ONDER IMPULS VAN EEN HERBOREN CLUYTENS Keveren Robert Goethals in Kerststemming Kwalifikatie vertrouwen en stijgende vorm BLIJFT die we aan Winterslag-zijde een pilaar in de eretribune konden optekenen, want die wist Urbain Haesaert wel late invaller zou nog voor wat op te schrijven... voor enig gevaar zorgen. Maar zover hij iets van de faze niet vooraleer Jean Jans- had kunnen zien vanuit zijn sens een werkelijk sublieme weinig strategische positie, treffer lukte. Bert Cluytens Zoals gezegd bracht de inge- was op de 71e minuut weer komen Loenders nog wat le- 011 weerstaan baar aan de ven in de brouwerij. Tien haal gegaan en ondanks het minuten voor tijd zette hij Je zou voor minder in een vredige kerststemming rondlopen, maar na de recente gebeurtenissen bleef het toch even afwachten hoe Robert Goethals de denderende overwinning tegenover de pers van kommentaar zou voorzien, temeer daar een recent artikel in Het Volk- opnicuiv kwaad bloed had gezet. Het was echter een glunderende technisch direkteur die de verzamelde journalisten een Zalig Kerstfeest toewenste en dun overstapte op de al evenzeer bejubelde hergeboorte, van SK Beveren.Hij kon samen met ons niet anders dan besluiten dat zijn team een prachlwedstrijd had afgeleverd en dat alles weer perfekt klikte: «De doelpunten waren allemaal van uitstekende makelij, ook die afgekeur de eerste treffer. Verder werd vandaag nog eens het bewijs geleverd hoe belangrijk een vroeg doelpunt tegen dergelijke ploegen wel is. Zolang het 0-0 blijft gooien die alles dicht en wordt het met de minuut moeilijker om scoren. Nu braken we de iveerstund en forceerden we een ruime zege. De ploeg draaide zeer goed als kollektief en individueel citeer ik Pfaff, die een enorm zelfvertrouwen uitstraalt, Cluytens vandaag weer in een grote rol en Truyens die bewezen heeft alle plaatsen in het team aan te kunnen. Erwin Albert van zijn kant leverde speltech- nisch een van zijn betere wedstrijden. Het bewijst nu allemaal dat je als trainer aan je spelers het vertrouwen moet blijven geven en ze niet bij de minste aanleiding opzij zetten. Het klinkt misschien konservatief, maar je zag vandaag het resultaat. Rik Pauiuels replikeerde op de vraag of de vervan ging van Albert tegen Lokeren geen onoplosbaar probleem betekent, zeker nu de Duitser zijn onmis kenbare kwaliteiten nog eens duidelijk in de verf zette. Laten we ons eerst onbekommerd aan de feesttafel zetten en later te gepasten tijde die vraag oplossen. We hebben al voor heel wat heter vuren gestaan en we zullen er ook nu wel iets op vinden, trees gerust!' Als je ziet hoe in het Reverse geheel iedereen weer op hoog niveau meedraait, moeit men de afwezigheid van de rijzige spits inderdaad kunnen opvangen. Een valabele doublure voor die plaats staat echter niet achter de schermen te uachten. Dus toch een probleem! H.S. De Voorpost - 28.1?. 1979 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Erwin Albert drukt af. Meteen leidt Reveren met l-0.(Reveren-Winterslag 4-0)(pm) l/8e finale Beker van België SK Beveren - FC Winterslag 4-0 ye steeds duidelijker wordende voortekenen van een takend herstel van SK Beveren kreeg zondag vaste vorm i een wervelend vertoon, waarbij de Waaslanders de ir veegden met hun Limburgse bezoekers en zich via sprankelende aanvalspartij kwalificeerden voor de irtfinales van het Belgisch bekerlomooi. We hadden het dit seizoen nog niet gezien zo'n meester- mchap, zo'n offensief en geïnspireerd bewegingsvoetbal bp de Freethiel. 10ok indiviilueel benaderden de geelblauwen opnieuw tun allerbeste vorm. Verpersoordijking van die plotse tentering was ongetwijfeld Bert Cluytensal lang op zoek r zijn beste voetbalbenen, maar zondag weer onstuit- r en vol zelfvertrouwen, fertrouwen... het magisch woord waar het allemaal om iraait. Want de krisis bij Beveren was er een van mentale liard, een psychologische weerbots na de turbulente gebeurtenissen uit het voorjaar. Het zijn dezelfde spelers met dezelfde talenten en onaangetaste mogelijkheden, flet duurde echter tot eind december vooraleer iedereen r van overtuigd raakte. bij Winterslag en Jaspers bij Beveren in de kleedka mer. De Wase rechtsachter had weer erg veel last van migraine en zag maar uit één oog en werd wijselijk vervangen door Van Goe- them, die z'n taak perfekt zou overnemen. De Limbur gers van hun kant brachten D'Onofrio in lijn. De hoge voorzetten, zowel van links als vanop de rech- bewakers had meegelokt, hetzij met een insnijdende beweging naar het centrum. Een minuut na die derde treffer mocht de bordjes man bijna opnieuw aan het werk, want Baiamonte knal de keihard tegen zijn eigen doelman aan. Van ontred dering gesproken! De vervanging van Vitali door Loenders was een van de weinige positieve zaken felle aandringen van Billen slaagde hij er toch in de bal op halve hoogte in het straf schopgebied te sturen, waar het ronde ding nog even werd gedevieerd. In de vlucht nam Janssens het leer met een omhaal op de slof en zette de Winterslag- netten voor een vierde maal bol (4-0). De geestdrift in het doorregende stadion steeg ten top en vlak achter pat cr maar één partij voor kwalifikatie zou boksen 'erd al duidelijk van bij de ■tart. Beveren massaal in de laaiival (met Truyens voor- laan), Winterslag doorlo- lend met ELF in het ver- De vraag luidde en- tel: wanneer valt het verlos sende doelpunt. Kenis had V enkele hoge ballen moei- dend beuken en kreeg uiter aard het vrije veld van Win terslag dat niet meer op vei ligheid kon spelen. Heel verrassend haalde Schön- berger plots uit naar doel en Kenis kreeg de gladde en opspringende bal niet 'onder kontrole. Freddy Truyens, erg nuttig door zijn grote beweeglijkheid, schoot er Kenis stopte het effektschot van Schönberger, loste de bal en bred moeiteloos binnen.(Beveren-Winterslag 4-0)(pm Pfaff klemvast met een afstandsschot aan het werk en op slag van afflui ten verplichtte hij de Bever se doelman tot een schitte rende parade om z'n kogel uit het doel te slaan. Tussen die twee intermezzi door kopte Albert (na een nummertje van Cluytens natuurlijk) bijna de for faitscore op het bord, maar Kenis redde met een ultieme refleks zijn team voor die vernedering. Beveren kan meteen met meer dan gewone belang stelling uitkijken naar zijn volgende tegenstander in het bekertornooi, zeker nu het met heen- en terugmat chen wordt uitgemaakt wie mag doorgaan. De Heizei ligt niet ver meer af. De ploegen: Beveren: Pfaff, Jaspers, Van Genechten, Buyl, Bae- cke, Hofkens, Schönberger, Cluytens, Truyens, Albert, Janssens. Winterslag: Kenis, Baia monte, Lambrichts, Theu- nis. Billen, Weis, Wouters, Berger, Denier, Van Woer- kum, Vitali. Zondag heeft Beveren een gedroomde aanloop geno men naar het nieuwe kalenderjaar en is met allure uit het droomjaar 1979 gestaf>t. Wat SK en zijn aanhang allemaal mocht beleven (onlangs nog sa mengebald in een emotioneel stuk radioreportage) komt haast zeker nooit meer terug maar het blijft een onvergetelijke herinnering. Ondertussen stelde Beveren zondag dan toch maar zijn kandidatuur voor een nieuwe hoofdrol, die het de komende maanden kan en wil vertolken. De kater om het dan zo maar te noemen is uitgewerkt en Sport kring produceert weer sprankelend voetbal. Natuur lijk zal het moeten bevestigen in de komende uiterst zware opdrachten en men vertrekt tegen Lokeren met een zware handicap. Het verdwenen zelfver trouwen werd echter met mondjesmaat weer aange kweekt en de individuele prestaties gingen week na week in stijgende lijnal bleven de scoreloze draws hun schaduw afwerpen. Tegen Winterslag legde gcelblauw alle kompleksen af en de aanvallers vonden opnieuw de iveg naar het doel op een oogstrelende en voor het publiek begeesterende manier. Beveren hoopt opnieuw op Europees voetbal, mits een plaatsje in de top vijf, maar hier en daar denkt er al eens een luidop aan de Belgische beker. Nu SK opnieuw de kwartfinales bereikte van het tornooi dat twee jaar terug met glans werd gewonnen en de schiftingen vanaf nu met heen en terugwedstrijden wordt betivist, wordt de kans om minstens de Heizei te halen, erg reëel, al kan de onschuldige hand daarin een belangrijke rol spelen. Het is hoe dan ook duidelijk dat er op de Freethiel nog heel wat voetbalpret te beleven valt en SK Beveren zijn prestige op verschillende fronten nog flink kan oppoetsen. Onze Nieuwjaarswensen gaan dan ook die richting uit, net als onze hoop dat de landstitel in het Waasland blijft. Maar da's een andere kwestie... H.S. DM dei di saam in hoekschop geduwd zij oen van de voet van Schön^ d ïerger een perfekte aanval na vertrok richting Cluytens. itiejDc Hobokenaar werkte met tc Janssens een feilloze dub- jelpas af en schoot via de Ter paal voorbij de Winterslag- lman. De grensrechter tad bij die flitsende faze loc tchter een dubieus buiten- bpel opgemerkt: de ontgoo- hcling alom was groot. De korte mandekking over het terrein moest de ruimte voor SK beperken, maar precies die taktische Dpstrlling zou de roodzwar ten fataal worden. Een Al- bert bijvoorbeeld was lucht voor zijn wanhopige bewa ker Vitali en ook Cluytens flitste als wind voorbij Bil- 7 Ben. Laatstgenoemde zorgde een tiental minuten wel r een Winterslag-schot, maar Pfaff leverde een eer ste feilloze parade af. Een tijdlang gebeurde er ei genlijk niets noemenswaar- lig, maar op de 22e minuut brak de wedstrijd voorgoed open. Schönberger weer in optima forma bedien de Janssens die een heerlij ke doorsteekpass op Albert afleverde. De Duitser de monstreerde nog eens zijn killersinstinkt en werkte de aanval feilloos af (1-0). Beveren bleef nu aanhou- onmiddellijk op af en be sloot hoog in het dak van het doel (2-0). Erwin Albert, net als Cluy tens en Janssens in een uit zonderlijk goede dag, spotte figuurlijk met de jonge Vita li die hem bij een van z'n raids naar de benen trapte. Erwin ontweek de aanslag, maar werd onmiddellijk neergehaald door Theunis die blij mocht zijn dat scheidsrechter Peetcrs maar een gele kaart trok. Toen het muurtje daarop veel te dicht bleef staan kreeg ook Billen een karton netje onder de neus gescho ven. Winterslag was inder daad van slag. Toch kon het de stand tot bij de rust handhaven ondermeer om dat Albert een snelle coun ter vergat af te ronden, na dat Billen voordien Pfaff op de proef had gesteld. De Limburgers akteerden bedroevend zwak en enkel Baiamonte kon af en toe bekoren door bekwaam uit te verdedigen. Maar vooral het gebrek aan motivatie was schrijnend of konden de Vieze Mannen niet an ders dan zich bij het mee sterschap van Beveren neerleggen? Onweerstaanhuar Na de rust bleven Wouters terflank, volgden mekaar snel op en bij één ervan stuurde Schönberger een schicht naar de verkeerde kant van de staander. Win terslag had geen antwoord klaar tenzij een serie over tredingen die het Wase tem po moesten remmen. Op de 53e minuut gaf Wim Hofkens een schitterende breedtcpass naar de inspur- tende Janssens die uiteinde lijk nog achteruit gaf op Truyens. Freddy deed het net iets tc lakoniek en schoot de geboden kans nog tegen een verdediger aan. Kenis kreeg geen vat op de spekgladde bal (het bleef aanhoudend regenen) en loste zo ondermeer een cen terschot van Janssens, die even later zelf de bal van de voet liet springen toen Al- bert hem prachtig voor de bezoekende portier had af gezonderd. De Duitse spits zelf knalde nog eens over, werd daarna afgestopt door Kenis maar kende uiteindelijk opnieuw sukses toen hij vanop een achttal meter in twee tijden kon besluiten (3-0). Telkens kwam de voorzet van een ongrijpbare en zelfzekere Cluytens. Bert stormde van op het middenveld steeds weer naar voor, hetzij langs de flank als Truyens zijn Vervangingen: 46' D'Onofrio i.p.v. Wouters 47' Van Goethem i.p.v. Jaspers 68' Loenders i.p.v. Vitali Doelpunten: 22' Albert (1-0) 28' Truyens (2-0) 65' Albert (3-0)71' Janssens (4-0) Gele kaarten: Theunis en Billen. Scheidsrechter: Jan Peeters Toeschouwers: 7000 Her wig STAES Albert Cluytens wilde de afbrekers de mond snoeren met een doelpunt. Scheidsrechter Peeters floot hem echter aj voor buitenspel. (Beveren-Winterslag 4-0)(pm) Good old Jean Janssens in aktie. (Beveren-Winterslag 4-0)(pm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17