GEMEENTERAAD EN DE ZOVEELSTE MOTIE OVER AMNESTIE... BELASTING OP BEGRAVING VERHOOGD BEGROTINGSTEKORT BEDRAAGT 356 MILJOEN TELEX OPENBARE WERKEN Stadsschuld stijgt over de twee miljard frank BIJ OPENBARE WERKEN LAG NADRUK OP KLEINSCHALIGHEID EN GEBOUWEN 10 - 28.12.1979 - De Voorpost Het is geen sinecure om een jaaroverzicht te geven van een departement zoals openbare werken. Aan heel wat projekten wordt immers jarenlang in stilte gewerkt, zonder dat resultaten onmiddellijk zicht baar zijn, terwijl andere projekten dan weer jarenlang aanslepen. Denken wij hier maar aan het Kultureel Centrum, waarvan de bouw reeds verschillende koalities overleefde. Nochtans schijnt men er dit jaar terug met volle moed en met veel geld aan begonnen te zijn zodat de hoop gekoesterd blijft dat dit centrum binnen zowat twee jaar officieel zal kunnen geopend worden. Iemand die hier zeker maar ook het stadhuis niet zal om treuren is zelf krijgt een totale Schepen van Openbare opknapbeurt. Ook de werken Jan De Neve, die nieuwe stadswerkhuizen zich dikwijls openlijk in de vroegere Friacge- ergerde over de evolutie bouwen werden van het dossier. Kopzor- drastisch aangepakt, gen heeft hij alleszins dit maar dat bleek reeds op jaar meer dan genoeg de gemeenteraden toen gehad, niet alleen we- steeds opnieuw agenda- gens de kritiek van de punten hierover dienden voorontwerp struktuur- plan rechteroever, dat onlangs verscheen, blijkt ook de bevolking niet ongevoelig te zijn voor dit facet van het stads- besproken worden zon der ook oog te hebben voor de talrijke staats- werken die op uit ogen blik in de stad aan de gang zijn. In vele van hen beleid. Ook hierover is heeft schepen De Neve beslist het laatste woord ontegensprekelijk een oppositie op zijn «duur» beleid, maar zeker ook wegens de kritiek die hij van zijn eigen koalitie- partners op het einde van het jaar moest verdra gen. Toch gaat hij onverdro ten verder met zijn eigen stempel te drukken op de openbare werken van de- stad. Het mooiste goedgekeurd te worden. Herinneren wij er ter loops aan dat het stads bestuur dit jaar ook kan overgaan tot het inhul digen van een aantal woningen voor bejaarden aan de Schietbaan en dat ook de nieuwe sport- schuur te Erembodegem kon ingehuldigd worden. Het nadeel bij dergelijke voorbeeld ervan is onte- werken is natuurlijk het gensprekelijk het ver- feit dat deze niet keersvrij maken van de spektakulair zijn dan de Grote Markt, zowat hét evenement van het jaar. Het moet de schepen dan ook ongetwijfeld he d vallen te zien hoe er terug geageerd wordt om de verkeervrije Grote Markt opnieuw te laten inpalmen door de auto's. Stadsherwaardering Nochtans was het ver keersvrij maken van het belangrijkste plein van de stad Aalst niet zo maar een ééndagsvlieg, bouw van één of andere brug of de aanleg van één weg. nog niet gezegd. Positief is dan weer het feit dat Schepen De Neve niet nalaat de bevolking inspraak te verlenen in zijn projekten. Maar der gelijke inspraak loopt nu eenmaal als een rode draad door zijn gans beleid. Het hoofdstuk ruimtelij ke ordening kan niet afgesloten worden, zon der even kort te wijzen op een aantal bouwover tredingen, die spora disch aan de oppervlakte komen, maar die er toch opnieuw voor zorgen dat het imago van Openbare werken niet zo maagde lijk blijft als weieens verwacht. Hierbij kunnen wij de overtredingen (of goedkeuringen) herhalen van het bedrijf Lam- brecht te Herdersem, van de villa in een natuurre servaat te Gijzegem, van een schaapsstal te Moor- sel, van een villa te Nieuwerkerken, enz. Maar in feite belanden grote inbreng. Hoeft het herhaald dat men dit jaar het begin van de Gentsesteenweg (aan Gentsestraat - Kool straat) herlegde, dat men begon met de bouw van de nieuwe Zwarte Hoek- brug, dat gestart werd met de verbinding tus sen de ringlaan en de omleiding van Hofstade, dat er eindelijk een mid denberm komt aan de Leopoldlaan en Heilig Hartlaan; en dat ook de bouw van de nieuwe verbinding met Ninove van de grond schijnt te komen. Financiën Roken kost geld. Het is trouwens op het vlak van de financiën dat de Schepen het meeste kri tiek te verduren krijgt. Naar alle waarschijnlijk heid komt hierin trou wens volgend jaar veran dering, en zal op de uitgaven van dit depar tement dan ook een «Hopelijk is het de allerlaatste keer dat we met een motie dat 35 jaar wachten reeds veel te lang is en stelt voor amnestie moeten voor de dag komen», zegde raads- België het énig Europese land is waar dergelijke amne- lid-volksvertegenwoordiger Jan Caudron toen hij bij het stie nog niet van kracht is. Amnestie vragen lijkt ni begin van de laatste zitting van de gemeenteraad vroeg stilaan wel op een bedeltocht. Wegens nieuwe feiten °P aan het einde van de openbare zitting zijn motie te mogen nationaal vlak zal het raadslid deze motie goedkeuren voorleggen. Hierbü de tekst ervan: Dat de CVP zoals hij beweert zich nooit aan amnesti. «De gemeenteraad van Aalst, bijeen in zitting van zou hebben geïnteresseerd en er bovendien geen dossier 20.12.1979, herinnert eraan dat hy, traditiegetrouw rond kennis van heeft neemt deze groep niet en het wordt evei Kerstmis, een oproep doet tot verzoening onder alle woelig. burgers. Ghisleen Willems verklaart dat zijn fraktie zich za Sluit zich aan by de recente oproep van acht bekende houden aan de vroegere stellingname, nl. dat de gemeen Vlamingen, vertegenwoordigers van verschillende ideoio- teraad zich niet meer bezighoudt met vraagstukken di< gische en politieke strekkingen. niet onmiddellijk het stadsbelang tot doel hebben. Wa Is eveneens van oordeel dat in afwachting dat de definitie- niet rechtstreeks met de problematiek van de stad heef ve staatshervorming aan de gemeenschappen de bevoegd- te maken zal deze groep niet meer goedkeuren. Het werd heid geeft de problemen inzake amnestieverlening zelf te dan ook een stemming meerderheid plus Van Mosselvel regelen, de centrale regering zonder uitstel algemene de tegen minderheid. maatregelen zou nemen om de speciale en humane gevol- De erop volgende stemming ging dan eigenlijk met ove gen van de repressie op te ruimen. de grond van de zaak. Of uit deze stemming die Stelt vast dat op 6.12.79 in de Kamer een reeks wetsvoor- meerderheid plus Van Mossevelde tegen minderhen stellen in die zin in overweging werden genomen en wel stelde, de ware houding van de partijen tegenover he door een overgrote meerderheid van de aanwezige Vlaam- amnestievraagstuk na worden gedistilleerd blijft nog we se verkozenen. een open vraag. is van oordeel dat 35 jaar na de oorlog de tyd meer dan Lambert Van de Sype wil daarbij nog kwijt dat d( ryp is om in een geest van kristelijke en humanistische houding van de ex-schepen hem zo eigenaardig voorkom grootmenselykheid de verzoening tussen alle burgers te dat hij er liever niet wil op inpikken, verwezenlijken». DH Raadslid Willy Van Mossevelde is eveneens van oordeel Wegen Zoals overal elders heeft ook bij ons de zeer strenge winter van 1979 haar sporen nagelaten. De aanpak ervan was niet alleen zeer duur maar gelukkig ook zeer effi ciënt. Het gevolg hiervan waren ook een nooit geziene herstellingswer- maar kaderde dit projekt ken, in die mate dat het in het groter geheel van verkeer op een bepaald terrein van de leefmilieu- problematiek. Staatswerken Het beleid van openbare werken kan moeilijk Het i§ nu aan de Sche pen te bewijzen dat het inderdaad ook anders (en goedkoper) kan. VEHE Tijdens de gemeenteraadsvergadering van 19 december grafkelders op de agenda. Deze drie wijzigingen, in d 1979 stond een wyziging op de indirekte belasting op de vorm van belastingsverhoging werden op een drafj begraving - asverstrooïng - bijzetten in kolumbarium - goedgekeurd. De oppositie stemde wel tegen uit principeda ontgraving - openen van grafkelders en volle grondkonces- maar ging akkoord met de motiver-ng die door schepel sie - en retributie op het gebruik van de stedelijke Hooghuys gegeven werd. de stadsherwaardering dat na jaren studie en inspraak langs het struk- tuurplan om uitgewerkt moment door een echt labyrint diende te rijden. De diensten van openba re werken bewezen all es- werd. Schepen De Neve zins zeer degelijk te wil trouwens in de in- kunnen werken, want als geslagen weg verder gaan. Dit jaar werden immers ook de projekten voor het verkeersarm maken van de Nieuw- straat en het verkeersvrij maken van de Zoutstra- ten door de gemeente raad goedgekeurd. één van de eerste steden van het land werden de gevolgen van de winter massaal aangepakt. Opvallend hierbij is ook dat de Schepen meteen profiteerde om het rio- lennet drastisch te ver nieuwen, dit met het oog Dat zijn beleid echter op de latere waterzui vering. Zoals zijn vijfjarenplan het vooropstelde, ging Schepen De Neve ook ongestoord verder met het aanleggen en ver nieuwen van voetpaden en de openbare verlich ting. Ook hier had hij het niet steeds onder de markt, vermits vooral de nieuwe verlichting op heel wat kritiek stuitte. Het meest zal de sche pen nog verbaasd ge weest zijn op de reaktie van de bevolking uit de deelgemeenten op de verhaalbelastingen. De massale bijeenkomsten te Nieuwerkerken en Erembodegem zullen ongetwijfeld ook bij hem wel sporen nagelaten hebben. Dit belet echter niet dat de heer De Neve steeds verder van deze belasting gebruik wenst te maken. Ruimtelijke ordening Schepen De Neve is niet alleen verantwoordelijk voor openbare werken, maar ook voor ruimtelij ke ordening. Dit jaar was het opvallend stil rond deze materie. Geen enkel Bijzonder Plan van Aan leg werd onderzoek gesteld, wel werden een aantal vroe ger goedgekeurde BPA's in uitvoering gebracht zoals dit van het Wijn- gaerdveld en dit van de Bergemeersen. Dit betekent echter niet dat de stadsdiensten stil gezeten hebben. Bin nenskamers wordt niet alleen gewerkt aan het struktuurplan van Groot- Aalst, maar uit een be langrijke vergadering in de Rozendreef bleek ook dat heel wat andere BPA's hertekend wor den. Te oordelen naar het niet steeds met even groot entoesiasme be groet wordt spreekt voor zichzelf. Niet alleen komt er heel wat tegen kanting van de zijde van de middenstand, maar veel scherper en harder was ongetwijfeld de kri tiek afkomstig van de werkgroep Stadsher waardering, die als voor naamste speekbuis het weekblad «Vies Oiljst» heeft. Deze werkgroep kwam opvallend veel in het nieuws dit jaar. Denken wij maar aan de boomplanting in de maand januari, aan het kraken van een aantal huisjes in de Keizer straat op de Aalsterse topdag, en aan de bezet ting van het huis Moyer- soen in de maand juni 1979. Over het behoud van dit huis, en meteen de bouw van een nieuwe C en A is trouwens nog niet het laatste woord gezegd. Tegenover een aantal andere verwezenlijkin gen stond de werkgroep dan weer positiever. Naast de Grote Markt realiseerde de Schepen immers dit jaar de eerste woonerven in Groot- Aalst, met name de Sterrestraat en de St. Kamielsstraat. Het ziet er trouwens naar uit dat de schepen op de in geslagen weg wenst ver der te gaan. Gebouwen Een van de opvallendste punten bij de rondgang met de pers was onge twijfeld het feit dat openbare werken dit jaar vooral de nadruk legde op de vernieuwing en modernisering van ge bouwen. Zo was er niet alleen het belfort waar binnen - •jrkt, Schepen van Financiën Van den Ecde (PW) had woens dagavond een zeer ondankbare taak. Hij moest aan de Aalsterse gemeenteraad een begroting voorstellen, die ondanks de hogere belastingen met een belangrijk tekort afsluit. Niemand noch van de meerderheidspartijen noch van de oppositie scheen dan ook gelukkig met deze gang van zaken. Nochtans had de Schepen in een zeer lange toespraak en met alle mogelyke cijfers aangetoond hoe men tot dergelijke deficitaire toestand gekomen was. Vooreerst had de Schepen de raadsleden herinnerd aan de onderrichtingen, die de Minis ter van het Vlaams Gewest Mare Galle aan de gemeente besturen opgestuurd had voor het opmaken van de begrotin gen 1980. De begroting van de stad Aalst sluit volgend jaar met een glo baal tekort van 356 miljoen frank. Hierin zit een tekort van vorige jaren van meer dan 191 miljoen, zodat het tekort van het dienstjaar 1980 zelf meer van de sporthal Denderdal De inkomsten uit overdrach ten, zijnde deze uit het gemeentefonds en uit de bela stingen, zijn anderzijds de be langrijkste voor de stad. Met 1,068 miljard vertegenwoordi gen zij 89% van de gewone inkomsten. De onroerende voorheffing zou volgend jaar moeten goed zijn voor een stij- dan 164 miljoen bedraagt. De ging van 16,435 miljoen, en de uitgaven geschat op 1,363 mil jard frank, zijnde 117 miljoen meer dan in 1979. Deeze groei kan onderverdeeld worden in 70,6 miljoen meeruitgaven voor het personeel, 11,5 mil joen aan werkingskosten, 2 miljoen minder aan overdrach ten en 37 miljoen meer aan schuld. De personeelskosten zijn aldus verantwoordelijk inkomsten bij de tarieven van voor 60% van de stijging en de het zwembad en de verhuring schuld voor 31% ervan, van eigendommen, zoals de De personeelsuitgaven zijn begraafplaatsen en het buffet voor 1980 geraamd op meer Overdrachten Hieronder verstaat men de toekenning van toelagen aan individuelen, gezinnen en aan bedrijven. Hier is merkwaar- 1) Begraven van niet-inwo- ners van de stad (alleen voor personen die geen 25 jaar inwoner zijn geweest) wordt van 1000 fr op 10.000 fr gebracht. De reden ligt hier voor de hand; er zijn geregeld verzoeken van buitenstaanders die NOOIT belasting betaald hebben en zo in de infra- struktuur niet voorzien hebben om in Aalst begra ven te worden. 2) De prijs voor ontgraving wordt van 1500 fr. opge trokken tot 10.000 fr. Deze maatregel (verhoging) dient als afschrikmiddel om de ontgravingen (luguber dig genoeg een vermindering werk) tegen te gaan. merkbaar van 108 miljoen in 3) Openen van grafkelders 1979 tot 106^miljoen in 1980. en volle grondconcessies, buitengewone begroting derzijds, met name deze van de investeringen sluit met een overschot van 21 miljoen frank. In de begroting 1979 was een tekort geraamd van meer dan 294 miljoen frank. Nu wordt dit bedrag nog ge raamd op 188 miljoen, en deze vermindering is volgens de Schepen te wijten aan het feit dat de uitslag van het dienst jaar 1978 gevoelig gunstiger was dan geraamd, en ander zijds het feit dat er belangrijke meer-ontvangsten zullen zijn dan oorspronkelijk geraamd Inkomsten De begroting 1980 voorziet voor de stad Aalst inkomsten ten bedrage van 1 miljard 199 miljoen en uitgaven van bijna 1 miljard 364 miljoen. Verge leken bij vorig jaar stijgen de inkomsten aldus met 97,7 mil joen fr. of 8,87%. Men voor ziet dat deze inkomsten af komstig zijn voor 12,6 miljoen onpnhaar °P de verdelingsfondsen en 76,7 miljoen op het hoofdstuk van de belastingen. Voorts zijn er nog enkele min der belangrijke verhogingen op meerdere hoofdstukken Voor de inkomsten van presta ties voorziet het stadsbestuur een vermindering van 43,5 mil joen naar 42,7 miljoen frank. Dit komt vooral omdat in 1979 de verkoop van vuilniszakken overraamd was. De meeste ge zinnen komen immers rond met de gratis bedeelde zakken, terwijl men ook nog kon put ten uit deze van 1978, die pas laat verdeeld werden. Negatief was ook dat de oude feesthal in de Schoolstraat niet langer ver huurd wordt aan Diddens en Van Asten, wat ook het geval is met het gebouw in de Berge meersen (Friac). Anderzijds voorziet men meer personenbelasting voor een stijging met 27,930 miljoen. De belasting op het huisvuil zou 14 miljoen meer moeten opbrengen, deze op het ge bruik van de riool 7 miljoen, het parkeren 4,5 miljoen, de niet-bebouwde percelen 3,4 miljoen en diverse posten 3,3 miljoen frank, zijnde samen 76,6 miljoen frank. Voor de opbrengst uit het ge meentefonds voorziet Schepen Van den Eede een hoger in komst van 12,690 miljoen frank. Verder heeft men 'nog de terugbetaling door de Staat van de lasten van leningen aan gegaan voor staatstoelagen, wat op 63 miljoen geraamd wordt, en de toelagen in de wedde- en werkingskosten voor het onderwijs voor een bedrag van 93 miljoen frank. Tenslotte zijn er nog voor ruim 38 miljoen andere tussenkom sten en toelagen. Schuld De inkomsten voor 1980 wor den geraamd op 88 miljoen, zijnde 2 miljoen minder dan voorzien in de begroting van 1979. Bij de dividenden uit de interkommunales Edas en In- terdender wordt een bedrag voorzien van 51,7 miljoen zijn de 8.6 miljoen meer dan in 1979. Anderzijds wordt in de rubriek kredietverlening aan bedrijven en derden heel wat minder-inkomsten genoteerd. Dit komt door de lasten van doorleningen. Samenvattend kon de Schepen dan ook mededelen dat er voor 1980 rond 100 miljoen meer- inkomsten geraamd worden, waarvan 76% betrekking heb ben op fiskale inkomsten en 12% op hogere inkomsten uit verdelingsfondsen. Uitgaven Zoals vermeld worden deze dan 700 miljoen frank, wat neerkomt op zowat 51,37% van het totaal van de uitgaven. In dit verband was het volgens ons belangrijk dat de Schepen mededeelde dat ondanks de budgettaire moeilijkheden van de stad, toch een aanvang zou gemaakt worden met het be zetten van goedgekeurde ka derbetrekkingen, teneinde de hiërarchische struktuur van het personeelskader te regelen op definitieve basis. Voor deze maatregelen is een belangrijke provisie van onge veer 40 miljoen voorzien in de personeelssektor. Ook blijven niet geringe-kredieten behou den voor de tewerkstelling van werklozen. Stadsschuld De lasten van de stadschuld zullen volgend jaar meer dan 388 miljoen bedragen, zijnde een verhoging van 37 miljoen t.o.v. van 1979. Zoals de Sche pen terecht opmerkte in zijn Voor het OCMW van Aalst zelf is er trouwens reeds een vermindering merkbaar van de toelagen. Deze tot dekking van de ziekenhuistekorten en deze aan de kerkfabrieken stijgt anderzijds respektieve- lijk van 15 naar 16 miljoen en van 5,8 miljoen naar 7,1 miljoen. 6,37% of 6,760 miljoen wordt tenslotte voorzien voor de be toelaging van alle andere vere nigingen zoals sport- en kui tuurverenigingen. Werkingskosten De werkingskosten zijn voor 1980 geraamd op nagenoeg 168 miljoen frank, wat een stijging betekent van 11,5 miljoen of 7,33%. Normaal diende de groei beperkt te worden tot 4% maar dit bleek volgens de heer Van den Eede niet moge lijk voor een aantal funkties zoals voor de algemene admi nistratie waar er een stijging is van ongeveer 2 miljoen frank (totaal 27,7 miljoen). Ook de stedelijke werkhuizen, die verhuisd zijn naar de Al- brechtlaan zullen hogere kos ten veroorzaken. Dezelfde op merkingen gelden voor de po litiediensten waarvan sommige 10' begraving: 3000 fr. 500 fr. U Deze verhoging is geba|«li seerd op het feit dat dlfr; koncessies privaatbezit zijl1* en het stadspersoneel moi ingezet worden. Ook de retributie op h< gebruik van de stedelijkC, grafkelders ging de hoogt in. De eerste maand 500 ften (was 300 fr.), tweedjR; maand 600 fr. (was 400 fr.!1* derde en volgende maanp 1000 fr. (was 500 fr.). Schepen Hooghuys hooptf^' dat deze fikse verhogiri aa aanleiding zou zijn om dfch gewoonte van sommige «kisten maanden te late staan» de grond in te bo ren. (sic). Geert Van den Bossch^' bt voor bijzetting en volgende Tijdens de uitvoering der herstellingswerken wegens vorstschadc aan het wegdek, greppel en fundering van de Lcdebaan te Aalst is gebleken dat de riolering wegens de ondiepe ligging onder de boordsteen zich in uitzonderlijk slechte staat bevond. Ook alle aansluitingen van de aangelanden en rioolontvangers moesten vernieuwd worden. Bedrag der meerwerken voor deze verbetenngswerken bedroeg 580.849 frank BTW niet inbegrepen. Het ontwerp voor verharding en verbetering van de Zijpbeek straat, Politieke Gevangenstraat en Bevrijdingsstraat werd door de gemeenteraad van 16.2 1977 goedgekeurd. Onlangs werd een principiële belofte van staatstoelagc bekomen voor 65% van de geraamde kostprijs van de rioleringen en 35% van de geraamde kostprijs van de verhardingen. Om in aanbesteding te mogen gaan diende het ontwerp aangepast te worden aan de opmerkingen van het Ministerie van Openbare Werken en diende de raming geaktualiscerd te worden. Deze raming bedraagt thans 6.920.000 frank BTW inbegrepen. toespraak gaat er geen maand afdelingen zullen overgebracht voorbij of er komen voor mil joenen leningen op de gemeenteraad voor diverse in vesteringen «waarover ieder een het toch akkoord is.» (Dit laatste is niet helemaal juist, vermits de CVP sedert enkele maanden tegenstemt). Vol gens hem moeten de invester ingen alleszins gespreid wor den over een langere periode, teneinde de weerslag op de stadsbegroting te verlichten. Bij het opmaken van de begro ting 1980 beliep de stadsschuld 2,080 miljard. De jaarlijkse last van deze leningen bedroeg ügeowt^rdigeil deze wer- in de begroting 1980 303 ral- ki„gskost<,„ n3% va„ het to. aldus tussen 1978 en 1980 met 12,6 miljoen fr. terwijl de ei- zijdig en gevoelig ingekc werden. Gelukkig was er vo Maar ook heel wat andere miljoen frank, diensten zullen volgend jaar Volgens de Schepen meer kosten. Zo zullen de uit- aldus duidelijk dat er een wan- gaven stijgen voor het lager verhouding was tussen de in- onderwijs, voor de bibliothc- breng van de Staat en de op- ken, voor de jeugd, de vuilnis ophaaldienst, terwijl ook de werking van de voertuigen meer dan 2 miljoen meer zal kosten. De werkingskosten brengst van de fiskale voorzie ningen die van de inwoners worden verwacht. Ook voor de uitgaven is er een probleem. Aldus blijkt dat er voor de gebouwen stijgen an- bijna geen kans bestaat om de derzijds tot 29,4 miljoen, wat gewone huishoudelijke uitga zowat 3 miljoen meer is dan i van de stad in te krimpen. joen frank. Hiervan zijn 178 miljoen bestemd voor intere sten op leningen voor het stad- saandecl 16 miljoen), 111 miljoen (+11 miljoen) voorde aflossingen van leningen, ter wijl de last van de kredietope ning voor 1980 alleen reeds geraamd wordt op 11,7 mil joen. Voor 1979 was deze last aanvankelijk geraamd op 3,5 miljoen. «De laatste post is kenschetsend voor de nadelige omwikkeling van de kastoe- stand van de stad, die dan weer het direkt gevolg is van het groeiend begrotingstekort» ao kommentarieert de Schepen zelf deze cijfers. worden naar Nieuwerkerken. gen belastingen stegen met 96 de Schepen nog het hulpfon waarvan de stad voor 1978 e< som ontving van 68 miljoe die toeliet om de kastoestai tot het einde van het jaar n gang te houden. De Schepen meende niet leen dat de dotatie van gemeentefonds moest verh gen, maar ook de verdelinj h {criteria dienden herzien worden, rekening houdei met toestanden als deze speciaal de stad Aalst keert. Hij deelde de gemee teraad trouwens mee dat get geld kontakt onderhoudt wordt met de regionale stedt uit het Vlaamse land. Tot blijkt dat de belangen, ond de steden onderling, vaak aa zienlijk uiteenlopen. Eén dii stond volgens hem dan o< vast: Er is een probleem de gemeentefinanciën. Gezit de middelen waarover Overheid beschikt beper zijn, moet van die zijde o« niet veel heil verwad worden Alleszins blijkt dat de budge taire toestand van de sta het jaar voorheen. Met een De struktuur van de stadshuis totaal van 168 miljoen ver- houding veranderde aldus wei nig tussen 1977 en 1980, enkel in absolute cijfers is er een enorm verschil, vermits de be dragen stegen van 937 miljoen in 1977 tot 1,363 miljoen in taal van de uitgaven. Kommentaar Uit de analyse van de budget taire toestand kon de Schepen van Financiën enkele algeme ne besluiten trekken. Zo bleek er vooreerst een wanverhou ding tussen de inkomsten en de uitgaven, en deze wanverhou ding nog steeds toeneemt. In 1977 kwamen nog 40% van al Hiervan gaat bijna 80% naar de sektoren personeel en schuld. De sanering van "de stadsfinan ciën zag de Schepen dus enkel op het vlak van de staatsin komsten. Daarom moest Aalst volgens hem een groter aan- de inkomsten uTt de verde- deel krijgen uit het gemeente- lingsfondsen. In 1980 is dit per centage gedaald tot 31,71%. De belastingsinkomsten stij gen daarentegen van 31,81% in 1977, naar 41% in 1980. fonds. De staat wordt trouwens met Aalst, drie jaar na de fusii de beschuldigende vinger na- zorgwekkend is. Met dei j gewezen, omdat de dotaties vaststelling kan iedere Aalsti i het gemeentefonds bij v De verdelingsfondsen stegen schillende gelegenheden naar het volmondig c

De Voorpost | 1979 | | pagina 10