OVER NORMEN, 'n ZEEFDRUKMACHINE, WERK MET EIGEN PERSONEEL EN 'n KIOSK BSP wenst zuinig beleid en prioriteit voor sociale sektor MET HERINRICHTING VAN STATIONSPLEIN IS NIEMAND GELUKKIG Telex Openbare Werken STAKING VAN ARTSEN EN APOTEKERS TE AALST Raadszitting te Aalst Na de marathonzitting van woensdag 19 december die na :ij02 uur eerst haar beslag kreeg was het wel enigszins te voorzien dat de zitting van de volgende dag vlotter zou verlopen. Wat dan op een nogal heftig incident tussen raadslid Paul Stockman en Schepen Annie De Maght na, i< waarover U elders in dit blad leest, ook wel het geval was. Wel werden aan de agenda toegevoegd: interpellatiés door raadsleden Robert De Pauw (over het OCMW) en Ray mond Uyttersprot (over de vergoeding voor middagmaal- bewaking aan onderwijzend personeel), een vraag van raadslid Louis Saerens over de dokters- en apothekers- -e staking en een motie, de allerlaatste hoopte raadslidvolks vertegenwoordiger Jan Caudron, over amnestie. he™ bes we gei pe: t digrc IMet een kwartiertje vertraging gon de zitting in een quasi- gemoedelijke kerstfeer. Sche pen De Maght. steeds met begaan, had immers ge- irgd voor kerstgroen voor elk raadslid en ook de pennerid- ders zouden hiervoor in aan merking komen de volgende dag. In afwezigheid van de zieke BSP-fraktieleider Jan Van der Veken, vervangen door Fred dy Pijck, en van raadslid Tuur ^e Sutter kon burgemeester D'Haeseleer met naast zich se- kretaris Leopold Van Vaeren- bergh de zitting openen. In de openbare vergadering, waar voor een dozijn belangstellen de waren opgekomen, waren 55 punten en in de besloten vergadering 27 punten aan de dagorde. een zeef- Over normen drukmachine P-^ Nadat Ghisleen Willems na mens de CVP-fraktie bij de (leningen» had gesteld dat zijn fraktie deze niet zou goedkeu- )m reeds vroeger aange- no'Jhaalde redenen en raadslid Etienne Bogaert, nogal wat vrage nummertjes in de finan ciële dossiers zag kwam er enigszins leven in de brouwerij bij de stadstoelagen aan sport- '0 fren jeugdverenigingen, eed Raadslid Remi Van Vaeren- fr ïbergh wilde graag van schepen ianjMonsieur vernemen welke nor- imen er gebruikt worden op dit stuk en raadslid Raymond Uyt- °P"tersprot had vragen over de Einjaankoop van een zeefdrukma- 7 dtchine voor de jeugdverenigin- ige gen waarbij hij stelde dat der ate gelijke apparatuur alleen door b0gespecialiseerd personeel te behandelen is en dus minder l, geschikt voor het gestelde doel. «Zeefdruk» is een druk- procedé met schabloon uit zij- - de of metaalgas waarover met de hand of mechanisch de verf wordt uitgestreken. «Betoelagingen gebeuren niet naar willekeur», verzekerde de schepen, «en allemaal op ad vies van de sportraad». «Er zijn ten andere zeer weinig reklamaties over» voegde hij er nog aan toe. Als raadslid Van Vaerenbergh dan echter bleef aandringen en vroeg naar de normen waarop de betoela ging stoelt werd hem gezegd dat momenteel wordt onder- - handeld met de stad Gent in le dit verband. Het raadslid zal Ic de normen schriftelijk toege- n stuurd krijgen. Wat betreft de zeefdrukmachi ne zegt de schepen dat er reeds veel gebruik van is gemaakt en dat een BTK-er, regent plasti sche kunsten, zich vervol maakt in deze branche. De zeefdrukmachine komt aldus ten goede aan de jeugdvereni gingen. Raadslid Paul Stoc kman is echter niet overtuigd de praktische mogelijkhe den en uit zijn twijfels. Na de vraag van raadslid Uyt tersprot dat het stadsbestuur nauwlettend zou moeten toe kijken op de opportuniteit van aankoop van dergelijke appa- 3 e^raiuur en borg staan voor een joe doelmatig gebruik ervan kan men verder naar volgend punt niet zonder dat raadslid Van Vaerenbergh echter nog had •t Jgevraagd of de Erembodcgcm- se VKSJ die wegens verbouw ingswerken uit de refter van het vroegere schoolgebouw moet, kan vergaderen in het dienstcentrum. «Die vraag zal welwillend onderzocht wor den», antwoordde de burge meester. Openbare verlichting naar wijngaard veld Het plaatsen van een nieuwe openbare verlichting op de verbindingsweg tussen de via- dukt over de Dender naar de industriezone «Wijngaard- veld» wordt zonder enige op merking goedgekeurd. Het betreft hier het aanleggen van openbare verlichting lang sheen een nieuw aan te leggen baan in het verlengde van de Pieter Corneliskaai. De ver lichting wordt voorzien in de zelfde zin als deze langs de kaaien. Hetzelfde type palen wordt gebruikt (A 1, 10 meter lichtpunthoogte). In de mate van het mogelijke wordt ook hetzelfde vcrlichtingstocstcl gebruikt. Het ligt in de bedoe ling de verlichting samen met het wegeniswerk uit te voeren. De hieraan verbonden uitga ven zijn geraamd op 964.830 frank, BTW inkluis. Zc zijn te dekken door middel van kre dieten voorzien in de buitenge wone begroting. Liefst werken met eigen perso neel! Bij de onderhoudswerken aan gemeentewegen tijdens de pe riode 1980, 1981 en 1982, komt waarnemend BSP-fraktieleider Freddy Pyck tussen met een verklaring. De BSP had wel de intentie dit punt niet goed te keuren maar wil uit loyauteit t.o.v. de meerderheid er wel mee instemmen op voorwaar de dat de periode van drie jaar wordt teruggebracht naar één jaar. Dit om er zich reken schap te kunnen van geven dat binnen dit jaar grondige in spanningen worden geleverd om zoveel als enigszins moge lijk is te werken in eigen regie en met eigen personeel. Geregeld worden wantoestan den, en die zijn er zegt Pijck, aangeklaagd en de BSP wil die weggewerkt zien. Zo heeft tij dens de voorbije winterperio de een bepaald privaat onder nemer op uiterst gebrekkige wijze gewerkt. «We hebben goed personeel», zegt het raadslid, en we kun nen het best naar waarde schatten door zijn kapaciteiten aan bod te- laten komen. Hij stelt dan ook: werk met eigen personeel waar het kan geef hen het nodige mate riaal zorg voor degelijk onder houd van dit materiaal elimineer op alle niveau's slechte elementen. Bepaalde diensten hebben reeds bewezen dat zulks moge lijk is, besluit de heer Pijck. Ook de PVV bij monde van raadslid André Doorns dringt aan op werken in eigen beheer maar stelt daarbij dat aankoop van te grote apparatuur hierbij niet opportuun is. Schepen Jan De Neve is inder daad ervan overtuigd dat met het eigen personeel veel te doen is. Het deed de laatste jaren immers reeds heel wat. En dit niet alleen bij kleine onderhoudswerkjes maar ook bij grotere projekten als bvb de restauratie van de trouw zaal, werken aan lokalen en zolders als burelen, de inrich ting van de stedelijke werkhui zen e.m.a. Alhoewel de schepen zich principieel absoluut voorstan der van werk met eigen perso neel verklaart is zulks echter niet altijd mogelijk. Opties moeten hierbij worden geno men en prioriteiten vastgelegd. Qua onderhoudswerken in ei gen beheer waren er de laatste 20 maanden in Klein-Aalst 910 opdrachten en ongeveer even veel in de deelgemeenten wat toch op een vijftal vervulde opdrachten per dag neerkomt. De planning terugbrengen naar de periode van slechts één jaar zoals door de BSP ge vraagd brengt echter veel moeilijkheden, zegt de sche pen. Voor groter projekten is er tijd nodig, moet er appra- tuur gekocht worden en als de aannemer er de tijd niet toe- krijgt om die te laten renderen koopt hij zc niet. Dan doet hij niet mee en komt er, volgens raadslid Uyttersprot, minder konkurrentie bij de aanbeste ding zodat het voor de stad duurder kan uitvallen. De pe riode van drie jaar werd ten andere vroeger ook steeds in acht genomen. Na de belofte van schepen De Nevc dat zoveel mogelijk zal worden gedaan in eigen regie zal de BSP het punt toch goed keuren. Voor drie jaar. Niets belet ten andere, zegt raadslid Uyttersprot erbij, dat in die drie jaar al wat enigszins kan toch in eigen beheer wordt uitgevoerd, waarna raadslid Bogaert nauwkeurige gegevens en reële cijfers vraagt over de bestrooiingswerken. Die zul len worden verstrekt. Essentieel gaat het hier over .onderhoudswerken aan ge meentewegen op het grondge bied van fusic-Aalst de komen de drie jaren. Destijds werd voor de gewone onderhoudswerken een open bare aanbesteding uitgeschre ven en de toewijziging gebeur de voor een periode van drie jaar met aanvang op 1 juli 1977. Het voorgelegd lasten boek werd aangepast aan de bevindingen van de laatste drie jaar en zal in openbare aanbe steding worden gelegd begin 1980 om in voege te treden op 1.7.80. De uitgaven worden gepaamd, BTW inbegrepen. op 20.834.816 frank per jaar. Het gaat hier om onderhoudswer ken die specifiek behoren tot verschillende bedrijvigheden van daartoe gexpecialiseerdè aannemers, zowel qua werkne mers als qua materieel. Voor kleine onderhoudswer ken van dringende aard be schikt de stad over een werk ploeg voor kleine verzakkin gen in de rijweg waarbij fun dering noch ondergrond moe ten worden opgebroken, her stellen van kleine oppervlak ten in het voetpad en opzoe ken van verstoppingen. Het voorgelegd ontwerp beoogt echter «onderhouds werk» van meer uitgebreide of gespecialiseerde aard zoals o.m. huisaansluitingen (bestaan de riool en met inbegrip van wegdek en voetpad) vakkundige herstellingen in de rijweg die doorgaans het gevolg zijn van breuken in on dergrondse leidingen vakkundige herstellingen van de rijweg, bvb grotere op pervlakten, kassei of mozaïek. aanleggen van nieuwe voet paden van kleine en moddel- grote oppervlakten waarvoor geen afzonderlijke aanbeste ding kan worden uitgeschreven winterdienst waarvoor o.m. gespecialiseerd materieel noodzakelijk is. Voor al deze werken moet de aannemer niet enkel over ka- mions beschikken, hij dient te vens op om het even welk ogenblik kranen, bull-dozers en ander biezonder materieel te kunnen inzetten. Enkel gro te aannemers beschikken hier over omdat de investering daar verantwoord is ten overstaan van de door en aanvaarde werken. Nieuwe kiosk Na de tributaries met de mu- ziekkiosk, o.a. te Moorsel, wil het stadsbestuur overgaan tot aankoop van een nieuwe kiosk. In september werd het ont werp voor aankoop van een verplaatsbare kiosk goedge keurd door de Raad. Gp- meend werd dat verschillende firma's konden mededingen voor dekonstruktie ervan. De Gouverneur kon er echter geen goedkeuring aan hechten en het ontwerp dient grondig te worden aangepast. Inmid dels werd vastgesteld dat de bekomen dokumentatie, om trent het gewenst materieel, een Belgische firma betreft die reeds meerdere kiosken bouw de en er een brevet heeft opge nomen. Teneinde risico's qua kwaliteit te ontlopen wil de Raad met die firma een kon- trakt afsluiten. De prijs bedraagt 2.650.000 frank en werd gekontroleerd ten overstaan van reeds elders geleverde gelijkaardige kiosken. Daar de huidige kiosk niet meer aan de gestelde eisen voldoet om via de openbare weg te worden verplaatst wordt de aankoop dringend. De oude zou, mits aanpassin gen, in de toekomst enkel bin nen de stad kunnen worden gebruikt. Gezien de CVP-groep van oor deel is dat deze aankoop ge fundeerd is stemde ze nu eens mee met de meerderheid. LH Over de herinrichting van het Aalsterse Stationsplein werd reeds verschillende malen gediskussieerd in de gemeenteraad. Dit was ook nu weer het geval, dit naar aanleiding van het goedkeuren van een aantal meerwer- ken voor een bedrag van 88.437 fr. Zoals bekend werd tot het herinrichten van het Stations plein besloten wegens het gebrek aan standplaatsen voor de autobusdiensten en de moeilijkheden ondervonden b(j het opstellen van de autobussen in de Albert Liénart- straat. Overeenkomstig de plannen en een reeds goedge keurd politiereglement worden meer autobusstandplaat sen gekreëerd en worden de taxi-standplaatsen overge bracht naar de zijkant van het Stationsplein rechtover het station, tussen de Majoor Claserstraat en de Vooruit gangstraat. Het betreft hier enkel de aanpassingswerken aan het wegdek waarbij ingevolge de opmeting voor de eindafrekening een meeruitgave van 88.437 fr. aan de aannemer diende betaald te worden. Na deze werken zullen nog bijkomende aanpassingen no dig zijn voor de verkeersgelei ding zoals het aanbrengen van signalisatie op de weg en de afwerking met aanplantingen. Ook de openbare verlichting zal degelijk aangepast worden. Bij dit agendapunt kwam CVP-fraktieleider Chris Wil lems tussenbeide. Volgens hem geven de werken die uit gevoerd werden geen enkele voldoening. Hij vroeg dan ook bevestiging dat het hier om een voorlopige oplossing ging, en dat naar een betere definitieve oplossing zou uitgezien worden. Schepen Jan De Neve ant woordde hem dat het inder daad in de bedoeling ligt deze heraanleg voorlopig te hou den. De definitieve oplossing zal afhangen van de resultaten van de studie over het open baar vervoer, die op dit ogen blik uitgevoerd wordt, en waar binnenkort de resultaten zul len kunnen van bekend ge maakt worden. Anderzijds be kende schepen De Neve dat hijzelf niet gelukkig was met de resultaten van de heraan leg, maar dat deze een nood zaak was. Volgens hem kan men eventueel in de loop van 1980 een nieuw plan uitwer ken, dat dan een andere oplos sing zou geven aan het Sta tionsplein. CVP-raadslid Uyttersprot deelde vervolgens mee dat hij zelf een bezoek gebracht had aan de signalisatie en de ver lichting. «Soms is het er ge vaarlijk,» zo voegde hij eraan toe. «Wij zullen dit laten onderzoe ken,» zo deelde de burgemees ter mee. Raadslid André Doorns (PW) merkte op dat er een oude kabine van de RTT zou moe ten verdwijnen om toe te laten dat men er een lichtmaat zou aanbrengen. In verband hiermee deelde schepen De Neve mede dat wegens de ontoereikendheid van de bestaande telefooncel, er twee nieuwe aangebracht werden door de RTT, die bin nenkort zullen gesloten worden. Wat de verlichting betrof, pre ciseerde hij dat het stadsbe stuur reeds beschikt over een lichtmast met 4 armaturen, die zich op dit ogenblik in de ste delijke werkhuizen bevindt. Op de vraag van de heer Bo gaert (CVP) wat er met de beplantingen zou gebeuren die zowat op de hoogte van de bumpers der auto's zouden ko men, zei schepen De Neve dat het de bedoeling was voor de huizen rechts van het Stations plein hoogstammige bomen aan te brengen la Keizerlijk Plein». Anderzijds zouden een aantal planten en bloemen in hoge bakken kunnen ingeplant wor den zoals op zoveel plaatsen in Brussel gebeurt. Dit ontlokte dan weer de reaktie van raads lid Paul Stockman (CVP) dat dit aldus in Brussel gebeurt omwille van de metrowerken en «omdat het in Brussel ook meer mag kosten». Meteen werd de diskussie besloten en werd overgegaan tot het vol gende agendapunt. VEHE Op de bespreking van de begroting 1980, en in afwezigheid van de zieke BSP-fraktieleider Jan Van Der Veken, werd het BSP standpunt vertolkt door raadslid Freddy Pijck. Gezien de schepen van Financiën Van den Eede (PW) reeds uitvoerig de begroting had belicht, beperkte de BSP-woordvoerder zich tot enkele losse bedenkingen op de begroting. Aldus werd er vooreerst op vroeg hij aandacht voor de gewezen dat de Aalsterse so- verbetering van het woning- cialisten de bezorgdheid van park door vernieuwbouw, ge- de schepen delen in verband met de verdere evolutie van de koppeld aan vervangingsbouw, aanvullingsnieuwbouw en uit- stadsfinancièn. Tevens werd breidingsnieuwbouw. Hierbij eraan herinnerd dat de BSP werd ook gevraagd of een ste- sinds maanden aandringt op delijke saneringspremie hier bezuinigingen, saneringen en geen oplossing zou brengen, herverdeling van de beschikba- Terloops wees de BSP-woord- re financiën. «Wij zijn niet voerder erop dat voor de kerk- entoesiast over de ingediende fabrieken een hoger budget begroting» aldus de heer Pijck. Het enige lichtpunt op een zui nig en doelmatig beleid, waar aan iedereen volgens deze par tij moet meehelpen, niet in het minst het College van Burge meester en Schepenen zelf. werd voorzien. Vervolgens werd gepleit voor een her- strukturering van het onder wijs op lange termijn. De BSP begreep ook niet waarom de toelagen voor de midden standsverenigingen verhoogd dien diende er een kontrole te komen op elk niveau en een oordeelkundige bezetting van de kaders. De partij uitte tenslotte haar tevredenheid over de werken aan het nieuw ziekenhuis, aan het zwembad, en aan het kul- tureel centrum. Ook was men verheugd dat het vrouwenhuis er kwam. dat er aandacht be steed wordt aan opvangcentra, aan oprichting van nieuwe bi bliotheekfilialen, aan stadsver- fraaiing, aan de jeugd en de sport. Hierna volgde wel een verdo ken aanval op de CVP. Wij citeren de heer Pijck letterlijk: «Het .is begrijpelijk dat de CVP als minderheid in deze raad, de klemtoon legt op wat het aan de inwoners meer kost. Indien de CVP echter achter de bestuurstafel had gezeten, dan zou zij ccn andere taal hebben gesproken. Zonder de vrees om een twee de mandaat in de provincie te verliezen, kan ik hier verkla ren dat ze daar anders hande len kwestie van inkomsten. Denk bv. maar aan de milieu belasting». (einde citaat) De BSP keurde dan ook de begroting goed, alhoewel men er niet onverdeeld gelukkig mee was omdat naar haar oor del «meer sociaal engagement aan de dag moet gelegd wor den in deze tijden van krisis». VEHE Zoals kollega Caudron verder werden van 20.000 naar zou zeggen, drong ook de BSP 120.000 fr. Daarentegen was aan op het gebruik van recycla- gepapier Vervolgens werd gepleit voor een degelijk investeringsplan met prioriteiten voor de socia- het budget voor ijzelbestrijding gedaald met 1,4 miljoen. Werkloosheid le sector. Volgens de BSP De Pijck ging vervolgens in op dient daarom selektief te werk het probleem van de werkloos- gegaan worden in de investe- heid. waar hij vooreerst een ringen. «Men moet tevens verschuiving zag in het tewerk- trachten de leningslast van de stellingspatroon van het eerste stad in 1980 in te dijken» zo naar het tweede corcuit. (pri- ging de spreker verder, waar bij hij aandrong om meer wer ken in eigen regie uit te voe- vate naar overheidsdiensten). Omdat dit laatste circuit nu niet meer volstaat werden bij en beroep te doen op zondere maatregelen genomen betoelagingen De socialisten vroegen het Kader, stadsbestuur ook meer aan- Volgens zoals het Bijzonder Tijdelijk de spreker had de dacht te schenken aan een so- overheid de plicht het recht op ciale wooninfrastruktuur door arbeid van haar inwoners te een doordacht grondbeleid en verzekeren, sociale woningbouw. Hierbij Inzake personeel werd door de drong de heer Pijck aan op BSP dan ook aangedrongen op vlugheid in de afhandeling van het realiseren van een organi- het dossier De Cluyse. Tevens gram voor het kader. Boven- In de gemeenteraadszitting van 27.9.1979 werd het ontwerp goedgestemd voor de aankoop van een verplaatsbare kiosk. Op dit ogenblik werd gemeend dat meerdere firma's konden mededingen voor de konstruktie van het beoogde materieel. Door de Gouver neur werd het dossier toeruggestuurd met onthouding van goed keuring omdat het ontwerp grondig zou moeten aangepast i worden. Aangezien inmiddels werd vastgesteld dat de bekomen dokumen tatie omtrent het gewenste materieel een Belgische firma betreft, die reeds meerdere kiosken heeft gebouwd en om deze redenen hierop een brevet heeft bekomen. Teneinde aldus geen risico's te lopen inzake kwaliteit heeft de gemeenteraad voor doel bij onderhandse overeenkomst met bedoelde firma een kontrakt tot levering af te sluiten. De voorgestelde prijs van 2.650.600 frank is gekontroleerd ten overstaan van reeds elders geleverde gelijkaardige kiosken. Er dient dringend tot aankoop te worden overgegaan omdat de bestaande kiosk van oud-Aalst niet meer aan de gestelde eisen voldoet voor verplaatsing langs de openbare weg zodat deze mits aanpassingen, in de toekomst nog enkel binnen de stad zal kunnen gebruikt worden. Met de aannemer, die de verwarming van de stadswerkhuizen aan de Albrechtlaan uitgevoerd heeft, wordt een onderhandse over eenkomst afgesloten voor het leveren van een partij buizen om im in eigen beheer verdere werken aan de technische inrichting te kunnen uitvoeren. De uitgaven hieraan verbonden en geraamd op een bedrag van 203.253 frank BTW inbegrepen, zijn te dekken door middel van kredieten voorzien in de buitengewone begroting van de stad Aalst. Voor de stedelijke magazijnen werd zopas de levering goedge keurd van sanitair materiaal, lood en zink voor de aanvulling van de stock voor een bedrag van 1.003.095 frank, voor het leveren van verfprodukten voor het aanvullen van de stock voor 1.361.951 frank, voor het leveren van verschillende bouwmaterialen voor een bedrag van 1.450.000 frank en het leveren van wand en vloerbekle ding voor het aanvullen van de stock ditmaal voor een bedrag van 189.776 frank. De voornoemde lastenboeken beogen de verbetering en de aanvulling van de stock der magazijnen. Door in deze boeken ook veel kleinmateriaal en eveneens duurder materiaal dat niet zo frekwent wordt verbruikt, op te nemen, is het mogelijk de administratie te verlichten (minder bestelbons) en de uitvoering te versnellen (kortere wachttijden). Ook wordt de uitputting van de gewone begroting op het einde van het jaar door deze lastenboe ken opgevangen. Overigens is, aldus Openbare Werken de bestelling van grotere hoeveelheden prijsgunstig. Tot de aankoop wordt overgegaan ingevolge een beperkte aanbesteding. Voor de gewone onderhoudswerken aan gemeentewegen op het volledig grondgebied van fusie-Aalst werd destijds een openbare aanbesteding uitgeschreven. De toewijzing geschiedde voor een periode van 3 jaar en nam een aanvang op 1.7.1977. Het voorgelegd lastenboek werd aangepast aan de bevindingen van de laatste drie jaar en zal in openbare aanbesteding gelegd worden begin 1980 om, na administratieve regeling, in voege te treden ten laatste op 1.7.1980. De uitgaven worden geraamd op 20.834.816 frank per dienstjaar. De werken worden na openbare aanbesteding in uitvoering gelegd. In het bestek zijn vooral deze onderhoudswerken opgenomen, die specifiek behoren tot verschillende bedrijvigheden van daartoe gespecialiseerde aannemers, zowel wat de werknemers als het te gebruiken materieel betreft. Voor kleine onderhoudswerken van dringende aard beschikt de stad over een werkploeg (kleine verzakkingen in de rijweg waarbij fundering of ondergrond niet moeten opgebroken worden, herstel len van kleine oppervlakten in voetpad, opzoeken van verstoppin gen in rioleringen). Het voorgelegd ontwerp beoogt echter «onderhoudswerk» van meer uitgebreide of gespecialiseerde aard zoals o.m.: huisaansluitingen (bestaande riool en met inbegrip van wegdek en voetpad). verzakkingen in de rijweg die doorgaans het gevolg zijn van breuken in ondergrondse leidingen. vakkundige herstellingen van de rijweg (vb. grotere oppervlak ten. kassei of mozaïk) aanleggen van nieuwe voetpaden van kleine en middelgrote oppervlakten waarvoor geen afzonderlijke aanbesteding kan uitge schreven worden. winterdienst waarvoor o.m. gespecialiseerd materieel noodza kelijk is. Voor al deze werken moet de aannemer niet alleen over kamions beschikken; hij dient tevens op gelijk welk ogenblik kranen, bulldozers en ander bijzonder materieel te kunnen inzetten. Enkel grote aannemers beschikken hierover omdat de investering verant woord is ten overstaan van door hen aanvaarde werken. Voor de uitvoering van wegenwerken aan de Mijlbekelaan was de verwerving noodzakelijk van verschillende gronden, in totaal 27 innemingen. Met toepassing van het taksreglement op de verwerving van de wegzate werden 15 innemingen geregeld in zitting van 27.9.1979, en I inneming in zitting van 31.10.1979. De verwerving van 5 innemingen werd aan de raad van einde december voorgelegd. Een oppervlakte van 342,18 m2 en een waarde van 215.678 frank worden kosteloos afgestaan; een oppervlakte van 13,20 m2 met een waarde van 4.752 frank dient vergoed. Van de resterende 6 innemingen zal, na een laatste poging tot minnelijke schikking, de gerechtelijke onteigeningsprocedure in gezet worden. Het gaat hier om de innemingen nrs 3, 4, 10, 17, 23 en 27. De stad werd reeds tot deze gerechtelijke onteigening gemachtigd bij K.B. van 19.11.1979. Voor de percelen 3 en 4 kreeg men geen antwoord op het stadsverzoek, terwijl voor de anderen de eigenaars niet akkoord zijn met de onteigeningsvergoeding. De onteigening is hoogdrin gend gezien de aanbesteding der werken reeds heeft plaats gehad. VEHE Raadslid Louis Saerens, en velen met hem, uitte op de laatste zitting van de gemeenteraad zijn bezorgdheid voor de patiënten in verband met de toen nog dreigende staking van geneeshe ren, tandartsen en apothekers. In het Aalsterse zullen weinig dokters staken, zegde hij. Kolle- ga-raadslid Dr. Van der Beken evenmin. Bij onze Brabantse buren, die ook praktijk uitoefenen te Meldert en Baardegem, wordt denkelijk wei, zij het gedeeltelijk gestaakt. En dan vraagt hij wat het Kollege van Burge meester en Schepenen op dit stuk voorziet teneinde de belangen van de zieken te vrij waren. Schepen Antoon Blommaert is naar zijn verkla ring reeds geruime tijd met dit probleem be gaan. Kontakten met doktersverenigingen wer den door hem gelegd. In Aalst zijn er weinig exemplaren van het type Wijnen te vinden. «Wel in het buitenland», voegt hij eraan toe (Doelt hij nu op wat buiten Aalst gebeurt of op de operatie-valies van 74 in Valkenburg?). Met artsen zal er in Aalst geen probleem zijn, verze kert de schepen. Misschien wel iets meer met apothekers doch elke stakende apotheker zal uithangen welke .kollega de wachtdienst vol brengt zodat ieder, zij het met enig geloop, toch aan zijn trekken komt. Raadslid Saerens kan zich met deze schikkin gen akkoord verklaren. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 11