kjf Julien Van Cleemput (Temse): algemeen kampioen 1977 en 1978 - keizer 1979 DUIVENSPORT KAMPIOENENHULDE IN DE REISDUIF DENDERMONDE Duiven ]J PIETER DE BUSSCHERE EN DE PRAETERE - DE LAUSNAY DE FONDSPECIALISTEN RAYMOND VAN H0LEWINCKEL HALVE FOND KAMPIOEN JOZEF DE DONDER - ROGER PHILIPS: NOYON UITBLINKERS nemj 38 - 21.12.1979-De Voorpost «En volgend jaar keizer», dat waren onze af scheidswoorden toen we vorig jaar op reportage waren bij «Algemeen kampioen Quiévrain 1977 en 1978»: Juiien Van Cleemput. We herinne ren ons ook nog zijn ant woord: Er mag niets misgaan, een beetje ge luk is noodzakelijk, de ge zondheid of forme speelt zijn rol...» De Voorpost: Het is u gelukt om de zo fel be geerde keizerstitel in de wacht te slepen, in een jaar dat zeer zwaar mag genoemd en waarin zelfs verscheidene hokken niet aan hun trekken zijn gekomen. Julien Van Cleemput: Ik heb aan die keizerstitel werkelijk veel deugd. Mijn vrouw trouwens ook. We hebben er voor gestreden en onze duifjes deden zoals in het verle den hun beste best. Ik doe er ook geen doekjes om: het was geen beste seizoen voor wat de weersomstandigheden betrof, het bleef lang koud en vochtig, en 7 tot 10 graden verschil tussen de ene en de andere dag was geen abnormaal ver schijnsel in de lente, zelfs niet in de zomer. Onder deze omstandigheden een hok in superforme krijgen en houden is niet van de poes, en ik beken rechtuit dat ik ook twee keer serieus op mijn don der gehad heb bij de start van het seizoen. Kwam daar nog bij dat mijn beste helper op het hok, mijn vrouw, om ge zondheidsredenen ver schillende weken forfait moest geven, wat de al gemene verzorging niet ten goede kwam. Maar niettegenstaande alles werden we toch keizer. En echt, er mag niet veel schelen of het loopt mis. Wie deed me bijna het stropje om de hals? Een duif van mijn eigen hok die ik aan een andere lief hebber had overge maakt; zij was duchtig op weg mij het kampioen schap te ontfutselen en de keizerstitel in het ge drang te brengen. Toen puntje echter bij paaltje kwam, bleek het beestje respekt te hebben voor zijn oud hok en het liet het afweten. Maar uit dat voorval hebben wij onze konklusie getrokken. Bij een eventuele nieuwe verkoop zullen we op on ze tellen moeten letten, vooral hier onder de kon- kurrenten in Temse. De Voorpost: Als we goed zijn ingelicht speel de u dus: bij de oude 5e en 8e kampioen, bij de jaarse eerst en 2e kam pioen, bij de jonge 6e kampioen. Daarbij: As- duif jaarse duiven, met als besluit algemeen kampioen of keizer met 5 vermeldingen in het machtige 3-verbond Temse. Julién Van Cleemput: Dat klopt, die gegevens zijn juist, maar ook in het lokaal waar ik inkorf heb ik eens in de soep ge roerd. Er was een kam pioenschap van Noyon en Quiévrain samen. Daar had ik ook het geluk algemeen kampioen te worden, met: eerste De algemene kampioen van de fondclub De Reis duif werd Pieter De Bus- schere met 18 prijzen en de koningstitel gaat naar het duo Albert De Praete- re - Alfons De Lausnay. Oude duiven: 1ste en 2de get.: 1. Mevrouw De Ker- pel Buggenhout; 2. Pieter De Busschere Marieker- ke; 3. Chiel Rooman Grembergen; 4. Alfons Delcour Grembergen; 5. Julien De Man Dender- monde. Asduif: Julien De Man 5 prijzen. Jaarlingen 1ste en 2de get.: 1. Alois Geldof Den- dermonde, 2. Petrus De Smedt Dendermonde, 3. Alfons Delcour Grember gen, 4. Raoul en zn. Galle Serskamp; 5. Pieter De Busschere. Asduif: Pieter De Bus schere 4 pr. Jonge duiven 1ste en 2de get.1Achiel De Vos Kal ken; 2 Roger De Meyer Massemen; 3. Pieter De Busschere Mariekerke; 4. Leon Van Gucht Buggen hout; 5. Honore Props Serskamp. Asduif: Achiel Rooman 4 prijzen. Cracks 1979: Oude duiven: Julien De Man: 5 pr. 3.175,144 km Jaarlingen: Alois Geldof: 8 pr. 2.808.385 km Jonge duiven: Roger De Meyer Massemen 6 pr.: 2.588.633 km Ereprijs 1ste get. oude, jaarse, jonge op fond- vluchten: Pieter De Bus schere met 10 pr. Ereprijs: 1ste get. jaarling op Chateauroux - Argen- ton - Limoges: Alois Geldof Dendermon de 3 pr. Ereprijzen - provinciale laureaten: Mevrouw De Kerpel Bug genhout: 8ste en 12de fond oude; Raoul en zn. Galle Sers kamp: 14de fond oude; Marcel Van Haesendonck Dendermonde: 20ste fond oude; Roger De Meyer Masse men: 5de halve fond en fond jonge duiven. PLOEGENKLASSE- MENTEN FONDVLUCHTEN: 1ste en 2de getekende: 1. Pieter De Busschere - Jacob-Peersman 2. Raoul en zn. Galle - Adrien Pelsmaecker 3. Achiel Rooman - Ce- sar Christiaens 4. Alois Geldof Van Re- leghem en zn 5. Honore Props - Pierre Van Damme Ploegenklassementen jonge duiven: drie eerst getekende: 1. Henri Van den Broeck - Achiel De Vos 2. Van Releghem en zn - Mevr. Van Vossel 3. Marievoet - Joos - Ro ger De Meyer 4. Frans Pauwels - Be- noit Van Royen 5. Roger Michiels Achiel Rooman Oude duiven individueel: 1ste en 2de get.: 1. Me vrouw De Keppel; 2. Pie ter De Busschere; 3. Achiel Rooman; 4. Alfons Delcour; 5. Julien De Man. Jaarlingen: 1. Alois Geld of, 2. Petrus De Smedt; 3. Alfons Delcour; 4. Raoul en zn. Galle; 5. Pieter De Busschere. Jonge duiven: 1. Achiel De Vos; 2. Roger De Meyer 3. Pieter De Bus schere; 4. Leon Van Gucht; 5. Honore Props. EREPRIJZEN Bourges: Pierre mens, Poitiers, Drieghe Chateauroux: De Praete- re - De Lausnay, Angoul- ème: Honoré Props Argenton: De Praetere - De Lausnay; Angoulème: Mom- Roger Honore Props Limoges: Jozef De Schouwer, Limoges: De Vuyst - Rasschaert Tulle: Honore Props; Bourges: Cesar Chri stiaens La Souterraine: Henri Van den Broeck; La Sou terraine: De Praetere - De Lausnay. Grote Ereprijs Kuregem Center: 1ste get. Cahors, Barcelo na, Argenton, La Souter raine: Pieter De Bus schere. 1ste get. Bourges, Poi tiers, Chateauroux, An goulème, Argenton, An goulème, Limoges Jaar lingen, Limoges Oude, Tulle, Argonton, Bour ges, La Souteraine (1en 15.9) Pieter De Bus schere. Schaal Dendermonde: Cesar Christiaens (Bour ges vlucht). Ereprijs 1ste get. Brive, Cahors, Montauban, Bar celona, Limoges (oude), Limoges (jaarlingen), Na- rbonne, Tulle, Marseille, St. Vincent, Perpignan, Argenton, Bourges, La Souteraine: De Vuyst - Rasschaert Schellebelle. BENO kampioen jonge, eerste kampioen jaarse en 5e kampioen oude. En er kwam nog wat bij. De sportieve firma Janssens uit Sint-Niklaas schonk aan de keizer een prachti ge klok, echt prachtig, en of ze duiten kost! Korte lings zal die mij overhan digd worden, en op de kampioenendag op 23 december. Maar ik geloof dat ik te veel praat en bluf, en u te weinig. De Voorpost: Toch niet, doe maar op. Een repor tage komt het best van de melker zelf. Wie is uw asduif en wat heeft ze gepresteerd? Julien Van Cleemput: De asduif heet Loebas, ring- nummer 68/4215630. Hij presteerde als volgt: 34 - 21 -67- 10- 17 -35-65- 35-55-17-24-31 -3-29 en 3e prijzen. Het is een echte klepper, rassen R. De Kegel X Staf Martens. Een verstandige duif die niet misvliegt. Een anek dote: ik laat mijn weduw naars iedere dag uit en als ze zo een 15-tal minu ten gevlogen hebben komt mijn Loebas uit de klad en zoekt hij de dui- vinnenverblijfplaats op. Hij alleen weet waar ze is, en ze is zo maar niet voor het vinden, en nog afge schermd ook. Hij gaat bo venop het duivinnenhok zitten en begint te lokken tot zijn vrouwtje hem an twoord geeft. Zo duurt het spel een minuutje en ik jaag hem weg. Dan trekt hij er weer van door en als somtijds mijn an dere weduwnaars al een half uur op het hok zitten, komt hij als een kogel uit het luchtruim door de Spoetnik heen recht zijn nestbak in gevlogen. Met Temse huldigde duivenkampioen Julien Van Cleemput.rdg) zo'n duifje blijf je duiven- liefhebber in de echte zin van het woord. Volgens mijn vrienden heeft deze Loebas alles om ook op halve fond uit te blinken, maar op de fond zijn de kansen ook groter om hem te verliezen. Daarom blijft hij op snelheid en hoop ik aan hem nog veel gelukkige dagen te mo gen beleven. De Voorpost: In het lo kaal vernamen we dat het meer dan 25 jaar geleden is dat Temse nog een kei zer in de duivensport heeft gehad, klopt dat? Julien Van Cleemput: Als ze dat zeggen zal het wel waar zijn, ikzelf weet dat niet zo goed, maar naar het schijnt was het Hu- bert Hauman, een dui venmelker uit één stuk, waar ik als jong liefheb ber alle respekt voor had. De Voorpost: We verna men van uw vrienden dat er in Moerzeke ook een jonge duif van u zit, die eveneens hard vliegt. Julien Van Cleemput: Da,'s waar. Ik heb nogal een «lang blad» zoals ze in remse zeggen, maar van de weinige duiven die ik verkocht heb, mag ik zeggen dat ze voor het grootste gedeelte aan de liefhebbers plezier bezor gen. Die liefhebber in Moerzeke, een 80'er, kreeg van mij een koppel duifjes, waarvan de ene twee prijzen vloog; de andere heeft van heel het seizoen slechts éénmaal gemist, en vloog prak tisch altijd een vroege prijs. Die man is op zijn 80 een tweede jeugd be gonnen dank zij de dui vensport. Hij beleeft er echt wat aan. Ik moet er direkt bijzeggen: als ik hem ga bezoeken beleef ikzelf nog het meest ple zier van vallen. De Voorpost: Wij afscheid met de voor hand liggende vraag: je het volgend jaar waar maken? Julien Van Hierop een kort woord: «Als 't God lieft» zeg ik. En niet maar mijn duifjes het moeten doen. Misschien, maar dan grote misschien - ik zeg rechtuit bij die slissing heeft ook vrouw haar schap gaan we duifjes inzetten voor halve fond, wie weet? zeggen van mij wel als ik in mijn hand... het een wafel wordt heb het nog niet beerd maar het is niet waar. Afwachten dus maar! De halve fondspeciali sten in De Reisduif voor het seizoen 1979 mogen geciteerd worden als Raymond Van Holewin- ckel als halve fond al gemeen kampioen met de eerste en tweede gete kende in de drie reeksen en de koningstitel wordt gedeeld door Alois Geld of en Roger Thierens met ieder 74 prijzenl. Oude duiven: 1e en 2de getekende- 1 Jos Van Cleuvenberghe Waas munster, 2. Raymond Van Holewinckel Zele; 3. Roger Thierens Waas munster; 4. Georges Jean Thierens Zele, 5. Stockman Zele. Asduif: Jean Stockman Zele, 9 prijzen. Jaarlingen: 1ste en 2de get.: 1. Raymond Van Ho lewinckel 13 pr.; 2. Alois Geldof Dendermonde; 3. Andre Coppieters Zele, 4. Roger Thierens Elverse- le; 5. Georges Roels Zele. Asduif: Freddy De Kegel. Jonge duiven: 1ste en 2de get.: 1. Gustaaf An- theunis, 2. Jules Gee- rinck; 3. Roger Thierens Zele, 4. Raymond Van Holewinckel Zele, 5. Al fons De Cooman. Asduif: Roger Thierens. Op zondag 23 december Wie er zondagavond van- om 18 uur heeft in de zaal af 19.30 u. aan de beurt van het Vrij Technisch In- stituut de jaarlijkse kam- pioenenhulde plaats van «De Reisduif» Dender monde. Omdat het voor de vijfde keer is dat de viering in de school plaats heeft zal er meer nog dan anders een spe ciaal tintje aan gegeven worden. Naast het in overhandigen van plaket ten en trofeeën aan de diverse kampioenen op de verschillende vluchtlij- nen, zal Leon Roovers, 25 jaar aanpakker eens extra in het daglicht worden gezet. Die viering is in het Dendermondse ieder jaar een hoogtepunt van het winterseizoen en dit zal het ook dit jaar worden. komt om'het podium te betreden, willen we hier onder even doorneme Bij de duivenmaatschappij Verbroedering Sint-Niklaas kwamen niet alleen de heren bod.(dw) Algemeen kampioen J. Noens.(dw) bij de Sint-Niklase Verbroedering is Vader en zoon Blancquaert: algemeen kampioen te Zele- Heikant.(c) Op de Noyonvluchten is Jaarlingen: 1ste en 2de er een speciale vermei- get.: 1. Jozef De Donder ding voor Jozef De Don- Hamme; 2. Omer Van der uit Hamme, die al- Hautte Hamme; 3. Gus- gemeen kampioen wordt taaf De Donder Hamme; met de 1ste en 2de gete- 4. Gaston Baert Zele; 5. kende in de drie reeksen Sylvain Verstraeten Den met 46 prijzen. Het ko- dermonde. ningschap met de mees- Asduif: Jozef De Donder te prijzen werd gewon- 10 prijzen, die zijn vader nen door Geert en Roger Gustaaf De Donder klop- Philips uit Grembergen. te met een beter coëffi- Oude duiven: 1ste en 2de ciënt. get.: 1. Lutz - Fierens Jonge duiven: 1. Paul Waasmunster; 2. Jozef Poppe Zele, 2. Jean Bec- De Donder Hamme; 3. qué Dendermonde; 3. Jo- Omer Van Hautte Ham- zef De Donder Hamme; 4. me; 4. Charel Geerinck Eduard De Wolf Tielrode; Grembergen; 5. Sylvain 5. Alfons Spanoghe VerstraeterT Dender- Grembergen. monde. Asduif: Roger Philips 9 Asduif: Sylvain Verstrae- prijzen, ten 9 prijzen. Cesar Hoogewijs: algemeen Noyonkampioen l kant.(v)

De Voorpost | 1979 | | pagina 38