m ERKEERSCONIMISSIE BESPRAK OOK OORSTELLEN OVER AALST-RECHTEROEVER EN DEELGEMEENTEN TRIJD TEGEN ONGEZONDE WONINGEN AAT VERDER «DE AREND» DOEN HERLEVEN! het linnen doek DIPLOMATIE lopingspremie werd verhoogd in Vlaanderen De Voorpost-21.12.1979 -7 Verleden week verscheen in dit weekblad een overzicht van de punten, die a op de vergadering van de verkeerskommissie van 10 december besproken i werden in verband met het stadscentrum, en met wat wij onder de globale idenoemer van Aalst-linkeroever klasseerden. ,r «Vele beslissingen zullen ongetwijfeld een grote weerslag hebben op de ^verkeers- en parkeerproblematiek in onze stad. Dit zal ook het geval zijn !ro!voor een 9root aantal beslissingen die getroffen werden voor Aalst itrechteroever en voor de deelgemeenten. iuvïjzoals voorheen geven wij hier naast de voorstellen zelf, ook de adviezen n iweer, zoals die op de uitnodiging voorde leden vermeld werden, y «Vooraleer Aalst-Rechteroever te behandelen, willen wij hier nog ie* vermelden dat nog een voorstel besproken werd tot invoering van de blauwe zone op een deel van de Dendermondse steenweg. NDERMONDSE 'ENWEG lor het gedeelte tussen de luwe viadukt en de grens t Hofstade wenst de ver- fcrskommissie de blauwe Hte in te voeren. Het Mi- |terie van Openbare Wer- i gaat eveneens akkoord dit regime (brief van I november 1979). Lang- Tkeerders zullen volgens l advies in de toekomst |inen beschikken over nieuw aan te leggen jking aan het kruispunt per de viadukt. 'CHTEROEVER lagenda van de verkeers- pmissie voorzag vijf pun- die men onder de glo- |e noemer van Aalst-rech- iever zou kunnen onder delen. was er vooreerst de lag tot het instellen op Oude Dendermondse- lenweg van halfmaande- ls beurtelings parkeren 'het gedeelte tussen de 4lig Hartlaan en de Za- -ibaan. ingezien de Oude Den- rmondsesteenweg, de Za- jijaan en de Geldhof- jat ingericht zijn voor J verkeer in beide rich- jjen en het dwarsprofiel zji deze openbare wegen Br eng is, kan maar aan één kant geparkeerd wor den, maar dan wel in de rijrichting van de bestuur ders. Hieruit vloeit voort dat in dezelfde straat de voer tuigen gedeeltelijk links en rechts staan opgesteld, steeds afwisselend aan de ene of de andere kant zo dat het verkeer er werke- li'k moet door slalommen. Men vindt het beurtelings parkeren dan ook aangewe zen voor het gehele weq- vak qaande van de Geld- hofntraat. via de Oude Den- dermondsesteenwea. de Za- velbaan teruq naar het weo- aedeelte van de Geldhof straat alwaar eenzelfde re geling reeds vroeger werd ingesetld. Voor de Weverijstraat en de Driesleutelstraat was er. een vraag tot instellen van éénrichtingsverkeer, waarop gunstig advies uitgebracht werd. Door deze maatregel wordt immers een belangrijk aantal parkeerplaatsen ge- rekupereerd en een goede doorstroming van het ver keer bevorderd. In de Drie sleutelstraat zou het ver keer de richting dienen te volgen komen de van de Hertshage en de Ververij straat naar de Dr. De Moor straat, de Jan Bijlstraat en de Bredestraat. In de Weverijstraat zal het verkeer rijden van de Bre destraat en de Jasmijn straat naar de richting Ver- brandhöfstraat en Ververij straat. De Brouwerijstraat van haar kant halveert de rechthoek Bredestraat, Weverijstraat - Ververijstraat - Driesleutel straat en kan als verkeers wisselaar funktioneren door he tverkeer in beide rich tingen toe te laten. Gelet op de engte van deze straat dient hier dan ook het beurtelings parkeren op gelegd aldus luidt de tekst voor de kommisiele- den. Raadslid André Doorns stel de voor in de Guido Ge- zellestraat het halfmaande- lijks beurtelings parkeren in te voeren. Het advies hierop is gunstig, gelet op de engte van de rijbaan en het daaruit voortspruitend slalommen van het verkeer. Men vindt het echter mo gelijk langs beide zijden van de rijbaan te laten parkeren en aldus het aan tal parkeergelegenheden te winnen, wanneer men zou overgaan tot het verbreden van de riibaan en het in krimpen van de voetpaden van 2,70 meter naar 1,50 meter. Wat de Hoveniersstraat be treft, vroegen de inwoners tot het instellen van één richtingsverkeer in het ge deelte tussen de Jan De Windstraat en de Dr. De Moorstraat, het invoeren van blauwe zone en het toe laten van parkeren langs de linkerzijde van de straat in de rijrichting van De Moor straat naar De Windtstraat. Het advies op deze vraag is ongunstig. Het wegge deelte waarover sDrake is een kort stuk, parkeervrij, met in het midden een on overzichtelijke bocht. Één richtingsverkeer invoeren brenqt een respektabele rondqang mede waardoor het verkeer verplicht wordt een scherpe bocht te ma ken van de Jan De Windt straat naar de Dr. De Moor straat. Verder zou men ook verplichten de weggebrui kers te parkeren langs de binnenkant van de onover zichtelijke bocht in de Ho veniersstraat. Bovendien ligt tussen deze bocht en de Jan De Windtstraat het ma gazijn van een groothan delaar waar men regelmatig moet lossen en laden en waar het verkeer geen door gang meer zou hebben, zo aan de linkerkant voertui gen geparkeerd staan. Par keren aan de rechterkant van «Ie rijbaan gezien in de rijrichting is evenmin aan te bevelen, gelet op de kleuterschool en het gevaar dat de kinderen lopen om van tusnen de geparkeerde voertuigen de rijbaan over te steken. Raadslid Van der Beken van zijn kant vroeg tot het in stellen van éénrichtingsver keer in de P. Van Nuffel straat, Gefusilleerdenstraat en Kruisstraat derwijze dat een scherpe hoek verme den wordt waar geen zicht is. Ook hier is het advies on gunstig. Men redeneert dat het immers veel gevaarlijker is de Petrus Van Nuffel- straat te verlaten om de Binnenstraat in te rijden dan de Binnenstraat te ver laten om de Petrus Van Nuffelstraat in te rijden, ge zien het aanbod op het kruispunt van het verkeer komende uit oe Petrus Van Nuffelstraat aanmerkelijk minder is dan voor de Bin nenstraat. Bovendien zal éénrichtingsverkeer aldaar aan het kruispunt Van Nuf- felstraat-Binenstraat geen verandering brengen aan de héoge betonplaten op de hoek van de straat, terwijl het verkeer wel nodeloos zou omgeleid worden. Ten slotte zijn er In het voorbije jaar en tot heden geen ver keersongevallen gebeurd. DEELGEMEENTEN Vier punten tenslotte had den betrekking op deeioo- meenten. Vermelden wij vooreerst Meldert waar raadslid Chris Borms een hernieuwde vraag deed tot het instel len van een snelheidsbe- perHrg In de Aalsterse Dr<=- f Het advies hierbij luidt dat de Aalstersedreef en de Af- fligemdreef in het gedeelte vanaf de Zandberg tot aan de Abdij van Affligem geen enkele vorziening hebben voor fietsers en voetgan gers. Aangezien deze open bare wegen tijdens de zo mermaanden veelvuldig aangedaan worden door dit soort weggebruikers is het noodzakelijk een snelheids beperking van 60 km. per uur op te leggen. Het ak koord van de gemeente Hekelgem zal wel moeten aangevraagd worden, aan gezien deze weg gedeelte lijk op haar grondgebied ligt. Voor de deelgemeente Hof- stade was er een vraag van de heer E. Dierickx om dé verkeersproblemen te on derzoeken op het Dorp, de Leopoldstraat en de Kerk straat. Om het verkeer vlot ter te laten verlopen en het mogelijk te maken dat twee voertuigen elkaar kruisen indien er een derde voer- tuig geparkeerd staat, dient volgens het advies éénrich tingsverkeer ingesteld rond gans het kerkcomplex. Men stelt dan ook voor om in het weggedeelte van de Leopoldstraat vanaf de Hoogstraa tot aan de Dorp straat, het huidige éénrich tingsverkeer te laten ver lopen in de tegenoverge stelde richting. In de Kerk straat zouden voorsorte- ringsstroken Kunnen wor den voorzien. Op het weggedeelte van de Dorpstraat, begrepen tus sen de Leopoldstraat en de Kerkstraat, bestaat de mo gelijkheid een aantal par keerplaatsen af te bakenen op de rijbaan tegen de kerkmuur, en tevens vol- diende ruimte ter beschik king te houden voor het verkeer achter de gepar- kee wagens. Bovendien kunnen op de parkeergele genheid een paar plaatsen voorbehouden worden aan lijk- e- ceremoniewagens. Vervolgens was er een voorstel om de Middenweg te Herdersem voor te be houden als speelstraat op woensdagnamiddag en gans de zat hierbij is zoals verwacht negatief, omdat het een openbare weg betreft, in gericht voor het doorgaand verkeer. Alle bewoners be schikken over een voertuig, -zo luidt het verder. Nochtans moet de rijbaan, die men wil inrichten als speelstraat alle dagen op dezelfde uren en gedurende een lange periode volledig gesloten worden voor alle verkeer. De aard van de vraag zelf (enkele woensdag en zaterdaa) is dus in strijd met de nationale voor schriften. De laatste deelgemeente, die aan bod kwam, Nieu- werkerken, waar raadslid Chris Borms (nogmaals zij) vroeg om in het verlaagde gedeelte van de Molenstraat parkeerverbod in te voeren aan de kant van de huizen en parkeerplaatsen af te bakenen aan de overzijde. Het advies is hier gunstig, gelet op de engte van de rijbaan en op het feit dat dit wegedeelte met de rij baan van de Molenstraat een zeer scherpe bocht maakt aan de splitsing en de autobestuurders komen de van de viadukt verplicht zijn bij het afdraaien een wijde bocht te maken, voor al met zwaardere voertui gen, waardoor ze praktisch op de linkerkant van de rijbaan terecht komen. Het doorlopende gedeelte van de Molenstraat is inge richt voor het beurtelings parkeren door middel van de verkeersborden E5 en E7, zodat wanneer het toe gelaten is te parkeren langs de kant van de huizen in het verlengde van de dood lopende weg, het zicht voor de bestuurders tenzeerste belemmerd wordt wanneer zij zich dienen te begeven in de richting van de Dorpstraat. Het parkeerver bod waarvan hierboven sprake zou dan ook mogen ophouden voorbij de split sing alwaar het beurtelings parkeren dan hernomen wordt. Men vindt het ook ten zeerste aangewezen het ver laagde deel van de Molen straat ondergeschikt te ma ken aan de doorlopende weg van de Molenstraat, aangezien de bestuurders op deze laatste weg prak tisch onmogelijk kunnen voorzien dat van rechts voertuigen kunnen opdui ken. Om het zicht te verbeteren voor de bestuurders komen de uit het verlaagde deel en die links willen afslaan stelt men voor een verkeers geleider op de grond te la ten aanbrengen door mid del van witte evenwijdige schuine lijnen. Tot daar de rijk gevulde agenda van de jongste ver keerskommissie. In de ma te van het mogelijke zul len wij trachten de uitein delijke beslissingen van de ze kommissie oo de kop te tikken, vor zover deze na tuurlijk zouden afwijken van de voorgestelde adviezen. VEHE Niet alleen op de buiten gaat een deel van het aan herbergiers en an- verenigingsleven, van de folklore en de oude dere neringdoeners ge- gebruiken teloor. Uiteraard ook in stadswijken, daar dacht. Daarna zal ge- zelfs nog meer al waren het vroeger échte entiteiten poogd worden ook de waarvan onze zegsman Péken Moens, herbergier uit gewone burger hierbij de Binnenstraat, ons zei dat wat vroeger «één blok» enigermate te betrekken, vormde nu totaal is uiteengespat. Belotters, biljarters en Een dubbeltje kan soms aardig rollen. andere vrijetijds- sukses lag reeds bij de zeer talrijke bijwoning van een match. Alleszins een goed voorteken. Blijkt het achteraf ge woon een strovuurtje te zijn geweest dat na enig weelderig branden vlug d de tweede enquête naar de woningkwaliteit, die h de loop van de jaren 1971 en 1972 door het zitionaal Instituut voor de Huisvesting werd gevoerd, is gebleken dat meer dan één derde van i g 1.776.000 woningen in het Vlaamse Gewest uit ?lohgezonde woningen» bestaat, waarvan er nog -ruo.000 voor verbetering vatbaar zijn en 238.000 als jto ruimen krotten dienen te worden beschouwd, yjkening houdende met deze elementen heeft de mse Regering, waarvan de Aalsterse Minister Irc Gaiie deel uitmaakt, in haar beleidsprogram- een aantal maatregelen voorgesteld, die de lere verkrotting van het woningpatrimonium 1en dienen tegen te gaan. instrument bij uit- soepeld. ik om het woning- Zo moet de woning itand te vernieuwen, voortaan gedurende de men ondermeer in laatste 5 jaar, die aan de aktiveren van het premieaanvraag vooraf- pen van woningen, gaat, nog slechts ge- de durende minstens 6 maanden bewoond ge weest zijn. Deze voor van toelagen voor waarden komen wel te slopen van ongezon- vervallen wanneer ter woningen aangepast plaatse aan wederop bouw wordt gedaan, en gelen genomen in uit voering van de artikelen 94 en 95 van de Huis- vestingskode het bewijs van het streven van de Vlaamse regering om de stadskernen opnieuw leefbaar te maken Het nieuw koninklijk besluit beantwoordt vol gens hem ook aan de etische en morele nor men die hij er op het vlak van de woonkultuur op nahoudt, en die zich verzetten tegen de we tenschap dat nog tal van gezinnen in krotten le ven. Tevens wil men met de genomen maatregelen verdere nutteloze grond- verspilling tegengaan. Deze maatregelen vor men tevens een geldig uitgangspunt om nieuwe verkavelingen aan de stadsranden overbodig te maken, aldus Minister Galle. VEHE hArvoor diende It itaande regiemen ing inzake het verle- I is in deze optiek dat de belanghebbende Tj Vlaamse Regering aanspraak kan maken op jficieel Executieve ge- een bouwpremie en of -émd) beslist heeft om staatswaarborg, ërzijds de slopings- De verkoopwaarde van imie te verhogen en de woning, die gesloopt derzijds de voorwaar- wordt, mag zonder re- h, onder dewelke de kening te houden met de mie verschuldigd is, grondwaarde, niet meer g ersoepelen. bedragen dan 500.000 fr. lol Anderzijds moet de >n ïrwaarden woning voortaan niet i een tekst, die ons meer uitsluitend, maar Êrgemaakt werd door nog slechts hoofdzake- nister Galle blijkt dat lijk als woongelegenheid eigenaar van de te hebben gediend, wat be ien woning zijn aan- tekent dat eventueel ook ig per aangetekende handelshuizen in aan- iding dient in te die- merking komen voor een bij het Bestuur voor slopingspremie. Huisvesting, Trier- iat 49,1040 Brussel. sloopwerk mag inwel niet aangevat jrden vooraleer de be- gde Minister of fatssekretaris aan de ■•vrager de beslissing Bedrag Door de nieuwe beschik kingen werd de premie in Vlaanderen opgetrokken van 40.000 tot 50.000 fr. Paralel met de andere i premiestelsels, vervalt ®'9erin9 °f t0®k®"" de slopingspremie toegestuurd heeft, voortaan wel indien de sloping niet wordt uitge voerd binnen de 30 maanden na de datum van de toezegging ervan. Volgens Minister Galle prem'e vorman de versoepeling orden toegekend, van de bestaande regle mentering en de maatre- hiet vervalt het recht ijtoelage. een nieuw Nnklijk Besluit wer- i> de voorwaarden, on «nvoudigd en ver- Verlengingen, hernemingen, en één nieuwe film. De Kerst- en nieuwjaarsperiode is aange broken. In onze bioskopen is dat duidelijk te merken. Cinema Palace Benedenzaal Hier loopt de laatste James Bondprent «Moon- raker» nog door tot het einde van het jaar. Herneming van de Franse komische prent met Louis De Funes, Rabbi Jacob. Ook deze film zal voor ten minste twee weken in Aalst te bekij ken zijn. Cinema Feestpaleis Zaal 1 «Tess», de laatste nieuwe film van Roman Polanski komt deze week uit in deze smal Een film die zeker een bespreking in 'Film van de week' waard is. Wij verwijzen dan ook naar deze rubriek. Wel wil ik er u op attent maken dat de vertoningsuren van deze prent afwijken van de normale uren in cinema Feestpaleis. Voor deze film start de eerste vertoning om 17 uur en de tweede om 20.30 uur. Zaal 2 Een derde week verlenging voor Bud Spencer alias «Bulldozer», in deze zaal. Zaal 3 Hier loopt de film van Christian Gion «One Two Two» voor zijn tweede week door. SJ. Toen Luc Moens werd geselekteerd bij de juniores van het na tionaal handbalteam en in het buitenland voor een zeer flinke prestatie zorgde, (ondertussen werd hij reeds senior), kwamen een aantal afge vaardigden van klubs in het café van zijn vader samen die zouden zor gen voor een soort ont- vangstkomitee bij zijn terugkomst. Deze eerste ervaring viel zo in de smaak dat eruit de idee groeide-alle krachten te verenigen en «de Arend» weer nieuw leven in te blazen. Paul Uyttersprot van de Wijksportraad en Frangois De Schrijver van «De Lustige Vin keniers» stimuleerden de idee en zorgde ervoor dat de koppen bij elkaar werden gestoken en dat iedereen voor bundeling van alle krachten van de wijk werd war.m ge maakt. «Onze Arend» kwam tot stand met medewerking van niet minder dan de 25 bestaande verenigin gen van de wijk. Poly- door Verstraeten werd tot voorzitter ervan ver kozen en Frangois De Schrijver zou instaan voor het administratief werk. Doel is door sa menwerking eikaars ma nifestaties op een hoger trapje te heffen en in de wijk weer oude geplo genheden en folklo ristische gebruiken te doen herleven. De tijd van toen doen hergebo ren worden Op uitnodiging van de nieuwe vereniging, een soort overkoepelend or gaan, en met de steun van het Stedelijk Komi- tee voor Vrijetijdsbeste ding had dan verleden vrijdag bij «Péken Moens» waar reeds een vijftal verenigingen zijn gevestigd een verga dering plaats die zich in een flinke opkomst mocht verheugen. De vereniging richt zich naar de klubs gesitueerd in de Binnenstraat, de Groen straat, de Kouterstraat, de Gefusilleerdenstraat, de Arendstraat, de Kruis straat en de Rozendreef. Gedacht wordt hierbij reeds aan een uitbrei- Ter gelegenheid van de jaarlijkse uitbetaling van het spaargeld werd door het bestuur een etentje aangeboden aan de vlijtige spaarders. De vereniging teit reeds 85 leden en bestaat 5 jaar. (Hugo) ding met de «nieuwe wijk verenigingen zullen Bosveld en Horebeke- periodiek hun hobby be- veld». drijven met steun en De klassieke aktiviteiten aanwezigheid van de van het eigen midden zustermaatschappijen zullen worden bevorderd van «de Arend». Eerste jj"ef antwoord, en voor de financiële aanwijzing van een rea- middelen wordt eerst listisch te verwachten uitdooft? Of wordt het de aanloop tot... een de kenij, een braderij? Aan «Onze Arend» hierbij te zorgen voor een posi- LH Je moet het zo zien zei de muis. Mijn aanwezigheid doet helemaal geen af breuk aan jouw reputatie, integendeel. Kijk, als kat heb je natuurlijk een bevoor rechte positie. Ik zou niet weten wie je als natuurlijke vijand moet vrezen, en als je een beetje bij het oversteken van de weg uitkijkt, word je vanzelf met een oude en wijze ouderdom gezegend. Daarbij gaat begrijpelijk de functie als kat slijten. Door alle dagen je melk, water en brok jes klaar te zetten gaan de mensen verge ten, dat je in hoofdzaak jager bent, dat je recht hebt op muizennesten in je kop, en dat daar je intiemste wensen schuilen. Als ik dus na jaren ineens door de kamer ren. worden ze plots met hun neus op de realiteit en jouw noodzaak gedrukt. Het feit dat ze ongestoord kunnen schransen, vreten en bulken hebben ze voor het grootste deel aan jou te danken, want geen muis haalt het in zijn kop om ook maar een kruimeltje te pikken als er iets verder een half-wakende kat met zwie pende staart en tien scherp-geslepen na gels ligt. Op dat ogenblik word jij het centrum van de familie. Om me dood te trappen zijn ze te laf, me dood slaan vinden ze vies, mijn gespleten kop vol bloed in een val vinden doet hen huiveren, dus schuiven ze hun onbekwaamheid en verantwoor delijkheid af naar iemand die gewoon niet kan weigeren. Op dat ogenblik be roepen ze zich op de natuurwetten, waar ze zelf al jaren de vloer mee aanvegen. Op dat ogenblik sta jij met de rug tegen de muur, en is je lieve rust eraan. Nu wil ik mezelf niet overschatten, maar ik ben een jonge ambitieuze muis, met talent en boordevol geestdrift, en jij bent een oude kater vol ervaring en met grote invloed maar eerlijk gezegd ook een beetje op de terugweg. Omdat ik dus in al mijn jeug digheid een zekere bedreiging vorm voor je verworven en besliste ouderdomsver zorging, stel ik het volgende voor: ik blijf van hun eten af, ik blijf natuurlijk van het jouwe af. Ik laat me nooit zien als jij in de geburen bent. Ik loop slechts af en toe, laat ons zeggen een keer per maand door het huis. Zo komt het nooit in hun hoofd op dat het steeds om dezelfde muis gaat. Ik nestel in de binnenkant van de zetel, waar het warm is, en waar ik de boel beetje bij beetje opvreet. Daar doe ik jaren over, en geen mens die het merkt. Het kan jaren duren voor ze het in de gaten krijgen, en met permissie gezegd zullen wij het dus allicht niet meer mee maken, want er zijn nu eenmaal wetten waar muizén, noch katten noch mensen aan ontkomen. Ik geloof dus zeer eerlijk dat dit compro mis prachtige perspectieven inhoudt, en dat het vóór dlles op realiteit gebaseerd is. Om te tonen dat de goede wil tot samen werking van mijn kant recht uit het hart komt, heb ik hier een klein geschenkje mee en steek mijn poot in ware broeder liefde en genegenheid naar jou uit. Amen zei de kat en stak hóór poot uit.

De Voorpost | 1979 | | pagina 7