen 63 percent. 22.4: Noyon: Zele-Loke- ren-Kalken: 71 oude: 1.17.18.27 (4) 29.4: Noyon: Zele-Loke- ren-Kalken: 103 oude: 14.26.29.35.48 (5); 6.5: Noyon: Zele-Loke- ren-Kalken: 204 jl: 12.78 (2); 6.5: Corbeil: NVDD: 420 jl: 5.8 (2); 13.5: Dourdan: NVDD: 414 oude: 9.112 (2); 27.5: Dourdan: NVDD: 281 jl: 5.54 (2); 10.6: Dourdan: Schelde- en Durmeverbond: 73 jl: 1.15 (2); 17.6: Etampes: NVDD: 173 oude: 9.23 (2); 175 jl: 34.46 (2); 2.9: St. Denis: NVDD: 584 jonge: 1.93.113.159 (4); Beno pre| hel n nojf Martens uit Melsele rdende in 1979 weer een naaiot seizoen en ook in id Flying St. Gillis- eenas kwam hij goed aan wisti trekken als laureaat van het algemeen kam- spe enschap. voo|de duiven: 1. Petrus Roos Stekene, 2. Gu- onjaf Martens Melsele; 3. zijr -nelis en zn. Melsele; ver< Hulstaert - Van Raem- t/oo ick St. Gillis; dze ige duiven: 1. Alfons ristiaens Kieldrecht; 2. ddaert - Laureys Ver- •roek; 3. Antheunis - Goethem De Klinge; Gustaaf Martens ilsele. lemeen kampioen: 1. staaf Martens, 2. Cor- nelis en zn.; 3. Petrus De Roos; 4. Jozef De Boey; 5. Hulstaert - Van Rael- donck; 6. Goddaert - Lau reys; 7. Hok Segers De Klinge; 8. Anthuenis - Van Goethem. De Wase liefhebbers kwamen in de Antwerpse Flying Club flink aan hun trekken en we citeren dan ook graag de talrijke gra tis naturaprijzen, een enigszins ander systeem van spelen, maar daarom niet minder gegeerd. BRIVE van 2 juni: ere prijswinnaar: De Kegel - Wieme Lokeren (tinnen schotel en diepvrieskast) Gustaaf Martens Melsele (fritketel); Goaddaert - Laureys Verrebroek; De Wit - Van Bunderen Ste kene, Alfons Van Dries- sche Hamme winnen huishoudweegschaal, Roger Aerts De Klinge (25 kg duiveneten). CAHORS van 16 juni: De Kegel - Wieme Lokeren, Jozef De Boeye De Klin ge, De Clercq - Van Keer Bornem, Edward Van de Vijver Beveren, winnen een electrisch mes. Hul staert - Van Raeldinck St. Gillis en Felix Smits Mel sele winnen 25 kg dui veneten. MONTAUBAN van 30 juni: Ereprijswinnaar De Wit - Van Bunderen Stekene (tinnen schotel en diep vrieskast). Edward Van de Vijver Beveren, Lydia Stroobandt - De Clercq Kemzeke, Walter Van Puyenbroeck Stekene, De Kegel - Wieme Lokeren winnen een brood rooster. LIMOGES JAARDUIVEN van 15 juli: Gustaaf Martens (haartai- ler), Anthuenis - Van Goethem (minutenteller), Hendrickx en zn. Nieu- werkerken (prijs Roger Van Gulck). BARCELONA 6 juli: Felix Smits Melsele, Ro ger Aerts De Klinge, Hul staert - Van Raemdonck, De Wit - Van Bunderen, Jozef De Boeye, winnen een huishoudweeg schaal. ST. VINCENT van 28 juli: Henri Weemaes Doel, Ro bert Martens Kieldrecht, Goddaert - Laureys, Mevr. Stroobandt - De Clercq, De Wit - Van Bun deren, winnen een eier- koker. Hulstaert - Van Raemdonck en Albert De Caluwe winnen een da mesjurk. ARGENTON van 4 augu stus. Ereprijs winnaar Julien Van Overmeire Kemzeke (tinnen schotel en diep vrieskast). Roger Van Gulck en Cornelis en zn. winnen een broodroos ter, Edmond Beeldens Kallo wint een huishoud weegschaal, De Kegel - Wieme Lokeren wint gift De Wit - Van Bunderen Stekene. LA SOUTERRAINE van 1 september Mevrouw Stroobandt - De Clercq en Cornelis en zn. wint een minuten- teller. LA SOUTERRAINE van 15 september: Ereprijswinnaar Lema- hieu uit Burcht (tinnen schotel en diepvrieskast); Gustaaf Martens, De Wit - Van Bunderen, Mevrouw Stroobandt - De Clercq winnen een brood rooster. BENO plaatselijke Noyon- dermonde, die alle titels gen en jonge duiven. Bij Putteman met 13 prijzen, met een straat voor- mpioenschappen in voor zijn rekening nam. de oude duiven was hij De asduif kwam van het sprong met 25 prijzen t lokaal te Hofstade Hij werd algemeen kam- eerste met de 1e en 2e hok van Frangois Kinders voor Alex Putteman 13 terden beheerst door pioen met 137 prijzen getekende met 19 prijzen met 11 prijzen. Bij de prijzen en Willy Smetrijns 'e angois Kinders uit Den- met oude duiven, jaarlin- voor zijn gebuur Alex jaarlingen won Frangois 9 prijzen. Asduif opnieuw een duitje van kampioen Kinders en om de zaak af te ronden won de Den- dermondenaar ook bij de jonge duiven met de 1e en 2e afg. duiven met 12 prijzen voor Basiel Poppe en 8 prijzen en het asduif piepertje kwam van Fra ngois Kinders met 8 prijzen. Algemeen kampioen op Gustaaf Martens, algemeen kampioen kleine fond in het verbond Sint-Gillis-W'aas.(bvw) Quiévrain werd Willy Ro giers uit Hofstade met 242 prijzen. Bij de oude duiven was Aimé Van Pe- teghem nummer één met 2 prijzen voor Emiel De Nijs met 20 prijzen. De asduif kwam van het hok van laatstgenoemde met 13 prijzen. Bij de jaarlin gen ging de titel naar Emiel De Nijs met 25 prij zen ^voor Maurits De Smet. De asduif was voor Emiel De Nijs. Bij de jon ge duiven was Willy Ro giers primus voor André Dalschaert en kampioen Rogiers had ook de asduif. De merkenstrijd uit Quié vrain werd gewonnen door Willy Rogiers met 21 punten voor Emiel De Nijs met 216 punten. 3. André Dalschaert; 4. Maurits De Smet, 5. Al fons De Winne; 6. Mau rits Cobbaut, 7. Tombeur - Temmerman, 8. Alfons Van Landuyt, 9. Hortense Van den Eede, 10. Gas- pard De Wael. BENO force/ Truyman en Remi Staes werden in Bazel gehuldigd als duivcnkampioenen.(dw) Uitreiking van de trofeeën bij de Sint-Niklase Verbroedering.(dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 37