LAYMOND UYTTERSPROT INTERPELLEERDE OYER >E NOG NIET UITBETAALDE IIDDAGMAALBEWAKING ool/t INGEBROKEN TE AFFLIGEM Slopingswerken C. 0.0.-gebouwen begonnen IANDELSCENTRUM HOORSELBAAN: UNDEJAARSAKTIE !N NIET IN TOPDAG 80! WETSWINKEL AALST STELT HEEL WAT VRAGEN HULP IN NOOD IN NOOD? WORDT W.L.A. UIT KONTAKTKOMMISSIE AMYLUM-BEVOLKING GEWEERD? de gemeenteraad interpelleerde de oud-burgemeester Moorsel deze week over de niet-uibetaling aan de krachten van het gemeentelijk onderwas van de Idagmaalbewaking. Het gaat hierbij ook om prestaties leverd in het schooljaar 1975-76. leerkrachten van het Vrjj Gesubsidieerd Onderwijs )ben deze vergoeding reeds geruime tyd ontvangen. ;rbij dan de tekst van de interpellatie. Inmiddellijk na de fusie in werden gesteld van de stad 77, werden door het stadsbe- maar nog steeds niet aan de ïur tal van sociale voordelen rechthebbenden werden uitbe- de onderwijssector afge- taald. 'aft. Tegenover de betrokken ij behelsden o.a. middag- leerkrachten werden allerhan- ialbewaking, voor- en na- de redenen aangehaald om de- loolse bewaking, busbewa- ze vertraging v&n uitbetaling te dgl. motiveren, loewel de CVP-fraktie Zo werd gesteld dat de begro- :eds het standpunt heeft ver- ting reeds was opgemaakt bij ligd dat een geleverde pres- het ontvangen van deze fond- tie recht geeft op een billijke sen en dat derhalve deze uitga- rgoeding, is het niet mijn ve niet voorzien was in de idoeling over het al dan niet begroting; dat diengevolge schaffen van deze sociale moest gewacht worden op een jeiordelen een nieuwe diskus- begrotingswijziging die pas ten ipg ten gronde te voeren. vroegste in augustus dus na ;t {Sn van deze voordelen nl. de goedkeuring; kon gebeuren; ojrgoeding voor middagmaal- dat er moeilijkheden waren •aking werd evenwel natio- met de computer en dergelijke ,J geregeld. Vanaf het meer. I Jhooljaar 1975-1976 zou de Uit een nazicht van de desbe- 9l van het gemeentebestuur treffende bescheiden hliikt jh op dit vlak beperken tot evenwel dat al deze redenen dat doorbetalen aan de recht- niet met de waarheid stroken mqbbenden, van de bedragen en dat de laattijdige uitbetaling het departement van Na- slechts te wijten is aan onvol- ie(jnale Opvoeding ter beschik- doende coördinatie tussen de nnpg van het bestuur zou verschillende diensten van de Jllen. besluiteloosheid van het .uitvoering van deze regeling College. aa:rden aan de stad volgende Ik moet immers doen opmer- iciële middelen ter hand ken dat het bedrag van 433.775 iteld: fr. dat reeds op 31.7.78 aan de I Voor het schooljaar 75-76: stad werd gestort niet in uitga- m^-755 fr. volledige storting ven werd geboekt alhoewel de 131.7.78 begroting slechts op 22.11.78 pi voor het schooljaar 76-77: door deze Raad werd goedge- 11.000 fr. volledige storting keurd. i 17.1.79 De mogelijkheid om dit be- voor het schooljaar 77-78: drag ook in uitgaven te voor- 8.375 fr. gedeeltelijke stor- zien was dus wel degelijk aan- ig op 17.7.79 wezig. i voor het schooljaar 78-79: Ook het feit dat een begro- ,500 fr. gedeeltelijke stor- tingswijziging ten vroegste in ig op 27.9.79. augustus zou kunnen gebeuren bruit blijkt dat de sommen is onjuist. L 433.755 fr en 391.000 fr. Immers, reeds op 21.2.79 ,rectievelijk reeds bijna 1 1/ keurde deze Raad de begro- T" aar en 1 jaar ter beschikking tingswijziging nr. 1 goed. Daarenboven werd in deze be- grotinswijziging een uitgave van middagbewaking voorzien ten bedrage van 814.000 fr. wat nagenoeg overeenkomt met de stortingen van 31.7.78 en 17.1.79 zijnde respectieve lijk 433.000 fr. en 391.00 fr. De uitbetaling aan de leerkrachten laat echter nog steeds op zich wachten. Meer nog, onlangs werd aan het rechthebbend personeel een door schepen Roels onder tekende omvangrijke vragen lijst gestuurd teneinde over de nodige inlichtingen te beschik ken om de betalingen door middel van de computer te verrichten. Dit schijnt er op te wijzen dat het C.B.S. er bijna 1 1/2 jaar over gedaan heeft om te beslis sen op welke wijze men de betalingen zou doen, t.t.z. met of zonder computer. Ik geloof dat niemand mij zal tegenspreken wanneer ik be weer dat het ongehoord is dat ter beschikking gestelde gel den, die toekomen aan werk nemers, voor geleverde presta ties, meer dan 1 jaar geïmmo biliseerd blijven alhoewel se dert maanden alle formalitei ten waren vervuld om tot uit betaling ervan over te gaan. Normaal gezien kon de uitgave van 433.755 fr. gestort op 31.7.78 zelfs nog opgenomen worden in een begrotingswijzi ging van 1978. De misnoegdheid van de leerkrachten, die ondanks her haald aandringen op uitbeta ling, steeds met een kluitje in het riet worden gestuurd, is dan ook meer dan begrijpelijk. Het C.B.S. schijnt zich om de zaak nochtans weinig te be kommeren. Immers, de uitbe taling aan het onderwijzend personeel kan slechts geschie den ten belope van het goedge keurde krediet zijnde 814.000 fr. Nochtans heeft de stad reeds 1.070.630 fr. ontvangen van het Departement van Na tionale Opvoeding. Er dient dus nog ongeveer 246.000 fr. te worden uitbe- t i |tt als vorig jaar, richt het handelscentrum sporselbaan een eindejaarsaktie in. De handelaars 31 henken er terug tombola-loten die de winnaars leKardevolle cheques schenken, waarmee ze alles geinnen kopen wat hun enigzins belieft. }Uf Moorselbaan biedt Immers een waaier van ogeiijkheden wat de aankoop van alles en nog wat pgelijk maakt. De kracht van dit handelscentrum lejJdan ook de verscheidenheid van de talrijke Iddenstandszaken. |er|t nochtans in twee stukken «gesneden» .^koopcentrum, dit door de «snelle» ringlaan is v)t eenheid van handelaars betreft een voorbeeld rzl|or vele andere organisaties. lol] nieuwe toegangsweg ook een zegen voor de in het O.L. Vrouwzie- de buurt wonende huis en de bijhorende personen. Ratten en an- ite parking hebben der ongedierte maken de Moorselbaan voor het ogenblik deze al tuwe impulsen ge- plaats onveilig en instor- 1 on ken. Wanneer nu tingsgevaar is ook al niet de bouwvallige denkbeeldig. Hopelijk Brjiool en het gewezen wordt door de bevoegde poster in de nabije stadsdiensten aan deze - Bkomst afgebroken toestand verholpen, galrden, dan wordt dat De algemene verga- Nc delists Voorpostlezar, 11) ons al dan niet wekelijks verslindt... In overdrach- illjka zin le[ff dit vaak raads letterlijk hebt willen doen wil volgens U toch maar verkocht zijn aan., in u zich daaraan voortdurend blauw ergert er daarentegen regelmatig rood bil aanloopt or toch nog om kunt lachen... zl| het dan groen v M het allemaal maar zwart Inziet m ons dan weer ta zus, dan weer te zè vindt "^imdat wij te weinig toto's brengen van schei ndflaagdak» w te veel foto's van jubilarissen dtmdat wil te weinig schriiven over uw vereniging sfjwi te veel over deze waar uw buurman Inzit •mdat wl| weer geen melding hebben gemaakt van uw karambole of solo-slim n Jfl toch een stukje brachten over een onbekende die "werd aangereden. ton hadden wij dit alles gaarne eens van uzelf p iiehoord J* VRIJDAG 11 JANUAR1 1980 VANAF 20 UUR In de redaktle van het weekblad De Voorpost Pontstraat M te Aalst iip onze Jeerste voorpost nieuwjaars-pers-ceptie. waarop wil, met drankjes en haples, inw ongenoegen zullen trachten af te zwakken dit uw zeer terecht entoeslasme nog zullen aanwak keren i* zegt het allen voort.... dering van het handels centrum stemde tevens unaniem, en dit net als vorig jaar om niet mee te werken aan de topdag van mei 1980. Ze zijn van oordeel dat de hande laars van de Moorsel baan geen enkel nut halen bij het afsluiten van hun straat. Immers, net als sommige andere invalswegen naar het centrum van de stad, kunnen deze midden standers alleen maar verkoop hebben van hen die dan «en passant» hun handelszaken bezoeken. De parkeerakkommoda- tie is hier dan ook, net als overal, van groot belang. Het zou een utopie zijn te geloven dat met de topdag iedereen naar de Moorselbaan zou ko men... Het handelscentrum kreeg er vorig jaar alvast een bittere smaak van in de mond, want alle han delaars zagen die dag hun zakencijfer gevoelig dalen. Ze vragen dan ook uitdrukkelijk hun straat niet af te sluiten en het verkeer gewoon zijn gang te laten gaan. De petitie door alle hande laars ondertekend laat hier geen twijfel over bestaan. De topdag-van en voor de Moorselbaan blijft dan ook voor deze handelaars hun jaarlijkse braderij die zal plaats hebben op vrijdag zater dag, zondag en maandag 6, 7, 8 en 9 juni. Voor deze braderij zijn reeds verrassingen en akti vit ei- ten voorzien die ten gepasten tijde medege deeld worden. Men zit niet stil op de rechter oever en het handels centrum Moorselbaan blijft er zeker toonaan gevend. G.D.B. taald voortkomende van de stortingen van 158.375 fr. en 87.500 fr., respectievelijk ge daan op 17.1.79 en 2 .9.79. Dit bedrag was ook niet voor zien in de begroting 1980 zodat gisteren bij het behandelen van de begroting een amende ment in die zin werd inge diend. Zonder dit amende ment zou de uitbetaling ven de wijze niet kan dulden. Wij ver- nog voorhanden zijnde gelden zoeken het College dan ook evenals de eventuele nog bij- onverwijld maatregelen te ne- komende stortingen nogmaals men teneinde tot de uitbeta- met maanden vertraagd zijn ling aan de rechthebbenden zo gezien deze uitgaven niet bud- spoedig mogelijk over te gettair waren geregeld in de gaan». begroting 1980. L.H. Het is duidelijk dat de CVP- fraktie een dergelijke handels- De direktie van de firma F.F.R. houdt eraan een rechtzetting te doen in verband met het artikel in de Voorpost van verleden week over de A.B.V.V.-aktie op 7 december. In de Ververij heeft iedereen gewerkt en de rle onwettige afwezigheid was 8,25%. we kunnen het nu ook niet verhelpen dat de vakbonden zo oneerlijk zouden durven zijn cij fers «verkeerd» te interpreteren. Maar hadden we als titel niet gezet «door de bril van de vakbondssekretaris»? Goed nieuws. De frankskes zullen bij de par- keermeters toch nog niet uit de mode geraken. Eén minuut 1 frankje! Gemakkelijker kan het niet! 5frankskes= 5 minuten. Maar1 stuk van 5 frank is goed voor 1/2 uur. Van logika gesproken. Dit alles werd beslist na de zitting van de financiële kommissie zodat wij er geen weet van hadden bij het ter perse gaan. Sorry. Naar aanleiding van de oprichting van een eerstelijns hulp- en opvangcentrum, dat door het OCMW wordt uitgebouwd en «Hulp in Nood» heet, publiceert de Aalsterse Wetwinkel, die voorlopig nog ondergebracht is op de Houtmarkt nr. 5 maar vanaf 11 januari 1980 heropent aan de Hopmarkt nr. 11 een persmededeling waarin heel wat pertinente bedenkingen over deze nieuwe dienst geformuleerd worden. Het initiatief zelf vindt men levenswaardig, en men wacht met spanning af wat er zal van terecht komen. Volgens de mededeling, die Burgemeester D'Haeseleer op de ge meenteraadszitting van 31 oktober jl. voorlas, werd tot de oprichting besloten «na een zeer grondige studie en ge- dachtenwisseling met onder meer wetswinkel Aalst». Anderzijds pre tendeert Hulp in Nood een «eerstelijnscentrum» te zijn, wat meteen ook betekent dat men zou instaan voor «eerstelijns rechtshulp». De wetswinkelploeg be kent dat zij inderdaad gekontakteerd werd, maar de nieuwe dienst duidelijk moet geschei- Overigens vraagt de den zijn van andere ploeg zich af of er wel de soorten hulpverlening, nodige politieke wil is Dit betekent niet dat de om de rechtshulp terde- samenwerking uit het ge aan te pakken, en of oog moet verloren wor- het genomen Initiatief den. Men is dan ook van niet eer een «gewetens mening dat op die basis sussertje» rs. met eerstelijns rechts- «Ondertussen kunnen de hulp beginnen van meet- mensen nog steeds te- af aan zou kunnen ge- recht in de wetswinkel doemd zijn een fiasko te voor gratis juridisch ad- worden. Op dit moment vies en met klachten over ziet het er naar uit dat de «hulp in nood-rechts- men enkel zal kunnen hulp» zo wordt de brief mers juist onttrokken doorverwijzen naar besloten, worden aan de liefdadig- bestaande instanties Met deze persmedede- heidsgedachte, aldus de (zoals vakbonden, mu- Wetswinkelploeg. Het is tualiteiten, pro deo- ad- iets waar men recht moet vokaten, wetswinkel, op hebben, waardoor het enz). noemd moet worden. Rechtshulp moet im- ling van de Aalsterse Wetswinkel wordt vol gens ons nogmaals be wezen dat de medede ling, die voorgelezen werd door Burgemeester D'Haeseleer op de ge meenteraad van eind ok tober op zijn minst voor barig was en dat de inhoud ervan niet volle dig juist err doordacht was. Anderzijds blijkt men op het Stadhuis niet goed beseft te hebben wat deze dienst allemaal zou moeten kunnen inhou den, en hoe die inhoud kon kreet kon gerea liseerd worden. VEHE Zopas bereikte ons het verslag van de vergadering, die de Stedelijke Adviesraad voor Leefmilieu op 7 november 1979 hield. Ondertussen had er reeds een nieuwe bijeenkomst plaats op 13 december jl., waarvan spijtig genoeg nog geen verslag ver scheen. Steeds opnieuw worden wij getroffen door de werd zo voorgesteld belangrijkheid van de beslissingen de degelijkheid alsof men in een eerste waarop gewerkt wordt, en de uitstekende versla fase zou overgaan tot gen, waan/oor de sekretaris de heer Van Bellingen oprichting van een zeker een pluimje op zijn hoed mag steken. Tijdens eerstelijns rechtshulp- de vergadering van begin november werd opnieuw bureau. In latere fasen gesproken over de kontaktkommissie Amylum-Be- zou dit dan uitgebreid volking. Dokter Goossens, voorzitter van de worden tot andere gebie- Adviesraad en Ray De Smet lichtten de leden in over den van de hulpver- de werking van deze kommissie, lening. Dit vond de Wetswinkel zelf prima, Zoals reeds vroeger in dit geen enkele afgevaar- want men had er steeds weekblad vermeld was er digde van de Werkgroep voor geijverd dat de op de voorlaatste verga- Leefmilieu Aalst zitting rechtshulp serieus zou dering enige kortsluiting in heeft. Het was noch- worden aangepakt.- In tussen de Amylumdirek- tans deze werkgroep, die hinder veroorzaakt door sie Amylum-bevolking, Aalsters grootste bedrijf en dat het probleem op een toppunt bereikt had. één van de volgende Het komt ons voor dat de vergadering van de ste- Werkgroep Leefmilieu delijke adviesraad voor Aalst zich niet zomaar zal neerleggen bij de nieuwe samenstelling van de kontaktkommis- leefmilieu opnieuw zal ter sprake komen. VEHE met haar affichenaktie «Wij' zijn de stank en het lawaai in onze stad beu» aan de basis lag van de oprichting van een over-, legorgaan tussen het Amylumbedrijf en afge- Aalst blijkt immers de tie enerzijds en het rechtszoekende in de stadsbestuur en de an- kou staan, en de over- dere leden van de raad rompeling van de wets- anderzijds, Hierbij winkel Aalst zelf bewijst wenstte het bedrijf blijk- dit overvloedig. baar de vakbonden van Men ging dan ook gretig Amylum tegen de leden in op de aangeboden van de kommissie uit te vaardigden van de bevol inspraakmogelijkheid, spelen, zodat de verga- king en van het stads en stelde meteen enkele dering vroegtijdig beslo- bestuur. Tot deze oprich- fundamentele voorwaar- ten werd. ting werd beslist na een den waaraan zulk een Het verslag leert ons nu zeer belangrijke konfron- rechthulpbureau moest dat «om dergelijke kort- tatieavond op het Aal- voldoen, terwijl men uit- sluitingen te vermijden» sterse stadhuis, die door voerig de mogelijkheden er een beperkt komité Schepen voor Leefmilieu en moeilijkheden be- werd opgericht waar Mevr. De Maght georga- lichtte. naast de afgevaardigden niseerd was geworden De wetswinkelploeg van van Amylum, met name omdat de affichenaktie Aalst stond dan ook de heren Schoonacker en van W.L.A. een enorm versteld toen men on- De Schutter, enkel nog sukses gekend had,en langs van de oprichting Mevr. De Maght-Ael- omdat de konfrontatie van «Hulp in Nood» brecht, Schepen voor tussen enerzijds de be hoorde «Niets, maar dan Leefmilieu, de heer Ray volking en anderzijds de ook niets, van de door De Smet, als afgevaar- ons geopperde gedach- digde van de bevolking ten is erin terug te en dokter Goossens, vinden!» zo staat er voorzitter van de advies letterlijk in de pers- raad voor leefmilieu zou- mededeling. den zetelen. «Alle leden Men stelt dan ook drie van het komité zijn ervan vraagtekens achter de overtuigd, dat men in bewering van de burge- een beperkte kring beter meester dat er een gron- tot resultaten zal komen» dige studie en gedach- zo lezen wij letterlijk, ten wisseling met onder Tijdens de laatste verga meer de wetswinkel dering hebben deze Aalst geweest is. drie personen de afge- Hulp in Nood wordt vaardigden van Amylum immers geen rechtshulp- ervan trachtten te over- bureau, maar wel een tuigen, dat men niet all-round eerstelijns- tegen hun bedrijf gekant centrum waarin ook was, doch wel tegen de rechtshulp zijn plaatsje gevolgen ervan binnen heeft. Men ziet dit echter een bewoonde wijk. Men niet konkreet zitten. heeft aan het bedrijf ook «Hoe kan men nu met gezegd, dat men bereid enkele sociaal assisten- was de ingenomen stel ten serieus aan rechts- Hngen voor het ganse hulp gaan doen?» vraagt personeel te verdedigen, men zich af. Deze De heren Goossens en sociaal assistenten moe- De Smet beloofden de ten dan bovendien ook raad op de hoogte te nog al de rest van de houden van de werking hulpverlening aanpak- Van de kommissie Amy- ken. |um. Ook wordt gevraagd Opvallend bij de samen- waarom dit centrum stelling van het beperkt «Hulp in Nood» ge- komité is het feit dat er Ook een gemeenschap magazijn en drukkerij als die van de Abdij Affli- zijn van duivel-doet-al gem heeft bronnen van Dom Idesbald en tevens inkomsten broodnodig. in het portiersbureel. Op De verantwoordelijke beide plaatsen verschaf voor deze inkomsten, de te een of meer indringers «capsarius», moet het zich op totnogtoe niet stellen met volgende gekende manier toe bronnen: leraarswedden, gang. Kasten werden de opbrengsten van de opengebroken blijkbaar cidermakerij, de procen- alleen op zoek naar geld. ten op het Affligemse Stukken in natura wer- bier «formula antiqua re- den niet meegenomen, novata», gebrouwen te Wel geld voortkomende Opwijk in de firma De enerzijds van de tentoon- Smedt, missie-intenties, stelling «Geschenk uit hostiebloem, de varkens- Vreemde Landen» en van fokkerij en de florissante de bar en anderzijds van bar van het Kultureel de verkoop van cider en Centrum. In de nacht van allerlei druksels, zondag op maandag De BOB deed de nodige werd op twee plaatsen in vaststellingen en heeft de abdij, nogal ver van de zaak in handen. Ook elkaar gelegen en abso- abdijen worden dus luut niet kommunike- klaarblijkelijk niet meer rend, ingebroken. In de ontzien, abdij zelf waar bureau, LH Onlangs werd in de Kattestraat-Aalst een aanvang genomen met de slopingswerken a de C.0.0.-gebouwen. (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 5